Dinsdag 28 December 1937 Tweede Blad iFJtadónieuwJ Kerstfeestviering in het Marine hospitaal T De blijde gebeurtenis The Mills Brothers Een vertrouwd en zorgvuldig expediteur: „ESONA" Indienststelling Hr. Ms» Java VJ De baby-uitzetjes Kovacs Lajos weer naar Den Helder Jan Rapalje Torenconcert Bouwvakarbeiders opgelet I Correspondentie voor Hr. Ms. „Hertog Hendrik" en „Johan Maurits van Nassau" Burgerlijke Stand van Den Helder Uit de pers De verdediging van het imperium Texelsch nieuws Een groote opruiming Ongeval Marktoverzicht Marktberichten Groote herinnerings- Wandeltocht Dc film van de K XVIII Japansche vriendelijkheid J apan heeft in niet geringe mate in angst gezeten over de incidenten in China, tenge volge van het in den grond boren van den Amerikaanschen torpedojager. Die angst blijkt duidelijk uit het antwoord, dat de Ja pansche minister van buitenlandsche zaken, Hirota op de Amerikaansche nota, gezon den naar aanleiding van het incident. Oplossingen twee ton puzlle voor het Kind In het Marine hospitaal, waar de tijdelijke bewoners van veel ontstoken zijn, is het Kerstfeest op recht feestelijke wijze gevierd. Zoowel in de Marine-afdeeling beneden, als de burgerafdeeling boven, waren de zalen met hulst en kerstgroen getooid, terwijl een den- neboom het geheel completeerde. Een zusterkoor had, onder leiding van Dr. Franssen, een aantal kerstliederen ingestu'- deerd en die werden den eersten Kerstdag, 's middags om half vijf, ten gehoore gebracht. Dr. Frannsen zorgde daarbij voor de piano begeleiding. Er werd zeer verdienstelijk ge zongen. Het koortje had zich opgesteld op de bovengang, rondom den Kerstboom. De heer Strobel gaf nog eenige vioolsolo's. Een en ander werd zeer op prijs gesteld door de patiënten, die 's morgens al verrast waren door een concert van de mondharmonica-club. Op den Tweeden Kerstdag trad 's morgens het koor van de Apostolische Gemeente op, terwijl 's middags het R. K. knapenkoor „De Zingende Jantjes" zich deed hooren. Beide koren hadden een dankbaar gehoor. Het was voor de patiënten of ze „thuis" waren en het feest in eigen kring vierden. Op den eersten Kerstdag werden nog aan alle patiënten kerstkransen uitgedeeld, terwijl op den tweeden Kerstdag Weihnachtsstollen een dankbaar onthaal vonden. Wat doet de Marine? Het spreekt vanzelf, dat men zich by onze Marine ook voorbereidt op de a.s. blijde ge beurtenis en al moet de feeststemming spon taan geboren worden er zijn toch ook ver schillende dingen die men reeds kan voorbe reiden. Zooals wij meedeelden, zal by de ge boorte van een Prins een saluut worden af gegeven van 101 schoten, by de geboorte van een Prinses, een saluut van 51 schoten. Als het Prinselyk kindje in den nacht geboren wordt, zal het saluut niet afgegeven worden voor zonsopgang. Voorts zullen de vlaggen In top gehouden worden. Aan boord van de in de haven liggende schepen zal alle hens geblazen worden en voor de verzamelde manschappen zal een toespraak gehouden worden en zal de dag order van den Minister van Defensie worden voorgelezen. Op den dag van de geboorte zal, of op den volgenden dag als het uur te laat Is, een tap toe worden gehouden, des avonds om 8 uur. Om half tien zal een vuurwerk worden afge stoken op den Steenendam, bestaande uit vuurpylen en bengaalsch vuur. Als Hr. Ms. Hertog Hendrik in de haven ligt, zal het schip worden geïllumineerd, ter wijl ook voor het commandementsgebouw de illuminatie, zal worden ontstoken. We hebben wel eens meer een enthousiast auditorium meegemaakt, maar zoo enthou siast als dat van The Mills Brothers gister avond in Casino was, hebben we slechts zelden beleefd. Men applaudiseerde niet meer, men riep en stampvoette, telkens wanneer het Wagnerdoek viel als een drei ging, dat het concert ten einde was. The Mills Brothersdat zijn 4 Ameri- kaansche negers, of misschien wel mestiezen, die er een kunst van gemaakt hebben om door het imiteeren van instrumenten en door rhyth- me een geheel te verkrijgen, dat zeer wellui dend is en daarbij zeer spectaculair. The Mills Brothers, dat is het moderne klein-orkest, ge vormd door 4 bruinzwarte mannen, slechts be geleid door een guitarist en die een selectie van de meest populaire songs en schlagers bren gen. Nu eens zingen zij of een enkele van hen. dan weer „musiceeren" zij, met behulp van mond, tong en handen en bereiken daarmee een effect, dat waarlijk verbluffend mag heeten. Reeds drong de roem van the Mills Brothers tot Den Helder door, maar thans is zij voor goed gevestigd, want de aanwezigen hebben geleerd, dat het zien van dit quintet nog wat anders is dan het alleen maar hooren door de radio of op de gramofoon. Wat zij zongen en „speelden", dat waren voor het meerendeel eigen interpretaties van bekende melodieën, afgewisseld door die prachtige spiritual „In my solitude" en afgesloten door het blijkbaar nimmer verouderende „Tiger Rag". De samen zang was voortreffelijk, trouwens ook solistisch waren diverse hoogtepunten te beluisteren. Vo- calistisch was de leider, Mills Sr., de bas, wel de meest opvallende broeder. Wat deze muzi kale kleurling presteerde, was waarlijk een ge not om te hooren. Rudi Starita was als xylofonist ook al een sensatie. Ten eerste door de 2 prachtige in strumenten, die hij meegebracht had (welk een fraai warm geluid had de „octofoon", volgens de bespeler „de eenige ter wereld") en tweedens door de verbluffend knappe wijze, waarop zij bespeeld werden. We noemen hier de vertol king van de „Rose Marie", waarmee Fntz Kreisler zich zoo bemind gemaakt heeft, de Dreamboat"-passage uit een medley, de „Eve- ning-song" op de octofoon, de „Rhapsody in Blue" en tenslotte het „Glow-worm"-arrange- ment op 2 instrumenten. Leslie Davis verzorgde de vooral technisch goede begeleiding van den xylofonist en eenige verdienstelijke soli op den vleugel. De Mills Brothers zoowel als Starita moes ten enkele toegiftjes geven om aan de storm achtige toejuichingen een einde te maken. Zaal en balcon waren goed bezet, maar niet uitver kocht. Overste L. F. KLAASSEN, de nieuwe commandant van Hr. Ms. ,Java". Op 3 Januari a.s. Overste Klaassen commandant. By K.B. van 23 December 1937 is ten eerste bepaald, dat Hr. Ms. Kruiser Java thans in dienst opgelegd te Wil- j lemsoord op 3 Januari 1938 voor den I actieven dienst beschikbaar wordt ge- steld. Ten tweede met de onder a genoemde datum: a. het bevel over Hr. Ms. Kruiser Java opgedragen aan den Kapt. Luit. ter zee L. F. Klaassen, onder eervolle ontheffing van het bevel over Hr. Ms. Pantserschip Hertog Hendrik. b. het bevel over Hr. Ms. Pantser- j schip Hertog Hendrik, opgedragen aan j Kapt. Luit. ter Zee H. J. Breuninck, j onder eervolle ontheffing van het be- vel over Hr. Ms. Opleidingschip Van Speyk. c. met de waarneming van het bevel over laatstgenoemde bodem tydelijk j belast Kapt. Luit. ter Zee W. C. H. j Hoog. Waarschijnlijk nog enkele dagen, dan zullen de tien baby-uitzetjes, naar hun plaatsen van bestemming verhuizen. Het zyn wat de dames noemen „snoezige uitzetjes". Het dames-comité heeft gemeend alle Hel- dersche dames, waarvan het grootste deel immers aan het goede doel heeft bijgedragen, kennis te doen nemen van den inhoud. Aan de volgende adressen staat een baby doos met uitzet. Daar kan men in de étalage den inhoud bewonderen, waar tusschen practi- sche en smaakvolle cadeaux ook nog een zalige Oranje hagelslag van de fir--a Bensdorp is ge deponeerd. Men ziet, aan alles is gedacht. De adressen zijn: Firma Groot, Koningstraat. Veen, Koningstraat. Jan Veen, Spoorstraat. de BoerKorver, Spoorstraat. Dunselman, Keizerstraat. Kannewasser, Zuidstraat. Kannewasser, Kanaal weg. Klaassen, Sluisdijkstraat. Licher, Stakman Bossestraat 54. Corrie Kossen, Laan. Voorstellingen op 7 en 8 Jan. a.s. Naar wij vernemen zal het Kovacs Lajos- ensemble, evenals vorige jaren, weer een be zoek aan Den Helder brengen en wel op 7 en 8 Januari a.s. Mede komen Nina Dolce, de viool- virtuose, Koos Koen en „Snip en Snap-revue". <J an Rapalje is de naam, Aan een fietsendief gegeven. Noord Noord-Holland wil geen blaam Recht zoekt men hier in het leven. Aan de speurders dan een pluim! Pen op al dat zwijntjesjagen! Allen nu in goeden luim Laat de cel hem maar behagen! Ja, doch zelf steeds opgelet Enje fiets op slot gezet! SPAG. Een lezer zendt ons dit aardige rijm, dat wij gaarne een plaatsje geven, zij het ter leering. Red. H. Crt. Luthersche Kerk, Weezenstraat. Gelyk dit in het vorige jaar het geval is ge weest, zal ook thans op den Oudejaarsavond, vanaf den toren der Luthersche Kerk in de Weezenstraat, door een dubbelkwartet uit de Oranje-Harmoniekapel, onder leiding van den heer J. Hertsworm, op blaasinstrumenten ge wijde muziek ten gehoore worden gebracht. Dit torenconcert vangt aan des avonds om zeven uur. Na dit concert vangt om half acht de Oudejaarsavond-Godsdienstoefening in de Luthersche Kerk aan. Voor nadere bijzonder heden verwijzen wij naar de advertentie in het nummer van a.s. Donderdag. Onder verwyziging naar de advertentie in dit blad vestigen wij er de aandacht van de bouwvakarbeiders op, dat er Donderdag a.9. in den Volksbond, Molengracht controle wordt gehouden op de vacantie-bonnen. Om nu de controle zoo effectief mogelijk te doen zijn, heeft de P. C. B. besloten de afdee- lingsbesturen te adviseeren welk advies wel zal worden opgevolgd om niet te ver zilveren voor hen, die niet aan den oproep tot controle hebben gevolg gegeven. Zij, die ter contróle komen, moeten de bon nen opgeplakt in het boekje aanbieden, aan gezien er ook niet meer los kan worden ver zilverd. Naar Hr. Ms. pantserschip „Hertog Hen drik", dat op 6 Januari a.s. naar de Spaansche wateren zal vertrekken, zullen de volgende brievenmalen worden verzonden: op 12, 19 en 26 Januari naar Gibraltar, op 1 Februari naar Oran, op 2 Februari naar Gibraltar, op 4 Februari naar Oran, op 9, 16 en 23 Februari, 2, 9, 16 en 23 Maart naar Gibraltar, op 1 en 3 April naar Funchal en op 6 en 13 April naar Gibraltar. Correspondentie, welke nog wordt ontvan gen na de laatste verzending op 13 April, zal naar Den Helder worden doorgezonden. De te verzenden stukken moeten gefran keerd zijn volgens internationaal tarief en voorzien zijn van twee elkaar snijdende lijnen over het geheele adres. Hr. Ms. flottieljevaartuig „Johan Maurits van Nassau" zal op 16 Januari a.s. naar Nederland terugkeeren. De laatste verzending van correspondentie naar dit oorlogsschip zal daarom op 5 Januari plaats vinden. Na dien datum ontvangen correspondentie wordt naar Den Helder gezonden. MÖTTLINGEK BIJEENKOMST. Morgenavond 8.15 uur zal, zoo wordt in een advertentie in dit numer gemeld, een Möttlin- ger-bijeenkomst worden gehouden in het Evan gelisatiegebouw, Vijzelstraat. van 27 December 1937. BEVALLEN: E. Vermaatvan der Hoek, d., T. KrulElzinga, d. A. Leydeckers— Sprengers, z. A. Bleeker—Riteco, d A. L. M. Fetter—Sleutel, z. H. M. Schouw—Otte, z. OVERLEDENWed. D. Pronk, geb. M. C. Kater, 65 jaar. P. van Strijen, (m), 83 jaar. In een hoofdartikel, gewijd aan de gespan nen verhoudingen in Europa, doch in het bizon- der in het Verre Oosten, schrijft de „Nw. Rott. Crt." gisterenavond o.m.: Hoewel het twijfelachtig is, of in een toe- komstigen oorlog verplaatsing van strijdkrach ten van Nederland naar Indië of omgekeerd, mogelijk zal blijken, eischt een juiste voorbe reiding van de imperiale verdediging, dat dit vraagstuk onder de oogen wordt gezien. In elk geval zijn wij voorstanders van een Staats- marine, waarvan het personeel over en' weer in moederland en overzeesche gebiedsdeelen dient en waarvan het materieel zoodanig behoort te zijn gebouwd, dat het volkomen zeewaardig en geschikt voor den dienst in de tropen is. Anderzijds zou het een onjuist standpunt zijn, indien op de bedoelde versterking zou worden gerekend. De verbindingsweg tusschen de gebiedsdeelen kan zoo onveilig zijn, dat de overtocht van bepaald materieel niet gera den is. Bovendien kan zoowel in Nederland als in Azië de politieke toestand van dien aard zijn, dat ontblooting van één van beide deelen des Ryks ontoelaatbaar is. Het behoeft geen nader betoog, dat om al lerlei redenen het overbrengen van land- en luchtstrijdkrachten van het eene gebiedsdeel naar het andere op bijkans onoverkomelijke moeilijkheden kan stuiten. Als conclusie moge gelden, dat zoowel in het moederland als in Nederlandsch-Indië de aan wezige weermacht van zoodanige sterkte zal moeten zijn, dat zij zelfstandig de verdediging met kans op succes zal kunnen voeren. De totale sterkte van de onderdeeden der Rijks weermacht wordt daarbij bepaald door de be schikbare geldelijke middelen. Nu is de Regeering met haar gezamenlijke defensievoorstellen wel zoo ver gegaan, als de financieele toestand maar eenigszins toelaat. De vraag rest evenwel, of het aandeel van de voor de Indische defensie bestemde gelden in de algemeene uitgaven niet had moeten worden vergroot ten koste van het deel, dat voor de verdediging van het moederland is uitgetrok ken. Zij, die deze opvatting huldigen, gronden haar op het feit, dat het gevaar, hetwelk boven het Aziatische deel van het Rijk hangt, veel urgenter is dan de oogenblikkelijke bedreiging van Nederland zelve. Er zijn nochtans méér facetten aan dit vraagstuk. Niet vergeten mag worden, dat het lot van Aziatisch Nederland onverbrekelijk ge koppeld is aan dat van het moederland. Indien dit moederland overweldigd zou worden, zou daarmede vroeg of laat ook beslist worden over het lot van Nederlandsch-Indië. Omgekeerd behoeft een verovering van Nederlandsch- Indië hoe rampzalig deze in haar gevolgen ook voor ons land zou zijn geenszins tenge volge te hebben, dat Nederland uit de rjj van de onafhankelijke staten verdwijnt. Om deze reden behoort vóór alles in het moederland een zoodanige weermacht aanwezig te zijn, dat daarvan de vereischte preventieve werking kan uitgaan. Daarmede wordt tevens een premie betaald voor de verzekering van de overzeesche gebieden, voor zoover hiervoor van de zijde van een Europeesche mogendheid gevaar zou dreigen. Op een boerderij naby het dorp De Waal heeft men dezer dagen een rattenjacht ge houden, met een hond van den heer K. uit Ongeren. Men ving in en om de kippenhok ken niet minder dan 31 volwassen dieren, later werden ook nog verschilende nesten op gegraven, die vol jongen zaten. Toen men het terrein van de jacht wilde verlaten bleef de hond nog achter en deze liet zich eerst mee voeren, toen men nog een groote rat onscha delijk had gemaakt. De heer J. Paagman kreeg dezer dagen bij het verrichten van werkzaamheden in zijn smederij een stuk ijzer tegen zijn bril, waarbij een der oogen zoo ernstig werd beschadigd, dat hij zich naar Den Helder moest begeven, teneinde zich daar onder geneeskundige be handeling te stellen. Men vreest, dat hij het oog zal moeten missen. De veeaanvoer was, zooals gewoonlijk in de Kerstweek, gisteren van weinig beteekenis. Het marktbezoek was echter zeer groot. Er werd een tiental nuchtere kalveren ver handeld, waarbij enkele van pl.m. 6 weken oud. De prijzen liepen van 10.tot 19. De wolveeaanvoer bestond uit twee oude schapen (geen beste) prijs pl.m. 16.per stuk. Wolhandel was er op de markt ook nu nog niet. Biggen werden evenmin verhandeld. De varkens op de boerderij doen 30 tot 30V£ cent per pond. Verder bestond de aanvoer uit enkele kis ten oude kippen, hoogste prijs 80 cent en ko nijnen, waarvan de prijzen liepen van 1. tot 1.75 per stuk. Aan de eierenveiling liepen de prijzen bij vorige week ook nu weder iets terug, n.1. van 10 tot 15 cent per 110 stuks. TEXEL, 27 Dec. 1937. Veemarkt. 10 kalveren 10—18; 2 scha pen 1517; 60 kippen 0.450.80; 28 ko nijnen 1.00—1.75. Eierenveiling. Aangevoerd 31103 eieren: 58—62 kg 4.80—5.25, 62—64 kg 5.10— 5.30,66—70 kg 5.40—5.85, 50—56 kg 4.20 —4.70. Ter gelegenheid van de te verwachten blyde gebeurtenis in het Prinselijk Gezin. Ter gelegenheid van de te verwachten blijde gebeurtenis in ons Prinselijk Gezin, zijn de plaatselijke wandelsportvereenigingen voorne mens een groote Herinneringswandeltocht te organiseeren, over een «afstand van ongeveer 10 km, onder de auspiciën van het Centraal Oranje Bestuur, alhier. Met dezen tocht wordt beoogd: 1. Uiting te geven van verknochtheid jegens het Prinselijk Gezin. 2. De feestvreugde te verhoogen. 3. Gelegenheid te geven om in het bezit te komen van een speciaal voor deze gele genheid ontworpen medaille. Elke deelnemer ontvangt direct na afloop de medaille, mits tijdig wordt ingeschreven. Bo vendien zijn voor vereenigingen, bestaande uit 20 man en een leider groepsprijzen beschik baar gesteld. Deze Herinnerings Wandeltocht wordt ge houden op den Nationalen feestdag, 's middags half drie vanaf het Helden der Zeeplein. Het geheel zal besloten worden met een défilé voor den Burgemeester. Vlaggen en vaandels kunnen medegevoerd worden. Voor inlichtingen wende men zich tot het Secretariaat: Tuinstraat 24. Zooals bekend is de film over de reis van de K XVIII zoowel in Nederland als In de Overzeesche gewesten met groot succes ver toond. Het werd van bijzonder belang voor Neder land geacht, dat deze rolprent ook in het bui tenland bekend werd. In de eerste plaats is dat een goed vlagvertoon en in de tweede plaats een uitstekende reclame voor de Neder- landsche werven en voor de Nederlandsche in dustrieën, die aan den Nederlandschen scheeps bouw medewerken. Voor de verspreiding van deze film buiten de grenzen van het Koninkrijk was een commissie in het leven geroepen bestaande uit de heeren: mr. K. P. van der Mandele, voorzitter, directeur der Rotterdamsche Bankvereeniging te Rotter dam; mr. D. Crena de Iongh, president der Ned. Handel Mij.; dr. E Heldring, president directeur der Kon. Ned. Stoomboot-Mij.; gep. vice-admiraal jhr. G. L. Schorer; ir. J. H. H. Verloop, directeur der N.V. Wilton-Feijenoord; gep. luitenant-generaal jhr. E. J. M. Wittert; O. van der Wilden, directeur der N.V. filmfa briek Polygoon; Ph. C. A. J. Quanjer, secreta ris, algemeen secretaris Algemeen Neder- landsch Verbond en ir. P. J. Ott de Vries, pen ningmeester, penningmeester Nederland in den Vreemde. De film is o.a. medegenomen door de han delsmissie naar Zuid-Amerika en daar herhaal de malen vertoond. De film, waarvan de tekst in het Engelsch, Duitsch, Spaansch en Portugeesch is vertaald en reeds in vele landen is vertoond, is nu naar Japan en gaat daarna naar Londen. Zij zal ge durende de tentoonstelling te Cairo in Januari aldaar eenige malen vertoond worden. Amerika heeft die verontschuldiging aan vaard en daardoor is een ontspanning ge komen in de betrekking tusschen beide lan den. Er zullen natuurlijk menschen zijn, die zich over dezen gang van zaken ontstemd toonen, zoo schreef de N.R.Crt. gisteren avond in een nabeschouwing. Menschen, die wantrouwig het hoofd schudden, omdat zij van meening zijn, dat dit alles geen garan tie biedt tegen incidenten in de toekomst. Ook zij, die aan de Japansche expansie een halt willen toeroepen en maar al te goed we ten, welke rol de Vereenigde Staten daarbij spelen, zullen een zucht slaken nu de Ja pansche diplomatie op knappe wijze de ont wakende Amerikanen weer in slaap sust en er voor zorgt, dat deze voorloopig niet tot groote stappen komen. Wil Japan met zijn overburen goede vrien den blijven, zoo schreef het blad, dan zal het op zijn tellen moeten gaan passen. Niet, dat buurman zich boos zal maken over de aan randing van het bezit van anderen, zoover zij -wij nog niet. Maar van zijn bezit doet men toch maar beter de handen af te hou den. Door deze oplossing is Tokio zichtbaar opgelucht. Maar het had dan ook waarlijk zijn best wel gedaan en was werkelijk in groote mate aan de Amerikaansche verlan gens tegemoet gekomen. Reeds hadden de Japanners schadevergoeding en verontschul digingen aangeboden. Daarenboven hebben zij nu medegedeeld, strenge orders te hebben gegeven vergissingen te voorkomen, zoo noodig zelfs met prijsgeving van strategi sche voordeelen. Bovendien is de betrokken commandant van de luchtmacht van zijn post teruggeroepen en zullen verscheidene andere officieren voor deze zaak terecht staan. Te Washington, waar men allerminst lust gevoelde de zaak nog verder op den spits te drijven, heeft men, zooals we in den aan vang van dit overzicht reeds schreven, met de Japansche maatregelen genoegen geno men, en de hoop uitgesproken, dat zij toe reikend zullen zijn. Nu deze onweerswolk voorbij is, is te Tokio weer alles zonneschijn. Men prijst de Amerikaansche sympathie voor Japan en gaat nu zelfs zoover, dat men beweert, dat de betrekkingen tusschen de beide landen door dit voorval nog versterkt zijn. Algemeen is men te Tokio van meening, dat tegenover Engeland niet dezelfde ver ontschuldigingen noodig zijn als tegen de Vereenigde Staten. Immers, aldus redeneert men, de Engelschen steunen de Chineezen en in zoo'n geval moet men ook de risico's van zijn gedragingen maar loopen. Oogenschijn- lijk schuilt daarin een kern van waarheid. Van Londen heeft men niets te verwach ten. Alle vriendelijkheid ten spijt, zal men daar zijn zienswijze over het Verre Oosten niet veranderen en die blijft tegen Japan ge richt. Maar in Washington is het anders. Hoe vriendelijker men dat behandelt, des te grooter is de kans, dat de politiek van isola tie de overhand behoudt. De oplossing luidt: Helpt allen mede, om een opbrengst van twee ton voor de Misdeelde Jeugd te krijgen. Koopt daartoe Kinderzegels. Gevormde woorden achtereenvolgens: kinderpostzegels; doel; steun; niemand; kind; toekomst; hulp; zijn; blijven; niet; twee ton; mogelijk; oplossing; kleintjes; twee; eer; vaders; voor; doet; dag; daarvoor. DAT GAAT NIET ZOO GEMAKKELIJK. Een minderjarig jongmensch, die zich voor genomen had om de wijde wereld voor het ouderlijk huis te verwisselen, bracht het niet verder dan Rotterdam, waar hij door de po litie werd aangehouden. Hij zal naar Den Helder worden teruggebracht. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 9—12 en van 13.30— 17 u. Zaterdags van 9—12 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8. „Kome dianten" en „Buiten de Wet". Rialto, Spoorstraat, half 8. „Chineesch Goud" en „Fiakerlied". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8. „In den schaduw van den Wolkenkrabber" en „De Oesterprinses". Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Licht op Barometerstand Den Helder 774.7 Temperatuur lucht 3,2 Laagste temp. lucht gisteren 2.2

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5