Anna Paulowna in 1937 Lang niet ontevrede n Julianadorp en Koegras in 1937 Wanneer het laatste nummer van onze courant, dat in dit jaar verschijnt, in han den van de lezers komt, dan scheiden ons nog slechts enkele uren van een nieuw jaar en wordt een periode afgesloten, welke voor den één meer, voor den ander minder aange name of onaangename momenten heeft me degebracht. En toch moeten wij allen niet al te somber gestemd zijn, want dan zou het leven, al is het dan voor een ieder onzer geen lust, zeker een last worden. En heusch, zoover is het gelukkig toch nog niet geko men. Uit den aard van ons werk komen wij gedurende een heel jaar met veel en veler lei soort van menschen in aanraking en dan blijkt ons geregeld uit de gesprekken, dat, niettegenstaande er zorgen en moeiten te ovenvinnen zijn, de toekomst niet zoo somber wordt tegemoet gezien als velen dat willen doen voorkomen. Ja, wij spraken zelfs iemand, die zeidc: „de menschen zijn te vergelijken met de varkens, ook die worden immers knorren de vet". Nu is dit wel een zeer algemeene uitspraak, maar zij houdt toch ook veel waars in. En wanneer men in gedachten het thans afgeloopen jaar aan zich laat passeeren, dan blijft er toch nog genoeg over, om dank baar te zijn. "Het Oudcjaarsnummer van onze courant wordt door de lezers steeds met veel en thousiasme ontvangen. Immers daarin ho pen en weten zij te vinden, wat hun het naaste raakt en daardoor wordt de band met en de gehechtheid aan de streek of plaats hunner inwoning weer inniger. Wij willen dan trachten om in een kort bestek een resumé te geven, van dat wat in liet afgeloopen jaar passeerde. De Landbouw, welke in onzen Polder een tamelijke opper vlakte beslaat, boekte geen slechte resul taten. Er blijft steeds wat te wenschen over. De voorlichting op lezingen en cursussen opgedaan, wordt tot bevrediging van zeer velen in practijk gebracht en nog steeds wordt naar meerdere en betere kennis ge streefd. En als alles gaat zooals wij hopen, dan zal men eerlang alhier zelfs een lagere landbouwschool bezitten. De Veehouderij, de hoofdbron van bestaan, lachte ons toe met wat betere prijzen voor de diverse pro ducten, doch ook daar kwam weer een streep door de rekening. Het gevreesde mond- en klauwzeer brak uit op alle bedrij ven en wij behoeven niet te vertellen, welk een schade dat met zich medebrengt. De Tuinbouw, welke wel ercen reuzewinsten opleverde, was evenmin slecht te noemen en kon wat le uitkomsten betreft, gemakkelijk met an dere bedrijven wedijveren. Met de Pluimveeteelt- en houderij ging bet over het algemeen wel naar wcnsch. al zal elke pluimveehouder wel de een ol andere bijzondere wensch hebben. De Bijenteelt, door veel personen beoefend, was evenals het vorige jaar, weer niet loonend te ma ken. Een van onze imkers vertplde ons, dat het nu financieel wel niet best is, maar zoo voegde hij er aan toe, wij zijn toch liefheb berij-imkers en geen beroeps-imkers. Daar wilde hij natuurlijk niet mee te kennen ge ven dat 't de liefhebberij-imker zijn geld moet gaan kosten, maar het maakt toch een groot verschil of men er zijn brood in moet verdienen of niet. De Bloembollenteelt is dit jaar weer iets loonender geweest. De prijzen waren goed. maar de opbrengsten bleven over het algemeen onder de verwach ting, want er was veel klein goed onder de bollen. Het is te wenschen dat deze ople ving zich mag voortzetten, want in dit be drijf vinden vele handen werk en brood. Na deze korte beschouwing over de diver se bedrijfstakken, resten ons nog cenige an dere zaken, die besproken dienen te wor den. Allereerst dan de Woningbouw. Enkele nieuwe woningen werden bijge bouwd, en wanneer de verordeningen geen hinderpaal in den weg legden, zouden er ongetwijfeld nog wel eenige bij komen. Wo ninggebrek is Iqicr echter niet. De Bevolking van dorp en polder is nagenoeg hetzelfde gebleven. Vestiging en vertrek wegen tegen elkaar op. Het Wegennet van den Polder „Het Koegras" blijft als steeds in goeden toestand, en waar noodig worden verbeteringen aangebracht. O.m. heeft het breeder maken der wegen en het uitdiepen van de vaarten zeer de aandacht Een enkele straat wacht nog op verbete ring. De Jac. v. d. Veerstraat wordt in orde gemaakt. De gemeentelijke Rioleering. van het dorp voorziet in een groote behoef te. Het bevreemdt ons echter ten zeerste, dat nog zoovele perceelen hierop niet zijn aangesloten. Dat is toch inmoreel, want ve le jaren aaneen heeft men het Gemeente bestuur lastig gevallen over deze zaak, en nu een en ander een feit geworden is en de Gemeente zich vele duizenden guldens hier voor heeft getroost, blijven die hardschreeu- wers met hun aansluiten daarop achterwe ge. Met Jubilea f zijn wij niet ruim bedeeld. De Coöperatieve Stoomzuivelfabriek „De Vooruitgang" be stond op 4 Aug. jl. 10 jaar en op 26 Aug. her dacht de familie Kossen, dat zij 25 jaar in dienst was van de Ncd. Spoorwegen. Ter gelegenheid van het Koninklijk Huwelijk in de maand Januari, werd in de Ned. Herv. Kerk een lichtkroontje geplaatst en werd aan de Kortevliet een boomplantdag gehou den. Het Vereenigingsleveu, dat op velerlei gebied wordt onderhouden, draagt er veel toe bij, dat vraagstukken, die anders nooit in bespreking kwamen, thans wel de aandacht trekken, en wij willen ho pen, dat ook deze ontwikkeling en ontspan ning gestaag voortgang moge hebben. De vertegenwoordigers van het agrarisch deel dezer gemeente in den t, jineenteraad bestonden ook dit jaar uit dcu beer P. van der Veer ^A.R.) en den heer K. Hoornsman Jr. (V.D.) De Waterleiding tarieven zijn hier nog maar steeds aan den hoogen kant en niettegenstaande daar meermalen op gewezen is, blijft een veran dering in gunstigen zin uit. Bijna alle wo ningen zijn van Electrlsch licht voorzien. Een enkele blijft daarvan versto ken, omdat de kosten van aanleg daarheen te hoog worden. De Brandweer die nu gemoderniseerd is, heeft dit jaar bij een paar branden assistentie moeten verleenen! In hoofdzaak gebeurt dat nu vanuit Den Helder zelf. De schakel in het verkeer vormt de Autobusdienst van J. van Scheijen. Zij is trouwens ook de cenige dienst die Julianadorp aandoet en zoodoende in communicatie brengt met Den Helder en Schagen. Aan het kanaal heeft men vele busverbindingen, doch dat is toch altijd nog een afstand van ruim 2 K.M. De spoorhalte „Koegras' zal met den komen den Zomerdienst worden opgeheven. Op Winkelzaken- gebied valt alleen te vermelden dat de zaak J. Kossen overging aan H. Schermer- horn. Sport beoefende men op velerlei gebied. De Bridge- en Schaakclubs voegden zich nog bij deze lijst. De werkloosheid die in de zomermaanden bijna tot nul ge daald was, loopt in de wintermaanden maar weer steeds op en vergt van diverse instan ties nog tamelijk groote uitgaven. Het Kerkelijk leven met zijn ups en downs gaat zijn gang, ge steund door de vereenigingen die zich ook op dat terrein bewegen. Maar het blijft bij kringetjes die geen gewicht in de schaal leg gen en de massa wordt zoo goed als ter zijde gesteld. Verkeersongelukken hadden op den Rijksweg ook weer plaats, waarbij zelfs dooden te betreuren waren. Wij hebben weer zoo hier een en ander de revue laten passeeren, misschien wel niet geheel volledig, maar toch een beeld gevend van den huidigen toestand in onze omgeving. Wij besluiten dan dit jaaroverzicht met de hoopvolle gedachte, dat niettegenstaande al les niet van zelf is gegaan, er toch reden tot tevredenheid kan zijn. Dat 1938 ons nog meer goedgezind moge zijn, wenschen wij al onze lezers van harte toe. Julianadorp, December 1937. Wieringen in 1937 Na de zoo feestelijke inzet va. het jaar 1937 in verband met 't huwelijk van onze Troonopvolgster, welke gebeurtenis ons gan- sche volk de eerste week van 1937 (en reeds lang daarvoor) tot dien gedenkwaardigen datum 7 Januari 1937 in beslag nam, een gebeurtenis die ons als 't ware stimuleerde blij en opgeruimd de toekomst tegemoet te zien, trad te Wieringen, waar eveneens op luisterrijke wijze werd feestgevierd een, we zouden haast zeggen „weldadige" rust in, die het geheele jaar bestendigd bleef. Daar waren geen wereldschokkende ge beurtenissen die Wieringen, zooals vroeger zoo vaak het geval was, in het centrum der publieke belangstelling brachten. Er is stil stand gekomen in de opeenvolging van hel denfeiten, maar vermoedelijk ook in de ont wikkelingsgeschiedenis van Wieringen zelf en met eenige bezorgdheid vragen wij ons af: „Zal deze stilstand een voorbode zijn van achteruitgang"? Wij zijn bijna geneigd dit te gelooven. Mocht het door de Zuiderzeewerken ver kregen achterland zekere perspectieven ope nen voor de toekomst; nu met ingang van 1 Januari a.s. de Meer zelfstandig wordt (en op den duur het oude Wieringen ongetwij feld zal gaan overvleugelen), keert Wierin gen als 't ware terug naar haar isolement. Weliswaar heeft Wieringen de vruchten van haar snelle opbloei geplukt, maar nieu we mogelijkheden tot een gestadige ruimere ontwikkeling achten wij voorshands niet aanwezig. Door het zooeven genoemde zelfstandig worden van de Wieringermeer zal het bevol kingscijfer van Wieringen, dat in den loop der jaren steeds opklom, (nog dit jaar nam het met een kleine 100 toe), een gevoelige aderlating moeten ondergaan. Het aantal Wie verleden gebeurtenissen eenvoudig in chronologische volgorde opsomt, bedrijft oud heidkunde. Pas wie ze zeeft, in oorzakelijk verband schikt en naar hun belangrijkheid te boek stelt, schrijft geschiedenis, welke in tusschcn, door de bewerking die het mate riaal moet ondergaan, een persoonlijke inslag meedraagt. Een nadeel volgens sommigen, maar onvermijdelijk. Vooral omdat dit soort overzichten nogal eens wordt .bijgezet" naast zijn voorgangers, moeten we geschiede nis schrijven en dus aanknoopen bij een vo rige beschouwing. Het jaar 1936 mocht ons reeds aanleiding geven tot een redelijke tevredenheid, doelt 1937 is voor Anna Paulowna geweest een goed jaar! Een jaar eindelijk weer eens zonder dreiging van wegzakken, zonder ineenstortingen, een jaar waarin de conjunctuurlijn naar boven heeft gcloopen, zonde.- weifeling. We vatten de bange belevenissen van 1931 tot 1931 sa men en als we daartegenover zetten het laar 1937, dan zeggen we ronduit: Anna Pau lowna heeft behoorlijk geboerd van 't jaar, er was werk, er is veel gewerkt en we zijn er op het oogenblik beter aan toe dan me nige gemeente in onze omgeving. Een onderzoek van het departement van Sociale Zaken in Anna Paulowna ingesteld, heeft aan het licht gebracht, dat 6i van het arbeidersinkomen hier in de bollenteelt wordt verdiend. En dit is de oorzaak van de omstandigheid dat onze polder er zeker be ter aan toe is (zoo men wil: aanmerkelijk minder slecht) dan zustcrgemecntcn. De bol- lencultutir heeft wel een wat speculatief ka rakter, er zit muziek in èn er glinstert nog eens een dubbeltje tusschcn de centen door! De bollenteelt nu heeft opnieuw een goed jaar gehad. De opgang van de prijzen heeft zich voortgezet. De Breezander bollen besomden hooge prij zen door slecht gewas elders. De beplante oppervlakte bleef constant. De oogst van vroege tulpen was matig, van Darwintulpen goed tot best, van de narcis goed en van de hyacint best. De veiling had een belangrijk vergroote omzet. Er was heel veel werk aan den winkel en de genoemde 64 geeft een ongezochte ver klaring voor de bijzonder gunstige werkloos heidsstaat van dit jaar. Wanneer men na gaat, dat er in 1933 in het drukst van den zomer toch nog 89 werkloos waren, dan zegt het toch wel iets dat men ir Anna Paulowna dit jaar begin October pa" 6 werkloozen in geschreven had. Nu moge het waar zijn dat er 8 December toch weer 311 ingeschreven stonden, men vergete niet dat er in 1933 on der gelijke weersomstandigheden ruim het dubbele aantal waren en men in December van dat jaar na enkele dagen doorvriezend weer boven de 800 is geweest! De akkerbouw leek, zoo het zich liet aanzien, wederom een bevredigend jaar te maken doch, de wereld markt zakte juist onder de oogst in, die toch al wat qualitcit en quantiteit betrof, maar middelmatig was. Zoodoende was 1937 voor deze bedrijfstak niet zoo gunstig. De veeteelt zette do lange weg naar het minimum rendement voort. Do bevrediging zat in dien opwaartschen gang zelf, helaas nog niet in het bereiken van een redelijke belooniug van de persoonlijke werkzaamheden. Zelfs verplaatste de daling van de zuivelprijzen die eind November intrad, dien mijlpaal weer naar een verdere toekomst. Niettemin mocht de voordien geregistreerde verbetering voldoening wekken. De gemeente kon het nog niet zonder een z.g.n. „uitgestoo ten" bedrag op haar begrooting stellen, doch het bedrag toont over de jaren een vermin dering. Het R.K. raadslid C. v. d. Ploeg werd we gens vertrek door den heer J. J. v. d. Berg Az. vervangen. De linkervleugel der S.D.A.P. kon zich slecht met de partijprogrammawijziging (de fensie) vereenigen. Het 23-jarig bestaan dei- inwoners van de Wieringermeer op het ge deelte onder Wieringen vallende, bedraagt ruim 800. Het zielental dat nu pl.m. 6750 bedraagt, zal na 1 Januari dus tot beneden de 6000 dalen. Ook in het zakenleven trad een ongekende rust in. De eertijds bruischende energie uit de dagen van hoogconjunctuur, heeft plaats gemaakt voor zakelijke bedachtzaamheid en terughoudendheid. Nieuwe zaken kwamen er dan ook hoegenaamd niet bij. Verbouw of verfraaiing van winkelpanden kwam bijna niet voor. Het filiaal van Edel en Thies werd opgeheven. Er werden slechts enkele nieuwe burger woonhuizen gebouwd. Te Den Oever verrees een complex magazijnen van de Genie. Al leen het dorp Hippo werd een fraai pand rijker. De floreerende Boerenleenbank kwam tenslotte tot den bouw van een prachtig bankgebouw. De Middenstandsvereeniging toonde, zich weer zeer actief. Pogingen om te geraken tot een Sint Nicolaas Winkelweek strandden echter. Een fraai succes daarentegen werd de instelling van de ontwikkelingscursus, in verband met de Vcstigingseischen, waaraan door velen wordt deelgenonjen. De uitkomsten van de visscherij waren niet onbevredigend. Haring en paling wer den in groote hoeveelheid gevangen. Op 27 Sept. werd 45000 pond paling aangevoerd. Een volledig overzicht van de visscherij ho pen wij spoedig na 1 Januari te geven. Den Oever kreeg door de oprichting van een garnalendrogerij haar eerste industrie. De landbouwers maakten goede oogsten. Een schadepost werd het mond- en klauw zeer, dat ook hier in alle hevigheid heersch- te. Vrijwel geen enkele veestapel bleef voor de ziekte gespaard. De Holl. Mij. v. Land bouw deed weer goed werk en gaf in tal- looze zaken voorlichting. Een plan tot ruilverkaveling is in volle bewerking. Een urgente kwestie voor de Wieringer veehouders is die der melklevering aan de fabrieken. In verband met de stichting van een Coop. Zuivelfabriek in de Meer, viert de zuivelpolitiek thans hoogtij. Wij gelooven wel dat de beslissing tenslotte ten gunste van de Wieringermeer zal uitvallen. Zoolang deze fabriek er echter nog niet is, zitten de boe ren tusschen twee vuren. De werkloosheid eischt nog steeds tallooze sociale voorzieningen, die naarmate zij lan ger duurt, steeds uitgebreider worden. Het aantal werkloozen bedraagt gemiddeld pl.m. 350, die grootendeels rouleeren in de werk verschaffing. In de zomermaanden was het aantal werkloozen dit jaar gering daar vele arbeiders in de Wieringermeer werk vonden. Moeilijkheden als stakingen e.d. deden zich dit jaar niet voor. Aan belangrijke gebeurtenissen was 1937 overigens zeer arm. Wij laten hier nog en kele losse opmerkingen volgen. Den Oever kreeg een kleuterschool. De muggenplaag was dit jaar niet zoo erg. Ds. de Wilde hield op 2 Mei zijn intrede als Doopsgezind pre dikant. Brigadier Bergsma vertrok als Ma joor naar Purmerend, hij werd opgevolgd door den heer Tj. Brouwer. De autotocht voor ouden van dagen vond weer plaats. Het „Witte Kruis" hield weer zeer bewogen ver gaderingen. De Plattelandsvrouwenbond or ganiseerde vele reizen, die goed slaagden. De Gereformeerde kerk werd verbouwd. Van dalisme op de begraafplaatsen wekte alge meen verontwaardiging. De heer P. D. Spaander werd benoemd tot kassier van de Boerenleenbank. Zuster van der Togt ging als wijkverpleegster met pensioen. Prins Bernhard bezocht het Monument, evcnal3 Prins Chichibu. De Kamerverkiezing verliep zeer rustig. Er werd schaatsengereden in de Wielerbaan. De Koninginnefeesten brachten veel menschen op de been. De heer J. Wiegman vierde zijn 50-jarig jubileum als afslager bij den vischafslag. Het echtpaar Bruul vierde zijn 50-jarige echt- vereeniging. De heeren C. Koorn Vz. en L. Hulsebos werden raadslid. Wethouder Bos- ker overkwam een ernstig auto-ongeval. In Cinema de Haan ontstond tijdens een film- vertooning brand. Drie zeer geachte ingeze tenen de heeren J. P. Bosker, P. Kaan en M. de Haan overleden. Onze vroegere plaats genoot Dr. Pijl overleed eveneens. Tenslotte nog iets over de vereenigingen. Ook hier moeten wij ons tot het allerbelang rijkste beperken. Voor de vereenigingsmenschen was 1937 overigens een aaneenschakeling van feestjes en pretjes. Klink eindigde bij de Nationale kampioen schappen in de achtervolging als 4e achter Slaats. Jn. Kreijger werd sprintkampioen in Holl. Noorden. De Wielerbaan gaf prachtige programma's, o.a. stayerwedstrijden. De Wielerclub behaalde overal successen. De dames Snooij en de Wit handhaafden zich in het turnkeurkorps van Nederland. De gymnastiekvereeniging bestond 40 jaar en gaf een mooie feestavond. O.K.K. behaalde op concours te Rotterdam de meest mogelijke successen en verwierf de finitief de wisselbeker. Oost-Wieringcn be haalde eveneens een le prijs. O.K.K. bestond 15 jaar en vierde een schitterend jubileum. O.K.K. trad op voor de Avro. Apollo, Har monie en Zang- en Vriendschap behaalden overal successen en brachten eerste prijzen mee. Harmonie bestond 50 jaar, een groot evenement. Op grootsche wijze werd do ver. gehuldigd. Alle ver. gaven als steeds prachtige uitvoeringen, die zeer druk wer den bezocht. Wij besluiten hiermede dit overzicht en wenschen langs dezen weg alle Wieringers een zeer voorspoedig en gelukkig Nieuw jaar. plaatselijke afdeeling moest daardoor veel luister ontberen, terwijl de heer Jb. Raven èn als voorzitter èn als raadslid der S.D. af trad. Laatstgenoemd feit bracht ons mevr. BorstLiefhebber als eerste harer sekse in den raad. De Raad kwam voor enkele belangrijke kwesties te staan, met name, de raadhuis- bouw, de bebouwing van het z.g.n. Boschje en de schoolhoofdbenoeming in den Oost polder. Het langdurig onvervuld blijven van laatstgenoemde vacature spon om dit hoofd- looze tijdperk vele legenden, waarvan die veler meening weergaf, van welke de heer Dekker (S.D.) zich tot tolk maakte, n.1. dat B en W. de zaak traineerden, omdat de po litieke gezindheid van een volgens velen overigens wel geschikt en zich aanbiedende onderwijzer hier ter plaatse niet ge- wenscht was. Tenslotte werd de heer J. L. H. Hazeloop benoemd, die per 1 Juli in functie trad, daarmee een wel zeer interessante vijf jarige werkkring aan de Wieringermeer- school in Slootdorp afsluitend. De bebouwingskwestie in het Boschje kwam op door behoefte aan grond voor vil la's en rentenierswoningen en vond aanlei ding in het besluit van het Polder-bestuur om dit terrein in maximaal dertien percee len uit te geven. De gemeente was uit schoonheidsoverwegingen tegen een te dich te bebouwing van dat terrein gekant, zonder nochtans precies te weten welk een bebou- wingswijze dan wel haar goedkeuring kon wegdragen, omdat ze de bebouwing wilde zien in het raam van een geheel nieuw uit breidingsplan voor de Kleine Sluis. Juist omdat daarin terwille van een harmonisch geheel ook ruimte moest worden gelaten voor een nieuw raadhuis, werden de gega digden voor nieuwbouw in het onzekere ge laten. Wartt met de raadhuisplannen ging het allerminst vlot. gevolg van financieele verschilpunten met Regeering (Werkfondsl en Ged. Staten. Thans heeft de raad de gel den voor het uitbreidingsplan gevoteerd en het wachten is nu op het gereed komen van dc werkzaamheden van den heer Wieger Bruin. Zijn we goed ingelicht, dan zal het wachten van de liefhebbers van bouwen in het z.g. Bosch ie ruimschoots verantwoord blij ken te zijn. Uitbreiden van een dorp is geen materie om in een ademtocht af te doen. Dit geschiedde volgens nauwkeurig beraam de plannen, waaraan aestetische beginselen ten grondslag liggen! Van de personalia vermelden we hier dat de heer W. A. Hoep op 1 Januari tot tijdelijk gemcentcopzichter werd benoemd. Van het onderwijzend personeel gingen mej. Ouds- hoorn en de heer Den Broeder, resp. van School 3 en 2, en werden door mej. Blok en den heer Brinks opgevolgd. In begin Jan. nam het. waarnemend hoofd in den Oost polder; de heer Zaadnoordijk een benoeming tot onderwijzer naar Wijhe (Ov.) aan. Tot aan den komst van den heer Hazeloop yer- vulde de kweekeling met acte, den heer Van der Kolk, tot aller tevredenheid het hoofd schap! Ten aanzien van den Polder valt behal ve het gronduitgiftebesluit in het Boschje te vermelden dat omstreeks kermis de Drie- bruggen gereed kwamen, waarmee het be stuur veel eer heeft ingelegd. Rusteloos voortgaand wegenonderhoud achtte het tot plicht, zoodat op dit punt alle reden tot tevredenheid bestaat. Opzichter Taillie verhuisde naar de wo ning bij het watergemaal te Kleine Sluis, met het toezicht waarop hij werd belast en waardoor zijn jaarwedde een verhooging on derging. De hoofdingeland vacatureD. Stammes werd door den heer L. Metzelaar bezet. Het noodlottig verscheiden op 22 Januari van den heer D. Stammes werd allerwcfte met ontsteltenis ontvangen en laat nog in breeden kring een leegte voortbestaan Uit het gemeenteleven valt nog aan te stippen, dat veldwachter Teutelink medio Mei de dank van de geheele burgerij oogstte voor de wijze waarop hij gedurende 25 jaar zijn taak had vervuld. Op Koninginnedag volgde de eeremedaille in zilver verbonden aan de Oranje Nassau-orde. Deze woorden vormen een passende overgang naar de Oranjefeestvieringen. Vooral door de „on weersbuien bij de voorbereiding werd de viering van de Prinselijke trouwdag op 8, 12, 13 en 14 Januari iets geweldigs, dat bijna iedereen nog doet watertanden, terwijl Klei ne Sluis voor het eerst, naast Breezand, op 31 Augustus feest vierde. De kermis was bij zonder druk en weerspiegelde merkbaar een verbeterde tijd. 'n Tragische bijzonderheid is dat de Polder getuige kon zijn van F.sther de BoerVan Rijk's voorlaatste optreden in Slikker's zaal. De neutrale vereenigingen, grootendeels weer samenwerkend omtrent de datums, kregen weer iet heter bezoek op hun uitvoe ringen. „Ormenio" brengt kunst van hoog gehalte met haar abonnementsvoorstellin- gen, die tot in het voorjaar voortduren. De Middenstand is zeker niet achteruit gegaan. Men zoekt in eendracht macht en de laatste Sint Nicolaas-attractie was een groot succes. De jacht naar „de vier ne gens bracht de halve Polder op de been. ,T.PeN.V. Atbonta nam de autobusconcessie wieringenSchagen van den l.eer Geel over. ast kwam te staan dat in 1938 de spoor halte Rreezand verdwijnen zal, doch het sta* tion Anna Paulowna blijft behouden. H. JONKER Hz.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 22