PUROL AbaBaeerl II op dit blad GiWIM Di ®l©IC©PilM? RHEUMATISCHE PIJNEN KWELDEN KLOOSTERBALSEM prrbihbrurtrti Texelsch nieuws THEESERVIEZEN. Zaterdag 18 December 1937 De witte majesteit Eddy Cantor als duivelskunstenaar OUDEN HEER VAN 60 JAAR AKKFD'C Mijn inplaats van visch in het net Vischaanvoer en vischprijzen LIKEURGLAASJES Fa. ZOETELIEF, Keizerstr. 75 Helders Warenhuis r>r MCCI3TE f©TC Jaarvergadering V.V.V. „Mooi Texel" Doorverbinding der telefoon Een groote Lunchroom Vertrokken personen Burgerlijke Stand Vischafslag Oudeschild Texel—Volewijckers Luchtbeschermingsdienst Soerabaja EETSERVIES Q Fa. ZOETELIEF, Keizerstr. 75 HELDERS WARENHUIS Derde Blad Mooie, Gezonde Huid Texel Fa. ZOETELIEF Keizerstraat75 Voor nationale veiligheid Ook in Indië nationale feestdag flialtaJAeaüA: Het Drama in het hooggebergte. Spannende hoofdfilm. Onze gewoonte getrouw gaan wij slechts op één van de beide hoofdfilms van het pro gramma, dat de Rialto deze week vertoont, in en als we dat doen, dan nemen we uiter aard de beste van de twee. De witte Majes teit, dat is de verheven naam voor sneeuw, waarvan inderdaad majesteit uit kan gaan. Vooral zooals men het zien kan in het hoog gebergte, waar de zonnewarmte de kracht mist om de sneeuw te doen smelten en deze aldus voor eeuwig hare majesteit handhaaft. Het is in deze witte majesteit en met name daar, waar zij haar dek gespreid heeft over de spelonken van een der meest onherberg zame oorden die de geografie kent, dat zich een drama voltrekt, zoo schrijnend van onrecht vaardigheid, zoo adembenemend van onver schrokken bergtoerisme, dat men ademloos toeziet en vol ingehouden spanning het einde afwacht. Het is het drama van den jongen .berggids Burghardt, die de antipathie van het geheele dorp op zich geladen heeft, omdat hij verdacht wordt het testament van zijn vader geloochend te hebben, om aldus bezit te nemen van een vruchtbare bergweide. De antipathie verkeert in haat als door vallend gesteente een hooggeplaatst toerist in de bergen omkomt en zijn gids, genoemde Burg- hardt, verdacht wordt den man te hebben omgebracht. Het is slechts wegens gebrek aan bewijs, dat hij voor straf bewaard wordt, maar iederen wijst hem met den vinger na en fluistert over hem als over den moorde naar van den omgekomen „Bondsrechter". Slechts één in het heele dorp is er, die in zijn onschuld gelooft en dat is Monica, de eenvou dige dochter van den ouden berggids. Het is door haar, dat Burghardt besluit den Oost- wand van een nooit beklommen berg te be stijgen, als hij mocht slagen, daarmede aan de voorwaarde in het testament van zijn vader gesteld, te voldoen. Tegelijkertijd besluiten 2 andere jonge kerels denzelfden wand te be stijgen. En nu ontwikkelt zich een zeer span nende episode: de bestijging van den buiten gewoon grilligen en gevaarlijken berg. Onge looflijke staaltjes van moed en onverschrok kenheid worden volbracht en daarbij komen de twee laatstgenoemden in doodsgevaar te verkeeren. Het is bij deze gelegenheid, dat Burghardt het geheele dorp bewijst, wie hij eigenlijk is, als hij de twee dorpelingen rept, met inzet van eigen feven! Hoofdfilm no. 2 is een historische en ver telt ons van de roemruchte wapenfeiten van Giovanni van Italië. Xuwti-JAeateA: Er draaien deze week in het Tivoli-theater twee films, de eene getiteld „Middernacht taxi", een goed stuk werk met een behoor- lijkke dosis spanning erin verwerkt, de an dere „Lunapark", waarin de vermaarde Ame- rikaansche komiek, Eddy Cantor, lieveling zoowel van het mannelijk als vrouwelijk deel van het publiek, optreedt. „Lunapark" is geannonceerd als de hoofd film en wij zullen ons derhalve bij deze rol prent in eerste instantie bepalen. Een film, waarin Eddy Cantor optreedt, is in feite Eddy Cantor, met een film om zijn figuur heengeweven. En in dit opzicht kan men niet zeggen, dat deze film anders is dan de vorige: ook hier een vrijwel onbeteekenend verhaal, zonder kop of staart, een luchtig niemendalletje, waarin men echter Cantor weer aantreft als de man, die de klappen krijgt, en die dienst doet als lach-object van een kinopubliek van 5 werelddeelen. Eddy zelf is geen groot kunstenaar, maar in zijn genre is hij onovertrefbaar: hij is meermalen beter dan zijn genre-broeder Harold Lloyd en soms beter dan Buster Kea- ton, die er in zijn dagen ook mocht wezen. Overigens kan men lachen. Zij het dat men zoowat 3 kwartier moet wachten, voordat Cantor zichzelf wordt en als lach-kanon gaat fungeeren. Maar dan is de zaak ook gezond en moet men al een driemaal overgebakken Nurks zijn, indien Uw mondhoeken niet gaan trillen en als ge tenslotte niet in uw stoel zit te schudden om zóóveel dwaasheid, zooveel ongelooflijke nonsensika, zooveel groteskerij Dank zij den KLOOSTERBALSEM is hij nu weer kras en monter „Tot mijn 50ste jaar mankeerde ik nooit iets, maar toen begonnen hevige rheu- matiek-aanvallen mijn leven te ver gallen. Reeds begon ik te wanhopen, toen een vriend van mijn leeftijd mij vertelde welke wonderbaarlijke onder vindingen hij had opgedaan met Kloos terbalsem. Nu ik zelf dit wonderlijke middel heb toegepast, kan ik verklaren, dat ik mij weer jeugdig en monter gevoel als een knaap van 30 jaar, al hoop ik eerstdaags 60 jaar te worden." Vr. te H. ORIGINEEL TER INZAGF „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrijfniiddel bij Kheumatiek, spit en pijnlijke spieren Schroetdoos Si ct Potten: ct. en j 1 U4 in éénmaal opgediend. Dat alles geeft natuur lijk niets: men gaat deze film niet zien om er bij te huilen of zijn kennis te verrijken. Wie dat doet, komt er bekaaid af. Maar wie zich eens anderhalf uur wil vergasten aan, overigens goedmoedige, dwaasheid, die zie deze laatste der Cantor-filmen en hij zal grin nikend huiswaarts gaan. De andere film, „Middernacht-taxi" is een goede thriller, een échte Yankee, waarin gangsters, gun-men en journalisten de hoofd rol vervullen. Het is alles zeer geheimzinnig, zeer spannend en... wat het voornaamste is: goed gespeeld. INTELLECT-VOORSTELLING. Zondagmorgen te half 11 wordt in het Rialto-thèater als intellect-voorstelling ge geven het Fransche werk „Golgotha". De Tivoli-directie verzoekt ons er op te wijzen, dat voor deze voorstelling niemand na half 11 meer wordt toegelaten, in verband met het speciale karakter der film. UióAcAe^ujr Schrik op de Arm 3. De bemanning van het visschersvaartuig Arm. 3, schipper R. van Belzen, heeft Don derdag omstreeks 5 uur een ongewone vangst gehad. Terwijl men aan het visschen was in den z.g. Westput, dit is 5 mijl ten Noorden van Westkapelle, en men het net wilde bin nenhalen, bleek dit een ongewoon zwaren last te bevatten. Met veel moeite gelukte het de kor binnen boord te krijgen en toen bleek, dat zich daarin bevond een groote mijn. Niet weinig geschrokken, heeft men het op het oog gevaarlijke projectiel, in het net gelaten en voorzichtig op het dek gelegd, waarop on middellijk de terugtocht naar Vlissingen is aanvaard. Eenmaal in de haven aangekomen, heeft men de marine-autoriteiten gewaar schuwd, waarop twee officieren een onder zoek hebben ingesteld. Het bleek te zijn een Engelsche oefenmijn, ditmaal geheel onge vaarlijk. Terecht heeft men de visschers gewaar schuwd om, mocht het nogmaals voorkomen, dat men een mijn opvischte, steeds de groot ste voorzichtigheid te betrachten, daar het nog kort geleden is gebleken, dat zich ook nog gevaarlijke mijnen in zee bevinden. Schipper Van Belzen was met deze onge wone vangst niet bijster ingenomen, daar zijn geheele net is vernield. Op advies van de marine-officieren zal hij trachten een vergoe ding te krijgen van de Engelsche regeering. Gisteren werden aan den Vischafslag te Rot terdam van IJmuiden, den Helder, Spakenburg en elders 200 manden en kisten a 50 kg ver- sche visch, 25 kistjes- levende bot, 20 kistjes spiering en 496 kistjes panharing aangevoerd. De prijzen waren: middel tong 6875, groote tarbot 2228, middel 1830, griet 20—26, middel schol 18—24, kleine 9—16, schar 710, middel schelvisch 1218, klei ne 58, kabeljauw 1418, groote gul 8 12, middel 68, kleine 46, koolvisch 4 6, wijting 47, hake 68, versche haring 1.503 per kist; levende bot 1323 ct., spie ring 1520 ct. per pond, panharing 0.70— 1.20 per kistje. Aangevoerd op 16 Dec. 2212 kisten versche haring en op 17 Dec. 256 kisten versche haring. Besomming treilers: Alma IJm. 44, 220 man den, 1870; Emma IJm. 177, 100 manden, 2320; Schoorl IJm. 39, 65 manden, 660. Loggers met versche haring: Kw. 14 710, Sch. 195 140, Sch. 103 43. DIVERSE MODELLEN ZEER VOORDEELIO PCRTPET ATELIER' C~ J\C cl LI4L Afd. Den Burg. In hotel „De Lindeboom" werd gisteravond de jaarvergadering van de afd. Den Burg van „Mooi Texel" gehouden; de bijeenkomst viel een matig bezoek ten deel. De Voorz., de heer Parlevliet, wees er bij de opening op, dat het seizoen 1937 voor de leden van de afd. Den Burg zeer goed is geweest; van pensionhou ders noch van gasten bereikten het bestuur klachten, zoodat mag worden aangenomen, dat de afd. Den Burg in het afgeloopen jaar tot aller tevredenheid heeft gewerkt. Spr. richtte verder een bizonder woord van welkom tot de heeren W. H. Lap, voorz.. en Jonker, secretaris van het Hoofdbestuur en verzocht daarna den secretaris, den heer N. Ran, notulen en jaar verslag te lezen. Uit het jaarverslag vernamen wij, dat het aantal leden van de afd. weder met 14 is ge stegen. In het jaarverslag werd verder in her innering gebracht het goed geslaagd Bloemen corso in het hoogseizoen gehouden. De voorz. voegde hieraan enkele woorden, van lof toe over de keurige wijze, waarop de heer Prins, daarbij krachtig bijgestaan door den heer J. C. Roeper, deze zaak hebben voorbereid. Spr. wees er op, dat het in de bedoeling ligt om in deze richting in de afd. Den Burg door te werken, omdat gebleken is, dat de vreemde lingen hiervoor veel belangstelling hebben, ook met Texelsch Fanfarecorps, de Gymnastiekver. en verschillende zangvereenigingen wil men in die richting samenwerken. Verder gaf de heer N. Ran, die tevens pen- ningm. der afd. is, enkele cijfers uit de reke ning. Hiruit bleek, dat de ontvangsten over 1937 hadden bedragen, met kassaldo 1936 356.uitgaven met bijdrage aan het Hoofd bestuur mee 347.zoodat in kas is pl.m. 8.50, hierbij komt nog een bedrag, geplaatst op de boerenleenbank, van 51.95. Voor het nazien der rekening voor 1938 wer den weder aangewezen de heeren M. van Harn en C. P. Moojen. Tot bestuursleden werden met bijna algem. stemmen herkozen de heeren J. Kikkert Jz. en N. Ran. De propagandistische waarde van „Mooi Texel". Bij de rondvraag bracht de heer J. Kikkert J.Nz. in bespreking de actie van enkele per sonen te De Cocksdorp om af te scheiden van de Vereen. Hierbij werd door de heeren W. H. Lap en Jonker gewezen op de enorme propa ganda, die van „Mooi Texel" uitgaat. Texel heeft in de laatste jaren een bekendheid ver kregen, waarop andere gemeenten jaloersch zijn, hetgeen herhaaldelijk is gebleken uit het feit, dat men inlichtingen komt vragen over de wijze, waarop hier het vreemdelingenver keer wordt bevorderd. Personen, die direct maar met zulke onbekookte opmerkingen als afscheiden, etc. aankomen, wanneer ze niet direct persoonlijke resultaten van hun lidmaat schap ondervinden, dienen dit te overwegen. Een Belvedère bij „Panorama"? Verder werd nog voorgesteld om aan het Hoofdbestuur in overweging te geven om in de nabijheid van de jeugdherbrg „Panorama", waar wel 't mooiste uitzicht van heel 't eiland is te vinden, een Belvedère te bouwen. Het bestuur zal dit voorstel gaarne aan het Hoofd bestuur overbrengen. De heer Lap meende, dat met bouw van een Belvedère aldaar pl.m. 500 zijn gemoeid. Klacht over de langdurige sluiting van het Postkantoor. De heer N. Ran bracht verder nog de klacht naar voren over de langdurige sluiting van het Postkantoor. De voorzitter sloot zich bij deze opmerking geheel aan en verklaarde zich voor actie in deze richting. De heer Prins had in de Held. Crt. reeds gelezen, dat deze opmerking in de Hanze-vergadering was gemaakt. Spr. verklaarde zich sterk voor een gemeenschap pelijke actie in die richting, nu de Posterijen financieel zulke goede uitkomsten opleveren. De heer N. de Graaf wees hierbij nog eens op de trage bediening van de telefoon op Texel, vooral tijdens het seizoen. De voorzitter sloot daarna met een opwek king tot de personen, die nog geen lid zijn van de afd., om toe te treden, omdat maar zeer weinigen op Texel geen belang hebben bij het V reemdelingenverkeer. £le w-ejdk in X-eüejti en Xxaitcbiieën UeAÏnrieAuig, ocut GocLcumM, Met een groote mate van vreugde hebben wij deze week kennis genomen van het blijde feit, dat het niet uit- gesloten is te achten, dat er, al dan niet binnen afzienbaren tijd, alhier een publieke overdekte zwemgelegenheid zal arriveeren, zoodat zij, die niet het j privilege bezitten in het vorstelijk bad op de Rijkswerf te kunnen zwemmen, i thans een eigen gelegenheid krijgen. Wij juichen het ten zeerste toe, want hierdoor zal het mogelijk worden, dat ook de laatste jongens uit de modderige Noordhollandsch Kanaalsche wateren verdwijnen, en zij die het wagen in het i „meertje", onder den schaduw van het woonwagenkamp, een al dan niet ver- frisschend bad te nemen. Dit alles brengt weer herinneringen te boven aan een periode, die al weer een jaar of 10 achter ons ligt. Toen we, arme kleinen, gedwongen waren te zwemmen in het bad-hok, dat in de Binnenhaven lag, onder leiding van den Koning der Badmeesters, den heer Veile koop. De onvergetelijke, thans vertrokken naar Leidsche dreven. Zwemmen was het daar in de Bin nenhaven niet te noemen vooral niet als we het pierenbad ontgroeid waren en het „buiten" zochten. In de koele stroomen van het Kanaal, met zijn dikke slierten riet en kroos, met zijn opborrelende, zoppende en blazen de modderoogjes, die als door magische krachten van den bodem opstegen. Ik zie nóg visioenen van kattenlijken, akelig opgezwollen, en hondenkada vers. Soms stukken van een rund, die dampend en met duizend vliegen om- huifd. voortkabbelden in ons „bassin". Als geurende prauwen op de wateren der onderwereld. Hoe dartelden wij, jongeren, in deze brei en hoe zochten wij een vaarplan tusschen dit ge- kadaver! Het was alles juist het tegenover gestelde van hygiënisch en dat de Heldersche jeugd sedertdien niet ten onder is gegaan aan de ziekte van Weil. is een wonder, dat zijn weerga nog moet hebben. En overigens overigens pleit het voor de krachtige lichamelijke constel latie dier generatie. Bij drie telefoonabonné's, te Den Burg, is doorverbinding tot stand gekomen, n.L bij den heer D. Kievit, den heer P. Sluysman en bij de hoofdagente van de Heldersche Courant, Fa. W. C. Reij. Met dezen kan men in het vervolg dus ook na het sluitingsuur 's avonds en des Zondags telefoneeren. Het aantal door verbindingen te Den Burg bedraagt thans reeds 23. Naar men ons mededeelt zal voor rekening van den heer Kok uit Schagen op het nog open terrein tusschen het Warenhuis van den heer Eelman en den tuin van mej. M. Kuip een groot geheel naar de eischen des tijds inge richte lunchroom met gelegenheid voor pen sion worden gebouwd. Het gebouw, dat naast stroomend water ook centrale verwarming krijgt, zal zoo groot worden dat 20 kamers voor pensiongasten beschikbaar zijn. BOUWVERGUNNINGEN. B. Hemstra, bijbouw pension De Koog. v.an 11—17 Dec. 1937. Albert Hemelrijk, Herv. G., van Oude- schild naar Ameland (Nes). H. Walrecht en familie, van Wilhelmina- laan 9, Den Burg, naar Hoorn Achter o. h. Zand. Joh. Hendr. Smeink, R.-K., van De Mok naar Ooievaarstraat 151, Den Helder. Jacob en Pieter Dijker en Dirk Grootjen en Maria Legerstee, van Hoekstraat 7, Oos terend, naar Buiksloterweg 39a, Amsterdam. Johanne M. E. Bouten, Chr. G.G., van Schildereind 28, Den Burg, naar Plingerstr. 83, Haarlem. Dirk Kunst van Oosterend 157 n. Duitsch- land, Billereek Aulendorff 12, Westfalen. van 117 December. GEBOREN: Wilhelmina Francisca Hendri- ka, d. v. Florent De Coninck en Johanna Pe- tronella van Druten; Wilhelmina Cornelia en Dirk, d. en z. van Arnoldus Wijnandus Kok en Jenneke Loos; Poulus Jelte, z. v. Gerardus Mozes en Alberdina Bakelaar. ONDERTROUWD: Johannes Kornelis van den Hoek en Trijntje Barhorst. GETROUWD: Pieter ter Steege en Fijtje Prins. OVERLEDEN: Catharina Johanna Keijser, 75 jaar. Gevonden een dameshoed, een schort, een heerenfiets, een handbeschermer, brei werk, een tabakszak en een gebreide hand- sch^n. Aanvoer Oudeschild, 15 Dec. 1782 kg wulken, 250 kg gezoute garnalen, 95 kg ongezoute garnalen; alles tegen 15 ct. per kg. 16 Dec. '37. 87 kg gezoute garnalen, 38 kg ongezoute garnalen, 15 ct. p. kg. 5.30 kg wulken van 16.20, 16.35 p. 100 kg- 17 Dec. '37. 133 kg gezoute garnalen, 34 kg ongezoute garnalen, 15 ct. per kg. 768 kg wulken v. 16.20—16.70 p. 100 kg. Vx>eM~aZ Tegen de Volewijckers komt Texel I mor gen met het volgend elftal uit: J. Dukers D. Zuidewind J. Ran M. Vlaming N. de Graaf A. Huizinga H. Neyens Jn. Bruin P. Neyens P. Kikkert H. Ran De wedstrijd vangt aan om 2 uur. De Vole wijckers komen hedenavond reeds met den laatsten bootdienst op Texel. WATEVOGELS—BKC. Men deelt ons mede, dat het aanvangsuur van den wedstrijd Watervogels 1BKC 1 gewijzigd is. Dit is n.1. alsnog gesteld op half elf des morgens. Naar Aneta verneemt, zal bg de aanvul lende begrooting voor 1938 worden gerekend op de voorloopige organisatie van een lucht beschermingsdienst voor Soerabaja en omge ving. De bedoeling is, dat deze organisatie zoo spoedig mogelijk tot stand komt. Het direct benoodigde bedrag ad 145.000 zal ter be schikking worden gesteld, onder het nadruk kelijk voorbehoud, dat nader zal worden be paald, welke deel van de kosten dezer plaat selijke luchtbeschermingsmaatregelen ten laste der betrokken zelfstandige organen zal worden gebracht. PRACHTIG PORCELEIN 24 DLG. MET MOOI DECOR Alle ruwheid en roodheid, pukkeltjes n uitslag, worden weggenomen door GEEL en WIT Beide in doozen van 30-60,Tube 45 ct. Bij Apolh. en Dreg. MIJNHARD! ZONDAG 19 DECEMBER 1937. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. A. W. Kok. Den Hoorn, v.m. 10 u., Ds. Moen. De Cocksdorp n..m. 7 u., Ds. v. 't Hooft. De Koog, v.m. 10 u. Ds. v. 't Hoofd. Oudschild n.m. 7.30 Ds. Scholte, Maand- collecte Kerkkoor. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Mej. H. van Hal, van Amsterdam, Diakenverkiezing. Geref. Kerk. Den Burg, v.m. 10 u. Geen dienst. (Geb. Fanfare) n.m. 3 u., Cand. Wouda. Oosterend, v.m. 10 u en n.m. 3 u. Ds. v. d. Leer, Bediening H. Avondmaal. Geref. Kerk H. V. Oosterend, v.m. 10 u. en n.m. 3 u. Ds. E. Kok, Bediening H. Avondmaal en nabe trachting. Leger des Heils. Zaterdagavond 8 u. Straatzang Den Burg. Zondagmorgen 7 u. Bidstond. Zondagmorgen 10 u. Heiligingssamenkomst. Zondagmiddag 4 u. Verblijdingssamenkomst. Zondagavond 8 u. Verlossingssamenkomst. Jeugddiensten. Zondagmorgen 8 u. Handleidingsamenkomst. Zondagmiddag 12.30 Compagnie-samenkomst Zondagmiddag 5 u. Heilsamenkomst. ENORME SORTEERING 98 12 prs. REEDS VANAF HELDER's WARENHUIS Het dagelijksch bestuur der Vereeniging voor Nationale Veiligheid deelt mede: Meer en meer wint het inzicht veld, dat in geval van oorlog, n a het uitbreken der vijan delijkheden de militaire luchtvloten snel, en op enorme schaal, uitbreiding zullen onder gaan en al? duidelijk sprekend bewijs voor dit. inzicht kunnen wij verwijzen naar de daar voor dienende maatregelen bij de industrieele oorlogsvoorbereiding in Engeland. Echter alleen indien ook reeds in vredes tijd een groot aantal burger- en sportvliegers aanwezig is, zal men kunnen voorkomen, dat in oorlogstijd de personeelsvoorziening door de grootere materieeluitbreiding vastloopt. Het is om deze reden, dat in alle landen de sportvliegerij van zulk een groot belang wordt geacht. Deze overwegingen hebben ons geleid tot stichting van het Luchtverdedigingsfonds, waarvoor wij de geldinzameling op ons heb ben genomen. Het verheugt ons thans mededeeling te ontvangen van de Nationale Luchtvaart School, dat zij binnenkort, dank zij den steun van het Luchtverdedigingsfonds, ook te Vlissingen met eigen instructeurs en ma terieel de opleiding tot sportvlieger zal kun nen aanvangen. Naar onze meening is het van groot belang, dat door tegemoetkoming van het Luchtver dedigingsfonds een meer intensief gebruik kan worden gemaakt van de gelegenheid tot vliegopleiding, waar deze reeds bestaat, n.1. Ypenburg, Schiphol, Eelde, Teuge, Twente en Eindhoven maar het is eveneens van groot belang, dat ook in verschillende stre ken van ons land, waar thano nog geen op leiding kan worden gegeven, de gelegenheid daarvoor geopend zal kunnen worden. Zij, die daarvoor willen medewerken, wor den verzocht hun bijdrage te doen toekomen aan: Penningmeester Vereeniging voor Natio nale Veiligheid, Joh. de Wittiaan 8, Den Haag, postgironummer 28 7177. (Begunsti gende leden minimum 1,per jaar, onder toevoeging van het -woord „contributie"). Ook in Indië is naar Anta meldt offi cieel door de regeering medegedeeld, dat de dag na het bekend worden van de heugelijke gebeurtenis in het Koninklijk Huis tot natio-n feestdag is verklaard. Voorts heeft de regee ring aan hoofden van departementen en aan gewestelijke bestuurhoofden doen weten, dat er geen bezwaar tegen bestaat, dat landskan- toren, voor zoover dit met den dienst ver- eenigbaar is, ook op den dag na den natio- nalen feestdag gesloten zullen zijn, indien plaatselijke feestelijkheden daartoeaanleiding geven. Aan de leerlingen van alle scholen zal op den nationalen feestdag en den dag daarna vrij worden gegeven. De medewerking van kerkelijke autoriteiten wordt ingeroepen om op den nationalen feest dag alelrwegen openbare godsdienstoefenin gen te doen houden. Ten aanzien van de officieele feestviering heeft de Indische regeering aan de geweste lijke bestuurshoofden doen weten, dat, in ver band met het ongewisse van het tijdstip, waarop de blijde gebeurtenis tegemoet kan worden gezien, van het houden van recepties en diners, welke steeds een tijd van voorbe reiding eischen, zal moeten worden afgezien.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 9