De eerste scheuring in de Chineesche eenheid Kindertuin der twintigste eeuw Pakjesdieven overvallen Kaneelkoekjes en muisjes voor de Prinses Callantsoog wordt Kallensoog Heemraadschap Wieringen Predikbeurten :chten|Q Interessante opvoedingsproef in Amerika CHINA Staatsgreep in Kanton Uit onze Omgeving Een karakteristiek geschenk tan de Nederl. banketbakkers. Volgens oud gebruik ontvingen in het ver leden kraamvrouwen een reeks geschenken in den vorm van versnaperingen, welke i>e- halve uit lekkernij, ook grootendeels uit be proefde versterkende en geneeskrachtige middelen bestonden. Deze geschenken, met name: een tulband, een amandelstrik, een zakje kaneelkoekjes en een dito muisjes, een rol amandelpers, een flesch amandelmelk (orgeade), een flesch kandeel en een netje met eieren, wer den gewoonlijk door buren bijeengebracht en ten plattelande in een ouderwetsche Ve- luwsche sluitmand naar hun bestemming vervoerd. Daar het meerendeel dezer artikelen ban ketbakkersvoortbrengselen zijn, kwam de Nederl. Banketbakkersver, op de origineele gedachte, een dergelijke mand volledig vol gens oud gebruik uit te rusten. Voorzien van een sobere bloemversiering is dit karakteristiek kraamgeschcnk giste ren door een vereenigingsdeputatie ten Pa- ,leize Soestdijk worden aangeboden. Schoten knalden door den laten avond. Straffen van acht maanden en een jaar geëiseht. Het aantal pakjesdiefstallen nam aan het einde van het vorige jaar in Amsterdam onrustbarend toe. Voor al in het centrum van de stad, waar vele expeditie-bedrijven zijn geves tigd en op de grachten, waar men eveneens veel expeditiewagens ziet staan, ging bijna geen dag voorbij zonder dat bij de politie aangiften binnenkwamen van gestolen pakjes. Drie rechercheurs, onder leiding van den heer Blonk stelden zich in den avond van den. 30en November verdekt op, op een zol derschuit in de Heerengracht bij de Brou wersgracht. Zij hadden dien avond al hun geduld noo- dig, doch tenslotte zagen zij drie verdachte personen aankomen, die eenigen tijd om een bakfiets heendraaiden, waarop eenige pakjes lagen. Een van hen deed plotseling een greep en wierp een pak op de bagage drager van het rijwiel van zijn vriend. De derde man had op den uitkijk gestaan. De overval. Blijkbaar had het drietal niet ge rekend op een overval vanaf de -zoklcrsclruiten. Van twee kanten ..sprongen de politie agenten te voor schijn. De dieven echter zochten een „oed heenkomen. De rechercheurs trokken hun revolver en na somma tie knalden de schoten door de late avondstilte. Dn -drie jonge mannen echter zetten hun vlucht voort. Een van hen werd later op straat aangehouden, de beide anderen zijn in hun woning gearresteerd. Gisteren stonden de drie jeugdige werk- loozen terecht, twee hunner bleken reeds herhaaldelijk wegens diefstallen te zijn 'ver oordeeld. Volgens rechercheur Blonk was het aan tal pakjesdiefstallen aanmerkelijk afgeno men na de arrestatie van het drietal. F.eii der verdachten merkte op: „Ik vind het geen manier om op die wijze op den loer te gaan liggen." Pres. rar. Boon: „Wanneer U thuis mui zen heeft, zet u ook een val". De andere verdachte maakte aanmerkin gen op het schieten van één der recher cheurs: „Hij heeft niet gesommeerd, ik hoorde direct de kogels langs m'n ooren fluiten." Pres.: „En toch liep U door Verd.: „Ja, want ik was bang doodgescho ten te worden." Requisitoir. De Officier van Justitie mr. J. van Arkel requireerde tegen het drietal resp. acht maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, een jaar met aftrek der voorloo- pige hechtenis en acht maanden gevange nisstraf. De verdedigers mr. J. M. van Gilse pleitte clementie, mr. J. L. Frankenhuis pleitte op juridische gronden vrijspraak, subs. drong hij op clementie aan. Vonnis 18 Februari. „Kindertuin der 20ste eeuw" is de naam van het allermodernste paedagogisch instituut in Chicago, waarvan de bouw dezer dagen wordt voltooid en dat eerlang in ge bruik zal worden genomen. „Ameri- kas modernste kinderhuis" vermag zelfs de trots der ondernemende Amerikanen op te wekken... In ons land zijn verschillende kinderen gelwren op of omstreeks het zelfde uur als Prinses Beatrix en velen van hen ontvin gen een van Haar namen. De gedachte aan het Vorstenkind voegt zich bij die aan alle jonggeborenen en het is in dit verband niet onaardig eens de aandacht te vestigen op een Amerikaansch kinder-instituut in Chicago of eigenlijk in het vriendelijke plaatsje Twelvetrees nabij Chicago in den staat Michigan, waarvan de nieuwbouw de zer dagen voltooid wordt. Dit huis, waarvan de gevels voor het grootste gedeelte uit glas zijn opgetrokken ligt temidderv van een uitgestrekt oud park en zal een hypermodern paedagogisch insti tuut zijn. De oogen der paedagogen uit heel de wereld zullen zijn gevestigd op deze in stelling, die door den Staatssecretaris voor Onderwijs plechtig zal worden ingewijd. In den „Kindertuin der 20ste eeuw" zooals de naam van het instituut luidt, zal het ondernemendste en tegelijkertijd meest interessante paedagogisch experiment van alle tijden ondernomen worden. En toch is het denkbeeld van dit opvoe dingshuis verre van nieuw; het stamt van niemand minder dan den grooten Franschen schdijver en paedagoog Jean Rousseau, die zooals bekend, in zijn „Emile" een plan tot zelfopvoeding der jeugd ontvouwde zonder dat hijzelf of een van zijn tijdgenooten tot verwezenlijking van zijn plan geraakte. Nu evenwel zal dit denkbeeld, dat wordt uit gevoerd door de multimillionnair Dr. Hen- son in samenwerking met den staatssecreta ris voor Onderwijs, zich niet tot één „Emale" beperken, maar in toepassing worden ge bracht op een twintigtal kinderen, die men na zorgvuldige „selectie" bijeenbracht uit verschillende paedagogische instituten. De twintig „burgers" van den „Kinderstaat" moeten bij opneming tenminste vier en niet ouder dan vijf jaar zijn. De kinderen koken en maken de bedden. De uitdrukking „Kinderstaat" wordt ge rechtvaardigd door het feit dat de geheele inwendige organisatie van het „Baby-Col lege"... uitsluitend aan de kinderen zelf wordt overgelaten. Alle onderdeelen der in stallatie en gebruiksvoorwerpen kenmerken I zich door groote eenvoud en doelmatigheid, waarbij voor alles aandacht werd besteed aan een inderdaad „kinderlijk-eenvoudige" hanteering. Zoo zijn de in de ruime slaap zaal opgestelde twintig bedden zoodanig ge- construeterd, dat de kleinen er heel gemak kelijk mee overweg kunnen. Het beddegoed wordt om den anderen dag door e endaarmee belast kind verwis seld en doorgegeven aan een waschvrouw die het schoone goed weer terugbrengt. Een jongen en een meisje van tien jaar, de „veteranen" van het kinderhuis, heb ben het oppertoezicht op de samenstelling der maaltijden en dagelijks zullen de be- noodigde levensmiddelen als melk, ylecsch, groenten, vruchten enz. aan het Huis wor den afgeleverd, waar zjj verder door de kinderen bereid worden. Toegang voor volwassenen ver boden. Het is de bedoeling dat de kinderen maar een jaar in het instituut blijven omdat zij na het bereiken van het zesde jaar een gewone school moeten bezoeken. Geen volwassene mag het instituut be treden. Gedurende het verblijf in het Huis komen de kleinen niet met hen in aanra king; de kinderen worden volkomen aan zichzelf overgelaten en eerst na verloop van een jaar wordt het contact met de volwassenen hersteld. Er is slechts een enkele uitzondering gemaakt voor den dok ter. die de kinderen controleert en de zie ken verzorgt en den „Huis-administrateur" die echter voor de kinderen onzichtbaar blijft. En nu maar afwachten Het behoeft geen betoog dat deze opvoe dingsmethode, eenerzijds warm aanbevolen, anderzijds veroordeeld, groote verrassingen zal bieden en met spanning worden in de naaste toekomst de eerste berichten en rapporten tegemoetgezien uit en Baby- Staat in Twelvetrees. op f400.— en f200.—. De entrée werd steld op f 0-25; de leden hebben steeds v ge- rijen steld op i u.£o; ue icuai toegang, één keer ook met dame; scho deren in klasseverband hebben ook vnje toegang en werkloozen kunnen op bepaai uren tegen 9 ct. toegang verkrijgen. Hierna volgde sluiting. KOEGRAS HARLEKIJNEN VECHTEN. Een prachtige antiek-porseleinen groep. PENGPOE GEVALLEN. JAPANNERS NEMEN HON DERD EN VIJFTIG CHINEE SCHE SCHEPEN IN BESLAG. Ondanks de officieele tegenspraken wordt algemeen aangenomen, dat Kanton gisteren het tooneel is ge weest van een poging tot opstand te gen de provinciale Chineesche regee ring, doch dat deze poging dank zij krachtige maatregelen, waaronder arrestaties op groote schaal, in de kiem gesmoord werd. Onder de gearresteerden bevinden zich verscheidene jonge officieren. Tal van personen, die van spion nage verdacht werden, zijn doodge schoten. Zooals wij in een gedeelte van onze op laag van gisteren reeds meldden, werden gis terochtend in den mond van de Parelrivier vijf Japansche oorlogsschepen gezien. In Chineesche kringen gelooft men, dat de Japansche luchtraids van gisteren op Kan ton demonstraties waren, die samen hadden moeten vallen met den staatsgreep, die, naar men voorts verklaart, door Japan ge steund werd. De Chineczen veronderstellen, dat de Ja- panneezen den organisatoren van den staats greep hadden belood, niet Kwantoeng bin nen te zullen dringen, indien de laatstcn zich van de macht meester zouden maken en de nationale Chineesche regeering hun steun zouden onthouden. Chineezen geven val van Peng- poe toe. Tc Haukau wordt officieel medegedeeld, dat Pengpoe gevallen is. De Chineesche troepen trekken zich in de grootste orden te rug, terwijl de verliezen zeer gering zijn. Wij vernemen voorts, dat Tsjoetsjeng door de Japanneezen is bezet en Hohsien aan de Jangste is gebombardeerd. GEVLUCHTE KINDEREN WORDEN SPANJE WEER BINNENGEVOERD. Honderd en drie gevluchte kinderen uit het Baskenland zijn onder militaire geleide van Francos troepen Spanje weer binnen getrokken, zonder te weten waarheen ze gin gen en wat er met hen gebeuren zou. Drie Engelsche vrouwen in Frankrijk had den de kinderen zoolang in huis genomen en denkende dat hun ouders op hen wachtten, verlof tot terugkeer gegeven. Zoodra de grens was gepasseerd begon een zeer ruwe behandeling. De kinderen huilden bitter en het was verschrikkelijk dit transport, het welk werd geleid door eenige Italiaansche officieren, te zien. En er was geen enkele mogelijkheid om de stakkerds terug te krij gen. De autoriteiten verboden eenvoudig de Spaanschc grens te overschrijden. Niemand kon verzekeren, dat de kinderen naar hun ouders terugkeerden, Iets, waarop zij zich zoozeer hadden verheugd. Men beweerde, dat de soldaten uiterst ruw tegen de kinderen optraden: de kleintjes werden eenvoudigweg voortgeduwd. EN TEXEL TESSEL. Vele aardrijkskundige namen in N.-Holland gewijzigd. Dezer dagen is naar alle overheidsinstan ties, gemeentelijke zoowel als provinciale, militaire en andere instellingen een circu laire uitgegaan betreffende de nieuwe spel ling van een groot aantal Nederlandsche aardrijkskundige namen. De lijst, welke eenige honderden namen bevat, zoowel van dorpen en steden, als van provincies en andere aardrijkskundige na men, schrijft o.a. voor, dat Noordholland, Zuidholland en Noordbrabant voortaan in één woord geschreven moeten worden. Wat de plaatsnamen uit onze omgeving betreft, worden de volgende wijzigingen voorgesteld: Oude namen: Voorgest. wijziging.' Callantsoog Kallensoog. Castricum Kastrikum. Nibbixwoud Nibbikswoud. Nieuwe Niedorp Nieuwe-Niedorp. Noord-Scharwoude Noordscharwoude. Oude Niedorp Oude-Niedorp. Oudorp Ouddorp. St. Pancras Sint-Pankras. Sijbekarspel Sibekarspel. Texel Tessel. Zuid-Scharwoude Zuidscharwoude. ANNA PAULOWNA Algemeene Vereen, voor Bloem bollencultuur. De a.s. tentoonstel ling. De vergadering van de afd. Anna Pau- lowna der Alg. Ver. v. Bloembollencultuur, gisterenavond bij den heer Alkemade gehou den, werd met een welkomstwoord van den heer A. v. d. Berg, geopend. Na goedkeuring der notulen, volgde be stuursverkiezing. De aftredende voorzitter, de heer A. v. cl. Berg, werd met bijna alge meene stemmen herkozen. De heer G. A. Preijde, deed als penning meester verantwoording. In kas was f63.30; op de Boerenleenbank f 60.25. Het feestfonds is f265.88, plus f 10.rente. In tegenstelling met een aan de leden ver zonden circulaire om f 150.uit de afdee- lingskas beschikbaar te stellen voor de a.s. tentoonstelling, stelde het bestuur thans voor dat bedrag te nemen uit het feestfonds. Dit voorstel wordt na eenige bespreking goedge keurd. De secretaris, de heer G. Preide, deelt mede, dat op de circulaire, waarin geldclijken sïeun werd gevraagd voor de tentoonstelling, 20 antwoorden zijn binnengekomen. Er is daar in reeds f165.toegezegd voor tentoonstel- lingsprijzen en f135.voor het waarborg fonds. De kosten voor de tentoonstelling zijn be groot op f 600.die men hoopt te dekken uit de entrée's en de verloting, resp. geschat JULIANADORP ALG. VERGADERING VAN DE VER. „JULIANADORP VOORUIT". Bovengenoemde vereeniging vergaderde gisteren met 10 leden in 't café t Centrum van den heer H. W. Veul. De heer L. Iiche laar opende met een welkomstwoord, d< secretaris T. Speur las de notulen en een verslag over 1937, welke werden goedge keurd. Mededeelingen waren er enkele en volgde de rekening en verantwoording o\er 1937 van den penningmeester, den heer C Boot. Door de heeren A. Hoornsma en H Hardebol was een en ander nagezien en in orde bevonden. De vergadering stelde een en ander vast en penn. en comm. werden be dankt voor accuraat beheer en gedane moei- te. Bij de bestuursverkiezing werd het aftr lid, de heer T. Speur herkozen en liet zich dat welgevallen. De rondvraag leverde wei nig bijzonders op, en sloot de voorzitter met een woord van dank voor de gehouden be sprekingen, de bijeenkomst. WIERINGEN T.B.C.-BESTRIJDING BIJ RUNDVEE Gisteravond vergaderde de vereeniging tot t.b.c.-bestrijding bij Rundvee, afdeeling Wieringen, in 't hotel van den heer S. Kaan te Hippolytushoef. Na opening volgt vaststelling van de no tulen. Uit de rekening en verantwoording van den Secr.-Penningmeester blijkt dat het na- deolig saldo over 1937 f 88.31 bedraagt. Het kan niet doorgaan steeds een nadee- lig saldo boeken. Besloten wordt dan eenige wijzigingen aan te brengen. Tot op lieden betaalt iedere boer f 1 contributie 10 ct. voor iedere koe. Vanaf heden zal geen con tributie meer worden geheven, doch wordt een heffing van 20 cent per koe ingesteld. Zoo ontstaat er een redelijke verdeeling der betaling, wat dus ten goede komt aan den boer met weinig koeien. Tevens wordt door den secr. penn. een ledenwinst van 2 gemeld. Ingekomen is o.a. een schrijven, betref fende den aankoop van oormerken ter her kenning van het vee. Dokter Hoedemaker geeft een beschou wing over het nut van oormerken. De aan koop van oormerken wordt echter opge schort. Nu volgt de rondvraag. Dokter Hoe demaker zou gaarne zien, dat de vergade ring van de afdeeling Wieringen voortaan gehouden zal worden vóór de algemeene vergadering te Alkmaar. Allen voor. Vervolgens wil dokter Hoedemaker nog eens met den grootsten nadruk wijzen op het belang van het onderzoeken van nieuw gekochte koeien. De heer Mulder zag gaarne onderzoek op abortus. Hierna sluiting. MOND- EN.KLAUWZEER Het aantal gevallen van mond- en klauw zeer heeft in deze gemeente in totaal niet minder dan 194 bedragen. Reeds hebben 181 boeren kennis gegeven dat het mond- en klauwzeer is geweken zoodat ten aanzien van hun veestapel de beperkende maatrege len zijn opgeheven. F.r zijn dus nog altijd 13 besmette stallen. Nog vorige week kwam een nieuwe aan gifte binnen, n.1. van den heer Z. te Den Oever. In de afgeloopen weck is nog een koe van den veerhouder B. te Wcsteriand aan de ziekte bezweken. AANBESTEDING LEERMIDDELEN EN SCHOOLBEHOEFTEN. Na gehouden aanbesteding is de levering van leermiddelen voor de openbare lagere scholen in deze gemeente voor het jaar 1938 opgedragen aan de laagste inschrijfster, t.w. de fa. P. de Lange te Deventer en de leve ring van de schoolbehoeften eveneens aan de laagste inschrijfster, t.w. N. Samsom N.V. te Alphen aan de Rijn. DE BLIJDE GEBEURTENIS. Tallooze gemeenten uit den omtrek mel den de geboorte van een nieuwe wereldbur ger, die op denzelfden dag als de jongge boren Prinses Beatrix het levenslicht aan schouwden. Wieringen bleef helaas achter Eigenaardig dat in de gemeente Wieringen waar normaal per week 3 geboorten plaats vinden. sedert 20 Januari tot heden slechts 1 kind werd geboren n.1. op 28 Jan. Van ver schillende aanbiedingen van particulieren die deze kinderen wilden gedenken, zooals aanbiedingen gratis levesverzekering etc kon hier dus niet worden geprofiteerd. Vergadering van de Hoofdingelanden van het Heemraadschap Wieringen op Vrijdag 4 Februari 1938, des namiddags twee uur in het lokaal van den heer S. Kaan te Hippolytushoef. Te ruim 2 uur opent de voorzitter, de lieer J. Dovos de vergadering en heet de nieuwe hoofdingelanden, de heeren Kool en Lont van harte welkom. De notulen worden hierna goedgekeurd Ingekomen is o.a.: Kon. Besluit inzake benoeming C. Kooij- man tot Heemraad tot einde zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden. Verzoek Ontvanger van Registratie en Domeinen te Den Helder om uitslag op de re( lame aansalg van gronden achter den Normerdijk. Verzoek van de boden M. den Vries om verhooging van jaarwedde van f 75 tot f 100. (Dit punt wordt verschoven naar de begrooting). Vervolgens wordt voorgesteld het sluiten van een kasleening groot f 5000— tegen ten hoogste 3% pet., af te lossen uit der omslag van den polder, dienende tot hkl doen van de gewone loopende uitgaven^ Goedgevonden. Voorstel tot het doen uitvoeren van •v, rken in werkverschaffing. Slootwerk: de dijksloot in de Oev°r- sché koo<G 2. de walsloot in de Oeversche Koog van den Oever tot den Gestenveg; 3. de Oude tocht in de Stroeër koog; 4. de Walsloot in de Stroeër koog van den Wes- telingdijk tot den Kleitelweg; o. de verbin ding tusschen de Stroeër koog en de Hip- polvtushoever koog; 6. de watereang in de voorm. Stroeër uitwatering; 7. de walsloot in de H hoever koog van de Burge tot de Hoppetocht; 8.' de Hoppertocht in de H. hoever koog; de Dnksloot in de H.hoever koog van de Burge tot het gemaal; io. Ecniee boezemslooten in den omtrek van de Burge. Wegenverbetering. 1. de Gesterweg dienst van een betere af watering te worden voorzien, 2. de Kerke- laan te Westerland dient aan het beneden- stuk te worden verbreed; 3. de csforlander- damster en de Postweg dienen opnieuw on der profiel te worden gebracht en van een teordek te worden voorzien. Wat betreft het uitvoeren van werk in werkverschaffing, met name het slootwerk, wordt besloten, deze voorstellen door het Dag. Bestuur te laten uitwerken. Wat betreft de betere afwatering van de Gesterweg wil men aandeel in de kosten hiervan vragen aan de gemeente. Aange zien de Gesterweg zoo langzamerhand tot de bebouwde kom begint te behooren en de gemeente in de bebouwde kom de afwate ring voor haar rekening neemt, wordt be sloten met het gemeentebestuur in overleg te treden, om de rioleering van den Gester weg voor haar rekening te nemen. Volgt de vaststelling van het besluit tot het aangaan van een geldleening voor den aankoop van gronden ter verlegging en ver betering van waterafvoer- en verkeerswegen. Wederom wordt vastgesteld om de dijken, bij opbod voor den tijd van 3 jaar te ver pachten. Hierna volgt de rondvraag. De heer P. Kooy wil de kluft bij de brug verbeterd zien, daar het water ook hier over den weg loopt. Een onderzoek wordt toe gezegd. De heer J. Kooy klaagt over het zeewater, dat bij ruw weer over den dijk loopt. Dit is niet' alleen het geval bij Westerland, doch ook bij Vatrop, Stroe en Oosterland. Spr. zou graag op de betreffende plaatsen den dijk verhoogd zien. Zal onderzocht worden. De heer M. Lout zegt, dat het Marske het water niet meer kan loozen. Hierin zal wor den voorzien. De heer C. Koorn wil zitting laten houden aan den Oever voor incasseering der gelden. Wordt toegezegd. Hierna sluiting. ZONDAG 6 FEBRUARI. Ned. Herv. Gemeente. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur. Ds. Van Beek. Oranjepreek. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Oranjepreek. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. M. van Wichen. Bevestiging van een diaken. Huisduinen, geen dienst. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, de heer H. Smit. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, nam. 2.30 uur, Ds. de Wilde. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10 uur, de heer Looij, van Eindhoven. Nam. 7 uur, de heer Looij. ALKMAAR, 4 Febr. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus', aan bod 2030 stuks, verkocht 2370 stuks, prijs f 21.5022 per 50 Kg. Commissie 40 plus, aanbod 75 stuks, verkocht 75 stuks, prijs f 22 per 50 Kg. Totaal aanbod 2705 stuks, verkocht 2445 stuks. Aanwezig 1 fabriek. ALKMAAR, 4 Febr. Kaasmarkt. Aangevoerd 31 stapels, zijnde 50.000 Kg., t.w. 30 stapels Fabrieks baas kleine f23, 1 stapel Boerenkaas klei ne f21.50 per 50 Kg. Handel goed. ALKMAAR, 4 Febr. Aardappelen 2.20.—3.60, andijvie 16—23, appelen 39.50. Bloemendaler kool 1.60, bloemkool I 14.idem II 4.boerenkool 1.56—5.60. bieten 2.30—4.20. gele kool 1.50— 2.60. groene kool 3—6.20. knolselderie 2—3, peren 3—6.50. nrei 3—7. peterselie 3—4,80 rabarber 9.50—10.50. roode kool 3—6. selde rie 1.603.90. spruiten 3 30—6 uien 11.50— 13.20. wortelen 2.60—3.40. waschwortelen 4—8. witlof I 7.50—9.50. 1T 6—7. ALKMAAR, 4 Febr. 1938. Op de heden gehouden Graanmarkt waren aanvoer en priizen als volgt: 94 II.I.. voertar wc f 6.608 20 .HL. rogge, prijs niet geno- HL. Ge?\st f 6.50—7.25; perst chev. f7.50 8.95 en zaaigerst f 9; 142 TI L. Haver f 5.50—7, Zaaihaver f 8 30; 15 II.L. boonen w.o. bruine f 1214, citroen f 912, dui ven f 11 en witte boonen f 21 50—23' 4 H. L. Diversen; 6 H.L. Mosterdzaad (geel) f 17 5 H.L. harwij zaad f 22.75—23; 54 H.L. erw ten, w.o.; kleine,groene f 9—f 10 50 groote groene f 18. grauwe f 21—26.50 en vale erw- stug Totaal aanvoer 441 H.L. Handel WARMENHUIZEN, 4 Febr. 1938. Roode kool f 2.60-5.10; gele kool f 1.50— 1 Daensehe witte kool f 1.70—2.60; Uien o "t l SfniC1 f 1150; st,vk f S'50: BiP' i,™ i c—a Aanvoer 37.200 kg. roode ,l i!' nr^'e kool: 0200 ktr- Deensche witte kool: 92o kg. Uien en 525 kg. bieten. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Febr. n—drielingen 10 46—10.60, 8 9nVGJ;11'80- KtPk 6JW—8, peen 2.50— wi a m"e-oPnC"n, 1'1°-ï-60. kroten 4.-. r. koo 3.40 .>.30, knolselderie 2—2.10. gele kool 1.56 2. D. witte kool 1.80—2 50 noordscharwoude. 5 Febr v„ ''I? 12: drielingen 10.26--1.050 gro- 1 10 i'trl PTP 2.20-2.80 kleine peen 5 k»-o<en 180-360; rode kool 3.40— o; d. wite kool 1.30—250

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 10