Ayenda Benauwd borst? ViibcfveAij, Ponderdag 27 Januari 1938 Tweede Blad jFJUidbrdeiujuJi Feestavond Leerlingenver. Ambachtsschool Onrecht voor Heldersche vischhandelaren Burgerlijke Stand van Den Helder „TELEXITUS" Helpen beter en sneller. De Beemsterboer prijsvraag op de Wentel dien last van U af door intijds Abdijsiroop te nemen. Per flacon 90 cent en f 1.50 Belangrijke vinding op scheepvaartgebied Het K.P.M.-conflict Gaat Hollandia-Helder niet door? 0e kenner drinkt PILS in „De Toelast" IJmuider vischprijzen Het begin van het einde 1 D< Verzendt en ontvangt Uw goederen per „ESONA" Uit het politierapport Gisterenavond hield bovengenoemde ver- eeniging in Musis Sacrum een feestavond, die In alle opzichten geslaagd mag heeten. Niet alleen, dat er een meer dan volle Musiszaal was, maar tevens heerschte er een uitste kende stemming. Nadat de voorzitter in een kort openings woord allen hartelijk welkom had geheeten, werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het gevarieerd programma. Een mondorgclclub onder den wijdschen naam van ,,De Mexico Band", gaf als eerste eenige nummers ten beste en naar het ap plaus te oordeelen viel dit in goeden smaak bij het publiek. De tooneelvereeniging „Het Noorderlicht" had voor dezen avond eveneens haar mede werking toegezegd. We hebben reeds meer malen gewezen op de goede krachten, die deze Huisduiner vereeniging rijk is en de op voering van de klucht „Inkwartiering" heeft dan ook niets te wenschen overgelaten. Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld door The Blue-White Rhythm Singers, die ook reeds eenige bekendheid in Den Hel der genieten en door hun aardige American Songs de harten van het publiek stormender hand veroverden. De tweede klucht „Zonder geld op reis", op gevoerd door de gebroeders Aberson, ging door het minder geroutineerde spel van deze gebroeders een ietsje gedwongen. Het was tenslotte een bal, dat de aanwezi gen nog langen tijd bijeen hield. IJmuiden op onrechtvaardige wijze bevoorrecht door de Visscherij Centrale. De klacht is niet nieuw. IJmuiden wordt bevoorrecht door de Visscherij Centrale, op een zoo in het oog loopende wijze, dat de vischhandelaren hier ter etede zich er steeds meer over verbazen, - dat de oogen van de regeering daarvoor rog niet opengaan. Een sterk staaltje is de uitvoer van garnalen naar Frankrijk. IJmuiden heeft vroeger nooit garnalen gevangen, dat is nog maar een kwestie van de laatste jaren, dat zij zich hier op toe hebben gelegd. Natuurljjk is dat het goed recht van de IJmuidensche vis- schers, maar wat wil nu het geval? De Heldersche handelaren hebben? sedert Jaren de uitvoer van de garnalen naar Frank rijk verzorgd. Voor duizenden guldens wer den wagonladingen vol naar Parijs gestuurd. De boeken geven de getallen aan, die in de jaren '29, '30 enz. aan garnalen naar het buitenland werden vervoerd. Sedert de instelling van de contingentee- ring is die uitvoer niet ongelimiteerd. De re geering wijst de consenten toe aan de han delaren en doet dat door middel van het daar toe in het leven geroepen orgaan: De Vis scherij Centrale. Wat wil nu het geval? Men mag een bepaalde hoeveelheid garnalen ver zenden, mits men daarbij een bepaalde hoe- Veelheid fijne visch verzendt. En daartoe, voor het verzenden van die fijne visch, is het con tingent in Den Helder maar zeer beperkt, omdat die hoeveelheid afhangt van de hoe veelheid, die men in een bepaald jaar (als ba sisjaar genomen) verzonden heeft. Wie dus in dat jaar weinig verzendt, krijgt slechts een gering contingent toegewezen. IJmuiden zendt natuurlijk vrij groote hoe veelheden fijne visch naar het buitenland, omdat het altijd de grootste leverancier van fijne visch is geweest. Maar nu heeft IJmui den ook garnalen en die wil het ook kwijt. De IJmuidensche handelaren hebben nu de Fransche leveranciers bericht, dat zij wel fijne visch willen leveren, mits ze ook de gar nalen afnemen. De Franschen buigen voor dezen eisch en de Visscherij Centrale tole reert dit onrecht. Waarom, zoo vragen de Heldersche hande laren terecht, wordt wel de hand gehouden aan tal van andere contingenteeringen en waarom worden ons de garnalencontingen- ten onthouden, en worden ze gegeven aan leveranciers, die vroeger nooit garnalen heb ben uitgevoerd? Er gebeurt hier een onrecht tegenover onze plaatselijke handelaren, een onrecht, dat in de hand wordt gewerkt door de Visscherij Centrale en het wordt hoog tijd, dat alle betrokken instanties daar- tegen protesteeren, het gemeentebestuur 1 voorop, opdat nog niet meer vernield wordt aan de Heldersche visscherij. Ook Texel is totaal uitgeschakeld in de garnalenuitvoer en ook vandaar werden vroeger groote hoeveelheden naar Frankrijk uitgevoerd. ACTIVITEIT VAN TANTE POS. Tante Pos, de veel gesmade en veel be- thinde, heeft dezer dagen een staaltje van speurzin getoond, dat hier aan de vergetel heid mag worden ontrukt. Er werd een brief gezonden uit Magalang (N. O.-I.) aan: P. de Man, Rujjghweg 273, Holland. En ziet, een paar dagen na aankomst in Holland bereikt de brief zijn bestemming op hen Ruijghweg te Den Helder. Knap werk van onze Post! van 26 Januari 1938. ONDERTROUWD: P. Eelman en O. Bier steker; K. Doolaard en M. J. C. Simonis; C. ®ak en A. de Groot; J. J. Westerbeek en H. Sandbrink. BEVALLEN: M. Bais—Brouwer, d.; W. Meinema—Boonstra, d.; S. Schipper—Bink- ema, d. - Zondagmorgen, Zondagmiddag, Zondagavond, alles wacht. De bloem van Neêrlands Journalisten Heeft hun vrouwen meegebracht. 't Badhotel zit vol met menschen En ze kijken ons maar aan. „Telexitus" heet deez' ziekte Hier zoo plotseling ontstaan. Maar de heeren Journalisten, 'k Zie ze niet, 'k hoor ze niet, Spoorloos zijn zij nu verdwenen In een eindeloos verschiet. Toch zie ik er eentje hangen, Op een hek vlak bjj den weg, En een tweetal op een tandem Raast en snelt langs heg en steg. Handelsblad en Standaard kienen, Tijd en Volk spelen schaak, 't Vaderland kan rustig wachten, Telegraaf steekt weer de draak. En ik zit maar wat te droomen Bij het „Telex"-apparaat, 'k Wacht geduldig op den Gongslag En het spel beginnen gaat.- ADAM HAAG Badhotel, 23 I 38. Zondagstemming. Een belangrijk voordeel van de nieuwe Mijnhardt-cachets (Mijnhardtjes) is, dat zij veel vlugger pijnen stillen en kou en griep verdrijven, zoodat de duur van elke pijn en ongestedheid er belangrijk door verkort wordt. Zooals uit een advertentie in dit blad blijkt is de Beemsterboer-prijsvraag beëindigd. Daar de firma onze hulp had ingeroepen om een neutrale beslissing te verkrijgen hebben wij de zeer vele inzendingen alle onder oogen ge had. Daaruit is ons wel gebleken, dat het Heldersche publiek veel voor dergelijke prijs vragen voelt. Er is met ware animo gewerkt aan de oplossingen van de vraag: „Hoe werkt het wonderapparaat". De meeste inzenders haddenniet het juiste geraden. Velen werkten met luchtstroomen, warm of koud, anderen meenden kwikdampen gesignaleerd te hebben, derden veronderstelden magnéti sche stormen, één werkte met samengeperste lucht, weer een ander bouwde theorieën op over aantrekkingen en afstootingen, had het over amplitudes en resultanten, over kristal len, die electrische stroomen slechts in één richting doorlaten, enzoovoorts. Het was zeer interessant. Met alle trappen van -onwikke- ling, blijkende uit de gebruikte termen en taal werd rekening gehouden om den uitslag zoo zuiver mogelijk te verkrijgen. In totaal bleven er na de schiftingen 124 goede oplos sers over. Deze werden opnieuw aan een on derzoek onderworpen tot er tenslotte 8 oplos sers overbleven, die inderdaad de kern aan roerden en oppervlakkige kleinigheden ook niet vergaten met een enkel woord te ver melden. Onze veronderstelling, dat de firma Beem sterboer met deze prijsvraag wel succes zou hebben, is dus bewaarheid geworden. Voor den uitslag zie men de advertentie. GEEN VISCH VAN BUITENLANDSCHE TRAWLERS ZAL MEER DOOR DE HANDELAREN VAN GRIMSBY WORDEN GEKOCHT. De handelaren te Grimsby zijn tot een over eenkomst gekomen inzake het niet koopen van visch uit het Hooge Noorden, die door buiten landers wordt aangevoerd. Deze belangrijke maatregel is genomen, ten einde de reeders in hun streven naar een ver betering in den toestand daar ter plaatse te steunen. Terecht vreesde men, dat het opleg gen van 20 pet. der diepzee-trawlervloot een grooter aantal buitenlandsche trawlers naar de markt zou trekken, die dan het geheele plan te niet zouden doen. De handelaren verklaarden geen afbreuk aan het plan der reeders te willen doen, door visch, door buitenlanders aangevoerd, te koopen. Men hoopt op deze wijze ertoe bij te dragen, dat Grimsby weer tot bloei geraakt, opdat binnen afzienbaren tijd de trawlers, die waren opgelegd, onder de restrictiemaatregel van 20 pet. weer zullen kunnen varen tot zegen van geheel Grimsby, aldus de Fishing News. DE ARBEIDSCONTRACTEN IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. De tegemoetkomingen van de zijde der werkgevers. In aansluiting op het bericht in het nr. van gisteren, waarin wjj de meer tegemoet komende houding van het bestuur der ree- dersvereeniging meldden, kunnen wij thans mededeelen, dat dit bestuur o.m. bereid is om op de grootere treilers een lichtmatroos in- plaats van een leerling-matroos te laten va ren. Voor de havenarbeiders wil het bestuur het garantieloon verhoogen van 2 tot 2.25, voor het lossen van haringschepen. Het be stuur verklaarde zich bereid, indien door be paalde omstandigheden van technischen aard, een treiler die daarvoor in aanmerking komt, niet met twee volle ploegen kan worden ge lost, den lossers, toch de gage voor twee ploe gen te betalen. HAVEN VAN NIEUWEDIEP: 26 Januari: Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Engelsche s.s. „Falcon". Aangekomen van Sparrendam met bestem ming Memel, het Nederl. m.s. „Jaba Overplaatsingen. Sergt.-kok J. Rouffaer van W.schip W'oord naar Kazerne W'oord, op 16 Febr. Sergt.-konstabel B. Gierman, van de Mok, datum bevolen overpl. naar W.schip W'oord van 23-1-38 gewijzigd in 7-2-38. Idem P. M. Luijken, van W.schip W'oord, alsvoren naar de Mok. Idem K. E. J. Watz, van W.schip W'oord, naar Schorpioen, '2-3-38. Sergt-vliegt.mkr. (M.) J. Berkhout van de Kooij naar de Mok, 2-2-38. Idem R. Wijngaarden van de Mok naar Kaz. A'dam, 1-2-38. Sergt-Maj. d. Marns. A. J. Vlaswinkel van Kaz. W'oord naar Afd. Marin. R'dam, 1-2-38. Korpl.-vliegt.mkr. (M.) J. K. C. V. v. Huiten en P. Kroes van de Mok naar Kaz. A'dam. 1-2-38. Korpl.-konstabel M. Jansen van O.Z.D. be volen overpl. op 15-2-38 naar de Kaz. W'oord ingetrokken. Idem R. Overdijkink, van O.Z.D. naar Kaz. W'oord, 15-2-38. Kwartiermeester S. Pascha van W.s. W'oord naar Kaz. W'oord, 16-2-38. Korpl.-monteurs S. P. Sparenberg, A. C. Geljon, H. C. v. d. Broek en en P. J. Duijn van W.schip W'oord naar O.Z.D., 16-2-38. Korpl.-hofmeester F. W. Arnoldus van W.s. W'oord naar W.s. Vlissingen, 16-2-38. Korpl.kok G. Dokter van W.s. W'oord naar Kaz. W'oord, 16-2-38. Idem G. C. Meijer van W.s. W'oord naar W.s. Vlissingen, 16-2-38. Idem J. H. v. Welt van W.s. W'oord naar W.s. Vlissingen, 26-1-38. Korpl.-ziekenverpl. E. Idsinga van Hospitaal naar Kaz. A'dam, 1-2-38. Leerl.-O.O.-vlieger J. v. d. Tol, H. Lipplaa, J. F. Slager, J. J. v. d. Plassche, R. Siezen en H. Lamme van Kaz. W'oord naar Kaz. A'dam, 1-2-38. Matr. Ie kl. F. W. N. S. A. Sluijters en C. Günthardt van W.s. W'oord naar Kaz. A'dam, 1-2-38. Stoker-olieman P. H. v. Etteger van W.s. W'oord naar v. Speijk, 21-1-38. Matroos 3e kl. J. Bal van Kaz. W'oord naar W.s. W'oord, 24-1-38. Matroos le kl. H. H. Kruize van W.s. W'oord naar v. Speijk, 1-2-38. Lichtmatroos R. Jansen van W.s. W'oord naar Java, 28-1-38. Marinier le kl. J. C. de Vree van O.Z.D naar Kaz. W'oord, 26-1-38. Matr. le kl. G. A. Heijmen, W. N. Koch en G. J. C. Stolk van W.s. W'oord naar O.Z.D., 2-3-38. Schoenmaker D. Augustin van W.s. W'oord naar O.Z.D., 16-2-38. Onderstaande schepelingen zijn den 18en Januari 1938 per m.s. „Dempo" uit O.-I. in Nederland teruggekeerd: Bootsman J. Roeting; idem D. J. de Bruin; korpl.-kok J. H. van Welt, idem G. C. Meijer; korpl.-hofmeester J. Baard; korpl.-monteur P. J. Duijn; sergt.-bottelier W. de Jong; kwartier meester S. Pascha; korpl.-schrijver H. F. En- gelbarts; sergt.-kok J. Rouffaer; sergt.-konsta bel K. E. J. Watz; matroos le kl. G. J. C. Stolk; korpl.-monteurs H. C. v. d. Broek en A. C. Geljon; korpl.-hofmeester F. W. Arnoldus; korpl.-kok G. Dokter; korpl.-monteur S. P. Sparenberg; schoenmaker D. Augustin; matr. le kl. W. N. Koch en G. A. Heijmen; sergt.- machinist J. Geertse; stoker le kl. J. Nuis; sergt.-machinist L. P. v. d. Wal; stoker-olie man D. Gerling; sergt.-machinist A. J. van Breda; matroos le kl. D. J. Paape; korpl. der mariniers J. C. Zimmerman; mariniers le kl. F. H. Nieuwenburg, L. Dekker, M. H. Fre- derix, P. Gelens, G. Keuris, A. W. Ledoe, S. H. Daniels, E. Rijers, R. de Blecourt, J. Jansma, J. Slot, M. C. Wissekerke en B. van Bokhorst; marinier 2e kl. J. P. M. de Mulder; tamboers le kl. G. C. Kraaijenveld en A. J. Reijs. Wilt Ge verlichting in den kortst mogelij ken tijd? Wilt Ge dat benauwde gevoel, dal overmatige fluimen doen ophouden, pleeg dan geen verzuim door te wachten en Uw hoest te laten ontaarden in een of andere gevreesde kwaal. Nog zijn Uw organen ge zond, laat ze niet ziek worden door het mei ziektekiemen beladen slijm. Weer op na tuurlijke wijze de ziekteaanval af. Zorg dal die taaie slijm die U het ademen bemoeilijkt, wordt verwijderd. Neem Abdijsiroop, die stopt den hoest, maakt Uw ademhalings organen gezond, geeft Uw borst de weer stand die deze noodig heeft en zal U weer vrij, ruim en diep doen ademhalen. ZITTING KANTONGERECHT. Wij laten hier het slot van ons verslag vol gen van de zitting van het Kantongerecht van Dinsdag j.1. Varia. Hierna volgde een heele serie klein goed. S. voerde op zijn wagen geen achterlicht en zal, omdat hjj niet verschenen was, een briefje thuis krijgen met de boodschap, dat hij 12 pop zal hebben te dokken. M. N. had geen bel op zijn fiets: 4.of 2 dagen. C. W. hield een varken zonder vergunning: 4. of 2 dagen. Op herhaald bevel het kroos niet uit de aangrenzende sloot verwijderd: H. T., Breezand, veroordeeld tot 10.— en 25. boete, te vervangen door 2 maal 7 dagen hechtenis. Wegens overtreding van de IJkwet werd M. de V., veroordeeld tot 2.of 1 dag. Daar waren voorts de gebruikelijke vent- overtredingen, n.1. van M. A. 3.R. P. 5.—), P. P. 5.—), D. J. t. H. 5.—) en J. v. d. H. 5.—). Tenslotte vermelden we nog, dat P. M. v. N. zonder lantaarn op zijn fiets in de avond uren reed en derhalve 5.— zal moeten neer tellen, dat R. L. D. v. E. links gereden heeft 4.en dat A. L. de Molenstraat in ver boden richting „genomen" heeft, wat hem op 5.kwam te staan. Fabers automatic recorder" in gebruik bij de K. P. M. Batavia, 26 Jan. Het is gebleken, dat de door den heer Jac. Faber uitgevonden „Fabers Automatic Recorder", reeds eenigen tijd in ge bruik op een der K.P.M.-schepen, van groot nut is. Het toestel zal nog worden geperfec- tionneerd, waarna het in een serie van 20 stuks zal worden aangemaakt. Het toestel registreert het tijdsverloop tusschen de orders van de brug van het schip gegeven en de manoeuvres van de machines. Het nieuwe toestel is geheel elec- trisch en heeft het voordeel, dat het een be langrijke vereenvoudiging beteekent, terwijl het zeer kleine afmetingen heeft. Zoo kan het aantal schroefomwentelingen onmiddellijk wor den afgelezen. Behalve de K.P.M. is ook het buitenland, vooral Engeland, in deze uitvinding geïnteresseerd, doch de exploitatie zal door den uitvinder niet uit handen worden gegeven, al vorens het nieuwe toestel in zijn geperfec- tioneerden vorm gereed is. Het principe ervan is, dat de tusschenruimtën tusschen twee om wentelingen worden geregistreerd, ook de duur van halve en volle kracht wordt aangegeven en ook de tusschenruimten tusschen twee ma noeuvres. Dit is van groot belang bij de vast stelling van de schuldvraag bij aanvaringen of andere ongelukken, hetgeen tot dusver zeer moeilijk was in verband van het ontbreken van exacte gegevens. (Aneta). Accoord bereikt. Na een conferentie tusschen de directie van de K.P.M. en de vakvereenigingen te Batavia is thans het wederzij dsch overleg geheel geregeld. Van de zijde der K.P.M. zijn eenige eischen gesteld met betrekking tot de vakvereenigingsorganen, waaraan zal worden voldaan. Ook is tijdens de conferentie vast gesteld, hetgeen door de K.P.M. als interne aangelegenheden zullen worden beschouwd. De besturen der vakvereenigingen gingen hiermede accoord. Een regeling voor ouderdomszorg, pen sioenen en verbetering van promotie voor de jongeren, zal thans nader in beschouwing worden genomen. Een beslissing hieromtrent kan op 31 Januari a.s. worden tegemoet ge zien. Het geheele resultaat van djt overleg kan dus reeds in de vergaderingen van 1 Fe bruari worden medegedeld. In verband met een en ander zullen de or ganen van beide, vereenigingen eenige dagen later verschijnen. (Aneta.) De Horineezen hebben om uitstel verzocht. Wij vernemen, dat Helder door Hollandia om medewerking verzocht is om uitstel te verkrijgen van den a.s. Zondag te spelen wed strijd HollandiaHelder. Reden van dit ver zoek is een belangrijke voetbalwedstrijd tus schen het R.-K. Districtselftal en het R.-K. Nederlandsch elftal, welke a.s. Zondag in Hoorn gespeeld wordt en waarvoor de belang stelling wel van dien aard zal zijn, dat zrj voor HollandiaHelder niet groot zou zijn. Hoezeer een storing in het programa haar ook ongelegen komt, heeft Helder gemeend, medewerking te moeten verleenen. Een daad, die de Heldersche club siert. Afgewacht moet nu nog worden of de K.N.V.B. het verzoek inwilligt, waarop o.i. groote kans bestaat, zoodat de withemden Zondag wel een vrijen dag zullen hebben. De prijzen waren gisteren aan den rijks- yischafslag te IJmuiden als volgt: Tarbot 1.02—0.78, tong 1.06—0.76, heil bot 8858 c., alles per kg; griet 3416, groote schol 1513, middel 1815.50, zet- schol 30—24, klein 28—14, bot 15.50— 14, schar 11.508, tongschar 4621 poont 7.505.90, groote schelvisch 2413, middel 2516, klein-middel 22.5014 kleine 1810, groote gul 11.508, kleine 146, wijting 9.506.40, makreel 17, versche haring 5.153.60, alles per 50 kg; kabeljauw 3915.50 per 125 kg; vleet 6—2, leng 2.20—1.10, koolvisch 78—15 c„ alles per stuk; rog 27 per koop. De str\jd in Spanje. - e strijd in Spanje woedt nog onvermin derd voert. Men kan in de juist deze dagen geplaatste artikelen, over de ontvluchting van den Helderschen jongeman uit den Spaanschen hel, lezen wat een ontzaglijke tragiek zich daar afspeelt en hoe zwaar er geleden wordt. Op het oogenblik concentreert zich de strijd om de stad Teruel, gelegen tusschen Madrid en de Oostkust van het land. Van het begin van den strijd af is deze stad in handen van Franco geweest, doch den eersten Kerst dag werd zij, als bij verrassing, door de rooden hernomen. Hoezeer de regeering te Barcelona dit eerste linksche positieve wapenfeit van be lang waardeerde, kon blijken uit het feit, dat z(j generaal Rojo daarvoor de hoogste mili taire onderscheiding der republiek verleende. Deze werd gemotiveerd met de aanteekening, dat de generaal „den loop van den oorlog of een zijner fasen fundamenteel had gewijzigd." De verovering van Teruel door de link schen was in strategisch opzicht een feit van groot belang, zoo schreef het Hbl. in een beschouwing, alleen reeds omdat zij het plan, aan generaal Franco toege schreven, van een op handen zijnd nieuw groot offensief, op het laatste oogenblik kwam dwarsboomen. Waar dit offensief precies had moeten worden ingezet, bij Teruel of tegen Madrid ,was een groot geheim gebleven; maar het feit, dat generaal Franco er thans alles op blijkt te zetten om Teruel terug te winnen, wijst er op, dat hijzelf het verlies van Teruel beschouwt als een verlies van de eerst» orde. Sinds de rechtsche troepen Teruel ln de handen der linkschen hebben moeten laten, hebben zij feitelijk, tenzij door barre weers omstandigheden gedwongen geen dag laten voorbij gaan om de stad weder aan de link schen te ontrukken. Teruel wordt aldus tus schen rechtschen en linkschen een kracht proef, die voor den toekomstigen gang van zaken aan de verschillende fronten in Spanja van groote beteekenis kan blijken. Of de nieuwe poging zal slagen, kan nie mand voorspellen, maar men mag aannemen, dat als zij slaagt, zij het begin is van het groote offensief, waaromtrent meer dan eens geruchten de ronde hebben gedaan en dat ten doel heeft het linksche front naar de kust terug te dringen en het aldus in tweeën te splijten, zoodat Valencia en Barcelona van elkaar gescheiden zouden worden. De strijd om Teruel is voor de rechtschen de inzet om het bezet van de Spaanschs Levantkust. En gaan geruchten, dat Italiaan» sche reserves gereed staan om op het beslis sende oogenblik aan de zijde van gqfieraal Franco in te grijpen. Daaruit zou men kunnen opmaken, dat de strijd om het bezit van Teruel is het begin van het einde wordt op gevat. Het is de groote krachtproef, die voor beide partijen in militair opzicht van het grootste belang is. RUIT GEBROKEN. Een bewoner van de Emmastraat deed aan gifte dat. waarschijnlijk door baldadige jeugd, een ruit van zijn woning gemept was. JONG GELEERD Een winkelier kwam aangifte doen, dat een knaap in zijn winkel 3 reepen chocolade ont vreemd had. Het jongemensch werd opge bracht naar het Hoofdbureau, alwaar zijn ouders hem later kwamen halen. RIJWIELMISÊRE. Een bewoner van de Plantsoenstraat deed aangifte dat zijn rijwiel, hetwelk aan de Buitenhaven stond, verdwenen was. POGING TOT INBRAAK. Een bewoner van de Westgracht ontdekte gisterenmorgen dat van zijn poort de haak gebroken was, terwijl de 'poort zelf open stond. Hetgeen zeer verdacht was, Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 9—12 en van 13.30— 17 u. Zaterdags van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Marguerite Gauthier". Rialto, Spoorstraat, half 8: „Incognito getrouwd" en „De onzichtbar» troubadour". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8: „De schrik van wijk 7" en „Non Stop New- York". HEDEN. Musis Sacrum, Koningstraat, 8 uur: Propaganda-avond Ned. Blindenbond. Vrijdag 28 Januari. Casino, Kanaalweg, 8.15 uur: A.V.R.O.-bridge-drive. Zaterdag 29 Januari. Casino, 8 uur: Concert Helders Fanfare Corps. Musis Sacrum, 8 uur 15: Jubileum-feestavond Speelt. Verg., afd. Centrum. Zondag 30 Januari: Musis Sacrum,, 8 uur: Feestavond Tooneel- en Amusementsveree- niging „Kapé". R.K. Volksbond, 8 uur: Feestavond R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze". Casino, 8 uur: Revue „Amsterdam Follieg". Café Pr. Hendrik, Julianadorp, 7 uur: Cabaretavond. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Licht op 17 7 Barometerstand Den Helder 750.4 Temperatuur lucht 4.8 Laagste temp. lucht gisteren 2.0 WAAR IS DE AUTOPED T Een bewoner van het Ankerpark deed aan gifte dat de autoped van z'n zoontje, die ln de fietsenbewaarplaats van de Comenius- school stond, verdwenen is. Wie heeft inlich tingen

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5