lier zou weef gaan Een schutting tusschen twee kijvende vrouwen Bedorven jeugd te Beverwijk Onze nationale vlag De Crisisinvoerwet aangenomen AMERICAN CIGAR ETTES Postvluchten op Indië 60 Chineesche babies door bom gedood Barcelona in blauw licht Een geheimzinnige aanval Een Italiaansche uitvinding Stellige tegenspraak van Duitsche zijde Moskou laat 44 Duitschers vrij Bevelen van Adolf Hitier Hindoesteun aan Japan MILD Oplichter aangehouden Boterheffing BoterDoteering Tweede Kamei> Toetreding van China tot het Anti-Kominternverdrag zon de voorwaarde zijn. Van gezaghebbende zijde wordt te Hankan vernomen, dat Duitschland in het Chlneesch-Japansche conflict bemiddelt. Men verklaart, dat op het oogenblik besprekingen worden ge voerd tusschen den Dnitschen am bassadeur Trautmann en Tsjang Kai Sjok. De Duitsche voorstellen komen, naar men meent, op het volgende neer: le. Japan geeft de definitieve verzekering, dat het ten aan zien van China geen territoriale ambities koestert en slechts economische samenwer king met China wenscht. 2. China moet toetreden tot het anti-Kom- lnternverdrag. 3. De Japansche trqepen moeten van het Chineesche grondgebied worden terugge trokken. De Chineesche leiders te Hankau verkla ren, ofschoon China bereid is over vrede te praten, dit geenszins wil zeggen, dat de ge wapende tegenstand voorshands wordt opge heven. Sommige kringen koesteren, naar men zegt, twijfel omtrent de oprechtheid der voor stellen, die naar zij gelooven wel eens een zet zouden kunnen zijn, die ten doel heeft, China den steun te ontnemen, die het thans heeft van de onderteekenaars van het negon- mogendheden verdrag en de Sovjet-linie, of schoon de Chineesche leiders zeer teleurge steld zijn over het gebrek aan materieeien steun van die zijde, en de mogelijkheid van actieven steun van buiten uiterst gering achten. Van het resultaat der besprekingen te Nanking zal het thans, naar men gelooft, af hangen, of vrede wordt gesloten en China tot het Anti-Kominternverdrag toetreedt of dat de oorlog tot het bittere einde wordt voortgezet. Het Duitsche nieuwsbureau spreekt echter alle geruchten over nieuwe bemiddelingspo gingen tegen. Deze nieuwe berichten zijn, zegt bet D.N. B., naar men in politieke kringen te Berlijn verklaart, blijkbaar slechts een herhaling van ongegronde geruchten, die reeds eenige weken geleden over Duitsche bemiddelings- jipgingen spraken. Zusters vluchten met weeskin deren het binnenland in. Twee missionarissen, een Fransohman en een Italiaan, zijn na een moeizamen voet tocht van Kasjing in Sjanghai aangekomen en hebben verhaald, hoe het Katholieke Weeshuis aldaar op 15 November j.1. door Japansche bombardementsvliegtuigen is vernield. De missionarissen erkennen, dat op het Weeshuis geen vlag was geheschen en dat hot vlak bij het huis gelegen was van generaal Tsjang Fa Kwei, den comman dant der Chineesche troepen in den zuidelij ken sector. F.en missiepost der carmeliotcn en een seminarie der Lazaristen, wel ke in de nabijheid liggen, en waarhoven Fransche vlaggen woeien, zijn niet gebom bardeerd. De heide missionarissen deelden mede, dat 86 Chineesche weeskinderen den dood heb ben gevonden. Vier Fransche en vijf Chinee sche zusters, alsmede 150 uitgewekenen, zijn gevlucht en worden nog steeds vermist. De overste der Lazaristen heeft de zaak met den Franschen ambassadeur opgenomen, teneinde het lot der vermisten te achterha len. Toen de boramenwerpers verschenen brachten de zusters de kinderen over naar uitgegraven schuilplaatsen. Een bom kwam echter midden in zulk een schuilplaats te recht en doodde 26 meisjes tusschen 9 en 15 jaar. Een tweede bom trof de inrich ting voor zuigelingen. Zestig babies kwamen om het leven en twee Chineesche zusteis werden gekwetst. Toen gingen de overige zustere met 150 weezen en volwassen uit gewekenen, waaronder vele gewonden, aan boord van een jonk en vluchtten het bin nenland in. Tot dusver heeft men niets meer van hen vernomen. Franco's gevangenen nemen hun plaatsen in. De correspondent van de „Daily Telegraph and Morning Post" te Moskou meldt, dat 41 Duitschers, die maandenlang gevangen heb ben gezeten in de gevangenissen te Kief en Kharkof (Rusland) onder beschuldiging vnn spionnage en sabotage, Woensdag over de grens zijn geleid. Zij zijn ofschoon dit wellicht door heide partijen zal worden ontkend, uitgewisseld tegen bemanningen van de heide Sovjet Bussische schepen ..Konsomol" en „Smido witsj", die door de strijdkrachten van gene raal Franco gevangen zijn genomen, en ian- gen tijd in Snanks zijn vastgehouden. Deze eveneens uit 44 personen bestaande beman ningm ziin naar Bremen vervoerd en dam- nan boord gebracht van een Sovjet-Russisc' vaartuig, waarmede zij in October Leningr? bereikten. On het oogenblik bevinden zich in de R" sisrhe gevangenissen nog ongeveer 500 Dni schors, die in do men^tp rmvnUon van spion nage en sabotage worden beschuldigd. des de zor- Voorzorgsmaatregelen tegen lucht aanvallen. Terwijl de nieuwe hoofdstad der Spaan- sche republiek drie weken geleden -1™ nachts nog helder verlicht was, heeft politie thans order gekregen ervoor te gon ,dat alle lichten bedekf worden, zoodat in sommige deelen van Barcelona diepe duisternis heerscht. Alle straatlantaarns zijn donkerblauw schilderd, evenals de lichten bij de ingangen dpr stations van de ondergrondsche. Het schilderen van alle lampen in stad is een enorm werk, doch iederen avond zijn er meer straatlantaarns verduisterd. Óok de lampen in de autobussen en trams zijn blauw geschilderd, zoodat het lezen vrijwel onmogelijk is geworden. Café's schil deren hun ramen blauw en tenzij Uit beslist noodig is, rijden de auto's zonder koplam- pen. De genomen maatregelen maken schilderachtig effect en de verlichting van de kleine plazas maken een sprookjesachti- gen indruk. S igarettengebrek Tot de artikelen, waaraan te Barcelona groot gebrek bestaat, behoort ook tabak. Voor de tabakswinkels kan men soms rijen mannen en vrouwen zien staan, die hopen enkele sigaretten te kunnen bemachtigen. Binnen korten tijd zijn de beschikbare voor raden dan ook uitverkocht De Spaansche régeeriing doet wat zij kan, om de rookers te Barcekxne van tabak te voorzien. De laatste twee weken heeft zij driemaal voor een 'rantsoen tabak kunnen zorgen. De tabak is over het algemeen van de slechtste kwaliteit en soms rookt men theebladen, gras e.d. Smok keiaars maken voor buitenlandsche sigaretten abnormaal hooge prijzen. Iemand geheel In het wit ge kleed, kwam achter een grafzerk te voorschijn. Jongens van een Kinderkoor uit Borden, in de nabijheid van Sittingbourne in het graafschap Kent vertelden, dat een gedaante, van het hoofd tot de voeten in het wit ge kleed, van achter een grafzerk op het kleine dorpskerkhof te voorschijn sprong en een hunner, een tienjarig jongetje onverhoeds neersloeg. In de kerk bevonden zich de predikant en de leidster van het koor. Zij hadden echter van dezen laffen aanval niets bemerkt. De kleine jongen een zekere Peter Ingram werd bloedend opgenomen en nadat een zuster de eerste hulp had ver leend, naar een ziekenhuis overgebracht. Aan een verslaggever van de Daily Ex press, vertelde het ventje, het volgende, vreemde verhaal: Ik zag plotseling oen witte gedaante achter een zerk te voorschijn ko men; het leek wel een witte schaduw. In eens voelde ik een hevigen klap op m'ri hoofd. Door dezen slag ging ik nfrl&cfc-ayt", De verslaggever bekeek de wond en consta teerde, dat deze was toegebracht met een scherp voorwerp. De predikant heeft onmiddellijk getracht het geheim tot klaatheid te brengen, maar het bleef een onopgelost raadsel. Ook de po litie heeft geen enkel spoor van dozen ge- heimzinnigen aanrander kunnen ontdekken. Het dorp is door deze gebeurtenis in rep en roer gebracht en bijgeloovigen meenen, dat iemand uit z'n graf is opgestaan en die, vertoornd over de rust welke verstoord werd, den aanslag gepleegd heeft. Weefsels uit glas. Italiaansche technici hebben een uitvin ding gedaan, waarvan het product „Termo- lux" genoemd wordt. Het betreft hier de productie van garens en weefsels uit glas, hetgeen geheel geschiedt uit Italiaansche grondstoffen, terwijl ook de uitvinders van dit procédé alle Italianen zijn. Ais basis is hierbij uitgegaan van salicilhoudend zand (uit Toscana), Solvay-soda (uit Montecatini) en marmerpoeder (uit de groeven van Car- rara). Reeds een jaar geleden begon men, vol gens de Msbd., met de productie hiervan, tioch thans is men zoover, dat een eigen be drijf in werking gesteld is, dat in Livorno gevestigd is. Hoewel het product nog niet in den handel gebracht is zijn reeds groote voordeelen gebleken. Het is namelijk zeer sterk, vuurvrij, en niet ontvankelijk voor ongunstige weersomstandigheden. Behalve dat het aangewend wordt voor verschil lende doeleinden o.a. als isolatiemateriaal in de electriciteifsindustrie verwacht men er zeer veel van ais bescherming tegen brand b.v. in theaters en in opslagplaatsen van brand bare stoffen, waarhij het aangewend kan worden ais hekleeding voor goheele muren. Men hoopt hierdoor in de toekomst, wat be treft isolatiemateriaal geheel onafhankelijk van het buitenland te worden, hetgeen van groot belang is voor de hewnpeningsindns- trie en past in het autarkisch streven van Mtissolini. •r Danzig een Duitsche stad? Ter gelegenheid van de opening van de tentoonstelling „Het Duitsche Danzig" hceft de gouwleider der stad, Förster, verklaard, dat Danzig thans politiek voor het Rijk is verzekerd. De stad zoo verzekerde hij overeenkomstig het verslag in de Manches ter Guardian van 30 N'ov. j.1. wordt thans -oregeerd door mannen, die hun bevelen «n Adolf Hitier ontvangen. Danzig was, is en zal Duitsch zijn. Gido Kobayashi. oen zeer hekend Boeddis- ■h priester te Kobe in Japan heeft me- gedeeld bericht ontvangen te hebben .uit icutta, waarin gemeld wordt, dat een -rgadering welke 250.000 Hindoes verte genwoordigde, een resolutie heeft aangeno men, waarhij de politiek van Japan in Chi na wordt gesteund. GEEN FATSOENLIJK MENSCH KAN Zlfijj BEGEVEN OP DE PLAATSEN, WAAR Dj. KINDEREN ZICH OPHOUDEN. POLITIE MACHTELOOS. GEEN GELD GENOEG VOOR DOELTREp. FENDE BESTRIJDING. De burgemeester van Beverwijk heeft dezer dagen zijn toevlucht ge nomen tot het zenden van een waar schuwing aan weldenkende ouders en opvoeders om er meer op toe te zien dat de jeugd zich in het bijzon der op den Zaterdag en Zondag avond niet blijft ophouden in de Breestraat, aangezien blijkens vele ervaringen deze omgeving daarvoor niet geschikt is en aangezien de zorg door hen aan de opvoeding be steed, aldaar groot gevaar loopt te worden teniet gedaan. De bevolking van Beverwijk" staat, alfttg het Hsb., van oudsher bekend als onhandq, baar, maar dat nu kinderen van tien tot vijftien jaar het zoo ver sturen dat op Za terdag en Zondagavond geen fatsoenlij mensch zich in de Breestraat waagt, is oij. duldbaar. De burgemeester en de politie ver klaren vrijwel machteloos te staan. Er zj circulaires gezonden aan ouders van school kinderen, maar het succes daarvan is nq De ouders staan volkomen onverschillig (te genover de gedragingen van hun kinderen. De gedragingen bepalen zich niet tot straatschenderij en baldadigheid, de kinderen bedrijven onzedelijkhe den, welke wel zeer ruw en ongege neerd zijn. Zelfs uit de bioscoop moe ten kinderen van zes en zeven jaar door de politie worden weggehaald, 't Beschikbare politiepersoneel gaat in burgerkleeding Zaterdag- en Zon dagavond door de Breestraat, maar haar optreden bepaalt zich tot het verjagen van kinderen en nu en dan een naar het bureau brengen, waar van de uitwerking alweer nul is. Financieele onmacht. Wij hebben ons, aldus het blad, tot de^ Voogdijraad in Haarlem gewend met d6 vraag, of men in dezen inderdaad machte loos staat. De Voogdijraad zal de zaak niej spoed behandelen en nagaan, Of een snecials commissie kan worden benoemd, die ee^ onderzoek instelt. Maar hoofdzaak'is de fj. naneïefeie onmacht, omdat er zoozeer be zuinigd moet worden, dat opzending van kinderen naar strafinrichtingen te kostbaar Ook de Inspectrice voor de ldnderpolitie te Haarlém achtte beschikking over meer geld een eerste eisch omdat de voorwaarde lijke s$raf.fen, die nu zuinigheidshalve wor den tiijgéspihkeh," zonder uitwë'rkirig blijveq Wat hier groeiende is, is bij de wet niet tegen te gaan, anders komt men in conflict met $e zoozeer geprezen vrijheid. In het voorloopig verslag van de Tweede Kamer hebben vele leden vragen ges toto over het wetsontwerp, betreffende bepalin gen omtrent de vlag van het Koninkrijk der Nederlanden. Sommige leden meenden, dat bet wetsont. werp overbodig was, omdat de offici-eele vlas» thans bij Kon. Besluit is vastgesteld eL waren van oordeel, dat wat hier groeiende is, bij de wet niet is tegen te gaan, teneinde niet in conflict te komen met de zoozoo» geprezen vrijheid. Andere leden verzetten zich tegen het voorstel, omdat h.i. slechts de Kroon en het volk over de vlag mogen beslissen. Ver schillende leden stelden de vraag, waamrn over dit ontwerp, dat mede in belangrijk^ mate de overheerechende gebiedsdeelen be treft, niet de vertegenwoordigende lich;/ men van deze gebiedsdeelen waren gehoord^ Oranje, wit en blauw is de voor keur van ons volk zelf. Verscheiden leden, hoewel zij toejuichten, dat de kleuren van de Nederliandsche vlag nu eindelijk wettelijk worden geregeld, be treurden het echter, dat de regeering haar keus heeft gevestigd op het rood, wit en blauw. Zij zouden het mieer met onze ge schiedenis in overeenstemming hebben ge acht, indien de keuze ware gevallen op oranje, wit en blauw, als voornaamste re denen om het Oranje te verkiezen in plaats van het rood wezen deze leden er op, dat de driekleur oranje-wit-blauw haar ont staan dankt aan het verlangen en de voor keur van ons volk zelf. Op grond van historische feiten, toonden deze leden aan dat het oranje allerminst kort na 1630 uit de vlag is verdwenen, en dat bij het Nederlandsche volk nooit de kennis van en de waardeering voor het echte oranje-blanje-bleu verloren is geweest. Vooral de historische ontwikkeling dringt, naar het oordeel van deze leden, om weer bij de officieele vaststelling van de vlag van het Nederlandsche volk, welke vaststelling nu voor 't eerst vrij van partijtwisten en in volle vrijheid geschieden kan, het oranje- wit-blauw te herstellen. De oranje-blanje-bleu vlag toch is de vlag, waaronder de worstel strijd tegen Spanje is gevoerd, waarvan het volk zijn geheele geschiedenis aflezen kan. Aan een vlaggenstrijd hebben wij minder dan ooit behoefte! In tegenstelling hiermede verklaarden ve le leden zich met het Regeeringsvoorstel te kunnen vereenigen. Zij betreurden, dat in deze materie onwezenlijke tegenstellingen in het land waren opgeroepen, waarvoor geen schijn van aanleiding bestaat. Zij meenden overigens, dat het er niet zoo buitengewoon veel toe doet, welke van de beide in onze historie wortelende vlaggen de officieele is. Het meest natuurlijke is dan, zich aan te sluiten bij wat gedurende de laatste eeuwen gegolden heeft. Deze leden zagen geen reden om, nu de Regeering voorstelt de vlag, die gedurende 125 jaren van het Koninkrijk feitelijk heeft gegolden, ook tot de officieele vlag te ma ken, daartegen historische excepties op te werpen. Aan een vlaggenstrijd hebben wij in dit tijdsgewricht minder dan ooit be hoefte. Vertrek van oTeenreis)' |Ran*' 2 DeC' Reiger (terugreis) Buizerd (heenreis) Athene 2 Dec. Alex. 2 Dec. Pelikaan |R 2 DeC- (terugreis) Wielewaal (heenreis) Emoe (terugreis) Ibis (heenreis) A'dam 2 Dec. Band. 2 Dec. A'dam 4 Dec. Aankomst te Singap. 2 Dec. A'dam 2 Dec. Basra 2 Dec. Jodhp. 2 Dec. Napels 2 Dec. Singap. 2 Dec. De politie te Wierden heeft gearresteerd en op verzoek van de Nijmeegsche politie naar Nijmegen overgebracht zekere S., die gezocht werd, omdat hij bij verschillende winkeliers te Nijmegen oplichting had ge pleegd, waarbij hij voorgaf vertegenwoordi ger te zijn van den Kon. Ned. Midden standsbond en van een Groninger Levens verzekering Maatschappij. Van Nijmegen bracht de politie hem over naar Arnhem, waar zijn opsporing wegens dezelfde feiten was gevraagd. Maatregelen van een vredelie vend echtgenoot. Zekere Mej. Tennissen hoeft hot eeuwig durende erfpaohtsrecht van een huis te Lent, dat zij verhuurd had aan zekeren Knipping. Daarnaast ligt een huis met erf, toebohoorende aan en bewoond door Dries- sen. In den zijmuur van eerstgenoemd huis bevinden zich twee ramen, waardoor woon kamer en keuken licht en lucht ontvangen. De vrouwen van Knipping en Dries- sen hebben hevige ruzie gekregen, waarop laatstgenoemde op zijn erf ongeveer 25 c.m. van den zijmuur van het huis van Tennissen een houten schutting heeft opgericht, vrijwel reikende tot aan den rand van het dak van dat huis. Daardoor drong in de kamer en in de keu- niet meer dan een schemerlicht door. Op vordering van Tennissen heeft de rechtbank te Arnhem uitgesproken, dat de plaatsing der schutting onrechtmatig is met veroordeeling van Driessen, de schut ting te verwijderen. Het Hof te Arnhem heeft hierop in hoogec beroep een andere meening doen kennen. Het Hof oordeelde het plaatsen de zer schutting een doeltreffend mid del om contact en daardoor ruzies en kijfpartijen te voorkomen en dat de zorgvuldigheid, welke iemand in het maatschappelijk verkeer heeft in acht te nemen tegenover de be langen van anderen niet zoover gaat, dat hij bij zijn handelingen steeds eigen belangen en die van anderen moet afwegen. Het Hof vernietigde het vonnis der recht bank en ontzegde aan Teunissen de inge stelde vordering. Van deze uitspraak kwam Teunissen in cassatie. De Hooge Raad heeft gisteren dit beroep verworpen, onder meer overwegende, dat het beletten van het contact tusschen bei de vrouwen een volkomen geoorloofd doel was en door de getroffen maatregelen ook is bereikt, dat voorts vaststaat, dat Driessen door de schutting geen inbreuk heeft ge maakt op eenig subjectief recht van Teu nissen en dat onder deze omstandigheden de eischen van de zorgvuldigheid niet zoo ver strekken, dat zij Driessen zouden ver steken van zijn recht om op eigen grond de schutting zoo te stellen als hij g-'-d vond, Wij vernemen van bevoegde zijde dat het bedrag bedoeld in artikel 2 van de crisis- zuivelbeschikking 1935 V dit is het bedrag van de heffing en de steunuitkeering op boter, behoudens tusschentijdsche wijzi ging, voor de week van 2 December tot 9 December is vastgesteld op 60 cent per kg. De commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op 84 cent per kilogram. De contingenteeringien worden ahs „vechtwapen" aanvaard. Gisterenmiddag werd voor degenen, die de parlementaire werkzaamheden reeds eer, aantal jaren volgen, nog eens overduidelij ]<- hoe snel de tijd voortgaat! Zes jaar gelede^ stond minister Verschuur voor <je Kamei. met zijn gloednieuwe Crisfsinvoerwet ei i de geneigdheid, met het voorgestelde 'me<Ü te gaan, was allesbehalve groot. De mi nister moest met klem verzekeren, dat d«* Regeering zich tot het laatste „aan hei- stukgeschoten vaandel van den vrijhandel had vastgeklampt, zij dus geenszins licht, vaardig met remmende bepalingen gekomen «s Fn de bewindsman kon zijn geesteskin, zoo ongeveer redden door toe te staan, da - bij amendement de termijn van het voor stel zou worden gesteld op zes jaar. Ze.-!, jaar! Niet weinigen koesterden de hooi! dat dit tijdsverloop ruim voldoende zoi»N zijn. Edoch 2 Thans, tegen het einde van '37. nu de h> 31 aanvaarde wet gaat afloopen, denk; niet alleen niemand aan niet-voorzettin^. der contingonteeringen. doch kwam de Re>. geering met een wijziging, welke veili. kan worden beschouwd als een permanent», invoering van het contingenteeringsstelse'. dat daarenboven verder dienstig zal wor den gemaakt aan den actieven economi- schen strijd. Want voortaan zal .^oven- matige invoer" niet meer noodig zijn voor het nemen van inivoer-beperkende maat regelen. De minister zal dus tegenover het buitenland ongeremd met de contingentee- ringen kunnen gaan werken, niet meer af hankelijk als hij is van objectieve normen. In de afgeloopen zes jaar is de stemming in de Kamer natuurlijk heel wat anders geworden, maar nog, nóg zweemt hier en daar de hoop op een uiteindelijk herstel van meer vrijere verhoudingen, en zelfs minis ter Steenberghe, die zijn ministerieele con tact met de Kamer wederom vernieuwde en nog dezelfde degelijke debater van weleer bleek te zijn, stelde met klem op den voor grond, dat geen enkele Nederlandsche regee ring er ooit aan zal kunnen denken, een agressieve handelspolitiek te voeren, daar wü steeds in het defensief zullen worden ge drongen. In '31 zou zijn nu ex-collega Ver schuurprecies hetzelfde gezegd kunnen hebben! De tegenwoordige bewindsman wees erop, dat de bedoeling van het ontwerp eenvoudig is; wijl een modus zal worden gelegaliseerd, welke eigenlijk reeds was gegroeid. Om de bezwaarden gerust te stellen zegde Z. Exc. toe, in alle gevallen steeds de vaste Kamer commissie te zullen hooren. Het nieuwe Nederlandsch-Duit- sche handelsverdrag. De heer Schouten wilde vernemen, of de nieuwe regelingen soms een aantal contin- genteeringen overbodig zullen maken? Mr. Steenberghe antwoordde hierop, dat reeds de eerste besprekingen, 14 dagen lang, hebben plaats gehad, doch er is nog geen enkel resultaat. De vooruitzichten zijn zelfs zéér troebel en op dit moment .valt niet te zeggen, wanneer de onderhandelingen weer kunnen worden hervat. De minister verklaarde, „diep teleurgesteld te zijn" omtrent de houding van de libera len, wijl het ontwerp alleen den export wil stimuleeren en er feitelijk geen sprake is van bescherming van de binnenlandsche markt. En Z. Exc. wees er op, dat Indië, waarvoor zei hij het moederland in economisch opzicht reeds zooveel deed, van het voor gestelde profijt zal trekken. Tenslotte onthulde de bewindsman, dat het wetsontwerp een onderwerp betreft, waaromtrent de Regeering de zwaarste ar gumenten, in 's lands belang, niet noemen mag en kan. En daarom verzocht de mi nister degenen, die geen principieel bezwaar tegen het voorstel hadden, vóór te stemmen. Het ontwerp haalde 58 van de 67 stemmen. Motie Kupers verworpen. Omtrent de middagvergadering rest nog de vermelding, dat de motie-Kupers voor het verstrekken van duurtetoeslag aan werkloo- zen verworpen werd met 54—29 (S.D., N.S.B., C.D.U. en Comm.). Len groot aantal minder belangrijke ont werpen werd eerst afgedaan en hij de kwes tie omtrent verlaging van het invoerrecht op rubber kreeg minister Weiter (door de oppositie van den heer Effendi) gelegenheid, voor het eerst in de Kamer te spreken. In derdaad en ten volle voor het eerst, want zijn eerste ministerschap in het eerste Ka- binet-Colijn was immers te kort om reeds tot een Kamerspeech te leidea. Minister De Wilde kwam nog even voor het voetlicht bij de behandeling van het Vlerkloosheids-subsirliefonds (welke weinig nieuws bracht) en Excellentie Van Buuren naar aanleiding van een Verkeersfonds-aan- gelegenheid.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2