Raad Anna^Paulowna Halfjaarlijksche Inventaris- Opruiming DANCING Hoogstraat GD De laatste Maandag 3 Januari SO procent of meer Gemeente krijgt nieuw Raadhuis ^uttehtje. Weidmann vraagt zijn moeder om vergiffenis Predikbeurten Historisch moment in de Raadszaal begint onze Wegens het enorme succes met onze Zomerinv.- opruiming tegen HALVE PRIJZEN, brengen wij ook thans weer een groote partij Japonnen en Mantels met een korting van Een kleine partij Japonnen met een korting van plus minus 30 procent 1S tot 30 procent reductie EN NU: naar het Ds. J- W. SWAAN Muziekinstrumenten? Een welkom geschenk is voor Zeilers het boek over SCHIEMANSWERK door: J. C. COOLHAAS Prijs slechts f L— N,V. Drukkerij Uitgeverij v,h, C. DE BOER Jn Julianadorp Voetbal Ontwerp van architect Saai goed gekeurd. Welke functie krijgt gemeente opzichter Hoep? In de gistermiddag gehouden raads vergadering is op voorstel van den heer Hooimeijer z.h.s. besloten om het besluit tot verbouw van het Raadhuis ir te trekken en een nieuw Raadhuis te bouwen Zuid-Zuld-Oost van het bestaande, volgens het ont werp van den heer D. Saai, architect te Alkmaar. Met den bouw zal zoo spoedig mogelijk worden begonnen. Het oude Raadhuis zal worden afge broken. Vooraf ging een agenda van minder be langrijke punten. De notulen van de vorige vergadering wor den met kleine wijzigingen vastgesteld. Ingekomen is een verslag van denVleesch- keuringsdienst Den Helder over 1936. De Minister van Sociale Zaken heeft be richt, dat aan de gemeente f 134.8i is uitge keerd, wegens eerste verdeeling van de op brengst van het kleeding-, schoeisel- en dek kingsfonds. Van Ged. Staten is voorts een brief inge komen, betreffende het beschikbaar stellen van gelden voor feestelijkheden ter viering van de komende blijde gebeurtenis in de Prinselijke familie. De Minister staat toe om per leerling zoowel van openbare als bijzon dere scholen f 0.25 beschikbaar te stellen en voorts een bedrag van f59.—. De Raad besluit deze gelden te voteeren. Van den heer Nic. Cornelissen. landarbei der, is een verzoek ingekomen om een voor- Schot voor aankoop van land en grond voor den bouw van een woning. Adressant vraagt een bedrag van f2300.—. Het land is gele gen aan den Meerweg. De Raad besluit het voorschot te verlee- nen. 13. en W. vragen machtiging om toe te tre den tot de Onderlinge Fraudeverzekering van de Ned. Gemeenten. Alle ambtenaren, die geld onder hun be heer hebben, moet per 1 Jan. 1938 verzekerd worden. De Raad verleend de gevraagde machti ging. Van den inspecteur van het L. O. is een brief ingekomen, volgens welke deze het zeer zou toejuichen, als tot het beschikbaar stellen van een crediet voor een nieuwe taal methode voor school II werd overgegaan. Het lijkt den inspecteur intusschen raad zaam om niet tot aanschafing over te gaan, voor de minister zijn standpunt ten opzichte van d" spelling heeft Kenbaar gemaakt. Naar aanleding van de in de vorige raadsvergadering door den heer Hooimeijer gemaakte opmerking over een tekort aan leermiddelen en over het werken met ver ouderde methodes aan school II heeft het oud-hoofd der school, de heer de Vries, 'n schrijven gezonden, waarin hij er tegen op komt, dat hij de school verwaarloosd zou hebben achtergelaten. Dit schrijven wordt door don Voorzitter voorgelezen. Hierop zegt de Voorzitter, dat er niets ton nadeele van den heer de Vries door don hoer Hooimeijer is bedoeld. De heer Hooimeijer zegt informatorisch te hebben gesproken en deze dingen ge hoord te hebben van een ter zake des kundige. Spr. is van oordeel, dat de heer dp Vries den verkeerden indruk heeft ge kregen door de vet gedrukte kop in de Schager Courant. Nadat de Voorzitter als 'zijn meening te kennen heeft gegeven, dat de heer de Vries in,zijn vrijen tijd aan bet fantaseeren is geslagen, wordt het schrijven voor kennis geving aangenomen. Volgens een schrijven van Ged. Staten wordt geadviseerd om een besluit tot het aangaan van een kasgeldleening in te trek ken en te besluiten tot het aangaan van een rekening-courant overeenkomst van ten hoogste f 25.000 en een kasgeldleening van ten hoogste f 100 000 tegen maximum 1 pet. per jaar. inclusief genoemde f 25.000. Genoemde bedragen zullen het maximum zijn, dat in 1938 mag worden ongenomen. Volgt een voorstel tot vaststelling van een verordening tot heffing van leges voor het verstrekken van inlichtingen of opgaven uit het bevolkingsregister. Het door den voorzitter voorgelezen tarief wordt vastgesteld. Volgt een voorstel van den heer Hooimeijer om het besluit tot ver bouw van het Raadhuis in te trek ken en om te besluiten tot het bou wen van een nieuw Raadhuis op een terrein naast het bestaande. Op het moment, dat dit voorstel aan de orde wordt gesteld komt binnen de heer D. Saai, architect te Alkmaar, die de ontwer pen voor een nieuw Raadhuis heeft vervaar digd. De voorzitter, die den heer Saai welkom h"t deelt mee, dat men reeds in 1924 met de plannen voor den verbouw van het raad huis was begonnen. Het ontwerpen van plannen hiervoor was opgedragen aan den heer Saai, Men heeft toen niet direct de noodzaak van verbouw ingezien en deze uitgesteld In 1929 en 1930 werd uitbreiding echter dringend noodzakelijk omdat de cri sisjaren meer administratie en ambtena ren noodig maakten. Nadat de regeering wel had toe gegeven dat bet raadhuis in de tc-enwoordige toestand volstrekt onvoldoen de was maar toch geen gelden uit het werkfonds beschikbaar wenschte te stel len, heeft het Nutsdepartement Den Helder aangeboden de gelden voor den verbouw aan de gemeente te leenen. Nadat de voorzitter zijn voldoening over het een en ander heeft te kennen gegeven wordt het woord verleend aan den heer Hooimeijer, die zijn voorstel op de volgende motieven baseert: 1. De plaats van het oude raadhuis is ongeschikt tot uitvoering van het verbouw plan, wijl: a Een zooveel hooger wordend gebouw daar minder goed zal uitkomen, ja mis staan. b. De omgeving daardoor ontsierd, en een domineerend gebouw als van de Ned. Herv. Kerk, aan het gezicht onttrokken. c. Op deze plaats zal moeten uitmonden een straat „in het uitbouwplan ontworpen" welke bij omligging een voor het verkeer gevaarlijke uitmonding zal krijgen, in de bocht bij A. Dekker. d. Door nauwe insluiting van het te ver bouwen raadhuis tusschen nieuw aan te leggen straat en terrein van de Ned. Herv. gemeente is er onvoldoende gelegenheid tot uitbreiding. 2. Verbouw op het oude fundament be- teekent gebonden zijn aan de oude vorm, en zal oorzaak worden van een minder za kelijke indeeling. 3. De bestaande fundamenten zijn onvol doende beproefd, waardoor bij het optrekken van een zwaarder pand, te groot risico ont staat. 4. De som van f 26.000, voor verbouw ge voteerd, is voldoende groot een bescheiden „toch behoorlijk aan te stellen eischen be antwoordend", nieuw gebouw te stichten. Te zamen redenen, voldoende, om voor te stellen het besluit van 22 Maart 1.1. tot verbouw in te trekken, en om te besluiten tot het bouwen van een nieuw raadhuis op het terrein ten Zuid-Zuid Oosten van het bestaande. De voorzitter komt er tegen op, dat de fundamenten onvoldoende beproefd zouden zijn. De fundamenten zijn gedurende veer tien jaar door allerlei instanties onder zocht en gebleken voldoende stevig te zijn. Overigens is de vorzitter het met de motie ven van den heer Hooimeyer eens. De heer op 't Veld zegt zich thans met nieuwbou- wing te kunnen vereenigen. De heer Keuris is ook van oordeel dat men op de oude fundamenten niet meer mag vertrouwen. Spr. dringt erop aan, dat er voor den bouw boringen zullen worden verricht. Spr. veronderstelt, dat de boorsta- ten dan 9 meter zullen aanwijzen, terwijl het oude raadhuis op palen van 5 meter staat. Spr. acht het niet verantwoord, dat op de fundamenten van een gebouw van één verdieping een gebouw van twee ver diepingen wordt gezet. De heer Kloosterman zegt ook voor nieuw bouw te zijn. De heer Kuiken meent, dat de onderbouw sterk genoeg is. De Voorzitter deelt mede, dat men zich ook tot den minister van Binnenlandsche Za ken heeft gewend over den bouw van een kelder tegen gasaanvallen. De minister heeft geantwoord, dat zulk een kelder niet wordt geëischt. Het voorstel lot nieuwbouw wordt dan z. h. s. aangenomen. De Voorzitter vraagt dan hoe de leden over de plannen denken. De heer Dekker maakt er aanmerking op, dat bij de bespreking van de plannen de gemeente-opzichter er buiten gelaten is. Toch acht spr. het van buitengewoon groot belang, dat Hoep, die in de toekomst met den bouw te maken zal hebben, thans bij de besprekingen aanwezig is nog verder er een werkzaam aandeel in heeft. Er is indertijd voorgesteld om ook den heer Hoep een plan te laten maken. Toen is spr er ook tegen geweest, maar spr. meent, dat er op het oogenblik nog tijd is een en ander goed te maken. De heer Dekker stelt daarom voor om de opdracht tot het bouwen en verder uitwer ken der plannen van het nieuwe raadhuis te verstrekken aan den heer Saai, architect te Alkmaar en den heer Hoep, gemeente architect te Anna Paulowna. De heer Dekker zegt voorts, dat het een publiek geheim is, dat de plannen voort durend wijzigingen hebben ondergaan en dat de heer Hooimeijer herhaaldelijk bij besprekingen in het college van B. en W. aanwezig is geweest. Van den heer Hooi meijer is het voorstel uitgegaan om twee plannen te laten maken. Dat de heer Hoep voldoende deskundig is. blijkt volgens den heer Dekker wel uit het feit, dat de heer Hooimeijer destijds verklaarde, bij den heer Hoep om toelich ting te zijn geweest, Uit dien hoofde acht spr. het wenschelijk om Hoep een werk zaam aandeel in den bouw te geven met het oog op toekomstige storingen in electri sche leidingen, in de centrale verwarming, enz. enz. De Voorzitter kan zich ermee vereenig>en, dat de heer Hoep belast wordt met het opzicht over het werk, maar meent, dat het niet aangaat om een mede-architect te benoemen nu de plannen door den heer Saai reeds zijn uitgewerkt. De heer Dekker meent dat de heer Hoep juist niet belast kan worden met het op zicht. Hij moet dan den heelen dag aan wezig zijn en kan niet als gemeente-opzich ter werkzaam zijn. Ook kan hij r'n parti culiere werk dan niet doen. De Voorzitter vraagt of de heer Dekker dat weet van den heer Hoep. De heer Dekker antwoordt, dat hij dat veronderstelt. Spr .meent dat de heer Hoep wel degelijk met den heer Saai samen de plannen moet uitwerken. Spr. weet niet waarom dat niet zou kunnen. Voor de verdere discussie over deze aan gelegenheid gaat de Raad in comité. Na heropening blijkt alleen de S.D.A.P.- fractie het voorstel van den heer Dekker te steunen. Het voorstel wordt daarop verworpen met 7 tegen 4 stemmen. De plannen welke aan den muur van de raadzaal zijn gekomen worden vervolgens bekeken. Het blijkt de bedoeling te zijn om het oude raadhuis te sloopen. De heer Dekker vraagt nog naar de be grooting. De heer Saai antwoordt deze aan de leden te zullen sturen. Spr. meent, dat hij de kosten nog met enkele duizenden zal kunnen drukken, zoodat deze weer aan de gdtneente ten goede zullen komen. De plannen worden door de vergadering in den huidigen vorm goedgekeurd. De wcnschelijkheid wordt nog naar voren gebracht om zoo spoedig mogelijk te begin- Gabardine en Tweedregenmantels noteeren wij met terwijl alle DAMESHOEDEN In Vilt en Velours tegen HALVE PRIJZEN worden verkocht Alle andere artikelen, Peignoirs, Rokken, Pullovers, Kindermantels, Blouses, Pel erijen met ÏO tot 50 procent korting KONI^OT^^6.90 tegenover DE WITTE BIOSCOOP Heden overleed onze beste Zwager en Oom predikant te IJmuiden, in den ouderdom van 43 jaar. Den Helder, 30 Dec. '37. M. W. BIJL— Rooseboom en Kinderen. Wanneer U een of ander muziekinstrument wilt overnemen of er een hebt aan te bieden, plaats dan een De kosten? - Gering! IEDEREN-ZATERDAG-ZONDAG DANSEN - ENTRÉE - f 0.15 DAMES - GRATIS TOEGANG -VERSTERKTE BAND- -Z0NDAG - PRIJSDANSEN- -ZATERDAG - FEESTAVOND- DEN HELDER AMSTERDAM abè Zi *-«A.-Aï"v "9t£ C5 non met den bouw. De heer Saai is het hier mee eens en zal zoo spoedig mogelijk zijn teekeningen voltooien en de horingen laten verrichten. Dit zal worden gedaan door den heer Droog te Kolhorn. De voorzitter feliciteert den Raad met het genomen besluit en noemt het een historisch moment. (Applaus.) Rondvraag. De heer Dekker meent, dat het coll. van B. en \V. voornemens is om aan te vragen het diepspitten in werkverschaffing te doen geschieden. Spr. protesteert hiertegen en meent, dat dit de werkloosheid zal vergroo- ten. Bij een hierna volgende discussie blijkt, dat er zoowel van werkgevers-, als van werknemerszijde groote bezwaren zijn gerezen (ook het bestuur van van de L.T.B. stuurde een afkeurende brief in). De voor zitter zegt toe, dat gezien deze bezwaren B. en \V. wel niet met de zaak zullen door gaan. Op diens vraag zegt voorzitter den heer Dekker toe hem van het uiteindelijke besluit van B. en W. op de hoogte te zullen stellen. De heer Dekker wijst er voorts nog op, dat er indertijd besprekingen zijn geweest over de ziekteverzekering voor werkloozcn, zoo als die te Enkhuizen bestaat, ook te Anna Paulowna toe te passen. De voorzitter antwoordt, dat do informa ties uit Enkhuizen niet bijzonder gunstig zijn geweest. De heer Kuiken heeft gehoord, dat de heer Hooimeijer bij vergaderingen van B en W. aanwezig is geweest. Of hij, de heer Kuiken, dat ook mag. (Gelach.) De voorzitter antwoordt, dat, als de heer Kuiken dat vraagt en hij heeft iets interes sants te vertellen voor een speciale aange legenheid, daartegen geen bezwaar bestaat. Bij de sluiting van de vergadering worden zoowel door den heer Op 't Veld als door den voorzitter waardeerende woorden ge sproken over het in het afgeloopen jaar gepresteerde werk. Na zoowel raadsleden als pers een zalig uiteinde en een voorspoedig nieuw jaar te hebben toegewenscht sluit voorzitter de ver gadering. Getuigen gehoord in het proces van den massamoord. De rechter van instructie te Versailles in de zaak van den massa-moordenaar Weid mann heeft Henri Tricot, den echtgenoot van Colette Tricot, die vriendin en dienst meisje was van Weidmann en Roger Mil- lion, verhoord. Uit dit verhoor blijkt duidelijk, dat zijn vrouw en Roger Million op de hoogte waren, voor 28 September, van den moord op Jean de Koven. Op 3 November bekende Colette Tri cot haar man, dat zij evenals Roger Million op de hoogte was van het tragische einde van Jean de Koven-. Met Julianadorp is de reeks kin dermiddagen voor onze krant beslo ten. In alle centrumplaatsen van de omgeving zijn we met Repelsteeltje, prof. Melorini en Greetje geweest. Al onze abonné's hebben hun kinderen kunnen laten genieten van dit „feest maal". Ongeveer vier duizend kinde ren hebben de laatste weken met oogen als theeschoteltjes monden als open hooischuren van het goo chel- en sprookjesprogramma geno ten. Er zal nog worden nagebab- beid, dat weten we ei. we zijn er van overtuigd, dat we ons doel: „de versteviging van de band tusschen onze krant en haar abonné's" heb ben bereikt. Het was lang geen slecht besluit, gisterenmiddag. Wat waren die jon gens en meisjes van Julianadorp goedlachs en wat hebben ze stil ge noten van het sprookje met zijn fijne aankleeding. Die twee en een half uur waren nog veel te vlug om. En nu gaan we morgen het nieu we jaar in, met nieuwe plannen.» maar die verklappen we nog niet. Zij hadden het lijk gevonden bij de villa „La Voulzie". Toen Weidmann op 3 No vember vernam, dat zijn vrienden het lijk ontdekt hadden, verwondde hij Colette Tri cot met een revolverschot in het been. De rechter liet hierop onmiddellijk door een arts nagaan of zich inderdaad sporen der verwonding op het been van Colette Tricot bevonden. Dit bleek het geval te zijn. Gistermiddag heeft Weidmann in de werkkamer van den rechter van on derzoek zijn moeder ontmoet. Eerst had de moordenaar echter tegenover zijn advocaat verklaard, dat hij zijn moeder niet zien wilde. „Ik zou het niet kunnen verdra gen haar te zien, nu zij dit van mij weet," zcide hij. „Het zou haar en mijzelf te veel pijn doen." In een tragische scène vroeg Weidmann zijn moeder vergiffenis. De moeder fs gister avond naar Frankfort teruggegaan. Bij haar aankomst en vertrek moest de politie vele fotografen, filmoperateurs en andere nieuws gierigen op een afstand houden, WIJZIGING N.H.V.B.-PROGRAMMA. In het N.H.V.B.-programma voor Zondag a.s., dat elders in dit nr. aan een beschou wing is onderworpen, is nog een kleine wij ziging gebracht; de wedstrijden Zeemacht 2—Atlas 2 (3 E) en Atlas A—H.R.C. C (Ad- spiranten Q) zijn namelijk uitgesteld. ANNA PAULOWNA Opstelling B.K.C. De elftalcommissie heeft Paardekoper en De Schipper van plaats doen verwisselen. Eerstgenoemde staat nu dus linksbinnen en De Schipper zal de gelegenheid krijgen op de linkshalfplaats te gewennen. ZONDAG 2 JANUARL Ned. Herv. Gemeente. Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. v. Wichen. Julianadorp, 's av. 7.30 uur, Ds v. Wichen, Den Oever, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Westerland, 's av. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Anna Paulowna vm, 10 uur, Ds. Vorstman. Doopsgezinde Gemeente. Ilippolytushoef. vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. ktberichten|Q HELDERSCHE EIERVEILING, 30 Dec. Aangevoerd: 13456 kipeieren: 48—51 Kg. 1'ën 4—4.40. 55-57 Kg. 3.90- 58—-00 Kg. 4.20—5, 61—63 Kg. 4.60— ti' &4~'0 Kg. 4.90—5.60, 124 eendeieren c7L^J-^x,per 100 stuks. oCHAGEN, (Eierveiling) 30 Dec. 1937. Aangevoerd 38000 kipeieren. 5456 kg. ifci'SS5 fl5f~58 -i.554.90; 58-00 kg. 4.30—4,9°; 60—62 kg. 4.95—5.05; 62—65 5.10— J-30; eendeieren 3.70 WARMENHUIZEN. 30 Dec. win. v k,°°' 3-60-6.50, gele kool 1-1.60, D. Zï ck°01 ï-30-2-70. drielingen 7.10-7.20, 9«nLo~A erove "ien 8.50—9.10, peen. i«a™, Aanv°er: 66900 kg roode kool, ïwoo kg gele kool, 33.600 kg. Deen sche temtolV10300 K" "ien. 1875 Kg. peen. ru? n I-ANGEXDI.TK 31 Dec. UiUen 9—9.50, drielingen 7.20. stek 5.10— been 2.102.50, kleine peen 1.10, ram- X lL .1'3,°' kro,on 3—3.90. K.K joode kool 3.30-5.90 1250 kg. knol- SavAvi\2~H°: 330()n ka- Kclo Kool 1-1-00 S Jr1-1'80].» K*. d- witte kool krop «"dijvie GO NpODSCHARWOtTDE. 31 Dec vo srn V°~030' drielingen 7.20-7.40. er0 v ,P(T1 2 40-2.G0, kleine peen 80 ct. f, k?° 4.10-6; groene kool 1.20-1.70 dijvie 070 d- witte k001 2-_2-90 1111

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 10