Enthousiaste viering van den nationalen feestdag PANTER Prinses Beatrix MIGNON Ouverture fyuttzhljeJ.... Ayetida Woensdag 2 Februari 1938 Tweede Blad De groote Kinderoptocht Zanghulde aan den burgemeester De Herdenkingsmarsch Concert „Winnubst" W ij dingsdiensten in onze kerken 100 procent verkoopswaarde! Doet U dat ook eens! A Vroolijke avond in de stad Zeven uur in de vroegte Het is de Nationale Feestdag! Maar welk een sombere vooruitzichten! Een gierende Zuid-Wester loeit aan vensters en ramen, rukt aan de dakpannen en scheurt de rood-wit-blauwe vlaggen van heen, die niet zoo verstandig geweest waren om deze des nachts binnen te halen. Op verschillende plaatsen in de stad zien we nog slechts een paar flarden aan de stokken en wat een dag tevoren nog vroo- lijk wapperende vlaggen waren, zijn nu niet meer dan akelig kleine gerafelde vodjes... Zoo begon de Nationale Feestdag. In het prille ochtenduur ontwaarden we hier en daar een mensch, overigens was het stil in de straten... Men was kennelijk nog niet vol doende uitgerust van de festiviteiten van dien gedenkwaardigen 31sten Januari. In de hoeken van de straten lagen tot groote hoopen tezamen gewaaid, papieren en lorren, die tot versiering en narrenspel ge diend hadden. Vlaggetjes en mutsen, oude couranten en stukken vlaggedoek. De wind had hier geen vat meer op ze en zoo lagen ze daar als even zoovele herinneringen aan een feest, dat nog maar kort voorbij was... Tot 8 uur blééf het stil in de stad. Onze be zorgers brachten de abonnés in een vroege editie van de krant de verslagen van de feest vreugde alom in den lande en... in eigen stad! Hier en daar stak men de vlag al weer buiten en langzaam maar zeker kwam er meer leven in de brouwerij. Reveille van de Staf. Het was de Stafmuziek, die de slapenden wakker speelde met vroolijke en vaderland- sche marschen. Precies 8 uur waren de man nen van Leistikow, die dezen dag weer zoo'n groot aandeel in de festiviteiten zouden nemen, tezamen met tamboers en pijpers van de Hoofdgracht vertrokken. Toen hadden ze nog weinig belangstelling en de gezichten van de muzikanten waren blauw van de kou. Maar dat zou weldra anders worden. Het flinke marschtempo bracht wel dra „warmte" in de gelederen en in alle opgewektheid kwamen de tonen er dan ook uit. En het duurde niet zoo erg lang of men had al „aansluiting". Eerst waren het er een paar, maar toen men eenmaal in de Spoorstraat gekomen was, was het al een aardige optocht geworden, welke natuurlijk steeds aangroeide. Via Kerkgracht en Singel ging het door de Krugerstraat over den Polderweg en het Koningsplein naar den Kanaalweg# en vervolgens terug over de Hoofdgracht naar het Havenplein waar de stoet ontbonden werd. Dit was de muzikale en winderige ouver- türe van den Nationalen Feestdag. Het tweede punt van het officieele feest programma was de groote kinderoptocht, welke onder leiding stond van de gezamenlijke speeltuinvereenigingen. Om 9 uur was het al een drukte van belang bij de verschillende speeltuinen, waar de leiders handen vol werk hadden om de kinderen op te stellen. Zij onder vonden daarbij allerminst medewerking van Jan de Wind, die onmeedoogenloos op de kin deren neerviel, hun mutsen en versieringen greep en dikwijls vernielde. Dat was jammer, want vele kinderen hadden bijzonder veel werk van de verkleedpartij gemaakt. Verschillende ouders hadden bovendien ver zuimd de kinderen wat warmer aan te kleeden en het gevaar van kou-vatten was derhalve lang niet denkbeeldig. Het punt van verzamelen was: het Stations plein. De speeltuinver. Tuindorp marcheerde daarheen over den Brakkeveldweg en den Parallelweg, de speeltuin Vischmarkt via Rei gerstraat, Ruyghweg, Sluisdijkstraat en Kei zerstraat. De Oude Helder bereikte dit punt na een marsch over den Singel, Krugerstraat, Polderweg en Prins Hendriklaan. De kortste route nam de afdeeling Centrum, welke slechts de Hoogstraat en de Koningdwarsstraat had door te loopen om het Stationsplein te bereiken. Op het Stationsplein. Zoo ontstond er om 10 uur een groote drukte °P het Stationsplein, want behalve de honder den kinderen waren nog vele ouders meege komen om het vertrek gade te slaan. Behalve over de verschillende aardige pakjes had men 't alleen maar over de kou. Er waren kinderen, die wel een kwartier hadden moeten wachten eti dat was nu niet bepaald bevorderlijk voor de gezondheid! Maar deze omstandigheid kon den organisatoren niet geweten worden, want er was een afdeeling, die wat langer op zich had laten wachten. Een minuut of tien na tienen was 't, toen «et sein tot vertrek werd gegeven. Vooraf gegaan door „Winnubst" zette de lange stoet zich in beweging en toen kon men eerst goed zien, hoe aardig de kinderen er uitzagen, natuurlijk waren er veel vlaggen, oranje- butsen, linten en strikken, maar behalve dit trokken enkele groepen bijzonder de aan dacht. Zoo was daar de sectie Watergeuzen, die in 1569 de poort van Den Briel geram meid heeft en die thans vol trots den boom hog met zich meevoerde. Dan was daar de groep, waarvan het middelpunt gevormd werd door den kinderwagen, waarin het Prinsen, und, bij wijze van spreken dan, te slapen was £elegd en die geflankeerd werd door meisjes Wet lange oranjelinten. Daar waren versierde fietsen en autopeds en zelfs het bruidspaar, ^rvan „Prins Bernhard" in den uniform Van ritmeester der cavallerie gekleed was, ®nz-, enz. Speciale vermelding verdienen de meisjes, die er allerliefst uitzagen in haar °epelrokken van oranjepapier en dito mut- em anno 17 honderd en zooveel. Eegrijpeljjkerwijs trok de kleurige en 'eil''ige stoet veel belangstelling bjj het pas aren van de Spoorstraat en de Kojiipg- Onze burgemeester, de „gangmaker" van de feestvreugde. straat. De meisjes van Kapé wierpen met ser pentines, wat de kinderen wél en meneer Steeman niet leuk vond. Op het Koningsplein werd hier en daar gejuicht en en passant liet de Oranje Harmoniekapel, die ook in de stoet meeliep, zich hooren. Zoo ging het over de Kerkgracht naar het Raadhuis. Opnieuw duizenden voor het Raad huis. Succes voor den heer A. Krjjgsman. Om 11 uur gistermorgen had de zang- hulde plaats voor het Raadhuis, het Raad huis, dat in deze dagen zoo in het middel punt van de belangstelling gestaan heeft, waaromheen de feesten gevierd zijn. Tel kens was het weer ons gemeentehuis, waar duizenden voor gegroepeerd stonden om getuige te zijn van spontane uitingen, mid dels het hoofd van onze gemeente gebracht aan het Koninklijk Huis. De kleurige groep kinderen, onder leiding van bestuurders van de Speeltuinen, werd or delijk en regelmatig opgesteld en om even elf uur besteeg de dirigent van deze twaalfhonderd jeugdige zangertjes de stellage voor het Raad huis. Even een opheffen van de rechterhand met den maatstok, dan komt onder dat bewe gelijke goedje stilte, een tastbare stilte, en de duizenden rondom zwijgen ook. Een paar ma ten van de muziek eri dan wordt keurig gelijk matig en krachtig ingezet: „Laat een juichtoon hooren." De woorden zaten er uitstekend in, de zang was pittig en goed. Hoe fijntjes was ook het dubbel kwartet in het: „Hart'lijk welkom in het leven!" dat overgaat in het sterk en zuiver ingezette: „Wij zingen, één van zin, Bezield door trouwen min: Leve, lang leve de Koningin!" En daarna kwam de bede, met haar teeren inzet: „God! bescherm Oranje." 't Was ontroerend mooi en het daverend ap plaus, dat hierna volgde, was welverdiend. De heer Krijgsman werd daarna ontvangen door den Burgemeester in de Raadszaal, die den dirigent hartelijk dankte. En daarbuiten had de muziek een vroolijken marsch ingezet, die de voeten los maakte en de harten vroolijk. Het werd een gehos en het was van bovenaf een kleurig gezicht, die bonte, jonge schare. Beschuiten met muisjes werden met gulle han den uitgedeeld. Dankwoord van den burgemeester. Nadat dirigenten van de muziekkorpsen en bestuurderen van de verschillende vereenigin- gen zich weer in de Raadszaal hadden veree- nigd, was het de burgemeester opnieuw, die een dankwoord uitsprak, waarbij hij naar voren bracht, de maandenlange arbeid, die aan het resultaat van Maandag en Dinsdag was voor afgegaan. „Gij hebt u, Krijgsman, een goed musicus en een goed kunstenaar getoond en dat zal van groote waarde zijn ook voor uw verdere leven." „Ik hoop, dat u in het nieuwe leven, dat u wacht", de burgemeester doelde hier op het huwelijk, dat onzen dirigent Donderdag aan gaat, „dien steun zult vinden, die u behoeft".' De burgemeester brengt daarna dank aan de Speeltuinvereenigingen. We zijn aardig op den goeden weg. Ik zie het aantal kinderen stelsel matig vergrooten. Maar we zijn nog niet tevre den. Alle ouders moeten er van overtuigd wor den, dat hun kinderen bij de speeltuinen in goede handen zijn. Een bizonder woord van erkentelijkheid richt de burgemeester tot den heer Boogaard, tot den heer Hoek en tot Mevr. Morée, terwijl hij tenslotte de muziekvereenigingen dankt, zonder wier medewerking de zang niet moge lijk zou zijn. „Dankbaar ben ik u allen", aldus onze eerste burger, „voor uw uiting van liefde voor het Huis van Oranje en voor den geest van saam- hoorigheid, die zich hier heeft geopenbaard". Met een hartelijk ingestemd „Leve onze jonge Prinses!" sloot de burgemeester zijn toe spraak. Een aardig moment was nog, toen „Prins Bernhard en Prinses Juliana", als bruidegom en bruid in de Raadszaal verschenen en op het balcon de menigte begroetten. Wat werd er hartelijk gejuicht om het aardige paartje. Overbodig te zeggen, dat de eerewijn rond ging, naet- beschuit met muisjes. Des middags om half drie was de be langstelling van feestvierend Den Helder geheel geconcentreerd op den Herden kingsmarsch. Daar bekend gemaakt was, dat het vertrek om half drie van het Helden der Zee-plein zou plaats vinden, waren enkele honderden hier aanwezig om dit vertrek in oogenschouw te nemen. Helaas werd het ruim twintig minuten later en behalve, dat het geduld, zoowel van de deelnemers als van de toeschou wers op de proef werd gesteld, deed men koude voeten en handen op. Niettemin was er een opgewekte stemming waar te nemen, de kinderen van den Speeltuin hielden er vooral de stemming in en maak ten een vroolijke rondedans. V\jf minuten voor drieën zette de kleu rige stoet zich in beweging. Er waren zeker 1200 deelnemers en deelneemsters, die allen monter en opgewekt voorbij trokken. Het passeeren van de stoet nam precies tien minuten in beslag! Allerlei groepen en vereenigingen trokken voorbij. We kunnen ze natuurlijk niet allemaal noemen, maar denken hier aan de vele sport verenigingen, die onze stad rijk is en waar van de meeste met een deputatie vertegen woordigd waren. Dan ontbraken natuurlijk ook de speeltuinvereenigingen niet om de wandelsportvereenigingen zelf niet te verge ten. De initiatiefneemster, de W.S.V. „De Zilvermeeuw" was natuurlijk ook present, waarvan de leden als geleiders fungeerden. De Oranjegarde marcheerde kranig voorbij in haar prinsekielen en met de geuzenbaretten op, tante Pos was eveneens vertegenwoordigd, benevens het Roode Kruis. Bij een marsch als deze mocht de Heldersche Burgerwacht niet ontbreken en daar liep ze dan ook in haar stemmige uniformen. Een belangrijk gedeelte van de lange stoet werd gevormd door de padvindsters en padvinders, zoowel van de algemeene als van de Katholieke organisaties. De af te leggen afstand was niét groot, n.1. tien kilometer, maar het traject was geheel door de stad gelegd, zoodat de deelnemers een gezellige wandeling hadden en grootendeels beschut liepen voor den vinnigen Zuidwester, hetgeen heel wat waard was! Overal waar de wandelaars voorbij trokken hadden zij groote belangstelling, vooral in het centrum natuur lijk. Onze speciale omroep gaf een reportage van den marsch, terwijl de deelnemers en deelneemsters voorbij ons kantoor trokken. De route, die de wandelaars namen was als volgt: Langs het Raadhuis, Van Speijkstraat, Singel, Laan, Dijkstraat, Langestraat, Singel. Krugerstraat, Van Galenstraat, Javastraat, Hector Treubstraat, Prof. Lorentzstraat, Sportlaan, Tuinstraat, Brakkeveldweg, Over weg, Ruijghweg, Meeuwenstraat, Ooievaar straat, Fazantenstraat, Ruijghweg, Vischstr., Bassingracht, Nieuwebrugstraat, Zuidstraat, Keizerstraat, Spoorstraat, Koningstraat, Kerk gracht, Raadhuis. Voor het Raadhuis wachtte de burgemeester de wandelaars af. Hier was het, dat de meer dan duizend deelnemers voor het Hoofd onzer gemeente defileerden, hetgeen plechtige mo menten waren. In Casino geschiedde de prijsuitrieking door den burgemeester. Daarna marcheerden de deelnemers af, resp. naar Casino, Musis Sacrurn en den R.K. Volksbond, waar de prijzen uitgereikt werden. Allen ontvingen een aardige herinnerings medaille, waarop een beeltenis voorkwam van het Paleis, waar de Blijde Gebeurtenis heeft plaatsgevonden en o.m. de woorden „Oranje boven". Op het bordes sloegen behalve de burgemees ter ook mr. dr. E. v. Bolhuis en den heer H. C. N. Nijpels het défilé gade. Het was een zeer geslaagde tocht! Concert „Winnubst". Des middags half 3 stond een concert van „Winnubst" aangekondigd, hetwelk plaats vond in het Julianapark. Met eenige vertra ging is dit concert gegeven, ondanks koude en wind, die wel de oorzaak geweest zullen zijn, dat niet meer publiek zich opgesteld had. Men hield het blijkbaar liever in de binnen stad. Overigens was dit een goed concert, waar op door de muzikanten een aantal populaire nummers ten gehoore werd gebracht. De aan wezigen hadden geen spijt zich hierheen be geven te hebben. In de stad was het om 4 uur een drukte, zooals men die enkele dagen geleden in Den Helder niet mogelijk geacht zou hebben. In Spoorstraat, Keizerstraat en Koning straat kon men evenals den dag te voren, over de hoofden loopen en er was een stem ming, zoo perfect, dat men het niet beter had kunnen wenschen. Iedereen danste, zong en tolde in het rond. De oudjes pakten bjj tijden de jongeren vast en omgekeerd, matroos hoste met soldaat, burger met militair. De verbroedering was volkomen Tegen den avond was er in de binnenstad haast geen doorkomen meer aan. Autorijders kwamen voor een onmogelijke taak te staan doorgang te verkrijgen. Men duwde de ve hikels eenvoudig de zijstraten in. Als het even al te bar werd, boden rechercheurs en agen ten even de behulpzame hand of werden de opgewondenen gekalmeerd. Maar dat alles ging zeer gemoedelijk en verstoorde niets van de pret. De kleine Prinses heeft drie namen ontvangen; Waarmee Zij, van nu af, door 't leven zal gaan; Een drie-dubbel snoer wordt niet lichflyk [verbroken; Een heerlijk symbool, dat niet mis wordt verstaan Men zal Haar voortaan .Prinses Beatrix noemen Geluk-brengster.' Zij heeft veel Heil reeds [gebracht! Gedachtig aan d'oude spreuk; Nomen est [omen, Kan van Haar, voor 't Land, veel goeds worden [verwacht. De Groot-ouders werden daarbij niet vergeten! Als tweede naam wordt: Wilhelmina gezegd; De derde ia Armgard! Naar Prins Bernhard's [Moeder! En de cirkel van het geluk is gelegd. Dat steeds het geluk de Prinses blijv' [omzweven! Zij vind' in het leven alleen Zonneschijn! Dan zal Prinses Beatrix, grooter geworden! Voor Nederlands Volk ook een Zonnetje zijn. Op 't einde der eerste maand wapp'ren de [vlaggen! Versiert men de huizen met Rood, Wit en [Blauw! L'Oranger Fleurit! Mogen wij blijde juichen! Er is weer een loot van Oranje-Nassau. Philip B. Polak. Nomen est omen: In den naam ligt het vóór teeken. P. In de Nieuwe Kerk, Dinsdag 6 uur. In de smaakvol versierde kerk aan de West straat was het tegen 6 uur vol geloopen. Ook de autoriteiten, de Burgemeester, de Vice-Ad- miraal en de Commandant van de Stelling waren met hun dames tegenwoordig. Het Kerkkoor van de Herv. Gemeente verleende zijn medewerking en plechtig klonk, na het votum van den voorganger Ds. v. d. Poel, het oude lied: „Wilt heden nu treden!" Na Schrift lezing (Ps. 33) en gebed zong de gemeente. Wegens ongesteldheid was Mevr. G. Postuma verhinderd als solo-zangeres op te treden. Daarom zong het Kerkkoor een tweede lied: „O Heer, die daar des hemels tente spreidt!" Ds. v. d. Poel hield een bezielde toespraak over het woord uit Jes. 9 6 „aan de grootHeid dezer heerschappij en des vredes zal geen einde zijn". Na gemeentezang, besteeg Ds. Enklaar den kansel en vertolkte in een toespraak over Ps. 103 1 „Loof den Heer onze ziel en al wat in mij is Zijn heiligen naam" de groote volks vreugde over de blijde gebeurtenis. De organist, de heer Stoll, speelde daarna op ontroerende wijze een oud-Hollandsch lied. Na dankgebed en het zingen van een vers uit het Wilhelmus werd deze plechtige kerkdienst met den zegen besloten. Evangelisatie, Palmstraat, Gisterenavond 6 uur ging Ds. J. B. Oskamp voor in een dankdienst, gehouden in het Evan gelisatiegebouw Palmstraat. Na het zingen van Ps. 68, vers 10, werd gelezen Ps. 150. In zijn gedachtenisrede herinnerde spreker aan de groote waarde, die er in den Bijbel gehecht wordt aan het gezin. Het Oude Testament begint al met het ge zinsleven, evenzoo het N. T. Wij mogen God loven, dat Hij ons nu een gelukkig gezin in Oranje gegeven heeft en wij moeten ons om dat gezin blijven scharen, opdat wij ons als Nederlandsch volk, met alle verschillen, die er zijn, weer één gaan voelen. Met twee coupletten van het Wilhelmus werd deze bijeenkomst gesloten. Geref. Kerk, Julianapark. Op hetzelfde uur als in de Herv. Kerk, 6 u., werd ook een dienst gehouden in de Geref. Kerk, Julianapark. Na het gemeenschappelijk zingen van Ps. 150 2 volgde gebed en lezen van Psalm 20. De Chr. Zangver. „Hallelujah" Zong vervolgens twee liederen uit Valerius' Gedenkclank, „Wilt heden nu treden" en „O, Heer, die daer des hemels tente spreyt". Ds. Tollenaar, er op wijzend, dat naast min of meer luidruchtige feestvreugde het danken en bidden voor ons Vorstenhuis niet achter wege mag blijven, dat immers van meer betee- kenis is dan de wisselende volksgunst, koos als uitgangspunt voor zijn predikatie het laatste vers van Ps. 20, hetwelk hij aldus wilde lezen: „O Heere, behoud die koning; verhoor ons ten dage van ons roepen".. Zonder liefde voor Oranje is deze bede on mogelijk. Gelukkig leeft en leefde die liefde in ons volk, ook al schoof een regentenpartij Oranje achteruit. Het feit, dat het altijd weer een Oranje was, die in moeilijke dagen, met opoffering van persoonlijke belangen, redding bracht, is de eerste reden van dit gebed. Een tweede reden ziet spr. hierin, dat ons Vorsten huis altijd klein geweest is, zooals met tal van voorbeelden uit onze geschiedenis aangetoond werd, waarbij spr. gelegenheid had te wijzen op de beteekenis en genialiteit van verschil lende Oranjevorsten, als de Koning-Stadhouder Willem III en Jan Willem Friso. Nu dan, nadat jarenlang het voortbestaan van het Oranjehuis van twee vrouwen afhing, ons Koninklijk gezin uitgebreid werd, willen we daarvoor danken en voor behoud daarvan bidden, ook hierom, dat Koningin, Prinses en Prins bij menige gelegen heid hebben doen blijken, dat zij voelen en be grijpen wat er in ons volk leeft, in vreugde volle, maar ook in smartvolle dagen. Zoo bidden wij dan: O Heere, behoud onze Koningin, ons Prinselijk paar, onze jonge Prinses tot in lengte van dagen. Nadat „Hallelujah" wederom een tweetal liederen gezongen had, gevolgd door het ge meenschappelijk staande zingen van de beide bekende coupletten van ons Wilhelmus, sloot £St Tollenaar dssgfl disast met ge^ed. Dat wordt een gewoonte. Maar een goede gewoonte. Als U iedere morgen een doosje Panter Mignon bij U steekt, dan begint de dag altijd goed. Panter Mignon is een sigaartje, dat U over de kleine onaange naamheden van 't leven heen helpt, dat U in een prettige stemming houdt, waardoor het werk beter vlot en dat het ge not van een rustig oogenblik verdubbelt, 't Is een bijzonder smakelijk sigaartje in een al leraardigst doosje. 10 stuks 30 cent. FIKMA H. I. VAN SCHUPPEN, VEENENDAAl In de avonduren is er volop feest gevierd. Het leek wel alsof niemand thuis was geble ven, zoo druk was het allerwege. Bij honder den kwamen we ze tegen, de Heldersche in gezetenen, hossend en springend, dansend en zingend. Uiteraard was in het Centrum de grootste drukte. Vooral voor ons kantoor is naarstig feest gevierd. Reeds vroeg in den avond had de radio-installatie van de fa. Da Zeeuw, welke ons welwillend was afgestaan, met haar pittige marschen, en vroolijke liede ren de jeugd en ook de ouderen van Dea Helder aangetrokken. Het instrument werkta als een magneet. De menschen kwamen in stroomen aangewandeld en bleven öf kijken naar het vroolijke gedoe öf werden opgeno men in den lustigen maalstroom, waarin zich zeer velen dansend en hossend gestort had den. Het Jamboreelied volgde op de Mar- schen-potpourri van Ciere en de eene foxtrot werd gevolgd door de andere. Kortom, het was een reuze feest en als ergens vreugde en jool geweest is dan is het wel in de Koning straat tusschen 9 en 2 uur 's nachts Op het Stationsplein. In de eerste avonduren was ook het Sta tionsplein een belangrijke trekpleister. Im mers, behalve dat daar het Stedelijk tot 10 uur een populair concert ten beste gaf, was daar de Oranjeboom, welke schoone perspec tieven opende. Helaas bleef het bij perspec tieven, want tot branden kwam het niet. Daar was het veel te gevaarlijk voor, vanwege den krachtigen wind, die dus wat dit programma punt betreft, roet in het eten gooide. Maar de verlichting met Bengaalsch vuur was zeer geslaagd en wierp een hel-rooden schijn op de feestgangers. Verder is er gehost en gedanst om de Mu ziektent en later bij de draaiorgels. Het Ste delijk moest verschillende malen bisseeren, hetgeen het opgewerkte corps gaarne deed. Overal in de stad klonk tot laat in den avond en zelfs nog in den nacht het feestgedruisch en dat velen maar een korten nachtrust ge noten hebben, is stellig waar! Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks /an 912 en van 13.30— 17 u. Zaterdags van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „De geheimzinnige vingerafdruk" en „De prijs in misdaad". Rialto, Spoorstraat, half 8: „De Koningin en het Revue-meisje" en „De fatale bruid". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Aanzoek per radio" en „Grensduivels", Heden. Casina, 8 u. Feestavond Chr. Oranjevereen. Vliegkamp, de Kooy, 8 u. Geboortefeest. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Licht op 17.20 Barometerstand Den Helder 752.2 Temperatuur lucht g.6 Laagste temp. lucht gisteren 5.6 GESLAAGD voor het C.B.V.-dipIoma (Alnetybo-extra-cursus afd. Calculatie) de heer A. C. de Weever, alhier. Dezer dagen behaalde onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. Vinke (eerder werk zaam ter Drukkerij vh. C. de Boer Jr.), het Diploma Caiculeeren van den Alnetybocursus, uUsa&Bde vj]) (Jeu Ajg. Xed. Typ. Bond.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5