UNOX DAM PO WM ClIEWIEIM Dl BI®SC©PI Stamppot en UNOX Rookworst: k prebihbfurtpn u \0J. Zaterdag 27 November 1937 Derde Blad Buitengewoon werk van Harold Flynn Prachtige parodie op de Sherlock-Holmes-figuur J. v. d. WITTE TELEF. 575 - KEIZERTRAAT 103 „Rasecht", een film uit de hippische wereld Juwelier V»~/ BEEM5TERBOER STRAAT Texel Vertrokken personen H.W.ZEQEL Vergadering Texelsch Algemeene Middenstandsvereeniging Neuè en Hoofd verstopt» Ingekomen personen Vertrokken personen Het mond- en klauwzeer neemt weer toe Burgerlijke Stand IJmuider vischprijzen BREEWATERSTRAAT 5- TEL. 461 VRAAGT PRIJSOPGAAF Wij noteeren de laagste prijzen RBOER Vischafslag Den Helder ïUa£ta<JAeateA,: De eerste hoofdfilm, die gisterenavond in het Rialto-theater draaide, „Het Groene Licht", was een film, die wat spel betreft, tot de zeer sterke producten gerekend mag worden. Het scenario is verwerkt naar den gelijknamigen roman van Lloyd Douglas. En zij die het pracht werk van dezen schrijver gelezen hebben, moeten niet verzuimen de film te gaan zien. Want de personen uit deze karakterroman worden op de film op een wer kelijk bewonderenswaardige wijze weer gegeven. Errol Flynn als Dr. Graig heeft een rol, die op een reële wijze den persoon van den dokter uit den roman weergeeft. Maar het is vooral ook het spel van den kreupelen Dominee Har- court, dat opvalt. Zoowel zijn persoon als de wijze, waarop hij deze rol vertolkt is af. De nobele grijsaard, die zoo goed de vele kleine en groote ondeugden der menschen kent, die door zijn kalmeerende en gevoelige woorden de juiste snaar steeds weet te treffen en een geweldige kijk op het samengestelde karakter van den mensch, weet zijn rol op zoo'n na tuurlijke wijze te spelen, dat men van begin tot eind geniet. Anna Louise speelt de rol van mej. Dex- ter, de dochter van de vrouw, die door een fout van een chirurg bij een operatie is be Zweken. En ook haar spel is goed. Absoluut niet overdreven en zeker niet sentimenteel. En .zoo zouden we door kunnen gaan met alle spelers uit deze film de revue te laten passeeren en dan moeten we tot de conclusie komen, dat we zelden, waar het 't spel be treft, een betere film zagen. Vele malen werd een roman verfilmd en over het algemeen draaide het steeds op een teleurstelling uit. Maar bij deze Engelsche film is ondanks het feit, dat er hier en daar wel wat is bekort, op een zeer realistische wijze het verhaal weergegeven. De tweede film, „Opgejaagd", is eveneens van uitmuntende kwaliteit en maakt van het programma van Rialto iets bijzonders. Het geeft een spannende jacht weer op een ont snapten krijgsgevangene, ten tijde van den wereldoorlog. Constance Bennett en Douglas Montgomery vervullen de hoofdrollen en bei den hebben voor 't slagen van deze sensatio- neele rolprent zorggedragen. De opnamen zijn schitterend. Emotievol is het scénario en toch is over het geheel geen sprake van groffe sensatie, die trouwens steeds minder wordt gewaardeerd. De spanning ligt meer in de expressie, in het wezen en karakter van de hoofdrolvertolkers, en deze eigenschappen maken een film tot een suggestief geheel. TAwtL-JAeateA: Wie onzer heeft niet één of meer boeken gelezen van Sir A. Conan Doyle, den schep per van Sherlock Holmes, de scherpzin nigste, de meest zekere, de koelbloedigste, kortom de beste detective aller tijden Is het niet zoo, dat Conan Doyle langen tijd voor AL<s ZE WEER OP DE aarde terugkomen gaan 7.e dadelijk een verlovingsring koopen &[j den man doorgegaan is, die het meest ge lezen werd? Sherlock Holmes, de mysterieuze, voor wien niets geheim bleef, hoe lang is en hoevelen hebben niet geloofd, dat deze figuur inderdaad bestaan heeft? Steeds meer vroeg men den auteur om nieuwe heldendaden van Sherlock Holmes en van zijn onafscheidelijken vriend Dr. Watson. De Ufa heeft het aangedurfd om met deze Sherlock Holmes-vereerderij den spot te drij ven. Zij droeg haar bekwaamste mannen op een parodie op één van Holmes' grootste hel dendaden te schrijven ende film, die dezer dagen in Tivoli te zien is, is het resul taat geworden van dit snoode en ten uitvoer gebrachte voornemen. Het is een kostelijke parodie geworden Hans Albers, de Draufganger uit „Bommen op Monte Carlo", is Sherlock Holmes-met- geruite pet, met pijp en vioolkist. Heinz Rühmann is zijn medewerker Dr. Watson. Samen brengen zij klaarheid tegen wil en dank! in de diefstal van de 4 Mauritius- postzegels. En dat doen zij op een wijze, die voortdurend de lachlust opwekt. Rühmann vooral maakt van zijn rol een zoo grappige en daarbij zoo kritische creatie, dat wij niet aarzelen, dit een van zijn beste prestaties op het witte doek te noemen. Albers is ook in zijn sas geweest met zijn rol, dat kan men hem aanzien! Het best is de film aan het eind, als beiden een zeer geestig, maar tege lijkertijd zeer steekhoudend pleidooi houden, waarin zij een geheele rechtszaal verstomd doen staan van hun „kranige" werk. Dat hierbij, in tegenstelling met Conan Doyle, het toeval en het stomme geluk een vooraan staande rol hebben gespeeld, maakt de parodie des te geslaagder! U/Me ï3io4eaafi! is De voornaamste film van de Witte Bioscoop ongetwijfeld „Rasecht" (Racing Lady), welke geheel in de kringen van racepaarden, trainers en bookmakers speelt. Hel is een publiek geheim, dat in deze kringen heel wat geschiedt, dat het daglicht niet velen kan. Ook in „Rasecht" gebeuren dingen, die strooken met onze opvattingen van rechtvaardigheid en eerlijkheid. We zien hoe geheel onschuldig een lieftallig meisje (Ann Dvorak) in handen ge raakt van een groot-paardenbezitter, die haar voor reclame van zijn zaak, als trainer van zijn paarden wil doen fungeeren. Ruth, zoo heet het meisje, is wel gedwongen om als zoo danig op te treden, omdat Bradford beslag heeft weten te leggen op het prachtige paard van Ruth's vader, Katydid genaamd. Dit paard heeft veelbelovende kwaliteiten als draver en het is ook een lust het fraaie dier op het witte doek te zien voortstappen. Het verhaal is te wijdloopend om hier heelemaal na te vertellen, maar het einde is in ieder geval zóó ge- ensceneerd, dat Katydid op het laatste moment de gelegenheid krijgt aam de start van een belangrijke race te komen om aldus den eer sten prijs te winnen. De race zelf is zooals we die filmisch gewend zijn, spannend en sen sationeel Behalve Ann Dvorak treft men in deze amusementsfilm nog een ouden bekende aan n.1. Harry Carey. Men kent hem haast niet terug van zijn vroegere „Draufganger"-presta- ties; in deze rolprent vertolkt hij n.1. de rol van... Ruth's vader. Anns tegenspeler is Smith Ballew, een veelbelovende nieuwe fimster. Voor de regie van Wallace Fox zal men veel waardeering hebben. Zoo moet het zijn: stamppot met Unox Geldersche Rook worst. Zonder deze fijnste aller worsten is een stamppot niet compleet. Maar ook voor de soep kunt U zich geen betere denken. Unox is échte Gelder sche rookworst, van uitgezocht fijn vleesch, op origineele wijze bereid en gerookt. Vraagt ons boekje met nieuwe recep ten voor winterschotels. GELDERSCHE ROOKWORST mok den stamppot comp&et! UNOX VIEESCHWARENFABRIEKEN - OSS Cornelia Hendrika Domerghi, naar Rotterdam, Johan- nes Brandsstraat 39b. J. Boertje en echtgen., naar Venlo, Heibeek 22. A. J. Kleinjan en echtgen., majoor-ziekenverpleger, naar Soerabaja. C. P. RUdekker, sergt.-macht., en gezin, naar Soerabaja. G. Laroo en gezin, sergt.-monteur, naar Soerabaja. M. Keulen, varensgezel, naar Rotterdam, Doedestr. 41. L. A. van Hoeke en echtgen., naar Haarlem, Jan van Galenstraat 6. C. Westerbaan en echtgen., naar Soerabaja. J. Fr. H. Kiene en echtgen., naar Leiden, Schelpen kade 44. Ivonna Magdalena BreUaert, dienstbode, naar Hilver sum, Zeedijk 15. Fr. Breebaart, naar Bloemendaal, Oranje Nassaulaan 82. A. G. J. Pauw en gezin, majoor-konstabel, naar Soe rabaja. Aletta Susanna Schotelvan Rhee. naar Soerabaja. J. Zaadnoordijk en gezin, techn. ambt., naar Soerabaja. S. van Heerde en gezin, chirurg, naar Emmen, Angel- sloerdyk 25. CINE-ËN FOTOHANDEl KONINQSTOAAT 73, TELEFOON 279. ONTWIKKELEN- AFDOUKKEN- VERQROOTEN Texelsch nieuws In hotel „De Oranjeboom" werd gister avond een vergadering van de Texelsche Algem. Middenstandsver. gehouden, die een goed bezoek ten deel viel. De voorzitter, de heer L. Vlessing, deelde bij opening mede, dat deze vergadering vror- namelijk was belegd om besprekingen» te houden over de Vestigingswet en de plannen om alhier een cursus te houden voor het be halen van het Diploma, dat iedere Midden stander noodig zal hebben, om een zaak te beginnen, wanneer de reeds afgekondigde Wet in werking zal worden gesteld. Een voornaam punt, dat daarbij in be spreking komt, zei spr., is voor onze plaatselijke vereeniging al of niet aan sluiting bij de Koninkl. Middenstands- vereen., omdat de cursussen onder leiding staan van de drie Middenstandsbonden en ook het diploma daarvan zal uitgaan. De verbetering van den weg naar „De Mok". Eerst werden nu de notulen van de vorige vergadering door den secr., den heer J. H. Kikkert, gelezen: In verband hiermede deelde de voorzitter mede, dat de actie voor ver betering van den weg naar „De Mok", waar toe in de vorige vergadering was besloten, is gevoerd. Spr. heeft daarover besprekingen gevoerd met het Gem. Best. De zaak staat nu zoo, dat Defensie er gelden voor beschik baar zal stellen; met Waterstaat is men nog in onderhandeling. Een volledigen weg voor auto's en rijtuigen zal het wel niet worden, daarmee zou een bedrag van 55.000 gld. ge moeid zijn, doch een breed rijwielpad. Verder zal misschien een werkobject voor werkloozen nog verbetering in den weg zelf met zich kunnen brengen. Aansluiting bjj de Kon. Midden standsvereeniging. C O Hierna werden uitvoerige besprekingen ge voerd over de Vestigingswet, waarbij de voor zitter en de heer Prins de aanwezigen inlicht ten over de verschillende bepalingen van de wet. Daarna kwam aansluiting bij de Koninkl. in bespreking. De voorzitter deelde mede, dat cursisten lid van deze Vereen, moeten worden. Indien echter de vergadering van oordeel is, dat de plaatselijke vereen, (omdat te veel leden zouden uittreden) apart zou moeten blijven bestaan, zou men eventueel over kunnen gaan tot het stichten van twee ver- eenigingen. Waneer men lid v. d. Koninkl. zou worden, zou de contributie moeten worden gebracht van 1.50 tot 3.00 per jaar. Ook over dit punt werd geruimen tijd van ge dachten gewisseld. Tenslotte werd hierover stemming ge houden en werd met groote meerderheid van stemmen besloten aan te sluiten bij de Koninkl. IMiddenstandsvereen. Verder werd bepaald, dat personen, die nu uit treden, weer lid kunnen worden door storting van 10, verhoogd met de con tributie over de jaren waarin men geen lid is geweest. De Vereen, telt momenteel 185 leden. Vestigingswet en cursus. Ook tijdens de rondvraag werden voor namelijk besprekingen gevoerd over de Vestt gingswet en den cursus. De heer Prins deelde daarbij mede, dat men de noodige inlichtingen over den te houden cursus heeft ingewonnen. Men heeft zich in verbinding gesteld met de heeren Jouwersma en Oele, leerkrachten aan de U.L.O.-school alhier, die aan den cursus zullen worden verbonden. Wetskennis en Be drijfsorganisatie zou door Leeraar M.O. Boek houden worden gegeven. De kosten van den cursus zullen 30 per jaar bedragen. De heer Jouwersma, directeur U.L.O. alhier, heeft inzage genomen van de leerstqf, die in dezen cursus verwerkt moet worden en heeft zijn meening te kennen gegeven, dat in twee jaar tijd de opleiding wel kan geschieden. Er zal 660 uur les moeten worden gegeven, drie dagen per week, drie uur. Gevraagd werd o.a. nog of het lesgeld niet daalt, wanneer velen zich voor den cursus aanmelden. De voorzitter wees er op, dat dit niet van invloed is, omdat een klas niet grooter kan zijn dan 30 leerlingen. De heer Prins deelde nog mede, dat op Wieringen zich ruim 100 personen voor den cursus hebben aangemeld. Verder werd nog medegedeeld, dat zoo spoedig mogelijk een oproep voor aanmelding voor den cursus zal worden ge daan. In de vergadering gaven zich reeds enkele personen voor deelname op. ZONDAG 28 NOVEMBER 1937. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 uur Zendel. H. Blum. Oosterend, v.m. 10 u.ur, Ds. A. Kok, Maandcollecte. De Waal, n.m. 7.30, Ds. v. 't Hooft. Den Hoorn, v.m. 10 u. Ds. Moen, n.m. 7.30 u. Ds. Moen, H. Avondmaal. De Cocksdprp, v.m. 10 u. en n.m. 7. u„ Ds. Salm, voorbereiding H. Avondmaal. Z u i d-E i e r 1 a n d n.m. 3 0., Ds. Salm. De Koog v.m. 10 u. Ds. v. 't Hooft. Oudeschild v.m. 10 u. Ds. Scholte. Doopsgezinde Gemeente. Waal v.m. 10 u. Dr. Vis. Geref. Kerk. Den Burg (Geb. Fanfare) v.m. 10 u. Leesdienst, n.m. 3 u. Cand. Wouda. Oosterend v.m. 10 u. Cand. Wouda., n.m. 3 u. Leesdienst. Geref. Kerk H.V. Oosterend v.m. 10 u. en n.m. 3 u. Ds. E. Kok. Leger des Heils. Zondagmorgen 7 u. Bidstond. Zondagmorgen 10 u„ Heiligingssamenkomst. Zondagmiddag 4 u„ Openluchtsamenkomst. Zondagavond 8 u. Verlossingssamenkomst. Dan' Dampo inademen dooF middel van deze'practischejn* halator wel keil gratis ontvangt bij 'n doos 30 ct. of pot 50 ct. ZWIJGEN IS GOUD! Elke bridger weet of kan in elk geval be grijpen, dat een al of niet geboden en ge maakt groot slam in wedstrijden een gewel dig voor- of nadeel kan zijn, vooral wanneer de biedende partij dan nog kwetsbaar is ook. Het Engelsche Bridge-Magazine beschrijft een spel uit een duplicate wedstrijd, dat voor het winnende team de doorslag heeft gege ven. De kaarten van de groot-slam-bieders waren de volgende: Bakker en C. Gomes; Jannetje Cornelia, d. v. R. J. Timmer en G. Bakker. GETROUWD: C. Bakker en N. Mets; K. Breman en E. de Jonge; E. de Jong en B. M. J. E. Verstegen. OVERLEDEN: J. Glerum, 76 jaar, wed. v. J. G. van Maldegem; F. F. Kaczor, 83 jaar, wedn. v. Anke Visman. POLITIE. Gevonden: 2 portemonnaies, 1 groene ceintuur en 1 Ford-sleutel en 1 sleutel. G. de Vries, van Harlingen, Nietstraat 11, Den Burg, Groeneplaats 11. A. G. Huizenga, vanHarlingen, Wester straat 33, Groeneplaats 11, Den Burg. C. Butter, van Oud-Karspel A 291, Ooster end, Peperstraat 53. T. v. d. Mei, van Dockum, Waal 77. Auke v. d. Mei, van Dockum, Eierland 147. Geert Otten, Herv. G. van BorgerEesen- veen F. 94, Oosterend 89. M. Buijs R.K. van Bergen, Dorpstraat 20, Oudeschild 244. G. Dijt, R.K., van Enkhuizen, Koogerstraat 13, Den Burg. Herm. v. d„ geb. Sieffers, L. d. H., van Kampen O. 179. G. Lamberts, van Amsterdam, Mesdagstr. 8II, Weverstraat 16, Den Burg. J. Meijer, R.K., van Epe, Eierland 105. S. h. 10. H. v. 7. 4. R. a. h. v. 10. 8. 6. 3. K. a. S. a. v. b. 7. 4. H. a. h. 6. R. K. h. v. 5. 3. 2 C. C. Dijt, R.K., van Koogerstraat 13 naar Haarlem, Barrevoetstraat 11 rood. V. Brouwer, van Weverstraat 28, Den Burg naar Wormerveer, Derde Kruisstraat 5. J. G. Bekker, R.K., van De Mok naar Ned.- Indië. A. Riegen, R.K. van De Mok naar Oegst- geest Regentesselaan 27. Hendrika Dop, Herv. G., van Schildereind 93, Den Burg, naar Bloemendaal, Aerden- houtsdwarsweg 5. P. H. v. Wijk, van Groeneplaats 11, naar Oegstgeest, Regentesselaan 27. A. M. Maas, R.K., van Steenenplaats 7, n. Alkmaar, Nieuwesloot 55. Werden de vorige week zoo goed als geen nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer op Texel geconstateerd, in de laatste dagen valt weder een sterke vermeerdering van ziekte gevallen waar te nemen. Vooral ook onder het wolvee breidt zich de gevreesde veeziekte thans uit. Van 20 t.m. 26 Nov. 1937. GEBOREN: Anna Catharina, d. v. H. Smit en A. Witte; Johanna Cornelia, d. v. C, M. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN. Ver. voor Chr. Belangen, Den Burg, uitbrel ding Vereenigingsgebouw. G. Blom, Oudeschild, bouw kippenhok. R. Daalder Lz„ uitbreiding woon- en win kelhuis te De Koog. Aan den Rijksafslag te IJmuiden waren de prijzen gisteren als volgt: tarbot 0.85 0.76, tong 1.100.96 per kg; griet 21 17, groote schol 17, middelschol 20, zet- schol 26, kleinschol 187.60, schar 5.50 -4.50, groote gul 6, kleine gul 73.10, wijting 4.601.50, versche haring 4.30 3.20 per 50 kg. Aangevoerd aan den afslag op 26 Novem ber 3396 kg versche haring. HET ZOUTEN VAN HARING. Bij Kon. besluit is bepaald, dat het tijdvak, gedurende hetwelk het gebruiken van zout ter verduurzaming van haring verboden is, aanvangt op 27 November en eindigt op 1 Mei. nodigen 11 om een bezoek te brengen aan onze geked ge modetntieeïde toonzaal vanHaarden, Kachels, Stofzuigers, Radio, sanitair en verlichting van ïïaatcn en Xoon Ook allo hieraan voorkomende REPARATIES Aan de eene tafel koos de opener de voor- zichtigeste weg en begon met 1 R„ wel we tende, dat indien zijn partner het minimum had, deze hem toch niet in de steek zou laten. Ofschoon de kaart ook wel met 2 R. zou mogen worden geopend, is het risico tocoh niet zoo groot, omdat de 2-opening in hoofdzaak zou zijn gebaseerd op de verdee ling en er nog genoeg vaste slagen voor de 3 overige spelers overblijven om een bod van partner of tegenspelers te kunnen verwach ten. Toevallig had nu de partner eveneens een sterke kaart en besloot deze, niettegenstaande de renonce in de kleur van zijn partner, een jump te geven en antwoordde dan ook met 2 S„ m.i. het juiste bod. De opzet van de lage opening van 1 R. ging nu echter verloren, omdat de opener thans gedwongen werd 4 R. te bieden, hier mede te kennen gevende, dat hij zijn R. kleur zonder verliesslagen beschouwde en geen an dere te bieden kleur. Het antwoord van 3 R. zou natuurlijk te zwak geweest zijn. Volgde van den partner de tweede goede kleur 5 K„ waardoor het bieden eigenlijk al te hoog was gekomen, omdat nu de 45 S.A.-conventie niet meer kon worden toege past, doch de opener kon met vrij groote zekerheid berekenen, dat zijn partner toch zeker de 2 missende azen moest hebben en deed daarom toch een poging met 5 S.A., wetende dat hij hiervoor eigenlijk niet vol doende in handen had, en erop vertrouwende, dat zijn partner dit bod zou accepteeren on der het voorbehoud, dat de opener, door het 5 K. bod, gedwongen was zoo hoog te gaan. De partner was werkelijk erg voorzichtig en bood 6 H., hiermede zijn H.-aas aangevende en de opener ging naar 7 R. Juist was dit bod niet en de opener zat dit eigenlijk te overdenken, toen de tegenpartij zich liet hooren en dit laatste bod doubleerde, waaruit de partner de conclusie trok, dat de R. toch zeker niet zoo safe waren nu hij er zelf geen had en het eindbod veranderde in 7 S. A., die natuurlijk voor het neerleggen waren. 7 R. had 1 down gegeven, omdat één der tegenspelers b. x. x. x. van de troefkleur tegen had, n.1. achter den speler zittende. De tegenspelers hadden gedurende de bie ding zich in 't geheel niet laten hooren, be houdens het eene woord „doublé" en dit was nog teveel geweest, want daardoor werd het juiste eindcontract bereikt. Aan de andere tafel werd natuurlijk ook het eindbod van 7 R. bereikt, doch het win nende team sprak hier heelemaal niet en doubleerde ook niet, waardoor het contract één down ging, zoodat met rechts gezegd kan worden, dat ook bij bridge „zwijgen goud kan zijn". *sn TRAAT 15 26 November. Aangebracht door korders: Tongen Slips Tarbot Schol le soort Schol 2e soort Schar Door garnalenvisschers: Levende garnalen Gekookte garnalen P- kg kist 1.12—1.04 0.96—0.88 0.70 9.00—8.00 5.504.00 2.40—1.75 lit kg 1.35 0.15 BEËINDIGING VISSCHERIJ VERVROEGD. TER ZOUTE Overvloedige vangsten. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat de zeer overvloedige vangsten van pekel- en steurharing, tengevolge waarvan de aanvoer in de periode van 7 t.m. 23 November j.1. ruim 120.000 kantjes bedroeg, het noodzake lijk maken, de beëindiging van de visscherij ter zoute, welke oorspronkelijk in 4 termij nen was vastgesteld en waarvan de laatste termjjn eindigde op 1 Dec., te vervroegen. Te beginnen met 27 November zal deze visscherij door 71 vaartuigen moeten wor den beëindigd. Op 1 December zal de vis scherij ter zoute door alle overige vaar tuigen moeten worden beëindigd. by oruS gzkocfvk dhiikebin bjven 5gld jcuA cïiaiLs itefCzeAsOtd ltegen VellLa«icüe^ik,iOoM^ktja^ wi - en fe^ctiadlqbiq FIRMA BERMÖTERBOER Ke,Zcr„

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 9