©I I ?iEiy<S= I I K TARZAN Verslapte hoogspanning te Baarn China blijft mobiliseeren \e* Radioprogramma de don juan EDGAR RICE BURROUGHS Karnverbod ingetrokken Britsche scheepvaart op de Jangtse verboden Mussert vandaag voor het gerecht Uit onze Omgeving £■••■•••■1 ■■■■■■•••«■mtaiiiiaii DOOR No 37. Tarzan beschouwde zichzelf als verloren, toen de priesters twee rijen vormend naar hem toe kwamen. Opeens ontstond er echter een zekere opschudding, onder hen. Een zwaarljjving persoon, die er als een gorilla uitzag, trachtte een kleinere van zijn plaats in de rij te verdrijven. Tarzan hoorde hem grommen en morren, toen La, de Hoge prie steres hem beval terug te gaan. Boven Tar zan staande, begon La een toverformule uit te spreken, terwijl zij langzaam haar dun, scherp mes ophief. Het duurde een eeuwig heid voor haar arm omhoog was en zij 't mes boven zijn onbedekte borst hield. Langzaam kwam het naar beneden. Hij hoorde de stem van de woedende priester reeds luider en luider klinken. Tarzan draaide zijn hoofd in de richting van dit geluid en zag dat de logge priester op de priesteres toesloop, klaarblijke lijk met de bedoeling haar te overvallen. Dat zelfde had Tarzan vele malen in zijn eigen troep meegemaakt. Er was nauwelijks een van de leiders in het oerwoud, die niet op deze wijze sneuvelde. De priester was krankzinnig geworden. Met vreselijke kreten van woede ging hij te keer, sloeg en beet als een razende om zich heen en maakte tal van slachtoffers. Gedurende dit toneel stond La met opgeheven mes voor Tarzan, haar ogen vol schrik ge vestigd op de krankzinnige, die dood en ver derf onder haar volgelingen zaaide. Als ver lamd van schrik en ontzetting stonden de volgelingen van La dit toneel machteloos aan fp 7jpr| (Nieuwe spelling.) De telex-toeslellen worden zorg vuldig bewaakt. Toen in het badhotel te Baarn, het hoofd kwartier van de wachtende hofdignitarissen officieren en journalisten van allerlei plui mage, de mededeeling van Prinses Juliana's geneesheer bekend werd, en het dientenge volge in de hersenen der wachtende pers- menschen klaar werd, dat hun verblijf te Baarn nog lang zou kunnen duren, viel er een zekere ontspanning waar te nemen. De aankomst van H. M de Koningin, dc aankomst tevens van verschillende hogdigni- tarissen, het bezetten van het „bijkantoor" van het A.N.P., de aankomst van verschil lende anderen, wier aanwezigheid met de blijde gebeurtenis in verband kon worden gebracht, dat alles had de stemming ge wekt, dat het nu ernst ging worden. Met grooter waakzaamheid werden de telextoe stellen in het oog gehouden. Zenuwachtige naturen waren zelfs des nachts op een ge droomd geluid uit bed gesprongen. En toch ging er niemand van de wachten den naar Amsterdam. Men kan immers nooit weten. Hoe Indië medeleeft. Nadat in Ned. Indië iedereen zich reeds onbewust had ingesteld op de mogelijkheid, dat de blijde gebeurtenis nog slechts een kwestie van een of twee dagen zou zijn, zoodat met koortsachtige haast aan de ver sieringen en de uitwerking van program ma's werd gewerkt .veranderde de situatie ook hier geheel door de gisteren bekend ge worden conclusie van dr. de Groot, waar door eenerzijds de spanning wordt vergroot, en anderzijds nog verder gelegenheid wordt geopend tot perfectie van de voorbereidin gen. Hierbij wordt gebruik gemaakt van het al-oude bamboemateriaal voor eerepoor ten, waarnaast in ruime mate van produc ten van de moderne techniek gebruik wordt gemaakt. Batavia wordt reeds nu gekenmerkt door een feestelijke sfeer, niet alleen door de hier en daar ontstoken proefverlichting, doch vooral door de stemming van het pu bliek, dat de blijde gebeurtenis welhaast nog intensiever tegemoet ziet dan een jaar geleden de huwelijksfeesten. Men deelt ons rmede, dat door de wijziging van het Crisis-Zuivelbesluit 1935 bij K.B. van den 21stcn December 1937, staatsblad no. 678 formeel het z.g. karnverbod is ingetrok ken. Dientengevolge behoeven de karnen niet meer verzegeld te zijn. Belanghebbenden kunnen thans zelf de karnen ontzegelen. De Chineesche autoriteiten te Kanton hebben op 11 dezer een proclamatie uitgevaardigd, waarbij de geheele bevolking van Kwan- toeng met inbegrip van de vrouwen wordt gemobiliseerd, zulks naar aan leiding van de geruchten over een a.s. aanval van de Japanners. Alle mannen van 18 tot 40 in de provin cie worden ingelijfd onder leiding van een waakzaamheidscomité. Zij worden bewapend. Alle vrouwen worden ingelijfd bij een corps ten dienste van het leger en bij den me- dischen dienst. De Britsche scheepvaart op de Jangtse verboden. Japan heeft de Britsche marine-autoritei ten te Sjanghai doen weten, dat het niet langer de vaart van niet-Japansche koop vaardijschepen op de Jangtse kan toestaan. De Britsche regeering erkent niet het recht van Japan om zich te bemoeien met de Brit sche scheepvaart op de Jangtse. De Engelsche regeering is op het oogenblik in correspondentie met de Japansche autori teiten over de vrijheid van scheepvaart op de Jangtse. Het En<relsche standpunt is dat de vaart in beide richtingen ook thans nog voor schepen van alle nationaliteiten volko men vrij is en buiten den oorlogstoestand omgaat. De Britsche regeering zal dan ook geen belemmering van de rechten van on der Engelsche vlag varende schepen dulden. Tsingtau door Japansche troepen bezet. Na de landing van Japansche troepen is de toestand in Tsingtau kalmer geworden. Men verwacht, dat binnenkort den geheclen spoorweg van Tsingtau tot Tsinan door Ja pansche troepen zal worden beveiligd. De Japansche troepen, die van Tsinan in Oostelijke richting oprukken, hebben Wiehsien. 113 kilometer ten Westen van Tsingtau bezet. De troepen, die thans te Tsingtau aan land zijn gezet, zullen in Wes telijke richting langs den spoorweg opruk ken. Het vrijwilligerscorps, dat de buitenland- srhe bewoners van Tsingtau hebben opge richt om de orde te handhaven, nadat de Chineesche troepen waren vertrokken, is Dinsdag ontbonden. Verdacht van mishandeling. Vandaag zal de leider der Nat. Soc. Beweging in «Nederland, Ir. A. Mus sert, voor de Vijfde Kamer der Arr. Rechtbank te Amsterdam terecht staan. Zooals men zich herinnert, heeft Mussert bij de „Blauwe Zand-affaire" gebruik ge maakt van een zweepje, om zich Melchers van het lijf te houden. Melchers zijnerzijds, die van bedreiging wordt verdacht, heeft een aanklacht tegen ir. Mussert ingediend, wegens mishandeling, daar hij, Melchers, niet zou hebben gedreigd en dus zonder reden met het zweepje is geslagen. ANNA PAULOWNA Werkverschaffing. Bij de werkverschaffing, die j.1. Maandag weer is begonnen, zijn 78 arbeiders geplaatst bij de werkzaamheden aan den boezem, 46 bij het slooten en 35 aan de wegen. Hinderwet. Aan J. Dekker Pz. is vergunning verleend tot het plaatsen van een 25 P.K. ruw-olie- motor in de malerij aan de Molenvaart. Collecte cxtra-uitdeeling. In de Woensdagmiddag ten Raadhuize ge houden vergadering van het hoofdcomité, werden nog ecnige détails voor de a.s. feest viering geregeld. De collecte voor een extra-uitdeeling op den feestdag aan minderbedeelden, bracht f659.27 op. (Eén lijst was nog niet binnen.) In heel wat gezinnen zal dus een aardige feestgave gebracht kunnen worden! Pastoor van der Eem zegde toe, dc feest rede te zullen uitspreken op de receptie, die op den ationalen feestdag des middags in Veerburg wordt gehouden. Biljarten. Een twaalftal leden van de biljartvereeni- ging „Anna Paulowna" speelde tegen een twaalftal te Enkhuizen. Van de 24 partijen won Enkhuizen er 17, Anna Paulowna 7. BREEZAND. Bemesting van bloembollen. Ir. K. Poll sprak gisteravond in de zaal van den heer Borst over: Doelmatige en voor- declige bemesting van bloembollen en an dere gewassen. De heer G. A. Preijde heette spreker en be langstellenden welkom namens het bestuur der afd. van de Alg. Ver. v. Bloembollencul tuur, die deze bijeenkomst belegde. Ir. Poll vertelde allereerst iets van de groo- te coop. kunstmestfabriek te Vlaardingen, die 200.000 ton superfosfaat per jaar of 65 wagons per dag fabriceert. Daarnaast wordt ook een volledige meststof (stikstof, super en khli) in korrelvorm gemaakt, de Granu- mix, in verschillende verhoudingen wat de drie genoemde meststoffen aangaat. Spr. noemde de voordeelen van het aanwenden van kunstmest in korrelvorm, v.n.1. een goe de verdeelin,; over het land, geen stuiven, geen ballaststoffen, us minder arbeid en betoogde, dat, als men voor z'n speciale be hoeften de doelmatigste samenstelling aan wendde, dan ook goede resultaten behaalde bij een minimum van kosten. Kort na het planten heeft het bolgewas nog maar weinig voedsel uit den grond noo- dig, het haalt dat voornamelijk uit de bol. Spr. wilde dan ook voor tulpen en hyacin then op zandgrond in den herfst slechts l—iy2 K.G. per roe van de samenstelling 81221 geven (narcissen U/4 K.G.). In Februari tot half Maart dan nog V2—3A K.G. 171518 (narcissen K.G.). Niet dus, wat nog ai eens de gewoonte is de volledige fosforzuur- en kaligift in het najaar, omdat daarvan veel uitspoelt eer de plant ze noo- dig heeft. Voor gladiolen gaf spr. aan een maal bemesten voor of na 't planten 1 2 K.G. 12—10—18. Is het bij de aardappelteelt om een mooi soort van goede kwaliteit te doen, dan raadde spr. aan 81221; wil men in de eerste plaats een groote opbrengst dan 12—10—18. Ir. Poll beantwoordde nog eenige vragen en vertoonde daarna een paar films van het kunstmestbedrijf. In een slotwoord dankte de heer Preyde den spr. voor z'n 1 zi^g, hopende dat men er in het bedrijf z'n voordeel mee kan doen. SCHAGEN, 13 Jan. 5 Paarden f 150300, 6 geldekoeien (ma gere) f 150200, 23 idem vette f 150—200, 4 kalfkoeicn f 160230, 6 graskalveron f 40 70, 34 nuchtere kalveren f 820, 25 vette schapen f 2833, 71 overhouders f 1724, 8 bokken en geiten f 412, 15 magere var- ken^ f 34, 7 idem vette per Kg. 6062 ct., 45 biggen f 1523, konijnen 0.752, kippen f 0.60—1.10. eenden f 0.70. BROEK OP LANGENDIJK. 13 Jan. Uien 12.2012.80, drielingen 8.40, grove 11.8012.40, stek 6—6.80. peen 2.50, roode kool 3.606.70. gele kool 1.502.70, üecn- sche witte kool 1.303.20, Savoyekool 1 2.S0. NOORDSCHARWOUDE, 13 Jan. Uien 12.4013.20 drielingen 8.909 grove 12.2012.60, peen 2.703 kleine peen 0.901 rood ekool 4.306, groene kool 1.70 gele kool 1.50—2.60 D. witte kool 2.103.20. AMSTERDAM. 12 Jan. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 194 vette kalveren: le kw. 7882 ct., 2e kw. 7076 ct.. 3e kw. 5660 ct. per Kg. levend gewicht; 36 graskalveren f 8—13.50 per stuk, 108 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 7374 ct., zware varkens 7273 ct., vette varkens 7071 ct. per Kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalveren flinke aanvoer, handel kalm met dalende prijzen. Nuchtere kalveren kleine aanvoer, handel willig met iets lagere prijzen. Var kens kleine aanvoer, weinig handel. Prij zen vette varkens lager. VRIJDAG 14 JANARI 1938. Hilversum I. 1875 en 415,5 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA» 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.09 VARA. 10.40 VPR. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijidng. 10.20 Declamatie. 10.40 Zang, piano en gramofoonplaten. 11.10 Vervolg declamatie. 11.30 Orgelspel. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 Pim de la Fuente's Radiofollies en gra? mofoonplaten. 2.00 Modepraatje. 2.30 Orgel en cello. 3.15 Het AVRO-Dansorkest. 4.00 Gramofoonmuziek. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel. 6.00 Amateurs-uitzending. 6.30 Politiek radiojournaal. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.00 „Het geld", causerie. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.25 Berichten ANP. 7.30 Berichten. 7.35 „Boeken uit onzen kring", causerie. 8.00 Trio Hoog-Brederode-Röntgen. 8.40 „Folklore om en in het Kerkgebouw"^ causerie. 9.00 Gramofoonmuziek. 10.00 „Fantasia". 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding. 11.00 Solistenconcert. 11.30 Jazzmuziek (gramofoonplaten). 11.5512.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301,5 M. Algemeen programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwensen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Ensemble Van der Horst. 12.00 Berichten. 12.15 Ensemble Van der Horst. I.15 Orgelconcert. 2.15 Gramofoonmuziek. 2.40 Christ. Lectuur. 3.00 Alt, cello en piano. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.45 De Gooilanders. 6.30 Voor tuinliefhebbers. 7.00 Berichten. 7.15 Literair halfuur. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Ber. 8.15 t rnhemsche Orkestvereeniging en soTk*, 9.00 „Het Mensen-Hart", causerie. 9.30 Vervolg concert (Om 10.05 Berichten ANP). 10 35 Gramofoonmuziek. 10,45 „De Vrouw en de Sport", causerie. II.0012.00 Gramofoonmuziek, Na afloop: Schriftlezing. FEUILLETON. roman door e. phillips- oppenheim Ik zal later wel om mijn kleeren zenden. Ik weet niet welke gedachten je van mij hebt te gunstig, vrees ik, want ik ben niet inder daad deugdzaam was ik dat maar. Indien ik in aanraking gekomen was met mannen zooals jij, zou ik het gebleven zijn, geloof ik, want ik heb een groot deel van den nacht wak ker gelegen en nagedacht, en ik meende nu en dan te zien, hoe gelukkig de deugdzaamheid iemand kan maken. Vaarwel, mijn lieve, lieve vriend. EILEEN." Weg, voorbij was de strijd, zonder duidelijk begrijpen, zonder een definitief einde aan al zijn twijfelingen en gedachten, aan dat opstan dige in hem, hetwelk, met zijn wil den spot drijvende, zijn geest binnengeslopen was en zijn leven gedurende die vreemdsoortige oogen- blikken bestuurd had. Terwijl hij daar stond, de bewijzen van haar aanwezigheid daar met een zeker zinnelijk genot beschouwende, gaf h(j zich rekenschap, dat Peter Cradd, van Park Avenue, Ealing, gedurende de laatste vieren twintig uren in hem gedood was. Een ander was in zijn plaats het leven overnieuw begon nen, had geweten wat de rechte wijze van handelen was, en had aldus gehandeld. Hjj liep rusteloos om de tafel, waaraan zij hun festijn gehouden hadden. Ginds, tusschen de struiken, lag het verfrommelde propje papier, het tele gram, dat zij weggeworpen had. Hij stond er een oogenblik naar te kijken. Daarna nam hij het in zijn hand. Had zij het daar met opzet achtergelaten, vroeg hij zich af, met de bedoe ling. dat hij het zou lezen, opdat hij de dingen begrijpen zou, die zij aarzelde uit te spreken? Hij vouwde het langzaam open. Maar op het laatste oogenblik greep een gevoel van tegen zin hem aan. Hij scheurde het tot kleine stukjes en liet ze over de heg wegdwarrelen. Alles bijeengenomen, was het een dag vol wonderen. Hij vond Large op hem wachten, vol spijt over het vertrek van de „jonge Missie". Zij voeren naar de plek v/aar het water bree- der was, en Peter Cradd ging overboord om dat zalige gevoel opnieuw te smaken. Bij het aanvoelen van het frissche, vrij stroomende, zoute water, schenen de chaos van zijn herin neringen, zijn strijd van den vorigen nacht, geheel vergeten. Hij was weer midden in het nieuwe leven met de zon op zijn gezicht, en zijn ledematen dompelden zich met wellust in het zilte nat. Toen Large hem later in de boot trok, sprak hij hem een paar bemoedigende woor den toe. „U is een flink zwemmer, sir, voor een stads- mijnheer", zei hij goedkeurend. „Wilt u hier uw lunch gebruiken? Op het eiland?" Peter Cradd ging er mee accoord, en zij sta ken naar het eiland over. Hij at kip met ham en het brood, dat zij zoo zorgvuldig voor hem ingepakt had, en legde zich bedroefd neer in de schaduw van denzelfden heuvel. Méér dan ooit, gaf hjj zich rekenschap, dat een macht, sterker dan zijn eigen wil, hem de laatste da gen in haar klauwen gehouden had. Het was een deel van den herboren man, een deel van den nieuwen Peter Cradd, dat daar lag, smach tend naar de aanraking van haar koelen arm, de menschelijkheid in haar stem. Wanneer hij aan die dingen dacht, woonde 'n groote een zaamheid in zijn hart. Nu begreep hij, dat hij nooit voor volmaakte eenzaamheid geschapen was. dat de dag zou aanbreken waarop hij het nieuwe levensvraagstuk onder de oogen zou moeten zien, dat zich met bijna overstelpende plotselingheid nog slechts een paar uren ge leden aan hem voorgedaan had. Er leefde iets in zijn binnenste, dat jarenlang gesluimerd had. Hij voelde het nu ontwaken, zooals het achtenveertig uren geleden op deze plek tot hem gesproken had. Waarom haar vriend schap, haar sympathie, en alles wat zij hem bood, niet aangenomen? Zij was bereidwillig genoeg geweest om te geven. Welk zonderling instinct, dat zich nog niet tot ontleding leende, was zijn schuilplaats gekropen om zijn verlan gens den voet dwars zetten? Het moest geboren zijn tegelijk met deze nieuwe vrijheid, verwant met andere ge dachten en hoop, die over hem gekomen waren, terwijl hjj in de nachten van maneschijn sla peloos terneerlag. Wat gaf het om daarover te piekeren, was zijn eindbesluit. Alles zou vanzelf terecht komen, en al dien tijd zou de heerlijke vreugde over zijn nieuwe vrijheid luisterrijk zijn geheele wezen bestralen. Zijn zin voor schoonheid, die zich van uur tot uur ontwikkelde, bijna als het verstand van een vroegrijp kind, wees hem voortdurend den weg naar een nieuwe en onontdekte wereld. Een eigenaardige opflikkeling van herinnering voerde hem terug naar dat oogenblik, nog niet zoo lang geleden, toen zijn oogen zich raadsel achtig gevestigd hadden op dien zonnestraal in zijn rommelige huiskamer, waarbij de ge dachte bij hem opgekomen was aan lentebloe men. de crocussen en viooltjes in de tuinen en binnen het bereik van gelukkiger menschen dan hij. Dat sluimerende en toch zoo hartstoch telijke verlangen naar bevrijding had altijd bij hem bestaan, zelfs wanneer zijn lasten hem het hevigst op de schouders drukten. En nu die bevrgding eindelijk daar was, voelde hjj soms- tijds hetzelfde als ou dat oogenblik, voelde hij zich als in een Nirwana van tevredenheid, bijna overstelpt. Daar was de zon om zijn lichaam te verwarmen, de zee om zijn ledematen te ontvangen, zoetgeurende kruiden en grassen omringden hem, al wat leelijk was, was uit zijn leven weggevaagd. Hij vestigde zijn oogen op een blauw plekje aan den hemel boven zijn hoofd, luisterde naar het gezang van een leeu werik, die bijna loodrecht boven zijn hoofd stond, en in een zuivere, onbewuste poging tot pantheïsme, vloeide een deel van die erkente lijkheid, die zich dagen en wekenlang een uit weg gezocht had, hem bevend over de lippen. Nu liepen Large en hij naast elkaar over het strand. „Het lijkt een beetje saai zonder de kleine missie", merkte eerstgenoemde op. „Ze was een van die aardige, ongekunstelde meisjes, met wie het een genoegen is uit zeilen te gaan. Ze scheen van jonge mannen niets te moeten hebben", ging hij peinzende voort. „Er liepen er een stuk of drie, maar ze wou niets van hen weten. Weet u wat ze tegen mij zei, sir?" Peter Cradd schudde het hoofd. „Ze vertelde mij, dat ze naar hier gekomen was om het manvolk te ontloopen; ze was beu van hen. Toch scheen ze op u wel gesteld te zijn." „Omdat ik zooveel ouder ben dan zij, natuur lijk", mompelde Peter, die het water tusschen zijn vingers door liet glijden. Large wierp hem een taxeerenden blik toe. „Ja, u is een heel stuk ouder", gaf hij toe, „maar ik zou zeggen, sir, dat u een man is, die drommels goed op zich kan passen. U drinkt ook niet, geloof ik." „ik was gisterennacht stomdronken", biecht te Peter Cradd op. Large kuchte verlegen. „Och, meneertje, wij hebben allen onze oogenblikken van zwakheid. Peter Cradd liet zich al lager en lager in de boot zakken. Hij werd wakker, toen de boot tegen de aanlegplaats botste. „U heeft een lekker dutje gedaan, meneer tje", merkte Large onder het vastmaken van zijn boot op. „Komt u morgen weer?" „Stellig," beloofde de ander, toen zij samen de trap opgingen. Onder het naar huis loopen overviel hem een gevoel van eenzaamheid, waartegen hij in zekeren zin in verzet kwam. Welk een onzin, om zoo sterk het gemis te voelen van een jonge vrouw, die hij zulk een korten tijd gekend had. Als hij er goed over nadacht, redeneerde hij plotseling met helderheid, dat niet het vertrek van het meisje in persoon hem zoo eenzaam achtergelaten, maar de vreugde des levens, de oppervlakkigheid van gedachte, de vroolijk- heid, alle levensmogelijkheden waarvan zij de draagster was, waren met haar heengegaan. Zijn geest was met deze gedachten vervuld, toen hij het tuinpad naar zijn huis afliep, en zich in een van de rieten tuinstoelen liet neer zinken. „De thee, alstublieft, Mrs. Skidmoore," riep hij. „Uw zuster is beter, hoop ik." „Welbedankt, sir, ze is veel beter. Ik zal de thee over vijf minuten brengen", werd het ant woord op eenigszins norsche manier gegeven. Peter Cradd trok een grimas. Hij had het stellig om iets bij Mrs. Skidmore verkorven. Hij bleef kalm op zijn thee zitten wachten, maar werd bijna onmiddellijk gestoord door het driftig opengaan en weer dichtklappen van zijn tuinhek. Het hart zonk hem in de schoe nen. Het eenige wat hem onwelkom was, zou gebeuren. Hij kreeg een bezoeker. Een lang, forsch man, met een zwarten baard en in half geestelijk costuum, met zware visscherslaar- zen, ongehandschoende handen, en een esschen- stok in de hand een geheel, dat in groote tegenspraak was met het gouden kruis, dat van een ketting afhing liep recht op hem toe. Dit, het kon niet anders, moest zijn huis heer zijn, bedacht hij. „Ik heb zeker het genoegen Mr. Banslow te zien?" informeerde hij, den ander vriendelijk de hand toestekende. (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6