Opposanten in Roemenië onschadelijk gemaakt Amerikaansche vlootplannen aan Japan verkocht? Theorie en praktijk van autarkie SPORT Finsche grenswacht doodgeschoten Tsjang-Kai-Sjek en Tokio kunnen nimmer meer onderhandelen QS*A*R* hield ook schietoefeningen Bakhuys de held van den dag Radioprogramma ^marktberichten* Italië misrekende zich met de caseïne General Motors werpt zich op het Disselmoforvraagstuk Naturalisaties worden herzien Omvangrijke spionnage op het spoor TUINHOEKJE Uit onze omgeving De Neue Zürcher Zeitung van Woensdag 19 Januari bevatte volgens de N. R. C. in haar „Handelsteil" een artikel over namaak (textielstoffen in Italië en met name over de moeilijkheden, die zich voordoen met de grondstoffen voor het z.g. Lanital. Zij zijn, volgens de N.Z.Z. typeerend voor de onop losbare vraagstukken, waar men een natio nale oeconomie voor stelt, wanneer men van haar eischt, dat zij een zoover mogelijk gaan <le autonomie bereikt, ten tweede een pas sieve handelsbalans in evenwicht brengt en ten derde deviezen beschikbaar stelt voor de betaling van invoeren, welke, gelijk bij de wapening het geval is, gebracht worden zon der het oog te houden op een oeconomische of commercieele rentabiliteit. Het tooverwoord. De Italiaansche textielindustrie bevindt zich in dat opzicht al in heel moeilijke om standigheden. Haar natuurlijke grondstof fen zijn wol en katoen, twee artikelen, welke Italië zelf niet in voldoende mate bezit. Ook hout, cellulose, voor de kunstzijde-industrie moet ingevoerd worden. Ondanks dit gebrek aan grondstoffen heeft de Italiaansche tex- ticl-industrie de laatste jaren kans gezien zooveel uit te voeren, dat haar handelsba lans actief was. Het tooverwoord autarkie heeft dit ietwat jn de vergetelheid gedrongen. Men wil den uitvoer handhaven, maar aan den anderen kant meent men toch den grooten invoer van grondstoffen te kunnen beperken. Men probeert nu allerlei inlandsche vezels en be steedt groote bedragen om de industrie voor de bewerking daarvan in te richten. Om ren tabiliteit kan men zich daarbij niet te veel bekommeren. In technisch opzicht heeft men inderdaad verbluffende vorderingen ge maakt. Doch de techniek is geneigd spoedig de oeconomische grenzen te buiten te gaan. Dat treedt bijzonder in het licht bij de toe passing van caseïne, welke, naar men weet, pit de z.g. ondermelk wordt gemaakt. De aanvankelijke meening, dat het bestaan van een uitgebreide Italiaan sche kaasindustrie een waarborg zou bieden voor de verschaffing van de noodige caseïne voor Lanital, is onjuist gebleken. Om een voldoende aanbod van caseïne op de markt te krijgen, blijkt men de kaasprijs kunstmatig laag te moeten houden. Beneemt men echter den producen ten door dergelijke maatregelen den lust tot produceeren, dan berooft men Italië van een belangrijken tak van uitvoer, welke het land aan de viezen helpt. Voorts rijst de vraag of de Italiaansche melkproductie voldoende is om ook afgezien ivan het kaasvraagstuk voldoende caseïne te verstrekken. Het melkverbruik is volgens de officieele statistiek in Italië ongeveer 33 L. per hoofd per jaar, zoo weinig, dat men mag aannemen, dat het Italiaansche volk zoo weinig melk drinkt, omdat er niet meer beschikbaar is en niet omdat het niet meer zou willen of kunnen consumeeren. Italië (voert bovendien do laatste jaren nog steeds ineer melk uit naar zijn koloniën. Besparing? Hot zal dan ook, na het bovenstaande, wel geen verwondering baren, dat de statistiek ,van den invoer de laatste jaren een steeds groeienden post aanwijst van caseïne, welke vroeger niet of slechts in uiterst geringe mate voorkwam. Met andere woorden, in het streven naar autarkie heeft men den invoer van wol en katoen aanzienlijk beperkt, maar daartegenover staat een verhoogde invoer Van caseïne. Natuurlijk beweren de voorstanders van de autarkie, daPnet goedkooper is caseïne in te voeren dan wol of katoen en dat er daardoor deviezen gespaard worden. Het is ecliter de vraag of dat wel heelemaal opgaat. Den laatsten tijd is de prijs van wol en ka toen sterk gedaald, die van caseïne gestegen. Neemt men dit in aanmerking en bedenkt men daarbij welke deviezen noodig zijn ge weest voor ertsen, metalen en andere grond stoffen voor de Lanital-installaties, dan ziet men dat er een ingewikkelde berekening noodig zou zijn om de vraag op te lossen of er inderdaad wel voordeel behaald is, waar hij dan bovendien nog de vraag rijst of de kunstwol en -katoen op de internationale markt naar verhouding denzelfden afzet ook gerekend de mindere waarde zullen heb ben als. de oorspronkelijke producten, m.a. w. of zij ten slotte evenveel deviezen zullen opleveren als de vroegere textielproductie. Sovjet-soldaten plegen aanslag op Finsch gebied. Twee soldaten der Finsche grenswacht zijn bij het Finsche plaatsje Raasuli, op de langdengte van Karelie, van vlak bij door Sovjet-Russische grenssoldaten met pisto len beschoten. Een der Finnen werd ernstig gewond en is later overleden. Het incident had plaats op Finsch grondgebied. De Fin sche autoriteiten stellen een onderzoek in. Van Finsche zijde is onverwijld een onderzoek ingesteld. Het schijnt vast te staan, dat de Russen hebben aangevallen en de Finnen zich op Finsch grondgebied bevonden. De Finsche autoriteiten laten opmetingen verrichten en foto's nemen. De Russen zeggen, dat de Finsche soldaten het vuur hebben geopend. Op de plaats van het incident is, zegt, het Vsbl., grensoverschrijding buitengewoon moeilijk. Dag en nacht patrouilleeren de Finsche grensposten er. Ongeveer 25 meter aan gcene zijde van de grens hebben de Rus sen een groote prikkeldraadversperring aan gebracht, waarachter de Russische man schappen op wacht ligen. Ook tusschen het prikkeldraad en de grens patrouilleeren voortdurend zwaar gewapende Russische soldaten. Naar van Finsche zijde wordt medege deeld, werd een der Finsche soldaten bijna over de grens gesleept. Zijn kameraden slaagden er nog te rechter tijd in, verster king te halen. De toestand aan de grens is door deze gebeurtenis zeer gespannen. De Chineesche nationale regee ring kan de crisis niet overleven. Oordeel van den Japanschen ge zant Kawagoe. Gisterenmorgen om 10 uur is de Japansche ambassadeur in China, Kawagoe, te Nan king per militair vliegtuig aangekomen. Te genover vertegenwoordigers van de pers leg de hij een verklaring af, waarin hij o.m. zei- de: „Zelfs wanneer dé nationale regeering er later toe zou komen de Japansche eischen ter regeling van de verwarring in hun geheel te aanvaarden, is de Japansche regeering vastbesloten niet langer met haar te onder handelen. De nationale regeering, die gewei gerd heeft te luisteren naar de herhaalde Japansche raadgevingen, heeft de kans ver loren de crisis te overleven. Alle kansen tot instandhouding van de betrekkingen tus schen de Chineesche nationale regeering en de Japansche regeering zijn onherroepelijk verdwenen." Kawagoe herinnerde er aan, dat hij in een reeks besprekingen met Ts.jang Kai Sjek in Juli 1936, na zijn aanvaarding van het am bassadeurschap, den Chineeschen leider ge waarschuwd heeft dat de Chineesch-Japan- sche toestand zonder zorgen overgelaten werd aan een uitbarsting, die komen moest. Ts.jang scheen toen overtuigd en beloofde den toestand verstandig te zullen behan delen. Na de scheuring in de betrekkingen tus schen Tokio en de nationale regeering, al dus verklaarde Kawagoe verder, zullen de diplomatieke onderhandelingen van Japan gevoerd worden met „het nieuwe en vol ledige centrale regime". Voor het oogenblik onderhandelt Japan met de plaatselijke be sturen. De onderhandelingen met de buiten- landsche mogendheden zullen geen hinder ondervinden van het recente incident. Nieuwe fabriek geopend. Naar gemeld wordt, heeft de General Mo tors te Detroit een fabriek geopend voor de massaproductie van kleine stationnaire en draagbare Dieselmotoren, welke niet voor personenauto's doch voor gebruik in de in dustrie, den landbouw en het vervoerwe zen bestemd zijn. De bouwkosten van deze fabriek bedroegen 1 millioen dollar. Voor het bestudeeren van het Dieselmotor- vraagstuk werd tegelijkertijd een laborato rium in bedrijf gesteld. Terwijl in Detroit slechts kleine motoren van 22 tot 160 pk. varieerende van 1 tot 6 cylinders zullen worden gemaakt, zullen in Cleveland en la Granga (Illinois) grootere motoren tot 1200 p.k. worden gebouwd. In totaal zal door de General Motors, welke kort geleden gedwongen was talrijke arbei ders te ontslaan, voor deze nieuwe productie 18 millioen worden uitgegeven. In een steengroeve bij Parijs. Een der verdachten in de zaak van de „CSAR", Leopold Sauvage, heeft een feit onthuld, waaraan tijdens het onderzoek naar deze zaak nog geen aandacht scheen te zijn gewijd. Sau vage vertelde, dat de leden van de „CSAR" zich methodisch oefenden in het schieten met machinegeweren, en wel in een steengroeve in den omtrek van Parijs, nabij de gemeente Saint- Fiacre (Seine et Marne), onder den naam van „Garde de Neige", Een van de voornaamste beschuldigden in den moord op de gebroeders Rosselli, de soldaat Bouvier, is uit Algiers te Rouen aan gekomen en door den rechter van instruc tie gehoord. Hij gaf toe, dat hij zich op den dag van den moord met zijn drie medebe- klaagden in dezelfde auto bevond. De volgende week zal de misdaad gere construeerd worden. De Roemeensche regeering heeft besloten over te gaan tot een her ziening van de naturalisaties, welke sedert een December 1918 zijn ge schied. Het desbetreffende decreet is Zaterdag in de staatscourant ver schenen. De burgemeesters moeten lijsten opstel len van de Joden welke zijn ingeschreven in de nationaliteiten-registers en moeten hier bij aangeven of zij zijn genaturaliseerd bij gercchterlijke beslissing of bij beslissing van de commissie van beroep. In het laatste ge val zal alleen een herziening kunnen ge schieden op verzoek van het openbaar mi nisterie. In de overige gevallen za.1 de recht bank beslissen Zij die op de lijsten voorko men zullen moeien bewijzen, dat zij op Roemeensch gebied geboren zijn hun dienst plicht hebben vervuld. Indien zij dit niet kunnen, zullen zij van de lijst geschrapt worden Tegelijk wordt bepaald, dat die per sonen, voor wie de controle zal gel den, al vast bij voorbaat, zonder dat het resultaat van het onder zoek dus bekend is, niet mogen deel nemen aan de a.s. verkiezingen. Op deze wijze zegt het Vsb., mttakt de regeering-Goga een kwart millioen kiezers die anders zeker liberaal, agrarisch, Duitsch of Hongaarsch maar in elk geval tegen haar gestemd hadden, onschadelijk. NIEUWE NIEDORP. N. NIEDORP—STRANDVOGELS 1—4. Na de onverwachte zege van vorige week op de Watervogels behaald, was de ver wachting dat ook tegen Strandvogels alle pogingen in het werk zouden worden ge steld wederom de zege'te behalen. De sup porters zijn teleurgesteld huiswaarts ge keerd! Met overtuigende cijfers werden de favorieten geklopt. En wat meer zegt, de nederlaag is geheel onnoodig geweest! Om alle doelpunten geheel alleen op rekening der achterhoede te schrijven, is niet noodig, wel is een feit, dat deze achterhoede zeker aan drie der vier goals wat had kunnen verhelpen. N. Niedorp had invallers voor Van Herwerden, Peereboom en Faus. Als backs fungeerden Peereboom Az. en Kiste- maker, die aardig hebben gespeeld zonder meer. Doelman Floor had zijn dag niet. In de halflinie heeft Grootes zeer verdienstelijk werk gedaan. Leegwater moet zien, dat hij vlugger wordt. In de voorhoede vlotte het al bijzonder slecht; het meest gevaar ontstond De „motjendheid aan den Stil len Oceaan Volgens meldingen uit Los An gelos zijn belangrijke militaire vloot plannen der Vereenigde Staten aan Japan verkocht. Een hooge officier van het Oos- tenrijksche leger heeft eens, kort voor zijn dood, een verrassende mededeeling gedaan: „Oostenrijk— Hongarije had, voor het eerste - schot viel, den oorlog reeds door spionnage verloren." Zijn woorden zijn niet verkeerd te be grijpen; zij hebben betrekking op het ver raad van overste Redl, die in zijn eigen schap van chef van den generaion staf van het Praagsche legercorps vele jaren lang de meest geheime militaire zaken van de Oos- tenrijksch-Hongaarsche weermacht, in 't bij zonder echter opmarschplannen in Galicië en Polen aan de Russen verkocht had. Hij maakte vrijwillig een einde aan zijn leven, toen hij in 1913 ontmaskerd werd. De schade, die hij door zijn verraad aan gericht had, kon nimmer hersteld worden, want toen een jaar later de oorlog uit brak, was het technisch niet meer moge lijk, de plannen voor den opmarsch te ver anderen en wanneer ons ook op het oogen blik de uitlating van den Oosten rij kschen generaal wat overdreven schijnt, wijl het verliezen van den oorlog aan een kant aan het verraad geweten wordt, weten wij toch wel zóóveel om te kunnen toegeven dat er een vonkje waarheid in schuilt. Japansche spionnen aan het werk Berichten uit Los Angelos over de ontdek king van een groot spionnagecomplot aan de westkust van Amerika en in de Ameri kaansche marine vestigen opnieuw de aan dacht op dezen oorlog „in het donker", zoo als men den strijd der spionnage en con- tra-spionnage genoemd heeft. De geheime dienst der Vereenig de Staten is in verbinding met het staatsdepartement, en heit ministerie van justitie achter de handelingen gekomen van een organisatie, die er reeds vele jaren haar werk van maakte, streng geheim gehouden maatregelen van de Amerikaansche verdediging te water en te land aan „een mogendheid aan den Stil len Oceaan" te verkoopen. In het bijzonder heeft zij alle gegevens over technische inrichtingen op de oorlogs schepen verraden, terwijl er ook inlichtin gen over de inrichting der nieuwe Ameri kaansche vlootsteunpunten aan de west kust van het continent zijn verstrekt. Ver der staat het vast, dat ook verschillende ma noeuvreplannen van de Amerikaansche vloot verkocht zijn, zoodat de „mogendheid aan den Stillen Oceaan" reeds eenige maan den, voordat de laatste manoeuvres plaats vonden, nauwkeurig van het doel van deze oefeningen op de hoogte was. Dat er ten slotte ook nog geheimen van de Amerikaan sche vliegtuigindustrie werden prijs gege ven, kan hij de handigheid, waarmede men gewerkt heeft, nauwelijks nog verbazing wekken. In Amerikaansche uniformen... De Amerikaansche geheime dienst legt bij de openbaarmaking der gebeurtenissen ook uit politieke overwegingen voorloopig nog een groote. gereserveerdheid aan den dag. Door de Amerikaansche pers wordt echter verraden, dat men hot materiaal heeft kunnen stolen door misbruik te ma ken van don Amerikaanschen marine-uni form. Wanneer in dit verband als ontvanger van het geheime materiaal „een mogend heid aan den Stillen Ooeaan" genoemd wordt, kan er geen twijfel aan bestaan, welk land daarmede bedoeld is. De Amerikaansche autoriteiten moeten bovendien vastgesteld hebben, dat er een aantal Japansche agenten in Californië ge werkt heeft. Deze lieden zouden echter ge vlucht zijn, voordat de Amerikaansche po litie kon ingrijpen. Dat onder deze omstandigheden de sterke animositeit van het Amerikaansche volk te gen zekere Japansche inwoners van de wes telijke staten nog toegenomen is en men thans alle verdachte elementen onder con trole wil stellen, is begrijpelijk. nog uit persoonlijke aanvallen van Sepers en Wit De wedstrijd was juist één minuut oud, toen Strandvogels de leiding al had, 10. De achterhoede verzuimde aan te vallen. Tien minuten later had Wit voor N. Niedorp succes door zijn flink doorloopen, 11. Strandvogels heroverde kort hierop weder om de leiding. Met 21 ging de rust in. Na de hervatting heeft N. Niedorp zéér veel kansen gehad, maar tot doelpunten kwam het niet. Aan den anderen kant ging het gemakkelijker,, nog twee maal moest Floor visschen. Het einde bracht Strandvogels dus een verdiende 41 zege. Metz wint met 30. Dank zij het geweldige spel van ^akhuys, heeft Metz gisteren een 3-0 overwinning behaald op Red Star, waardoor de club meteen de gevaar lijke zóne heeft verlaten. In alle doelpunten had de Hollander een groot aandeel. Voor de rust gaf hij eenmaal den bal zoo afgemeten door aan zijn rechts binnen, dat deze zijn kans eenvoudig niet missen kon. Bakhuys-zelf zorgde voor de tweede goal, terwijl no. 3 het resultaat was van een prachtige combinatie van het bin- nentrio. Lustig heeft onze Bep er op los geschoten. Fortuinlijk was hij echter niet, want het aan tal ballen, dat keihard tegen het latwerk en rakelings langs werd geschoten, was legio. Met zijn oer-zuivere passes bracht hij de ver dediging keer op keer tot wanhoop en het is dan ook te begrijpen, dat Bakhuys de held van den dag was. Men verwacht, dat Metz nog voor menige verrassing zal zorgen! DE STER VAN BETHLEHEM. Behandeling in den winter. De Ster van Bethlehem kan zeer goed vorst verdragen, mits de potaarde niet te vochtig is. Zelfs in den strengen winter blijven plan ten, in potten buiten ingegraven, nog in leven' Maar de ontwikkeling in den volgenden zo mer is dan veel minder. De scheuten worden niet langer dan 15 cm. Het beste is de planten even vorstvrjj, maar wel koel te laten overwinteren. Houdt men de aarde droog, geeft men de plant 46 weken rust en vervolgens een paar keer weinig wa ter, dan behoeft men voor een lichte vorst niet te vreezen. Ik heb van mijn lezers wel eens gehoord, dat in den winter het water op de blaadjes bevroren was. Dat schaadt niet, mits men maar zorgt voor een langzame, opdooi en zoo'n plant niet direct in de warme kamer plaatst. 's Winters moet de Ster dus in een lichte, luchtige, koele, even vorstvrije ruimte staan. De aarde moet aan den drogen kant zijn. Geef heel weinig water en geen mest. In Maart geeft men langzamerhand weer meer watc en in Mei en daarna om de vertien da gen een weinig voedsel. Verpotten. Het verpotten geschiedt zoo noodig na den rust, dus in het vroege voorjaar. Men kan iets van de wortels afsnijden. Enkelen nemen alleen de dikke wortelstom- pen anderen snijden alle viltige wortels aan de zijkanten en beneden weg. Daardoor kun nen ze dan weer denzelfden pot gebruiken, terwijl ze anders een pot, die iets groocer is, noodig hebben. Door het afsm] ien van alle buitenwortels is er natuurlijk veel plaats vrij gekomen voor nieuwe vruchtbare aarde. Na het verplanten mogen de planten niet direct in de volle zon. Langzamerhana geeft men meer water en voorloopig nog geen mest. Men zegt ook wel eens, dat de wortels niet afgesneden moeten worden. Ik ben het daar niet mee eens, omdat het der gaat om een plant, die zeer gemakkelijk stekt en dus het vermogen heeft, vlug nieuwe wortels te vor men. Laat men de oude wortels aan de kluit, dan moet men den volgenden pot veel grooter nemen om versche aarde bij te voegen. Zoo doende wordt de pot dan wat erg groot, wat minder mooi staat en meestal niet zoo goed is. Bij voldoende voeding in den zomer zal het echter niet noodig zijn elk jaar te- verpotten. De blauwe Ster van Bethlehem komt met de cultuur van de .vitte overeen. Maar de blauwe is zwakker en stekt minder gemakkelijk. Velen kweeken de Ster van Bethlehem in manden. Meerdere potten of planten worden in een groote boemenmand gezet. Langs het hengsel klimmen de ranken naar boven en aan den voorkant vallen ze bevallig over den rand naar beneden. Een mooi geheel wordt dan gevormd. Dat gebeurt vooral als de blauwe en witte samen in één mand worden gezet. a. v. d. L. ANNA PAÜLOWNA AANBESTEDING. Voor rekening van de fa. Holman en van Oosten werd Zaterdagavond onderhands aanbesteed het bouwen van een villa. Er was als volgt ingeschreven: Jan de Graaf, Anna Paulowna f 9.943 Doedens en Schilder, 't Zand 10.777 C. Blaauboer, Schagen 11.150 Architect was de heer Hoep, Broezand. Visschen. De hcngclaarsvereeniging D.V.S. hield gis teren een vischwedstrijd in den Kromme Tocht. De uitslag was: le prijs, voor den grootsten baars, D. IJaverkorn; 2e prijs, voor het grootste aantal bovenmaatsch p. Nieti- wenhuis, 3e prijs, voor het grootste aantal C. Rozenbroek, 4o prijs J. A. ter Mijtelen 5 l. Nieuwenhuizen, 0. p. van Loon, 7 'b Zwiers, 8. P. v. d. Berg, 9. T. van Loon, 10. II. Roets, 11. C. v. d. Klooster. 12. .T. Zwirs 13. S. Schabbink, 14. A. van Loon, 15. Jac' Andringa, De premieprijs viel ten deel aan PRos sen. In totaal werden 130 baarzen gevangen. Soc. Dem. Vrouwenclub. De Soc. Dem. Vrouwenclub „Anna Pau lowna" vierde Zaterdagavond den rou- wendag" in Veerburg. Mevr. Borst-Liefhebber sprak een wel komstwoord, in het bijzonder tot de spreek ster, mevr. Machielsen-Velthuis, de mede werkenden aan het programma en eenige dames uit Wieringerwaard, Den Helder en Wieringermeer. „De Stem des Volks", onder leiding van den heer J. Ay, opende met „De rooden roe pen" en liet een mooi „Wiegeliedje" volgen. In een met overtuiging uitgesproken rede noemde mevr. Machielsen het bedroevend, wat voor de bijna 500.000 werkloozen, die er nu al weer zijn, door deze regeering werd gedaan en schetste de gevaren voor de jeugd bij de uitzichtlooze werkloosheid en het leed, dat in werklozengezinnen wordt geleden. Even was er hoop, dat roet behulp van de katholieken iets voor het onderwijs zou worden gedaan, maar de rede van den heer Suring. lid van de r.k. fractie, bleek een storm in een glas water te zijn. Wij vrouwen, zoo bestloot spreekstei, mogen niet versagen. Moed vindend in onze overtuiging, moeten we onze kinderen op voeden tot gemeenschapsmienschen, die voort zullen bouwen op wat wij begonnen. Dan zal eenmaal de overwinning komen. Eenige leden der vrouwenclub brachten na de pauze het tooneelstukje „Maskerade ten tooneele, dat onder leiding van mej. Kater was ingestudeerd en met groote aandacht door het publiek werd gevolgd. Gaf men door een flink applaus zn waar deering voor dit tooneelstukje te kennen, ook de declamatie van mevr. Woudenberg en het tweede optreden van ,De Stem des! Volks" vonden een dankbaar gehoor. In haar sluitingswoord dankte de voor zitster de medewerkenden aan dezen avond en bood mej. Kater bloemen aan. DINSDAG 25 JANUARI 1938. Hilversum I. 1875 en 415,5 m. AVRO-uitzenidng. 6.307.00 RVU. 8.00 Gramofoonpaten. 10.00 Morgenwijding. 10,15 Gramofoonplaten. 10.30 J. Cantoris Ensemble. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Gramofoonplaten. 1.00 Omroeporkest. I.45 Gramofoonplaten. 2,00 Het Omroeporkest. 2,45 Knipcursus. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 6.30 Biologische causerie. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Kinderkoor „Zanglust". 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Gramofoonplaten. 8.20 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Gramofoonmuziek. II.00 Berichten ANP. 11.10 Georg. Frank's orkest. 11.3012.00 A. Spezialetti's dansorkest. Hilversum II, 301,5 m. t KRO-uitzending. 8.009.15 en 10,00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig hafuurtje. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten en solist. (Van 1.00 1.20 Gramofoonmuziek.), 2.00 Vrouwenuur. 3.05 Modecursus. 4.05 KRO-orkest en gramofoonplaten (Om 5.45 Felicitatie-bezoek). 6.40 Esperantoles. 7.00 Berichten. 7.15 „Het verzekeringswezen in Nederland'V causerie. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 KRO-Symphonie-orkest en soliste. (Van 9.009.15 Gramofoonmuziek.) 10.00 Gramofoonplaten. 10,30 Berichten ANP. 10.40 Ch. Wallace en zijn orkest. 11.2012.00 Gramofoonplaten. ALKMAAR, 22 Jan. N.V. Eierveiling voor IIoll. Noorderkw. Aanvoer: 190.000 kipeieren: 56—58 Kg. 3.30—3.45, 00—62 Kg. 3.35—3.50, 62—64 Kg. 3.40-3.60. 64-60 Kg. 3.50—3.75 per 100 st WARMENHUIZEN. 22 Jan. Roode kool 3.10—5.60, gele kool 1.50—2.40, Deensche witte kool 1.30—2.40 Savove kool 1.—, drielingen 9.00—10, uien 10.7011.80. grove uien 10.4011, peen 3.eigenheimers 3.— bieten 3.60. Aanvoer: 50.900 Kg. roode kool, 23700 Kg. gele kool. 27300 Kg. Deen sche witte kool, 1900 Kg. Savove kool, 4475 Kg. uien, 1500 Kg. peen, 250 Kg. aardappe len, 300 Kg. bieten. ALKMAAR, 22 Jan. Op de heden gehouden botermarkt waren de prijzen voor groothandel 75—77 'A K G en de kleinhandel TNA— 80 cent per Vi K.G. Handel matig. Kippeneieren (groothandel) f3.~o f3.50. Handel matig. Eendeneieren geen. ALKMAAR, 24 Jan. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: f boeien 1 160300, 8 graskalvercn on 65 nucht- kalveren (slacht) 8—IS. „r „e!le ^hapen 20—28; 209 vette varkens 0-600.02. Handel goed NOORDSCIIARWOUDE. 24 Jan. Aanvoer: 600 Kg. uien f 11.50—11.70, 2375 Kg. gele kool f 1..>01.70, 1750 Kg. Deensche witte kool f 1.70—2. BROEK OP LANGENDTJK, 24 .Tan. Uien 11.3011.60, drielingen 10.40—10 60 grove 11.20—1.60, stok 5.30—6.70. roode kool 3.70—5.10 savoye kool 13.40; gele kool 1,50—2,80; d. wite kool 1,30—2,40 bloemkool 8,20—8,80 dito 2e soort 1,5Q—2,3q

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3