Texelsch nieuws De Motorkotter „Cornelis" Texel 33 Marktoverzicht Mark tberichtea KeAÈ en Ztnduruj, IJmuider vischprijzen Uit het politierapport Goudmijntjes! Tijdschriften De kenner drinkt PILS in „De Toelast" ftaeMeAfiheMtvq. Vischafslag Den Helder Vliegboot voor Sowjet-Rusland De vorige week heeft de proefvaart plaats gevonden in tegenwoordigheid van de Scheep vaart Inspectie van de door de Naamlooze Ven nootschap D. en Joh. Boot N.V. te Alphen aan den Rijn nieuw gebouwde motorvischkotter „Cornelis" TX. 33. gebouwd voor de heeren J. en M. Drijver Czn. te Oosterend (Texel). Deze motorkotter is van het nieuwste systeem geïsoleerde vischkeeën voorzien, ter wijl in de motorkamer een 3 cil. 150 pk 4 tact „Industrie" motor is geplaatst, die de boot een snelheid van 11 mijlen gaf. Na de proefvaart, die in alle deelen als zeer goed geslaagd werd beschouwd, is de kotter tot volle tevredenheid door de eigenaars over genomen. Deze kotter is een belangrijke aanwinst voor de visscherjj op de Noordzee. De kiel werd gelegd voor een motorkotter voor den heer C. Koorn te Den Helder, waarin een 2 cil. 85 pk 4 tact „Industrie" motor ge plaatst zal worden. FILMAVOND IN HET ST. JANSHUIS. Zondagavond werd in het St. Janshuis te Den Burg, ten voordeele van de kas van de werkloozen een filmavond gegeven. Voor het goede doel vooral is het zeer te betreuren, dat de avond slechts heel matig bezocht werd. Wat gegeven werd viel zeer in den smaak. Vooral de hoofdfilm „Kinderkarakters" was zeer mooi. Zeer fraaie natuuropnamen komen er in voor. Ook de komische films die gegeven werden waren heel aardig. Het was een mooien avond. In de pauze werd nog een collecte gehouden voor het goede doel, doch door het weinige publiek was de opbrengst hiervan ongetwijfeld ook niet zeer groot. HET ONGEVAL BIJ DE ELECTRISCHE CENTRALE. Het ongeval, waarvan wij in ons nummer van gisteren melding maakten, waarbij werd medegedeeld dat een kind in de Electrische Centrale kwam te vallen en gewond werd, behoeft eenige rectificatie. Het .ongeval ge schiedde namelijk niet in het gebouw, doch op het terrein, dat zich buiten de centrale bevindt. EEN SCHADEPOSTJE. In de Gasthuisstraat te Den Burg liet men gistermorgen een vat met petroleum van de firma van der Kooy van een wagen vallen. Het vat brak en de inhoud ging voor het grootste deel verloren. Nog steeds is de veeaanvoer aan de markt gering, de meeste handel geschiedt blijkbaar nog op de boerderij. Nuchtere kalveren werd nog een vijftal verhandeld, de prijs bedroeg ongeveer f 10. per stuk, verder waren er enkele vetten Kal veren, waarvan de hoogste prijs f 60.be droeg. De wolveeaanvoer bestond slechts uit een viertal rammen, prijzen f 25 tot f 30 per stuk. Biggen werden niet aangevoerd, wel een drachtige zeug. Prijs f 120.Varkens op de boerderij brengen 30 tot 31 cent per pond op. Verder werden enkele kisten kippen ver handeld, hoogste prijs 90 cent per stuk, en een kist konijnen, prijzen 40 tot 90 cent per stuk. De wolprijs bedraagt thans 85 cent per kg., aan de markt werd niet verkocht. Op de eierenveiling liep de prijs weder iets terug tij vorige week. Veemarkt, Maandag 24 Jan. 1938. Vette kalveren 50 tot 60.Nuchtere kal veren 8.— tot 11.4 Rammen 25.tot 30.1 drachtige zeug 120.12 konij nen 0.40 tot 0.90; 20 kippen 0.70 tot 0.90. Eierenveiling, Maandag 24 Jan. 1938. Aangevoerd 40.028. 58—62 kg per 100 3.20 tot 3.40; 62—66 kg per 100 3.35 tot 3.60; 6670 kg per 100 3.55 tot 3.75; 50—56 kg per 100 3.00 tot 3.15. H.K.C.—GROEN GEEL 3 5—0. Zondag j.1. kon er eindelijk weer eens ge speeld worden. Zoo vond dan ook aan de Sport- laan bovenstaande wedstrijd plaats. Toen de scheidsrechter, even over tjjd, beide twaalftal len in het veld floot, was het dadelijk te zien, dat H.K.C. de meerdere was. Wat al spoedig bleek doordat H.K.C. kort achter elkaar twee keer korfde. Met dezen stand ging de rust in. Na de rust scheen G.G. den moed te hebben verloren, want zij speelden nu het spel van een overwonnene, zoodat H.K.C. op een nogal gemakkelijke wjjze aan de overige punten kwam. H.K.C.—K.Z. 4 4—1. Deze wedstrijd is er een geweest van meer spanning, tenminste voor de rust, waarin beide ploegen goed aan elkaar gewaagd wa ren. Er ontspon zich dadelijk een vlugge partij korfbal, die tot eenige minuten voor de rust bleef, tot K.Z. hier een einde aan maakte, door op een mooie wijze te korven. Dit liet HKC niet op zich zitten en geen tien tellen hierna was de stand gelijk. Met dezen stand brak de rust aan. Na de rust was HKC op zeer actieve wijze in den aanval, zoodat er punten moesten vol gen. Aan het einde was de stand 41 voor HKC. Bij KB. van 21 Januari is opnieuw voor den tijd van vijf jaren benoemd: tot militair commissaris van het Nederland- sche Roode Kruis, de heer S. Jaring te Den Helder, zulks met ingang van 3 Januari 1938. Bij beschikking van den minister van defensie zijn de volgende plaatsingen gelast: Met 24 Januari 1938: de luitenant ter zee A. C. van Versendaal (2e kl.) a.b. Hr. Ms. „Schorpioen". Met 31 Januari 1938: de luitenant ter zee 2e kl. P. A. Stroeve bij de Marinekazerne te Willemsoord. De officier van gezondheid le klasse P. S. Walma van der Molen te Leiden. Met 14 Februari 1938: de officier van ge zondheid der le klasse S. van Dam, bij de marinekazerne te Willemsoord. Ondervolgende schepelingen, thans dienen de aan boord Hr. Ms. „J. M. van Nassau", worden den 29en Januari 1938 overgeplaatst als achter ieders naam vermeld: Schipper H. Verhart Kaz. W.oord, Bootslieden M. Griffioen W.s. W.oord. T. Leether Van Speijk, J. C. Remmerswaal W.s. W.oord, Kwartiermeesters G. Slingerland W.s. Vliss, J. A. van Tol W.s. W.oord. Matrozen le kl. G. Bebet, L. M. Bernhard, J. Bijleveld O.Z.D., A. Boer W.s. Vliss., P. Boone O.Z.D., J. A. Bosman W.s. W.oord, J. Boxhoorn W.s. W.oord, G. Braaksma, A. Breel, C. R. W. Claus, J. H. Deuling, A. G. Dissel O.Z.D., E. van Essen W.s. W.oord, J. W. de Grijs W.s. W.oord, M. A. van Klei W.s. W.oord, C. Kortekaas, W.s W.oord, L. B. Kruijff, W.s. Vliss., A. Kuiper W.s. W.oord, D. van Oorschot W.s. Vliss., J. de Raad, H. Roubos, A. Rijsdijk, P. Schager, D. Trijsburg, J. Verhage W.s. W.oord, H. H. Visscher Kaz. A'dam, H. J. de Visser O.Z.D. Matrozen 2e kl. E. W. Bleijenber W.s. Vliss., P. A. Filius, J. B. Husen, A. F. Taffijn, A. M. Thissen W.s. W.oord. Sergt.-konst. O. C. Wagenaar W.s. Vliss. Korp.-konst. D. Hoepfner W.s. W.oord, M. C. Wagner W.s. Vliss.. Maj.-telegr. J. H. Jole O.Z.D. Sergt.-telegr. W. Vreeswijk O.Z.D. Korp.-telegr. A. Koops O.Z.D. Telegrfistenmaat G. de Man O.Z.D. Majoor-machinist J. C. Vrijvogel v. Speijk. Sergt.-macht. P. Plaizier v. Speijk, J. A. Wamsteker W.s. W.oord. Korp.-macht. A. J. Boers, M. A. Bok W.s. Vliss., C. C. Doeswijk v. Speijk, C. Peperkamp W.s. Vliss. Stoker-olielieden J. H. van Amstel, W. J. A. Deckers, J. van Dijk, Van Speijk; C. H. H. van Es, Kaz. W.oord, L. W. Fernhout Van Speijk, D. Keizer Kaz. W.oord, J. C. de Keijzer, v. Speijk, G. Klaver Kaz. W.oord, J. Kok van Speijck, P. Kuizinga O.Z.D., D. van Laar Kaz. W.oord, D. Los O.Z.D., A. W. v. d. Oever O.Z.D., C. W. Porsius Van Speijk, C. Vaes O.Z.D. Stokers le kl. A. J. Eiff Van Speijk, D. Kiekebos Van Speijk, H. A. Klein Nagelvoort Kaz. W.oord, H. W. van Oosten W.s. W.oord, N. van Velzen W.s. W.oord, C. Zwart Van Speijk. Stoker 2e kl. A. H. Pelgrim Van Speijk, id. H. van der Tas Kaz. W.oord. Sergt.-monteur J. Bos O.Z.D. Korpl.-monteur H. B. L. J. Gerritsen, D. Jansen O.Z.D.. Sergt.-geschutmr. C. Moerbeek, geschutmake- rij Van Speijk, Sergt.-ziekenverpl. I. Verweij Hospitaal. Sergt.-bottelier M. van de Dijk W.s. Vliss. Sergt.-schrijver C. J. v. Donk W.s. W.oord. Korp.-schrijver T. G. Lammers W.s. W.oord. Korp.-hofmeester H. Baars W.s. Vliss., B. Wouda W.s. W.oord. Sergt.-kok J. G. Laukens W.s. W.oord. Korp.-kok G. J. M. Ihrig W.s. Vliss. F. Schievink W.s. W.oord, A. Visser Afd. Marns. Sergt.-timmerman G. W. van den Broek, W.s. W.oord. Schoenmaker J. A. Wijnsouw Kaz. A'dam. Barbier J. F. E. Schweden, Kaz. W.oord. Sergt.- d. marns. J. Hoeve Afd. Mrns. Korpl. d. marns. J. Herdink, Kaz. W.oord. Marns le kl. A. J. v. d. Berg, W.s. Vliss., J. Brian Kaz. W.oord, L. H. Fransen Kaz. W.oord, A. van Gameren, Afd. Marns. E. J. Gums Afd. Marns, E. v. Hoek Kaz. W.oord J. Hoekstra afd. Marns., E. J. van Kesteren, Kaz. W.oord A. Klein Holte, afd. marns, C. A. v. d. Linden, Kaz. W.oord, P. Lion Kaz. W.oord, H. J. den Os Kaz. W.oord, S. Raar Afd. Marns, G. P. Sipsma Kaz. W.oord, N. B. Wittebrood kaz. W.oord. Marns. 2 kl. J. Peters, S. E. H. Sanches, J. L. W. Schier, A. van Spronzen, Kaz. W.oord. Mar. 3e kl. M. van Balsfoort Tamboer le kl., A. J. de Meij, afd. Marns, Rotterdam. Is de afstand tusscherf derf ul(eisteij zijkant van uw auto en de buitenzijde van het koplampglas soms ook groolei dan 40 centimeter? Dat moogt u wel eens nameten, want in dat geval hebt u Stads- of Spatbordlampjes noodig! DE KERK IN BADEN. De opperkerkeraad in Baden, die tot de be lijdenisbeweging behoort, landsbisschop dr. Kühlewein, heeft het volgende besluit uitge vaardigd: ,fiaar de dag van het nationaal re veil (30 Januari) en de dag van den arbeid (1 Mei) dit jaar beiden op een Zondag vallen, moet in alle kerken op de betreffende Zon dagen in den predikdienst van den dag worden gewezen". De kerken moeten dan vlaggen dra gen, de klokken moeten worden geluid. Men kan hierin één van de vele teekenen zien, dat ook de belijdenisbeweging in geen enkel opzicht oppositie wil voeren tegen den nationaalsocialistischen staat en de kerkstrijd naar haar oordeel niet vereenzelvigd mag wor den met zulk een oppositie. HET PROCES-NIEMÖLLER. Officieus vernemen wij uit Berlijn dat het proces tegen dr. Martin Niemöller op 7 Febr. zal beginnen. De aanklacht omvat de volgende punten: overtreding van de wet tegen onge oorloofde politieke aanvallen op staat en partij, misbruik van den kansel en aansporing tot on gehoorzaamheid tegen staatsverordeningen. De beide eerste punten worden aldus nader om schreven, dat dr. Niemöller op diverse manie ren zijn geestelijke functies gebruikt heeft tot politieke doeleinden van niet geoorloofden aard Het laatste punt wordt aldus omschreven, dat dr. Niemöller, buiten de collecten die door de kerk waren vastgesteld, in de godsdienstoefe ning ook bijzondere verboden collecten heeft laten houden voor zijn speciale oppositioneele doeleinden. Het stuk zegt eenige malen met nadruk, dat bij het proces naar het oordeel der aanklacht in geen enkel opzicht de vrijheid van de religie in geding is, doch dat het uitsluitend gaat om politieke handelingen en demonstra ties. Het spreekt vanzelf dat de grens tusschen politiek en religie zeer moeilijk te trekken is en dat niet eenzijdig kan worden uitgemaakt wat nu precies tot het gebied van de politiek en wat tot het gebied der religie behoort, daar beide terreinen elkander nauw raken. Van de zijde der verdediging zal velerlei, dat volgens de aanklacht politiek is, tot het gebied der reli gie gerekend worden. DE NEDERLANDSCHE CHRISTELIJKE FILMCENTRALE. IJMUIDEN, 24 Jan. De prijzen aan den Rijksvischafslag waren heden: tarbot 1.080.88, tong 1.100.90, heilbot 10.64, alles per kg; griet 3216, groote schol 11.5010.50, middel 13—12.50, zetschol 24.50—18, kleine schol 20—6.50, bot 8.506.50, schar 126.70, tongschar 6225, kleine poon 94.50, groote schel- visch 28—17.50, middel 2017.50, kleine middel 21—10.50, kleine 15—6.90, groote gul 12—9, kleine 12.50—7, wijting 6—3.20, makreel 14, versche haring 6.655.50, klei ne heek 22—14, alles per 50 kg, kabeljauw 43—22 per 125 kg, vleet 71 leng 3.20 0.95, koolvisch 1.100.15, alles per stuk, rog 2416.50 per koop. Aanvoer 350 kisten versche haring. Aange voerd door de Sperwer IJm. 133 een steur van 26 kg pr(js 1.08 per kg. KOPLAMP GESTOLEN. Van een rijwiel, dat gisteren even onbe heerd stond, werd de koplamp gestolen. EEN KWAADAARDIGE HOND. Een juffrouw beklaagde er zich bij' de po litie over, dat haar zoontje door een hond was aangevallen. De Nederlandsche Christelijke Filmcentrale brengt thans de Bondsdagfilm-1937-Middelburg van den Bond van Jongelingsvereenigingen op Gereformeerden grondslag in circulatie. Voorts heeft de Nederlandsche Christelijke Filmcentrale een film in voorbereiding „Neer- lands verwachting vervuld", welke 4 dagen na de blijde gebeurtenis gereed zal zijn. Het adres der Filmcentrale is Abstederdijk 804 te Utrecht. DE KERK IN RUSLAND. In „Uw Koninkrijk kome", mededeelingen uit den arbeid van de zending in Rusland, wordt ditmaal een getuigenis afgedrukt van Jaro- slawski, voorzitter van den Bond van Strijden de Godloozen. Hieruit blijkt, dat de kerk in Rusland niet dood is, maar leeft. In tijden van droogte wenden lieden, die anders van gods dienst niets willen weten, zich tot den pries ter en nemen deel aan bidstonden op het veld. Er zijn streken, waar geen kerk en geen pries ter meer te bekennen is, maar toch worden de kinderen er gedoopt. Een reizend priester komt de Sovjet-onderneming binnen, waar zich geen kerk bevindt, en bedient den doop aan alle kinderen, die in den loop van eenige jaren geboren zijn. Net als vroeger in het uitge strekte, dun-bevolkte Siberië het geval was. Ja, zelfs die plaatsen, welke tegen alle godsdienst beschermd moesten zijn, de nieuw gestichte Sovjet-steden, waarbinnen geen kerk wordt ge duld, blijken heden niet meer immuum voor religie te zijn. Kerken zijn er niet, maar geloo- vigen zooveel men maar wenscht. Wat voor menschen houden het oog met de kerkt Alleen ouderenI Neen, alle leeftijden zijn in de kerk vertegenwoordigd. Waar godsdienstige men schen zijn, worden de kinderen in godsdiensti- gen zin opgevoed. Een feit is het, dat in vele kerkelijke zangkoren pioniers (leden der com munistische jeugdbeweging) meezingen. Doch dit vindt Jaroslawski nog niet zoo erg als dat velen lid zijn van de „Groep van twintig". Dit zijn de kerntroepen der kerk. Naar schatting zijn er thans 30.000 kerkelijke gemeenten. Om als een religieuse gemeenschap by de regee ring ingeschreven te worden moet een lijst van ten minste 80 leden worden ingediend. Dit is de kern, waarom zich vele anderen groepeeren. Een eenvoudige rekensom leert, dat het aantal actieve gemeenteleden ver over het millioen moet bedragen. Niet het aantal van deze ge meente- of kerkeraden acht men verontrustend, maar de sociale samenstelling. Immers bestaan deze lang niet alle uit leden der vroegere bour geoisie, maar ook uit arbeiders. In vele raden vormen deze de meerderheid. Jaroslawski con cludeert ten slotte, dat het zelfbedrog is, wan neer men meent, dat de geloovigen alleen maar oude, afgeleefde menschen zijn. Juist uit de be wuste arbeiders worden thans de leidende kern troepen der kerk gevormd. In weer en wind van Januari. Het tijdschrift „In weer en wind" (uitgave Brusse N.V. Rotterdam), is zijn tweeden jaargang begonnen met een aflevering, die weer veel belooft. Dr. J. Segaar schrijft al lereerst een inleidend woord, waarvoor wij een citaat van Bacon: „Studie Nature, not Books" als uitgangspunt neemt, om tot de conclusie te komen, dat er alle aanleiding is óók te zeggen: Studie Nature and you want books. Dit, zegt dr. Segaar, hebben redactie en uitgevers van „In weer en wind" goed be grepen. Evenals in den afgeloopen jaargang trert ook ditmaal weer, zoowel de groote verschei denheid der behandelde onderwerpen als de menigte origineele illustraties: een reeks natuurdocumenten van groote waarde. Onze Aarde. Het Januari nr. van Onze Aarde opent met een zeer fraai geïllustreerd artikel over Rhodesia's natuurwonder: „De Victoria Falls", Dr. ZadoksJosephus Jitta schrijft een artikel over: In de stad van St. Nicolaas, terwijl dr. A. N. 'J den Hollander een artikel wijdt aan de Mississipi, n.1. waar deze machtige de zee bereikt. Een bezoek aan de hoofdstad der Chineesche republiek zal echter op het oogenblik de aandacht wel trekken. R. B. van Wulfften Palthe schrijft daarover een rijk geïll. artikel. Wij vinden er verder nog beschouwingen over Spanje en Turkije. Psychische Defensie, door Dr. A. M. Meerloo. Uitgave „Servire", Den Haag. Met te constateeren dat dit boek een m e- disch-psychologisc! werk is, het geen ook door den schrijver toegegeven wordt, is al aanstonds een bezwaar ertegen opgeworpen. Want, hoewel de auteur er blijk baar naar gestreefd heeft, zijn ideeën ook voor den leek zoo duidelijk en begrijpelijk mo gelijk uiteen te zetten en te verklaren, en het niet zijn bedoeling is geweest, alleen voor medici, en dan speciaal psychologen, te schrij ven, is er toch iets meer wetenschappelijk en speciaal psychologisch inzicht dan bij den doorsnee-lezer verwacht kan worden noodig, om het behandelde onderwerp op zijn juiste waarde te schatten. In het hoof stuk „Gereserveerdheid" voelt de schrijver zélf de bezwaren, welke verbon den zijn aan deze populaire verhandeling over psychologische publicaties en erkent dan ook ruiterlijk dat alléén de ingewijden het recht hebben, de bevoegdheid bezitten, het behan delde onderwerp op de juiste waarde te kun nen beoordeelen. Als dan ook tenslotte de schrijver de eigenlijke Psychische defensie gaat behandelen, is, tot goed begrip, een meer dan bij de groote massa in den regel voorkomende dosis neurathenisch en spycho- logisch inzicht noodig. Vuur over Land door Margareth Mit- chell. Uitg. Zuidhollandsche Uitgevers Maat schappij te Den Haag. Ziehier, het eerste deel der Amerikaansche trilogie „Gone with the Wind", dat den titel kreeg van „Vuur over Land". Het tweede en derde zullen respectievelijk ten doop gehou den worden als „Als een Vlam in den Storm' en "Het Zaad ontkiemt". Er is van deze trilogie in de Nieuwe Wereld een grooten roep uitgegaan, een roep, die doordrong tot in alle landen dezer wereld, zoo dat we na „the famous Anthony Adverse" („De Kleine Madonna") weer eens een best seller hebben, die het in 5 werelddeelen zal doen. En terecht, want zelden kreeg men een onderhoudender boek in handen; in het eerste deel maakt men kennis met de hoofdpersonen van het werk. Een aantal mannen en vrouwen die zich in de omgeving van Scarlett O'Hara, dochter van een rijke katoenplanter in Georgia, bevinden. Georgia... een jaar vóór den strijd van Noord tegen Zuid, Amerika's bloedige wor- stelling om de oppermacht. Ook de strijd wordt in dit eérste deel be handeld en de schrijfster geeft er een wel zeer klaar beeld van, zonder nogtans te vervallen in gedetailleerde beschrijvingen van bloed baden. Prachtig zijn de beide kampen beschre ven: het Zuiden, met zijn ongelooflijk opti misme en zijn onverantwoord vertrouwen op den afloop van datgene, wat niets meer was dan een hachelijk avontuur. Tegen een fond van aankomend vuur, tegen een achtergrond der komende Yankee's, ziet men Scarlett O'Hara, in wezen nog een volko men onbelangrijk persoontje, dat enkel en al leen leeft, om haar wespentaille op „lijn" te houden, voor haar mooi gezichtje en om zoo veel mogelijk flirtations in zoo kort mogelijken tijd te hebben. Maar haar onbelangrijke figuur wordt 'be langrijk, omdat zij het type van het verwende Zuid-Amerikaansche meisje was. De dochter van den rijken planter. De mannen staan hier ten voeten uitgebeeld: woeste kerels, die op hun paarden over de roode aarde galoppeeren, die brallen, vechten, opscheppen en op dé Yankee's schelden. Het beste van dit boek, dat een prachtig brok romantiek is, achten wij de lokale kleur Zelden kregen we een boek in handen, waar in de auteur kans zag op een dergelijk realis tische wijze de aarde van het Zuid-Ameri kaansche land te beschrijven. Het is zeer knap. Een compliment aan het adres van den ver taler W. J. A. Roldanus Jr„ die het werk met kennis van zaken behandelde en niet minder aan het adres van Anton Pieck, die een aan tal artistieke illustraties aanbracht Een uit gave, die verdient „best seller" te zijn 24 Januari: Aangebracht door korders: Tongen Slips Schol le soort Schol 2e soort Schar Wjjting Het grootste vliegtuig, dat ooit in de Ver. eenigde Staten is gebouwd (de 31 ton groote Martin vliegboot, welke door de Sowjet-regee. ring is besteld), is uit Baltimore te New York aangekomen. Het zal uiteengenomen worden en naar Rusland verscheept. De spanwijdte van de vleugels van deze vliegboot is 157 voet en zij heeft vier motoren van 1000 pk. Er kun. nen 46 personen aan boord zijn voor een non- stop-vlucht van 1500 mijl, maar de boot zal met een iets minder belasting een actie-radius van 5000 mijl hebben bij een kruissnelheid van 150 mijl per uur. De vliegboot zal in Rusland voor een gewonen, geregelden handels- en pas- sagiersdienst worden gebruikt, maar de route is nog niet bekend. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Bintang, u., 23 Jan. v. Antwerpen. Poelau Tello, t., 23 Jan. te Sabang. Sembilan, u., pass. 22 Jan. Gibaltar. Simaloer, t., 23 Jan. v. Batavia. Tawali, t., pass. 22 aJn. Gibraltar. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland 24 Jan. te Amsterdam. Eemland, t., 21 Jan. van Montevideo. Salland, u., 24 Jan. te Montevideo. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ, A chili es, pass. 24 Jan. Lydd. Agamemnon, 22 Jan. van Genua. Ajax 22 Jan. v. Danzig. Alkmaar, t., 22 Jan. v. Callao. Baarn, t., 22 Jan. te Valparaiso. Bennekom, 24 Jan. te Antwerpen. Ceres, pass. 24 Jan. Finisterre. Euterpe, pass. 24 Jan. Lydd. Ganymedes 22 Jan. van Alexandrië. Hebe 22 Jan. van Bremen. Helder, pass. 24 Jan. Azoren. Mars 24 Jan. te Hamburg. Medea 21 Jan van New York. Nereus, pass. 24 Jan Kiel-Holtenau. Oberon, 24 Jan. te Bourgas. Odysseus 22 Jan. van Bilbao. Orestes, u., 2 2Jan. v. Callao. Orpheus 24 Jan. yte Amsterdam. Perseus, pass. 24 Jan. B'koog. Rhea 23 Jan. te Lissabon. Stella pass. 22 Jan. Gibraltar. Stuyvesant 23 Jan. van Madeira. Theseus 22 Jan. te Kopenhagen. Titus 22 Jan. van Genua. Trajanus, pass. 22 Jan Gibraltar. Triton 23 Jan. te Istanboul. Venezuela, u., 23 Jan. te Dover. Venus 23 Jan. van Bari. Vesta pass. 23 Jan. Dungeness. HOLLANDAMERIKA LIJN. Boschdijk pass. 23 Jan. Dungeness. Breedijk 23 Jan. te Antwerpen. Damsterdijk, 23 Jan. Niton gep. Delftdijk 24 Jan. te Liverpool. Loch goil, 21 Jan. v. Los Angeles. Lochmonar, 12 Jan. te Portland (Ore). Maasdam 23 Jan. te Philadelphia. Rotterdam, 22 Jan. te Cristobal. Volendam 22 Jan. van New York. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Barenttsz, 22 Jan. v. Port Louis (Maur.) Bontekoe, 22 Jan. v. Port Elizabeth. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk arr. 24 Jan. te Hamburg. Alchiba, t., 20 Jan. te Sassandra. Jaarstroom, u., 21 Jan. van Takoradi. Maaskerk, u., 22 Jan. van Lagos. ROTTERDAMSCHE LOYD. Alcyone 22 Jan. te Rotterdam. Biartage, u., pass. 24 Jan. Finisterre. Blitar 24 Jan. te Schiedam. Buitenzorg, t.„ pass. 23 Jan. Ouessant. Garoet, u„ pass. 23 Ouessant. Kedoe, u., pass. 24 Jan. Sagres. Kota Agoeng, t., pass. 23 Jan. Perim. Kola Baroe, u., 24 Jan. Point de Galle gep. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Albireo, u., pass. 23 Jan. Dungeness. Alphacca, u„ pass. 23 Jan. te Noronha. Alwaki, t., 23 Jan. van Santos. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Cyclops 24 Jan. te Rotterdam. Diomed 22 Jan. te Singapore. Eurylochus 22 Jan. van Liverpool. Laomedon 22 Jan. van Liverpool. Polyphemus 24 Jan. te Amsterdam. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Glaucus, 21 Jan. v. Dakar. Dolius, 21 Jan. v. Kaapstad. Mapia, 22 Jan. te Penang. Palembang, 21 Jan. v. Savannah. Tabian, 23 Jan. te Boston. Tabinta, 22 Jan. te New Orleans. Talisse, 22 Jan. v. Penang. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjlsaroea, 21 Jan. te Batavia. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN, Slantar, 21 Jan. v. Beira. Silverguava, 22 Jan. te Manilla. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MÜ' (Holland—Afrika Lijn). Algorab, t., 22 Jan. te Mombassa. Bloemfontein 24 Jan. te Amsterdam. Jagersfontein, u., 24 Jan. van Kaapstad. Meerkerk, u., 21 Jan. te Yokohama. Nijkerk, u„ 22 Jan. te Beira. Springfontein 24 Jan. te Hamburg. (HollandAustralië Ljjn). Aagtekerk, t., 24 Jan. te Le Verdon. Almkerk, u., 22 Jan. te Brisbane. Heemskerk, t., 22 Jan. te Antwerpen. Meliskerk, u., 22 Jan. van Algiers. (Holland—Br.-Indlë Ltfn). Hoogkerk. 24 Jan. te R'dam. Streefkerk, t., 22 Jan. van Cuddalore. (Holland—Oost-Azië Hjn). Grootekerk, t., pass. 22 Jan. Gibraltar. Zuiderkerk, 22 Jan. te Antwerpen. Per kg 1.18—1.14 1.080.98 p. kist „10.50—8.50 I» f, 6.305.20 n t5.305.10 2.00—1.60 haven van nieuwediep. 24 Jan. 1938. Aangekomen van Londen en verriokkeB naar Harlingen het Eng, s.s. „Falcon",

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6