Rook TRIUMPH PUROL Ayenda, ABDIJSIROOP Jan Rapalje pleegt een wanhoopsdaad de 1 cent sigaret die U kent als de beste! Zaterdag 27 November 1937 Tweede Blad Dc Bonte-Zaterdagavondtrein Waarom hoesl Ge zoo? AKKER's verstèrkte Wie heeft de fiets gewonnen? Werk voor onze knutselaars De rondgang van den Bond van Barmhartigheid Een cursus ter opleiding van scheepmakers Onze kindermiddag in j Anna Paulowna De tooneelvoorstelling van T.A.ViE.N.a Mooie, Gezonde Huid Boekjes voor de R.K, ULO-schooi Aanstelling van een meterijker- instrumentmaker Een oude zaak in nieuw gewaad Musis Sacrum Faillissementen Burgerlijke Stand van Den Helder De rechtsverkrachting H et Is misschien een beetje een „dik" woord, maar toch is het niet te sterk gezegd als aanduiding wat er in Brussel gedaan is, of beter gezegd, niet gedaan is. We hebben er gisteren al in het kort over geschreven, dat het resultaat van de Brusselsche conferentie op niets is uitgeloopen dan op een demon* stratie van de onmacht van de groote mogend* heden om in te grijpen, als er grof onrecht geschiedt. Vlug en goed gaat samen per „ESONA vervoer tfJxidóniewjM Zooals men weet hebben we vorige week Jan Rapalje cp zijn vlucht voor de Gerechtig heid verlaten op hetwaar hg bijna tegen onzen teekenaar aanbotste en in de verte het gejank en geblaf van Fidel van nachtwaker Muller angstig dichtbij hoorde komen. Even stopte Jan... hij voelde het klamme zweet in z'n handen parelen en keek van links naar rechts. Uitkomst... ja, waar was uitkomst. Dui zendvoudig verwenschte hij het idee om mid dels zwijntjesjagerij aan de kost te komen en juist dat hij 't besluit nam, zich maar aan de broekspijp door Fidel te laten vastpakken en naar het Hoofdbureau te laten geleiden, schoot hem als een bliksemstraal een gedachte door het misdadigersbrein. Hij draaide z'n stuur, en als een bezetene trappend vloog hij deop. Twee korporaals, die net een sjekkie van de weduwe stonden te draaien werden onderste boven gereden, een hond, die aan een kalfs- been aan 't kluiven was kreeg een opmepper tegen z'n achterdeel, terwijl een dame, die met een kinderwagen huiswaarts spoedde nog op het nippertje door uitwijken een botsing wist te voorkomen. Wat kon die Jan fietsen... als een tweede „Pijn" vloog hij over den weg, zonder licht, zonder bel... het hoofd speurend vooruitge bogen. Zijn besluit stond vast, er was nog één kans en die zou hij gebruiken, kost wat kost, zelfs imet gevaar voor zijn leven. Hij kwam op den hoek, stapte vlug af... zette z'n fiets tegen het... kantoor en iiep met een schijnheilig gezicht den kant van het water op. Helaas... ook hier wachtte hem het nood lot, want wie stond juist op den uitkijk Niemand minder dan de... beambte Snip, die genoeglijk aan z'n neuswarmertje stond te trekken en juist aan het peinzen was wat hij z'n vrouw voor haar Sinterklaas moest geven. Onderzoekend keek de heer Snip Jan aan, die „genaved" zei en doorliep. Héé, dacht Snip... wat moet die klant hier op zoo'n gek tijdstip, zou dat wel zuivere koffie zijn? Dus sloop hij Jan achterna, die niet op of om durfde zien, en zag... Snip kon z'n oogen niet geloven, want daar zag hij iets, wat hij z'n heele leven niet meer zou vergeten. Het gebeurde alles bliksemsnel... een pet, een pas en een broek vlogen uit... de schoenen schopte Jan van z'n voeten en... voordat Snip Jan bij z'n nekvel kon pakken plonsde de zwijntjesjager in de bijna onder het nulpunt zijnde wateren. „Hééé!" riep Snip... die dacht met een zelf moordenaar te doen te hebben... „hééé idioot... kom 's terug... ben je zestig geworden..." „Tabé", riep Jan, zeg m'n vrouw en kinderen maar van me gedag, 'k heb 'r me buik nou vol van." Snip was sprakeloos... die vent zou sterven van de kou met zulk water... die zou direct zinken en akelig omkomen. En daar Snip een goed hart heeft en iemand die steeds direct een besluit neemt vloog hij naar de vlet, stapte er in en greep de riemen. Het drama wat toen volgde leest U in de vol gende Elflevering. Wat de teekenaar betreft, die was inmiddels ook gearriveerd en maakte, der gewoonte ge trouw, een schets van de plaats waar hij Jan had zien verdwijnen. Het is zoo duidelijk als wat en U hoeft het maar even op het kaartje in te vullen. Men schrijft ons: Kling! Klang!Tsjoeke tsjoeke... rrr... De Bonte avondtrein stEiat op het punt te ver trekken. Talrijke passagiers hebben Eian de loketten hun plaatsbewijzen afgehaald, of be sproken. De „chef" staat gereed om zijn arm op te heffen voor vertreksein. De prettige reis door „amusements-land" zal een aanvang nemen. Heeft U reeds kaarten? Zoo neen, ver schaf U er nog de benoodigde, voor alle plaat sen bezet zijn. Voor hen, die om 8 uur niet kun nen instappen bestaat gelegenheid dit op een tusschen-station te doen, mits voorzien van een kaart. De laatste waarschuwing:: zorg er voor niet te laat te komen en de trein voor Uw neus te zien vertrekken. Neem toch de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop, het middel dat op bijna wonderbaarlijke wijze Uw hoest bedwingt. Akker's Abdij siroop werkt snel en krachtig bij hoesten, bij kou op de luchtpijpen, bij beginnende en chronische bronchitis en helpt heerlijk bij borstbenauwdheid en asthma-aanvallen. De uitsluitend van plantaardigen aard zijnde werkzame bestanddeelen uit oude geneeskruiden welke Abdijsiroop een wereld-vermaardheid heb ben bezorgd, werden in de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop nog uitgebreid door de toevoeging van de hoest-bedwingende stof „codeïne", die moet beschouwd worden als het krachtigste mid- del ter verdrijving van den hoest en van slijm. De plantaardige extracten, in Abdijsiroop ver werkt, werken als balsem op de ontstoken slijm vliezen van Uw borst en keel, die daardoor worden geheeld en versterkt. Om zijn gelukkige samen stelling noemt men terecht de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop,,'s Werelds béste Hoest-siroop". Flacon 90ct.. f'.50, f 4.2X Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik. Het aantal oplossingen van den slagzin bedroeg 98. Slechts vijf foutieve waren er bij. De slagzin luidde: Dit kinderfeest is fijn geweest. S. Halfweeg, Haukes, raadde 93 goede oplossingen en hij is dus de gelukkige winnaar geworden van de jongensfiets, die door onze directie aangekocht is bij S. Luyt, Hippolytushoef. Onze jonge vriend, die we van harte gelukwenschen, moet zich even in ver binding stellen met onzen agent, den heer His Wilms. Bouw scheepsmodellen. Wij schreven in ons blad van 20 dezer uit voerig over het werk van het Nationaal Co mité Bouw Scheepsmodellen, dat ten doel stelt in breeden kring belangstelling te wek ken voor het bij uitstek nationale bedrijf, de Nederlandsche Scheepvaart. Zooals wij mede deelden, zal het comité uitgegeven bouwtee- keningen met bijbehoorende handleidingen, met behulp waarvan modellen kunnen wor den vervaardigd, zelfs met electrische voort beweging. Als eerste object is de keuze gevallen op het in aanbouw zijnde passagiersschip „Oranje" van de N.V. Stoomvaart-Maatschap pij "Nederland". De handleiding is verkrijg baar voor 0.75 en indien gewenscht, wordt het hout geleverd voor 2.een motortje voor 1.10, verf voor 0.85. De agent van de Mij. „Nederland", de heer Velthuys, adres 't Verkeershuis, Kanaalweg 91, alhier, stelt zich gaarne beschikbaar voor het geven van nadere inlichtingen en het leveren van teekeningen en benoodigdheden. Alle straten nog niet afgewerkt. Het resultaat is bevredigend. Woensdag is de Bond v. Barmhartigheid zijn jaarlijkschen tocht door onze stad begon nen, om de geslonken voorraden in het maga zijn weer aan te vullen, en daardoor in staat te zijn aan de aanvragen, die dagelijks bin nenkomen, te voldoen. Onze stadgenooten hebben den roep van den Bond vernomen. Er is niet tevergeefs aan de deuren geklopt. Het goed, dat dezen keer opgehaald is, is van uitstekende kwa liteit. Al is de hoeveelheid niet zoo groot als het vorig jaar, de kwaliteit is veel beter. Daarmee zijn tenslotte degenen, die het ont vangen, ten zeerste gediend. Dat het aantal goederen minder is dan vorige jaren, vindt ook zijn oorzaak, dat de Bond tusschentijds veel goederen zijn toegezonden. De rondgang door onze stad is nog niet geheel voltooid. Stadgenooten, die dus hun pak hebben klaarliggen, krijgen vandEiag of morgen nog wel een mededeeling van den bond aan huis, om de gave in ontvangst te nemen. Dat de nood nog groot is, bewijzen de volgende cijfers wel het sprekendst. Het eer ste jEiar werden door den B. v. Barmhartig heid 6000 stuks kleeren afgegeven, in het tweede jaar van zijn bestaan steeg dit aan tal tot 8000, terwijl dit jaar, tot November, reeds 9480 stuks werden afgegeven men dus Eian het eind van 1937 de 10.000 wel gepas seerd of althans zeer dicht zal benaderen. Steunt het werk van dezen bond, met uwe gave. Te verbinden aan de Ambachtsschool. In den laatsten tijd doet zich aan de Rijks werf alhier een groot tekort gevoelen aan scheepmakers. Ook elders doet zich ditzelfde verschijnsel voor, met het gevolg, dat in ge meenten als Amsterdam en Rotterdam de op leiding voor scheepmakers door de gemeente besturen ter hand is genomen. Deze omstandigheid heeft het Bestuur der Vereeniging „Ambachtsschool voor Den Helder en Omstreken" aanleiding gegeven zich tot den Raad te wenden met het verzoek de wensche- lijkheid uit te spreken, dat aan de door die Vereeniging geëxploiteerde ambachtsschool een opleiding voor scheepmakers wordt ver bonden. De kosten van een dergelijke opleiding zul len niet bijzonder hoog zijn. Voor het aller grootste gedeelte zal zij n.1. samenloopen met die voor leerlingen-metaalbewerker. De kosten zullen blijven beperkt tot die, welke voort vloeien uit de noodzakelijke aanstelling van een leeraar in scheepsbouwkunde en in het uitslaan van scheepsonderdeelen. Afin dezen leeraar zullen acht lesuren per week moeten worden opgedragen, waarvoor aan salaris 800.zal moeten worden betaald. VaJi dit bedrag komt, indien het Rijk subsidieert, 30 voor rekening der gemeente, verminderd met het bedrag van het provinciaal subsidie. De kosten zullen derhalve bedragen 196.80, ter wijl daarnaast nog 30 van de te ontvangen schoolgelden ten bate van de gemeente zelI komen. Onder opmerking voorts, dat de Commissie van Bijstand voor het Onderwijs zich daar mede kan vereenigen, stellen B. en W. den Raad voor om tot oprichting van genoemden cursus over te gaan. IJSCLUB „HET NOORDEN" BESTAAT NOG! De IJsclub „Het Noorden" leeft nog! Op de gisteravond gehouden ledenvergadering be sloot men, om zoolang er een kassaldo is de club te laten voortbestaan. Intusschen zal het bestuur een terrein trachten te krijgen in of nabij de gemeente. Vanmiddag om 3 uur begint het Kinderfeest in de zaal van Hotel Veer- burg. j Voor zoover nog voorradig, zullen i aan de zaal kaarten verkocht worden. Vergeet niet potlood en papier mee te nemen. Stafmusici bieden zich aan om de entr'acte muziek te verzorgen. Voorbeelden, die navolging ver dienen. Het even spontane als gewaardeerde aanbod van TAVENU heeft weerklank ge vonden! Zoo gauw hadden ze in de Helder- sche Courant gelezen, dat deze tooneel- vereeniging een voorstelling ging geven ten bate Van de Algemeene Oranjevereeni- ging, of enkele musici van de Stafmuziek staken de hoofden bij elkaar en besloten hun medewerking voor dezen avond óók aan te bieden. En zoo zal Woensdag een aantrekkelijke tooneelavond op uitsteken de wijze muzikaal geïllustreerd worden. Intusschen is de kaartverkoop (kEtarten k 35 en 50 cents) in vollen gang. Der gewoonte getrouw wachten de meeste menschen met kaarten te koopen tot het laatste oogenblik, doch in dit geval zouden wij willen adviseeren van dezen modus af te wijken. Immers het is lang niet denkbeeldig, dat men... te laat is als men tot den laatsten dag wacht. Tenminste wij vernamen, dat het met den kaartverkoop tot nu toe zeer naar wensch gaat... Zooals wij al medegedeeld hebben, zal TAVENU met „De Spaak in 't Wiel" voor het voetlicht komen. Wij, die deze 3-deelige come- die persoonlijk meegemaakt hebben, kunnen met de hand op het hart verklaren, dat men er drie genoeglijke uren mee kan beleven. Ten eerste heeft mevrouw Jo van Ammers Küller met haar vaardige pen een spannende geschiedenis en een vlotte dialoog geschreven, die, naarmate het einde nadert een steeds ster kere climax bereikt. En ten tweede, en dat is zeer belangrijk, geeft Tavenu er in een sterke bezetting een model'-opvoering van. De hoofdrollen worden gespeeld door mej. Mieke Bijl en den heer W. Prins, die zich in deze comedie zichzelf haast overtreffen. Het is dan ook zeker niet te veel gezegd, als wij als onze verwachting uitspreken, dat Casino Woensdagavond tot de laatste plaats bezet zal zijn. Want tenslotte... gaat het nog voor een sympathiek doel ook! Kaarten zijn verkrijgbar bij: Boekhandel H. J. P. Egner, Keizerstraat; Boekh. H. de Wit, Keizerstraat, Boekh. D. Schreuder, Koning straat; P. Spruit, Kanaal weg, Boekh. fa. Duin- ker, Spoorstraat; H. Nypels, Spoorstraat; Drukkerij de Boer. Koningstraat; fa. Schellin- ger, van GalenstrEiat; Sigarenmagazijn K. Blom, Dijkstraat; Hulppostkantoor, Zuid straat. Alle ruwheid en roodheid, pukkeltjes en uitslag, worden weggenomen door GEEL Beide in dooien van 30-60, Tube 45 et. Bij Apoth. en Droq. MIJNHARD! Het Bestuur der Stichting „Het R.K. On derwijs" alhier heeft zich tot den Raad ge wend met het verzoek, gelden beschikbaar te willen stellen voor het aanschaffen van een aantal boekjes ten behoeve van de U.L.O.- school aan den Polderweg. Deze aanschEiffing is noodig wegens toeneming van het aantal leerlingen van de 3e klasse en wegens uitbrei ding van de oefenstof voor de leerlingen van het 2e en 3e leerjaar. B. en W. geven den Raad in overweging het verzoek in te willigen. Reeds geruimen tijd geleden vestigde de Directeur der Water- en Lichtbedrijven de aandacht VEin B. en W. op de noodzakelijkheid om bij dezen dienst een meterijker-instrument- maker aan te stellen. Er is namelijk door de groote toenELme vsin werkzaamheden gedu rende de laatste jaren onvoldoende gelegenheid om aandacht te schenken aan het controleeren en verifieeren van de verschillende electrici- teits-, gas- en watermeters. Het gevolg daar van is, dat de g;emeente nadeel kan ondervin den, doordat miswijzingen niet tjjdig worden ontdekt. Het is de bedoeling de functie in te deelen in groep 4 van de loontabel voor de ambtena ren op weekloon. Voor het invoeren van dezen rang is het derhalve noodzakelijk de salaris verordening 1935 te wijzigen. Het gemeentebestuur adviseert den Raad zulks te doen. De snelheid waarmee tegenwoordig nieuwe gevels voor oude panden verrijzen, is waarlijk verbazingwekkend. Het aanzien van een zaak wordt in den tijd van eenige weken zoo radi caal veranderd, dat men het oude pand niet meer terugkent. Zoo is gisteren de winkel van de firma Nico Graaff, die sedert 26 jaar in de Spoorstraat zetelt, heropend. En wie voor het perceel Spoorstraat 50, staat, vindt niets meer terug van den ouden geest. Het is alles verfrischt, verjongd. De architect, de heer v. d. Leek, is er wel zeer bijzonder in geslaagd, om van dezen winkel iets te maken dat de aandacht van de voorbijgangers moet trekken. De winkel is zeer zakelijk gehouden, d.w.z. overzichte lijk. Frisch en helder is de uitvoering, tot in onderdeelen, vriendelijk uitnoodigend. In vier weken verbouwde de Eiannemer Doorn het pand en voor de afwerking was er de mede werking van den heer Girmann voor het schilderwerk en van den heer Koorn voor het electrisch licht. De firma Graaff zal zeker winst te boeken hebben met deze verfraaiing en verbetering, de heerenconfectie en heerenmode-artikelen komen nu zooveel beter tot hun recht. Zoo als men weet is aan de zaak ook verbonden een kleermakerij voor maatkleeding. Het Cabaret der Amateurs. Nogmaals bestaat voor onze Heldersche amateurs gelegenheid, om van hun „kunnen" blijk te geven, kunnen vocalisten zoowel als in strumentalisten in hun diverse verscheidenheid laten hooren wat zij op hun gebied presteeren. De uitblinkers (sters) zullen zich beloond zien met de daarvoor beschikbaar gestelde prijzen. Als extra attractie demonstratie van de „Rumba". Voor nadere bizonderheden verwij zen wij naar de advertentie in dit blad. TIJDREDE Ds. MEINERS. Zondagmorgen 10.30 uur hoopt Ds. W. J. F. Meiners in de Luthersche Kerk (Weezen- straat) een tijdrede te houden. Deze tijdrede zal gewijd zijn aan de betee- kenis van Jezus Christus voor onze dagen; aan het antwoord dat het Christendom geeft op de wereldvragen van dezen eeuw. Voor ieder toegankelijk. Men zie voor bijzonderheden de advertentie in het blad van heden. DE JUBILARISSEN BIJ „WINNUBST". De namen van de twee mEinnen, die dezer dagen 25 jaar lid van de Harmoniekapel „Winnubst" waren, zijn in ons verlag niet juist gemeld. Deze waren Jb. Karsman en H. Toes Sr. Slnt-Nlcolaaa is weer in 't land; fai) zit zwaar te denken; Waar, zoo piekert hl), koop ik nuttige geschenken? Plotseling krijgt hij een idee: „Om iets moois te koopen, moet ik bij WORMHOUDT, Spoorstraat 12, even binnen loopen, Daar vind ik juist wat ik zoek, nuttig en van waarde. En het valt bij iedereen vast in goede aarde. Opgeheven: 19 Nov. A. Appel, Koe gras, gem. Den Helder. 26 November 1936. GETROUWD: J. Dienaar en G. Smolders; A. C. van Kampen en G. Bosma. BEVALLEN: G. A. VeenstraKiesling, d. OVERLEDENW. A. de BoerBeek, 49 jaar. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmor gen is alleen geopend de apotheek van H. J. Rootlieb, Binnenhaven. Van Maandag 29 Nov. tot 6 Dec wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door de firma SmeetsSnel, Weststraat. Dat we nog eens terugkomen op deze mis* lukte conferentie vindt zijn oorzaak in da groote beteekenis ervan. Immers er kunnen ook voor ons land, consequenties aan vast zitten. Japan heeft als ideaal, Azië voor de Aziaten en wie zal het belemmeren zjjn expansie drift te toornen, als het voor ons Indië grootere interesse gaat toonen? Voor* loopig heeft het zijn handen vol in China. Het avontuur kost onnoemelijk veel en het is dus niet te verwachten, dat het morgen zijn handen al zal uitsteken naar onze be« zittingen, maar ongetwijfeld heeft de confe* rentie van Brussel veel geleerd aan Japan en het weet, dat het van de. groote mogendheden, Engeland en Frankrijk (Italië en Duitschland kunnen we gevoegelijk uitschakelen) niets te vreezen heeft, terwijl ook Amerika zich af* zijdig houdt als het aankomt op het nemen van krachtdadige mEiatregelen tegen den overtreder. Nederland zal er ook zijn gevolgtrekking uit maken. Hieronder geven we nog eenige uittreksels uit persstemmen over de mislukking. Aller eerst citeeren we een zinsnede uit een artikel van de Maasbode. Het blad schrijft o.m.: De conferentie was na twee of drie dagen stervende; er is geen enkele opflikkering meer geweest; en als de geneesheeren nu heengaan, zonder iets bereikt te hebben, zij het dan met de verklaring, dat zij zich op de hoogste zullen laten houden of er misschien op een of ander oogenblik een gunstige ge legenheid vóór weder ingrijpen aanbreekt, dan erkennen zij daarmede, dat Brussel een fiasco is geworden, een volledige fiasco; dat zij machteloos staan om, als plechtige aan gegane overeenkomsten brutaal worden ge schonden en erkende rechten vertrapt wor den, iets te doen om de internationale orde te herstellen en te handhaven. De juist geëindigde conferentie vormt wel de zwarte bladzijde in het toch waarlijk niet fraaie boek der conferenties van na den oorlog. Niets, maar dan ook niets heeft men voor de Chineezen kunnen bereiken zoo schreef de N.R.Crt. in een nabeschouwing. Het lijdt geen twijfel, dat men de Chineezen met deze conferentie een slechten dienst heeft bewezen. Slechts de Japanners kunnen tevreden zijn. Zij hebben nu zekerheid, dat zij in China ongestoord hun gang kunnen gaan, dat geen anderé mogendheid hun bij de expansie den voet dwars zal zetten. Behouden! dan wat wapens en geld zal China op eigen kracht zijn Eiangewezen. Opnieuw is bewezen, dat macht nog altjjd boven recht gaat, zegt het blad, en dat macht alleen en niets anders de basis is, waarop de positie van een land in deze wereld steunt. Men kan uit rechtsoogpunt het grootst mogelijke gelijk hebben, de geheele wereld kan van uw goed recht overtuigd zijn, als gij zelf de macht niet hebt om dat recht te ver dedigen, zal een ander niet voor u en uw recht in het vuur gEian, tenzij ook zijn belang; daarbij betrokken is en hij bovendien over voldoende macht beschikt om, met uw recht, ook zijn belang te verdedigen. De inter* nationale samenwerking ter handhaving van het recht is tot het diepste peil gezonken. si Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30—* 17 u. Zaterdags van 912 uur. Nat. Hist. Museum, geopend Bioscopen: Tivoli-theater. Spoorstraat: aanvang half 8! „Sherlock Holmes". Rialto, Spoorstraat, aanvang half 8: „Het Groene licht" en „Opgejaagd". Witte Bioscoop, Koningstraat, aanvang half 8: „Wie is wie?" en „Rasecht", Heden: Musis, 8 uur. Bonte Zaterdagavondtrein. Casino, 8 uur. Soiree dansinstituut Mouton, Zondag 28 November. Caaino, 8.15 u.: „Daar zit pit in". Maandag 29 November. Casino, 8.15 uur. Openbare vergadering van de Alg. Begrafenis Ver. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Licht op: 16.15 Barometerstand Den Helder 764.6 Temperatuur lucht 5.6 ytHViipyx. Aan de rijksuniversiteit te Leiden is dezer dagen geslaagd voor semi arts, mej. J. J. de Nijs. OP- EN ONDERGANG VAN ZON EN TIJD VAN HOOG- EN LAAG WATER. Wintertijd Zon Nov. op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 28 7.44 15.52 2.50 15.55 9.30 21.35 M 29 7.46 15.52 4.05 16.55 10.30 22.40 D 30 7.47 15.51 5.05 17.45 11.20 23.40 W 1 7.49 15.50 5.50 18.25 12.05 D 2 7.51 15.49 6.35 19.00 0.30 12.45 V 3 7.52 15.48 7.10 19.30 1.15 13.20 Z 4 7.53 15.47 7.50 19.55 1.50 13,50

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5