Bestgoederen kwamen in den verkeerden zak 500 maal door de lucht naar Indië Zesdaagsche van Kopenhagen Pellenaars en Slaats in de voorste gelederen Basisprijzen bloembollen Göring economisch dictator Incidenten bij parade te Sjanghai Heilige onschuld Aardbevingen beïnvloeden cocospalmen 5ktbeïuchten|S3 Taxegedeelte Consumptiemelk Uit onze omgeving Het terugtrekken der Vrijwilligers uit Spanje SCHAGEN Jubileumtoestel landt op Schiphol. Op 13 November j.1. dus twee en een hal ve week geleden, vertrok de „Torenvalk" on der bevel van gezagvoerder Parmentier voor de vijfhonderdste vlucht van Nederland naar Indië. Dinsdagmiddag j.1. daalde de „Toren valk" weer op Schiphol en gingen Parmen tier en e andere leden der bemanning ge nieten van de verlofdagen, die op elke In- dië-vlucht volgen. Zij hadden voor de 499 ste maal den dienst van Batavia naar Am sterdam gevlogen. En toen derhalve gistermiddag te kwart voor vijf gezagvoerder Hulsebos, komende uit Batavia, met de „Reiger" op Schiphol neerstreek, had hij daarmee de vijfhonderd ste vlucht in deze richting volbracht. Als tweede bestuurder was aan boord P. Noo- men, als werktuigkundige M. Veenendaal, als marconist H. C. Moulijn en als steward Th. Eggenhuizen. Evenmin als men van de vijfhonderdste vlucht naar Batavia een feest had gemaakt, gebeurde dat met de vijfhonderdste retour vlucht. Maar evenals toen, in den morgen van den dertienden November, liet men ook nu deze gebeurtenis niet geheel onopgemerkt voorbijgaan en waren er verscheidene be langstellenden bij de aankomst van het Indië-vliegtuig. Toen de leden der „Reiger" bemanning hit het toestel stapten werden zij hartelijk door den heer Plesman, directeur der IC. L.M., begroet. „Met deze vlucht," zoo zeide de directeur der K.L.M. „is de vijfhonderdste vlucht van Indië naar Nederland voltooid. Wij hebben 15 millioen kilometer op deze lijn afgelegd. Helaas zijn ons daarbij tegen slagen niet bespaard gebleven. Maar thans beginnen wij aan de tweede 15 millioen k. m. die we hopelijk zonder tegenslagen zul len voltooien, en ditmaal binnen den tijd van drie jaar." De heer Plesman dankte tenslotte het personeel, dat door zijn stip ten arbeid deze resultaten mogelijk had ge maakt. In de bovenzaal van het restaurant ble ven de genoemde autoriteiten, de leden der teruggekeerde bemanning en hun familie leden nog even in gezellig samenzijn bijeen, waarbij de heer Plesman een dronk uit bracht op de piloten Parmentier en Hulse bos, de beide gezagvoerders op de 500ste vlucht naar en van Indië. Ook in commercieel opzicht mag de vijf honderdste retourvlucht een succes genoemd worden. Aan boord van de „Reiger" bevon den zich bij aankomst op Schiphol 9 pas sagiers, waarvan 7 doorgingen naar Lon den. Het vliegtuig had voor tusschentra- jecten 108 kg. post uit Indië meegenomen en voor Nederland 420 kg. post. De Indische posterijen hadden voor deze vlucht een bijzondere enveloppe laten ver vaardigen, voor verzamelaars van philate- listische waarden. De geruchtmakende zaak der cagoulards heeft In Parijs de waakzaam heid van de politie doen verdubbelen. Hierboven de aflossing van de wacht bij het ministerie van Binnenlandsche Zaken. Politie arresteert magazijndieven. Eenige dagen geleden werd door de firma Carl Birkenstock, groothan del in haarden, haardkachels, for nuizen en aanverwante artikelen, aan het politiebureau Spaarndam- merstraat aangifte gedaan, dat zoo wel uit 't hoofdmagazijn der fa. op het Prinseneiland, als elders uit fili alen in de stad, een vrij groote hoe veelheid haardkachels, fornuizen enz. werden vermist. r Aangezien deze artikelen niet ongemerkt Ronden worden medegenomen, stond van den aanvang vast, dat zij op een weinig de aan dacht trekkende wijze moesten zijn verwij derd. De rechercheur Blonk, die zich in den laatsten tijd wederom bij verschillende ge legenheden verdienstelijk heeft gemaakt zoowel in het opsporen van verdwenen goe deren, als van de daders, die aan de ver dwijning hadden medegewerkt, vond hierin voldoende aanwijzingen om ook deze zaak aan te pakken en met succes. Gisteravond is hij er in geslaagd een aan tal daders op te sporen en ook een deel van de ontvreemde goederen terug te vinden. De goederen bleken, alsof ze als bestelling aan klanten van de fa. Birkenstock geleverd moesten worden, uit de magazijnen met be stelauto naar een bestemming te zijn Over gebracht, welke aan deze firma onbekend was en waar zij slechts ten bate van de ont- vreemders en ten decle van de nieuwe eige naars werden afgeleverd. In den loon van den avond arresteerden rechercheur Blonk en zijn mannen een vier tal personen, waaronder eenige. die bij de firma Birkenstock werkzaam zijn, alsmede eenige personen, die verdacht worden van heling. Zij werden naar het bureau aan de Mar nixstraat overgebracht, waarheen ook de bij hen gevonden, van de firma Rirkenstock af komstige goederen vervoerd werden. Op genoemd bureau was men dan ook tegen middernacht reeds in het bezit van twee haardkachels, een emaille fornuis twee gasromforen. eenige vergassers en ver schillende traastellen. Vermoedelük ziin nog andere leden van het personeel hij deze affaire betrokken en kun nen verdere arrestaties en inbeslagnemingen worden verwacht. Nader wordt gemeld: Hedennacht is het do politie gelukt ook nog een vijfden persoon aan te houden in ziin woning aan de Rustenhurgerstraat. Tn hoofdzaak ziin de aangehoudenen helers, die de ontvreemde goederen ver heneden de waarde haden ongekocht. Gaandeweg ver meerdert ook de voorraad in beslag geno men artikelen, zondat de wachtkamer van het bureau Marnixstraat, waar deze voor- loopig zijn opgeslagen bijna geheel daarmee gevuld is. Ook Van Schijndel env.4. Broek weren zich dapper. De eerste dag van de Zesdaagsche te Ko penhagen reeds heeft de Nederlandsche deel nemers op den voorgrond geplaatst. Vooral het jeugdige koppel Van Schijndelv. d. Broek heeft zich onderscheiden door moe dig rijden. Zij waren het, die de eerste ron de namen en zelfs vrij lang hun voorsprong handhaafden. Pellenaars en Slaats deden het nog rustig aan; als oer-degelijke Hollanders bepaalden zij er zich voorloopig toe, de kat uit den boom te kijken, maar bij het opmaken van den stand bleek wel, dat zij terdege op hun qui-vive waren geweest. Gisterenavond, na 24 uur rijden, luidde de stand als volgt: 1. BillietBuysse, België, 76 pt.; 2. Pelle naarsSlaats 54 pt.; 3. Christensende Kuysscher, Den.-Belg.); 4. GrundahlStieler, Den.; 5. Van Schijndef-v. d.. Broek. 28 pt.; 6. op 1 ronde: Falck HansenSchön, (Den.- Dld.) 54 pt.; 7. DanneelsKnud Jacobson 24 punten. De overige koppels lagen 4 en meer ron den achter. Nar ons van bevoegde zijde wordt me degedeeld, heeft de minister van Economi sche Zaken ter vervanging van de binnen- en buitenlandsche minimumprijzen van bloembollen de volgende basisprijzen vast gesteld: Hyacinthen per 100 stuks 19 c.M. en op f6.50, 18-19 c.M. f5.25, 17-18 c.M. f4, 16-17 c.M. f3, 15-16 c.M. f5,25 14-15 c.M. fl.75, 13- 14 c.M. f 1.40. Enkele en dubbele vroege tulpen: Zift 12 en op f 1.60, zift 11-12 fl.35, zift 10-11 f0.95, Darwin-, Mendel-, late en alle andere tul pen, met uitzondering van Parkiettulpen: zift 12 en op f 1.40, zift 11-12 f 1.10, zift 10-11 f 0.70, Parkiettulpen: variëteiten Café Brun, Café Pourpre, Constantinople, Cramoisi Brillant, Lutea Major, Markgraaf van Ba den, Perfecta en gemengd in deze variëtei ten: zift 12 en op f 1.40, zift 11-12 f 1.10, zift 10-11 f 0.76, zift 9-10 f 0.45, narcissen, welke groote bollen voortbrengen: f0.14 per kg., narcissen, welke kleine bollen vortbrengen f 0.17 per kg., Deze basisprijzen vormen den grondslag voor de berekening van de uitvoerheffin- gen, welke dienen om de noodige fondsen bijeen te brengen om den verkoop van een eventueel surplus te financieren. Tevens dienen deze basisprijzen als grondslag voor de uitbetalingen door het bloembollensurplusfonds. De mogelijkheid tot verplichte inlevering, de tot nu toe gevolgde wijze van inning der uitvoerheffingen. alsmede het systeem van kortingen door den exporteur blijven ge handhaafd. Geen wijziging in de gevolgde koers. Minister-president Göring heeft gisteren de leiding van het ministerie van economi sche zaken overgenomen. Bij deze gelegen heid hield hij een toespraak tot het geza menlijk personeel, waarin hij verklaarde in de komende zes weken de samenvoeging en samenwerking van alle instanties te wil len bereiken, welke noodig zijn voor de ten uitvoer legging van hot vierjaren-plan. Hij herdacht met hartelijke en waadeerende woorden den opofferenden arbeid van den president der Rijksbank dr. Schacht in het ministerie van economische zaken en legde er den nadruk op, dat er geen wijziging in den koers is gekomen. Vanochtend elf uur begon de overwin- nings-parade van het Japansche leger in de internationale nederzetting te Sjanghai. Op Nankingroad werd een handgranaat naar de paradeerende troepen geworpen uit een Chineesche winkel. De man, die de gra naat geworpen had, werd onmiddellijk door een Chineesch politieman doodgeschoten. Een Britsch en een Chineesch politieman, alsmede een Japansch soldaat werden licht gekwetst, terwijl twee Japansche soldaten ernstig gewond werden. Later deed zich nog een incident voor. Een vreemdeling rukte het papieren vlaggetje uit de hand van een Japanschen toeschou wer en verscheurde het. De man werd door Japansche burgers achtervolgd en werd door de politie van de nederzetting in een Chineesche winkel, waarheen hij de vlucht had genomen, bewaakt. Tientallen woedende Japansche burgers trokken daarop naar het hoofdbureau van politie en wilden den naam van den man weten. Uit vrees dat de man gelyncht zou worden, heeft de politie hem door een achterdeur uit de winkel wegge leid. Een welvarende Amcrikaansche boer heeft er den voorkeur aan gegeven naar de ge vangenis te gaan, liever dan zijn 14-jarige dochter naar school te zenden. Deze boer, Aaron King geheeten, is lid van de Amish Secte, een godsdienstige be weging, die een voortdurenden strijd voert om het recht te verkrijgen hun kinderen de school te doen verlaten vóór zij den 14-jari- gen leeftijd hebben. Leden van deze secte zijn van meening, dat de kinderen na dien leeftijd slechts „wereldlijke kennis" opdoen, welke schadelijk is voor hun geestelijk le ven. Door een vredesrechter werd King ver oordeeld een boete van twee dollars te be talen en op zijn weigering dit bedrag te vol doen, werd de boer veroordeeld tot een ge vangenisstraf van twee dagen. King heeft verklaard, dat de aanwezigheid van zijn dochter thuis noodzakelijk is, en dat alle bijkomstige opvoeding boven de achtste klassen een dusdanigen invloed op haar zou kunnen hebben, dat zij de gewoon ten van haar familie en de leer van haar kerk in den steek zou laten, Planters op de Philippijnen zijn van mee ning, dat aardbevingen van invloed zijn op de productiviteit van cocospalmen. Als voor beeld halen zij aan de hevige aardbeving va.n Augustus j.1. waarna de productiviteit van hun hoornen aanzienlijk verminderde. In plaatselijke wetenschappelijke kringen staat men sceptisch tegenover deze opvat ting, maar niettemiin heeft de plantenkun dige afdeeling van de nafionalen raad van onderzoek de aangelegenheid onderzocht, als gevolg van klachten van planters, vol gens welke aardschokken een erger uitwer king op hun plantages hebben dan hevige taifoens. Een mogelijke verklaring is, dat de boomen aan ondervoeding lijden, als ge volg van wijzigingen in de topografische ge steldheid en het vochtgehalte van den bo dem na een aardbeving. beide kampen. Het zegt echter niets en hierover zouden nadere aanduidingen noo dig zijn over de vraag of dit „verhou dingsgewijze" slechts betrekking heeft op het aantal combattanten, dan wel of er ook verband zal bestaan met de verschillende cateeoriën tchnische raadgevers die in de beide kampen zijn. De Spaansche regeering spreekt er haar groote verrassing over uit, dat in het ontwerp betreffende de terug trekking der vreemde combattanten het niet-inmengingscomité als zoodanig niet beschouwt de onderdanen van deni sultan van Marokko, die resideert in de zóne van het in dit rijk gevestigde Spaansche pro tectoraat. Nederlandsdhe Zuivelcentrale, 5 t.m, 11 December. Consumptiemelk regeeringscon tract, taxegedeelte 7.25 cent, eventueel ver hoogd met premie of verminderd met kwa liteitsafdracht. Overmelk regeerings-mini- mumprijs 6.40 cent. Spaansche Regeering voorstan der van aanvaarding tusschen- komst door Commissies De nota is evenwel te vaag! Het Spaansche ministerie van Buitenland sche Zaken heeft gisteren de antwoordnota gepubliceerd betreffende de uitzending van een commissie naar Spanje ter bestudeering van de terugtrekking der vrijwilligers. In deze nota wordt o.m. gezegd: „De Spaan sche Regeering, die enkele maanden geleden de terugtrekking der buitenlandsche strij ders had voorgesteld, handhaaft krachtig haar standpunt. Daarom toont zij zich zeer gunstig gestemd ten opzichte van de ton uitvoerlegging dezer terugtrekking onder in ternationaal toezicht en zij is sterk voor stander van een aanvaarding van tusschen- komst door commissies." Vervolgens wijst de nota erop, dat preciseeringen noodzake lijk zijn. Zoo vraagt zij naar de grondslagen der definities van „buitenlandsche strijders.' Het comité heeft vastgesteld dat terug trekking der niet-Spaansrhe strijders' ge deeltelijk en verhoudingsgewijs zou geschie den naar het aantal, dat aanwezig is in KOEGRAS JULIANADORP. Oudleerlingen van de Landbouw- wintercursussen. De vereeniging van Oudleerlingen van bo vengenoemde cursussen vergaderden gister avond in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn. Door afwezigheid van den voorzitter, werd de vergadering geopend door den heer I. J. Schroevers, die allen welkom heette, in het bijzonder den heer Pilon uit Schagen, die zich beschikbaar had gesteld om over een paar onderwerpen voor deze vereeniging te spre ken. Als gasten waren de cursisten van den hui- digen wintercursus aanwezig. Het woord was daarna aan den heer Pilon. Als eerste punt van bespreking kwam aan de orde: „Heeft het groene veeras werkelijk bestaan?" Zoo ja, is het dan wenschelijk, daar weer naar terug te keeren?, waarmede hij de bedoeling had de vergadering in debat te brengen, wat ook zeer wel gelukte. Als tweede onderwerp werd behandeld: „Het gras kunstmatig drogen", naar aan leiding van een lezing van Professor Sjolle- ma, welke lezing door den heer Pilon werd bijgewoond. In de causerie over dit onderwerp, gaf de heer Pilon een interessante beschouwing over de manier van graswinnen, drogen, de voedingswaarde enz. De beschouwingen over beide onderwerpen werden met aandacht ge volgd, en spreker had een welgemeend ap plaus in ontvangst te nemen. De heer Schroevers sprak een woord van dank tot den heer Pilon, voor de belange- looze moeite zich dezen avond gegeven. Na het vertrek van den heer Pilon wer den de notulen gelezen en vastgesteld. De volgende vergadering zal gehouden worden op 5 Januari e.k. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting volgde. WIERINGEN MELKLEVERANCIERS VAN LUTJEWIN KEL MOETEN CONTRACTEEREN. De melkleveranciers der Coöp. Zuivelfa briek „Lutjewinkel" te Wieringen waren door bovengenoemde fabriek uitgenoodigd ter vergadering te komen in Hotel „Cen traal". De secretaris de heer Brugman opende en deelde mede dat de voorzitter door ziek te niet aanwezig kon zijn. Medegedeeld werd dat alle melkleveranciers behalve de Wieringer veehouders contractueel aan de fabriek verbonden zijn Door verschillende omstandigheden is de levering vroeger be gonnen zonder contract. Doch hier diende nu een einde aan te komen wegens billijk heid tegenover hen die wel een contract hebben moeten teekenen. Van de ongeveer 100 leveranciers zijn er 60 aanwezig en trad een 25-tal in principe toe, terwijl 10 zich nog willen bedenken; de rest weigerde te con tracteeren. Het resultaat was voor Lutje winkel niet groot. Er is echter nog gele genheid toe te treden, en voor wie blijft weigeren zal de melkleverantie worden stopgezet. V. V. „SUCCES". Woensdagavond vergaderde de voetbalver, ging Succes in Concordia. Te rüim halfnegen heet de voorzitter, de heer D. Oden, de aanwezigen welkom. Spr. zegt, dat deze vergadering hoofdzakelijk is belegd, doordat de heer J. Bosker Oz. we gens vertrek naar elders, bedankt voor zijn bestuursfunctie. De hierna voorgelezen notulen worden onveranderd goedgekeurd. Bestuursverkiezing. Als candidaat werd door het bestuur voorgesteld de heer S Blaauboer. Uit de vergadering komen geen candidaten; de heer S. Blaauboer wordt met algemeene stemmen gekozen. Eere-leden. Zooals de leden weten, zegt voorz., hebben eenige personen zeer hun best gedaan tot de verbetering van qns terrein. Vooral aan den persoon van den heer O. J. Bosker wijdt spr. woorden van hulde. Het voorstel om de heeren O. J. Bosker en L. G. Kolff tot eere-leden te verklaren vindt algemeene instemming. Aldus besloten. Na de rondvraag, welke niets oplevert doet spr. de mededeeling, dat men aan het onderhandelen is om den ingang van het terrein aan den Parallelweg te krijgen. Hier na sluiting. Werkverschaffing in den Wieringermeer, Wederom heeft de Minister van Sociale Zaken een aantal groote werkohjecten aan gewezen in de Wieringermeer, t.w. 1. diepspitten van zandgronden. 2. spitten en plantklaar maken van minus 66 H.A. langs de wegen en langs kaden en op erven van boerderijen. 3. plaggen van ongeveer 150 H.A. jonge boschbeplanting. En in de Polder Waard Nieuwland:: 1. verdiepen van tocht en wegslooten die door werkloozen uit deze gemeente m werkverschaffing mogen worden uitgevoerd, Aanbestedingen. Door den diensteder genie zal worden aan besteed het eenjarig onderhoud van de mili taire gehouwen en werken te Den Oever en op het Kornwerderzand (Raming 2200. Door den dienst der Zuiderzeewerken het gedurende het jaar 1938 onderhouden van den afsluitdijk van de Zuiderzee tusschen Wieringen en de Friesche Kust nabij Zurig, met bijbehoorend hoofd, aansluitende terrei nen en havendammen te Kornwerderzand, Breezand en Den Oever, van de aanwezige Rijksgebouwen en van het aanwezige ge deelte van Rijksweg no. 9 met bijkomende werken. Onderwijs. De Heer K. Groen, tijdelijk onderwijzer aan de O. L. School te Oosterland, is be noemd tot onderwijzer bij het O. L. Onder wijs te Hoorn. Thans is in de opengevallen plaats (tijde lijke vacature in verband met ziekte van het Hoofd der School) benoemd de Heer F. van Duin te Alkmaar, Mond- en klauwzeer. Officieel deelt men ons 'mede dat aan vee houders voor aan mond- en klauwzeer ge storven vee geen enkele vergoeding, in wel ken vorm ook, van Rijkswege kan worden verstrekt, ANNA PAULOWNA UITSLAG GOOIAVOND. Ie prijs L. Voorthuizen 9911 2e prijs G. v. Oeveren 9906 3e prijs C. de Rooij 9903 Prijzen van 1 gulden gewonnen met dn worpen tusschen 9839 en 9042. Loop der bevolking). Ingekomen: Th. J. Haver en gez. van Sas- senheim; G. Quist van St. Filipsland. Vertrokken: S. Jongsma naar Dokkum; M, de Haan naar Amsterdam; A. Raven naar Schagen; C. Kaptein naar Ned.-Indië; A. M, van Dreunen naar Hillegom, Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Jacobus, z. v. J. J. Beerse en E. Leering; Aldert, z. v. C. Pool en A. Zwierink. Ondertrouwd: T. Bosma en A. van Helden, Overleden: Wed. J. Kuiper-Breed, oud 77 j'aar. Politie. Verloren: goud ringetje met blauw steen tje; heeren portemonnaie met inhoud; wol len kinderwant; rijwielplaatje. Gevonden: wollen handschoen. MARKTOVERZICHT. Den grooten aanvoer van vette koeien, hebben we dit jaar weer gehad. Deze dag waren er maar 25 stuks aangevoerd. De han del was goed, duur. De duurste koe is ver kocht voor 325, kwam op 36 a 37 ets. Af komstig van den heer Mijts, N. Niedorp. Beste kalfkoeien gebeterd van do tongblaar waren weer aangevoerd, hoogere noteering 280, handel goed. De handel in gelde koeien ging ook wel. In de vaarzen was de handel goed. De graskalveren waren ook gewild, hoog1- ste noteering f70.dat gaat den laatsten tijd heel goed. Nuchtere kalveren handel vlug, hoogste noteering was f18.—deze zijn de laatste weken ook prijshoudend. Aardig wat wolvee aangevoerd. Jonge vette schapen, handel redelijk', hoogste noteering f31.—. Oude slachtscha pen 2434- gld., handel stug. Overhouders handel matig, hoogste no teering 221/2 gld. Voor de slacht werd zeer weinig gekocht. In paarden was niet veel te doen. Vette varkens weinig aangevoerd, maar wij konden 1 ct. hooger noteeren bij de vo rige week, ze golden nu 32 ets., handel ma tig. De handel in biggen was kalm, prijzen: van 7-weeksche 1518 gld., van 12-weeksche 1824 gld. Schrammen 3335 gld., handel goed. Kippen, konijnen en hanen werden vlug en duur verkocht. Dus over het algemeen had men lang niet te klagen over de handel. En de markt was' gofd bezocht. HELDERSCHE EIERVEILING, 2 Dec. Aanvoer: 9005 kipeieren: 4851 Kg. 3.20 3.90. 52—54 Kg. 3.60—4.60. 55-57 Kg. 3.90— 4.90. 58—60 Kg. 4.80—5, 61—63 Kg. 5—5.70, 64—67 Kg. 5.305.80. 52 eendeieren 3.90, alles per 100 stuks. EIERVEILING SCHAGEN. 2 Dec. Aangevoerd: 34.000 kipeieren: 56—58 Kg. f4.10—4,15, 58—60 Kg. f 4.85-4.95. 60-63 Kg. f4.95—5.20. 62—65 Kg. f5.20—5.35; eend- e'eren f3.kleine kipeieren 3.454.10, per 100 stuks. WARMENHTTTZEN. 2 Dec. Roode kool f 12.70, gele kool f 1.D. witte kool f0.80—1.30, drielingen f6.90, uien f7.80—8.30. grove uien f7.80—8, peen. f 1.80—2. bieten f 1.10—2.70. Aanvoer: 47400 Kg. roode kool. 4900 Kg. gele kool, 11 800 Kg Deonsche witte kool. 3450 Kg. uien. 1675 Kg. peen. 200 Kg. bieten. BROEK OP T.ANGENDIJK. 3 Dec. 600 kg. aardappelen Eigenheimers 22.10; BI. dito 2.20; Bevel. 2; 6000 kg. Uien 7.60— 8.20 drielingen 6.607; grove 7.607.90 stek 3.90140, 7000 kg peen 1.802.20 kleine neen 0.90—1.10; 20.000 kg. roode kool 1.20— 2.80 500 kg. groene kool 1—1.30 40.000 kg. gele kool 1.1.20 600 kg. boerekool 2.50, 40 duizend kg. d. witte kool 80—1.20 500 stpks bloemkool 4.407.60 dito 2e soort 1.50; 10.000 krop andijvie 6070, 120 kg. druiven Alican- te 28.10 witte 24. NOORDSCHARWOUDE. 3 Dec. Uien f88.20. drielingen f6.70—6.90, grove f7.808.20, peen f2.102.20. kleine peen fO.SO— 1. roode kool f 1.60—3.90, gele kool fl1-30, D. witte kool f0.801.30, andijvie 60—70 ct.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3