De man, die weigerde zeuntje te zijn 60 UOREIH£TT[N !J IIÏTE TJ CACAO P. KALIS, Betrekkingen Betrekkingen Te huur Te koop Te huur Te koo Diversen De aanrijding met doodelijken afloop nabij Zurig f Zeekrijgsraad Willemsoord De dronken zeemiliciën Het auto-ongeval bij Zurig VatBer kan er tegen! VAN RINGERS Eerste winterbijeenkomst van de Nederlandsche Reisvereeniging Nooit wachten bij ver koudheid of rheuma- tiek, maar onmiddel lijk ASPIRIN-tabletten nemen - en hoe eer der hoe -beter! Aspirin Inschrijvingen Handelsregister Uo-el&at Texelsch nieuws GO UDR El NETTEN 5 pond voor 25 ct. 5 pond Bellefleurs 25 ct. 3 pond zoete Handappelen 25 ct. Gravendw.str. 3. Ruyghweg 49. aangeboden gevraagd aangeboden aangeboden gevraagd gevraag Gistermiddag heeft de Zeekrijgsraad een openbare ziting gehouden, welke wederom ge presideerd werd door den wnd. president, mr. Arn. Veldman. Ongeveer 2 uur, dat is bijna een half uur later dan het voorgeschreven tijdstip, ving de zitting eerst aan. Hjj was niet graag zeuntje. De matroos le kl. P. N. F. stond voor den Zeekrijgsraad terecht, omdat hij, dienende aan boord van Hr. Ms. „Johan Maurits van Nas sau", op 12 November 1.1., dus terwijl de oor logsbodem zich in de Spaansche wateren be vond, geweigerd had een order van den kwar tiermeester G. Slingerland uit te voeren. Ge noemde kwartiermeester had F. n.1. opgedra gen om tijdelijk als plaatsvervangend zeuntje bij zjjn bak te fungeeren. Nu heeft F. een broertje dood aan het baantje van zeuntje, maar dat hij de opdracht afwees met de woor den: „Ik doe 't niet", getuigt niet van een groote mate van intelligentie en liefde voor den dienst. De fiscaal, officier v. administratie le kl. mr. D. B. A. Franken, kwalificeerde het ver grijp als opzettelijke ongehoorzaamheid (art. 114 Wetboek van Mil. Strafrecht). Bovendien dreigde bekl. door zijn demonstratie van onte vredenheid den geest aan boord te bederven. Vandaar dat de commandant het geval ook ernstig genoeg vond om bekl. per vrachtschip „Simaloer" van de Mij. „Nederland" naar Hol land te sturen. De fiscaal eischte 1 maand gevangenisstraf met aftrek van preventief. Kapitein de mariniers W. A. J. Roelofsen, die als raadsman van bekl. optrad, vestigde er de aandacht op, dat dit weliswaar een geval van opz. ongehoorzaamheid is, maar een van de lichtste. PI. vroeg clementie, ook al omdat F. spijt van zijn misstap heeft. De uitspraak luidde: 1 maand gevangenis straf. De chauffeur van de aanrijdende auto voor den Raad ter verantwoording geroepen. Velen zullen zich nog herinneren, dat op 13 September van dit jaar des morgens om half vier nabij Zurig een ernstige aan rijding plaats had, waarbij twee menschen- levens te betreuren vielen. Een vrachtwa gen met truck reed nabij genoemd plaatsje een aanhangwagen van een anderen vrachwagen van achteren aan. In de ca bine van den aanhangwagen bevond zich een verloofd paartje, de heer B. S. en mej. A. V. De jongelui werden door den gewel digen schok bijna op slag gedood. Voor den Zeekrijgsraad stand thans terecht dchauffeur van den vrachtwagen, welke de i nrijding veroorzaakt had. Dat hij juist hier i .oest verschijnen, dankt hij aan het feit, dat 1 j zeemilicien-matroos 3e klasse (met groot ;rlof) is. Uiteraard vergde de behandeling .n deze zaak nogal geruimen tijd. Voor zoo- :r uit de verklaringen kwam vast te staan, 1 :eft het ongeval zich als volgt toegedragen, i shalve de chauffeur J. V. zaten in de cabine r }g drie andere personen, die hij onderweg op- gjpikt had en die eenigen tijd met hem mee Geregeld een kop heete chocolade, nu het weer zoo verraderlijk is. Dat is op wekkend en het geeft „weer stand". Maar dan ook cacao waar voeding in zit. Cacao van Ringersl Ze komt heusch niet duurder, want U doet lange met een bus. Groen etiket il,K.G. 1.56 Oranje etiket 'I, K G. 1.82 Gedecor. bus lh K.G. 2.08 Kleinere bussen naar verhouding föyioncfol iS tevenS voeMiaam en licht verteerbaar I mochten rijden. Toen hij er zeker niet meer dan 10 meter van verwijderd was, heeft V. plotseling rechts van den weg een zwarte massa ontdekt. Wel heeft hij nog getracht naar links uit te wijken (van remmen kon toen geen succes meer verwacht worden), maar helaas werd het voorwerp, dat eerder genoemde aan hangwagen met vrachtwagen bleek te zijn, geramd, met het bekende noodlottige gevolg. Volgens zijn verklaring reed V. niet harder dan 40 tot 50 km, maar hij zou verblind ge weest zijn door het licht van een tegenligger, terwijl hij van een rood achterlichtje aan de stilstaande auto absoluut niets heeft gezien. Door den schok, dien bekl. zelf gekregen had (ter rechtszaal aanwezige foto's lieten eerst recht zien, hoe geweldig de klap wel geweest moet zijn), liep hij een hersenschudding op, waarvan hij thans wel genezen is, doch waar van zijn geheugen blijkbaar toch heeft geleden, want hij kon zich wel herinneren gedimd te hebben, maar niet meer waarom! Dat het voor een tegenligger geweest moest zijn, kon hij zich niet meer voor den geest halen. In zijn requisitoir betoogde de fiscaal, dat de schuld van bekl. niet alleen gelegen is in het feit, dat hij het roode lichtje niet gezien heeft, maar in het niet, althans te laat, zien van de geheele auto. Spr. nam aan, dat het roode achterlicht van den aanhangwagen ge brand heeft, omdat dit kort voor het ongeval door een wielrijder geconstateerd was, en op grond van een en ander verweet hij bekl. roe keloosheid. Het kan niet anders, of de aan dacht van den bestuurder moet even afgeleid geweest zijn. Mr. Franken kwalificeerde het gebeurde dan ook als dood door schuld en vroeg daarvoor 1 maand gevangenisstraf, daarbij rekening houdende met de omstandigheid, dat er na tuurlijk van opzet geen sprake geweest is. In Mr. Mulder-had bekl. een toegewijd raads man, die zich consciëntieus voorbereid had. In een uitvoerig pleidooi kwam pleiter tot de con clusie, mede aan de hand van verklaringen van getuigen, dat V. geen schuld had. Pleiter's theorie was opgebouwd uit getui genverklaringen zoowel als uit bestudeering van de feiten, waarbij hij uitgegaan was van de mogelijkheid, dat het achterlicht al dan niet gebrand heeft. Hier is sprake van een on gelukkige samenloop van omstandigheden en niet van roekeloosheid van bekl., voor wjen pleiter dan ook vrijspraak vroeg. De Zeekrijgsraad zal 16 December a.s. uit spraak doen. De dronken zeemilicien. Korporaal-konstabel J. C. van Nieuwendijk kwam op 24 September 1.1. den zeemilicièn- matroos 3e kl. J. H. de L. in een toestand tegen, welke niet meer „gewoon dronken" ge noemd kon worden. Het baarde dan ook geen verwondering, dat toen genoemde korporaal de L. gelastte in de houding te gaan staan, daar niet veel van terecht kwam. Eerst toen de korporaal zijn bevel herhaald had, deed de L. pogingen om het ten uitvoer te brengen, maar verder dan zijn handen uit de broekzakken halen kwam hij niet. Toen hem daarop gelast werd direct naar boord te gaan, antwoordde hij: Ik moet pas om 11 uur aan boord zijn en ga eerst nog een biertje koopen. Dat was opzettelijke ongehoorzaamheid, tweemaal gepleegd en daarvoor eischte de fis caal 2 weken gevangenisstraf. Mr. Mulder, die ook dezen beklaagde ter zijde stond, wees er op, dat bekl. in eerste in stantie het bevel absoluut niet begrepen heeft. Daar was hg té dronken voor. Pleiter kon voorts niet anders dan op de vele goede eigen schappen van de L. wijzen, die zeker geen dronkaard van professie is. De uitspraak luidde: 1 week gevangenis straf. Evenals vorige jaren organiseert de plaat selijke afdeeling van de Ned. Reisvereeni ging dezen winter een serie bijeenkomsten, welke leden en genoodigden in staat stel len reeds thans hun reisplannen voor den zomer te maken. Dit doet de N.R.V. door met woord en beeld indrukken te geven, van het vele mooie, dat er in de wereld te zien is. Gisteravond werd de serie voor dezen winter in Musis Sacrum aangevangen met een film avond, welke gehouden werd door den heer A. L. C. A. van Njjnants uit Breda. Deze heer van Njjnants volstond niet met het vertoonen van een groot aantal beelden en films, welke hij op zijn reizen zelf opgenomen heeft, doch maakte van zijn aangename wijze van causeeren ge bruik om daarbij de vele aanwezigen want dezen eersten avond viel een goed bezoek ten deel tal van interessante en wetenswaardige bijzonderheden van de door hem bezochte ge bieden te vertellen. Het aardige was, dat hij hier en daar een greep deed eti zoo b.v. in het eerste deel van zijn voordracht enkele steden en plaatsen van Italië behandelde. Italië is een zeer mooi land, niet alleen uit geographisch, maar ook uit kunstzinnig oogpunt. Dat bleek weer duidelijk uit de plaatjes en films, die de heer van Nijnants vertoonde. Zoo gaf hij een overzicht van de sprookjesstad Venetië, met de Piazza San Marco, de tientallen gondels en de Idyllische waterstraatjes. Voorts de San Mar- co-kerk, die eigenlijk té mooi is voor een kerk, de Torre del Orologica met de reuzen en de duiven op de Piazza. We zagen beelden uit Rome antiqua zoowel als het nieuwe deel van de stad met de monumentale bouwwerken, waaronder het moderne Forum Mussolini. Het mooiste deel van de film was wel no. IV: Napels met de Vesuvius en de schitterende blauwe grot op Capri. Behalve van de schoon heid van het land gaf spr. ook een indruk van Ondervolgende schepelingen worden den 5den Januari 1938 overgeplaatst van Wachtschip te Vlissingen naar Hertog Hendrik: Bootsman D. Brusselman; korpl.-konstabel L. J. van der Heijden; lichtmatrozen C. A. Dek kers, J. Mulder, W. van Lienden, G. N. Otten, W. van Rijsewijk, J. P. S. Drevijn, H. Baars, W. Belgraven, C. Tuinman, G. W. Blok, H. W. A. van Bommel, P^C. Broer, B. Koole, B. Vis- scher, M. J. Bokhorst, M. K. Montlijn, P. J. Oosterbaan, W. H. J. Roring; korpl. der mari niers B. van Manen; lichtmatrozen O. C. Suur- bier, G. H. Grotenhuis, S. van Sluijs, W. Daal huizen, J. Koning, F. A. Wijnbelt, J. L. Schram, H. A. J. Laane, D. J. Braam, J. J. Schrier, H. J. Schrier, B. A. de Joode, J. Kooistra, A. van Barneveld, W. G. J. Vallinga, W. B. Jas en H. J.'A. Peters; kwartiermeester J. J. W. van Ekeris, lichtmatrozen H. G. van der Gaarden, L. van der Eist, T. IJfs, G. van Meurs, H. Moojj, M. J. Walrave, T. C. Schildmeijer, C. L. M. de Koning, M# Akershoek, M. Eberwijn, P. van Son, C. de Kievith en J. Kaptein; kwartier meester A. Schillemans; lichtmatrozen S. T. Hendriks, C. J. v. d. Laan, W. Willeboordse, W. F. Berloth, L. Rog, A. J. B. Martens, C. J. Otto, J. Wilderom, K. J. G. Aergelo, M. A. Benders, K. van As, P. de Ru, B. J. Heijdeman, H. A. Bolleurs, B. H. Hagendijk H. Hoppe, J. Peereboom, G. Huizinga, G. G. Veldhuizen, H. C. Reiff en J. Otten; korpl. der mariniers J. H. Vlaswinkel; lichtmatrozen M. G. J. van Zee land, P. Bolluijt, G. van Riessen, J. Jens, A. G. H. Bierens, P. Kuit, J. C. Schram, C. A. de Bruin, J. T. van Briemen, T. van Munsteren, J. J. Bantzinger, J. van Rijswijk, M. Duijts, J. G. Wolse, J. M. Weijts, G. A. van der Stelt en F. C. van der Meeren; kwartiermeester C. G. Struijke; lichtmatrozen J. B. Lammers, T. J. Gast, A. G. van der Riet, J. T. Dengerink, G. Schurink, M. van den Berge, D. Hulsman, A. A. van Bergen, I. Noorduin, A. Kuijl, J. A. Kramer, G. Roolker, C. J. Berrevoets, F. Plai- sier, M. de Bruijn, H. Heins en E. Tuk. Ondervolgende schepelingen zijn den 30sten November 1937 per m.s. Marnix van St. Alde- gonde in Nederland teruggekeerd: Bootslieden W. Palmer en J. van den Berg; kwartiermeesters J. Koster en C. van der Mat ten; sergt.-konstabel C. van Dijk; korpl.-torpe- domaker C. van der Velden, sergeanten-machi nist P. C. van Nes en H. Bastiaan; majoor- vliegtuigmaker (M) J. Kiljan; korpls.-vlieg- tuigmaker (M) W. A. Agema en T. J. A. de Hair; sergt.-vliegtuigmaker (H) B. Zwart; korpls.-vliegtuigmaker (M) J. K. C. V. van Huiten, J. Leutscher en J. P. Sturk; korpl.- vliegtuigmaker (H) J. Been; korpls. der mari niers S. H. Bastiaans, E. van der Werf en E. A. T. Filippo; mariniers le kl. J. van den Ber ge, G. J. H. van Engelen, H. Esveldt, J. W. Mulder, A. H. Snoeijerbosch, L. Vermeulen, B. van de Weg, D. Bethlehem, J. de Boer, S. Bruins, A. van Dornik en C. van Drunen; mari niers le kl. A. Jansens, J. Ites, W. C. Kolmans, W. P. Ingelse, J. Remijnse, J. van Gaaien en C. Hillebrand; seinersmaat E. H. Chateau. GENEESKUNDIGE BUITENDIENST. is een »8ave*«-product. Oranjebanden kruis waarborgen de werkzaam heid en onschadelijkheid DE OUD-GEPENSIONNERDEN BIJ DE ZEEMACHT. Van 13 tot en met 22 December a.s. zal de Officier van Gezondheid der le klasse F. H. P. Hamer (adres Havenplein 5A), wor den belast met den Geneeskundigen Buiten dienst. het leven en de gewoonten van de bevolking. Nadat de heer van Nijnants zijn voordracht beëindigd had, bleven de aanwezigen nog na, want de heer P. H. L. Maas, de voorzitter van de afdeeling, had er in zijn welkomstwoord op gewezen, dat St. Nicolaas den wensch te ken nen had gegeven om dezen avond de N.R.V. met een bezoek te vereeren alvorens naar Spanje terug te keeren. Om ruim elf uur maakte de Sint zijn entrée, natuurlijk hartelijk verwelkomd door de aan wezigen. Na een geestige toespraak, waarin een propagandistisch woord ten bate van de N.R.V. verwerkt was, genoten diverse aanwezigen het voorrecht een verrassing van den Sint te ont vangen. Zoo kreeg de heer Maas, die voorzitter is van de commissie tot het afnemen van het a.s. verkeersexamen, een boekje over de ver keersregels, de heer Witsenburg een spaarpot van bordpapier, enz. Tenslotte leidde de Sint persoonlijk de polonaise en misschien heeft hij zelfs wel een dansje gemaakt Tenslotte deelen wij nog mede, dat door twee brievenbestellers van de korte tusschen- poozen gebruik gemaakt werd om Kinderpost zegels aan den man, resp. de vrouw te bren gen. Gezien de weinige verkoopgelegenheid, was hun verkoop een succes, n.1. 14. Het hoofdbestuur van den bond Pensioen actie Zeemacht heeft den minister van defen sie telegrafisch verzocht, naar aanleiding van het in de vergadering der Tweede Kamer van Dinsdagavond toegezegde onderzoek naar de pensioenen van oud-gepensionneerden der zee macht, dit op korten termijn te doen geschie den. Aan dit verzoek is de opmerking vastge knoopt, dat de ongegradueerden door middel van den pensioenbijslag, reeds jaren aan hun competeerend deel toe zijn, terwijl een zeer kleine groep geen bijslag ontvangt en daar door nog steeds op het standpensioen van 60 jaar geleden. Eenzelfde telegram wordt verzonden aan de leden van de Tweede Kamer. Departement van Marine. Overgepl.: van Hr. Ms. „Soerabaja" naar de Marinekazerne „Oedjong" de luitenant ter zee der le klasse P. W. B. Steenkamp. Gepl. aan boord van Hr. Ms „Soerabaja" de luit. ter zee der 2e klasse G. P. de Lange, ver wacht uit Nederland. Nieuwe zaken: Den Helder: Levensmiddelenbedrrjf van G. J. Geel, Laan 22, kruideniersbedrijf. H. Schermerhorn, Schoolweg 38, handel in manufacturen, enz. Texel: Jan Hin, Steenenplaats 1, Den Burg, kruidenierswaren, enz. Wijzigingen: Anna Paulowna: Het Wieringer Veerhuis, van Ëwijcksvaart 28, café, logement en auto verhuurinrichting; overgegaan aan Mevr. de Wed. G. WaiboerSnel. Coöp Bloembollenveilingsver. Breezand in liq.wijzigng in liq. bestuur. Texel: J. Vlas, Dorpsstraat 116, Oudeschild manufacturen; overgegaan aan W. Vlas. Wed. G. J. Vinken, Parkstraat 20, Den Burg, kleermakerij en manufacturen; over gegaan aan Mej. H. J. Vinken. Wieringen: C. Bakker, Voorstraat 5, Den Oever, schildersbedrijf; rechtsvorm gewijzigd. N.V. voorheen A. Kingma en Zoon, Leeuwarden; fil. gevestigd te Wieringen, Kon. Emmaweg 3, Slootdorp. Fa. A. Kingma en Zoon, Leeuwarden; in liq. getreden. Zaterdag 11 December B uur. (Wedstrijd 26)). Z.V.S.V. nBios-Boys. Zondag 1B December 10 uu (Wedstrijd 20). PostNieuwediep. Zondag 1B December B uur. (Wedstrijd 34). R.K.V.V.H.—Boutje Los. CURSUS ALGEMEENS jhddenstands. VEREENIGING. Naar wij vernemen hebben zich voor den tweejarigen cursus ter bekoming van het Middenstandsdiploma 24 leerlingen aangemeld en voor den één-jarigen (voor bezitters van .het U.L.O.-diplorna) 8 leerlingen. Het aantal cirsisten is nog wat te gering om den cursus zonder bezwaren van de kas der vereeniging te doen doorgaan. In verband hiermede zal heden een bestuursvergadering worden gehouden. Het bestuur hoopt, nog dat enkele personen zich voor deelname zullen op geven. FEEST BIJ DE GEBOORTE VAN een PRINS OF PRINSESJE. Bij de a.s. geboorte van een telg in het Oranjehuis, wil de Algem. Texelsche Oranje vereniging een groot volksfeest geven, ter wijl des avonds vuurwerk zal worden ontsto ken. Door het heffen van entrées hoopt de vereeniging de kosten te dekken, doch niette min zal zij trachten een waarborgsom bijeen te brengen. KINDERKOOR. De heer Th. de Hoog, muziekleeraar te Den Helder zal, naar de Tex. Cour. aankondigt, op initiatief van dat blad, een kinderkoortje op- richten. STOOMVAART MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Johan de Witt, u., 8 Dec. v. Suez. Tarakan, t., 8 Dec. v. Batavia. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Agamemnon, 8 Dec. te Amsterdam. Ariadne, 8 Dec. te Kopenhagen. Achilles, 8 Dec. v. Amsterdam. Bennekom, 6 Dec. v. Cura?ao. Bodegraven, 7 Dec. op 195 mijl Nd. van de Azoren, Breda, u., 5 Dec. v. Talcahuano. Colombia, 7 Dec. v. Barbados. Crijnssen, t., 8 Dec. 's middags 12 u. v. Havre en wordt 9 Dec. 's middags 12 uur te Amsterdam verwacht. Euterpe, 8 Dec. te Bordeaux. Douro, 7 Dec. v. Amsterdam. Ganymedes, 8 Dec. v. Beyrouth. Iris, 5 Dec. te Cristobal. Juno, 8 Dec. te Istanboul. Merope, 7 Dec. te Savona. Orpheus, 7 Dec. te Gothenburg. Perseus, 7 Dec te Stettin. Pluto, 8 Dec. v. Odense. Poseidon, 8 Dec. v. Amsterdam. Rhea, 7 Dec. v. Triëst. Saturnus, pass. 8 Dec. Vlissingen. Stella, pass. 7 Dec. nm. Istanboul. Tiberius, 7 Dec. te Bona. Titus, 7 Dec. v. Susa. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Bontekoe, 6 Dec. te Hongkong. Houtman, 6 Dec. v. Beira. Japara, 4 Dec. v. Réunion. Maetsuycker, pass. 4 Dec. Thursday Isles. Nieuw Holland, 5 Dec. te Sydney. Rantaupandjang, 6 Dec. te Cebu. Tasman, 4 Dec. v. Kohsichang. HOLLAND—AMERÏKA-LIJN. Beemsterdijk, 8 Dec. v. Rotterdam. Burger dijk, 8 Dec. v. Antwerpen. Delftdijk, 5 Dec. te San Prancisco. Maasdam, 8 Dec. te Providence. Nebraska, 5 Dec. te Seattle. Statendam, 8 Dec. v. Rotterdam. Veendam, 7 Dec. 8 u. 18 m. v.m. 1030 mtfl Z.W. T. Valentia. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Hoegh Transporter, 6 Dec. v. Seattle. Hoegh Merchant, 6 Dec. te Davao. Siantar, 4 Dec. te New Orleans. Silverbelle, 7 Dec. v. Singapore. Silverpalm, 4 Dec. v. Vancouver. Silverwillow, 6 Dec. v. Kaapstad, Saparoea, 8 Dec. v. Calcutta. Tos'ari, 6 Dec. v. Colombo. J A V A—NE W-YORK-LIJN. Blitar, 3 Dec. v. TJilatjap. Eurymedon, 6 Dec. v. Penang. Kota Inten, 8 Dec. te New Orleans. Mapia, 6 Dec. te Hampton Rds. Tanimbar, 7 Dec. te Halifax. Troilus, 6 Dec. v. Sabang. Ontvangen een mooie partij voor de moes, prijs Verder de welbekende spotgoed- koope GROENTEN en FRUIT. Komt U zelf even kijken. Beleefd aanbevelend, Telefoon 416. Gevraagd: net MEISJE, voor halve dagen. Adres: M. NAUTA, Kanaal- weg 143. EERSTE VERKOOPSTER gevraagd te Den Helder, voor de afd. Kousen en Tricotages. In staat ook leiding der zaak op zich te nemen. Br. met opg. van godsd., leeft., vor. betr., verd. sal. enz., onder No. 394, Bur. van dit blad. SLAGERSLEERLING gevraagd bq Gebr. VAN BERKUM, Spoorstraat 66 Biedt zich aan: bekwaam BAN KETBAKKERSBEDIENDE ook genegen enkele dagen in de week te werken of noodhulp. Hoog loon geen vereischte. Brieven onder No. 391, aan het Bureau van dit blad. B. z. a. NET DAGMEISJE, 22 jaar. Brieven onder No. 392, aan het Bureau van dit blad. TE HUUR: Een modern HUIS, Wacht- straat 66 4.50 per week. Een HUIS, Smiddwarsstraat 7 2.50 per week. Te bevragen. Walvischstr. 15. Te huur: ZIT-SLAAPKAMER. Te bevragen; Koningstraat 81. Te huur: Djjkstr. 44, 6 kamers, serre, keuken, bijkeuken, bad kamer met bad, geyser, wasch- tafel, kelder, grooter tuin op Zuiden, p. w. 9.00. Te bevr.: London, Hertzogstr. 52. Modern Woonhuis, Langestraat f 3.75 p.w. Water vrij. Bevr.: „De Schakel", Ruyghwe- 70. Te huur: nette WONING, voor klein gezin, met grooten tuin, Rijksweg 10. Bevr.: Polderweg 37. Te huur: lief Huis, Langestr. 101, voorz. van water, gas en electr. 3.25 p. w., water vrij. Bevr.: Langestraat 2325, Te huur Huis, netjes in orde, Gr. Sl.k. 1 4.00 p.w., Bloemstr. 23, Box Gasstr. 42, fl.25 p.w. Adres: LONDON, Hertzogstr. 52 Te huur aangeboden: flinke ruime, modern gemeubileerde Zit-Slaap of Zit- en Slaapkamer zeer geschikt voor 2 vrienden of echtpaar. M. of z. pension. Adres: Bureau van dit blad. Aangeboden: vrije Slaapkamer, liefst K. M„ koffie en thee, hui selijk verkeer; tevens te koop Vulkachel, z. goed a. n„ 5._. Adres: Ooievaarstraat 87, WONIN GSTICHTING. Kantoor; De Wetstraat 2 Leliestraat 1, 12 f i Qn Tuinstraat 13 l f5 Te huur: het HUIS, Bassin gracht No. 126. h f 4.25 p. week w. vrij, bij Z. Kazerne. Te bevr.: Brakkeveldweg 114. Gevraagd door drie 1.1 0o vliegers een STUDEERKAMER Nor 3P3anR Br' met Prij3°PS- ond' Ao. 393, Bureau van dit blad. Te koop: een prachtig Salonkleed, nog op nieuw, voor spotprijs. Adres: Bureau van dit blad. Te koop een Dames- en Hee renrijwiel, gemerkt Juncker. Adres: P, M. Heiligenberg, Spoorstraat 99, Te koop prima Handwaschmachlne. Adres: Bothastraat 21. BILLARD (oud model) te koop t. e. a. b. Adres: Bureau van dit blad. Te koop gevraagd: OPKLAPBED. Brieven onder No. 389, aan het Bureau van dit blad. Te koop gevraagd: Heele en gedeeltelijke Inboedels. TevenS alle soorten los9e goederen. Verkooplokaal „De Schakel". Naaister vraagt verstelwerk Japonnen pasklaar f 0.75. (u" naaien f J.25 p. d.). Adres: WiLhelminastraat 55.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 8