De Oranjefeesten Jlqmdci worden voortgezet Donderdag 3 Februari 1938 Tweede Blad pe Chr. Oranjevereen* viert de geboorte van de Prinses Daverend Oranjefeest op „De Kooy" De nationale vreugdedag Feest bij den Onderzee- dienst Witter dan wit Dank-Godsdienstoefening in dc Luthersche Kerk Marine-marsch door Amsterdam Burgerlijke Stand van Den Helder De torpedeering van het Britsche schip„Endymion" Een vertrouwd en zorgvuldig expediteur: „ESONA" Uit het politierapport De kenner drinkt PILS in „De Toelast" tftaddmeuuM Stemmige feestavond met muziek, zang en declamatie. Ter viering, tevens herdenking van de voor- gpoedige geboorte van Prinses Beatrix, heeft de Chr. Oranjevereeniging in aansluiting op de algemeene feestelijkheden gisteravond in Casino een feestelijke vergadering gehouden, waarvoor goede belangstelling bestond en welke geleid werd door den voorzitter, den heer J. de Jong. Het is met recht een „feeste lijke" vergadering geworden, waarvan het meest opvallend was, dat op het beperkt terrein, dat deze vereeniging qua amuse ment kan bestrijken nog zooveel variatie was verkregen. Daar was muziek, zang en decla matie en bovendien nog een spreker, c.q. ds. Tollenaar.. Even kwart over acht werd de vergadering geopend met het zingen van psalm 105: 1 en 2 en gebed. Nadat de heer De Jong allen het welkom had toegeroepen, in het bijzonder aan de medewerkers, aan ds. Bartlema en den commissaris van politie volgde het eerste op treden van de Oranje Harmoniekapel, o.l.v. den heer Jac. J. W. Hertsworm. Van dit optreden verdienen speciale vermelding „Een Oranjetelg is geboren'^ de compositie van Tj. Joh. Dito, welke door den componist zelve gedirigeerd en door de aanwezigen braaf mee gezongen werd, en de Lippe Detmold-marsch. Toespraak Ds. Tollenaar. Vervolgens was het woord aan Ds. Tolle naar, die uiteraard van de kleine Beatrix nog weinig kon vertellen, maar onder instem ming van zijn gehoor toch bijzonderheden als gewicht en kleur van haar en oogen gaf, die reeds wereldkundig gemaakt zijn. De rede, welke in verbalenden trant ge houden werd, stond voor het overige geheel in het teeken van het Oranjehuis, waarbij spr. bijzonder het licht deed vallen van hoe groote beteekenis voor land en volk de geboorte van de Prinses wel is. Teruggaande in de historie verhaalde ds. Tollenaar van de eerste aan raking. van het Huis van Oranje-Nassau met Nederland en hoe Prins Willem, die oorspron kelijk niets met de Nederlanden uitstaande had, als het ware de zorg en de verdediging van de vrijheden van het Ned. volk op den ziel gebonden werd. Nederland heeft wel eens getracht het zon der Oranje te stellen, doch dit is altijd fali- kant verkeerd uitgeloopen. In 1918 nog wa ren er moeilijke dagen voor Koningin Wilhel- mina, maar op welk een ontroerende wijze heeft het Volk tenslotte, toen het zich het gevaar bewust was, zijn verknochtheid aan Haar getoond! Het is niet onmogelijk, dat ook in de toekomst menschen zullen komen, die onze dynastie zullen willen verdrijven. Om die menschen geen kans te geven is het nood zakelijk, dat allen en allen zich om den troon scharen en zullen b 1 ij v e n scharen. Van Prinses Juliana en Prins Bernhard verwach ten wij, dat Zij Beatrix zullen opvoeden vol gens de aloude tradities, maar van het Ne- derlandsche volk wordt ook verwacht, dat het die tradities tot in lengte van dagen zal schragen. Met een dankwoord aan God, Die zoo goed was ons met het Prinsenkind te verblijden, besloot ds. Tollenaar zijn rede. De aanwezigen zongen daarna staande „Mijn schild ende betrouwen", enz. Voor de pauze traden nog op Freek de Boer en Gerrit Koomen (resp. piano en viool) met Portnof's Miniatuur Concerto en eerst genoemde met de Tweede Hongaarsche Rhap- sodie van Liszt. Verder declameerde de heer H. L. Glinderman, uit Utrecht een drietal lie deren, waarvan vooral het derde, dat verhaalt van de kennismaking van een blind meisje met de Koningin en de Prinses toen deze nog meisje was, mooi voorgedragen werd. Na de pauze kregen de aanwezigen op hieuw de gelegenheid, van harte mee te zin gen met de Oranje Harmoniekapel, waartoe de potpourri „Nederland in lied en dans" en de Hollandsche Liederenmarsch (samenge steld door den dirigent) alle aanleiding ga ven! Voor de sluiting volgde nog een tweede optreden van den heer Glinderman. Telegrammen. Door de vergadering werden de volgende telegrammen verzonden: Aan H. M. de Koningin, »Do Chr. Oranjevereeniging te Den Helder ter viering van de blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin, in feestelijke vergadering met "are leden bijeen, biedt Uwe Majesteit, onder verzekering van onwankelbaren trouw aan het Buis van Oranje, eerbiedig haar gelukwen- schen aan onder toebidding van Gods onmis- oaren zegen. De Jong, Voorzitter. Aan H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard. De Chr. Oranjevereeniging te Den Helder, |h blijde en dankbare stemming met hare eden in feestelijke vergadering ter viering van de geboorte van Prinses Beatrix bijeen, iedt Uwe Koninklijke Hoogheden, onder toe- idding van Gods onmisbaren zegen, eerbie- 'g hare gelukwenschen aan, onder verzeke- 'ng van trouw en verknochtheid aan het Huis van Oranje. De Jong, Voorzitter. FEEST BUURTVEREENIGING EMMASTRAAT. De Buurtvereeniging Emmastraat heeft gisteren de feestelijkheden ter gelegenheid an de geboorte van onze Prinses besloten het een feestmiddag voor de kinderen en een eestavond voor de grooten. Vas ues middags de stemming er in by de kind. ook houd eren, des avonds wisten de grooten er goed de stemming in te brengen en te en. zoodat het middernachtelijk uur ®ds lang voorbij was, toen de directie van '"Sis Sacrum de vele feestgangers goeden «acht toeriep. Commandant K. van Aller, die gisteravond op „De Kooy" een grandioos Oranjefeest opende. De steenen hangar als „pret-arena". Het Oranjefeest van vliegkamp „De Kooy" is gisteravond gevierd en ook al wisten wy reeds vele jaren, dat de mannen van onzen luchtvaartdienst juist het tegenovergestelde van kniesooren zijn, wij hadden niet kunnen vermoeden, dat men in staat geweest zou zijn een dergelijk program op een dergelijke wijze ten uitvoer te brengen. Om 8 uur begon het feest en toen wij op dat tijdstip de steenen hangar binnentraden, vertoonde zich aan ons oog een soort arena, gevuld met een kleine 600 aanwezigen en ver sierd op een wijze, die men niet smaakvoller en joliger denken kan. Ontelbare vlaggen en doeken waren aan dak en muren opgehangen, met kennelijken smaak, er was een 18-karaats bar, er was een machtig groot dansparket, er was een band, er liepen een stuk of 20 marine-,,ken ners"kortom het was een feestzaal in optima forma. 600 menschenzoowel de officieren, als onderofficieren en andere kampbewoners. Er ontbrak er niet één, afgezien van diegenen, die gedoemd waren enkele uren wacht te loo- pen en naar wier lot uiteraard veler mede lijden uitging Commandant van Aller. Het was de commandant van „De Kooy", kolonel K. van Aller, die den avond opende, door op het plankier te treden en voor den microfoon een korte rede uit te spreken. Spreker ving aan met allen een goeden raad te geven: viert vanavond en vannacht feest, zoo zeide hij, endoe het tiendubbel, want er is réden voor. Welkom heette hij allereerst de dames, om dat men zonder hen toch geen werkelijk feest kan vieren (ovaties!); welkom ook het man nelijk deel. Dank bracht hij aan de mede werkenden van het uitgebreide program, met name aan hen, die voor de versiering gezorgd hadden, den technischen dienst, die alles zoo keurig voor elkaar gebracht had en voorts aan allen, die op de een of andere wijze hun krachten gegeven hadden om dit feest te doen slagen. Vervolgens wijst de commandant op de blijde gebeurtenis in het Vorstelijk Huis. Er is een Prinses geboren en de geheele M.L.D. verheugt er zich over. In dit verband memo reert spr. de woorden, eenige dagen geleden door Dr. Colijn gesproken, waarin hij op merkte, dat in den loop van vele jaren Oranje en ons volk één zijn geworden, zij zijn aan elkaar vergroeid en men kan alleen nog wen- schen, dat de band nóg sterker zal worden. Millioenen Nederlanders hebben zich deze week verheugd over de geboorte van Beatrix, en onder die millioenen bevonden zich ook de duizenden Nieuwediepsche militairen, waar van de M.L.D. deel uitmaakt. Na nog de woorden van den burgemeester aangehaald te hebben waarin deze het citaat van Willem III aanhaalde en dat veranderde in „Nederland kan nooit genoeg voor Oranje doen", besluit de commandant zijn toespraak met allen het Wilhelmus te laten zingen, dat gevolgd wordt door een donderend „Leve de Prinses!" Het feestprogram. En daarnadaarna ving het feest aan, dat uitgroeide tot één grandioze pretmakery en waaraan de honderden bijzoydere vreugde beleefd hebben. De band van de heeren Helm- stryd zorgde op de haar eigen wijze voor de rhythmen en begeleidde de diverse solisten, die zich geroep engevoelden op het plankier te stappen. Het was professor Melorini, die als confe rencier-goochelaar optrad en het was hem toe vertrouwd. Als wy hier en daar een losse greep doen in het program, moeten wij zeker noemen de „Kooy Melodisten", die Engelsche en Duitsche schlagers zongen. Het klopte wel niet altijd precies met de maat, maar dat gaf niet. De wijzen waren bekend en de heeren deden het als Mills Brothers Volgden boksdemonstraties, en declamatie van den heer Welbie. Het applaus was niet van de lucht en men genoot op zicht- en hoor bare wijze. Joe Crane was in zijn repertoire even gees tig als vindingrijk, er was een heusche tep- dancer, die tepte tot zijn tong op z'n schoe nen hing en een turndemonstratie, die zeker als een der beste nummers te beschouwen is. Mooi werk van een keurploeg. Met name de standen en het individueele werk waren uit muntend. M. In heerlijke spontaneiteit, .heeft Nederland gefeest! in „dwaze" uitgelatenheid, is 't-uit den plooi geweest! wij toonden ons, 't zij arm of rijk, van welken rang of stand, èn innerlijk èn uiterlijk: één stuk Oranjeklant! De bladen en de radio, noem de NCRV., de AVRO, VARA, KRO, de heele „zaak" deed mee! geen richting of verdeeldheid meer, maar alles éénsgezind! dat wonder wrocht ORANJE weer, èn... 't Prinselijke Kind! Wat worden kleine dingen groot, en groote dingen klein! als we hetzij in vreugd' of nood, dicht bij Oranje zijn! als 't volk 't aloud Wilhelmus zingt, hier of in Oost of West, en om ORANJE zich verdringt, dan is het op z'n bést! 's-Gr. G. Nieuwenhuijsen. En toentoen was het ongeveer half elf en vind onder leiding van Melorini het bal aan, waarnaar de 600 zaten te popelen. De polonaise werd geopend door niemand anders dan den commandant zelf en wij twij felen er niet aan, of deze sympathieke kolonel zal hiermede nog meer de harten van zijn menschen gewonnen hebben. Hoe lang het bal geduurd heeft weten wy niet, maar ongetwijfeld is het laat in den morgen geworden Een dag vol jol(jt. Op de kazerne Onderzeedienst is het blij gebeuren op Soestdijk ook gisteren op de meest spontane wijze gevierd. Dat begon gis terenmorgen om 12 uur met een feestdiner voor de geheele bemanning, die een uitgebreid menu werd voorgezet, dat onder de beste stemming en op de gezondheid van onze jonge Prinses werd genuttigd. Voor de onderofficieren was er een uitgebreide rijsttafel. Om kwart voor vijf gisterenmiddag werd op het terrein een vreugdevuur ontstoken voor de kinderen van officieren, onderofficieren en be manning. Er waren zeker eenige honderden J kinderen, toen de brand in de groote houtstapel gestoken werd. En het „fikkie" deed het, aan gewakkerd door den sterken wind. Men maakte er een rondedans om, waaraan niet alleen de jeugd meedeed, maar waarbij zich ook de offi cieren en minderen aansloten. Trekharmonica's zorgden voor de jolige stemming. De kinderen werden getracteerd op beschui ten met muisjes en reepen chocola. Gisterenavond werd op den versierden zol der een besloten dansavond gegeven voor offi cieren en genoodigden. Hier had de comman dant, kapt.-luit. ter zee J. G. v. d. Berg, ge legenheid om in eenige welgekozen woorden de beteekenis van het gebeuren voor ons volk te schetsen. Woorden die van hart tot hart ge sproken werden en die spontaan werden beslo ten met het „Wilhelmus". Het was een genoe- gelijk feest, dat de aanwezigen uren lang in de meest gezellige sfeer bijeen hield. worden Uw tanden indien U poetst met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL Woensdagavond vond in de Herat. Evang. Luth. Kerk in de Weezenstraat een Dank- Godsdienstoefening plaats. Na het zingen van den lofzang: „Pryst den Heer met blijde galmen" en het uitspreken van het Votum las de predikant der gemeente, Ds. W. J. F. Meiners, voor Psalm 103. Na voorgegaan te zijn in het gebed zong het Kerkkoor „Een Vaste Burgh": „Motette" van J. A. P. Schulz. Ds. Meiners hield vervolgens de predicatie. In zijn rede stond hjj stil by eenige episoden uit de historie van het Oranjehuis, deze betrek kend op de blijde gebeurtenis van deze dagen. Hierna overgaand tot de toepassing van zijn tekst, Ps. 105 3, schilderde de predikant de dankzegging en lofprijzing, welke het oude volk van Israël uitsprak tot den Allerhoogste. Ook wij kunnen, moeten thans danken en loven. Welk een goedheid en genade zijn ons Vorsten huis en volk geschonken! De vreugdevuren zijn spoedig uitgebluscht. Moge deze blijde gebeur tenis ons echter schenken een blijvende, diepe bezinning. Bezinning, welke leidt tot voortdu rend danken en biddend opzien tot God, tot een zich immer weer scharen om den troon van het ons door den Almachtige geschonken vor stenhuis. Met den wensch, dat prinses Beatrix niet alleen de gelukkig-maakster zou wezen, doch bovenal zelve in haar leven reeds het hoogste geluk in God mocht deelachtig zijn en met de bede, dat ons Vorstenhuis en ons Nederland- sche volk bij voortduring Gods zegen zouden ontvangen, besloot Ds. Meiners zijn predikatie. Onmiddellijk hierop zong het koor: „Wilt heden nu treden". Na het dankgebed hieven de aanwezigen den bedezang aan voor het Vor stelijk Huis, terwijl na het uitspreken van den zegen de gansche gemeente twee coupletten van ons Volkslied zong. EEN JUBILARIS OP DE C. B. De commandant van de Onderzeedienstkazerne overste J. G. v. d. Berg. Door een groot deel van de binnenstad van Amsterdam hebben gisterenmorgen, ter eere van de geboorte van Prinses Beatrix, twee compagnieën matrozen ter sterkte in totaal van 160 man, onder bevel van den luitenant ter zee der le kl. A. N. Schrakamp, een marsch gemaakt, schrijft het Hbl. De troep was samengesteld uit de matrozen, die hier ter stede bij de verschillende opleidingen (Kustwacht, enz.) geplaatst zijn. Tamboers en pijpers gingen in breede rijen voorop, jammer, dat de Marine-kapel uit Den Helder niet beschikbaar was om aan de zen marsch deel te nemen. De troep, waarbij het vaandel was ingedeeld maakte een alleszins voortreffelyken indruk en er werd uitstekend gemarcheerd. Om halftien vertrokken de matrozen van de Marine-kazerne, voorafgegaan door motor politie en ruiters van de bereden militaire politie. De tocht ging o.a. over het Kadijks- plein, het Rembrandsplein, door de Vijzel straat en over de Weteringschans naar het Leidscheplein, waar de commandant van de maritieme middelen te Amsterdam, de kapi tein ter zee H. Jolles, die vergezeld was van den kapitein-luitenant ter zee D. C. M. Het- terschij, den troep inspecteerde. Via Koningsplein, N. Z. Voorburgwal, Dam, Damrak en P. H. Kade werd naar de kazerne in de Gr. Kattenburgerstraat teruggemar- cheerd, overal langs den weg trok de troep groote belangstelling en de burgerij heeft ongetwijfeld den marine-marsch op hoogen prijs gesteld. Gisterenmiddag na beëindiging der werk zaamheden had een intieme plechtigheid plaats op de Centrale Boekhouding der Gem. Bedrijven, in verband met het 25-jarig ambts jubileum van den heer P. J. Arends, adj.- boekh. 2e kl. bij genoemden dienst. Daartoe was het personeel der C.B., C.K. en Contr. Belast, bijeen gekomen en werd de jubilaris door den administrateur, den heer J. Stoll, hartelijk toegesproken en werd hem namens bovengenoemd personeel een blijvend aandenken aangeboden, in den vorm van een boekenkast. Tevens werd den jubilaris de gebruikelijke envelop met inhoud overhandigd namens het Gemeentebestuur. De heer Arends dankte met een kort woord, waarna het personeel nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. DE SPOOKTREIN. Het Helders R.K. Gemengd Tooneelgezel- schap geeft als tweede uitvoering in het seizoen voor haar donateurs het bovengenoem de spel in drie bedrijven door Arnold Ridley. De Spooktrein is een detective-roman die zijn toehoorders door allerlei griezelige zaken van begin tot 't eind in voortdurende spanning houdt, een stuk wat geheel afwijkt van tot nu toe gespeelde genre stukken. De datum van opvoering is vastgesteld op Zondag 27 Februari en belooft deze avond te worden tevens een afscheidsavond van den voorzitter, den heer F. Spaay, die voor het laatst de hoofdrol zal vervullen. Voor bijzonderheden zie men de eerstdaags te plaatsen advertenties. FEESTAVOND MILITAIREN. Wjj verwijzen naar een in dit nummer voor komende advertentie omtrent den feestavond, morgen in het Evangelisatiegebouw, Palm straat. Een kort woord zal worden gesproken door de Weleerw. heeren Ds. Bartlema, vlootpredi- kant, Ds. Tollenaar en Ds. Oskamp. De heer Makelaar met z'n muziekcorps zal er voor zor gen, dat de stemming er in blijft. Dit is de eerste inzet van de samenwerking tusschen de C.M.V., V.C.M.P. en Tehuisbestuur. DE HANDWERKTENTOONSTELLING. Op verzoek van mevrouw Van Vliet-Wickel, herinneren wij er nog even aan, dat men heden- (Donderdag) middag nog een bezoek kan brengen aan de door haar vervaardigde handwerktentoonstelling, waarvan de baten bestemd zijn voor het Hartman-fonds, K. N. B. v. O.-O.) 31 Januari, 1 en 2 Februari 1938. ONDERTROUWD: J. Jansen en J. Wendel; J. P. Lubbers en A. van der Meer; H. Smit en T. Doves; J. van Hal en A. Bakker; J. G. Veen en A. M. Bonte. BEVALLEN: L. W. E. Kaalvan Essen, d.; G. de LangUfkes, z.; C. Veldkampvan der Veen, z.; L. S. VastenhoutMaasdam, z. OVERLEDEN: S. VreybloedtFaber, 72 jaar; H. Woltersvan der Veer, 59.jaar; G. Molenaar, (m), 78 jaar; D. Hopman, (m), 79 jaar. L Het is eigenlijk met een weinig tegenzin, dat wij deze plaats, die de laatste twee dagen werd gevuld met het vreugdevol gebeuren in Soestdijk, weer in moeten ruimen voor een „buitenlandsch overzicht", dat nu eenmaal met in het teeken van ontspanning kan staan. Als de omstandigheden in de wereld zonniger zou den zijn, of meer hoopvol voor de toekomst dan momenteel het geval is, dan zou het wel licht een genoegen kunnen zijn een overzicht te verzorgen. Maar die hoop is nog verre. Vandaag vraagt de torpedeering van het Britsche schip „Endymion" in de Spaansche wateren onze aandacht. Natuurlijk is de ver raderlijke dader onbekend en het onderzoek, dat het Britsche kabinet wenscht, zal wel op niets uitloopen. Een sterker concentratie van Britsche schepen zal het eenigst gevolg zyn, serieuzer patrouilleering. Engeland is veront waardigd. Het is te begrijpen, vooral wanneer men in oogenschouw neemt, welk gewicht Eden in verband met het behoud van zijn po sitie, aan de overeenkomst van Nyon heeft gehecht. De „N. R. Crt." schreef gisterenavond in een beschouwing Het is voor een beoordeeling echter van groot belang te bedenken, dat het bedoelde schip, geladen met kolen, op weg was naar Carthagena, de oorlogshaven van de regee- ringsvloot, terwijl schepen, welke naar Barce- lona en Valencia varen, steeds ongemoeid wor den gelaten. De beteekenis van de kolenvoor- ziening van de Spaansche vloot is daarom van zoo groot belang, omdat Barcelona voorgeeft het tekort aan marine-officieren binnenkort te zullen aanvullen. Zoowel het torpedeeren als het bombardee ren zijn afkeurenswaardige dingen. Zy zyn in strijd met het recht, maar meer nog botsen zij met het rechtvaardigheidsgevoel van al dege nen, die niet door partijkeuze verblind zijn. En als gevolg daarvan zijn de gevolgen voor den aanvalier nadeelig, omdat het nut van derge lijke daden vrijwel nihil is. Natuurlijk is, wat het torpedeeren betreft, de bestaande toestand eigenlijk onhoudbaar en op zichzelf reeds in strijd met de gewoonten van het Volkenrecht. Voor Franco is die situa tie te pijnlijker, omdat hij bezield met de ge dachte den oorlog met een zoo gering mogelijk verlies aan menschenlevens te winnen, van een blokkaderecht groot nut verwacht en nu met leede oogen moet aanzien, hoe zijn tegenstan ders regejmatig van levensmiddelen en andere benoodigdheden worden voorzien, zonder welke zij in een heel wat ongunstiger positie zouden verkeeren. Ook van moreel oogpunt vindt een derge lijke daad algemeene afkeuring en richt dien tengevolge groote schade aan de belangen van de zaak aan, die men meende daardoor te dienen. Aquarium Zool. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30— 17 u. Zaterdags van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „De geheimzinnige vingerafdruk" en „Da prijs in misdaad". Rialto, Spoorstraat, half 8: „De Koningin en het Revue-meisje" en „Da fatale bruid". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Aanzoek per radio" en „Grensduivels", Heden. Casino 8 uur: Centrale Ouderavond Speeltuin ver. „Den Helder". Vrjjdag 4 Februari: Evangelisatiegeb. Palmstraat, 8 uur: Feest avond Chr. Marinepersoneel. DAMESRIJWIEL GEVONDEN. By een bewoner van het Doolhof is een damesrijwiel terug te bekomen, dat onbeheerd op de Loodsgracht stond, merk Velasquez. WIE IS DE DADER? Een bewoonster van de Gladiolenstraat deed aangifte, dat men een ruit van haar woning heeft ingegooid. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Licht op 17.2 Barometerstand Den Helder 764.2 Temperatuur lucht 7.1 Laagste temp. lucht gisteren 5.8 GESLAAGD: Voor het C.B.V.-diploma (Alnetybo-extra-cursus, afd. Calculatie en Papierkennis) de heeren W. Dienaar en J. Bremer, alhier. EERSTE PROMOTIE TE TILBURG. Onze oud-stadgenoot, Drs. P. P. van Ber- kum, chef van het researchbureau van den Economischen Voorlichtingsdienst van het departement van Economische Zaken zal Don derdag 3 Februari aan de Katholieke Econo mische Hoogeschool te Tilburg promoveeren. Dit is de eerste promotie aan deze hooge school, welke 29 Augustus 1927 is opgericht. Prof. Kaag zal als promotor optreden. Als paranimfen fungeeren dr. T. P. van der Kooy, hoofd van den Economischen Voorlichtings dienst en drs. P. H. Hennipman, werkzaam aan genoemd researchbureau. CENTRALE OUDERAVOND. Hedenavond zal door de Tooneelclub van de Speeltuinvereeniging opgevoerd worden het blijspel „Eén dag dame". Gezien het groote succes van een vorige opvoering belooft dit opnieuw een zeer mooie avond te worden. Als bijzonderheid kunnen wy vermelden, dat de groep Watergeuzen op het tooneel zal ver schijnen.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5