Dictatoren thuis II UT T IE G? TT J BIJ ZWAGERMAN r WOENSDAGSCHE MIJMERIJ Drinkwaterwinning in Noord-Holland iuÏerichten £$3 Moderne Heeren en Dameskapsalon Permanent Wave zonder draden Mond- en klauwzeer een straf des hemels De toestand van den Prins Arrondissements rechtbank te Alkmaar Betrekkingen Te huur Te huur Te koop Diversen Te koop '*A Gelden voor wegenbouw in Noord-Holland China's open deur gaat dicht Finnen zijn melkdrinkers Er van door j aangeboden gevraagd aangeboden aangeboden gevraagd :ro iets nieuws voor Den Helder Tarieven uiterst billijk W. KUIPER blanke Schelvisch, Leng, Kabeljauw en groote Poonen. BRIEVEN OP ADVERTENTIEN. College over bescheidenheid. l\anneer men de interviews leest met menschen, die het tot iets hebben gebracht, vraagt men zich onwillekeurig af, waarom i wij onzen kinderen eigenlijk leeren, beschei- den te zijn. Is het niet nuttiger, als we hun j leeren snoeven en brallen Wanneer ze een koekje moeten uitzoeken, moet het vooral niet het mooiste en het grootste zijn. Wan- neer ze trotsch zijn op hun mooie rapport, is het: „Wacht maar of het zoo blijft. Eii die 6 voor rekenen is nu niet bepaald schit- j terend. Daar had jij zeker een 8 voor kun- nen hebben". Heeft zoontje een ander zoon- tje op z'n hoofd geslagen, dan is hij een vechtersbaas en een opschepper, en bekijkt dochtertje zichzelf met welgevallen in den spiegel, dan heet het: „Zeg eens, jij trotsche aap, wil je eens niet zoo ijdel zijn?" Maar nu de grooten der aarde. De bokser: „Ik ben ervan overtuigd, dat ik deze match zal winnen. Ik heb mij nog nooit zoo fit gevoeld. Ik geef mijn tegen- stander geen schijn van kans, Ahem." De staatsman: „Kijk wat ik in deze paar jaren heb bereikt! Wie heeft vóór mij zulke enorme dingen tot stand gebracht? Daartoe zijn wij alleen in staat. Ahem." De conflict-vlieger: „Mijn bommen vielen zelden mis. En het meeste pleizier had ik, als ik houten huisjes raakte en duidelijk waarnam, hoe ze plotseling vergingen in een fontein van vuur en rook." De uitgever: „Een boek als dit is nog nooit verschenen. Het zal met één slag de wereld veroveren. Het is d e schlager van 1937." De filmfabrikant: „Betooverend! Mee- sleepend! Weergaloos! Onovertroffen! Een vijfmillioendollarproduct!" En daar komt de kleine goudgelokte Lilian Harvey en vertelt aan journalisten hoe hard ze zwoegt en hoe een kei ze is. „Weet u, dat er eens een tijd was, dat er op de enveloppe van aan mij gerichte brieven stondDas süsseste Madel der Welt?" Neen, dat wisten de journalisten in het Amstel Hotel niet. Ze schrijven het ijverig op en niemand zegt: „Ijdeltuit". Ze worden ten slotte niet betaald om filmsterretjes op te voeden. Wel is er één, die domweg vraagt: „En kwamen ze dan aan?" Dat klinkt misschien nog bestraffender dan „ijdeltuit" en de andere collega's vinden het dan ook een heel rare vraag. Laten we billijk zijn. Lilian Harvey kén niet anders. Ze wordt er op uitgestuurd om voor zichzelf, voor de film en voor de firma reclame te maken. Ze moet laten zien, hoe mooi, lief en intelligent ze is, en niet ieder een beschikt over de middelen van een Greta Garbo, wier publiciteit alleen uit tegenspraken bestaat. Maar Garbo wil een mysterieuze figuur blijven en Harvey streeft juist het tegendeel na. „Hebt u me hierin gezien? Hebt u me daarin gezien? Reuze!" Nog eens: laten we billijk zijn. Denk u eens een oogenblik in, dat de goudgelokte Lilian zich ook maar iets zou aantrekken van de opvoedkundige wenken, die haar Engelsche ouders haar ongetwijfeld ook in het leven hebben meegegeven: altijd be scheiden te zijn en zich nooit op iets te verhoovaardigen. Dan hadt u een interview gekregen in dezen trant: Hoe bent u eigenlijk aan de film ge komen Ja... hèhè.., dat begrijp ik ook niet goed. Ik speelde wel altijd graag tooneel maar och, heusch niets bijzonders, echt niet hoor, er zijn tienduizenden meisjes, die het beter doen. Maar ik had geluk, voilé. Er was een filmregisseur, die iets in me zag. Het is me nooit duidelijk geworden, waar om. Het scheen mijn type voor een film ge schikt te vinden ...enfin, over smaken valt niet te twisten. Vindt u me eigenlijk niet een heel ordinair gezicht hebben? Ze zou misschien uit louter bescheiden heid jokken, dat ze diepe rimpels heeft, die met moeite worden gemaskeerd en wratten, die met crème en klei worden wegge- schminkt, dat haar blonde lokken het pro duct zijn van jaren inspanning, dat ze af schuwelijke spraakgebreken heeft moeten overwinnen, toen de film sprekend werd, dat z ij voor zich iedere andere filmactrice beter en knapper vindt... Was dat beter geweest? Ze is een schoonheid en ze i s een groot actrice. Moet ze er dan om jokken, alleen om beschei den te zijn? Is trots een grooter karakter fout dan leugenachtigheid? Maar als dat niet zoo is, dan voeden we onze kinderen heelemaal verkeerd op! Het onderwerp zij ter ernstige studie aan bevolen aan onzen minister van Onderwijs. A propos, is h ij eigenlijk trotsch op zijn baard „De massa-slachting van ons vee moet zich wreken." „Niet onduidelijk legde ds. Kersten hij hef laatste algemeen begrootingsdehat in de Tweede Kamer een nauw verhand tusschen het mond- en klauwzeer, thans in Neder land heerschend. en de afmaking van het vee in vroeger tijd, schrijft de Standaard. Blijkens de Handelingen liet hij zich aldus uit: „Het moedwillig naar voorbedacht en vastgesteld plan ingrijpen, in wat God wassen deed, het in massa afslachten van ons kostbaar vee, en wat dies meer zij, moet zich wreken. Met vreeze vragen wij ons af. of het mond- en klauwzeer, dat zich zeer uitbreidt v. pov. t. prov. en waaraan, naar mij gezegd werd, vele heesten ster ven, niet is te bezien in verband met de gruwelijke 'veèafslachtingen in ons land.' Dat het mond- en klauwzeer in Neder land een straf des hemels is voor het af maken van het vee in vroeger tijd wordt hier te verstaan gegeven. En Duitschland dan? Maar nu hevatte het laatste nummer van De Vrijheid de mededeeling. dat in Ber lijn in één maand 80.000 kilo beenderen uit de vuilnisbakken zijn bijeengegaard om als grondstof voor vet en veevoeder te die nen. In Duitschland worden door de Over heid geen voedingsmiddelen vernietigd, maar met inspanning van alle kracht uit afval geproduceerd. Toch heerscht in Duitschland het mond- en klauwzeer zeker niet minder ernstig dan in Nederland. Wel een sterke aanwijzing, dat soberheid vereischt is in het verband leggen tusschen Gods oordeelen en ongewenschte regeerings- maatregelen!" Ged. Staten kunnen nog geen uitslag geven over de proeven met het IJsselmeerwater. Ged. Staten van Noord-Holland deelen in de memorie van antwoord over de begroo ting voor 1938 mede dat met de proeven omtrent de mogelijkheid om het water uit het IJsselmeer tot bruikbaar drinkwater te maken, de meest mogelijke voortvarend heid wordt betracht. De vele vraagstukken, die zich hierbij telkenmale voordoen, ver band houdende o.m. met het vaak hooge en sterk uiteenloopende slib- gehalte van het water, maken het niet verantwoord om thans, nu de proeven betrekkelijk nog in een aan vangsstadium verkeercn, reeds na- dere mededeelingen te verschaffen omtrent verkregen resultaten. Ten aanzien van de wijze van waterwin ning in de provinciale duinterreinen kun nen Ged. Staten mededcelen. dat aan de winplaats onder Heemskerk zoowel hoven- duinwater, als zij het ook in mindere mate diepduinwater wordt onttrokken, terwijl in de winplaatsen onder Castricum en Bergen alleen diepduinwater onttrok- Aen wordt, Plantengroei lijdt niet onder de bovenwaterwinning. In eerstverrrielde winplaats noopt de ter reingesteldheid tot de gevolgde wijze van exploitatie. Dat de plantengroei in de dui nen onder de gevolgen der bovenwaterwin ning niet blijvend behoeft te lijden, blijkt uit den welstand der aanplantingen, die ook in de onmiddellijke nabijheid der winnings middelen zijn aangebracht. De diepwater- winning geeft echter in dit opzicht uiter aard meer waarborg en wordt dan ook, al waar de terreinomstandigheden zulks toela ten, toegepast. i De wijze van exploitatie. Voor de in uitvoering zijnde uitbreiding van het leidingnet in den Wieringermeerpolder. welke op zichzelf een niet rendabele uit breiding is, wordt door het Rijk voor een belangrijk deel in de aanlegkosten bijge dragen en is in verband hiermede van Rijkswege de voorwaarde gesteld, dat het daarvoor in aanmerking komende gedeelte van de aanlegwerkzaamheden door de Wie- ringermeer-directie als werkverschaffing zou worden uitgevoerd ten einde daardoor tevens de van de cultuurwerkzaamheden vrijkomende arbeidskrachten te werk te kunnen stellen. Voor verbetering en aanleg van Rijkswe gen in de Provincie Noordholland zijn op den gewonen en op den kapitaaldienst van de Verkeersfondsbegrooting 1938 o.a. de navol gende posten uitgetrokken. f67.000.— voor verbetering gedeelte Alk maar—Stolpen; f 110.000.— voor grondaankoop, aanleg aar- debaan en kunstwerken van den nieuwen weg StolpenEwijcksluis; weg StolpenDen Helder f 56.000.voor verbetering; weg AmsterdamLambertschaag—Den Oe- veer, f300.000.voor grondaankoop (voltooi ing); f400.000.— voor aardehaan en verharding .LambertschaagDen Oever; en f 1000.000 voor tunnel te Velsen. Het Amerikaansche staatsdeparte- ment heeft den consulairen verte genwoordigers der Vereenigde Staten in China nadere inlichtingen ge vraagd betreffende de berichten, vol gens welke de douanetarieven te Tientsin in grooten omvang ver laagd zouden zijn ten gunste van Japansche producten. Mocht deze verlaging bevestigd worden, dan zal dit naar men meent het einde betee- kenen van de opendeur politiek der commercieele gelijkheid. LUDENDORFF IETS BETER. De gezondheidstoestand van generaal ï.u- dendorff is in de laatste 24 uur iets beter geworden. De afgeloopen nacht was zeer rustig, al doen zekere storingen in den bloedsomloop zijn toestand zeer ernstig voor komen, Officieel communiqué van heden morgen. De particuliere secretaris van Z.K.H. Prins Bernhard, jhr. Mr. C. Dedel, verstrekte ons hedenochtend het volgende communiqué: Prins Bernhard is tevreden over zijn nachtrust. De hoofdpijn is. minder geworden. De hoofdwonde werd hedenmorgen opnieuw verbonden. Zij blijkt goed te genezen. Ove rigens is de toestand onveranderd. De Prins zal nog geruimen tijd absolute rust moeten houden. De hofjager Spek had eveneens een goe den nacht. De operatie van de knieschijf zal vermoedelijk aan het eind van de week plaats hebben. Ward Price, een speciale correspondent van het Engelsche blad de „Daily Mail" heeft een boek geschreven over Hitier en Mussolini getiteld „I know these dictators" (Ik ken deze dictatoren.} De schrijver toont hierin de dictatoren van hun menschelijken, men zou bijna zeg gen, huiselijken kant. Allereerst over den Duce. Men kent, zegt de N.R.Crt. Mussoli- ni's uitlating over het „vivere pericolosa- mente" (vrij vertaald: in spanning van ge vaar leven.) Aardig in dit opzicht is wat Price weet te vertellen van zijn roekelooze snelle rijden als automobilist en motorrij der. i Duce huilt. Bijzonder aardig is ook het hoofdstuk over Mussolini's gezin en zijn liefde voor kinde ren. „Toen Anna Maria, Mussolini's jongste kind, herstellende was van nekkramp, toonde hij onwillekeurig hij een openbare gelegenheid hoe diep zijn liefde is voor zijn dochtertje. Het was bij de opening van een nieuw gebouw voor de journalisten. Na een welkomstwoord, haalde de voorzitter van de vereeniging van buitenlandsche corres pondenten onverwachts een groote pop te voorschijn. „Wij zijn allemaal zoo blij te hooren, dat uw dochtertje zoo goed vooruitgaat," zei hij, „en wij zouden Uwe Excellentie willen vragen deze pon voor haar mee te nemen, in de hoop, dat zij haar zal helpen den tijd te korten tot zij geheel hersteld zal zijn." ,Bij deze woorden kon Mussolini zich niet meer bedwingen. De tranen kwamen hem in de oogen. Hij nam de pop aan en stond een oogenblik zijn keel te schrapen alsof hij wilde spreken. Toen zei hij met een heesch gefluister tot Alfieri, den minister van het perswezen: „Ik kan niet antwoorden. Jij moet iets zeggen." „De Duce liep weg en ging met zijn rug naar het gezelschap gekeerd voor het raam staan, de pop zoo dicht togen zich aange drukt alsof het het kind zelf ware geweest. Pas na verscheidene minuten was hij zich zelf weer meester en kon hij weer deelne men aan de plechtigheid." Hitier leest Idianenverhalen. Aan Hitier is echter in het boek de groot ste plaats ingeruimd. Is Hitier een gecompliceerder natuur dan Mussolini? Een Latijn is nu eenmaal uit bundiger dan een Noorderling en men denkt hem dus eerder te kennen. Ward Pri ce doet dan ook heel wat meer moeite Hit- ler's persoon te benaderen, dan dien van Mussolini. Wat hij ons daarbij onthult, is niet altijd erg vleiend voor den dictator. Van Hitiers sentimentaliteit hebben meer schrijvers gewag gemaakt, maar wat zegt men van het beeld van den dictator, die zijn ontspanning zoekt bij Karl May en als het kan liefst twee films (in zijn kan selarij) na het diner? Ook in zijn voorliefde voor technische dingen zit iets jongensach tigs. Maar van zelf chauffeeren moet hij niets hebben; hij is allerminst een snelheids maniak als Mussolini. Hitier deelt Mussolini's liefde voor kin deren en houdt ook veel van honden. Hij is ook heel sober, wat eten en drinken be treft, rookt niet. Hij slaapt slecht en neemt veel slaapmiddelen in en een enkelen keer ook wel eens een slokje cognac in melk. Zijn spijsvertering schijnt niet al te best. Hij is een vriendelijke, maar droefgeestige natuur en ontmoet in zijn omgeving ook niet veel humor. Alleen voor Göbbels en zijn vrouw en de twee dochters van Lord Redesdale. met wie Hitier zeer bevriend is, sinds hij de jongste in 1934 te München leerde kennen maakt Ward Price in dit opzicht een uit zondering. „Platonische relaties met de andere sexe, zooals die met deze Engelsche, vertegen woordigen misschien wel den heelen om vang van Hitiers smaak in vrouwelijk gezel schap. Zijn leven wordt beheerscht door de overtuiging, dat hij een groote zending te vervullen heeft. Hij gedoogt niet dat invloed van buiten hem daarin belemmert. Door verwikkelingen als huwelijk en intrigues te vermijden, spaart de Führer energie en een voortdurende zorg voor zichzelf. Hij ver hoogt daarmee tevens zij het misschien niet opzettelijk zijn mystieke gezag over zijn landgenooten. Zijn celibaat stemt goed overeen met zijn rol van Hoogepriester van het Duitsche volk." Door Ward Price's oogen bezien lijkt Mus solini ons een menschelijker figuur dan Hitier. Volgens het Finsche blad „Huvudstads- bladet" is Finland één van de grootste melk- verbruikers ter wereld. In totaal consumee- ren de 280.000 inwoners van de hoofdstad Helsingfors jaarlijks 99 millioen liter melk. Het aantal glazen melk en room, dat ieder jaar gedronken wordt, wordt op 422 per hoofd geschat, hetgeen reeds overeenkomt met een jaarlijksch verbruik van 65.250.000 liter. De rest wordt verwerkt in kaas en boter. Het is een zeer veel voorkomend tafe reel in vooraanstaande restaurants in Hel singfors bekleeders van hooge functies en zakenmenschen bij hun maaltijd eenige gla zen melk te zien drinken. JAAP WAS ER KAPOT VAN. De fruit-grossier Jacob Wittebrood te Den Helder, vroeger te Alkmaar woonachtig, had onlangs toen hij met zijn fruitkar on der Anna Paulowna reed al een zeer on- fortuinlijken dag. In zijn cabine zat z'n 67- jarigen buurman Dirk Pronk en deze oude heer was nieuwsgierig om te zien hoe hard een voorbij- snellende luxe auto wel reed. Jaap wilde dit op zijn kilometercontroleur nazien, doch had toen het ongeluk om tegen een voor hem rijdenden tankwagen aan te botsen. De schok was niet zoo heel erg, maar de oude heer Pronk slingerde uit Jaap's vehikel, brak daarbij 2 ribben en kreeg een inwendige verbloeding. Tot over maat van ramp was hij bijna opgeknapt, toen hij plots aan een longaandoening ovec- leed. Die ramp kreeg de arme Jaap ook nog op zijn boterham, toen hij wegens schuld- misdrijf terecht stond. De Officier was nog heel toegeeflijk om hem dien dood niet in rekening te brengen, doch eisohte tegen Jaap, die reeds eenmaal zijn rijbewijs had moeten missen, op grond van zijn klungelig rijden, 200 pop boete of 60 dag plus 1 jaar ontzegging rijbevoegdheid. De arme kerel» die geen knecht meer kon betalen en nu zelf chauffeert, zat wezenloos op de zon- daarsbank te snikken. Hij had niets te zeggen en sohudde alleen maar het hoofd. Mr. Small pleitte clementie, 'n geringe boete en behoud van het rijbewijs. JE MOET MAAR GESJOCHTEN WEZEN» Een Heldersche bierbottel aar. Dirk van Z., had om den draak der concurrentie te weerstaan, zijn Iimonade-gazeuses wat ver dund en deze lafenissen een vereischfc kwantum sacharose onthouden, wat echter door den scheikundigen detective, dr. Moll, van den Alkm. Keuringsdienst voor Waren was nagestreund met het resultaat dat da arme likeurgoochelaar door den Helder- schen kantonrechter was veroordeeld tot f 150 boete ter zake deze knoeierij. Thans in hooger beroep kreeg Dirk bij den offi cier ook al niet veel troost. Deze hoogere opsporingsambtenaar achtte zelfs 10 dagen kiekeboe in geen verhouding met 150 pop boete en requireerde nu 30 dagen. Het werd» hoe langer hoe mooier! Mr. Arnold Veltman, Dirk's advocaat, deedn iet minder zijn best, dan hij bv voor Dr. Deterding of minister Colijn zou heb ben gedaan en verzocht met het oog op de weinig weelderige levensomstandigheden van den 'oierbottelaar, den rechtbank zicli met een kleine geldboete tevreden te stel len. Ze zullen er eens 'n week over na kaarten. PURMEREND, 30 Nov. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 19 par tijen, wegende 36.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 23.6 stapels kleine boe renkaas f 23, 1 stapel volvette f 26, handel goed. 498 Kg. boter f 1.431.47, weiboter 1.421.43 per kilo. Runderen, totaal 503 stuks: 265 vette koeien 5868 ct., per kilo, stug; 160 gel- dekoeien f 160—215 per stuk, stug; 66 melk koeien f 175295 per stuk, stug; 12 stie ren 5060 ct. per kilo, stug; 17 paarden: 1 100140 per stuk, stug; 177 vette kal veren 3060 ct. per kilo, matig; 235 nuch tere kalveren: voor de slacht f 8—16, voor de fok f 1017 per stuk, matig; 160 vette varkens voor de slacht 60—63 ct. per kilo, matig; 32 magere varkens f 28—34 per stuk, matig; 260 biggen f 16 tot f 24 per stuk, matig; 191 schapen f 1734 per st., matig; 48 bokken f 3—11 per stuk, matig;, kipeieren 5.50, eendeieren 2.90 per 100 st., piepkuikens 6572V2 ct. per kilo, oude kippen en hanen 52%55 ct. per kilo, konijnen f 0.501.80 per stuk, eenden 30 50 ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar, jonge hanen 47%55 ct. Coöp. Centr. Eierveiling. Aanvoer; 85.000 eendeieren 2.803.10. 50.000 kipeieren: 65—66 Kg. 5.30—5.40. 63—64 Kg. 5.10—5.30, 60-62 Kg. 4.90—5.20. 58—59 Kg. 4.65—4.90, 56—57 Kg. 4.35-4.60, 53—55 Kg. 380—4.40. 50—52 Kg 3.55—3.80. NOORDSCHARWOUDE. 1 December. Aanvoer: 5400 Kg. uien 8—8.30. drielingen 6.606.98. grove 7.708,'gele nep 7.60, 3S00 Kg. peen 1.702. kleine neen 60—70 ct. 3800 Kg. roode kool 2.80, 5200 Kg. gele kool 1 1.30. 41000 Kg. D. witte kool 0.80—1.20, 7500 st. andijvie 60 ct. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Dec. 2000 kg. ardappelen Bevel. 2.20; 10.000 kg. uien 7.808.30 drielingen 7.10 grove 7.60 7.80 2000 kg peen 2.10—2.30; 10000 kg. roo de kool 1.302.50 6000 kg. groene kool 1 1.40 gele kool 12.40 d. witte kool 0.80— 1.30; 100 stuks bloemkool 7.40 10.000 krop andijvie 60. WARMENHUIZEN, 30 Nov. 1937. Roode kool le 1.30—3.10; gele kool le kw. 1; d. witte kool 0.801.10, drielingen 5.50; Uien 88.40 groe ve uien 7.908.10 blauwe aardappelen 2.60 -schotsche muizen A 35 .55 4.20; Bieten 1.30—2.60 andijvie 0.70; Aan voer 60300 kg. roode kool 9300 kg. gele kool 13100 kg. deensche wite kool 3650 kg. uien 5400 kg. aardappelen 1150 kg. bieten 6000 st andijvie. En wilt U hem gauw terug hebben? Geeft dan nog heden Uw tyjutteAtje. op. De kosten? Gering! Gevraagd: flinke Dienstbode, voor dag of d. en n., zelfst. kunn. koken en werken, v.g.g.v. Aanm. Donderd j. Adres: Ja vast raat 4. FLINKE JONGEN, aanko mende tuinman, kan betrekking bekomen voor boodschappen en licht tuinwerk. Brieven onder No. 359, aan het Bureau van dit blad. Net persoon, K.M., zoekt GEM. ZIT-SLAAFHAMER. Brieven onder No. 362, aan het Bureau van dit blad. WONINGSTICHTING Kantoor: De Wetstraat 2. Anemonenstraat 46 4.20 Brakkeveldweg 77 4.40 Leliestraat 12 3.90 Tuinstraat 13 4.05 Anjelierstraat 6 4.10 Direct te aanvaarden. Te huur: nieuw HUIS, Hugo de Grootstraat 12, 6.p. w„ w. vr. Te bevr.: A. KERSBERGEN, Reigerstraat 20. Te huur: 't Woonhuis Stakman Bossestr. 34 en Woonhuis Breestraat 8. K. ZEEMAN, Looiersteeg 2. Te huur: HEERENHUIS, Boerhaavestraat 30. Adres: Zuidstraat 14. Te koop: een Ford-motor voor vlet of botter, geheel compleet met schroe., as, enz., loopt op petroleum. In werking te zien. Voor billijken prijs. En een Radiotoestel met zware luidspreker. Adres: Bureau van dit blad. Te koop: BRUINE VOSBONT, van 15.voor 8.50. Adres: Van Ilogendorpstr. 60. Ter overname aangeboden: VERLOFZAAK. Brieven onder No. 357, aan het Bureau van dit blad. Te koop een mooi JONGENSRIJWIEL, leeftijd 812 jaar. Adres: Jan Blankenstraat 17. Moeder wenscht afstand ta doen van haar pasgeb. Kind (z.) of uitbesteding tegen kl. verg. Brieven onder No. 358, aan het Bureau van dit blad. Gevraagd: 150.ter leen op pensioentje, tegen nadere voorwaarden. Brieven onder No. 356, aan het Bureau van dit blad. WIE RUILT: Mimilus, Duizend schoon, Ackeley, Margriet, Fe- bruariplant, Monnikskap, Mon- bretia voor andere bloeiende vaste planten. Plant om plant. Adres: Kanaalweg 146. Te koop gevraagd: Heele en gedeeltelijke Inboedels. Tevens alle soorten losse goederen. Verkooplokaal „De Schakel". Kanaalweg 42 Meermalen komt het voor, dat wij brieven ontvangen, geadres seerd aan de „Heldersche Cou rant", die bjj opening betrekking bljjken te hebben op een in ons blad geplaatste advertentie. Men heeft er dan niet aan gedacht, het nummer van de advertenite op de envelop te vermelden. WIJ verzoeken beleefd steeds het nummer duidelijk op de envelop te schrjjven in den Unkerbenedenhock. Adn. Held. Crt.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3