PI TERUG TARZAN Heuglijk nieuws voor schaatsenrijders! Nieuwe dienstregeling bij de Spoorwegen krijgt binnen kort haar beslag Ongekeurd vleesch in een slaapkamer Radioprogramma EDGAR RICEj BURROUGHS j Goedkoop rijden op de Amsterdamsche Kunstijsbaan Kapitein der „Sarkaoi" voor twee maanden geschorst „Herstellingsoord voor dames" Huzaar op slag gedood De Tjerimai werkt nog steeds Hij versmaadde een fortuin Geestelijke redt ballonvaarders DOOR taaimi» No. 36. Het meisje nam een mes en sneed de touwen door, waarmede de benen van Tar- zan gebonden waren. Ze leidde hem door allerlei kronkelende gangen naar een grote kamer, waar een met bloed bevlekt altaar stond. De mannen volgden twee aan twee. Nu begreep Tarzan, dat hij in handen gevallen was van de zonaanbidders, bestemd om het mensenoffer te zijn voor hun schitterende stad. Vanuit ontelbare nissen langs de wanden grijnsden hem menschenschedels toe. 'n Stoet vrouwelijke wezens naderde door een boog vormige ingang. Ze droegen gouden kettingen om hun middel, terwijl gouden ornamenten hen bedekten. Ieder droeg twee gouden bekers. Het zingen begon opnieuw, toen van uit een donkere gang een jonge, beeldschone vrouw aankwam. „De Hogepriesteres", dacht Tarzan. Haar armen en benen waren geheel bedekt met massief gouden, met juwelen ban den. In haar gordel droeg zij een lang, schit terend versierd mes. Allen knielden voor haar. Ze zei iets tegen Tarzan, maar hij kon het niet verstaan. Een ogenblik keek ze hem strak aan, en wachtte op zijn antwoord. Toen gaf zij een teken. De priesters wierpen zich op Tarzan en brachten hem naar het altaar, Tarzan wist, dat over enkele ogenblikken deze mooie vrouw door een fanatieke extase ge dreven tot moordenares zou worden. (Nieuwe spelling.) IJ. H. N. SLUIT OVEREEN KOMST MET DE DIRECTIE. Naar het bestuur van den Ijsbond Hol lands Noorderkwartier meedeelt is men in overleg getreden met de directie van Kunst ijsbaan A'sterdam, Linnaeusstraat 189 en is men erin geslaagd bijzondere voorwaarden te bedingen welke voor den Bond een ruim perspectief openen. Deze Amsterdamsche baan, welke, gezien de tegenwoordig zeer snelle reisgelegenhe den per electrische trein of per autobus voor de aangesloten clubs niet zoo veraf ligt, heeft een afmeting van 60 X 40 M. Op de baan kan schoonrijden worden beoefend en kan op bepaalde uren worden getraind voor hardrijden, terwijl de mogelijkheid van wedstrijden op de korte baan in hardrijden en wedstrijden in schoonrijden bestaat. Het Bestuur is met de Directie van de Ijsbaan bet volgende overeengekomen: Op vertoon van het Bondsdiploma zijn aan de cassa tegen sterk gereduceerde prijs entréekaarton verkrijgbaar. De toegangs prijs voor leden van IJ.H.N. bedraagt dan f0.40 plus 20% stedelijke belasting. Training hardrijden. Op de Kunstijsbaan bestaat gelegenheid tot hardrijden: op Zondagmorgen van 89% uur; op Maandagavond van 67% uur; op Vrijdagavond van 67% uur. De gereduceerde toegangsprijs is dan f0.30 plus 20% stedelijke belasting. Tijdens de trainingsuren wordt geen publiek op de baan toegelaten. Wedstrijden. Genoemde kortebaanwedstrijden in hard rijden en wedstrijden in schoonrijden resp. voor dames, heefen en paren, kunnen on der de vlag en volgens de reglementen van den IJ.H.N. worden verreden. In overleg met het hoofdbestuur kunnen dergelijke wedstrijden door bij den IJ.H.N. aangesloten clubs op de Kunstijsbaan worden gehouden op nader overeen te komen zeer billijke voorwaarden. Het bestuur stelt zich van de samenwerking met de Kunstijsbaan veel voor. Getracht wordt aan clubreizen naar de Kunstijsbaan, georganiseerd door de afdee- lingcn en aan wedstrijden, welke door de clubs worden georganiseerd. Nadere inlichtingen worden gaarne door het Bestuur verstrket terwijl dit verzoekt van de eventueele ervaringen po de hoogte te worden gesteld Publiek wordt volgende week op de hoogte gesteld. De officieele mededeeling van de Neder- landsche spoorwegen over de opheffing van 148 halteplaatsen met ingang van den nieu we zomerdienstregeling in verband met de uitbreiding van de electrificatie en de die- sel-electrische tractie heeft in den lande be grijpelijk zeer veel belangstelling gewekt. De reisbureaux zaten in verband met de belangrijke wijzigingen, welke ongetwijfeld in de nieuwe dienstregeling zullen worden ingevoerd voor de groote moeilijkheid, dat men niet de beschikking had over absoluut betrouwbare gegevens over het verkeer met het buitenland. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van den chef van de dienstregeling der Nederlandsche Spoorwegen, den heer G. F. H. Gies- bergen, in den loop van de volgende week een persconferentie uit te schrijven op op deze wijze het be langstellende publiek volledig op de hoogte te brengen van de nieuwe dienstregeling. Alle mededeelingen vóór deze persconfe rentie in de dagbladen gepubliceerd, zijn volgens den chef van de dienstregeling on betrouwbaar en in vele gevallen absoluut onjuistt Nog deze week moeten onderhandelingen worden gevoerd, zoodat pas hierna de nieu we dienstregeling haar beslag kan krijgen. Tenslotte werd ons nog medegedeeld, dat het niet vaststaat, dat met Mei 1938 het aantal op te heffen halteplaatsen niet groo- ter zal zijn dan 148, het reeds eerder offi cieel medegedeelde aantal. Onwaarschijnlijk is het niet, dat het later noodig zal blijken, dat nog eenige halte plaatsen zullen moeten vervallen. De Raad voor de Scheepvaart deed giste ren uitspraak inzake het aan den grond loopen van het stoomschip „Sarkani" in de Bothnische Golf bij het eiland Karlö. De Raad is van oordeel, dat deze stran ding aan de schuld van den kapitein is te wijten. De kapitein geeft dit ook toe, daar hij inziet verkeerd te hebben gehandeld door niet gebruik te maken van het lood, dat hem onmiddellijk had kunnen leeren, of hij te dicht bij den wal was gekomen. De Raad straft den betrokkene door hem de bevoegdheid te ontnemen als kapitein te varen op een schip, als bedoeld bij artikel 2 der Schepenwet, voor den tijd van twee maanden. De Haagsche kantonrechter, mr. Ferguson, heeft W. J. H. uit Rijswijk veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie maanden, om dat deze ongevraagd en openlijk zijn dien sten ter verstoring van de zwangerschap heeft aangeboden. Verdachte had een advertentie in een plaatselijk blad geplaatst, waarin hij re clame maakte voor een „Instituut voor gynaecologie, een herstellingsoord voor da mes" te Rijswijk. H. was reeds eerder veroordeeld en nu hij blijft volharden in zijn onwettige handelin gen ondanks zijn vqorafgaande veroordee ling, aldus oordeelde de kantonrechter, wa ren er geen termen aanwezig om H. minder straf op te leggen dan de maximum-straf, (3 maanden gevangenisstraf), welke het des betreffende wetsartikel noemt. Verdachte zal van dit vonnis in appel gaan. Van slippende motor gevallen en aangereden. Gisterochtend om half tien is onder Til burg, op den weg TilburgLoon op Zand, een doodelijk verkeersongeluk gebeurd. Drie militaire motorrijders met duo-pas sagiers reden in de richting Loon op Zand. Plotseling slipte de motor, bestuurd door H. R., waardoor zijn duo-rijder, de 21-jarige dienstplichtige huzaar A. van Raay uit Tilbufg, gedetacheerd bij het escadron pant serwagens te 's-IIertogenboschkwam te vallen. Hij werd door den hem achterop rijdenden motor aangereden en kreeg met de treeplank een zoodanigen klap tegen het hoofd, dat hem de schedel werd verbrijzeld. De ongelukkige was op slag dood. Het stof felijk overschot is naar het ziekenhuis ver voerd. Politie-inval bij gewezen slager te Hengelo. Door de politie en den keurings dienst is te Hengelo bij een gewe zen slager aan de Dr. Schaepman- straat een hoeveelheid vleesch in be slag genomen, dat niet ter keuring was aangeboden. Het lag in de slaapkamer en verspreidde een min der welriekende geur. Een verder ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat twee slagers te Hengelo van dezen man vleesch betrokken. Het is in beslag genomen en gedeeltelijk afgekeutd en vernietigd. Tegen het drietal is proces verbaal opgemaakt. ONZE OOST. Een onderzoek. Dr. Stehn, hoofd van den vulkanologischen dienst te Bandoeng, heeft een tocht gemaakt naar de Tjerimai. Door don voortdurenden regen werden, aldus de N.R.Ct. de eerste drie dagen van zijn verblijf aldaar de waar nemingen ten zeerste bemoeilijkt, doch op 8 Januari had hij even uitzicht, waarbij men kon constateeren, dat het eruptie-punt aan den bodem van den oostelijken krater vol water staat. Op 9 Januari werd een zware solphatoren- werking geconstateerd in den westelijken krater. Door nieuwe afstortingen aan de buitenhelling is veel moddermateriaal op gehoopt. Op 7 Januari is verscheidene ma len een eruptiegerommel gehoord. Jack Petersen, de vroegere zwaar-gewicht kampioen van Engeland heeft van zijn vader, die zijn manager was, een aanbod gekregen namens een syndicaat, van 20.000 pond voor een contract van twaalf maanden. Aangezien in het begin van het vorige jaar een oogspecialist hem heeft aangeraden zich voor goed uit den ring terug te trekken, heeft Peterson dit aanbod niet aanvaard, ver'tfelt de Daily Express. Mijn zoon is gek om zoo'n fortuin te laten loopen, verklaarde de vader. Al was ik blind, dan zou ik voor zoo'n som nog wel willen vechten. Een persfotograaf heeft onlangs in den staat Maine (U.S.A.) een onverkwikkelijk avontuur beleefd, toen hij vanuit den gon del van een luchtballon luchtopnamen wil de maken. Tijdens zijn vaart omhoog ge raakte de veiligheidslijn los en de inmid dels opgestoken wind schudde ballons en gondel heftig heen en weer. De gondel, waarin slechts de fotograaf en een meca nicien hadden plaats genomen, was van een eigenaardige constructie; hij hing met tou wen aan niet minder dan 27 kleine ballons. Do toeschouwers, die zagen, hoe hevig de ballons heen en weer geslingerd werden, hielden het hart vast en vlogen uiteen, doch de gondel, slechts 100 meter van den grond, af, bleef zweven. Onder de menigte bevond zich een geestelijke, die niet alleen een goed predikant, doch ook een scherpschut ter bleek te zijn. Met behulp van een ge weer schoot hij zoveel der. kleine ballons kapot, totdat de gondel het overwicht kreeg en langzaam veilig en Wel op den aardbo dem terugkwam! DONDERDAG IS JANUARI 1938. Hilversum I. 1875 en 415,5 m. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Omroeporkest en solist. In de pauz# 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Pianovoordracht. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel, zang en vioolsoll. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Het AVRO-Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.45 Het Concertgebouw-orkest en solist. Ia de pauze: Interview. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.00 Berichten ANP. Eventueel gramofoon muziek. 11.10 Veres Lajos' Zigeunerorkest. I.3012.00 Eddy Oliver en zijn Band. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. Hilversum n. 301,5 M. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. II.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten, 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 KRO-Orkest en gramofoonmuziek. Kniples. 12.30 AVRO-Dansorkest, 1.00 Gramofoonmuziek. I.30 Aeolian-orkest. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Vervolg concert. 3.00 Knipcursus. 2.00 Handwerkcursus. 2.55 Gramofoonmuziek. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 3,45 Bijbellezing. 4.45 Voor de jeugd. 5.15 Orgelspel. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.45 CNV.-kwartiertje, 7.00 Berichten. 7.15 Journalistiek weekoverzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Ber. 8.15 Herdenking 10-jarig bestaan „Rudolph- stichting". 10.00 Berichten ANP. 10.05 Zang. 10.45 Gymnastiekles. II.0012.00 Gramofoonmuziek. Na afloop: Schriftlezing. FEUILLETON. ?,Je hebt goed gedaan, lieve," antwoordde hij vriendelijk. Er was nog wat champagne in de flesch, en hij schonk haar in. Zij werd weer nor maler. „Menschen zooals zij", merkte zij harts tochtelijk op, „zijn het leven niet waard. Die jonge man is gek van jaloezie, en hij kan zijn tante om zijn pink winden. En hier ben ik nu. Ik heb er volstrekt geen spijt van, en u?" Peter Cradd streed wederom tegen die Vreemde opstandigheid van zijn zinnen, een en al smachten en verlangen en aan onont- leedbare gevoelens ten prooi. Hij voelde zich als iemand, die op een drijvende wolk ge strand is. Hij voelde geen vasten grond meer onder de voeten. Hij wist zelfs nauwelijks waartegen hij streed, maar de smart en de blijdschap waren beide verrukkelijk. „Ik zou my het hoofd niet langer over hen breken," ried hij aan. ,,'t Zijn onmogelijke lui de tante zoowel als de neef." Zij stak haar arm door den zijnen. „Ik heb zoo'n slaap lispelde zy. Zij gingen gearmd naar boven. Zijn voeten schenen met lood bezwaard te zijn. Hij bracht haar in zijn slaapkamer, en zij keek nieuws gierig om zich heen. „Daar lig je dus naar het licht en de ster ren te kijken," zei zij, wijzende. „Maar dat is heerlijk! Zat je daar, in dien stoel, toen je mii hoorde roepen?" „Ja, daar zat ik," antwoordde hij. „En zeg mij ook eens waaraan je dacht?" verzocht zij. „Aan jou," antwoordde hij eenvoudig. ,,lk keek naar beneden. Ik kon een hoek van de tafel juist zien, en ik dacht welk een heer lijken avond wij samen doorgebracht hebben, en hoe lief je voor mij geweest was." Haar arm lag weer om zijn schouder ge slagen. Dit was een zeer teeder en lief be schermend gebaar van haar, waarvan de her innering voorbestemd was om hem zijn leven lang bij te blijven. Zij zette zich op den rand van zijn bed. „En jij, ben jij dan niet aardig en lief voor mij geweest?" fluisterde zij. „Toen ik je voor 't eerst zag, weet je, was ik verzadigd. Je sprak mij aan ik werd bang. Ik dacht ieder oogenblik, nu zal het komen, dat éénige, wat ik geprobeerd heb voor 'n tijd te ontvluchten, een uitdrukking in de oogen, deze of gene vraag, somtijds onbeholpen en brutaal, somtijds listig an slecht, maar al dien tyd dacht ik: „hij is een man, het kó.n niet uitblijven, met zijn oogen of zijn lippen, of door zijn aanraking maar het kwam niet, en daar had ik je om lief. lederen dag. Peter ben ik meer van je gaan houden, en het is me hetzelfde het kan me niet sche len ik ben big, dat ik buitengesloten werd." „Kindlief," zei hij, „je bent een schat. Ik voel me zoo gelukkig, omdat je vertrouwen gesteld hebt in mg. Niet alle mannen zijn beesten, weet je." ,,'t Was alleen maar In het begin stamelde zij. „Begrijp je wel, die eeuwigdurende, éénige vraag zonder onderscheid van den persoon, zonder onderscheid van wat ook altijd maar die ééne vraag. Hij bukte zich, en kuste haar vingertoppen, schudde het kussen op, wees haar de kaars en de lucifers en zette het raam iets verder open. Al dien tijd vo ge'en haar oogen hem met een vragenden blik. „Heb je alles wat je verlangt?" vroeg hij. „Ja," antwoorde zjj flauwtjes. Hij schonk een glas water voor haar in, en plaatste dit op he' nachttafeltje naast het bed. Toen draaide hij de lamp uit. De maan scheen naar binnen. „Je behoeft geen zwermen insecten naar binnen te lokken," zei hij, al op weg naar de deur. Zij zat nog steeds op den rand van het bed, een zweem van een uitnoodigend glimlachje op de lippen, de vraag in haar oogen. Hij zag het, toen hij de deur open maakte, en deze zachtjes sloot, na haar met de hand toege wuifd te hebben. Hij liep op zijn teenen de trap of, nam zijn hoed van den kapstok in de hal, ging door de voordeur naar buiten, en rende weg, zoo snel zyn beenen hem dragen konden. De portier van het hotel keek zeer ver stoord. Hij had lekker liggen slapen, en dat typische mannetje, dat zeer opgewonden en half gekleed na middernacht kwam binnen stormen, was alles behalve een welkome stoornis. „Jim," riep Peter Cradd, „je ken* mij wel. Ik ben vandaag tweema* 1 in de bar geweest." „Wel, 't is Mr. Cradd! Is er iets gebeurd, sir?" „Ik wou vannacht een kamer hebben, maar eerst iets te drinken een voor jou en een voor mg, wat zeg je daarvan?" Jim was nu goed wakker. „Waarom moet u een kamer hebben?" vroeg hij verwkonderd „U woont hier immers zelf?" „Dat is zoo," legde Peter Crad hem uit, „maar ik heb onverwacht een logé gekregen, en in mijn huis is maar één bed. Laten wij samen wat drinken, Jim, en geef mij een kamer. Zie je, ik was verplicht om voor van nacht te verhuizen." Jim, die zich de vrijgevigheid van den on- verwachten logeergast van vroegere gelegen heden herinnerde, werd nu de bereidwilligheid zelve. „Loop op uw teenen," vermaande hij. „Ma'am heeft niet graag dat ik in de bar kom, al heb ik het recht om een laten gast, die trek in drinken heeft, nog te tappen. Zet u daar, Mr. Cradd", noodigde hij uit, toen zij het heiligdom van de bar binnengekomen waren. „Heb een oogenblikje geduld, terwijl ik de sleutels ga halen en uw kamer ontsluit." Peter Cradd ging zitten, maar stond al zeer spoedig weer op. De behoefte om iets te doen, aanhoudend bezig te zijn, scheen hem een bittere noodzakelijkheid geworden. Hij liep op zijn teenen door het vertrek, luisterde aan de deur, en keek naar de donkere scha duwen in de ledige eetzaal en in salon. Wel dra kwam Jim terug. „Ik heb een kamer op de eerste verdieping voor u gereed," zei hij, den laten gast een sleutel ter hand stellende. „No. 17. En wat zal het zyn sir?" „Geef mij maar whisky, Jim. En jij?" „Van 't zelfde, sir, als ik zoo vrij mag zijn." Peter Cradd begon zijn tumbler al te ledi gen, voordat het sodawater hem gebracht was. De ander kalmeerde hem vol verbazing. „Zachtjes aan, sir," Vermaande hij. „U kunt dat goedje toch niet puur drinken?" „O, ja," verontschuldigde Peter Crad zich. Dat vergat ik. Maar, een klein scheutje sodawater, Jim. Ik wou een flinke sterke drinken." Hij ledigde zijn tumbler tot op den bodem, en liet zich opnieuw inschenken. De ander schonk zijn glas vol, en tevens het zijne. ,,U kunt het merkwaardig goed verdragen, meneer," merkte hg met een grgnslach op. „Toen u vanmiddag hier kwam en alles van coktails wilde weten en flesschen cham pagne kocht, dacht ik niet, dat u zoo dol was op whisky." ,,'t Is een zeer lekkere drank," mompelde Peter Cradd. Het verlangen werd al minder, zijn bloed joeg niet meer zoo snel, de koorts bedaarde. Zijn hersens werkten een weinig verward. hoofdstuk vn. Den volgenden morgen om acht uur werd Peter Cradd met een reuzel:'->r wakker en hij werd bijna misselijk, toen hrj zijn ham 'met spiegeleieren zag. Hij dronk drie koppen thee, betaalde zijn nota, en met van bloed doorloo- pen oogen met een hoofdpijn, die zelfs de westenwind en de verkwikkende zonneschijn niet op de vlucht konden jagen, kwam hij aan de oude vicariswoning en sloop met kloppend hart naar binnen. De resten van het souper waren opgeruimd. Alles was opgeredderd. Hij nogmaals op zijn horloge. Mrs Skid- more kon haast onmogelijk al zoo vroeg b?™ff d ZÖn' NU hi' verIe^en «aar r""en' Er was niemand in de kamer. Hij keek versuft om zich heen. Het bed was be slapen geweest - door een onrustige slaap- ken1"; o t wanorde van lakens en de- w" °P 'e maken - het glas water was rfitof !n TTe?en de karaf was een briefje ge- -èra opemJ Urde het met bevende vin- „Lieve beste Man, ik kan niet werkeliik in je gelooven ik kan niet gelooven. dat een nacht zooals de laatste nacht, bestaanbaar is. ik zal alles zoo goed mogelijk opredderen, en dan vertrekken. Ik zal een laatsten dienst van a^Phufeï1'-^ mijn nota bij Mrs- Nicholls, asjeblieft. Ik vertrek met den omnibus, die om zeven uur op den hoek naar Norwich afrijdt. (Wordl vervolf/d.)

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 7