Goed spel van Alcmaria en H.R'C Voctbalmenu Texel met groote cijfers geslagen Alcmaria wint met 4-2 Vier doelpunten van Wieringen Watervogels klopt B.K»C< Schagen 1—N. Niedorp 1, 3-1 Wieringerwaard I-D.T S. I. 4-3 voor de Kerstdagen Zaandijk slaat Alkm.Boys Turnkring Hollands Noorderkwartier In een waarlik schitterenden wedstrijd, waarin ook HRC zich van haar beste zyde liet kennen, al moet zU tenslotte voor de Alkmaarders de vlag strijken, heeft Alc maria twee kostbare puntjes veroverd. Gedurende meer dan driekwart van den speeltijd was het een ontmoeting tusschen twee ploegen, die elkaar in kracht en kunnen nauwelijks Iets toegaven. De aanvallen wisselden elkaar met vrij groote regelmatigheid af, waarbij het Alk- maarsche heiligdom enkele malen op zoo won derbaarlijke wijze aan' doorboring ontkwam, dat we enkele malen al bijna een doelpunt voor HRC hadden genoteerd. Wel spande het af en toe ook vervaar lijk voor het HRC-doel, maar het gevaar leek ons dooreen genomen toch minder groot dan voor het doel der withemden. Waren er bij die gelegenheden, was er bij één van die gelegenheden gedoelpunt, de zege zou misschien aan de Helderschen zijn gebleven. Nu waren ze, toen Alcmaria een kwartier voor het einde met twee doelpun'ten leidde, wel genoodzaakt alles op alles te zetten. Ze onder namen verwoede aanvallen, terwijl de withem den zich eenisgzins gingen toeleggen op ver dedigen. Inderdaad werd de achterstand ver kleind tot 32, maar toch was het vermoe delijk deze tactiek, die HRC noodlottig werd. Vooral toen Alcmaria door het kleine verschil werd genoodzaakt weer meer aanvallend te gaan spelen. Andermaal wisten de withemden door de roode verdediging heen te breken, de stand werd 42 en daarmee was de revanche der Alcmarianen wel zeker gesteld. De HRC- ers gaven zich niet meer zoo als voorheen en de laatste minuten waren voor de thuisclub, die echter de cijfers van de Heldersche neder laag, 52, niet wist te bereiken. De wedstrjjd. De eerste minuten laten een klein overwicht van Alcmaria zien, de roodjakken zien een tweetal corners tegen zich nemen en, hoe wel goed geplaatst, wordt er niet uit ge doelpunt. HRC leidt met 1—0. Plotseling, in de negende minuut, brengt Dissel fraai op, een goed geplaat ste voorzet volgt en de geheel vrij staan de rechtsbinnen van HRC kanjert- met zijn linkervoet den bal onhoudbaar langs Brouwer, dien we nog wel door het doel De HRC-aanvoerder zagen zweven, maar het leer op geen Gerrit Stolk. stukken na kon bereiken. Enkele aanvallen van Alcmaria stranden op Keppel, die slecht zijn plaats houdt en dan denken we HRC haar voorsprong te zul len zien vergrooten. Twee spelers staan vrij voor Brouwer, geheel doorgebroken en geen Alcmariaan op hun hielen. Brouwer loopt uit en heeft het geluk den bal even aan te raken en uit de richting te brengen. Intusschen is het doel vrij en een der HRC-ers snelt op den bal aan. Zoo ook Helderman, die een fractie van een seconde sneller is en corner weet te trappen. Onbegrijpelijk! De hoekschop levert niets op, Van Wie- ringen doet goed werk en dan strekt vrouwe Fortuna weer beschermend haar handen over Alcmaria uit. Uit een scrimmage voor het Alkmaarsche doel trapt een HRC-er er in. De bal rolt zacht tegen den paal aan en dan is Brouwer er bij. Er zullen er weinigen zijn geweest, die hier voor HRC al niet reeds een doelpunt hadden genoteerd! Het was onbe grijpelijk, hoe het niet in de wereld kwam! Dan komt Alcmaria meer los. Van Wierin gen weert zich uitstekend, maar het duurt nog even alvorens hij met een geweldig schot uit zeer moeilijke positie den bal in net HRC-doel doet belanden. De stand is 1 1. Dat wil HRC niet op zich laten zitten! Fanatieke aanvallen volgen en het Alcmaria- doel is enkele malen in groot gevaar. Dat overwicht duurt omstreeks tien minuten en de withemden mogen al weer niet klagen over pech. Want, hoe dreigend het er soms ook uitzag, de score blijft onveranderd. Drie minuten voor het einde van de eerste helft krijgt Alcmaria een pracht kans, die wordt gemist, Brouwer krijgt nog een ver vaarlijk schot te verwerken en dan is de eerste helft van den emotievollen wedstrijd verstreken. Alles zit er nog in en de partijen zijn volkomen aan elkaar gewaagd. Over het algemeen leken de aanvallen van HRC tac- tischer dan die van Alcmaria en daardoor waren ze dooreen genomen gevaarlijker. Na de hervatting zien we eerst gelijk op gaand spel met misschien een klein overwicht der withemden. Doch dan is het beeld weer omgekeerd. HRC doelpunt, doch er was reeds gefloten wegens buitenspel. Wietje de Jong lost een vliegend schot, doch Brouwer hou uitstekend. Weer komen de rooden terug, doch de bal wordt overgekopt. Dan plotseling een mooi staaltje comb - natiespel van Alcmaria: v. d. Pol Keppe v. Wieringen en het is 2—1 voor Alcmaria. V. d. Pol, die is geblesseerd, wordt ver vangen door Homan. Dan helpt het geluk HRC even. Een back speelt hard op den keeper terug, te hard. Hei schot gaat enkele centimeters naast! En even later zijn de gasten wederom niet onfortuin lijk, wanneer Keppel voorzet en de bal enkele decimeters voor het heele HRC-doel lang scheert, zonder te worden ingezet. Alcmaria heeft nu het heft geheel in han den en v. Wieringen schijnt aan alle onzeker beid een einde te maken, wanneer hij na even goochelen onhoudbaar nummer drie voor aic maria in het net plaatst. ap Niet aldus!, zei HRC. Verwoed kwamen de roodjakken opzetten. Alles gooiden ze °P aanval. En met succes! Want slechts enk minuten later kon de Alkmaarsche doelman voor de tweede maal visschen. Toen echter enkele minuten later Van Wie ringen voor de vierde maal doelpuntte, was het pleit beslecht. Nog weinige minuten rest ten en de withemden, die bleven vechten als leeuwen, beheerschten deze laatste oogenblik- ken volkomen. Ze misten zelfs nog een twee tal goede kansen. Bij het eindsignaal, dat spoedig volgde, had Alcmaria dezen harden en sensationeelen wed strijd gewonnen met 42. En wat HRC betreft, de spelers kunnen zich troosten met de gedachte, dat men ook met eere kan verliezen. Dit laatste is hier zeker het geval geweest, want wat ze te zien heb ben gegeven was tweede klassespel van uit stekend gehalte. De Volewijckers winnen met 06. In den gisteren gespeelden wedstrijd is wederom gebleken, dat het Texel-elftal niet in staat is het 3e klasse spelpeil te weerstaan. Het geheele elftal maakte een zwakken indruk en er zullen hoognoodig eens andere spelers geprobeerd moeten worden, wil dit eerste verblijf in de 3e klases voorloopig niet het laatste zijn. Vooral het spel van de voorhoede was van dien aard, dat we ons afvragen, of er nu heusch geen andere spelers dan b.v. H. Ran en P. Kikkert te vinden zijn, die met meer succes opgesteld kunnen worden. In de half- linie speelde Vlaming verreweg de beste i partij. Hij, met keeper Dukers, waren de eenige Texelaars, die vat konden krijgen op het vaak geraffineerde samenspel van de Amsterdammers. Ook het anders zoo hechte backstel was gister niet zoo in vorm; de mistrappen vorm den vaak groot gevaar voor Dukers' heilig dom, dat dezè overigens op kranige wijze verdedigd heeft. Slechts door haar enthou siasme en afbrekend spel wist Texel een débacle te voorkomen. Het Volewijckers-elftal maakte een goeden indruk: snelle, technische spelers, die stuk voor stuk hun mannetje staan. Zij zullen nog een ernstige greep naar de bovenste plaats doen! Het wedstrjjdverloop is weinig interessant. Na een wederzijdsche verkenning blijkt al dadelijk, dat Texel het hard te verduren zal krijgen. Zij weet echter door haar enthousiasme stand te houden. In de voorhoede gaat het echter slecht en de Amst. keeper behoeft er hoogst zelden aan te pas te komen. Een misverstand. Na 17 minuten is er weer één van de vele Vol.-aanvallen. Gevaar lijkt niet aanwezig, Zuidewind wil op Dukers terugspelen, maar de midvoor zit er snel tusschen en doelpunt onhoudbaar. Geruimen tijd geeft Texel nu goed partij en worden eei paar goede kansen, door slechte schietcapaciteiten en te lang treuzelen om zeep gebracht. Eerst na 40 minuten spelen weet de Amsterdamsche rechtsbinnen een hoogen voorzet van links feilloos in te kop pen (02). Nog geen minuut later weet de linksbinnen voor de derde maal te doelpunten. Na de rust laat de thuisclub het stopperspil- systeem, dat haar heelemaal niet ligt, en ko men de groen-zwarten onmiddellijk in den aanval. Maar als even later Ran een voorzet van rechts slecht onderschept heeft, krijgt de V.-linksbinnen een vrije schietkans, die hij niet onbenut laat (04). Na 10 min. staat Zuidewind ver opgedron gen, hij mist een harde pass en de Amster damsche linksbuiten kan ongehinderd door- loopen. Een listig tikje van doel af en keeper Dukers is wederom gepasseerd. Nu komen de gasten pas goed los; met hun geraffineerd samenspel brengen zij Texel in groote verlegenheid. Slechts met kunst- en vliegwerk weten de eilanders te voorkomen, dat de score niet opgevoerd wordt. Inmiddels krijgt Texel ook nog een paar kansen, maar H. Ran en Kikkert falen. Een fraai doelpunt. Het laatste doelpunt was wel het mooiste van den wedstrijd. Er zijn nog tien minuten te spelen als de rechtsbinnen de geheele ach terhoede, keeper incluis, omspeelt en in het verlaten doel plaatst! Zoo komt tenslotte het einde, zonder dat de thuisclub de eer heeft kunnen redden.. Rest nog te vermelden, dat H. Neybns voor de rust vervangen werd door Kaczor. De Vogels waren gelukkiger. Wanneer de uitslag van dezen wed strijd eens 13 was geweest, zou geen Watervogel hebben kunnen zeggen, dat BKC en haar steeds rijkelijk vertegen woordigde aanhang met een geflatteerde zege huiswaarts zou zijn gegaan. Het pleit dan ook voor de werkelijkheidszin van de Vogels, dat ze na de 21 over winning niet verborgen hielden, dat ze een gelukkige overwinning hadden be haald. Tegenover een vrij goed spelend BKC stelde zich een Watervogels-ploeg ten strijde, die allerminst in topvorm speelde en wier aanval met name in gebreke bleef haar ge vreesde open aanvallen te demonstreeren. Het gevolg hiervan was dan ook, dat BKC bijna voortdurend in het offensief is geweest en haar aanvalslinie Freek Been c.s. noodzaakte hun volledige kunnen aan den dag te leggen. In korte opeenvolging hadden ze al dadelijk een viertal corners af te slaan. Het succes kwam echter aan den kant, waar het in het geheel niet verwacht werd. Van Teullngen speelde een bal ver en hard op doel terug, Prins greep niet resoluut genoeg in en de W.-linksbuiten wist hem den bal te ontfutse len, voor de verlaten doelmond te plaatsen, waar de toestormende Gerritsen voor het in schieten had (10). Even leek het of B.'s wilskracht gebroken was. Sommige spelers wilden onverschillig worden door deze fout van Prins. In haar veldmeerderheid de halflinie speelde nu meer naar voren dan an ders vond BKC echter nieuwen moed en na 23 min. gaf een prachtige pass van Paar- dekoper de rechtervleugel een kans, die Key- zer door snel naar binnen loopen benutte (11). Voor het verdere heeft BKC tot rust de situatie beheerscht. Hollander moest een saves verrichten, waarbij hij bewees een goed keeper te kunnen zijn. Hij mocht echter niet klagen toen Jan van Wees hem op eenmaal,, vrijstaande, keihard in de handen schoot. In de tweede helft startte Watervogels goed. De halflinie van BKC was iets terug gekomen met het oogmerk F. Been en Van 't Hert bij hun doel weg te lokken en Blok daardoor in de gelegenheid te stellen de hie len te laten zien. Hoewel de W.-backs dit doorzagen, wist Blok toch tweemaal te ont snappen en zich een geheel vrije schietkans te verschaffen. Beide malen was een teleurstel lend schot het resultaat. Daarna is de B.-halflinie weer naar voren getrokken. Het feit, dat ze dit naar eigen goeddunken kon doen bewijst, dat de bezoe kers sterker waren. Dit kwam nog meer tot uiting in de doorloopende aanvallen, die op Hollander's veste werden ondernomen. Doch hoe de geel-zwarten ook schoten, Hollander werd maar niet gepasseerd, een buitenspel- punt van Van Wees daargelaten. En zoo kwam men langzamerhand tot de slotsom, dat BKC het strijdperk met een voor haar onbevredigend gelijk spel zou moeten ver laten, toen een uitval van Watervogels nog een corner opleverde. Er volgde een scrim mage, waarbij H. Been den bal van rechts ontving en deze precies langs den binnenkant van den paal wist te schieten (21). In de resteerende luttele minuten zag Watervogels kans dezen kostbaren voorsprong te bewaren en daardoor zichzelf te verblijden met een verrasend verkegen overwinning. Schagen heeft dan eindelijk de traditie ge broken en, al was het dan tegen een der „zwakkere broeders", zijn eerste overwinning in dit seizoen op eigen terrein behaald! Met de „zwakheid" van Nieuwe Niedorp liep 't overi gens nogal los, de verjongingskuur heeft de ploeg geen kwaad gedaan. In het eerste ge deelte voor de rust waren de bezoekers zeker niet zwakker, meermalen beheerschten zij het veld. En ook na de rust, toen Schagen het na een veiligen voorsprong wat te mooi ging doen, was het slechts de glibberigheid van het zwaar te bespelen terrein, elke balcontrole onmogelijk makend, die de goedgeleide en snelle aanvallen der Niedorpers op niets deed uitloopen. Het plaatsen en de schotvaardigheid van de gasten lieten overigens nog wel wat te wenschen over. Bij Schagen speelde Zonnenberg een zeer goe den wedstryd, maar ook Peetoom en Boontjes waren uitstekend in vorm. Het goede opstellen van L. Schoorl viel weer op. De keeper van de gasten maakte een betrouwbaren indruk. Ook de Schagen-doelman had zijn dag weer! Scheidsrechter Augustein leidde den kalmen wedstrijd naar behooren. Het verloop. De eerste aanval is voor de gasten en reeds na een minuut spelens hebben zij een vrijen schop te nemen, die niets oplevert. Beide par tijen zetten er flink vaart achter en het spel verplaatst zich beurtelings op beide helften. Een goede run van den N.-linksbuiten verloopt door te lang talmen van zijn binnenspeler in buitenspel. Herhaaldelijk komen de bezoekers voor het Schagen-doel, maar zij zijn niet for tuinlijk. Langzamerhand dooft aan beide zijden het vuur. Er wordt aardig partij gegeven, maar meer ook niet. Een spannend moment is het, als L. Schoorl de tegenpartij een vrijen schop bezorgt door een duwtje, en de backs den bal gevaarlijk weg trachten te werken. Gelukkig weet keeper Schoorl door een schitterenden duiksprong 'n zeker schijnend doelpunt te voor komen. Eindelijk komt voor Schagen het groote moment! Peetoom schiet pal tegen den paal, de bal ketst terug, maar dan staat Boontjes gereed en scoort onhoudbaar ((1—0). Het is voor Schagen het sein om aan te pakken. Als een goed genomen corner van N. Niedorp op niets is uitgeloopen, en de bal weer naar voren is gebracht, gaat Peetoom er mee vandoor. Hij schiet en de bal rolt netjes onder den vallenden N.-keeper door (20). Een paar goede schoten van de bezoekers verdienden beter lot, de bal belandt een keer in het zijnet en een keer pal naast het doel. Na de rust is het veld bijna onbespeelbaar geworden, vooral voor het N.-doel is elke actie door de taaie vette modder haast onmogelijk. Het derde doelpunt werd dan ook eigenlijk... door het veld zélf gemaakt! Bij en scrimmage voor het N.-doel, als de keeper juist den bal heeft weggewerkt, blijft deze in de modder steen. Allen staan stil, en voor men van de verbazing bekomen is, heeft Boontjes tactisch den bal bemachtigd en ingeschoten (30). Schagen gaat er nu een spelletje van maken, maar dat wreekt zich in de laatste tien minu ten, als de bezoekers door een vrijen schop de eer redden (31). De laatste vjjf minuten worden besteed aan eenige corners, die geen verandering in den stand meer brengen. Benauwde oogenblikken. Bijna hadden we kunnen schrijven: 1'His- toire se répète, want sneuvelde BKC in de morgenuren tegen Watervogels, Wieringer waard kroop in eigen home tegen DTS door het oog van de naald. We kunnen niet anders dan roemen over het vasthoudende spel van DTS, waartegen Wieringerwaard niet altijd de juiste tactiek toepaste, namelijk, open spel. Vooral voor de rust werd er veel te veel dat korte spel gespeeld, terwijl de sporadisch voorkomende gevallen, dat de bal bjj de bui- tenwenken belandde, deze er niets van maak ten. Toch was het Wieringerwaard, dat de leiding nam en door een slecht terugge plaatsten bal, die een der DTS-backs in eigen doel plaatste. Als antwoordde op dit doelpunt zette DTS er een, voor zoover dat op het spekgladde veld mogelijk was. nog sneller tempo in. Het was alsof Wieringerwaard dacht: we winnen het wel, want hun spel was niet vrij van een K. N. V. B. (Inhaalprogramma.) HRC—OSV; ZFC-ZVV, De VolewijckersSucces. AlkmaarMFC. N.-H. V. B. Atlas 1Oudesluis 1, Held. B. 1- Succes 2; Helder 3Schoorl 1. And. B. 1—Sjjbek. 1, Oudend. 1- Strandv. 2, Hem 1VCL 1, OKB 1- Schagen 2. De Cocksdorp 1Helder 4, BKC 2- JVC 1, Waterv. 2—Texel 2. v zekere matheid, waardoor de zwart-witten steeds weer voor het Wieringerwaard-doel te rug kwamen. Plotseling gaf Uipkens een goede pass door naar Kuiper, die zich geen moment bedacht en Rezelman geen kans gaf (11). Nog werd Wieringerwaard niet ge waar, dat er opgepast moest worden, steeds werd er te kort gespeeld, waarmee de DTS- backs niet de minste moeite moeite hadden. Toch was het K. Schenk, die uit een goede voorzet van Hazeloop, nummer twee in het doel deponeerde (21). DTS liet het antwoord hierop, niet lang wachten, een goede voorzet van Harry Kui per werd door Jansen in een doelpunt om gezet (2—2). Met dezen stand ging de rust in. Het spel werd er na de rust niet beter op. Het veld was te zwaar, terwijl bij W. nog steeds het ware vuur ontbrak. Bij een uit trap voor het doel der thuisclub werd deze half gemist, waardoor de bal bij den DTS- middenvoor terecht kwam, die met een schit terend schot zijn club de leiding gaf (23). Nu pas voelde Wieringerwaard, dat het toch zoo niet ging. Nu begonnen de roodbroeken al op al te zetten, maar het juiste spel konden zij niet vinden. De bal was zoo glad en smoorde zoo dikwijls in den modder, dat er van behoorlijk plaatsen en positiespel niets terecht kwam. Wel werden de buitenwenken nu wat meer aan het werk gezet en plotse ling was het Van der Veen, die met een schitterend boogschot de gelijkmaker scoorde. Nu was W.waard niet meer te houden, steeds weer kwamen ze voor het Oud-karspel-doel terug. Bij een dezer aanvallen plaatste M. Schenk den bal goed voor doel. Drie man ren den toe, Hazeloop miste, de DTS-back raakte den bal half, maar Rob raakte hem beter en zorgde voor de winnende goal. Spoedig hier na floot de scheidsrechter af, en Wieringer waard kon met het behaalde resultaat tevre den zijn, want een gelijk spel hadden de DTS- ers voor hun volhouden zeker wel verdiend. Z. won volkomen verdiend. Zoo is dan aan het ongeslagen record der Alkmaarsche Boys een einde gemaakt. Reeds dadelijk na het begin van den wedstrijd Zaan dijk— Alkm. Boys, bleek het, dat die ploeg, die het eerst hier zijn normale speelwijze te pak ken had, een geduchte kans op de overwinning zou hebben. Het was een heen en weer getrap van jewelste en pas na 8 minuten noteerden we een goed opgezetten aanval der Boys, waar bij Indri naast kopte. Daar noch Mulders noch Hartog een grootschen indruk maakten, kon Zaandijk na een klein doch hevig Boys-offen sief het spel in handen nemen, waarbij het kra nige spel van Engel en Kuiper opviel. Vooral de eerste was er weer ouderwetsch in en gaf gan iederen Z.-aanval dat open cachet, waar door ze zoo gevaarlijk zijn. Nadat eerst een voorzet van Burgers voor open doel op raad selachtige manier „verprutst" was, kwam na 25 minuten spelen het eerste doelpunt. Zaandijk leidt. Een serie van 4 corners bracht de laatste feilloos voor doel waar Kuiper even feilloos in kopte (10). Even was er nu stilstand in het Zaandijk-of fensief, waarvan de Boys gebruik maakten om de blauwhemden terug te dringen. Een pracht- voorzet van Mulders kopt Goudsblom keihard in, doch de keeper is op zijn post. Zonder emo tie zou de eerste helft toch niet verloopen, daar eerst bij een schermutseling voor het Boys- doel de bal tot driemaal toe wordt ingeschoten en tenslotte weggewerkt, waarbij uit de nu vol gende Alkmaarsche aanval één der Zaandijk backs nog slechts op de doellijn kon redden. De tweede helft. begon niet minder sensationeel. Reeds 30 sec. na de aftrap kogelde Engel een trekbal van Schilp onhoudbaar in (20). Onmerkbaar trekt Zaandijk zich nu in de ver dediging terug. Schermutseling na schermutse ling speelt zich nu af in het Zaandijk-doelge bied, waar de keeper wonderlijke saves ver richtte. Succes kwam echter aan den anderen kant, toen Kuiper een voorzet van Burgers on houdbaar in „schoof" (30). Nog gaven de Boys het niet op. Steeds en steeds kwamen ze terug, doch onvermurwbaar waren de Z.-ver- dedigers. Een tegenpunt. Tot tenslotte één der Z.-backs zoo in het nauw gedreven werd en in eigen doel werkte. Nu werkte Zaandijk zich weer los en we kregen een vlotten strijd te zien, waarbij de blauwhem den 7 minuten voor tijd er in slaagden middels Burgers de overwinning te bevechten. Een te laat uitloopen van den Boys-keeper weQÏ dezen noodlottig. Tergend langzaam schoot Burgers in! (41). Wel maakte Mulders twee minuten later nog een tweede Boys-doelpunt, doch de strijd was gestreden: Zaandijk verdiende de overwinning volkomen. Algemeene Vergadering. In het Noord-Hollandsch Koffiehuis te Schagen vergaderde gisterenmiddag de Turn kring Hollands Noorderkwartier onder leiding van den voorzitter, den heer Mr. D. Bree- baart. De voorzitter heet speciaal den vertegen woordiger van Texel welkom. Medegedeeld wordt, dat een voorstel tot wijziging van de statuten door het K.N.G.V. is overgenomen en aanvaard. Daardoor is het onmogelijk geworden, dat een vereeniging van kring verandert. De kwèstie Oudkarspel is hiermede van de baan. Het Bestuur stelt voor den heer M. P. van Hooydonk te benoemen tot eere-lid van den Kring. Bij acclamatie gaat de vergadering hier mee accoord. De wisselprijs wordt uitgereikt aan de ver eeniging „Wieringen", welke 753/lno punt be haalde. De voorzitter overhandigde den prijs aan den vertegenwoordiger der vereeniging, den heer De Vries en spreekt daarbij een toe passelijk woord van hulde. Openlluchtuitvoering op Texel? Een verzoek van de vereeniging „Ons Ge noegen", uit Schagerbrug om daar een uit voering van den Kring te doen houden en een overeenkomstig verzoek van de vereeniging Texel om daar een openlucht-uitvoering te houden, wordt in handen gesteld van het be stuur. Hoe aantrekkelijk het organiseeren van een uitvoering op Texel ook zou zijn, toch kunnen vervoer en transport van toestellen naar het eiland een bezwaar vormen, licht de voorzitter toe. De vertegenwoordiger van Texel, de heer Mets, meent, dat deze bezwaren zoo groot niet zijn. Men zou voor extra-vervoergelegen- heden kunnen zorgen, terwijl de Vereeniging „Texel" wel beschikt over de noodige toe stellen. In het algemeen voelt men in de ver gadering wel voor de idee. De Technische Commissie zal het Bestuur van advies dienen. De voorziter meent, dat men dan even tueel den athletiekdag in Schagerbrug zou kunnen houden. De heer Pennenkamp brengt verslag uit namens de Technische Commisie. De penningmeester, de heer Sleutel, brengt het financieel jaarverslag uit. Het boekjaar 1937 vermeld aan inkomsten 1897.84 en aan uitgaven 1481.07, zoodat het batig saldo 416.77 bedraagt, hetgeen een mooi succes mag heeten, temeer daar men het jaar be gon met een nadeelig saldo van ruim 35. Nadat de heer J. de Pee namens de finan- cieele commissie verslag heeft uitgebracht en meedeelt, dat de rekening in orde is be vonden, wordt deze vastgesteld, waarbij de voorzitter den penningmeester dank en hulde brengt voor zijn beheer. De voorzitter merkt op, dat het grootste gedeelte der wedstrijden een voordeelig saldo heeft opgeleverd. Alleen de voorjaarswedstrijden hadden een nadeelig saldo. In de plaats van de vereeniging Z.S.C. als lid van de financieele commissie, waargeno men door den heer Kossen, wordt benoemd de vereeniging Pro Patria. De aftredende bestuursleden, de heeren Breebaart en Langereis, worden bij acclama tie herkozen. De leden der Technische commissie, de heeren S. Keesman, H. Pennekamp en J. P. Molenaar worden eveneens bij acclamatie her benoemd. Tot afgevaardigde en plaatsvervanger naar de Bondsvergadering worden resp. gekozen de voorzitter en penningmeester, terwijl ook de secretaris, die nog slechts kort in functie is, mee zal gaan om kennis te maken met het werk van het K.N.G.V. Het bestuur acht het wenschelijk, dat de Technische Commissie de Technische Bonds vergadering te Utrecht bezoekt. Bij acclamatie aangenomen. Plannen 1938. De heer Pennekamp doet verslag over plannen voor 1938 van de Technische Commissie. Deze vermelden Vereenigings- wedstrijden vermoedelijk op 13 Februari te Anna Paulowna, de voorjaarswedstrij den te Schagen op 8 Mei, de openlucht uitvoering eventueel op Texel eind Juli en de athletiekdag, waarvoor nog geen datum is vastgesteld en waarvan men nog in overleg zal treden met Schager brug. De heer Siewerts (D.K.E.V.) acht het wen schelijk om de jury op de moeilijke oefenstof bij den eersten graad heeren te wijzen. Bij de voorjaarswedstrijden is het voorgekomen, dat slechts één deelnemer een moeilijke oefe ning aan het rek geheel volgens opgave vol bracht en daarvoor een laag cijfer kreeg. Spr. acht dit niet juist. Ook dit zal onder oogen worden gezien. Bij de rondvraag wordt nogmaals de kwestie-Oudkarspel naar voren gebracht. De voorzitter deelt mede, dat deze afdeeling bij den Alkmaarsche Turnbond blijft. De heer Molenaar (Lucurgus maakt er aan merking op, dat de Kring en niet de afdeeling Schagen den avond der keurturnsters heeft georganiseerd en dat daardoor ook het finan cieele voordeel aan den Kring is toegevallen. De voorzitter bestrijdt dit; de uitvoering der keurturners was een specifieke gebeurtenis voor het geheele Noorderkwartier, zoodat het logisch was, dat de Kring dezen avond orga niseerde en de financieele voordeelen kreeg. Hiervan hebben immers alle vereenigingen, waaruit de Kring bestaat, voordeel. Het is volgens spr. onjuist, dat één vereeniging be voordeeld zou worden. Spr. betreurt het, dat Lycurgus nog met een dissonant komt na zulk een geslaagden avond. De vergadering is in meerderheid van oor deel, dat het Kringbestuur in dezen juist heeft gehandeld. De heer Slot acht het wenschelijk om bij de wedstrijden het keurkorps dames en heeren N.K.C. vast te stellen. In handen gesteld van de T. C. De heer Pennekamp oefent felle critiek uit op een voornemen van het Technisch Bonds- bestuur om het paard voltigeerend bjj de Turnkampioenschappen voor dames te ver vangen door de evenwichtsbalk. Ook de ver gadering keurt dit voorstel af. De T. C. zal te dien aanzien de noodig stappen doen. De voorzitter sluit vervolgens de vergade ring.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7