Hoe de „Boccaccio" verging Minister Romme houdt de teugels strak Geen vredesonder handelingen in Spanje Postvluchten op Iodic Spaansch goudschip wordt geborgen De uitlevering van Julius Barmat Onze kindermiddag op Wieringen Predikbeurten Raadselachtige dood van twee kinderen De kwestie Bakhuys Zware straffen uitgedeeld Tweede Kamer Oe reddende Nederlander vertelt: Profest tegen verlaging vleesch-invoerrechten Tweede ontwerp Landbouw-ordeningswet Wie heeft de fiets gewonnen? 3Q?MAI^berichten|Ö VOEDSELVERGIFTIGING? In bet nit acht kinderen bestaan de gezin van den koopman J. van der Hoek aan de Kolfstraat te Dordrecht, hebben zich Donderdag plotseling twee sterfgevallen voor gedaan. Het vierjarige dochtertje Marietje en de tienjarige zoon Jan zijn kort na elkaar overleden. Men heelt hier vermoedelijk met voed selvergiftiging te doen. Bij den zes jarigen Nico doen zich eveneens de zelfde verschijnselen voor, doch men heeft hem tot nu toe in het leven kannen houden. Hoewel aanvankelijk de wildste geruch ten de ronde deden, wees het politie-onder- zoek direct uit, dat van misdaad geen spra ke is. De kinderen hebben waarschijnlijk iets gegeten, dat beschimmeld of bedorven was, waardoor zij een ernstige voedselvergif tiging hebben opgeloopen. Dikke hals een opgezette keel. De tienjarige Jan van der Hoek, die Don derdag, en de vierjarige Marietje, die Woens dag overleden is, behooren, naar het Hdbld. nader meldt, tot een gezin van negen kin deren, in leeftijd varieerend van 21 tot 4 jaar. De oudste dochter is gehuwd. Jan is Maandag onwel geworden en voor hem is dokters hulp ontboden Hij werd Woensdagavond half acht met een opgezette keel en een dikke hals naar het gemeente-ziekenhuis vervoerd; hij is daar Donderdagmor gen overledem Zijn zusje, dat over hoofdpijn klaagde, en, een dag bedlegerig was, is Woensdagmiddag twee uur over leden. De politie heeft beide lijkjes in beslag ge nomen en gisteren heeft dr. Hulst uit Lei den sectie erop verricht. De zesjarige Klaas van der Hoek is ter observatie in het ziekenhuis opgefiomen. Dat er voedselvergiftiging in het spel zou zijn, staat niet vast. Zoowel de vader als de moeder van het doodarme voddenkoop- mansgezin verklaren, dat de kinderen niets bi'-onders hebben gegeten. Voorzitter van den Limburgschen voetbalbond en Voorzitter VVV P, geschorst resp. voor drie en vijf jaar. Naar het Hsbl. verneemt heeft de straf- commissie van den Koninklijken Nederland- schen Voetbalbond dezer dagen uitspraak gedaan, die een nasleep vormt van de z.g. Bakhuys-affaire. Uit de uitgesproken straffen blijkt, dat de KNVB van plan is krachtig te blijven optreden tegen knotierijen in de voetbalwereld. Vernomen wordt, dat de heer Del- sing, voorzitter van den Limburg schen Voetbalbond voor den tijd van drie jaren is geschorst en dat de heer Van Daalen, voorzitter van VVV te Venlo, voor den tijd van vijf jaren is geschorst. Langzamerhand zijn de gemoederen over de Bakhuys-affaire wat tot bedaren geko men. De ex-international is professional geworden en naar Frankrijk vertrokken. De personen, die direct met deze geschiedenis te maken hebben gehad zijn echter door Den Haag, 26 November '37. Mr. Romme, hoewel nog jong is ongetwij feld een „stevig ministertje", die glansrijk tegen 't parlementaire debat is opgewassen. Zooals te voorzien was, brak bij de be handeling zijner begrooting een storm los van wcnschen, wenken en begeerten, en men moest waarlijk wel stevig in zijn schoenen staan als bewindsman om de noodige weerstand te kunnen bieden aan zóóveel soms in de vriendelijkste, vleiendste, van bewondering voor 's ministers optreden ge tuigende woorden vervatte desiderata Vannacht is men ook na het aanbreken van den nieuwen dag nog een poosje blij ven doornraten over de afdeeling „Arbei dersverzekering", en hedenmiddag kregen wij daarvan nog een „staartje" te verwer ken, waarbij vooral de zorg voor de „ouden van dagen" een punt van discours uitmaak te. De heer Smeenk (A.R.), achtte het gaan in de richting van premievrij Staatspensioen vergrooting van armenzorg. Mr Oud (V.D.), hegeerde een ernstig voor afgaand onderzoek. Toen de tmnister dat onderzoek toezegde, riep de heer Wijnkoop wel snottend: ziezoo, nu zijn we er!, maar inderdaad is verblij dend, dat er goede hoop bestaat op een niet te lang uitblijvend gunstig resultaat voor de meest in aanmerking komende groep van de ouden. We gingen vervolgens praten over de afd. „Volksgezondheid". F.n natuurlijk kwam de „erfelijke kwestie" (het woord is van den heer Van Dijken!) der tandtechnici wederom op het tapijt! Maar er was meer. COMMUNISTISCHE TIJDBOM IN HET RUIM? „Tajandoen" nam 31 Italianen aan boord. Het vrachtschip van de Maatschap pij „Nederland", dat op 18 Nov. bij Ouessant 31 Italianen van het ver ongelukte Italiaansche vrachtschip „Boccaccio" had overgenomen, de „Tajandoen", is gistermiddag te Amsterdam aan de Javakade aan gekomen. De kapitein van de „Tajandoen", de heer P. de Herder, heeft ons bij zijn aan komst welwillend van zijn wedervaren verteld. Het verhaal begon, toen op 17 November de „Tajandoen" uit Fardon-Bordeaux. waar het schip wol had gelost, vertrok en koers zette naar Duinkerken. Den volgenden dag om twee minuten voor zeven ontmoette de „Tajandoen" op zestien mijl Zuid-Zuid-West van Ouessant een stoomschip, dat met de morselamp assistentie verzocht. Dit bleek de Italiaansche boot „Boccaccio" te zijn. Twee minuten later had kapitein de Her der koers laten veranderen in de richting van het in nood verkeerende schip en verminderde vaart. De „Boccaccio" deelde tegelijker tijd per radio mee. dat hij zinkende was. Op hetzelfde moment zag men op de „Tajandoen" dat het achter schip van de „Boccaccio" met groo- te snelheid zonk, dat de bemanning in twee reddingbooten pogingen de den, zich te verwijderen, en dat een kwartier later het achterschip was den K.N.V.B. ter verantwoording geroepen. De strafcommissie is thans tot de conclusie gekomen, dat de heeren Van Daalen en Delsing het met de amateursbepalingen niet te nauw namen. Zij hebben een speler onder aanbieding van geldelijke voordeelen overgehaald tot daden, die in strijd zijn met het amateurisme. De gang van Bakhuys naar Venlo, via den VVV-voorzitter kwam in strijd met het amateurisme en ook de voorzitter van den Limburgschen Voetbalbond ging te dien aanzien over de schreef. Dientengevolge heeft de K.N.V.B. niet ge aarzeld om eenige vooraanstaande figuren op voetbalgebied voor bepaalden tijd uit het K.N.V.B.-verband te verwijderen. Nederland bij het buitenland ten achter gesteld. Volgen® het voorloopig verslag over het Wetsontwerp tot goedkeuring van het Kon. Besluit van 4 Aug. 1937. no. 32, tot verla ging van het invoerrecht op versch of ge koeld rundvleesch, waren enkele leden van oordeel, dat dit wetsontwerp aantoont, tot welke onbillijke maatregelen de regee ring krachtens de tariefmachtigingswet 1934 kan besluiten. Nederland wordt nog steeds door de teelt beperking belemmerd in eigen vleesc'nbe- hoefte te voorzien, terwijl de Regeering den invoer uit het buitenland bevordert! Onze eign landbouw en veehouderij worden, aldus benadeeld ten gunste van het buitenland, meenden de leden. Zij drongen er op aan, de overeenkomst met Denemarken dd. 29 Juli 1937 zoo spoedig mogelijk op te zeggen. Vele andere leden hadden tegen het wets ontwerp geen bezwaar. Gelukkig kon wederom allerwege worden geconstateerd, dat in Nederland de gezondheidstoestand uitste kend isl De medici De Vries-Bruins en Vos waren daar zeer verheugd om, en niet minder de minister. Die op behagelijk-beknopte wijze verder antwoordde op de vele gestelde vra gen. De heer Van de Putt (R.K.) had ge klaagd over de vele ongecontroleerde parti culiere ziekenhuizen en fondsen en rusthui zen. en hij wilde deze organisch samen brengen in een ziekhnisraad. Ook bepleitte bij wijziging der Drankwet (vooral ten aanzien van overschrijvingen van vergun ningen) De minister verklaarde, zich eerst in de desbetreffende belangensfeer te moeten in werken. alvorens maatregelen kunnen wor den genomen. En: een wijziging der Drank wet is in voorbereiding. Aangaande de tandtechnici, die alsnog om een erkenning vragen, en waaromtrent de leden De Vries-Bruins (S.D.) en Van Dij ken (A R.) hadden gezegd, dat de zaak is afgedaan, in tegenstelling met de leden Vos en Bnkker-Nort (V.D.) bleek de minister toeh van gevoelen. d»t de kwestie niet is afgedaan, aangezien hij er grondig aan twij felde. of indertijd de opzet der examens wel geheel beantwoordde aan de bedoelingen der wet. De afgewezenen-van destijds kun nen d"« onmemv goede hoon koesteren! Ook had dr. Vos een lans gebroken voor medisch onderzoek vóór het huwelijk. De heer Ruiter (R.K.), die geklaagd had over te hooge rechten voor de vleeschkeu- ring. waardoor het vleesch onnoodig duur der wordt gemaakt, mocht vernemen, dat deze aangelegenheid zal worden bezien. Vandaag zijn we toe gekomen tot de laatste en belangrijkste afdeeling van de begrooting: „Werkverschaffing en steunver lening," waarvoor reeds 16 sprekers ston den ingeschreven, en het worden er natuur lijk méér. verdwenen. Toen was binnen twin tig seconden de Italiaansche boot rechtstandig in de diepte verdwe nen. Gelukkig waren de reddingsbooten toen reeds op een honderd meter afstand van het verongelukte schip gekomen. Hulpgeschreeuw. De 29 schipbreukelingen werden op de „Tajandoen" overgenomen, doch even later hoorde de kapitein op twee streken aan bak boordzijde hulpgeschreeuw van tusschen het wrakhout rondspartelende drenkelingen. Prie mannen werden in de boot uitgezon den, namelijk de kwartiermeester J. Toxo- peus en de matrozen K. Posthuma en J. La- mie, benevens de kapitein en de bootsman van de „Boccaccio", die al reeds aan boord waren gekomen. Zij slaagden erin, de twee drenkelingen, den tweeden machinist en den marconist van het Italiaansche schip behou den aan boord te brengen. Derde officier vermist. Toen alle Italianen aan boord waren en appel werd gehouden, bleek echter, dat de derde officier, Marini, niet tot de geredden behoorde, twee uren lang is toen nog de zee afgezocht zonder resultaat. Men heeft toen maar aangenomen, dat Marini tegelijkertijd met de „Boccocia" in de diepte moet zijn verdwenen. „Een aanslag" denkt de bemanning Toen wij kapitein de Herder vroegen, wat hij veronderstelde dat de oorzaak van het ongeluk op de „Boccaccio" was,, zeide hij, daar geen uitsluitsel over te kunnen geven, aangezien deze zaak hem niet aanging. Wel deelde hij mede, dat de be manning van het Italiaansche schip van meening was, dat in ruim 4 door communisten een tijdbom was ge plaatst. Toen deze ontplofte stroom de het water binnen, terwijl tevens het schot tusschen de ruimen 4 en 5 brak, waarop het schip vol water liep en spoedig daarop zonk. „Ik zal mijn wil door de over winning opleggenzegt Franco. Generaal Franco heeft een der speciale verslaggevers van Havas een interview toe gestaan in zijn hoofdkwartier te Burgos. Tijdens dit onderhoud verklaarde Franco: „Ik zal mijn wil opleggen door de overwinning. Ik zal niet onderhan delen. Ik verklaar, dat ik den oorlog met de wapenen zal winnen, dat ik weiger een bemiddelingsvoorstel te aanvaarden en dat ik geen enkel compromis met de regeering van Valeneia zal aanvaarden." :Pe vprtegenwoordigerv a n.IIava&vroeg' Franco „Moet ik er rekening mede houden en kan ik.zeggen, dat gij door deze formeele uiteenzetting voornemens zijt de berichten welke de laatste dagen in het buitenland zijn verspreid en te verstaan gaven, dat gij geneigd zoudt zijn u tot een gedachtenwis- seling te leenen met-, de regeering van een groote Europeesche mogendheid omtrent een bemiddelingsplan met een slag af breekt." Frarvfo antwoordde: „Volkomen juist. Se dert den aanvang der beweging heeft de jeugd van Spanje haar leven geofferd met een geest van grootsche opofferingsgezind heid om ons land te bevrijden van die slech te krachten, welke het bloedarm maakten en het naar den rand van de anarchie leidden. Het zou verraad Zijn tegenover deze jeugd een ander einde van den oorlog dan een vol ledige overwinning en de onvoorwaardelijke overgave der roode legers en leiders te over wegen. De vertegenwoordiger van Havas vroeg vervolgens: „Dus, indien morgen de regee ring van Valeneia U door tusschenkomst van eenige vreemde regeering een wapen stilstand zou aanbieden Franco mderbrak: „Ik zou weigeren zelfs in contact te treden. Ik behoef niet te beraad slagen over de voorwaarden van een wapen stilstand. Mijn troepen zullen oprukken. Nederlandsche ingenieur zal met zijn slibduikinrichting de zware taak volbrengen. Men deelt ons mede, dat aan ing. W. van Wienen, de uitvinder van de slibduik- en zandduikinrichting, op tie op de concessie op het bergings- recht is verleend van de goud- en zilverlading welke zich bevindt in het wrak „Duque de florenca" een der galjoens van de Spaansche Ar mada. De „Florenca" welke de geheele betaalkas der Armada aan boord heeft, ten bedrage van 30 millioen goud ducaten (15 millioen goudponden), nam uit den aard der zaak niet deel aan de zeegevechten en wist na de nederlaag der vloot te ontkomen. Op de vlucht rond het F.ngelsche eilan denrijk werd de Florenca door een zwaren storm aan de westkust van Schotland ge noopt, in de haven van Tohermory op het eiland Muil aan de westkust van Schotland gelegen, een veilig heenkomen te zoeken. De haven Tohermory is een door de natuur geschapen toevluchtsoord voor sche pen. geheel beschut liggende tegen zeegang en stormen, waarin zelfs de stroomingen zoo gering zijn, dat deze niet de minste hin der vormen. Het wrak ligt op ca. 16 meter diepte onder den waterspiegel, weggezakt in, en bedolven onder 5 a 6 met-ar slib. De heer van Wienen heeft zijn duikin- rirhting bij het herstelwerk van de gas- zinker in_ den bodem van het Noordzeeka naal te Velsen in den zomer van 1936 met succes toegepast. IN VOORBEREIDING. Naar het Hdbld. verneemt, bereidt de Minister van Economische Za ken een tweede ontwerp Land- bouwordeningswet voor. Het eerste ontwerp is onder den druk der critiek uit Handelskrin gen en voor een deel ook uit Iand- bouwkringen destijds ingetrokken, nog vóórdat het bij de Volksverte genwoordiging was ingediend. Binnen li dagen brengt Amster- damsche rechtbank advies aan de Begeering. Persfotograaf gearresteerd. De raadkamer der arr. rechtbank te Amsterdam heeft gistermiddag het verzoek tot uitlevering van den on langs daar ter stede gearresteerden financier Julius Barmat, gedaan door de Belgische regeering, behan deld. Barmat. beschuldigd van verduistering en bedriegelijke bankbreuk werd op 2 Novem ber gearresteerd. Hij bood later aan vrijwil lig naar België te gaan, doch de procureur des Konings wees dit aanbod van de hand. Thans zal de rechtbank, gepresi deerd door mr. C. W. Thöne binnen 14 dagen advies aan de regeering over deze zaak moeten uitbrengen. De zaak werd op verzoek van den verdachte met gesloten deuren be handeld. Op de gang van het gerechtsgebouw had zich een persfotograaf opgesteld, die echtrr door den rijksveldwachter, op verzoek van de verdediging en od last van den officier, op een afstand werd gehouden. Toen de heer Barmat echter de rechtzaal werd binnengeleid maakte de fotograaf van een betrekkelijk grooten afstand een plaatje. De beide verdedigers beklaagden zich hierover onmiddellijk bij de rechtbank en de onfortuinlijke pers fotograaf werd door twee rijksveld wachters achterhaald, die hem naar beneden brachten om maatregelen in deze kwestie te nemen. De officier van justitie mr. van Thiel stelt een onderzoek in. JUL1ANADORP JAARVERGADERING HARMONIE -„KUNSTZIN." Vrijdagavond' hield muziekvereenïging „Kunstzin" hare jaarvergadering bij den heer A. Doorn. Na opening en vaststelling van de notulen weid het jaarveslag van secretaris in 't Veld gelezen. Uit de rekening van den Penningmeester den heer C. Purmer, bleek dat er een batig saldo was van f 200.58. Aan de Boerenleen bank moet echter nog f 200.betaald wor den. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heeren C. Vader en J. C. Oost. Bij de Bestuursverkiezing werden de aftre dende leden J. J. Constant en C. Bregman Pz. herkozen en in de plaats van den secre taris die bedankt had, gekozen de heer F. M. van der Woude. Bij de rondvraag werd besloten niet aan het Bondsconcours deel te nmen, maar wel om tweemaal naar het Nationaal concours te gaan. De winteruitvoeringen werden vastgesteld op 9 en 12 Dec. a.s. Hierna sluiting. W1ER1NGEM Eerste cursus Middenstands-in stituut. Donderdagavond had in de o.l. school al hier de officieele opening plaats van den eersten cursus van ons Middenstandsinsti tuut. Te ruim acht uur verzamelden de cursis ten zich in 't gymnastieklokaal, waar de voorzitter, van de Middenstandsvereeniging de heer C. J. Bosker het openingswoord uit sprak. Spr. riep den leeraren, den heeren J. J. de Vries, Schagen, A. J. Knipmeijer en P. de Graaf, Wieringen, den loco-burgemeester en den heer van 't Hof een speciaal woord van welkom toe en bracht dank aan het college van B. en W., dat steeds steun heeft verleend en nu ook weer deze lokalen heeft afgestaan. Ik hoop dat de vruchten van dezen cursus zoo mogen zijn, dat aan B. en W. zal blijken, dat zij met het steunen van dezen cursus goed hebben gedaan. Voor onze leeraren is het een verantwoor delijke taak daar wij één der eerste in den lande zijn met zoo'n groot aantal cursisten en dat in een gemeente als Wieringen! De leeraren zijn echter vol energie en ik geloof zeker dat zij alles zullen in het werk stellen om. U allen zoo ver mogelijk te krij gen. J Voor den heer de Vries, den hoofdleeraar, die hier de leerlingen natuurlijk niet kent, hoop ik dat hij een aangenamen indruk van de middenstanders van Wieringen zal krij gen. Dan wendt spr. zich tot de leerlingen: Gij moet dezen cursus niet voelen als een dwang, een last die U door de regcering op de schouders is gelegd. Neen, als wij goed nagaan dan is dit ten bate der middenstan ders Men moet over dezen cursus niet te licht denken, we zullen moeten werken. We moeten deze taak met een ernst, de zaak waardig aanpakken. Hiermede verklaar ik dezen Isten avond voor geopend en ver- plaus) W00rt' aan ^en loc°-burgemeester (ap- Loco-lArgemeester O J. Bosker zeide daar op o.m.. Ik dank den voorz. voor zijn vriendelijke woorden tot B. en W. gericht Deze cursus is zeker zeer nuttig voor den middenstander, hij toch opent perspectieven en zal zeker het niveau verhoogen. Er zijn hier reeds vele jaren al ruim een kwart eeuw, cursussen gehouden nu hier, dan daar Vertrek van Aankomst te Emoe (heenreis) Singap. 26 Nov. Band. 26 Nov. Ibis (terugreis) Mars. 26 Nov. A'dam 26 Nov, Gier iheenreis) Basra 26 Nov. Jodhp. 26 Nov, Valk (terugreis) Jodhp. 26 Nov. Bagd. 26 Nov, Nandoe iheenreis) Napels 26 Nov. Alex. 26 Nov, Torenvalk (terugreis) Singap. 26 Nov. Rang. 26 Nov. voor, maar vaak is toch al opgevallen, dat menige cursist juist door zoo'n cursus in 't verdere leven carrière maakte. Dit zal ook zeker na dezen cursus 't geval zijn. Dit onderwijs behoort bij uw vak. Ik hoop en vertrouw dat de leeraren er in mogen slagen, met de noodige tact, U met vrucht onderwijs te geven. Vervolgens werd nog gesproken en ge feliciteerd door de heeren A. H. J. van 't Hof en J. J. de Vries. Hierna werden de lokalen (drie in getal) bezet en begon de eerste les. De cursus avonden zullen zijn Dinsdag en Vrijdag, aanvangende 8 uur. Het instituut telt thans 102 cursisten. Politie. Verloren: een gympakje met schoenen. Gevonden: een handbeschermer van een rijwiel. Inl. bij den Gem.-bode. Het aantal oplossingen van de slagzin be droeg 98. Slechts vijf foutieven waren er bij. S. Halfweeg, de Haukes, raadde 93 goede oplossingen en hij is dus de gelukkige win naar geworden van de jongensfiets. Onze jonge vriend, die wij van harte ge- lukwenschen, moet zich nu even in verbin ding stellen met onzen agent, den heer His Wilms te Hippolytushoef. De slagzin luidde! Dit Kinderfeest is fijn geweest. ZONDAG 28 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Julianadorp (verbeterde opgave), nam. 7.30 uur, Ds. M. van Wichen. Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. M. van Wiehen. Callantsoog. voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Anna Paulowna, nam. 7 uur Ds. Vorstman. Hippólytiishoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Na afloop stemming. Den Oever. nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, nam. 2.30 uur, Ds. Mei huizen. Geref. Kerk. Anna Paulowna, voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur, Cand. J. Verhave. Evangelisatie. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur. de heer Boon. The Star of Hope Mission. Julianadorp, 's av. 7 uur. Spreker ALKMAAR, 26 November. Graanmarkt. Aangevoerd 1196 H.L., waar van soort en prijzen als volgt: 56 HL voer- tarwe 77.85. 188 HL gerst 6.25—6.90, idem chev. 7—7.85, 628 HL haver 6—6.75. 238 HL boonen w.o. paarde 9.—. bruine 10—14.50, citroen 12—19. duiven 8—10.25, witte 23— 27 en tuinboonen 2035, 15 HL karwijzaad 22.50—23; 3 HL blauwmaanzaad 29.50 en 68 HL erwten: w.o.: kleine groene 9.50 —10.50, groote groene 16—21, grauwe 17— 28 en vale erwten 12—18. Totaal aanvoer 1196 H.L. Alles per 100 Kg. Handel stug. WINKEL, 26 November. Appelen 1.5010. peren f 17, druiven 6—8. aardappelen 1.30—1.40. koolrapen 70— 80 ct„ spruitkool 3—4, per 100 pond. An dijvie 60—70 ct. per 100 stuks. ALKMAAR, 26 November. Kaasmarkt. Aangevoerd 35 stapels, zijnde 66.000 Kg. Fabrieksbaas kleine f23, Boerenkaas kleine 22.50 per 50 Kg. Han del matig. ALKMAAR. 26 November. Andijvie 0.60—1.80. appelen 2—6, Bloe mendaler kool 2.10. bloemkool I 8—12, II 3—5, boerenkool 1.50—2.60; bieten 1.60, drui ven 1020, gele kool 1.20, groene kool 1 2.20, kropsla 48, knolselderie 23, peren 2.5012, prei 1.502.60, peterselie 11.80, radijs 2.60. roode kool 1—2.60, selderie 0.50 —1.20 spinazie 0.46—0.80. spruiten 2—4.50, tomaten 2.66-19.20, uien 5.60—11.90, worte len 1.90, boswortelen 2.50—4.50, witlof I 5 —7. II 2.50—4. ALKMAAR, 26 November. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus, aan bod 2400 stuks, verkocht 1950 stuks, mid- denprijs 2121.50. hoogste prijs 24.per 50 Kg. Commissie 40 plus aanbod 180 stuks. Totaal: aanbod 2580 stuks, verkocht 1950 stuks. Aanwezig 1 fabriek. NOORDSCHARWOUDE. 27 Nov. Eigenheimers 2.20. bl. idem 2.66^-2.90, Be velanders 1.50—2.20. uien 7.40—8. drielingen oAaS; Ul°- grove 7.36-7.80 neen 2.10—2.4(1. 8000 kg. groen kool 1—1.40 500 kg. kroten -.40—3.50 25000 kg. roode kool 1.403.30 35 duizend kg. gele kooij 1—1.40 30 duizend kg. d. witte kool 80—1.50 BROEK OP LANGÈ.NnTJK, 27 Nov. Bevel. 2.20. bl. dito 2.60. uien 7.10-7.90, drielingen 6.80—7.20. grove 7.30—7.80. gele nep 7.50 peen 2—2.20 kleine peen 80—90. kroten 2.50—3.10 roode kool 1.60—3.30 groene 1 ,i,50: /e,c ki!01 d. witte kool 1.40 andijvie

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2