en©s€©PiiM fe prebihbüurten Hei oude ^aaA Winkels tot 10 uur open Vrijdag 31 December 1937 Tweede Blad £tadónieiuuJ De heer Jaarsma verlaat het Loodswezen Honderd procent zeeman EETSERVIEZEN „d.i 9.98 Fa. ZOETELIEF Keizerstraat 75 Voor slechts 10 cent Postbestellers in dienst van het kind De blijde gebeurtenis De zoekprent in ons Kertnummer Vischafslag Den Helder [>r MDOIflflT FCT© ftiattoJAeaUï: XCo-oti-ü'AenteA: Fa. ZOETELIEF, Keizerstraat 75 Wdile, Rio-Lco-afl: Vlamingstraatsche Timmer- en Schilderclub inactie The Kings of Swing Vlug en goed vervoer gaat samen per „ESONA" 1937 Een overzicht JUWELIER BEEM5TERB0ER Schilder en waterrot. VV{j kennen hem al jaren We kunnen hem „uitteekenen", zooals we hem daar zoo dikwijls aangetroffen hebben in het Havenkantoor, wachtend op de „Londen-boot", z'n city-bag in de hand, en kauwend op een altijd dure sigaar. Breed-uit, de jekker open, de pet bra- Tourlijk op den Frieschen kop, en altjjd met een zweem van een lach op z'n rood bruin verweerd gezicht. Loods Jaarsma... schilder en zeeman.. een figuur, die by de haven van Nieuwe- diep hoort, die er mee vergroeide en die in de 32 jaren, dat hy by het Loods wezen hier diende, zich een zeer groot aantal vrienden gemaakt heeft. Jaarsma die vandaag voor het laatst officieel in dienst Is en morgen zyn „non-actief" leven aanvangt. We zijn by hem geweest om hem een inter view af te nemen, zooals men dat pleegt te doen als bekende persoonlijkheden vertrekken, en wie zal durven beweren, dat „Jaars" niet tot de populairen aan den buitenkant be hoorde Maar hij wilde er niets van weten... hij dacht er niet aan en vond het alles „groote flauwekul". Géén verhaal en óók geen plaatje...! Maar het was niet erg, want we kennen Jaars" vrij goed en zoodoende is het niet zoo moeilijk hier een zwanenzang te schrijven. Een zwanenzang... nee, dót niet. Verre van dat! Want Jaarsma blijft heel netjes in Nieuwediep wonen, dicht bij den buitenkant, om er, als het weer het maar even toelaat, piet z'n „Volkert" tuschenuit te wippen. Hij was vriend van iedereen aan de haven: piet de vletterlui, met de armsten uit de „Vischbuurt", met de beambten van het Havenkantoor en met de gezagvoerders der schepen. Hij was een graag-geziene gast, een gezellig prater en een goed zeeman. Het vorige jaar hebben wij een reis met hem gemaakt, een reis bij vliegend storm weer, toen hij de „Fauvette" naar Harlingen bracht. We hebben eenigen tijd naast hem ge- Staan, toen hij de schuit tuschen de hel van schuim en branding der uitermate gevaarlijke Waddenzee met vaste hand naar Harlingen stuurde. Door al die „krikkemikke" tusschen de eilanden, waar het wemelt en krioelt van de tonnetjes. Het leek ons heksenwerk, maar we kwamen in Harlingen, „Jaars" lachend en blozend als altijd, de man van de krant witjes en met een leege maag. Maar het was de kapitein van die „Fauvette" die ons op dien dag, zoo in het voorbijgaan, in 't oor fluisterde „He is a good fellow" en dót was elgeniyk precies de spijker op z'n kop met Jaars ma: een geschikte kerel! En nu verlaat hij z'n dienst. Een leven, voor een indrukwekkend deel op zee gesleten en voor een ander deel achter de schilders ezel. Daar kon hij fantaseeren naar harte lust, daar mengde hij z'n kleuren en tinten en schiep wilde zeeën en felbfewogen luchten. Schepen in stormnood, en schepen, die als drieste centauren naar de horizon renden. In de huizen van vele blauwe zeeridders tref je ze aan, die zeegezichten en de garde Is er wót trots op! 56 jaar is de heer Jaarsma nu oud, maar s.oud" is hij allesbehalve. Een ijzeren karkas, gehard op zee, tusschen het zoute schuim en den aanbulderenden Noordwester, en dat, menschelijkerwijs gesproken, nog wel een aantal jaartjes zal meegaan. Het is te hopen, want onze man gaat geen »,zittend"-leven leiden. Verre van dat. Hij heeft z'n „Volkert" en met z'n vrouw zal men hem nog heel wat malen voorbij de Harssen zien zeilen, met bollende zeilen en breed uit zwaaiend naar z'n vrienden op den hant. En ook achter de schildersezel, malende de Vergezichten van de zee bij Nieuwediep, die hij zéér lief had en waarop hy een menschen- leven voer. Hedenmorgen 11 uur is de heer Jaarsma in ïntiemen kring door den Commissaris van het Loodswezen, den heer P. C. van Diesrt, vaarwel gezegd. De heer Diest heeft den scheidenden func- tionnaris de volgende woorden toegevoegd: Jaarsma, Thans, nu het oogenblik is aangebroken, dat je na 32 jaren dienst ons gaat verla.ten, Wil ik van deze gelegenheid gebruik maken, om enkele woorden van afscheid tot je te richten. Het is, helaas bij het Loodswezen geen ge bruik, om bij het verlaten van den dienst, dit vertrek met eenige luister te doen ge schieden. Ik betreur deze omstandigheid, maar wij hebben haar te aanvaarden. Tóch doet het goed, by het passeeren van deze groote mylpaal in je leven, e\ en stil te staan, om terug te denken aan al Enorme sorteering. pracht porcelein met decor- HELDER's WARENHUIS LADEKASTEN vanaf f6.95 kunt U nu kennis maken met de zoo voor treffelijke kou-, griep- en pijnverdrijvende iiM ij n h a r d t j e s" (hartvormige cachets). Tijdelijk proefdoosje 10 ct. Bij Apoth. en Drog. datgene, wat In die jaren inhoud aan je leven heeft gegeven. Al die jaren heb je deel uitgemaakt van de organisatie, wier taak het is, vaak onder zeer moeliyke om standigheden, den zeeman te heipen zyn bestemming te bereiken. Het doet mij ge noegen te kunnen zegen, dat je als loods, je op kranige wyze van die taak hebt ge kweten. Van de jaren, die je onder mij hebt gediend, zal ik steeds een aangename herinnering bewaren. Het doet mij genoegen, dat ik je mede na mens den Directeur van het Loodswezen, har telijk dank kan zeggen, voor alles wat je in het belang van den Loodsdienst hebt gedaan. Thans is het oogenblik daar, dat ik af scheid van je neem als loods. Ik wensch je met je vrouw toe, dat je nog vele jaren in gezondheid van je pensioen zal mogen ge nieten en nog lang en met genoegen zult te rugdenken aan je diensttijd als Binnenloods bij het Loodswezen. Hij besloot deze korte toespraak met een enkel woord tot den opvolger van den heer Jaarsma, den heer Krijnen. Een toespraak, zich kenmerkende door een voud, doch volkomen in den geest xan den waterman: loods Jaarsma. Nog vele jaren Jaars! Wat de Herv. Kerk denkt te doen. Op den Nationalen Feestdag zijn Kerkeraad en Kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente alhier voornemens om een kerkdienst ter eere van de vorstelijke geboorte te houden in de Nieuwe Kerk, des avonds om 6 uur. De predikanten, Ds. Van der Poel en Ds. Enklaar zullen dan spreken, het Vrijzinnig- Hervormd Kerkkoor zal zingen en ook Mevr. Marg. Postuma zal medewerken door solozang. Moge het plan in blijdschap vervuld kunnen worden. 878 oplossingen werden ingezonden. Vyf gelukkige prijswinnaars. Hoe goed kinderen het opsporen van fi guren uit zoekprenten weten te waardee- ren, is ons weer eens gebleken uit het aantal inzendingen, dat we mochten ont vangen naar aanleiding van de zoekprent welke voorkwam in ons Kerstnummer- 1937. Niet minder dan 378 prenten meer of minder mooi gekleurd, kwamen op ons redactiebureau binnen en daaruit moesten we dus de gelukkige winnaars van de „riks" en van de vier boeken bepalen. Nu, dat was nog niet zoo heel eenvoudig, omdat er nog tal van ver gissingen gemaakt en onnauwkeurigheden bedreven bleken te zijn. Waar een zoo groot aantal oplossin gen binnengekomen was, hebben wij gemeend alleen aan diegenen de prijzen te moeten toe kennen, op wier inzending niets aan te mer ken viel. Tenslotte kwamen we tot den vol genden uitslag: De rijksdaalder werd toegekend aan: Keesje Bosch, Weststraat 100. De vier uitgeloofde boeken aan: E. Laagland Winder, Parkstr. 7, Julianadorp. Marietje Pronk, Janzenstraat 63. P. Keyzer, Goversstraat 26. Willy v. d. Hoeven, 2e Vroonstraat 26. Onze gelukwenschen aan de jeugdige win naars, die hedenmiddag voor 5 uur hun prijs al in ontvangst kunnen komen nemen. Aan den 14-jarigen Julianadorper zullen wij het boek wel zenden. 31.985 Kinderpostzegels verkoch ten zy. Magnifiek resultaat. Nog een paar dagen en het resultaat van den verkoop van kinderpostzegels in Den Helder zal bekend zijn. Maar hoe dat resultaat ook moge zyn, één ding staat vast: dat de bestellers van P.T.T. in deze stad een prestatie geleverd hebben, die waarlijk als buitengewoon aangeslagen moet woren, een prestatie, die voorbeeldig is en waarop wy trots kunnen zijn. Ziehier het resultaat van de dienaren van „Tante Pos": Het aantal zegels, dat verkocht werd, bedraagt 31.985 in Den Helder, een aantal, waarop wij zeker geen commen taar behoeven te geven. Dit aantal vertegenwoordigde een waarde van f 1.813.10, terwijl de overwaarde hier van is, het bedrag dus wat voor „Het Kind" gereserveerd wordt f 708.60. Ziehier, het resultaat, Is het niet prachtig? Wij vestigen er nog de aandacht op, dat voor de verkoop aan 9000 woningen in Den Helder, Huisduinen en Koegras aangeklopt moest worden en dat het werk maar eventjes in totaal 315 arbeidsuren vergde. Evenwel, er werd dubbel en dwars het bewijs geleverd, dat huis-aan-huis verkoop bij dergelijke colportage- tochten ideaal is. Het geheel werd verricht door 5 bestel lers, 1 kantoorknecht, 1 adspirant-bestel- ler, 2 jongelui en 3 hulpbestellers. Met name voor de 3 laatst genoemden een eere-saiuut: zy waren het toch, die ook gedurende de dagen dat ze geen dienst hadden, op het pad togen voor den ver koop, met het bovenvermeld eclatant succes. 30 December: Aangebracht door korders: Tongen Slips Schol le soort Schol 2e poort Schar Wijting Door garnalenvisschers Levende garnaien Gekookte garnalen per kg 0.81—0.76 0.72—0.66 p. kist 8.507.50 4.40—1.80 1.801.30 1.20—0.90 per lit 1.70—1.35 per kg 0.14C.15 „MTTSIS SACRUM". De directie van Musis biedt haar bezoe kers (sters) bij de jaarwisseling twee avonden waarop de dansmuziek zal worden afgewisseld met talrijke „demonstraties en prijs-wedstrij- den". De desbetreffende advertentie, voorko mende in de Held. Courant van heden, vertelt U hier meer van. De introducties zijn tweemaal geldig. AANBESTEDING. Bij de aanbesteding voor het maken van een straatweg naar het schietterrein bij Petten, onder beheer der Genie, was de heer F. D. Dienaar Sr. alhier, den laagsten in schrijver met 11.100. f POPTUCT VTEIIIP - J\c. ct l «>IP 'SS2- BEN HL'R. Als hoofdgang op 't Rialto-menu komt deze week voor een film, waarvan de naam, zoo wel bij jong als heel oud, herinneringen op zal roepen. Een naam, die onverbrekelijk is verbonden met romantiek, met sensatie van de goede soort en met een historische épos van den eersten rang. Ben Bur... ook als film, zagen we reeds verscheidene jaren geleden en nóg staat in onze verbeelding gegrift die klassieke paar denrace. De race, die den Romeinen in dien tyd een wereld-reputatie bezorgde. Het was alles zéér spannend en zéér schoon en wij hebben het ondergaan en vonden het jammer dat het uit was. Maar nu is er een andere Ben Bur geko men, een Ben Hur, opnieuw verfilmd, en op nieuw gesynchroniceerd. Het gesproken woord en de muziek zijn thans wezenlijke on- derdeelen der rolprent geworden en het ge heel is van nog grooter schoonheid dan de andere films van dien naam. Wij zijn er van overtuigd, dat de weinigen, die Ben Hur nog nimmer zagen en de velen, die haar reeds eerder aanschouwden, thans wederom naar dit theater zullen gaan. Om opnieuw te ondergaan dit uitermate bekoorende werk uit een lang-voorbijen tijd, een werk, dat ons uitbeeldt een der bekendste episoden (zoo niet dé bekendste!) der ge- heele wereldgeschiedenis. Een film, waarvoor wy bijzondere aandacht vragen. CHARLIE CHAN. Het Tivoli-Theater besluit dit speeljaar met een goede bekende: een Charlie Chan-film, getiteld „Paniek op Broadway", een film. waarin men de wereldvermaarde „Chineesche" speurder" (die echter zuiver Zweedsch bloed door z'n aderen heeft vloeien!) Charlie Chan, oftewel Warner Oland wederom als politie- speurder ziet optreden. Warner Oland is een merkwaardige ver schijning op het doek der schaduwen. Een figuur, die inderdaad in het besit is van sfeer, die heel weinig poespas behoeft te ma ken om U de angstrillingen over den rug te doen marcheeren. Natuurlijk, het zijn geen films van groot formaat en er zijn er tientallen die veel en veel beter zijn. Maar dat verwacht men hier ook niet van. Net zoo min als m' i van een spannende Edgar Wallace of Sapper-thriller een hooggestemd litterair werk verwacht. Maar wat men van deze films wel ver wacht en waarin Uw verwachtingen nimmer teleurgesteld worden, dat is een brok sensa tie, een verhaal van onverwachte wendingen en spannende episode'n, kortom een geheel, wat jong en oud anderhalf uur zal kunnen boeien. De naam van Warner Oland garan deert dit! MAANDAG BALANS- OPRUIMING THEESERVIEZEN v al 12 98 12 peis HELDER's WARENHUIS OP HOOP VAN ZEGEN. De keuze van de „Witte" is deze week ge vallen op een film, die 'weliswaar de meesten in den lande reeds eerder zagen, maar die toch door een groot deel van het kino-publiek bezocht zal worden. En dan niet omdat „Op Hoop van Zegen", een Holandsche film is. maar wel. gezien het feit. dat de rol van „Kniertje" hierin vertolkt wordt door haar, die eens de grootste onzer tooneelspeelsters was: Esther de Boer var Rijk. Het is volmaakt overbodig op deze plaats bijzonderheden van de film of byzonderheden van Esther de Boer van Rijk te geven: beide zijn over-bekend en het indrukwekkende aantal vereerders van deze kleine vrouw die echter zoo groot in haar kunst was, zal onge twijfeld. ook bij deze reprise, weer blijk van belangstelling geven. Als tweede film draait „Een avontuur in Barcelona". Oud jaar! Oud jaar! Verdwijn nu maar! 't Is mooi genoeg geweest, Dit helle-feest! Van spanning en van lyden, Dat scheen niet te vermyden? Een oorlog hier, een opstand daar, Vernietigd voor millioenen maar. En dat is dan nog niet genoeg: D'oorlog duizenden levens vroeg. Dat heet beschaving... Christendom!. 't Is diep beschamend: heidendom! En erger nog, geen woorden dan Ik vinden kan Voor al deez' gruweldaden! Och, wilt U toch beraden. En dat het Nieuwe jaar Ons nu voor rampen spaar, Opdat geluk en vreê, Van lieverlee, Weer terugkeer' op deez aarde, De mensch herkrijgt zijn waarde. S. N. B. De versiering ter gelegenheid van de a.s. biyde gebeurtenis byna klaar! Heeft men gisteren op deze plaats een be richt kunnen lezen, waarin aangekondigd werd, dat door K.S.K. zal worden zorggedragen, dat bij de a.s. blijde gebeurtenis ten hove het centrum een feestelijk cachet zal dragen, ook een ander stadsdeel, en met name de Vla mingstraat, hoopt op deze dagen met iets bijzonders voor den dag te komen. Deze straat, die tijdens het vorig Oranje feest met den eereprijs ging strijken, heeft een 30-tal zuilen vervaardigd, naar een zeer geslaagd ontwerp van en heer Thiel, en welke de straat met een tusschenruimte van 14 me ter op smaakvolle wijze zullen flankeeren. De zuilen zijn van doorschijnend witte stof, met er op geschilderd de nationale kleuren, op den top het wapen van Den Helder en daarop een vlag. Van boven en van onderen is een electrische lamp aangebracht, zoodat de zuilen geheel verlicht zijn. Het is aan geen twijfel onderhevig, of deze straatversiering zal het „doen", iets dat, ge zien het maandenlange voorbereidingswerk der Vlamingstraatsche timmer- en schilder club niet dan verdiend is. In Casino. Morgen, ter gelegenheid van de intrede van 't nieuwe jaar, geeft de Casino-directie een Thé Dansant en Soirée, waarbij de zoo ge vierde Band van Ab. Davidson and his Kings of Swing" de dansmuziek zal verzorgen. De Zondag daarop wordt een „Invitatie-Bal" aan geboden door de Directie, waarvan men in de advert. nadere toelichting vindt. TORENCONCERT LUTHERSCHE KERK WEEZENSTRAAT. Zooals wij in het nummer van Dinsdag j.1. reeds vermeldden, zal op den Oudejaarsavond, om zeven uur, vanaf den toren der Luthersche Kerk, Weezenstraat, gewijde muziek ten gehoore worden gebracht. Na dit torenconcert vindt om half acht in deze kerk de godsdienst oefening plaats. Voor bijzonderheden zie men de adv. in het blad van gisteren. DE BUIT VIEL TEGEN. Een persoon had gisteren een rywiel, waar.op een boodschappenmand, even onbe heerd in de Herzogstraat laten staan, met het gevolg, dat bij zijn terugkomst fiets en boodschappenmand waren verdwenen. De fiets werd eenige uren later, voorzien van boodschappenmand, op den Duinweg aan getroffen. Oe inhoud van den mand, een flesch wijn, was verdwenen. MUSEUMNTEUWS. Het Museum zal op Zaterdag, 1 Januari, gesloten zijn. Op Zondag, 2 Januari, is het geopend van 3 tot 5 u. Bij voldoende be langstelling zal er pm half vier een rondleiding met uitleg plaats hebben. Op een zeer succesrijk 1937 mag de firma 0. Bauhuis, Horlogerie Suisse, de bekende speciale zaak voor uurwerken in de Koning straat, terugzien. Hier eenige bijzonder op merkelijke feiten uit het afgeloopen bedryfs- jaar: Op 22 Februari werd het witte contröle- nummer 20.000 voor een reparatie aan een horloge uitgegeven. In een uitvoerige be schouwing hebben wij destijds in deze courant de beteekenis van dit feit als ook de voor deden van het contrólesysteem uiteengezet. In Augustus ontving de firma Bauhuis de eervolle opdracht voor het prinselijk jacht „Piet Hein" een glazenslaande klok te leveren. Verder ontstonden in opdracht een reeks electr. uurwerken voor groote openbare ge bouwen op eigen atelier volgens eigen teeke- ningen. Dat ook de beteekenis van den verkoop zich in steeds stijgende lijn beweegt, daarvan zijn de rijkelijk verzorgde étalages een bewijs. Zelfs in een wereldstad is het niet gemakkelijk een zaak op dit gebied aan te wijzen, die de collectie uurwerken overtreft, die de firma Bauhuis er op nahoudt. Dat tenslotte ook de prijzen concurreerend zyn, mag men afleiden uit het feit, dat de omzet in 1937 aanmerkelyk is gestegen. En dat wil bij de scherpe concur rentie heel wat zeggen! Hopen wij. dat de nabeschouwing 1938 even tevredenstellend mag zyn, (Adv.) Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk. Weststraat) Oudejaarsavond 7 uur, Ds. H. A. Enklaar Zondagmorgen 10 30 u., Ds. F.W.J. v.d.Poel Bevestiging Kerkeraadsleden. Westerkerk, (Helden der Zeeplein). Geen dienst. Geref. Kerk. (Julianapark). Oudejaarsavond 8 uur, Ds. Tollenaar Nieuwjaarsmorgen 10 uur, Ds. Tollenaar Zondagmorgen 9 uur en om 10.45 uur, Cand. G. Th. Koopman, van Utrecht 's Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar. Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). Oudejaarsavond 8 uur, Cand. W. Loopstra Nieuwjaarsmorgen, geen dienst Zondagmorgen 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Cand. G. Th. Koopman Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). Oudejaarsavond 7.30 uur; Nieuwjaarsmorgen 10 uur; Zondagmorgen 10 uur en 's avonds 5.30 u.{ Leesdienst. Donderdagavond 7.30 uur, Ds. Kramp van Enkhuizen. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). Oudejaarsavond 8 uur; Nieuwjaarsmorgen 10 uur; Zondagmorgen 10 uur en 's avonds 5 uur; de Heer J. Rebel Herst. Ev&ng. Luth. Gem. (Weezenstr.). Oudejaarsavond 7 uur, muziek v.d. toren Oudejaarsavond 7.30 u., Ds.W. J. F. Meiners Zondagmorgen 10.30 u., Ds. W. J. F. Meiners Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). Oudejaarsavond 7 uur, Ds. P. J. Smidts Zondag geen dienst. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) Oudejaarsavond 7 uur, Kerkdienst. Nieuwjaarsmorgen 10 uur, Kerkdienst Evangelisatie (Palmstraat). Oudejaarsavond 7 uur, Ds. J. B. Oskamp Zondagmorgen 10 u. en 's avonds 5.30 u., Ds. A. A. Wildschut, van Rotterdam, Gebouw Middenstraat 117. Zondagavond 8 uur, samenkomst Maandagav. meisjeskrans, 5-6.30 en 7-8.30. Donderdagavond 8 uur BybelbesprekiDg Vrydag, 8—9 uur, Bibliotheek Evangellesatiegebouw, Vyzelstraat: Oudejaarsavond 8 uur; Nieuwjaarsdag, 's avonds 8 uur; Zondagmorgen 10.30 en 's avonds 8 uur, samenkomsten. Zondagmid. 4 u., straatpredikiDg Tuindorp Leger des Hells. Oudejaarsavond 8 uur, samenkomst. Nieuwjaarsdag, 's av. 8 uur, samenkomst, Zondagmorgen 10 uur, heiligings- en 's avonds 8 uur, verlossingssamenkomst, beide onder leiding van Kapitein Lahuis. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. Oudejaarsavond 6.30 u., Ds. M. van Wichen Zondagmorgen 10 uur, Ds. M. v. Wichen Op verzoek van eenige middenstanders deelen wy mede, dat de winkels, inge volge de verordening op de winkelsluiting, hedenavond tot 10 uur geopend mogen zyn. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Licht op 16.22 Barometerstand Den Helder 771.6 Temperatuur lucht 2.6 Laagste temp. lucht gisteren —0.8 APOTHEKEN. Van hedenavond tot Zondagmorgen 8 uur is alleen geopend de apotheek van A. P. Hool- mans, Spoorstraat. Op Zondag 2 Januari is alleen geopend de apotheek van W. H. Kingma, Kanaalweg. Van 3 Januari tot 10 Januari wordt avond en Zondagdienst waargenomen door H. J. Rootlieb, Binnenhaven. BEIAARD-BESPELING. Hedenmiddag zal door den stadsbieaardier Tj. Joh. Dito, van 2.303.30 u. n.m. en van oud op nieuw het beiaard in het Monument voor het Nederlandsch Reddingwezen worden be speeld. OP- EN ONDERGANG VAN ZON EN TIJD VAN HOOG- EN LAAG WATER. Wintertyd Zon Jan. op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 2 8.12 15.56 7.35 19.35 1.30 13.25 M 3 8.11 15.57 8.10 20.05 2.10 14.00 D 4 8.11 15.58 8.45 20.35 2.45 14.30 W 5 8.11 16.00 9.20 21.00 3.15 15.00 D 6 8.11 16.01 9.50 21.35 3.50 15.30 V 7 8.10 16.02 10.20 22.10 4.20 16.10 z 8 8.10 16.03 10.55 22.50 4.55 16.45

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5