GR00TE SORTEERING VAN HOUTENS EN DROSTE CHOCOLADE LETTERS VANAF 10 CT. TOT f 1.60 RUIME KEUZE LUXE D00ZEN ZIET DE ETALAGE Ode aan het Sinterklaasfeest M00.E GR00TE LETTERS BORSTPLAAT - BONBONS - MARSEPAIN HAMMEN - HARTEN - ZALMSTAARTEN TEGEN LAGE PRIJZEN A.V.R.O.-kalender Tijdschriften Nog enk'le dagen en het [eest Van Sinterklaas is daar! Men maakt of heeft nu in de stad De étalages klaar. Er is weer keur in overvloed Op allerlei gebied; Dat door de Sint wordt ingekocht En thuis gebracht door Piet. 't Zijn heele bergen speculaas Banket en marsepein; Waaraan de bakkers, dagen lang Voortdurend bezig zijn. Ook chocola en suiker-werk In massa ingeslagen, Zijn weldra, onder scherts en zang Verdwenen in de magen. Maar niet slechts snoep-goed speelt een rol. Bij 't jaarlijksche festijn: Want luxe-zaken zullen ook Gewis zeer welkom zijn. En hier-in is de Middenstand Ook ruim-schoots gesorteerd, Zoodat 11, bij uw winkelier Steeds vindt wat u begeert. Ook nuttige geschenken zijn. Voor vrienden en voor magen, Door liefderijke hand gekocht Zeer welkom in deez' dagen. Ook hier-in is er keus genoeg Méér dan u denkt, misschien. Gaat u in deze weken slechts Eens in de winkels zien. En heeft U alles in-gekocht In allerhande zaken. Dan is de tijd gekomen, om Er pakjes van te maken! De vóór-pref is al reeds een feest! Gejoel klinkt in het rond! En onze VONDEL's IN DEN DOP Die rijzen uit den grond. Ph. B. Polak. Jy\ ls Sportvlieger naar Indië en terug, gevlogen en naverteld door Justus Heymans. Uitgave Van Holkema en Warendorf. (Serie: De goede Kameraad). Een verslag van den tocht van bovenge- noemden sportvlieger met den heer Sluyter van de Nationale Luchtvaartschool, heel on opgesmukt, zelfs wat al te droog, maar door het onderwerp vanzelf interessant voor elk jeugdig bewonderaar (ster) van de luchtvaart. Enkele kaarten, veel foto's en geestige teeke- ningen van Bart van Vlijmen verluchten het boek. Ook de bandteekening is van Bart van Vlijmen. Moord op de Golden Gull? Gecon strueerd door J. G. Links. N.V. Uitgevers maatschappij „Eigen Volk", Haarlem. Prijs 1.90. „Geconstrueerd" wil iets anders zeggen dan „geschreven". En hier biedt zich dan ook iets anders aan dan een gewoon geschreven verhaal of roman. Wat den lezers aangeboden wordt, is een compleet politie-dossier betref fende een gepleegde misdaad. Rapporten van de onderzoekings-ambtenaren telegrammen, origineele, met de hand geschreven of op de machine getypte brieven en andere documen ten, afbeeldingen van bewijsstukken, z.g.n. „stille getuigen", van deze laatsten zelfs eeni- gen in natura, kortom alle gegevens waar over de politie na een nauwkeurig onderzoek beschikt. En alleen aan de hand van dit feitenmate- rieel concludeert de politie-autoriteit, wie de misdadiger is. Aan den lezer wordt nu verzocht, met de verstrekte gegevens tot dezelfde conclusie te komen. Aan het slot wordt in een gesloten bijlage de juiste toedracht vermeld, van welke de lezer echter eerst kennis mag ne men, nadat hij zichzelf een opinie gevormd betreffende den dader. Blijkens het „Voorwoord" wordt de stof aangeboden als crimineele „lectuur", maar het voorloopig geheim houden van de waar heid en den lezer aansporen, eerst zichzelf een oordeel te vormen en dat alsdan te toet sen aan de in de bijlage gegeven oplossing, geeft er meer het karakter aan van een cri mineele puzzle. Diegene, welke het enkel om lectuur te doen is, en dat zullen wel verreweg de mees ten zijn, opent het lezen van de laatste blad- zijder der rapporten natuurlijk direct de ge sloten bijlage en leest ook deze. Enkelen zullen zich zetten tot het bestu- deeren der gegevens en eerst daarna, al of niet tot een conclusie gekomen, de bijlage openen. Wanneer het volgen van deze laatste handelwije het voornaamste doel van de uit gave is, zouden wij aanraden, bij volgende uit gaven in dezen geest de bijlage met oplos sing voorloopig achterwege te laten, maar deze op een nader te bepalen tijdstip, b.v. na verloop van een half jaar, voor de koopers kosteloos beschikbaar te stellen. Vóór dat tijdstip hebben de koopers de ge legenheid hunne zienswijze omtrent het ge val aan den uitgever bekend te maken. (Elke inzending vergezeld van een kaart of ander formulier, dat in elk exemplaar vast gehecht is.) Na verloop van eenigen tijd zou dan bekend gemaakt kunnen worden, wélke lezers tot een goede oplossing zijn gekomen en dezen beloond met een prijs. Maar hetzij men „Moord op de Golden Gull" beschouwt als lectuur dan wel als puzzle, in elk geval biedt het „verwerken" ervan een aardig en zeer bijzonder tijdverdrijf. Wie doodde Robert Prentice? Bij den uitgever van „Moord op de Golden Gull" en van denzelfden „Constructeur" ver scheen een tweede pennevrucht van gelijken aard en strekking, thans genaamd: „Wie doodde Robert Prentice?" Hier blijkt weer de waarheid van de meer malen gehoorde stelling dat een schrijver van een met bijval ontvangen werk (en „Moord op de Golden Gull' werd met groot en bij val ontvangen), met een volgend, gelijksoor tig werk minder gelukkig is. In het eerste werk zijn alle gegevens en omstandigheden aanvaardbaar en zou alleen getwijfeld kunnen worden aan de belangrijk heid der motieven, welke de hoofdpersoon tot zijn misdaad brachten. In „Wie doodde Ro bert Prentice' heeft men het raadsel schijn baar onoplosbaar" willen maken en wordt veel onwaarschijnlijks opgediend, terwijl bo vendien sommige aanduidingen min of meer vulgair aandoen. Voor wat betreft opzet, inkleeding, enz. mogen wij volstaan met te verwijzen naar het geen wij over 't eerste werk schreven. Wij ontvingen een exemplaar van de A.V.R.O.-kalender 1938. Er is naar gestreefd, ook dit jaar de A.V.R.O.-kalender een artistiek uiterlijk te geven, door boven het kalendarium een 12-tal reproduceeren te plaatsen. Een 12-tal bekende beeldende kunstenaars, elk in een andere techniek, hebben daarvoor een kunstwerk vervaardigd, waarbij zij er bij zonder in geslaagd zijn een goed beeld te geven van de verschillende technieken, die door de Nederlandsche kunstenaars worden beoefend. De algeheele kunstzinnige verzorging werd ook dit jaar weer opgedragen aan den heer Albert Hemelman. De portret-foto's, die afgebeeld staan op het kalendarium werden vervaardigd door den Hof-fotograaf Ziegler uit Den Haag, terwijl de heer Karei Kleijn de technische foto's heeft opgenomen. De vervaardiging van de overige foto's en de opmaak van het kalendarium is verzorgd door „Studio Maraboe" te Den Haag. „Het Kind", veertiendaagsch blad voor Ouders en Opvoeders, van 13 November, uit gave C. A. Spin en Zoon N.V. te Amsterdam. Ook „Het Kind" heeft natuurlijk aandacht besteed aan Vondel, nu dezer dagen de 350ste geboortedag van onzen grootsten dichter herdacht werd. Het is een bekend feit, dat Vondel een uitstekend huisvader en echt genoot was, die het huiselijk geluk als het hoogste goed op aarde beschouwde. Hiervan getuigen vele van zijn verzen en uit de meest bekende daarvan citeert de schrijver van dit „Vondel en het Kind"-artikel verschillende strofhen, o.m. uit. „Uitvaert van myn dochterken", „Kinderlyck" (op den dood van zijn zoon Constantyntje) en „Lykklaght aan het vrouwenkoor over het verlies van myn ega", waaruit we zoo treffend den liefheb benden echtgenoot leeren kennen. In hetzelfde nummer wordt de zeer leesbare correspondentie voortgezet welks ontstaan is door het initiatief van mevr. Van Dam. O.m, zijn thans weer aan het woord haar moderne dochter Jeannette, een 20-jarige, verloofde juffrouw en ,,'n ouwe tante". In dit nummer treft men tenslotte het maandelijksch bijblad „De Merel" aan. ien advertentie opmaken kan iedereen; -| st Een goede advertentie ontwerpen is echter een kunst! ,aat ONS het daarom voor U doen... 2 iet kost U niets extra! G KEIZERSTRAAT 1 ponds Boterletters 1.00 1 ponds Banketlett. 0.80 Speculaaspoppen 45 ct. Speculaaspoppen 60 ct. Taai-Taai 24 ct. p. pd. GemberTaai 28 ct. p. pd. CHOCOLADE FIGUREN

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 12