De wantoestand in de A'damsche strafgevangenis Cijfers omtrent de opleving van 1937 Justitie doet inval Het kanonschot van Mn Oud Res.officier hield licht op bij luchtbeschermingsoefening Rust aan het Teruel-front Roosevelt's strijd Slaats en Pellenaars leiden bij den accountant T* Schoorl Pz+ Tal van boekhoudingen in beslag genomen Predikbeurten Alkmaarsche Kaasmarkt UIT ONZE OOST Weer Japansche schepen opgebracht SPANJE tegen de electriciteits- maatschappijen 26 Juni Olympische dag De Zesdaagsche van Gent SCHAGEN Tien kisten vol bescheiden weggevoerd Uit onze Omgeving Herhaaldelijke kustvischerij-or- donnantie. In den laatsten tijd zijn steeds meer over tredingen van de kustvischerij-ordonnantie geconstateerd. De „Kortenaer" bracht vol gens de N.R.Crt. gisteren te Tandjong Priok twee Japansche visschersschepen aan met 40 man, die zich aan dergelijke overtredinge hadden schuldig gemaakt. De meeste over tredingen worden geconstateerd in den Ri- ouw-Archipel waar de marine de controle op deze ordonnantie waarneemt voor het binnenlandsch bestuur en de politie. In den laatsten tijd schijnen Japansche visschers uit het centrum Singapore naar de buurt van Batavia te verplaatsen. Verdere bijzonderheden zijn nog niet be schikbaar. Dreunt nog na in de Eerste Ka mer. In de rede, welke dr. Colijn gisteren in de Eerste Kamer over de totstandkoming van het kabinet hield, zeide hij met de formatie vele moeilijkheden te hebben gehad. Hadden de vrijzinnigen gesproken als thans prof. Kranenburg, dan ware mis schien een oplossing op breedere basis mo gelijk geweest. Maar, zegt dr. Colijn, het kanon schot uit Leeuwarden, de rede van mr. Oud, waarin hij uitriep geen slaaf der coalitie te willen zijn, maakte aan alles een einde. De heer De Zeeuw (S.D.) merkte naar aanleiding van deze opmerking des heeren Colijn nog op, van den grondslag van het kabinet en de houding jegens de vrijzinni ge ministers ook nu nog niets te begriipen. Zouden de heeren Oud en Colijn elkaar in de vier jaar van hun samenwerking nog niet hebben leeren kennen? Zelfs al had de. heer Oud een verkeerde rede gehouden, hadden beiScn elkaar dan nog bij de for matie niet kunnen vinden? Eén maand gevangenisstraf ge- eischt. Dr. G. J. V., leeraar, vroeger aan het gymnasium te Assen, thans wo nende te Den Ilaag, moest zich gis teren voor de Asser rechtbank ver antwoorden, omdat hjj niet voldaan zou hebben aan de door den burge meester van Assen voorgeschreven maatregelen tiidens de verduiste ringsproef, als onderdeel van de luchtbeschermingsoefening, die op 26 October in Drente werd gehouden. Hij zou n.1. niet de lichten in zijn kamer hebben gedoofd, terwijl deze naar drie zijden duidelijk licht uit straalden door de ramen. Bij de behandeling bleek, dat wachtmees ter T. Kuik den verdachte had gewaar schuwd en dat hij ook na deze waarschu wing niet zijn licht had gedoofd, omdat hij wilde lezen. Bij de tweede waarschuwing had de wachtmeester proces-verbaal opgemaakt en zelf de lichten gedoofd. Deze getuige merkte op, dat verd. daarbij een onaangename houding had aangenomen. Te goeder trouw. Verd. verklaarde, dat hij de gordijnen, die volgens hem geen licht doorlieten, had ge sloten en dat hij daarmede meende voldoen de aan zijn verplichtingen te hebben vol daan. Hij was volkomen te goeder trouw geweest. De wachtmeester zou hem niet eens vol doenden tijd hebben gegeven om de lichten uit te doen. De officier van justitie was van meening, dat de opzet van verd. wel degelijk was be wezen. Immers toen de wachtmeester hem er op attent had gemaakt, dat er licht uit straalde, had hij direct de lichten uit moeten doen. Spr. wees op de groote ernst van dit feit. Medewerking mag men z.i. bij een dergelijke oefening verwachten en zeer zeker van een leeraar aan het gymnasium, die bovendien nog reserve-officier is. Daardoor was het feit des te ernstiger, aangezien zoo iemand toch zeker een voorbeeld behoort te geven. Hij eischte dan ook een maand gevange nisstraf. Uitspraak over veertien dagen. „ZWARE JONGENS" BEDREI GEN DEN VERRADER. Twee arrestaties. De onthullingen omtrent de wan toestanden, welke in de Strafgevan genis aan den Amstelveenschenweg te Amsterdam bestonden en welke geleid hebben tot de zoo geruchtma kende arrestatie van twee werk meesters, hebben ook in de Amster- damsche onderwereld, in de kringen der „zware jongens" veel beroering gewekt. Men heeft zich daar, aldus het Hsb., klaar blijkelijk in de eerste plaats afgevraagd wie de „verrader" is geweest, die de justitie de inlichtingen verstrekt heeft omtrent hetgeen zich in de gevangenis had afgespeeld. Die inlichtingen waren naar men weet voor een aanzienlijk deel afkomstig van in middels elders gedetineerde Amsterdamsche inbrekers, maar ook verdacht men in don ker Amsterdam een op de Rozengracht wo nenden man. die eveneens reeds de noodi- ge straffen achter den rug heeft. De man zou nml. eveneens de justitie hebben inge licht, met het gevolg, dat hij Woensdagavond jl. om tien uur bezoek kreeg van twee „zware jongens", die hem kwamen vertel len dat men hem als een verrader be schouwde. Maar bij die mededeeling bleef het niet. Er kwamen in zeer positieve ter men gestelde verwijten en ten slotte ernsti ge bedreigingen. „Ik zal je koud maken", zei de eene bezoeker. „Je gaat eraan", voeg de de tweede man eraan toe en daarbij zou hij een revolver op den „verrader" hebben gericht. Van deze tegen het leven gerichte 'bedreiging, heeft de van verraad beschuldigde man Donderdag aan gifte gedaan bij de politie van het bureau Raampoort. Met het gevolg dat de politie op haar beurt de bei de bedriegers gearresteerd heeft. De eerste werd des middags in een café op den Nieuwendijk gearresteerd, de tweede gisteren in zijn woning in de .Tordaan. De eerste man is een nachthuishouder, de twee de heeft sinds kort zijn straf van vier jaar uitgezeten, wegens den doodslag van 29 Sept. 1933 op een caféhouder in de Boomstraat. Het tweetal zal zoo spoedig mogelijk ter beschikking van de justitie worden gesteld. Alleen Franco's luchtmacht actief De geringe activiteit van de witte troepen aan het front van Teruel is tot eenige her zieningen in de verdedigingslinies beperkt. De luchtmacht van Franco heeft verschei den aanvallen uitgevoerd, waarbij vijande lijke troepenconcentraties werden bestookt. Volgens mededeelingen uit dezelfde bron zou bevestigd worden, dat zich in de stad Teruel nog steeds eenige nationalistische haarden van verzet bevinden. 200 miliciens gedood. De nationalistische troepen in Beneden- Aragon houden zich volgens Un. Press op het oogenblik voornamelijk bezig met het consolideeren van de door hen veroverde stel lingen en met het bezetten van enkele nieu we posities, die een beter uitgangspunt bie den voor toekomstige operaties. Nationalistische vliegers melden, dat zij den Valenciaweg gebombar deerd hebben, juist toen zich daarop troepen bevonden, die naar Teruel onderweg waren. Men schat, dat twee honderd miliciens werden ge dood en zes honderd anderen ge wond. Het weer wordt steeds beter. Aan het geheele Aragon-front is de laagste tempera tuur 's-nachts twee graden onder nul. Oprichting van concnrreerende overheidsbedrijven. In de gisteren gehouden persconfe rentie heeft president Roosevelt ver klaard, dat alle Holding-Compagnies ontbonden dienden te worden, daar zij de ongezonde speculatie en prijs opdrijving in de hand werken. Hij zeide voorts, dat hij de oprichting van gemeentelijke electriciteitsfabrieken uit fede rale middelen zou steuen. Evenals hij in steden en gemeenten uit het voorzieningsfonds door werkloozen straten, waterwerken en kanalisatiewerken liet aan leggen, kon hii deze werkloozen gebruiken vor den bouw van werken, die de concur rentie met de HoldingCompanies zouden kunnen opnemen. Do grondwet verleende hem het recht, voor het welzijn des volks te zorgen en het particuliere bedrijfsleven moest met de ze concurrentie maar genoegen nemen Besprekingen over economischen toestand. Roosevelt heeft vijf kwartier lang bespre kingen gevoerd met vijf vertegenwoordigers van de financleele wereld, de industrie en de arbeiders, waaronder Thomas Lemont van J. P. Morgen and Companv, Owen Young, de president van de General Electric en de arbeidersleider John Lewis. Sprekende namens zijn groep zeide John. Lewis na afloop: „Wij heben gesproken over den ernst van den bestaanden economischen en industrieelen toestand. Onze groep heeft vooraf eenige besprekingen gevoerd en wij kwamen tot de conclusie, dat het wensche- lijk is om, zoo mogelijk, met den president en de regeering een definitief program van actie_ door de regeering, de zakenwereld en de arbeiders op te stellen. De besprekingen zullen voortgezet worden." Was deze opleving gebaseerd op ondeugdelijke grondslagen? - Weer toenemende werkloosheid te wach ten? We vermeldden al reeds, dat het Jaar 1937 gunstig heeft afgestoken bij zijn voorgan gers. Er is sprake geweest van opleving, van toenemende bloei. Het is wellicht in teressant dit aan de hand van enkele cij fers vast te stellen. Volgens de gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroegen 1. de invoer in Nederland in tons: 2. de uitvoer uit Nederland in tons: 1. 2. •Tan.—Nov. '37 21.5CS.218 14.699.378 Jan—Nov. '36 18.463.553 12.223.041 1. de waarde van den invoer in guldens: 2. de waarde van den uitv. in guldens: 1. 2. .Tan.—Nov. '37 2.423.413.000 1.409.941.000 Jan.—Nov. '36 902.392.000 665.574.000 Het onmiddellijk gevolg hiervan was, dat b.v. het goederenverkeer in de Ncderiand- sche havens belangrijk grooter was. dan in 1936. Zoo vinden we voor Rotterdam het to taal inkomend en uitgaand verkeer, inclu sief het doorgaand verkeer, voor de eerste 11 maanden van 1937 opgegeven met 38 677.385 tons tegen 30.178.174 een jaar te voren. Een en ander had weer ten gevolge, dat de vraag naar scheepsruimte allengs het aanbod begon te overtreffen, de opgelegde schepen worden niet alleen successieveliik weer in gebruik genomen, er begon een te kort te ontstaan, waarin werd voorzien door aankoop uit het buitenland en door nieuwbouw. De nieuwbouw bestond uit 75 schepen met een totaal-tonnage van ruim 115.000 ton, terwijl 10 schepen met in totaal ruim 35.000 ton werden aangekocht. De afvoer daartegenover bestond uit 26 schepen met 21.000 ton. Voor onze plattelandsbevolking is het wellicht interessant te vernemen, dat, hoe wel landbouw en veeteelt slechts in geringe mate in de algemeene opleving deelden, de verbetering zich ook daar uitwerkte en wel in het feit, dat de pachten dooreen geno men een stijgende tendenz vertoonden. Aan de hand der gegevens van verschillende landbouwboekhoudbureaux 'zijn we in de ge'""»"nheid hieromtrent enkele cijfers te geven. Zoo vinden we: Friesland: Kleiweidestreek Veenweidestreek De Wouden 1935/36 1936/37 68.49 71.05 60.93 69.16 55.21 60.18 Trouwens, de financieele resultaten waren dooreen genomen zoo goed, dat deze betrek kelijk geringe stijgingen in de pacht daar tegenover van weinig belang waren. Een beeld omtrent de inkomsten geeft het volgende staatje: Centrale Weidestreek Kleiweidestreek (Fr.) Veenweidestreek (Fr.) De Wouden (Fr.) Weidegebied Overijssel Noordelijke bouwstreek Gr. Westerkwart. Centrale bouwstreek Gr. Nieuw Oldambt Gr. Kleibouwstreek Fr. Oost-Zeen wsch-Vlaanderen X. W. Zeekleigebied (N.-B.) Deze cijfers, die per H.A. zijn, doen zien, dat de verbetering vrij algemeen was. Tntusschen is er niet de minste twijfel aan of de opleving is reeds weer tot staan ge komen. In de nieuwjaarsrede, dezer dagen uitge sproken door den heer Fentener van Vlissin gen. vinden we allerlei motieven opgesomd, die ten doel hebben deze nieuwe inzinking te verklaren. Zoo lezen we, dat zoowel de prij 1035/36 1936/37 76.45 133.60 41.64 79.69 4192 63.56 24.56 61.78 9.57 4S.86 85.14 114.10 Gr.82.63 118.53 65.72 02.40 73.86 87.91 31.78 84.41 12.76 51.48 9.59 65. zen als de kosten in sommige gevallen te snel en te onevenwichtig zijn gestegen, waarbij ten aanzien van de kosten wordt ge wezen op de snel gestegen loonen en de ver korte arbeidstijd. De aandacht wordt voorts gevestigd op de zeer hoog opgevoerde be lastingen, als gevolg van de overal ter we reld optredende bewapening, terwijl ten aan zien van de Vereenigde Staten het inder daad merkwaardige feit wordt gememo reerd, dat, sedert het dieptepunt der crisis werd bereikt, door de banken weliswaar cir ca 10 milliard dollars werd uitgezet, doch dat dit geld bijna uitsluitend in staatslee- ningen werd geinvesteerd, zoodat het niet dienstbaar werd gemaakt aan het particu liere bedrijfsleven. Tot barometer voor het maatschap pelijk bedrijfsleven is langzamerhand geworden de stand van de werkloos heid. De berichten,die in dit opzicht tot ons ko men, wijzen er inderdaad op, dat we ons weer bevinden op een afgaande lijn. Gedurende het laatste kwartaal nam de werkloosheid in Engeland toe met onge veer 360.000 en ook uit Nederland luiden de berichten weer pessimistischer na de verbete ring, die we hier omstreeks het midden van 1937 konden constateeren. Ten deele is dit natuurlijk het gevolg van het feit, dat bijvoorbeeld de koopkracht is overschat. Een en ander wellicht in verband met het feit, dat de opleving, die stellig voor h'et overgroote deel was toe te schrijven aan de toenemende activiteit in de bewapenings industrie, daardoor berustte op 'n te onge zonde grondslag. Want dat onder normale omstandigheden wat is overigens normaal in onze veelbewogen wereld aan alle vraag reeds zou zijn voldaan, dunkt ons ni°t aannemelijk. Met de opleving gepaard ge gaan is een o.i. onevenredige stijging van -1e kosten van onderhoud. Onevenredig omdat ze verhoogde inkomsten soms overtrof, on evenredig ook. omdat ze de toenemende bloei niet volgde, doch daaraan zelfs is voorafgegaan. Onder deze omstandigheden is het raad zaam de toekomst met eenige zorg tegemoet te gaan. En in het belang van de algemeene welvaart zou het niet alleen te wenschen zijn, dat de verschillende oorlogen spoedig tot een einde worden gebracht, daarnevens ware te hopen, dat spoedig 'n begin werd ge maakt met de opruiming van de internatio nale handelsbelemmeringen, die op zichzelf vermoedelijk een uitvloeisel zijn van den be wapeningswedloop en van de daaraan ver bonden autarkie. Het ligt, volgens de Tel., in de bedoeling van het N.O.C. om den jaarlijkschen Olym- pischen Dag dit jaar op 26 Juni in het Am sterdamsche Stadion te organiseeren. He N.O.C. heeft daarom den betrokken bonden en het Stadion gevraagd of zij met dezen datum accoord kunnen gaan. Een definitie? e beslissing in zake den datum is dus nog niet genomen. Deze dag zou, volgens genoemd blad, wei zeer geschikt zijn, daar juist één week van te voeren het voetbalwereldkampioenschap beëindigd is: een prachtige gelegenheid der halve om een bij dit tournooi uitblinkend eii- tal als tegenpartij voor het Ned. elftal op den Olympischen Dag uit te noodigen. Van Scbijndel en van den Broek op de derde plaats. De Hollandsche koppels hebben zich vannacht iutstekend geweerd. Vooral Slaats en Pellenaars ileten zien, over welk een enorme kracht zij beschikken. Tegen die kracht wa ren de overige koppels niet opgewas sen! Om zes uur vanmorgen was de stand der kopgroep aldus: 1. Slaats-Pellenaars, 150 punten. Met één ronde achterstand: 2. Buysse-Billiet, 150 punten. 3. Van Schijndel-Van den Broek, 81 pt. 4. Guimbretiere-Giorgetti, 12 pt. Met twee ronden achterstand: 5. Deneef-Dekuysscher, 203 punten. Gisterenmiddag heeft het Parket nit Alkmaar, bestaande uit de heeren Mr. v. d. Feen de Lille, Officier van Justitie. Mr. Krabbe, Rechter van In structie, Ooms, Griffier, en geassis teerd door de Rijksaccountants de heeren Steenken en P. J. van der Maat, een inval gedaan ten huize van den heer J. Schoorl Pz., accountant te Schagen. Enkele minuten over half drie hield een groote auto voor het huis van den heer Schoorl stil, waaruit, behalve bovengenoem de heeren, Majoor Ilolema, brigade-comman dant der Rijksveldwacht, stapte. Op eendoor hem gegeven teeken snelden van verschillen de zijden een vijftal rijksveldwachters toe, zoodat in een ommezien het pand was afge sloten. Bij de huiszoeking, welke werd uitgevoerd door Majoor Holema en zijn staf, met be hulp der rijksaccountants, werd het huis van den kelder tot den zolder onderzocht. Het onderzoek duurde tot 's avonds 7 uur. Een tiental groote kisten vol bescheiden en waarin de boekhoudingen van vele cliën ten, werd via de achteruitgang in de Hee- renboschstraat op de vrachtauto van den heer Hoogland geladen en later naar het gebouw van de registratie in de Landbouw- straat te Schagen vervoerd. Hier zullen zij door de rijksaccountants aan een nauwgezet onderzoek, dat zeker en kele maanden in beslag zal nemen, worden onderworpen. In den namiddag kregen alle banken nog een bezoek van hot Parket, teneinde moge lijke lekken bij het onderzoek reeds bij voor baat uit te sluiten. Naar aanleiding van dit geruchtmakende geval, dat de gemoederen in de gemeente da nig bezig houdt, kunnen wij nog mededeelen. dat het ons bekend was, dat de Rijksaccoun tants een onderzoek naar belastingontdui king instelden. De betrokkene was zoo dom, hangende dit onderzoek, zich met zijn adviseur, den heer •T. Schoorl Pz., in verbinding te stellen, waar door natuurlijk vrees voor beinvloeding van getuigen ontstond Blijkbaar op grond van het voorloopig onderzoek en mede door de handelingen van dengene bij wie het onderzoek plaats vond, heeft de Justitie het noodig geoor deeld tot inbeslagneming van het geheele archief des heeren Schoorl over te gaan. De kracht waarmede het onderzoek thans wordt aangepakt., doet wel vermoeden, dat zeer belangrijke sommen aan den fiscus zijn onttrokken. ZONDAG 16 JANUARI. Ned. Herv. Gemeente. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Anna Paulowna, 'sav. 7 uur. Ds. Vorstman. Callantsoog. voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Julianadorp, 'sav. 7.30 uur, Ds. M. van Wichen. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef. vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Evangelisatie. Broezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3 30 uur, de heer Boon. The Star of Hope Mission. Julianadorp, 's av. 7 uur, de heer Kuiper, van Bilthoven. Onderwerp: Mijn zoon werk heden in Mijn wijngaard» ANNA PAUL0^. Schafes De Schaakcompetitie tusschen de Schaakmat (Den Helder), Schagen Paulowna, D.O.S. (Breezand) en Excpu"* (Anna Paulowna) is beëindigd. 5lat Schaakmat I legde beslag op den len np!. de gezamenlijk bekostigde medaille. 'l!; De uitslag luidt: jl.f Gew. Gelijk. Verl. Score, p, Schaakmat I 4 1 0 34 £2 Anna Paulowna 4 0 Schagen 3 D.O.S. 2 0 Schaakmat II 0 1 4 Excelsior 0 14 34 1 28 1 29 J], 3 261/J* 17 Y, 15% J WIEJHiVG fiif SPAARREGELING WERKLOOZEN Op 8 Januari j.1. bedroeg het aantal we.c loozen dat in deze gemeente aan de spaarr' geling voor kleeding, dekking en schoeit deelneemt 129. y/W BURGERLIJKE STAND (8 t.m. 14 Januari 1938) Geboren: Jan Wietze, zoon van H. Duirne, ring en G. Wiebenga; Jan Johannes, van H. Uijthof en V. Post. Ondertrouwd: A. I. Reijerse en G. Kuiper Gehuwd: II. v. d. Vaart en P. Pminiboom Overleden: Aafje Basjes, vr. 87 jaar wed W. Bos; Nan Scheltus, m. 71 jaar echtp. v G. Kosten. LOOP DER BEVOLKING. M. Vr. Totaal Bev. op 1 Jan. 1937 3537 3130 666 Geboren 76 84 ijn Gevestigd 298 220 5ij 3911 3434 734? 295 256 551 Vertrokken Overleden 3616 3178 26 20 Bev. op 31 Dec. 1937 3590 3158 6745 Vermeerdering 53 28 81 5 Kinderen behoorende tot de bevolking van Wieringen werden elders geboren. 1 Kind behoorende tot de bevolking van eep andere gemeente werd te Wieringen gebo, ren. 2 Personen uit andere gemeenten overig den alhier. 9 Personen uit deze gemeend overleden elders. 49 Paartjes werden in den echt vereenigd, Politie, Gevonden: een belastingplaatje. Verloren: een ceintuur met witte plekken. Inlichtingen bij den Gem. bode. Met f 23 was de hoogste markt een halve gulden lager dan de vo rige week. Over het algemeen was het iets stugger. De middenprijs voor de zachtere soorten was ongeveer f 20.50, voor de betere f 21 a f 21.50. Enkele slechts wisten f 22 te maken. De oorzaak van de inzinking zal wel ten deele liggen in ongerustheid ten aanzien van de Fransche franc. Merkwaardig was het ten minste, dat Friesland iets vaster heette te zijn. Waar deze provincie meer ge oriënteerd is op Duitschland, terwijl de verhoudingen met dit land door het tot stand komen van het han delsverdrag weer meer geordend zijn, zou hierin de verklaring van een en ander kunnen liggen. De vraag is slechts, welke tendenz voor de naaste toekomst de over hand zal behouden. Sterke schom melingen lijken ons voorshands ech ter niet waarschijnlijk. ALKMAAR, 14 Jan. Kaasmarkt. Aangevoerd 32 stapels, zijnde 54.000 Kg.: Fabriekskaas kleine f23. Boerenkaas kleine f22 per 50 Kg. Handel goed. ALKMAAR, 14 Jan. 1938. Overzicht Kaasbeurs KI. Edammer 40 plus, aanbod 2350 st., verkocht '2000 st. middenprijs f21, hoogste prijs f22 p. 50 kg- ALKMAAR, 14 Jan. Andijvie 6—20. apelen 3—2, Bloemendaler kool 1.80—3 bloemkool I 7—9, II 3—5, boeren kooi 1.503.80, bietenp 3.10, ecle kool l-lO^ 2.60, groene kool 1—3.80, kropsla 1.60-2-4°' knolselderie 2—3.30. peren 3—7, prei 1.5°f ~-60. peterselie 3.80, raapstelen 17.50 roode kool 2.207.20, selderie 13.80, spruiten 2°° —7, uien 11.80—14 wortelen 2.20—2.80, h°s wortelen 4—7, witlof I 5.50—7.50, II 3—4.50. WARMENHUIZEN, 14 Jan. 1938. Doode kool 3.30—5.90: gele kool 1.50-2-4° o™nsch€ wit,e kool 2.40—2.90, drielingen 8-40; uien 12.40—12.90, grove 11-70 u.10; aanvoer 24775 kg. roodc kool, 0275 Kfr g^le kool, 17550 kg. d. witte kool en 3100 k£- uien. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Jan. ™vo„er: 30.000 Kg. uien f 1113 drielingen «■•XL-9.60, grove 12.20—12.50. gele nep °-°°; stek 6.10—7.20, 1500 Kg peen 2.80—3.10 40.0°° Kg roode kool 3.40—4.20. 70.000 Kg- P* koo 1.50—2.70, *80.000 Kg. Deensche witte kool 2.20—3. NOORDSCHARWOIJDE, 15 Jan. Bh eigenheimers 3.—, uien 12.60—13-w> driehngen 9.10-9.80. grove 12.50-13.10 peen •t—4.20 kleine peen 0.00. Groene kool f 1.80; gele kool f 1.502-0. D, witte kool f 1.90—2.90,

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 10