Weinig belangwekkende zitting m DAMPO OPRUIMING WETTELIJKE OPRUIMING 10 tot 60 pCt. voordeeliger M. NAUTA, G„ud. Discussie van anderhalf uur over subsidie van f 300 Alle voorradige gouden ringen, polshorloges, tafelzilver, enz., enz. koopt U nu Gemeenteraad MAIS0N VAN ALPHEN Verkouden kinderen? Verzendt en ontvangt Uw goederen per „ESONA" LACO-HORLOGE5 ySBSs Ik ruim alles op! WIJ GAAN VERHUIZEN! Komt voor een ST. N1COLAAS CADEAU eerst even zien bij en zilversmid Alléén Knnaalweg 143 Gisteravond heeft de Raad dezer gemeente in voltallige zitting vergaderd. Het ongeval van Prins Bernhard. Alvorens de afwerking van de agenda aan te vangen, sprak Burgemeester Ritmeeste'r eenige woorden uit n. a. v. het ongeval aan Prins Bernhard overkomen. Deze rede is elders in dit blad opgenomen. Notulen. Vastgesteld werden de notulen van de ver gaderingen van 7 September en 5 October '37. MededeeLingen. De Voorzitter deelde den Raad mede, 1. dat met goedkeuring van den Minister van Sociale Zaken voor plaatsing bij de Cen trale Werkverschaffingsobjecten in den Wie- ringermeerpolder, van het Hoogheemraadschap Noordhollandsch Noorderkwartier en in den polder Waard en Groet in aanmerking komen onderscheidenlijk ten hoogste 50, 100 en 50 werklooze arbeiders uit deze gemeente, waar voor bijdrage in de loonen wordt verleend; 2. dat de Werkverschaffing „Baggeren Heldersch Kanaal en Molenvaart" op 30 Oc tober 1937 is beëindigd. Ingekomen stukken. Voor kennisgeving werden aangenomen de volgende ingekomen stukken: A. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten op: de raadsbesluiten van: a. 5 October j.1. tot aankoop van de wonin gen Doolhof nos. 27, 29, 31, 33 en 35; b. 5 October j.1. tot het voeren van een rechtsgeding; C. de gemeentebegrooting voor den dienst 1937 en de bedrijfsbegrootingen voor dat dienstjaar, zoomede op de wijzigingsbe- grooting der gemeente, dienst 1937. B. Bericht van Gedeputeerde Staten van goedkeuring door de Kroon van de in de raadsvergadering van 27 Juli 1937 vast gestelde verordening op de heffing van schoolgelden voor het onderwijs aan het Ge meentelijk Lyceum. C. Schrijven van Gedeputeerde Staten, houdende mededeeling, dat bij den Minister van Binnenlandsche Zaken geen bezwaar be staat tegen het besluit van 7 September 1937 tot wijziging van de Salarisverordening 1935", en dat het besluit van 7 September 1935 tot wijziging van het Ambtenarenregle ment 1935" door hen voor kennisgeving is aangenomen. D. Brieven van de leden van den Raad: a. J. B. F. Meijer, houdende bericht van aan neming zijner benoeming tot lid der Com- missiën van Bijstand voor de Publieke Werken en Plantsoenen en voor de Finan ciën; b. W. Kraak, houdende bericht van aanne ming zijner benoeming tot lid der Com- missiën van bijstand voor de Publieke Werken en Plantsoenen en voor het Grond bedrijf; c. J. Bregman, houdende bericht van aan neming zijner benoeming tot lid van de Commissiën van Bijstand voor het Grond bedrijf en voor de Financiën. E. Schrijven van J. W. Lookman, houdende bericht van aanneming zijner benoeming tot leeraar aan de gemeentelijke avondvakteeken- school. g. Nader wordt voorgesteld om op het ver zoek, vervat in het schrijven van J. H. Gor ter, afwijzend te beschikken, zulks op de gronden, welke zijn aangegeven in het daarbij gevoegde advies van den Directeur van Gemeentewerken van 24 Nov. 1937. h. Schrijven van Mr. A. H. van Ravesteijn, waarbij hij aan de gemeente vier loopeen den ten geschenke aanbiedt. Dit geschenk werd aanvaard. Prae-advies. Om prae-advies werd in handen van B. en W. gesteld: F. Adres van het Bestuur van de „Vereeni- ging Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Den Helder", houdende verzoek aan de ver- eeniging gelden te willen verstrekken voor de oprichting van een nieuw gebouw voor de Openbare Leeszaal en Bibliotheek. De heer Smith (s.d.) sprak den wensch uit, dat het prae-advies tegen de behandeling van de begrooting mocht worden tegemoet ge zien, opdat tijdens de begrooting een definitief besluit te dezen aanzien kan worden genomen. De Burgemeester zegde toe. dat te zullen probeeren, doch kon geen positieve toe zegging doen. Hamers tukken. De volgende voorstellen e.d. werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen: Geldleening. Voorstel tot het converteeren van de lee ning 1935 ad 150.000.—. Deposito-overeenkomst. Voorstel tot wijziging van de deposito overeenkomst met de Bank voor Nederland- sche Gemeenten. Dijkstraat 46 Koningstraat 62 Tel. 244 Tel. 215 Boterletters, Hammen, Harten, Zalmstaarten, in diverse prijzen. Chocoladeletters Droste, Ringers, Rademakers en West-Ind. Letters. Luxe doozen Bonbons, enz., enz. Rente geldleening. Voorstel tot nadere vaststelling van het rentepercentage voor een door de gemeente aan de Vereeniging „Ambachtsschool voor Den Helder en Omstreken" verstrekte geld leening. Woonplaats gemeente-personeel. Voorstel tot het vaststellen van een ver ordening, regelende de woonplaats van het personeel, in dienst der gemeente Den Helder. Salarisverordening 1935. Voorstel tot wijziging van de Salarisver ordening 1935. Radiocursus. Voorstel om den radiocursus aan de Zee vaartschool te handhaven voor het cursus jaar 19371938; den radio-avondcursus op te heffen met ingang van 1 Januari 1938 en om G. J. Sonnenberg te benoemen als leeraar aan den gemeentelijken radiocursus in tijde- lijken dienst, voor het cursusjaar 1937/1938. Gem. Lyceum. Voorstel om in verband met de beëindiging der lessen in stenografie, gerekend met in gang van 16 September 1937 eervol ontslag te verleenen aan P. Uipkes als leeraar aan het Gemeentelijk Lyceum. Onderwijs. Voorstel tot intrekking van de verordening tot regeling van den van gemeentewege te geven cursus tot opleiding van hoofdonder wijzers en hoofdonderwijzeressen en van de verordeningen tot heffing en invordering van gelden voor het volgen van dien cursus. Voorstel tot het verleenen van medewer king voor het aanschaffen van boekjes voor de R.K. U.L.O.school. Voorstel tot het toekennen van een ver goeding aan R. Noot in de kosten verbonden aan het bezoeken door zijn kind van de O.L. school te Julianadorp. Voorstel om te verklaren, dat de oprichting van een cursus tot opleiding van leerlingen scheepmaker aan de bijzondere Ambachts school noodig wordt geoordeeld. Voorstel tot het toekenen van vergoedingen of tegemoetkomingen op grond van art. 13 der Lager Onderwijswet 1920 in de kosten van vervoer van leerlingen der R.K. scholen aan de Javastraat en den Polderweg. Huur strand. Voorstel tot het huren van een gedeelte strand nabij het fort Kijkduin. Wegenbelasting. Voorstellen tot nadere vaststelling van aan slagen, onderscheidenlijk vernietiging van een aanslag in de Wegenbelasting, belastingjaar 1937. Verhuur bloemisterij. Voorstel tot het opnieuw verhuren van een bloemisterij aan J. A. en G. J. van Steyn. Reinigingsrechten. Voorstel tot vaststelling van nieuwe Voor waarden, waaronder door den Reinigings dienst, tegen betaling, diensten en werkzaam heden ten behoeve van derden worden ver richt. Bouwverordening. Voorstel om het door G. J. de Wit inge stelde beroep tegen de weigering om vergun ning te verleenen voor het verbouwen der wo ningen Vijzelstraat 173, 175, 177, 179, 181, 183 en 185, niet ontvankelijk te verklaren. Voorwaarden waterlevering. Voorstel tot wijziging van de voorwaarden voor waterlevering. Onderwjjs. Voorstel tot het toekennen van vergoedin gen op grond van artikel 100 der Lager Onder wijswet 1920 over het jaar 1936 aan: de Vereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen"; de Stichting „Het R.-K. Onderwijs"; en aan de Vereeniging van de H. Catharina van Senen. Gasverwarming. Voorstel tot het vaststellen van een bijzon der tarief voor de levering van gas ten behoeve van de verwarming van het schoolgebouw aan de Vischmarkt en van het kantoorgebouw Weststraat 40. Bouwverordening. Voorstel om afwijzend te beschikken op het beroep van Th. J. Hoogenbosch naar aanlei ding van een geweigerde bouwvergunning. Vleeschkeuringswet. Voorstel tot het sluiten van een overeen komst ter zake van het onbruikbaarmaken van afgekeurd vleesch in de verwerkingsin richting te Schagen. Artilleriestraat. Voorstel tot het vernieuwen van de riolee- ring en de bestrating der Artilleriestraat. Subsidie Wit-Gele Kruis. 1. Adres van 18 Mei 1936 van de Vereeniging voor Volksgezondheid en Ziekenverpleging „Het Wit-Gele Kruis", te Den Helder, hou dende verzoek om haar een subsidie uit de gemeentekas toe te kennen. Naar aanleiding van dit adres hield de heer Ran (r.k.) een betoog, waaraan wij het vol gende ontleenen: Zoo is dan eindelijk een positief antwoord gekomen op een adres, hetwelk reeds 18 Mei 1936 werd verzonden. Over de manier waar op deze aangelegenheid,- vooral den laatsten tijd werd behandeld, niets dan lof. Evenwel is men over het resultaat van e.a. bitter teleurgesteld. In het advies stelt de comm. vooreerst vast: dat in verband met den toestand der gem. financiën uitbreiding van subsidie niet te verwachten is, zoodat wanneer het Wit-Gele Kruis eventueel voor subsidie in aanmerking zou komen, dit ten koste zou moeten gaan van de reeds aan het Witte Kruis verleende sub sidie. Naar aanleidng hiervan h^eft de comm. zich bij de beoordeeling van dit verzoek de vraag gesteld, „of het Witte Kruis in een of ander op zicht aanstoot gaf aan menschen van R.K. huize of in het vervullen van haar taak te kort schoot, waardoor oprichting van een Wit-Gele Kruis noodig was". Deze vraag heeft de comm. ontkennend beantwoord en het bestuur van het Wit-Gele Kruis is er echter niet in geslaagd de Comm. aan te toonen, dat zij de ziekenverple ging enz. beter kan verzorgen dan het Witte Kruis dit steeds heeft gedaan. „De noodzakelijkheid van oprichting van het Wit-Gele Kruis is haar niet gebleken." Dus geen subsidie. Ten aanzien van dit punt schakelt de comm. een kwestie in, die buiten het verzoek omgaat. Het Wit-Gele Kruis heeft nooit beweerd, dat het Witte Kruis aanstoot gaf en nooit de aanmatiging gehad, dat haar werk beter zou zijn dan van het Witte Kruis. Alleen draagt het werk van het Wit-Gele Kruis een katholiek stempel en past dus uiteraard in een katholieke sfeer. Die katho lieke sfeer nu kan het Witte Kruis niet schep pen en wordt toch door de katholieken ge- wenscht. Het bestuur van het Witte Kruis heeft er kend, ...dat er godsdienstig bezwaar bestaat of in de toekomst bestaan zal tegen wijkver pleging en huisverzorging door het Witte Kruis. Waar het Witte Kruis dit erkent en het Wit-Gele Kruis hiervan is uitgegaan bij de oprichting der vereeniging, begrijpt spr. niet, hoe de commissie tot een meening komt als neergelegd in haar advies. Tenslotte vestigt de comm. de aandacht op het feit, dat verleenen van subsidie altijd een aanvullend karakter moet hebben. Waar het Witte Kruis, volgens haar ver slag over 1936, met 3 zusters, 6528 bezoeken voor de wijkverpleging aflegt en het Wit-Gele Kruis, met 1 zuster, ook volgens het verslag van 1936, 2343, wordt het meer dan tijd, dat er een zuster bij komt. Temeer omdat die zelfde zuster ook dienst doet in het consul tatie-bureau voor zuigelingen. Over 1933 werden door haar 76 zittingen bijgewoond en 860 bezoeken afgelegd, waar onder aan zuigelingen 355 en voor propa ganda 32. Het verzoek van de vereeniging ging uit van de vaststaande feiten: a. dat door het Wit-Gele Kruis de volks gezondheid bevorderd -wordt; b. dat het Witte Kruis in N.-H. en het Wit- Gele Kruis in N.H. even sterk vertegenwoor digd zijn in de Provinciale Comm. voor Kin- derhygiëne in N.H. Beide prov. bonden dragen 1200,bij aan deze commissie en beide plaatselijke vereeni- gingen stellen haar zuster disponibel in het Consultatie-bureau. Spr. vraagt zich af of het nu billijk is, dat het Witte Kruis hiervoor een belangrijke subsidie krijgt en het Wit-Gele Kruis niets? Het kapitaal van rond 600.is een resul taat van 4 voordeelige en 2 nadeelige saldo's op het eind van de verschillende boekjaren. Dit kapitaaltje dient als armslag. Als men 'deze aangelegenheid ook liet gel den bij het Witte Kruis, was er binnen afzien- baren tijd geen sprake van subsidie meer. Waarom nu wel bij het Wit-Gele Kruis? Na resumeering van zijn rede gaf de heer Ran den raad in overweging eenige subsidie alsnog te verleenen. Wethouder v. d. Vaart. Weth. v. d. Vaart (s.d.) diende den heer Ran van repliek, waarbij hij er allereerst op wees, dat de subsidie destijds hoofdzakelijk was verleend vanwege de zuster aan het Con sultatiebureau. Daar doet thans een volslagen zuster den arbeid, terwijl zij geassisteerd wordt door een zuster van het Wit-Gele Kruis. Spr. geeft toe, dat de werkzaamheden wel zul len zijn toegenomen, maar voor ingrijpende veranderingen acht de Commissie voor de Financiën geen termen aanwezig. Zou aan het W.-G. K. een subsidie toegestaan worden, dan zou dit ten koste gaan van het W.K. en in dat geval zou de laatste haar taak niet kunnen volbrengen. Dus zou de billijkheidsoverweging den doorslag moeten geven, maar ook die over weging komt niet in het geding. Kijken we slechts naar de lasten der beide vereenigingen: het W.K. staat voor 5400.en het W.-G. K. slechts voor 500.lasten. Resumeerend kwam spr. tot de conclusie, dat er geen aan leiding was om de subsidie van het W.K. te verlagen ten bate van het W.-G. K. De heer Ran vraagt 300. Daarop vroeg de heer R a n of er overwegend bezwaar was om de subsidie met 300.te verhoogen en die ter beschikking van het W.-G. K. te stellen. De knuppel in het hoenderhok. Toen wierp de heer M e y e r (v.d.) den knup pel in het hoenderhok. Hij is, zooals hij zeide, in principe tegen het verleenen van sub sidie aan het W.-G. K„ wijl deze vereeniging niet opgericht had behoeven te worden. Het W.K. deed goed werk, óók tot tevredenheid van de Katholieken. Daar komt bij, dat, als de noodzakelijkheid daarvan gebleken was, aan het W.K. zeker een Katholieke zuster zou zijn verbonden. Spr. begrijpt die „Katholieke sfeer" niet. Hoe is het met die sfeer gesteld, waar toch in de St. Lidwinastichting een niet-katho- liek chirurg werkzaam is? Ook de A.R. tegen subsidieverleening. Bij monde van Mr. Mulder verklaarde ook de a.r.-fractie tegen subsidieverleening te zijn. Ten eerste gedogen de gemeente-finantiën niet, dat er uitbreiding aan de subsidieverleening gegeven wordt, terwijl, als er buiten de ge meentekas om subsidie verleend zou moeten worden, die ten koste van het W.K. zou gaan. Dat de Katholieken overigens een eigen orga nisatie op dit gebied wilden hebben, is te prij zen, maar laten ze die dan zelf bekostigen. Spr. stelt de principekwestie aan de orde en komt Wrijf don dadelijk rug en borstje in met Wonderlijk zooals da» helptl Pot 50 ct Doos 30. Bij Apoth. en Drogisten imunhardti tot de conclusie, dat het hier geen principe geldt, 't Is voor de katholieken wel aardig als er een katholieke zuster in huis komt, maar n o o d z a k e 1 ij k is het niet. Als er geen ver eeniging als het W.K. bestaan had, zou spr. s fractie heel anders tegenover de subsidieaan vrage gestaan hebben, maar uitgaande van den bestaanden toestand denkt zij er over zoo als thans tot uiting komt. Voorts hebben we hier niet te doen met een noodlijdende veree niging. Spr. viel vervolgens over enkele be palingen in de statuten van het W.-G. K„ op grond waarvan hij zeker niet mede zou willen werken aan het verleenen van de subsidie. Overigens sprak spr. zijn waardeering uit voor het aandeel, dat de katholieken in het werk voor de volksgezondheid en ziekenverpleging hebben. Verschillende heeren voerden hierna nog het woord, doch het zou te veel ruimte kosten dit allemaal uitvoerig te vermelden. Alle fracties, behalve de katholieke natuurlijk (de heer Bot liet zijn stem niet hooren), verklaarden zich tegen subsidieverleening, deels op gronden door de vorige sprekers reeds aangevoerd, deels om andere redenen. De heer Bregman (gem. belang) merkte nog op, dat de voorzitter van het W.K. des tijds verklaard heeft, dat het W.K. zeker tot het aanstellen van een katholieke zuster zou overgaan, als het W.-G. K. „opgedoekt zou worden". En de heer Uithol (Nat. Herstel) voor zag, dat, als men eenmaal ging toegeven aan subsidieverleening aan sectarische vereenigin gen een precedent voor vele andere geschapen zou worden. Ter verdediging van het adre| voerde ook weth. Smits (r.k.) nog eenigen tijd het woord. Zoo vroeg hij of het wel bekend was, dat vele anders denkenden lid van het W.-G. K. waren? Mr. Mulder verweet spr., dat hij ge makkelijk praten heeft, daar hij bij het W.K. een zuster heeft, welke „van zijn richting" is. Voorts wees spr. er op, dat voor de katholieke zuster slechts 500.salaris beschikbaar is, zoodat het resteerende uit vrijwillige bijdragen moet komen. Daaruit blijkt dus wel, dat de katholieken wel iets voor de eigen ver pleging over hebben! Tenslotte kwam spr. tot de conclusie, dat alleen reeds subsidie aan het W.-G. K. verleend moet worden, omdat dan de verhouding tusschen de beide vereenigingen, krachtens de overeenkomst inzake de werk zaamheden, beter zou worden. In derde instantie voerden de heeren Ran, Mr. Mulder en Smits nog eens het woord, waarna wethouder v. d. Vaart in een slot woord zeide niet door het debat overtuigd te zijn en dan ook niet inzag, dat het voorstel van B. en W. onjuist was. Niettemin diende de heer Ran een voorstel in om f 300.beschikbaar te stellen voor het W.G.K. ten behoeve van het consultatiebureau. Dit voorstel ver kreeg alleen de stemmen van de heeren Ran, Terra en Smits (allen R.K.) en werd dus met groote meerderheid verwor pen. Het voorstel van B. en W. werd daarop zonder hoofdelijke stemming aan genomen. 4 Begrooting. Aanbieding van de ontwerp-begrooting voor de gemeente en haar bedrijven voor het jaar 1938. Bij dit punt van de agenda vroeg de heer Feenstra Kuiper (Gem. Belang) om de sectievergaderingen een week uit te stel. len. Hierop antwoordde de Burgemeester, dat het in de bedoeling lag om de begrooting vóór Kerstmis te behandelen. Hij wilde dus gaarne 21 December aanvangen. Hiertegen meende Dr. Feenstra Kuiper te moeten protesteeren, omdat er te weinig gelegenheid was om de begrooting te bestudeeren. Waarop de Burge meester antwoordde: „Dan komt U maar niet", tegen welke woorden Dr. Feenstra Kui per protest aanteekende. Aan het einde van de vergadering werd de vrede echter weer geteekend, daar de Burge meester den wensch van dr. Feenstra Kuiper inwilligde en de sectievergaderingen naar 10 December verschoof. Voorstel om de op grond van art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 door het bestuur der schoolvereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen" gevraagde medewerking voor het aanschaffen van leerboekjes voor de ge wone lagere school aan de Koningstraat niet te verleenen. Mr. Mulder (A.R.) waarschuwde de be sturen van de bijzondere scholen om in de toekomst niet voortijdig materiaal aan te schaffen. Dit geval moge tot leering strek- ken! Dr. Feenstra Kuiper (Gem. Be lang) voegde hieraan toe, dat hij hoopte, dat de vereeniging in hooger beroep zou gaan om een principieele uitspraak uit te lokken. Wethouder De Boer (V.D.) deelde mede, dat overleg tusschen het betrokken bestuur en hem niet had kunnen plaats vinden, maar hij hoopte, dat straks een Uitspraak mocht vallen, welke zou overeenkomen met de rege ling ten aanzien van bouw en verbouw. Voorstel om te besluiten tot het oprichten van een lagere landbouwschool te Julianadorp, onder voorwaarde, dat Rijkssubsidie daarvoor wordt verleend. De heer Hoornsman aan het woord. De heer Hoornsman (V.D.) zeide o.m. het volgende: Spr. juichte dit voorstel van harte toe en hij brengt het College en vooral den Wethou der van Onderwijs hulde voor de voortvarende wijze waarop er werk van is gemaakt, toen bekend werd dat er voor het Lager Land- en Tuinbouwonderwijs gelden werden beschikbaar gesteld in de Rijksbegrooting. Spr. is er van overtuigd, dat een dergelijke school in een landbouwpolder als de zijne (en een omgeving waar op dit gebied ook nog niets is) in een behoefte zal voorzien en dat, al zullen in den beginne wel wat moeilijkheden moeten wor den overwonnen, de deelname z. i. meer dan voldoende zal zijn en meer en meer zal toe nemen. Spr. beschouwt deze poging van B. en W. tot meerdere ontwikkeling van de land bouwende bevolkingsgroepen hier en in de omgeving als een daad van wijs beleid, welke niet na zal laten in de toekomst vruchten af te werpen. De heeren Terra (r.k.) en Van der Veer (a.r.) sloten zich hierbjj aan, waarna wethouder De Boer (v.d.) er zfln vreugde over uitsprak, dat, waar thans iets bijzonders gedaan kon worden op onderwijsgebied voor het platteland, de Raad zooveel warme in stemming betuigd had. Het is natuurlijk nog niet zeker, dat de school inderdaad tot stand zal komen, maar het schijnt, dat de Hollandsche Mjj. van Landbouw Julianadorp en omgeving het eerst in aanmerking wil doen komen voor een lagere landbouwschool! De rondvraag. De heer Hoornsman (v.d.) vroeg naar de voorgenomen actie voor kleine boeren en hoe het stond met het uitbreidingsplan voor Julianadorp. Van de bestuurstafel kreeg hij op beide vra gen het antwoord: er wordt aan gewerkt. Luchtbescherming. De heer Uithol (Nat. Herstel) stelde de plaatselijke luchtbescherming aan de orde. Z.i. is deze zaak zeer urgent, want spr. is het bekend, dat onze stad is ingedeeld in de gevarenklasse no. 1; daarin ligt dus opgeslo ten, dat, mocht onverhoopt een conflict los barsten, Den Helder als no. 1 op het pro gramma staat om „vergast" te worden. Wat wordt er dan van onze burgerbevol king, die totaal ongeoefend is in het gebruik van gasmaskers, onbekend met de te nemen maatregelen bij gasaanvallen? Te meer dringt zich deze vraag op, omdat zich in onze stad practisch geen schuilplaatsen bevinden. Spr. wees op Indië, waar reeds onder de in landers krachtige maatregelen worden getrof fen ter bescherming van de bevolking bij even- tueele gasaanvallen; daar worden regelmatig oefeningen gehouden. Spr. verzocht spoedig en met de noodige voortvarendheid deze aangelegenheid ter hand te nemen door meer intensieve propaganda te voeren en het publiek vertrouwd te maken met de gevaren van een eventueelen gas- oorlog. De Burgemeeester repliceerde: „Ik dacht, dat U naar den bekenden weg vroeg!" Voor een organisatie van de luchtbescherming hier ter plaatse zijn ongeveer 1300 menschen en daarbij veel geld noodig. Om de 1300 men schen te krijgen is lang niet eenvoudig! Spr. deelde mede, dat het plan gereed was en ter goedkeuring aan den minister was gezonden. Zoo gauw het terug komt zal bezien worden, wat er verder gedaan kan worden. In andere steden heeft men weliswaar verduisterings proeven genomen, maar dat gaat hier al zeer moeilijk in verband met het licht van den vuur toren. Behalve geld en menschen is er mate riaal noodig. Materiaal vraagt geld, de Raad zal dit moeten voteeren en dus ...moet de be- grooting zoo vlug mogelijk afgedaan worden! De Burgemeester vertelde nog van de vele moeilijkheden aan de organisatie aan de lucht bescherming verbonden, o.a. ook van de ge ringe medewerking van de regeering. Maar hg en de commandant, de heer Fey, zitten niet stil en in Ie toekomst mag men nog veel ver wachten. Niets meer aan de orde zijnde sloot de bur gemeester om kwart voor elf de vergadering. LOOPEN ALTIJD ACCURAAT. BEEM3TERBOER 1 //v3,— KEIZERSTRAAT 15 DeN MEloiR t

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6