PANTER JiQ$ nooit Fa. Hoogenbosch Goede vangst De Pers over onze clubs zag U zube goed© voor zoo'n lagen prijs Profiteert er nu van! Pleidooi voor democratie MaïineAeAicPderi Vertrek Hr. Ms. Hertog Hendrik De nieuwe oorlogsschepen Inschrijving Handelsregister Bescherming tegen aanvallen uit de lucht Texelsch nieuws IJmuider vischprijzen Schepen te IJmuiden varen nog niet uit lüatidelipoM Herinnerings wandeltocht een rookersdelicatesse nwgnon Voetkat Fraaie kampioenskansen voor D.O.S. en Bloemendaal De Bock naar Sneek? Sluiting gemeente-bureaux WESTSTRAAT et TELEFOON 446 Een rede bestemd voor de totali taire staten en voor Japan. Met belangstelling heeft de wereld ultge- gezien naar de Nieuwjaarsredevoering van Amerika's president, den vechter voor demo cratie en voor rechtvaardigheid voor zijn 130 millioen onderdanen. Roosevelt hfeeft al eerder een lans ge broken voor de democratie. Hij volgt ze ker van over den Oceaan met intense be langstelling de gang van zaken in Europa en heeft de gevaren gezien, die er kleven aan de dictatuur. De dictatuurstaten im mers waren het, die de verdragen ver scheurden en die hun eigen recht zoch ten, dat geen rekening hield met de be langen van andere mogendheden. Het waren de totalitaire staten, die een dreigend gevaar vormden voor den vrede, die door expansiezucht gedreven de andere mo gendheden dwongen zich te beschermen. Een bescherming, die oorzaak was van de bewa- peningsjacht. Daartegen heeft Roosevelt nu opnieuw zijn protest laten hooren. Amerika wil den vrede, maar zal zich sterk maken voor een rechtmatige zelfverdediging. Het is niet te verwonderen, dat Roose- velt's woord in Engeland weerklank vond, maar dat het in Duitschland en Italië allesbehalve vriendelijk werd ontvangen. De Msbd. schreef gisterenavond o.m.: Roosevelt heeft den vollen ernst van den hedendaagschen toestand erkend: „In weer wil van den vasten vredeswil van het Ameri- kaansche volk wordt het duidelijk, dat de daden en de politiek van volken in andere werelddeelen vérstrekkende gevolgen hebben, niet slechts voor hun onmiddellijke buren, doch óók voor ons". Men zal wel niet mis grijpen als men in deze woorden en ook in die, welke er op volgden, een reactie ziet op de Japansche verklaring, dat de betrekkingen tusschen Tokio en Washington steeds beter worden; wat o.m. blijkt uit het feit, dat zelfs het tot zinken brengen van een Amerikaansch oorlogsschip geen oorlog tusschen de Ver- eenigde Staten en Japan heeft ten gevolge gehad. De president heeft het binnenlandsche pro gramma ontwikkeld. Een radicale bestrijding van de werkloosheid, hoogere loonen, kortere arbeidstijden. Het klinkt als muziek, maar de verwezenlijking zal nog wel verre zijn. Fel heeft Roosevelt ook gereageerd tegen „misbruik van de macht" of egoïstische op schorting van het kapitaalgebruik. Dit moet tot instorting van het kapitalis tische syysteem leiden, als het van de zijde van het kapitaal komt; tot den grootsten nood, ellende en verpaupering, a'de arbeid er zich aan schuldig maakt. In ele opzichten een redevoerir j met in houd. Gistermorgen is door de Politie aangehou den en in bewaring gesteld een persoon, die er van verdacht wordt eenige electrische rij wiellantaarns in een perceel in de Oostsloot- straat gestolen te hebben. Bij het ingestelde onderzoek kwam aan het licht, dat deze man zich schuldig gemaakt heeft aan diefstal van een groot aantal rijwiel plaatjes en rijwiellantaarns (of onderdeelen daarvan). In verband hiermede wordt een ieder, van wiens fiets in de maanden Augustus, September of October van het vorige jaar een belastingplaatje of een lantaarn is ontvreemd, zich zoo spoedig mogelijk aan het Hoofdbureau te willen vervoegen. 160.— VERDWENEN. Een bewoonster van de Leliestraat deed gisteren bij de politie aangifte van het feit, dat sedert eergisteren uit haar woning de som van 160.wordt vermist. Een onder zoek is ingesteld. EEN ONGELUKSVOGEL. Het Hoofdbureau van Politie werd er van in kennis gesteld, dat een bewoner van de Keizerstraat zoo onfortuinlijk geweest was in één week t(jds 3 maal het lampje van zijn rijwielachterlicht ontvreemd te vinden. Departement van Marine. Vergund om naar Nederland terug te keeren aan den luit. ter zee der 2e kl. J. W. Hees en aan de off. van den M.S.D. der 2e kl. E. A. Morks, W. D. J. Gestel en P. C. Kiepe. MUTATIES BIJ DE MARINE. Bij beschikking van den minister van de fensie is de officier van den marinestoom vaartdienst der le klasse J. Kooijman den 3 Januari 1938 geplaatst a. boord Hr. Ms. „Java" en zijn de officieren van den marine- stoomvaartdienst der 2e klasse J. H. Schuite- ma en C. J. L. Rooseboom den 3en Januari geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Java", Hr. Ms. „Hertog Hendrik" vertrekt morgenmiddag 4 uur uit onze haven voor zijn reis naar de Straat van Gibraltar. Waar ze geleverd zullen worden. De minister van Defensie heeft onlangs ten aanzien van het nieuwe materieel voor de zeemacht meegedeeld, dat de meeste schepen hier te lande zullen worden ge bouwd. Omtrent de uitvoering der plannen, weet thans de „N. R. Ct." o.a. het volgende mede te deelen. Voor de twee torpedojagers toegestaan op de begrooting 1937 kunnen bereids bouwop drachten worden verstrekt. Het zou in het voornemen liggen deze twee schepen te doen bouwen bij de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen. De verdeeling van de verdere bouwopdrach ten kan als volgt worden omschreven: de twee torpedojagers 1938 voor de Rotter- damsche Droogdokmaatschappij van de zeven onderzeebooten: twee voor de Kon. Maatschappij „De Schelde", drie voor de Rotterdamsche Droogdokmaatschappij en twee voor de maatschappij Wilton-Fijenoord. De tweede flottieljeleider, waarvan ook op de begrooting 1938 de eerste termijn is aange vraagd, voor de Nederlandsche Scheepsbouw maatschappij te Amsterdam. Wat den nieuwen kruiser betreft, zou het voornemen bestaan deze bij de maatschappij Wilton-Fijenoord te bestellen, de machineka merinstallatie echter bij de Koninklijke Maat schappij „De Schelde". Naar het blad verder verneemt, heeft de Minister van Defensie thans ook definitief be sloten tot den bouw van Dornier-vliegbooten onder licentie in Nederland. De booten zijn be stemd voor de Kon. Marine in Indië en ontwik keld te Friedrichshafen, waar een kleine serie in aanbouw is. MAZELEN TE NIEUW-HELVOET. Van de twee en vijftig leerlingen van de o.l. school aan de Westdijk te Nieuw-Helvoet, kwamen er gistermorgen slechts elf naar school, als gevolg van de heerschende maze len. In verband hiermede is de school voor 14 dagen gesloten. Nieuwe zaken: Anna Paulowna: P. van Dijk, Stoom- weg 73, Breezand, kapperszaak. Den Helder: Garage „Lafeber", Keizers gracht 84, autohandel, enz. Handelsonderneming „De Ster", Molenstr. 140, kolon.waren enz. Wijzigingen: Anna Paulowna: Corn. Vlaming, Molen vaart 273, timmerman, enz., verplaatst naar Den Helder. S. P. van Nuland, Zwarteweg 25a, manu facturenwinkel; overgegaan aan G. J. van Nuland. Fil. te Den Helder, Loopuitpark 9, overgegaan aan G. van Nuland. Den Helder: „Maison Maas", Koningstr. 22, winkel in damesmodes; overgegaan aan mevr. B. van de NesseStriet. M. Grooff, Hoofdgracht 67, winkel in krui denierswaren enz., overgegaan aan M. C. Bruin. J. N. Blokker, Tuinstraat 5456, groente winkel, enz., verplaatst naar Alkmaar. J. Rueck, Wilhelminastraat 104107, sme derij, enz., rechtsvorm gewijzigd. Firma Koppen, Spoorstraat 65, schoenhan- del, rechtsvorm gewijzigd. Maarten de Kok, Schagenstraat 20, melk handel; overgegaan aan J. de Kok. Texel: Wed. D. Witte Dzn., Gravenstraat 24, afdeeling wagenmakerij overgegaan aan D. C. Witte. Firma Z. Graaf, Hoogerstraat 9, huisschil der, enz., vennootschap ontbonden. Bedrijf wordt door P. M. en N. P. Graaf ieder voor eigen rekening voortgezet. P. Dros Albzn., Weverstraat 4, grossierderij in kruidenierswaren, enz., overgegaan aan A. Dros Pz. Den Helder: Stichting Begrafenisfonds „De Laatste Eer", Boerhaavestraat 57. Aanvullende begrootingen voor Ba tavia, Soerabaja, Malang en Madioen. Batavia. Evenals voor Soerabaja, is thans ook bij aanvullende begrooting voor 1938 voor Batavia, Malang en Madioen gerekend op voorloopige organisatie van een bescher- mingsdienst tegen aanvallen uit de lucht.. Voor Batavia is 157.000, voor Malang 38.300, en voor Madioen 22.000 uitgetrok ken. Nader zal worden uitgemaakt welk deel hiervan ten laate zal worden gebracht van de gemeenten. Ir. A. A. H. Gaster, vroeger werkzaam aan de Goodyear-fabriek, is met ingang van 1 Januari 1938 werkzaam gesteld bij de centrale inspectie van de bescherming, met Bandoeng als voorloopige standplaats, om daar met de technische autoriteiten van het departement van oorlog contract te houden. (Aneta.) HET CONFLICT BIJ DE K.P.M. Adhaesie-betuigingen voor de vakvereenigingen. BATAVIA, 4 Januari. De heeren Van Lonk- huyzen en Bakker, resp. voorzitter van de Vereenigin g voor Scheepswerktuigkundigen en de Vereeniging van Gezagvoerders en Stuurlieden, ontvingen na het bekende be sluit tot het nemen van collectief ontslag, voortdurend adhaesie-betuigingen, ook tele grafische, waaronder uit Makassar, Soera baja, Padang enz, (Aneta.) Oosterend REEDS BIJNA UITVERKOCHT. De belangstelling voor den Filmavond, die de Ned. Christ. Radiovereeniging in de Geref. Kerk te Oosterend zal geven op Vrijdag a.s., is zeer groot. Reeds nu zijn alle kaarten voor de avondvoorstelling uitverkocht, slechts en kele voor de middagvoorstelling zrjn nog be schikbaar. GOED AFGELOOPEN. Gisterenavond reed een melkboer op den Koogerweg met een driewielig motor-rijwiel, waarop melk was geladen. Juist toen het rij wiel met een flinke vaart reed, brak de stuur stang en botste het voertuig tegen een hoo- gen tuinwal nabij „Hermanshoeve". De be stuurder werd van den motor geslingerd, doch bleef ongedeerd. Een flinke hoeveelheid melk ging verloren. IJMUIDEN, 4 Januari. De prijzen waren heden aan den rijksvischafslag: tarbot 9680 c., tong 8868 c„ heilbot 9060 c., alles per K.G.; griet f 30—17, groote schol f 1211, middel schol f 15.50—14, zetschol f 23—20, kleine schol f 20—9, schar f 145, poontjes f 4.603.50, groote schelvisch f 33, middel schelvisch f 3023, kleinmiddel dito f 24 15.50, kleine dito f 124.30, groote gul f 10 7, kleine gul f 10.503.80, wijting f 41.40, versche haring f 2.70—1.50, klein middel heek f 1716, kleine heek f 115.50, alles per 50 K.G.; kabeljauw f 38—23.50, per 125 K.G.; vleet f 3.341, leng f 1.450.50, koolvisch f 0.500.06, alles per stuk; rog f 20,5019.50 per koop; zoutevisch f 14.5013.50, per kantje. Opvarenden nemen afwachtende hou ding aan. Leek het aanvankelijk, alsof de overeen komst tusschen de besturen der samenwer kende organisaties in het visscherij-bedrijf door de leden dezer organisaties ongewijzigd zou worden aanvaard, uit de vergaderingen van de leden der vakorganisaties, die gisteren en vandaag zijn gehouden, is wel gebleken, dat de schepelingen het compromis nog aller minst bevredigend achten. Dit had tot gevolg, dat Maandag en ook heden nog geen enkele boot is uitgevaren. Men vreest, dat dit ook vandaag nog niet zal kunnen geschieden. De schepelingen leggen er vooral den nadruk op, dat de verhoogingen der vaste gages wel on geveer 5 tot 7 bedragen, doch deze vaste gages vormen slechts een deel van het totale loon, dat grootendeelg ook afhankelijk is van de procenten der besomming, die, zooals wij reeds mededeelden, ongewijzigd zijn geble ven. Ook de leden der Vereeniging van reeders van visschersvaartuigen, die hadden ver klaard het contract slechts ongewijzigd te zullen verlengen, hebben het thans voorge stelde contract nog niet aangenomen. (Hbl.). Naar wij vernemen is door het Centraal Oranje Bestuur, in overleg met de gevormde Wandelcommissie, besloten de leeft.jdsgrens tot deelname aan den wantdeltocht van 14 jaar teruggebracht op 12 jaar. Dit is ge schied op aandrang van verschillende vereeni- gingen, zoodat thans iedere vereenigin^ met een groep kan deelnemen. De grotpsprijs, een beker, en de herinneringsmedaihe, zijn zeer fraai en dezer dagen in onze étalage- kast te bezichtigen. Behoudens goedkeuring van de politie zal het volgende parcours worden afgelegd: Opstellen: Kanaalweg, vervolgens: Helden der Zeeplein, défilé voor den Burgemeester, v. Speijkstraat, Singel, Dijkstraat, Lange- straat, Singel, Krugerstraat, v. Galenstraat, Javastraat, Middenweg, H. Treubstraat, Lo- rentzstraat, Sportlaan, Tuinstraat, Eiakke- veldweg, Overweg, Ruijghweg, Meeuwen straat, Ooievaarstraat, Fazantenstraat, Ruijghweg, Vischstraat, Bassingraoht, Nieu- webrugstraat, Zuidstraat, Keizerstraat, Spoor straat, Koningstraat, Kanaalweg, Casino. Sommige adverteer ders zitten uren j op een pakkende tekst te „broeden". Verspil geen tijd: laat ONS U voorlichten. Het kost niets extra!: Q EEN VOORTREFFELIJK SIGAARTJE VOOR 3 CENT Er zjjn echter nog kapers op de kust! Alcmaria 2 leidt In de res. 3e klasse. We geven hier den competitiestand van de tweede klasse B., Mfdarvan de kampioen t.z.t. tezamen met den kampioen van de tweede klasse A (DWV?) en no. 10 van de eerste klasse om één plaats in de eerste klasse zal strijden. Zooals men ziet, gaat DOS uit Utrecht nog steeds aan het hoofd, op den voet gevolgd door Hilversum en RCH, die ook nog goede papieren hebben. Opvallend zijn de bescheiden plaatsen, welke Zeeburgia en EDO innemen. BFC wordt wel het kind van de rekening, al moeten AFC en Velox'nog terdege op hun qui vive zijn. Hier is de stand, bijgewerkt tot en met Zondag 1.1. DOS 10 6 3 1 31—18 15 Hilversum 11 6 3 2 20—13 15 RCH 10 6 2 2 25—10 14 HFC 11 5 0 6 20—23 10 Zeeburgia 9 3 3 3 16—15 9 EDO 10 3 3 4 19—22 9 HVC 10 3 2 5 20—23 8 Velox 11 2 4 5 19—22 8 AFC 10 3 2 5 18—27 8 BFC 10 1 4 5 18—32 6 In de derde klasse B, welke voor Den Helder momenteel bijzondere beteekenis heeft in ver band met de fraaie positie, welke Helder mo menteel inneemt, gaat Bloemendaal met fraaie cijfers aan het hoofd. Haar grootste concurrent is Kinheim, een oude bekende van de Heldersche voetballers! Beverwijk had tot voor Zondag eveneens uitstekende papieren, maar was zoo dom van Zeemeeuwen te ver lieven, waardoor zij zichzelf vrijwel uitscha kelde. Overigens is dit voor ons district een inte ressante afdeeling, niet alleen omdat de kam pioen met de kampioen van III A (Helder, Alkmaarsche Boys of Zaandijk?) en no. 10 van II A (ZVV, OSV of De Spartaan?) pro motiewedstrijden moet spelen, maar ook om dat we er nog diverse andere goede bekenden aantreffen, als DEC (helaas uitgeschakeld), Meteoor en Schoten. De stand in deze klasse is momenteel als volgt: Bloemendaal 12 7 4 1 43—20 18 Kinheim 11 5 5 1 22—16 15 Beverwijk 11 6 1 4 30—24 13 Zandvoort 11 3 6 2 28—24 12 DEC 11 5 2 4 23—20 12 Zeemeeuwen 11 5 2 4 21—21 12 Meteoor 11 4 2 5 26—24 10 Ahrends V C 10 3 3 4 16—17 9 Schoten 11 3 3 5 21—28 9 V/MS 10 3 2 5 21—16 8 SDZ 11 0 2 9" 14—45 2 Dank zij haar geweldige overwinning op West Frisia 2 heeft Alcmaria 2 in de res. 3e klasse de leiding kunnen nemen en zich daar mede uitstekende kansen geschapen om reeds na één jaar het verloren terrein te herwinnen. Behalve West Frisia kan ook Hollandia 2 nog een dreiging voor de withemden vormen. In tegenstelling met vorig jaar slaat Den Helder in deze afdeeling een slecht figuur. Helder 2, nota bene vorig jaar kampioen, staat op de voorlaatste plaats met slechts 5 punten uit 9 wedstrijden, terwijl HRC 3, dat Zondag haar eerste zege behaalde, zelfs onderaan staat met 3 punten uit 9 wedstrijden. Gaarne wekken wij deze clubs op om alsnog met energie te trachten een meer eervolle positie te verwerven. Hier is de huidige stand: Alcmaria 2 10 7 2 1 43—20 16 W-Frisia 2 10 6 3 1 27—14 15 Hollandia 2 9 3 5 1 24—18 11 Alkm. Boys 2 10 4 2 4 30—22 10 WFC 3 10 4 2 4 21—26 10 KFC 3 7 3 1 3 17—21 7 ZFC 4 10 2 3 5 22—34 7 Helder 2 9 2 1 6 24—41 5 HRC 3 9 1 1 7 26—38 3 De Maandagmorgen verneemt uit betrouw bare bron, dat de bekende Bloemendaal-speler Ch. de Bock, die éénmaal in het Nederl. elftal en diverse keeren in vertegenwoordigende teams uitkwam, overschrijving naar Sneek heeft aangevraagd. Of men hem deze overschrijving op korten termijn zal verleenen, staat echter nog te be zien. Een versterking voor de Noordelijke club en een geduchte verzwakking voor het in de derde klasse B leidende Bloemendaal-elftal. WAS Z.F.C. TEGEN H.R.C. ONFORTUINLIJK? Het wordt inderdaad eentonig, wat „d« Zaanlander" van de diverse ZFC-nederUwen vertelt. Vrijwel in alle wedstrijdverslagen kan men lezen, dat de rood-witten weer met zoo. veel pech te kampen hadden en maar weer met één doelpunt verschil verloren. Ons dunkt, dat men toch niet altijd aan „pech" kan blüven gelooven als er wedstrijden ver, loren worden, als er fraaie kansen gemis); worden, enz. Heusch ,de fout zit ergens au, ders en o.i. wel voornamelijk in het weinig verrassende element, dat het Zaansche spei kenmerkt, dat bovendien wat te stug en to houterig is. Het elftal drtift slechts op een stgrke verdediging, voor de rest is het wer. keiijk niet veel meer dan middelmatig. Da(. men dat in Zaandam nu eens eindelijk moge inzien! „ZFC heeft Vrouwe Fortuna in Den Helder wéér niet meegehad", zoo lezen we, absoluut niet tot onze verbazing, in bovengenoemd blad En het somt dan een aantal gevallen op waaruit blijkt, dat genoemde Vrouwe den roodwitten niet gunstig gezind was. Het blad verzuimt echter te vermelden, hoevele goede kansen er wel door de thuisclub gemist wer, den! Lezenswaardiger is het slot van de inleiding tot het verslag. Hierin wordt gezegd: Toch mogen we niet zeggen dat HRC on, verdiend heeft gewonnen De Helderschen zrjn wat agressiever, tasten in het doelgebied meer toe dan de Zaandammers en konden daardoor misschien Dijkstra een paar maal verrassen op een wijze, die hem niet veel gebeurt. Een der oorzaken is het te veel afdwalen van den rechtshalf Baljet, die zich nogal eens tot den aanval laat verleiden, daar zeer zeker dikwijls prachtig werk doet, maar toch zijn verdedi, gende taak dan verwaarloost en het Doeta veel moeilijker maakt dan noodig is. Dit heb ben de HRC-ers dezn middag uitgebuit; 't was of men door had dat daar een lek was. Overigens is door ZFC een goede partij ge, speeld en de drie goals, (nu al zes in twee wedstrijden!) mogen daarvan getuigen zijn, De leiding was ditmaal wel heel veel mindes als vorige week tegen ZVV; dit was de oor zaak dat de strijd soms rijkelijk forsch was. 't Wil dan dikwijls dat de thuisclub, met den aanhang om haar heen, in het voordeel is en, zoo leek het ook hier." kon. ned. stoomioot maatschappij. Ariadne, 4 Jan. te Kopenha/en. Agamemnon, 4 Jan. te Triëp. Calypso, 1 Jan. te New Yo c. Ganymedes, 4 Jan. v. Rotttfdam. Helder, 3 Jan. v. Liverpool Iris, 3 Jan. te Kingston (J), Orpheus, 4 Jan. v. OdenseT Oberon, pass. 3 Jan. Ouesknt. Perseus, 4 Jan. te GdyniaJ Saturnus, 3 Jan. te Alexamrië. Simon Bolivar, u., 2 Jan. e Cristobal. Stella, 4 Jan. v. Amsterdam Stuyvesant, 3 Jan. v. Curfcao. Titus, 4 Jan. te Amsterdfn. Triton, 3 Jan. v. Gibralti. Telamon, 3 Jan. v. Lissajbn. Vesta, 5 Jan. te Amstercfm. Venezuela, 4 Jan. te AmJerdam. hollaxdIamerika lijn. Binnendijk, pass. 3 Jan.pungeness. Boschdijk, 1 Jan. te Net Orleans. Damsterdijk, 4 Jan. v. Itferpool. Drechtdijk, 1 Jan. v. v. Iingston (Ja). Delftdijk, 31 Dec. te Loa^ngeles. Lochgoil, 31 Dec. te Vaiiouver. Lochmonar, 2 Jan. te Sn Francisco. Statendam, 2 Jan. te Kw-York. stoomvaart matschappij nederland. Bintang, t., pass. 3 Jap Gibraltar. Johan van Oldenbarneelt, t., 4 Jan. te Genua. Moena. u., 3 Jan. te Bdgie. Stonegate, charter, t..l Jan. te Suez. Tajandoen, 4 Jan. v. Aisterdam. Tarakan, t., pass. 3 jjh. Gibraltar. java-new-york-lijn. Mapla. pass. 3 Jan. H Goede Hoop. Palembang, 2 Jan. te jalifax. Stentor, 3 Jan. v. Siaapore. Salabangka, 3 Jan. V|Sabang. Tabian,, pass. 1 Jan.p!aap de Goede Hoop. silveiïïtava pacific-lijn. Djambi, 2 Jan. v. Paagoekan. Hoegh Silverlight, 1 zn. v. Singapore. Maneoran, 2 Jan. v.Penang. Tosari, 3 Jan. te Calutta. x rottjrdamsche lloyd. Buitenzorg, t., 4 Jan v. Kameran. Baloeran, u., 4 Jan. L Port Said. Kota Baroe, u., pa3 4 Jan. Finisterre. Kota Gede, u., pass4 Jan. Perim. rotterhm—zuid amerika-lijn Alpherat, t., 1 Jan>. Montevideo. Alwaki, u., 3 Jan. t Montevideo. stoowaart mij. oceaan. Aeneas, 4 Jan. te flasgow. Laertes. 2 Jan. v. [elawan. Melampus, 2 Jan. Bremen. Polyphemus, 1 Jaiw. Colombo. Jonge Elisabeth, emzetco lijn. ^an. te Cadix. fetvaart maatschappij. Kohsichang. Batavia. 1 Hongkong. kon. p^ Barentsz, 2 Jan. Bontekoe, 1 Jan. Houtman, 1 Jan. t j-ionguong, Ta?me„V„eeo' t Janv- Port Natal- Tasman, 2 Jan. t L. Marqués. t,a*-china-jafan lijn. rjlsadane, 1 Janfv. Hongkong. VEREENIGE NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. n„„„. «""and—Oost-Aile Lt)n). a LJan' v- Co'ombo. 3 an. te Singapore. Serooskerk, u., )SS. 4 Jan. Gibraltar. Burgemeester en Wethouders van Den Helder maken bekend, dat ter gelegenheid van de te verwachten gelukkige geboorte van een Koninklijken Prins of een Koninklijke Prinses de ge- meente-bureaux GESLOTEN ZULLEN ZIJN op den geboorte dag en den daaropvolgenden werkdag. Het Bureau van den Burge lijken Stand zal op die(n) dag(en) geopend zijn des mor gens van 910 uur. Den Helder, 3 Januari 1938. hoenen

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6