Ontijdig einde van Helder-Volewijckers Voetbal menu B.K.C. slaat Schagen met 2-1 Watervogels-N* Niedorp voor a.s* Zondag Alkmaar-Wieringerwaard 4-5 Alk* Boys-Succes 3-0 Schoorl I-Petten I 4-1 Bondselftal tegen Lincoln City Luxemburg-Hongarije 0-6 Succes II-Atlas t$w~eminerb Nieuwe wereldrecords van Ragnhild Hevger det wereldrecord 200 m* rugslag dames De wedstrijd 11 minuten voor het einde gestaak'. De Amster dammers leidden tjea met 20, De wedstrijd Helder —Volewyckers heeft een ontijdig einde gehad, n.1. 11 minuten vóór de officieele wedstrijd verstreken was. Daar was natuurlijk een oorzaak voor of beter, er waren meerdere oorzaken voor, die we hier zullen laten volgen. Laat ons dan beginnen te vertellen, dat de wedstrijd onder abnormaal slechte weersom standigheden gespeeld werd. Stond er bij den aanvang al een complete storm en viel er toen al eenige regen, naarmate de wedstrijd vorderde nam de storm de afmetingen van een orkaan aan, terwijl de regenval naar evenredigheid van de toenemende windkracht met pijpestelen uit het zwerk neerviel. Vooral toen het laatste halfuur van den wedstrijd ingegaan was, .werd het weer heel slecht, om van het veld maar niet te spreken. Vroeg men zich tijdens de rust al af of de scheidsrechter geen termen aanwezig achtte om de* wed strijd af te lasschep, een kwartier na de her vatting begrepen alleen de Volewyckers en hun getrouwen nog maar, waarom er „lustig" doorgespeeld werd. Immers zij hadden den orkaan in den rug en... zij hadden een prach tige kans om te winnen! De scheidsrechter, de heer W. Prins uit Alkmaar, liet doorspelen, maar hij had ook geen last van storm en regen, immers hij liep op het veld met regenjas aan en pet op! Misschien heeft hij er wel aan gedacht om er mee op te houden, maar hij zal wel met de 10 voorsprong van de Volewyckers ingezeten hebben. Door nu geen beslissing te nemen, werkte de heer Prins zich in moeilijkheden, waarin hij eerst goed kwam, toen de Vole wyckers hun voorsprong vergrootten. Toen kon hij voor HEN den wedstrijd niet meer sta ken. En zoo naderden we het critieke moment Dat was II minuten voor het einde, toen de V-linksbuiten een corner kreeg te nemen. Hij was bezig met zijn aanloop te nemen, toen een Helder-speler en een Volewycker het blijkbaar oneens geworden waren. De heer Prins, die zich tegenover een der spelers al had uitgelaten in den geest van „we scheien er mee uit", floot tweemaal. We zagen daarop eenige Hel- der-spelers het terrein verlaten, even later gevolgd door den scheidsrechter en de andere spelers, ook De Volewyckers. Later werd ons medegedeeld, dat eerstgenoem de spelers in de meening waren komen te verkeeren, dat de wedstrjjd gestaakt was. Vandaar dat zij de kleedkamer gingen op zoeken. De wedstrijd was echter niet gestaakt Dat deelde de heer Prins den H-spelers in de kleedkamer mede, waarop 9 Helder-spelers zich weer in het veld wilden begeven. De an dere 2 konden niet meer. Een van den negen viel, binnen de krijtlijnen gekomen, op het veld en werd door zijn makkers naar de kleedkamer gedragen. Doch onafhankelijk van dit voorval had de referee, die een allesbehalven flinken indruk maakte, zijn standpunt gewijzigd. Hij verdween in zijn kleedkamer met de mededee- ling: Ik schei er mee uit. Waarom? Dat ver namen we eerst later: Wegens duisternis! Begrijpelijkerwijs was dit heelemaal niet naar den zin van de gasten, die zich dan ook op deze wijze een verdiende overwinning zagen ontgaan. Een aanwezige official naar zijn meening gevraagd, deelde mede, dat z.i. de aanleiding om den wedstrijd te staken reeds met de rust aanwezig was. Trouwens dat blijkt ook wel uit de om standigheid, dat op het terrein, dat een paar honderd meter van het Helder-ter- rein gelegen is de KNVB-wedstrijd HRC 2DWS 2 reeds voor de rust door den scheidsrechter gestaakt was. Evenwel heb ben we hier slechts te doen met een per soonlijke opinie van den scheidsrechter en als deze meent, dat er doorgespeeld moet worden is dat voor zijn verantwoording. We betreuren dezen afloop ten zeerste, vooral ook voor de groenwitten, die heer meester van het veld waren. Omtrent de ge volgen kan men slechts gissingen doen. In hoofdzaak zal het gaan over deze vraagpunten en waarover de KNVB zal hebben te beslis sen: 1. de wedstrijd is gestaakt door den scheidsrechter en zal dan geheel moeten wor den overgespeeld; 2. Helder-spelers hebben het veld verlaten door een misverstand, waarna de wedstrijd niet meer voortgezet kon worden door de inmiddels ingevallen duisternis. In dat geval kan de KNVB bepalen, dat de resteerende 11 minuten met een 20 voorsprong voor de Volewyckers moeten worden gespeeld. De Bond kan daarbij nog bepalen, dat dit alleen zal geschieden aan het eind van de competitie en als 1 van beiden nog belang bij den uitslag heeft. Dat moet men dus maar rustig afwachten. Maar Den Helder heeft haar voetbalsensatie gehad, die wel licht eenig in de voetbalhistorie is. Na deze betrachting, die zooveel ruimte ge vergd heeft zullen we slechts kort over het wedstrijdverloop zijn. Tegen den storm inspe lende waren de uitstekend spelende Amster dammers voortdurend in de meerderheid, nadat Wieren in de eerste minuten een fraaie kans voor zijn club gemist had. Voortdurend was het H-doel in gevaar, dat echter eerst in de 30ste minuut doorboord werd door den ster van den groenwitten aanval, Henk Smit. Rust ging in met 10 voor de gasten, welke voor sprong ruim verdiend was. In de tweede helft verdedigde Helder zich met den moed der wanhoop tegen de steeds weer aanstormende groenwitten, tegen den neerstriemenden regen en tegen den opsteken- den orkaan. Langen tijd hield zij stand, ook al omdat de gasten slecht schoten, terwijl kee per Kenter een paar harde schoten prachtig uit zijn doel hield. Toch vergrootten de Vole wyckers na 25 minuten spelen hun voorsprong, wederom door toedoen van Smit. Zoo naderde het tijdstip waarop dat gebeurde, hetgeen door ons zoo uitvoerig werd vermeld. Er is dus geen uitslag van dezen wedstijd, terwijl zelfs niet bekend is of hij officieel 79 minuten oud is dan wel heelemaal nog niet gespeeld is. In span ning wacht men de komende dingen af! De sterkste wint na forschen strjjd. De enorme strijdlust, die beide volledige ploegen aan den dag legden, kon op een glad veld, waar de stormwind met z'n striemende regenvlagen van doel tot doel heerschte, kwalijk leiden tot een fraaie partij voetbal. Maar wel tot een feilen strijd om de punten, die BKC tenslotte, zeer verdiend, in haar voordeel zag uit vallen. BKC won den toss en koos het windvoordeel. Schagen werd geheel in de verdediging ge drongen en al spoedig woei een voorzet van Keyzer langs den verbluften Schoorl, die er op rekende, dat Blok het leder met zijn hoofd zou onderscheppen (10). BKC is .toen "éven ver slapt, waardoor Schagen enkele malen achter een kon aanvallen. Hierbij bleek de achterhoede van BKC tamelijk onzeker en kranig doorzet ten van De Moor stelde de handige Boontjes in staat met een keurig schot Prins te verrassen (11). Nauwelijks drie minuten later had BKC de leiding echter heroverd. Een vlotte aanval over rechts besloot Keijzer met een voorzét, waaruit De Schipper scoorde (21). Toen heeft BKC duidelijk de leiding van het spel ge nomen, zonder nochtans succes te boeken. Eensdeels was de aanvalstaktiek fout niet open genoeg anderdeels toonde P. Schoorl zich onder de lat in bijzondere conditie en De Haas en Middelbeek knalden weg wat hen voor de voeten kwam. Slechts een enkele aanval van Schagen heeft dit B.-offensief afgewisseld. Maar daarbij kroop het B.-doel dan ook door het oog van een naald toen Peetoom z'n snelle doorbraak met een kanjer tegen den onderkant van de lat besloot, waarbij de bal u i t en niet i n het doel sprong. De eerste helft was echter duidelijk voor BKC geweest, doch algemeen werd het cijfer- verschil (21) te gering geacht om na rust een nederlaag te ontloopen. Wie dit dacht en zoo waren er velen vergisten zich in den wil van BKC om dezen wedstrijd tot eiken prijs te winnen. In de tweede helft is BKC n.1. in geen enkel opzicht de mindere geweest van Schagen, dat op haar beurt de elementen in haar voordeel had. Het werd integendeel een gelijk opgaande strijd, waarin de kansen volkomen gelijk waren. Stond Prins voor rust ongeveer op non-actief en moest Schoorl al zijn talenten toonen, na rust kregen beiden gelijke porties werk. Daar in ligt wel een compliment voor BKC opge sloten en vooral voor haar taktiek. Terwijl de half linie teruggetrokken speelde en Van der Goes als een politieagent bij den gevreesden schutter Boontjes liep, speelden Jan van Wees en De Schipper teruggetrokken, teneinde het aanvallende trio Jac. van WeesBlokKeijzer te voeden. Hoe gladder het werd, hoe beter Jan van Wees weer werd en hij is met Paarde- kooper dan ook de eenige van BKC, die on danks alles een fraaie partij voetbal vertolkte. Individueel viel het werk van verschillende Schagers eveneens te prijzen G. Boontjes, Peetoom en Slikker bijv. maar hun ploeg- verband en samenspel was minder dan van de thuisclub. Dit is de reden waarom Schagen BKC na rust niet in de verdediging heeft kunnen dringen. De strijd was soms zeer forsch. Blakend van strijdlust huldigden alle spelers op het steeds gladder wordende veld het principe „van dik hout zaagt men planken". Zonneveld(Schagen) en Blok (BKC) vielen er aan ten offer en Leen Schoorl (Schagen) maakte de herinnering aan dit robbertje onsterfelijk door een volmaakte salto op de schouders van een tegenstander uit te voeren. Scheidsrechter Van Zon had zijn eischen wel wat strenger kunnen stellen. Het weer was weliswaar beter dan ver leden Zondag, maar ideaal was het daarom nog niet. Een koude Zuidwestenwind maakte het verblijf op het domein der Watervogels niet tot een der aangenaamste, terwijl we tij dens de match evenmin vrij van regen bleven. De wedstrijd zelf is voor de thuisclub een „sof" geweest, een wedstrijd vol pech. Hoe wel W. zich niet in haar beste vorm vertoon de, was haar spel toch onbetwist beter dan dat der Nieuwe Niedorpers. Men was over het algemeen veel sterker, veel meer in het offensief en beheerschte ook in het veld de situatie bijna volkomen. En toch verloren... Een wedstrijd, zooals we er al zoo vele ge zien hebben, waarin alles mislukt, terwijl de tegenpartij met een harer weinige uitvallen succes heeft, scoort en met de punten gaat strijken. Zooiets werkt ontmoedigend en doet ten leste de strijdlust verslappen en het peil zakken. Watervogels had stellig met 3 of 4 doel punten verschil moeten winnen, zóó groot was haar overwicht. De ploeg werkte hard, zette vaart achter haar aanvallen en al was de rechtervleugel beter dan de dito linker-, men zette steeds goed door, en richtte, richtte... Reeds vóór rust, toen men den wind tegen had, wist W. zich meer kansen te scheppen dan N.N., het zuivere richten met zoo'n wind viel echter niet meer. De bal dwaalde steeds te veel af. Toen de gasten na een kwartier spelen plotseling doorbraken, loste de mid denvoor een hard hoog schot op doel. De kee- peor was hierdoor zoo verrast, dat hij den bal niet eerder zag, dan toen deze achter hem lag. Wat da Vogels daarna ook beproef den, Klaas Been en de zijnen zagen al hun pogingen mislukken. Een hands in het straf schopgebied, door een der N.-backs, ontging den referee bovendien. De 2e helft liet een groote meerderheid van de thuisclub zien, althans het laatste half uur. Toch was de aanval te veel op zich zelf aangewezen, daar de halflinie te veel achter bleef. Dit was de periode waarin nu letterlijk niets wilde lukken. Ongetwijfeld verrichtte de doelman der bezoekers eenige fraaie red dingen en toonde de linksback zich zeer trap- vast, maar hoeveel malen ging de bal niet juist naast of over? Naarmate de tijd ver streek, ging de fut er bij de meeste W.-ers wat uit en het- spel werd onsamenhangender en ook te geforceerd. De N.N.-voorhoede glipte er nogal eens door heen en soms dreig de er gevaar, daar W. met één achterspeler speelde. Wel wisten de Vogels na ca. een half uur spelen te scoren via een vrije schop, maar de scheidsrechter annuleerde dit doelpunt, vermoedelijk om buitenspel. In de laatste mi nuten was de vertooning zeer rommelig, en de goede verstandhouding tusschen de spelers dreigde verstoord te worden. Het was daar om maar goed, dat de scheidsrechter, die blijkbaar z'n dag niet had, spoedig einde floot, brengende Watervogels een onverdiende ne derlaag en het verlies van 2 kostbare punten. K. N. V. B. AlcmariaDe Kennemers; ZFC— West-Frisia. HRC is vrjj. Helder—Zaandijk; De Volewijckers— Succes en HollandiaPurmersteijn. Nieuwe NiedorpStrandvogels; Scha gen—Alkmaar en Wieringerwaard— Andijk. HRC 2De Volewijckers 2. KFC 3—Helder 2; Hollandia 2—Alk- maarsche Boys 2. N.-H. V. B. Atlas 1—Helder 3; Heldersche Boys 1Petten; HRC 5Succes 2; Oude- sluis 1Zeemacht 1; Schoorl 1HRC 4 Hem 1Schagen 2; OKB 1Hollan dia 4; Sijbekarspel 1Strandvogels 2; VCL 1—And. Boys 1. BKC 2De Cocksdorp 1; Helder 4 Texel 2; JVC 1—Helder 5. Succes gaf goed partij. De Boys hadden gisterenmiddag de handen vol om zich een gehandicapt Succes-elftal van het lijf te houden. Ongetwijfeld was A. B. de betere ploeg en toch was daarin het verband maar al te vaak zoek. Zelden zagen wij van die snelle flitsende momenten, die anders het spel van de Boys zoo kenmerken. In de eerste helft bleven zij dan ook ver beneden hun kunnen, waaraan de verre van ideale weersomstandigheden wel debet zul len zijn geweest. De geheele match werd in aan houdende regen gespeeld. Succes koos in de gegeven omstandigheden de wijste partij. Nu zij in haar zwakste forma tie utikwam, werd het zwaartepunt in de ver dediging gelegd. En, de Boys konden er eerst maar geen vat op krijgen, zochten het in te kort spel en telkens weer liepen hun aanvallen dood op de S.-defensie, die buitengewoon op wreef was. Koorn en Schotting speelden een prima partij voetbal en Posthumus was als van ouds. Iedema speelde het, dank zij zijn geweldig zwoegen, klaar de linkervleugel van de Boys in bedwang te houden. Mulders werd telkens weer door hem schaakmat gezet. De rechtervleugel had wel wat meer be wegingsvrijheid, want zij vond de jeugdige de butant Doves tegenover zich. Hij bracht het er goed af. Montulet op de spilplaats viel op door ?ijn taaie vasthoudendheid. In de vele oogenblikken des gevaars gaven zijn forsche trappen meermalen de gewenschte opluchting. Zooals gezegd, kregen de Boys tegen dit ver- dedigingsblok niet veel kans. zoodat de rust kon ingaan met 10 (n.b. een doelpunt van eigen voet) en steeds moesten de Boys oppas sen, want de S.-voorhoede lag op de" loer. De Boys waren dus zoo verstandig met 4 man te verdedigen. Eerkt in het midden van de 2e helft trad de beslissende phase in dezen strijd in, toen de Boys kort achter elkaar tweemaal op geluk kige wijze konden scoren. Ook Succes kon zich eenige, soms opgelegde kansen scheppen, doch het geluk was niet met haar. De wedstrijd. Aanvankelijk wogen de partijen vrij goed tegen elkaar op en van Succes-zijde zagen we dikwijls heel hahdige dingen doen. Allengs kwamen de Boys meer in een aanval en Post humus werd danig aan den tand gevoeld. Reeds spoedig kreeg hij een schot van Mulders te verwerken. De samenwerking met de backs was overigens voortreffelijk en door handig terugspelen op den keeper werden vele gevaar lijk uitziende aanvallen onschadelijk gemaakt. Bij een onverwachten uitval van Succes kon C. Lont een hard schot afvuren, dat de A.-kee per met moeite tot corner werkte. Overigens behoefde hij in de eerste helft slechts zelden handelend op te treden. Posthumus had echter handen vol werk ook al door de vele corners die als gevolg van den druk op het S.-doel ont stonden. Zoo stompte hij een bal door den zich vrijspelenden Mulders van dichtbij ingezonden, keurig weg. Bij een mooie A.-aanval kon hij een lage schuiver op den doellijn nog juist weg- grabbelen. De scheidsrechter kende reeds een doelpunt toe. Algemeen protesten! Een luid applaus beloonde de sportieve geste van den A.-middenvoor die, door den scheids rechter gehoord, verklaarde, dat de bal de lijn niet was gepasseerd. Nog was de score dus blank. Na ongeveer een half uur spelen ontstond voor het S.-doel een hachelijke situatie. Posthumus redde op het nippertje. De bal zweefde nu in den anderen hoek van het doel, waar Schotting gereed stond weg te trappen. Hij kreeg de bal echter onge lukkig op zijn schoen en van zijn voet gleed de bal in het net (10). In dezen stand kwam voor de rust geen verandering meer. De 2e helft. De 2e helft was reeds vele minuten oud en nog steeds zag geen van beide partijen kans zich boven het matige spel van de eerste helft te verheffen. Succes kreeg weinig kansen en bij de Boys lukte het niet. Menige Boys-aan hanger was in zijn hart dan ook weinig ge rust op den afloop. Het zou te ver voeren een opsomming te geven van de vele kansen van de Alkmaarders. De tallooze corners, de fraaie save's van Posthumus, de tallooze scrimmage's en de „reddingen op het nippertje". Toch willen wij niet onvermeld laten, dat een tweetal zeer harde schoten van C. Lont den keeper groote moeite gaven, dat een schot van D. Kuiper on bereikbaar voor den keeper juist langs de paal ging en dat Schmidt, eenmaal op eigen houtje was doorgebroken om tenslotte nog op den kee per te stranden. Een tegenpunt was dus wel verdiend. In het midden van de 2e helft kwam de be slissing. Een vrije schop vanuit het middenveld werd laag langs den grond in de richting van het S.-doel geschoten. Reeds dacht ieder, dat de bal een vrij gemakkelijke prooi voor Posthumus zou worden, toen Mulders zich plotseling lang uit voorover liet vallen, nog juist het leer'met zijn hoofd kon bereiken. Waardoor de bal van richting veranderde en onbereikbaar voor Posthumus in den anderen hoek van het doel belandde (20). Eenige oogenblikken later ontstond op vrijwel gelijke wijze een doelpunt. Nu veranderde de bal door een Succes-been van richting en weer kon Tosthumus er niet bjj (3—0). Succes gooide het nu nog even over een andere boeg. Enkele spelers verwisselden van plaats, en omdat de Boys nu meer verdedigend gingen spelen, kregen we nog eenige aardige S.-aanvallen te zien, eenige corners etc. maar in den stand kwam geen verandering meer. Hoe raar een voetbal kan rollen werd wel bewezen in dezen wedstrijd, die ten slotte eindigde in een overwinning voor de roodbroeken. Toen een 20 minuten voor het einde één van hun mannetjes het veld werd uitgestuurd bij een 42 achterstand, zullen er wel weinig Wieringerwaarders zijn geweest, die nog op een dergelijk gun stig resultaat hadden durven hopen. Hoewel de scheidsrechter door zijn allerwon derlijkste beslissingen zeker een behoorlijk aandeel had in het zonderling verloop, was het tenslotte het zwakke backstel der Alkmaar ders, dat door de groen-witten voor de neder laag aansprakelijk kan worden gesteld, terwijl voorts bij de gastheeren de midvoorplaats veel te zwak was bezet. Het opstellen van jeugdige spelers is zeker toe te juichen, maar er zijn grenzen. Wieringerwaard speelde forsch, hetgeen niet kan worden afgekeurd, over veel techniek be schikten de spelers echter niet. En waar slechts enkele spelers van Alkmaar nog iets lieten zien van den kampioensvorm van eens, was het een wedstrijd, die slechts matig kon bevre digen. Wellicht dat een deel daarvan moet worden geschreven op rekening van het slechte weer. Wieringerwaard opende de score, even later maakte Alkmaar gelijk. De groen-witten na men daarop de leiding uit een vrijen trap bin nen het strafschopgebied, waarvan niemand vermoedelijk de oorzaak vermocht te door gronden. De scheidsrechter begreep het zelf waarschijnlijk ook niet te best en gaf daarom even later geen penalty, toen een der W.W. backs binnen de beruchte lijnen hands maakte. Met een 21 voorsprong voor Alkmaar kwam de rust. Nadat in de tweede helft de groen witten heel wat kansjes verpeuterd hadden, scoorde een der WW-ers onhoudbaar in eigen doel, doch de gasten lieten het er niet bij zit ten en maakten er 32 van. Daarop was de beurt weer aan Alkmaar. Met 10 man stonden de gasten voor een vrijwel hopelooze opgave, doch tot ieders verwondering wisten ze nog drie maal het vijandelijk net te vinden. Vooral het sterke opdringen hunner achterhoede werd de Alkmaarders noodlottig. Het werd 45 en daarmee gingen beide puntjes naar Wieringer waard. Een verdiende overwinning van Schoorl. Onder de zeer slechte weersomstandig heden had Zondagmiddag bovengenoemde ontmoeting plaats. Schoorl heeft het windvoordeel en stormt al dadelijk op het P.-doel af. Vele ballen worden echter te hard gespeeld, zoodat ze uitloopen of een gemakkelijke prooivoor Eriks zijn. Als echter bij een van de vele aanvallen Stuifbergen den bal te pakken krijgt, lost hij een hoog schot, dat Eriks niet voldoende in zijn macht weet te krijgen en kalm in het P.-doel terecht komt. Hierdoor aangemoedigd gaat S. weer dadelijk tot den aanval over. Het duurt dan ook niet lang of Schoorl zit weer met de geheele voorhoede op het P.-doel. Een bal .van rechts wordt ten slotte door Koel bemachtigd en onhoudbaar ingezet. 2—0 voor Schoorl. Ook P. weet een paar maal tot het S.-doel door te dringen, ze vonden echter keeper Oud in uitstekende con ditie, goed bijgestaan door de beide S.-backs. Ongeveer 10 minuten voor de rust ontstaat er weer een gevaarlijk moment voor het P - doel. Wel vier maal wordt 'de bal ingezonden doch steeds kan een der P.-spelers deze no^ juist wegwerken tot tenslotte K. Klop een gaatje open ziet en scoort. 30. Na de rust denken we R. meer aanvallend te zien nu ze den straffen wind in den rug ,r5®®' doch dat is niet zoo. Schoorl pakt dadelijk fanatiek aan. Wel komt P. nu meer voor het S.-doel, doch keeper Oud redt eenige malen op schitterende wijze. Selhorst zendt dan weer een hard schot in, dat nog iuist door Eriks corner kan worden gewerkt Schoorl onderneemt heel goede aanvallen X. de rechtsbuiten Klop geeft de ballen schitterend voor. Bij een van die aanvallen weet Koel den bal vrij te krijgen en met een harden omhaal in te schieten. Eriks valt er hem door d°Ch dC bal S°hiet jUist onder Schoorl is overwegend sterker in het veld het samenspel is veel beter dan bij Petten- toch weet P. ongeveer 10 min. voor het einde de eer te redden als een corner heel schern wordt genomen en een der P.-spelers de bal even met het hoofd weet te raken Met dezen stand, 4—1, komt het eind* heeft Schoorl door beter veldspel en beter schieten dezen wedstrijd verdiend gewonnen Er werd in de beste verstandhouding ge' enecorrect Chter UnÜm8 leidde ^reng Schoo>l-adspiranten nonnen maar liefst met 20—0 van de Uitgeest-adspiranten. Pienter ce: Het Bondselftal, dat op 19 Januari om tw uur op het Sparta-terrein te Rotterdam tegen Lincoln City F. C. zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Dijkstra (ZFC). Achter: Wilders (Blauw-Wit) en Van t Linden (NAC). Midden: Paauwe (Feyenoord), Pienter Quick, Groningen) en van Heel (Feyenoord) Voor: Vondenhoff (Juliana), Van Spaen- donck (Neptunus), De Boer (KFC), Smit (Haarlem) en Mijnders (DFC). Reserves: Michel (VSV), Van der Heyden (Feyenoord), Peters (PSV), Kuppen (Feyen, oord), Drok (RFC) en Van Walsum (RFC). Bijeengenomen een aardige combinatie, wel* ker eerste optreden Woensdag in Rotterdam met belangstelling kan worden afgewacht. Als er nu maar niet te veel bedankjes op het laatste oogenblik komen. Vooral het opstellen van Pienter als spil is een belangrijk besluit van de KC. Alleen de Groninger is van huis uit een stopperspii en deze functie zal hij niet in Nederlandsch Elftal en dus evenmin in het Bondselftal mogen vervullen. Men mag hem wel eenige agressiviteit op het hart binden. Een nieuw gezicht is Vondenhoff van Juliana. Met v. d. Linden en Pienter vormt hij het niet-Westelijk element in dit proef-elftal, dat naar wij hopen een goed figuur zal slaan tegen Lincoln City, Na in Portugal een tweetal wedstrijden te hebben gespeeld, kwam het Hongaarsche elftal gisteren tegen Luxemburg uit. De Hongaren wonnen met 60, hetgeen vooral aan hun spel in de tweede helft te danken was. Voor de rust gaven de Luxemburgers goed partij, zoodat de gasten slechts een maal, door Szendoni, konden doelpunten. In de tweede helft evenwel ging het uithoudingsvermogen een duchtig woordje meespreken. Door nog drie doelpunten van Szendoni, een van Szengeller en een van Mi- klos kwam met een 60 overwinning voor de Hongaren het einde van dezen door den heer Bauwens uitstekend geleiden wedstrijd. Speelde S. met 7 man verder? Doordat Succes II wederom eenige spelers aan het eerste elftal moest afstaan waardoor het elftal telkens weer verzwakt wordt, werd het tegen Atlas een droeve vertooning. In de eerste helft kon Succes met den straf fen wind in den rug nog stand houden. De par* tijen wogen toen vrij goed tegen elkaar op. Toch behield Atlas nog het betere spel. De rust kwam met 22. In de 2e helft kon Atlas zich geheel ont plooien. Aantrekkelijk was de wedstrijd toen allerminst, want het S-doel werd doorloopend belegerd en er was voor de Successers geen uitkomst meer. Haar keeper had blijkbaar ook zijn dag niet en moest nog tweemaal visschen. De S-voorhoede miste 2 goede krachten en had weinig in te brengen. Het weer was buitenge woon slecht. Het werd enkele spelers, blijkbaar ook ontmoedigd door hun tegenslag, wat al te bar en successievelijk verlieten zij het veld, zoodat tenslotte met 7 man verder werd ge speeld! (Als dit juist is, had de scheidsrechter den wedstrijd moeten staken. Red.). Op de 300 en 400 meter borstcrawl. Ragnhild Hveger slaagde er tijdens wed strijden te Kopenhagen in het wereld record over 300 meter en dat over 400 meter borstcrawl te verbeteren, welke records beiden reeds op haar naam ston den met de tijden 3 min. 49.9 sec. 5 min, 11 sec. Het record over 300 meter bracht bracht zij thans op 3 min. 48.8 sec. en dat over 400 meter op 5 min. 8.2 sec. Vooral de laatste verrichting moet buiten* gewoon hoog worden aangeslagen. Het spreekt van zelf, dat beide tijden te vens een nieuw Europeesch record beteeke- nen. Een recordpoging der Nederlandsche zwemsters Naar wij vernemen is het niet uitge sloten te achten, dat tijdens de nationale wedstrijden, welke op 29 en 30 Januari a.s. te Den Haag ter gelegenheid van de opening van het nieuwe zwembad worden gehouden, een poging zal worden gedaan het wereldrecord over 200 meter rugslag, dat op het oogenblik in het bezit is van Ragnhild Hveger met een tijd van 2 min. 41-3 sec., gevestigd op 14 Februari van het vorig jaar te Aarhus, te verbeteren. Cor Kint bevindt zich in -uitstekenden vorm en aangezien ook Nida Senff zich weer in cont ïtie gevoelt, terwijl zeer waarschijnlijk ook let van Feggelen'en Dini Kerkmeester n de partij zullen zijn, zal de strijd op dit ummer, dat speciaal op het programma is ItuZeur feI worden. Het record van Hveger staat scherp, doch niet zoo, dat de Holland- verbeteren,68 in Staat zouden zÜn het t6

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8