fi Wieringermeer haalt haar eersten burgemeester feestelijk in Schiphol had een goed jaar Wisselende kansen bij Teruel Moord onder hypnose? De politieke omzwaai in Roemenië Verheugende berichten over den Prins Meer personeel bij Dep. van Defensie SPANJE KTBEKlCHTEN^Sj 476ste STAATSLOTERIJ ^as Pen stralende winterdag, gisteren, °.n de Wieringermeerbevolking zich op- akte om haar eersten burgemeester, Ir. lip-» c"e 'n t'e bomende vijf jaar het j)aj^ursc°llege zal presideeren, binnen te Aan den ingang van den polder bij Aarts- oud had het comité van ontvangst, onder leiding van Dr. Hoogkamer, zich opgesteld, ter verwelkoming van den heer en mevrouw Smeding en kinderen. Toen het echtpaar de grens van den Polder overschreed, klonken de tonen van vv' V''"helmus, lustig geblazen door het wieringcrmecrsche muziekcorps Soli Deo Gloria. Dr. Hoogkamer trad toen naar voren en hield een hegroetingsrede, waarin hij de bijzondere kwaliteiten van den heer Sme ding naar voren bracht. Dr. Hoogkamer stelde hierna de leden der huldigingscommissie aan den nieuwen burgemeester en diens echtgenoote voor. Na een Autotocht door de Wieringermeor- dorpen, waarbij onderweg herhaaldelijk 'n nummertje muziek ten beste werd gegeven door „Soli Deo Gloria" werd de burgemees ter en z'n gevolg, verwelkomt door de Wie- ringermeerfanfare, onder groote belangstel ling der bevolking het gymnastieklokaal te Wieringerwerf binnengeleid. In dit met vlaggedoek, bloemen en planten versierde gymnastieklokaal had zich te plus minus 11 uur een groot aantal personen vereenigd. Onder de aanwezigen merkten wij behalve de nieu we bestuurscommissie op, de leden van Ged. Stalen, de heeren Mr. Bomans, Kooijman en Michels, de eerste als plaatsvervanger van den Coinm. der Koningin, verscheidene vertegenwoordigers van de omliggende ge meentebesturen, de heer ir. Mesu, ir. de Blocq van Kuffelen, leden van de commissie va i oritvangst en vele anderen. De familie van den nieuwen burgemeester had in de nabijheid van de bestuurstafel plaats ge nomen. De voorzitter, Ir. Smeding, hield hierna een welkomstrede. Da installatierede werd uitgesproken door den heer Mr. Spitzen als vertegenwoordiger van den Minister van Binnenlandsche Zaken. Spr. wees er op, dat dit niet alleen voor de Wieringer- meerpolder een bijzondere dag is, doch ieder die zich op gemeentelijk administratief ge bied beweegt zal eenige oogcnblikken stil staan hij de instelling van dit bijzonder be stuursapparaat. Spr. wijst op de uitnemende krachten, ■wélke deel uitmaken van de bestuurscom missie. Het zijn mannen van ervaring. Naast practische kennis van bestuurswerk zaamheden noemt spr. de liefde v. h. nieu we land. De blik, waarmee ge dit alles ziet, zal zijn als die van den paedagoog op z'n leer ling, critisch maar met warmte er in, om dat het een deel is van het eigen werk. Aan U is thans de taak op bestuurstech- nisch gebied te ontginnen, te scheppen. We weten dat U dit werk, met moed en ver trouwen opvat, zooals een Hollander altijd een nieuw werk aanvat. Moge de zégen, die niemand kan ontberen, Uw deel zijn! (Applaus) De voorzitter dankte voor deze inspiree- rende rede. De Commissie wacht geen ge makkelijke taak. We hebben wel eens ge twijfeld of het wel op 1 Januari klaar zou kunnen zijn. Het is voor elkaar gekomen, dank zij de hulp van Mr. Spitzer. Daarvoor dank. Sin*, deed nog een beroep op diens steun. Hierna volgde de openingsrede van den nieu wen Burgemeester. De heer Ir. Smeding zeide dat voor een gezonde ontwikkeling van den polder veel zal afhangen van de samen werking, die ons College hoopt te verkrijgen met de bevolking uit de Wieringermeer. De band, welke in een normale gemeente wordt gelegd, doordat de gemeentenaren hun eigen vertegenwoordigers in den Raad hebben ge kozen, ontbreekt hier, aangezien de Bestuurs commissie is te beschouwen als een vertrou- wcnscollcge van de Begeering. Beschouwen wij in dit verband de samenstelling van dit College, dan kan dankbaar worden geconstateerd, dat den Voorzitter buiten beschou wing latend 4 leden uit en een even groot aantal leden van buiten den polder zijn gekomen. De namen van de vier ingezetenen zijn hier reeds eenige dagen hekend, zoodat er gelegenheid is geweest een eersten indruk te beluisteren. Ben ik goed ingelicht, dan kan van een welwil lende houding worden gesproken, die het den gekozenen gemakkelijker zal maken de zware taak, welke zij in het belang van deze jonge gemeen schap op zich hebben genomen, naar behooren te vervullen. Dat deze'wel willende houding zich spoedig moge •ontwikkelen tot een van waardeering voor de wijze, waarop de polderbe- langen door U worden voorgestaan en behartigd. Tot Mr. Kamp zegt de nieuwe burge meester: U kent men hier nog als oud- polderbewoner en Secretaris van onze vroe gere afdeeling Algemeen Bestuur. Van Uw groote liefde voor dezen polder hebt ge nog onlangs doen blijken door het schrijven van een hoek,, waarvan wij allen met waardee ring kennis hebben genomen. Uw ervaring als Burgemeester van een groote landelijke gemeente kan onze Commissie niet anders dan ten goede komen en wij verheugen ons dan ook. dat U zich opnieuw bereid hebt ver klaard Uw beste krachten aan „het Zuider- zce-land" te willen geven. Hoe verleidelijk het ook moge zijn op een 'dag als deze ia gedachten terug te gaan naar het vele, dat in dit nieuwe land al weer als geschiedenis wordt beschouwd, het heden vraagt ons op, vervolgt spreker, en het oog moet worden gericht op de toekomst. Van Overheidswege is en zal niets worden nagelaten van dezen polder iets goeds te maken, maar al dit po gen zal zonder resultaat blijven, als de krachten, in de bevolking aanwe zig, in ongewenschte richting worden aangewend. Met eerbiediging van el kanders overtuiging en geloof, zult gij samen moeten werken, in aan eensluiting en niet in verdeeldheid Uw kracht moeten zoeken. Zie ik goed, dan zou dit de Achilles-hiel van deze jonge samenleving kunnen wor den. Bij de voorbereiding van verschillende nut tige instellingen hier ter plaatse is echter gebleken, wat door een goede samenwerking kan worden bereikt. Uw grondgebied, tot nog toe verdeeld en verspreid over verschillende gemeenten van het oude land, is thans een administratieve eenheid geworden. Dat „eenheid" het richtsnoer moge worden voor Uw interne samenleving. Uw aller be langen zijn dan veilig en bij de behartiging daarvan zult gij de Bestuurs-Commissie steeds aan Uw zijde vinden. Beëediging der commissie. Hierna volgde beëediging van de leden der bestuurscommissie, den secretaris, den heer A. Blaauboer en den ontvanger, den heer J. C. Vogelaar. Vervolgens voerden nog het woord de wethouder, de heer A. C. de Graaf, de heer De Bruijn, secr. der Wieringermeerdirectie, Burgemeester Peters van Medemblik, Ir. de Blocq van Kuffelen, vertegenwoordigende den Minister van Waterstaat, Mr. Bomans namens den Commissaris der Koningin in Noordholland, de heer Kooiman, lid van Ged. Staten en Burgemeester Kolff van Wieringen, namens de Burgemeesters der randgemeenten. Voorz. beantwoordde alle sprekers en zeide met moed de nieuwe taak aan te vatten, overtuigd van veler medewerking en belangstelling. Koffiemaaltijd. Tijdens den koffiemaatlijd, in Hotel Smit te Middenmeer aangeboden, werd dooi den heer Mr. A. Bakker namens den kunst schilder Herman Heuf een litho overhan digd. Nog tal van sprekers complimenteerden het nieuwe gemeentebestuur en spraken hun beste wenschen uit. De eerste Raadsvergadering. Des middags* te half vier werd de verga dering voorgezet in het gemeentehuis aan de Raadhuisstraat te Wieringerwerf, waar een aantal punten van formeel karakter, welke voor de eerste werkzaamheden van de Bestuurscommissie noodig zijn, werden afgehandcM. w WIERINGEN BINNENBRANDJE Vorige week is door het springen van een fleschje gevuld met benzine, dat dicht bij een brandend theelicht stond, brand ont staan in de woning bewoond door de fam. Keppel in de Kliefstraat. De brand sloeg snel om zich heen, doch door flink optre den van den heer K. bleef het bij een begin. DEN OEVER BONTE AVOND „APOLLO" Zondagavond gaf de Harmonie „Apollo" een bonte avond in de concertzaal „Wiron" Toen de heer v. Glabbeek deze avond met een toepasselijk woord opende was de zaal geheel bezet. Als nummer één van het programma kre gen we een zevental marschen te hooren uitgevoerd door „Apollo". Het tweede gedeelte bestond uit liet eerste optreden van de nog zeer jonge gymnastiek- vereeniging D.O.S. onder de bekwame lei ding van den heer Ponnekanip. Wat we hier te zien kregen heeft onze verwachtin gen ten zeerste overtroffen gezien het nog korte bestaan van deze vereeniging. Vooral het brugturnen viel zeer mee. Zoowel de vrije oefeningen van de dames als de hee ren oogstte een welverdiend applaus. Ten slotte kregen we nog een toegift. Mcj. de Wit, lid van het Nederlandsche jeugdkorps was in de zaal aanwezig. Op verzoek van enkele aanwezigen besloot zij mot het geven van een vrije oefening en brugturnen. Wij gclooven niet dat we teveel zeggen als we in dit jonge meisje een toekomstig lid van het Nederlandsche keurkorps zien. Bui tengewoon mooi werd er door haar ge werkt. Tot slot nog een woord van hulde aan den heer Pennekamp die hier op Wieringen al zooveel op het gebied van gymnastiek heeft opgebouwd. Hierna kregen we de Oeversche Orkest Vereeniging onder leiding van den heer v. Vrede te hooren. Ook deze vereeniging oogstte een welverdiende lof. Tot slot kregen we te hooren een co- mische soldaten operette van Jef Wellens en Ward Scrvaes getiteld „Schachten Links en Rechts." Voor- de begeleiding zorgde de „O.O.V." onder leiding van den heer v. Glabbeek. Zoowel het tooneel als het muzi kale gedeelte waren bijzonder goed. Een ge zellig bal besloot deze uitstekend geslaag de avond. WEDEROM ZEDENMISDRIJF Nieuwjaarsdag is procesverbaal opge maakt tegen den bijna 80-jarigen J. E. ten zake van overtreding van het hier op Wie ringen zoo langzamerhand berucht gewor den art. *247 W. v. Strafrecht, 't Is wel zie lig dat een man op dezen leeftijd tot derge lijke daden komt. DIEFSTAL Tegen een betvoonster van Den Oever is proccs-verbaa.1 opgemaakt terzake van dief stal van een damesmantel in een waren huis te Den Helder. ALS UW FIETS GESTOLEN WORDT Laatst deden wij melding van diefstal van een rijwiel van den heer S. Gorter. De zer dagen werd dit rijwiel gevonden aan den afsluitdijk, die wil zeggen slechts het frame. Alles was er af ges loopt. Het wordt lijd dat deze zwijntjesjagers eens gesnapt worden. Z.K.H. heeft gewandeld in den tuin van het Ziekenhuis. Prins Bernhard heeft Zondag voor het eerst een wandeling gemaakt in de tuinen van het Burgerziekenhuis. Ook heeft Z. K. H., aldus de Tel., een oogenblik voor één der ramen aan de straat zijde van het ziekenhuis vertoefd en de drukte in de Linnaeusstraat gadegeslagen Naar de Tel. verneemt, ligt het in het voor nemen de personeelc bezetting van het de partement van Defensie in verband met de aanstaande legeruithreiding met ongeveer vierhonderd man uit te breiden. Ongeveer 150 personen zullen werkzaam gesteld worden op de zevende afdeeling (dienstplicht). Passagiers- en -postvervoer be langrijk gestegen. Goederen vervoer liep achteruit. Aan zienlijke uitbreiding van den dienst op Indië. Blijkens het verslag van den dienst der gemeente-handelsinrichtingen kan de ontwikkeling van de hoofd stedelijke luchthaven ook voor het jaar 1937 gunstig worden genoemd. De omvang van het verkeer met uit zondering van het goederenvervoer bewoog zich in stijgende lijn, de outillage van het luchtvaartterrein werd zeer belangrijk uitgebreid en verbeterd en ook met betrekking tot de verbindingswegen van de luchthaven kwamen verschillende verbeteringen tot stand. In het hijzonder wordt verm-ekl de uit breiding ven betb etonnen platfomi voor het stationsgebouw en de aanleg van asphaltbanen voor 't landen en starten op het bestaande landingsterrein. Ook op het vergroote, nog niet in gebruik genomen, landingsterrein zijn banen geprojecteerd, deze zullen in 1938 worden aangelegd. Ver wacht mag worden, dat het van circa GO H.A. op 180 H.A. te brengen landingster rein in den herfst van 1938 in gebruik zal worden genomen. Het passagiers-, post- en goede renvervoer. Het aantal luchtreizigers van, naar en via Amsterdam steeg van 5S.G-29 in 1936 tot 01.550 in 1937. Het. postverkeer bedroeg 460.300 kg. in 1937 tegen 39S.700 kg. in 1936 hetgeen een stijging beteekent van 15.45 pet. Het goederenvervoer bedroeg 1.270.400 kg. in 1937 tegen 1.329.200 kg. in 1936 een ver mindering dus van 58.800 kg. Sedert Sep tember vertonnen de goederencijfers echter een belangrijke stijging. Het totaal transito goederenverkeer be droeg 436.341 kg. in 1936 en 395.647 kg. in 1937. Het totaal aantal vluchten der geregelde verkeersdiensten van en naar Schiphol be droeg 17.666 (14.505) Van dit to-taal aantal vluchten, waarin ook de binnenlandsche diensten zijn begre pen werden er 10.984 (8.212) door de K.L. M. uitgevoerd. De Nederlandsche vliegtuigfabriek Fokker die haar montageloods te Schiphol heeft, on dernam 508 (586) proef- en afleverings- vluchten met nieuwe vliegtuigen. Militaire vliegtuigen maakten 5221 (5178) ocfenvluch- ten door de jachtvliegtnigafdceling en dooi de z.g. ..maandvliegers." De 500.000ste passagier, die op 29 April werd geboekt, op de lijnen der K.L.M., en de 500ste Indië vlucht op 13 November uit gevoerd, worden ten slotte vermeld als be langrijke feiten in de ontwikkelings ge schiedenis van de K.L.M. en van Schiphol. De tusschen haakjes geplaatste cijfers ge ven de aantallen van 1936 aan. ITALÏAANSCHE LANDBOUWARBEIDERS NAAR DUITSCHLAND. De onderhandelingen betreffende het te werkstellen in Duitschland van eenige dui zenden Italiaansche landbouwarbeiders, ma ken goede vorderingen. In het afgeloopcn jaar bestond er in den landbouw gebrek aan arbeidskrachten, zoodat men zijn toevlucht moest nemen tot arbeiders uit Polen, Hon garije en Littauen. Het ItaliaanschDuit- sche ontwerp accoord voorziet in betaling in marken. ANNA PA ULOXVNA BREEZAND HET A.S. FEEST Het bestuur d-er Oranjevereeniging, in vergadering bij de» heer Borst bijeen, be sloot ook hier, ter gelegenheid van de te venvachten „blijde gebeurtenis", een feest te organiseeren en dit te vieren op den of- ficiëelen nationalen feestdag. Over de manier waarop de schoolkinde ren deel zullen hebben aan de feestelijkhe den wordt nog overleg gepleegd met het personeel der scholen. Het avondfeest denkt men aan te vangen met het branden van een vreugdevuurboom, die omstreeks zeven uur zal worden aange stoken. Tijdens het branden van dezen boom woi*dt de zaal van den heer Borst opengesteld. Daar zal de heer Van Dijk een korte feestrede houden en door de medewer king van verschillende vereenigingen aan de bezoekers een bont programma kunnen worden aangeboden. Ter dekking van de onkosten besloot men de entree voor het avondfeest in de zaal op 15 et- per persoon en op 25 ct, voor twee personen te stellen. Gouvernementsgebouw publikeinen heroverd. door re- Het slechte weer met sneeuw en vorst heeft de hevigheid der operaties bij Teruel sterk doen verminderen. Zoowel van link- sche als van rechtsche zijde worden succes sen gemeld. Gistermiddag te half zes deelde men van linksche zijde te Barcelona mede: „Vanmorgen hebben onze troepen het gouvernementsgebouw te Teruel stormenderhand ingenomen en er onmiddellijk de republikeinsche vlag geheschen. Een deel der opstande lingen, die in het gebouw tegen stand boden, zijn gevangen genomen, anderen konden ontsnappen naar hotel Aragon, dat in de nabijheid gelegen is en waar zij het verzet wil len voortzetten. Men heeft vele lijken gevonden, waaronder verscheidene van kinde ren, die van honger zijn gestorven. Talrijke burgers zijn gedood". Radio Nacional deelt mede, dat de recht sche strijdkrachten ermede voortgaan de regeeringstroepen in alle sectoren aan het front van Teruel terug te drijven. In den sector van Villastar heeft zich een hevige reactie voorgedaan, doch de vijand werd met groote verliezen afgeslagen. De regee ringstroepen hebben tal van tanks achter gelaten. Verklaringen van Duitsch dok ter over Weidmann. De moeder van den massa-moor denaar Weidmann, heeft nadat zij met haar zoon had gesproken, tot de advocaten, die haar naar bui ten leidden, gezegd: „Mijn zoon is geen monster, hij is een bezetene. Hij heeft zijn misdaden begaan on der invloed van een hypnotiseur." Mevrouw Weidmann steunt deze bewe ring op een verklaring van dr. Fürstenheim uit Frankfort, die verzocht heeft zoo spoe dig mogelijk te worden gehoord. Dr. Fürstenheim heeft Weidman behandeld toen hij 17 jaar oud was. Hij stel de toen verschillende afwijkingen vast, om. dat Weidmann aan den linkerkant volko men gevoelloos was. De dokter heeft daarop den jongen laten behandelen door een hyp notiseur, maar deze geneeswijze moest ter stond gestaakt worden, daar Weidmann een zeer gevoelig medium bleek. Hierop berust de hypothese, dat Weid mann zijn misdaden gepleegd zou hebben als medium, misschien van Million. .De geest van het publiek moet worden gemodelleerd." Minister President Goga heeft een vertegenwoordiger van het Fransohe agentschap Havas ontvangen en te genover hem verklaringen afgelegd, waarin hij herhaalde, dat zijn re geeringen geen enkele der oude bondgenootschappen wil verbreken, doch den kring van sympathieën voor Roemenië wil uitbreiden. „Wij hebben nooit gedacht, dat de tradi- tioneele banden, die ons met Frankrijk ver binden zouden kunnen worden aangetast. Ik heb nooit een woord tegen de vriend schap tusschen onze beide landen gezegd." liet is volkomen onjuist, dat Goga een dictatuur wil invoeren De regeering zal binnen het kader van de grondwet werken. De kamers zullen worden ontbonden, nieu we verkiezingen uitgeschreven. Het volk zal zich moeten uitspreken. Het lót dezer rogee- ring zal van de verkiezingen afhangen. Wat de opheffing van zekere dagbladen betreft, zeide Goga: „Deze maatregel is in West Europa waar de pers werkelijk de autochtone meening vertegenwoordigt, niet begrepen. Maar in het leven van een jon gen staat, in een land, waar zooveel recente infiltraties zijn geweest van vreemdelingen, die zich nog niet hebben aangepast, moet de geest van het publiek gemodelleerd wor den in een nationalen zin. Wij hebben over wogen, dat de Roemeensche pers door Roe menen moet worden geredigeerddeze maatregel beteekent, evenmin als andere, een agressief gebaar, maar een daad van nationale zelfverdediging". AMSTERDAM. 3 Jan. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 405 vette koeien. Ie kw. 74—Si ct., 2e kw. 64—72 ct. en 3e kw. 5462 ct. per Kg. slachtvew.; 48 melk en kalfkoeion f 180—250; 22 vette kalveren le kw. 76—84 ct. en 2e kw. 70— 74 ct. per Kg. levend gew.; 54 nuchtere kalveren f 8—15; 53 schapen f 18—30; 424 varkens, vleesehvarkens, wegende van 90 110 Kg. 7374 ct., zware varkens 73—74 ct. en vette varkens 72—73 ct. per Kg. slachtgewicht; 4 paarden en 3 veulens, prij zen niet genoteerd. AMSTERDAM. 3 Jan. Rogge f 7—7.40. chev. gerst 7.40—7.75, wintergerst 7.40—7.60, haver 6.10—6.40, dui- vebooncn 910. paardeboonen 80, groene erwten 8.509.50, vale erwten 1013, alles per 100 Kg., knrwijzaad 11—11.25, blauw- maanzaad 1414.50, beide per 50 Kg, AMSTERDAM, 3 Jan. Aardappelen. (Bericht van den Mak. Jac. Knoop). Per 70 kilo: Zeeuwsche bonten en blauwen 3—3.20. idem eigenheimers 2.10 —2.20, idem blauwen en bonten poters 1.60 —1.70, Friesche beentjes 2—2.25, Flakk^ eigenheimers 2.302.40. dito poters l.aO1.60 Spuische eigenh. 2.40—2.50. dito poters 1.60 —1.70, klei- of zand roodstar 2—2.10. Anna Paulowna zandcigenheimers 2.102.30, dito Bonten star 2.30—2.50. Noordhollandsche hl. 2.30—2.50, idem bonten 2.30—2.50 idem bl. eigenheimers 2.10—2.30. Hillegommer zand aardappelen 2.402.60 Drentsche en Over- ijsselsche zandaardappclen in balen van 50 kilo 3—3.50 alle soorten bonken 2.60—2.80. WARMENHUIZEN, 3 Jan. Roode kool f 5.20. gele kool f 1.50. Aan voer: 875 Kg. roode kool, 1100 Kg. gele kool. PURMF.REND. 4 Jan. Veemarkt. Koeien totaal 390 stuks: 205 vette koeien 58—6S ct. per Kg., gelde koeien 160—205 per stuk, melkokeicn f 180—300 p. stuk, 10 paarden f 90—160 per stuk, 28 vet te kalveren per Kg. 3060 ct. 212 nuchtere kalveren 717; 171 vette var kens 0.60—0.63; 30 magere 28—36; 220 big gen 1523; 700 schapen 17—34; 40 bokken 4—14. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Jan. Aanvoer: 2000 Kg. uien f9.70, drielingen f 7.60, grove f 9—9.10, stek f5.80—6, 2200 Kg. peen f2.80—2.90. kleine peen f 1.4000 Kg. roode kool f 1.80—5.20, 6000 Kg. Savoye kool f 1—2.30, 12000 Kg. gele knol fl.50— 2.10, 20.000 Kg. D. witte kool fl.30—3, 50 st. spruiten f 6.90, 1000 Kg. andijvie f 0.60 —1.30. BROEK OP LANGENDIJK. 4 Jan. Uien 9.4010.50, drielingen 5.80—7.50, gr. S.80—9.40, stek 4,90—5.80. peen 2.70—2.80, kroten 4.20, roode kool 3.806.40. 70.000 kg. gele kool f 1.50f 2.70; 60.000 kg. Deensche witte kool f 1.303.60; andijvie f 1.60—2.10 NOORDSCHARWOUDE, 4 Jan. Bl. eigenh. 2.70—3.10, uien 9.60—10, dr. 7.607.70, grove 9.309.80; gele nep 7.80, peen 2.70. kleine peen 0.80. kroten 3..20380 rode kool 4,406,10; gele kool 1,502,20; d. witte kool 1.503.30; De veiling duurt voort. (Niet officieel) 4de KLASSE, 1ste LIJST Trekking van Maandag 3 Januari 1938 HOOGE PRIJZEN 25000.— 8327 2000.— 7712 f 1 ^Ofl"39R9 1000.— 7858 14071 15944 17836 400.— 17353 18234 18469 200.— 9573 11663 15551 100— 26 3385 18861 12 64 68 85 97 132 144 185 194 216 233 266 402 409 420 439 461 491 492 497 •535 553 559 *577 594 609 640 652 654 712 776 826 897 901 934 991 1050 1055 1059 1108 1138 1179 1184 1203 1206 1239 1266 1284 1321 1346 1371 1398 1420 1422 1424 1520 1647 1652 1710 1711 1728 1803 1844 1861 1873 1915 1922 1927» 1936 2012 2027 2033 2034 2037 2150 2161 2163 2197 2204 2213 2278 2286 2302 2311 2322 2390 2407 2417 2466 2510 2562 2693 2717 2737 3742 2762 2779 2788 2792 2800 2804 2814 2844 2852 2883 2892 2894 2916 3015 3074 3088 3110 3177 3197 3211 3238 3243 3245 3249 3274 3291 3314 3321 3377 3449 3485 3492 3495 3533 3545 3564 3637 3668 3673 3676 3691 3699 3703 3707 3739 3740 3788 3798 3803 3804 3812 3917 3921 3954 3967 3999 4005 4020 4035 4040 4090 4114 4131 4147 4152 4178 4198 4202 4258 4267 4304 4315 4334 4401 4402 4433 4474 4508 4517 4553 4555 4556 4566 4616 4624 4680 4687 4702 4801 4834 4899 4967 4972 5022 5050 5075 5150 5154 5199 5218 5292 5340 5357 5364 5389 5436 5461 5479 5510 5516 5534 5541 5549 5559 5570 5601 5636 5681 5694 5700 5764 5800 5812 5819 5834 5910 5934 5959 5983 6040 6072 6143 6176 6251 6306 6316 6372 638L 6405 6437 6438 6540 6559 6576 6638 6694 6721 6790 6871 7006 7012 7022 7076 7126 7169 7172 7197 7206 7221 7237 7247 7255 7304 7341 7345 7431 7434 7452 7463 7466 7478 7494 7515 7552 7580 7581 7608 7625 7635 7645 7693 7723 7827 7874 7898 7907 7948 7987 7997 8014 8024 £032 8097 8132 8133 8155 8166 8167 8178 8250 8262 ^374 8462 8515 8556 8557 8612 8636 8652 8665 8743 8773 8811 8338 8949 8967 8993 9013 9015 9027 9031 9075 9078 9094 9129 9139 9167 9179 9208 9211 9223 9236 9252 9294 9296 9303 9333 9353 9473 9512 9522 9576 9581 9582 9698 9703 9731 9792 9806 9807 9832 9842 9852 9862 9884 9894 9903 9928 9933 9977 9996 10000 10017 10026 10075 mvw --ia J.VH1V XUulU iUüi I J.UÜ4U 10389 10433 10451 10521 10533 10549 10576 10593 10610 10635 10651 10719 10735 10746 10754 10777 10953 10357 10972 10984 11032 11041 11066 1109T 11142 11208 11227 11267 12281 11286 11324 11353 11358 11430 11450 11463 11468 11486 11539 11544. 11567 11584 11601 11618 11623 11679 11702 117C5 11715 11791 11814 11840 11872 11881 11946 11961 11967 12079 12080 12095 12101 12125 12173 12179 12188 12213 12221 12257 12274 12278 12292 12303 12303 12308 12312 12337 12345 12373 12376 12379i 12386 12398 12402 12408 12434 12496 12510 12519- 12557 12568 12635 12649 12655 12691 12765 18209 12923 12953 12992 13068 13121 13154 13199 13249 13308 13352 13493 13513 13561 13589 13784 13841 13910 13963 13964 13997 14023 14070 14080 142061 14300 14326 14353 14367 14394 14436 14447 145191 14543 14613 14702 14739 14745 14747 14765 14807 14820 14822 14872 14877 14881 14897 14929 14932 14948 14973 15002 15016 15093 15099 15129 15159 15202 15208 15231 15258 15297 15310 15338 153541 15455 15460 15498 15501 15555 15565 15594 15602 15639 15660 15678 15766 15790 15795 15800 15814' 15822 15828 15847 15899 15944 15967 15983 15994' 16004 16029 16038 16084 16109 16154 16216 162251 16243 16245 16257 16259 16331 16369 16395 16410 16446 16458 16475 16502 16603 16668 16711 16717 16735 16759 16772 16783 16838 16880 16911 16933 16948 16969 16971 16974 16979 16987 17029 17039 17053 17111 17125 17131 17175 17213 17223 17228 17288 17304 17321 17375 17438 17468 17481 17483 17510 17529 17537 17550 17553 17637 17670 17676 17703 17725 17810 17830 17852 17861 17866 17900 17923 17937 17967 17975 17987 17997 18005 18039 18045 18052 18064 18142 18146 18192 18200 18206 18220 18261 18262 18266 18275 18331 18336 18363 18399 18435 18451 18454 18506 18507 18516 18545 18584 18610 18665 18678 18739 18746 18803 18804 18845 18864 18934 18940 18944 18959 18965 18966, 18969 18986 18991 19016 19069 19073 19115 19157 i 19164 19195 19212 19235 19345 19387 19528 19565 19574 19614 19653 19666 19667 19685 19741 19756 19907 19936 19994 20080 20103 20124 20130 20199 20200 20273 20316 20324 20367 20383 20402 20418' 20489 20498 20500 20508 20562 20598 20628 20651,1 20680 20698 20744 20751 20765 20831 20905 209261 20969 20981 20998 21000

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8