MARINE UNIFORMEN erman Nypels' fe Prebthbeurten Uw Zenuwen BABY- VOEDSEL fwyiTfT rfpyy LAGE PRIJZEN VEEL GELD JUWELIER i ma w jfrjVAlsl™ Het dynamische element bij de verdediging van Indië Openbare leeszaal en Bibliotheek f n u NT RAETBKI DCC Mooie gave handen De beste Krantz-Lakens Uitmonsteringen van hoog goudgehalte Prima fourneering Moderne pasvorm Eigen Coupeur - Eigen ateliers Kleeding magazijnen Den Helder Verzendt en ontvangt Uw goederen per„ESONA" Mijnhardt's Zenuwtabletten Ze wilden er met z n taxi vandoor Uit het politierapport H.W.ZEGEL Er is gewoon Krentenbrood en er is Krentenbrood van Krigee 30, 45 en 60 ct. Probeert U eens v. Galenstraat 71 Tel. 399 ViMcAeAiinLeuuM HELDERS WARENHUIS bad ycwdenzdodi 3EEMSTERBOER HELD. MELK CENTRALE Voetfrat Burgerlijke Stand van Den Helder Wij hebben de vaste overtuiging, dat onze Koninklijke Marine in het geschetste geval van zich zal weten te doen spreken en dat het resultaat van de kleine successen, die zij tel kens weer en op steeds uiteenloopende pun ten zal weten te boeken, op den duur van in vloed zal zijn om 's vijands plannen te dwars- In vervolg op het artikel van gisteren over „de verdediging van Indië" schrijft de Nw. Rott Crt. nu over het dynamische element in die verdediging. Wij ontleenen daaraan het volgende: Een actie tegen één of meer punten, gelegen nabij den omtrek van den Nederlandsch-Indi- schen archipel, zal zonder twijfel geschieden in den vorm van een verrassenden strategischen overval. Laat ons aannemen, dat de verrassende aan val ergens succes heeft en dat wij dus voor het feit staan, dat een vreemde mogendheid zich van een of twee belangrijke punten in onzen Archipel heeft meester gemaakt. Wij wijzen er nogmaals op, dat het doel van deze onderne ming kan zijn het aldaar inrichten van een operatiebasis voor verdere ondernemingen, dan wel het verkrijgen van voor den tegenstander onontbeerlijke grondstoffen. Het behoeft geen betoog, dat de aanvaller deze onderneming met zoodanige maritieme en militaire middelen zal hebben ingezet, dat hij in staat zal zijn onverwijld een verdediging te organiseeren van de bezette punten. Bij de be antwoording van de vraag, hoe onze strijd macht zal dienen te reageeren op 's vijands handeling, dient met dit feit terdege rekening te worden gehouden. Het zou naar onze mee ning niet van wijs beleid getuigen, indien de beschikbare maritieme middelen en luchtstrijd krachten zonder meer zouden worden aan gewend voor een actie tot verdrijving van den tegenstander en herovering van het bezette territoir. Wij zouden dan groote kans loopen, dat de tegenstander eens en vooral met onze zwakke middelen zou afrekenen, wat voor de verdere verdediging van den Archipel een ramp zou zijn. Veel beter zullen onze kansen staan, indien volgens een vast plan zal worden opgetreden tegen den tegenstander met het doel, hem te beletten de vruchten van zijn aanvankelijk succes te plukken. Daarvoor zal de opperbevel hebber verschillende pijlen op zijn boog hebben. In de eerste plaats zal een snelle reactie op 's vijands handeling mogelijk zijn door het opereeren der luchtstrijdkrachten, die zullen moeten trachten den tegenstander zooveel mo gelijk afbreuk te doen door telkens te herhalen bombardementen op het bezette gebied, de daarbij aanwezige marinevaartuigen en de objecten, die voor den tegenstander de meeste waarde hebben, zooals landingsplaatsen, kaden, steigers, oliebronnen, enz. De voorstanders van een sterke luchtvloot ten koste van het kruiserwapen, verwachten zeer veel van een dergelijke actie. Wij zijn van meening, dat dergelijke luchtbombardementen op enkele beperkte gebieden nimmer beslissen de resultaten kunnen hebben; men kan er den tegenstander mee hinderen, doch het moet mogelijk zijn om een object van betrekkelijk geringe afmetingen met behulp van luchtdoel artillerie, zoeklichten en vliegtuigen vrijwel af doende te beschermen. De hoofdzaak van onze landvliegtuigen zien wij daarom nog steeds in het rücksichtslos aan vallen van een transportvloot, die Java be dreigt, en na een gelukte landing van den tegenstander. Daarom dient naar ons oordeel, ook bij het inzetten van de landvliegtuigen tegen bezette punten buiten Java, te worden begrepen, dat deze actie niet mag leiden tot de vernietiging van een te groot deel van dit oorlogsmaterieel. Geheel anders staat het met de vloot. Zij zal, gesplitst in groepen, bestaande uit 1 kruiser of flottieljeleider, enkele jagers, eenige onderzee booten en een aantal zeevliegtuigen, haar aan vallen moeten richten tegen de verbindings lijnen van den tegenstander, welke duizenden kilometers lang zijn en waarvan een afdoende bescherming dientengevolge onmogelijk is. De tactiek zal daarbij moeten zijn om overal, waar een slag te slaan is, dezen toe te brengen en daartegenover voor sterkere vijandelijke een heden tijdig uit te wijken. Een dergelijk optreden met kruisergroepen biedt aan onze daarin geoefende kleine, maar uitstekende marine goede kansen. Zij zal den vijand kunnen dwingen tot convoyeeren van zijn transporten, wat nieuwe eischen stelt aan zijn marine, terwijl zelfs dit zijn schepen niet afdoende tegen torpedeering kan beschermen. Wij merken nog op, dat het geenszins noodig is, dat alle samenstellende organen van een kruisergroep steeds bijeen blijven. Wanneer de sterke arm van den kruiser de kleinere een heden „naar buiten" heeft gebracht, zullen de onderzeebooten er zelfstandig op uit moeten, zal de kruiser tijdelijk met de jagers optreden en zullen de groote zeevliegtuigen eveneens den tegenstander moeten zoeken. De vloot zal langen tijd los van de marine basis moeten optreden, waarvoor zij de be schikking zal moeten hebben over talrijke en kleine verspreide voorraden in den Archipel, waar onderzeebooten, watervliegtuigen en zoo mogelijk de andere schepen hun voorraden moeten kunnen aanvullen. Dit optreden van onze vlooteenheden zal ge paard moeten gaan met een inzet van snelle, bewapende hulpkruisers, die waar mogelijk in samenwerking met zeevliegtuigen den handelsoorlog zullen moeten voeren, op alle zeewegen der wereld, tegen een aan deviezen armen vijand met een uiterst gevoelige han delsbalans. Gedurende de maand Januari werd de lees zaal bezocht door 1667 mannen en 59 vrou wen, tezamen 1726 personen. Het aantal uit geleende werken bedroeg in dezelfde maand 2396 romans, 1513 studieboeken en 1678 kin derboeken, totaal 5587 banden. Aangeschaft weorden de volgende boeken: Romans: Foeldes: Over de brug. B u i t e n 1 a n d s c h e romans: Faulkner: Light in august; Hurst: Back street; KayeSmith: Joanna Godden; Roth: Radetzky Marsch; Stratton Porter: Freckles; Tilsley: I'd do it again; Zweig: Junge Frau von 1914. Studie werken: Batavia als handels-, industrie- en woon stad; Bloem: De nederlaag; Boon: Iedereen tuinier; Brocx: Koeltechniek; Brugmans: Di- derot; Frisch, von: Gij en het leven; Haan, de: Wat de metaalmicroscoop te zien geeft; Hor reus de Haas, e.a.: De wijde kim; id.: Strand wandelingen, dl. 2; Kolbenheijer: Amor dei; Mereschkowsky: Napoleon, de mensch; Min- naert: De natuurkunde in 't vrije veld; Roos, de: Smeermiddelen; Schelven, van: Weten, be grijpen, handelen; Scheurer: Jong in het volle leven. Geschenken: Anzengruben: De schandvlek; Baart de la FailleWichers Hoeth: Mijn straat; Hamsun: Zwervers; Pérechon: Bernard Mazureau; Praag, van: Cabaret der plaatsvervangers; Portielje: Zeewateraquarium en terrarium; Thijsse: Paddestoelen; Salvaoneschi: De op stand in 't jaar 2023. r DE VERDEELING BRACHT WINST. Alle bridge-spelers hebben natuurlijk meer dere malen te lijden gehad van een slechte verdeeling en hiervan ook wel eens voordeel ondervonden, maar het hier volgende spel, dat dezer dagen bij een gewoon partijtje voor kwam, is toch wel een uitzondering. De te genspelers waren n.1. in het bezit van 3 azen en toch werd een klein-slam gemaakt, zoodat slechts 1 slag werd verloren. Nu kan het wel eens voorkomen, dat een gunstige uit komst een dergelijk spel doet winnen, maar ook, dat was hier niet het geval, de uitkomst was zelfs de meest slechte voor den speler. Allereerst volgen de kaarten van den spe ler en z'n partner: De verdeeling is na- S. v. 10 x. x. tuurlijk mooi, als ten- H. a. 10 x. x. minste Z. mag spelen, R. als tegenspeler heeft zijn K. h. b. 10. x. x. kaart niet de minste Isf. waarde. Z. opende zijn kaart Zi met 1 H., wel wetende, S. h. dat het kleine aantal H. h. v. b. x. x. x. vaste slagen zekerheid R. h. v. b. x. x. x. gaf van een volgbod der K. tegenstanders of van een antwoord van zijn part ner. W. paste en N. gaf ineens zijn kracht aan, door 3 H. te antwoorden, hiermede te kennende gevende, dat de manche in elk geval moest worden bereikt. Z. antwoordde hierop met een asking-bid van 4 R., waarop N. eigenlijk met 5 H. moet antwoorden, maar N. bedacht, dat Z., een slampoging doende, terwijl hij van den part ner alleen het minimum van 2 vaste slagen mag berekenen, dat de hand van Z. bijzonder sterk moest zijn en bood maar meteen 6 H„ die prompt door den O. tegenspeler werden gedoubleerd, waarna werd rondgepast. W. was voor de moeilijkheid van uitkomen geplaatst en loste deze op door met z'n single- ton troef uit te komen, voor den speler te vens de meest ongunstige uitkomst, omdat hij de troeven van den blinde eigenlijk heel goed op andere manier kon benutten. Erg rooskleurig zag het er voor Z. niet uit, maar er was toch nog wel een kans het spel te maken, als hjj door 3 x R. op tafel te troe ven de rest van de R. maar vrij kon krijgen, met andere woorden, als de ontbrekende R. 43 verdeeld zitten, met R.aas bij de 3, dan kan het spel nog worden gemaakt. R. hoog voorspelen uit de hand, in de hoop dat R.aas bij W. zou zitten, heeft natuurlijk weinig kans met de doublé bij O. De kleine troef van W. werd op tafel genomen met H.aas. O. beken de, zoodat er nog slechts 1 troef bij de tegen spelers bleef zitten, die ongevaarlijk was, om dat hij te laag was. Onmiddellijk werd vervolgd met K.h., waar op O.K.aas bijspeelde en in de hand werd ge troefd en vervolgd met kleine R., die op tafel werd getroefd; dit zelfde werd herhaald, K. van tafel, troeven in de hand, R. naspelen en zijn een sieraad voor dames en meisjes. Ook bij allerlei huishoudelijke arbeid blijven zij altijd gaaf, zacht en blank indien deze verzorgd worden met witte Purol. Doos 30 en 60 c». Tube 45 ct. Bij Apolh. en Drogisten. troeven op tafel en daarna nog eens, waar bij bleek, dat de R. de voor den speler gun stige verdeeling hadden en R.aas viel. De rest was natuurlijk kinderspel, de laatste troef werd weggehaald en alleen S.h. moest worden afgegeven. Komt de tegenpartij niet met troef uit, dan is zelfs de 43 verdeeling met het aas bij de 4 niet voldoende om winst tegen te houden. Er zou dan zelfs een kans op 7 zijn geweest, als K.aas tijdig valt en S.heer op een vrjje K kan worden weggegooid. Overplaatsingen. Sergt.-majoor d. marns. J. Ales. van Afd. Marns. R'dam naar Kaz. W'oord, 15-2-'38. Sergt. d. marns. D. v. d. Blink, van Afd. Marns. R'dam naar Kaz. W'oord, 15-2-'38. Sergt-telegrafist J. T. Heijerman, van O.Z.D naar Kaz. A'dam, 14-2-'38. Sergt.-schrijver W. C. Helsdingen, van Van Speijk naar Bur.eau Personeel Cdt. d. Marine, 10-2-'38. Sergt.-schrijver A. Velt, van O.Z.D. naar Van Speijk, 9-2-'38. Sergt.-schrijver R. Meinema, van Bur. Per soneel Cdt. d. Marine naar O.Z.D., 4-3-'38. Sergt.-machinist H. Bastlaan, van Van Speijk Sergt.-machinisten H. Bastiaan en P. C. van Nes, van Van Speijk naar Kaz. A'dam, 2-2-'38; op datum gepl. bij den bouw van den flottielje leider „Tromp". 15 Febr. '38: Korpl. der mariniers J. H. van Beek, C. J. J. v. Espen, A. P. C. Kempen, C. Koens, J. J. A. v. d. Neut, C. F. Biesheuvel, A. Birnmel, J. D. Bootsma, C. v. d. Broek, C. van Eeten, W. Hen driks, J. Oosterom en J. Thoma, v. Afd. Mar- riniers R'dam naar Kaz. W'oord. Korpl. d. marns. J. H. Kromjorig, van Van Speijk naar Kaz. W'oord. Korpl. d. marns. W. G. M. Gooren, van W.s. Vlissingen naar Kaz. W'oord.. 2 Febr. '38: Matrozen le kl. G. van Houten en N. S. Vis ser, van Kon. Inst. naar W'schip W'oord. Mariniers le kl. G. Cup, P. v. Espelo, P. A. H. Gerards, J. L. van Ham, F. H. Heeres, W. v. d. Kleij, M. de Kloe, J. A. Kuijpers, W. Mel- gerd, P. J. Nienhoff, W. M. Rattink, A. Riet, W. Bouwer en L. A. Vermeer, van Afd. Mari niers R'dam naar W.schip W.oord. Pijper le kl. J. Dourlein, van Afd. Marns. R'dam naar W'schip W'oord. Mariniers le kl. G. van Dijk, J. H. Nijhuis en A. Vader, van Afd. Marns. R'dam naar W'schip W'oord. Pijpers le kl. H. Kooi en C. A. Tamboer, van Afd. Marns. R'dam naar W'schip W'oord. Koksmaat A. Bloemen, van Van Speijk naar Java, 21-2-'38. Hofmeestersmaat G. Brokaar, van Kaz. W'oord naar W'schip Vlissingen, l-2-'38, onder intr. der op l-2-'38 bevolen overpl. naar Hr. Ms. „J. van Gelder". Stokers 3e kl. K. Spiegelaar en S. Spruijt, van Van Speijk naar Kaz. W'oord, l-2-'38. Met ontslag uit den Zeedienst. Marinier 3e kl. J. B. J. Sauer, 14 Jan. '38. Marinier 3e kl. P. Enkelaar, 26 Jan. '38. Lichtmatrozen C. Luke en H. Oosterdijk, 25 Jan. '38. Marinier le kl. J. Waaleboer, 1 Febr. '38. Stoker 3e kl. S. J. Paul, 1 Febr. '38. Segt.-vliegt.mkr. (H.) D. Jacobs, 9 Febr. '38. Marinier 2e kl. J. J. Bonten, 1 Maart '38. Bevordering. Mariniers 2e kl. J. Peters, J. L. W. Sohier en S. E. H. Sanches, l-l-'38 tot marinier le kl. Marinier 3e kl. M. v. Balsfoort, l-^-'38 tot marinier 2e kl. Aanwijzing thuisvaren ingetrokken. Bootsman A. Smit, 26-l-'38 per m.s. ,,M. van St. Aldegonde" van Tg. Priok. Matroos le kl. A. Hartman, 16-3-'38 per m.s. „Dempo" van Tg. Priok. Matroos le kl. C. J. Swier, 26-l-'38 per m.s. „M. van St. Aldegonde" van Tg. Priok. Aanwijzing thuisvaren. Maj.-vliegt.mkr. (H.) F. J. Keijzer, 20-4-'38 per m.s. „M. van St. Aldegonde" van Tg. Priok. Sergt.-vliegt.mkr. (M.) J. M. Zeegers, 27-4-'38 per m.s. „Baloeran" van Tg. Priok. Korpl.-torpedomkr. J. de Kok, 26-l-'38 per m.s. „M. van St. Aldegonde" van Tg. Priok. Aanwijzing uitzending O.-I. Sergt-vliegtrnkr. (M.) A. de Vries, ll-2-'38 per v.s. „Poelau Bras". Lijst van schepelingen, die met ingang van de aangegeven data worden bevorderd tot de kwaliteit als voor ieder hunner achter zijn naam is vermeld. Met 23 December 1937: Korpl.-torp.mkr. E. N. van Klaveren tot sergt.-torp.mkr. Met 1 Januari 1938: Matroos le kl. C. W. van der Ven tot kwar tiermeester. Korpl.-torp.mkr. J. C. Mosterdgk tot sergt.- torp.mkr. Met 1 Februari 1938: Korpls.-machinist L. A. Schuttenhelm, R. Eelman en J. A. H. Kooiker tot sergt.-machin. Stokers-olieman H. Wagenaar. D. van Laar en A. W. van den Oever tot korpl.-machinist. Sergt.-geschutmkr. H. van Varik tot majoor- geschutmkr.. Sergt.-maj. d. marns. W. de Bruijn tot adj.- o.o. d. mariniers. worden gekalmeerd en gesterkt en Uw slaap wordt weer rustig door het gebruik van Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Het schijnt zoo min of meer in de lucht te hangen, dat ongure elementen pogen er me onbeheerd staande auto's vandoor te gaan. Het kwam de laatste weken reeds enkele malen voor en ook gisteravond werd een dergeiyxe poging ondernomen. De luxe auto van den heer Schager op den Ruijghweg stond voor de deur en juist was een tweetal personen bezig beweging in het vehikel te krijgen teneinde er mede weg te rijden, toen de heer Schager buiten kwam en ontdekte wat men van plan was. De individuen, ziende dat zij ontdekt waren, namen oogenblikkelijk de vlucht en werden tot op dit oogenblik niet meer gezien. W ellicht dat de politie hen nog onder schot krijgt ter beveiliging van hen, die auto's langs den weg hebben staan. DAARVOOR IS EEN VERGUNNING NOODIG. CINE CN FOnrOHANDEL KONINQSTQAAT 73. TELEFOON S79. Een winkelier werd bekeurd omdat hij dien sten deed verrichten door een vreemde werk kracht. Wij vestigen er de aandacht op, dat hiervoor een vergunning noodig is. OP RECÊS. Gisteren werd een persoon aangehouden welke in het Politieblad gesignaleerd stond voor nog enkele dagen „Hotel de Houten Lepel". Hij is derwaarts gezonden. BURENNUSÊRE. Een bewoonster van de Vischstraat plus een bewoonster van den Ruyghweg kwamen geza menlijk een klacht indienen vanwege het feit, dat een bewoonster van de Willem Beukelsz.- straat haarlieden beleedigd had. De politie stelt een onderzoek in. DE RECHERCHE HEEFT EEN SUCCESJE. Gisteren werden een tweetal jongelui door de recherche aangehouden,w aarvan men ver moedde dat zij enkele winkeldiefstallen op hun geweten hadden. Het bleek dat de vermoedens juist waren. De knapen, respectievelijk 12 en 15 jaar oud waren nog in het bezit van diverse artikelen, o.a. chocoladereepen, hoesttabletten, een fietstasch, enz. Ze werden in bewaring ge steld en des avonds weer op vrjje voeten ge steld. Maar ze hooren er nog wel meer van! GVoFbeF osl5 VERHOOGDE INVOERRECHTEN OP VISCH IN FRANKRIJK. Beproeft dit land onze visch-export te dooden? Wij lezen in „Het Dagblad voor IJmuiden": Sinds het ontstaan der moeilijkheden voor onzen vischexport zjjn het vooral de maatregelen der Fransche regeering, die telkens, als het schijnt, dat er weer eenige opleving komt, opnieuw misère brengen. Aan het begin der contingenteeringen werd de belangrijke export van tong en hake aan banden gelegd, zeer tot schade van de kustbooten en motorloggers, die nauwelijks konden bestaan. Later kwamen de invoer rechten en tenslotte kreeg men telkens schadeposten door de herhaalde devaluatie van den franc. Nu schjjnt men opnieuw te oordeelen, dat het onzen handel nog te gemakkelijk valt te importeeren. Het invoerrecht is weer ver- .hoogd voor de belangrijkste soorten met niet minder van 60 pet. Vooral voor de tongexport is het wel erg. Was totnogtoe het invoerrecht per 100 kg 125 francs, dit wordt nu 200 frs., waarbij men moet betalen voor het bruto-gewicht per colli. Voor de hake, die van 73 op 125 frs. wordt gebracht, geldt hetzelfde. Dit zijn de belangrijkste soorten, waarvan Frankrijk de hoofdafnemer is, zoodat het slechts een schrale troost mag heeten, dat voor vele andere soorten het invoerrecht niet verhoogd wordt. Van belang is het nog, dat de gefi leerde visch, die steeds belast werd naar de ongefileerde visch, thans onder een speciale rubriek valt, waarvan wel 400 frs. per 100 kg Invoerrecht wordt geheven. Deze export kan dus thans wel als on mogelijk worden beschouwd. RAAD VOOR DE SCHEEPVAART. Bij KB. is: le. aan den heer J. E. Meijer Ranneft ka pitein ter zee te Amsterdam, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als plaatsve-vamrend gewoon lid van den Raad voor de Scheep- 2e. benoemd in den Raad voor de Scheen vaart tot plaatsvervangend gewoon lid de J', T_ A' J- Bruinsma, gep. kapitein ter zee te s-Gravenhage. Pracht Eetservies 5,95 Bjjp Theeservies 2 98 Bjjp. Ontbijtservies 2.98 compl. iJAi KEIZERSTR. 75 FA. ZOETELIEF 7nn/lan 6 Februari 1Q3ft Zondag 6 Februari 1938 Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk. Weststraat) 's Morgens 10 30 uur, Ds. F. W. J. v. d. Poel Westerkerk, (Helden der Zeeplein). Geen dleDst. Geref. Kerk. (Julianapark). 's Morgens 9 uur, Cand. C. v. d. Tas, van Delft. 's Morgens 10.45 uur, Cand. C. v. d. Taa 's Avonds 5.30 uur, Cand. Y. Feenstra Geref. Kerk (Kehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur, Cand. Y. Feenstra 's Avonds 5.30 uur, Cand. C. v. d. Taa Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uup Leesdienst. Donderdagavond, geen dienst. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Leesdienst. Woensdagavond 8 uur, Bijbellezing doop den heer J. Rebel Herat. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, Ds. W. J. F. Meinera Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). 's Avonds 7 uur, Ds. P. J. Smidts. Diaken verkiezing Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Evangelisatie (Palmstraat). '3 Morgens 10 uur, Ds. J. B. Oskamp 's Avonds zes uur, Ds. A. A. Wildschut, van Rotterdam. Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Donderdagavond 8 uur Bijbelbespreking Evangeliesatiegebouw, Vijzelstraat: 's Morgens 10.30 uur, samenkomst Zondagmid. 4u.,straatprediking Molenplein 's Avonds 8 uur, samenkomst Leger des Heils. Zondag 7.30 uur v.m. Bidstond 10 uur v.m. Heiligingsdienst 8 uur n.m Verlossingssamenkomst Maandag 3 uur n.m. Heiligingsdienst Donderdag 3 uur n.m. Heiligingsdienst 8 uur D.m. Heiligingsdienst Al deze samenkomsten staan onder leiding van A. Boekhout,Maj. en M.M. Ossendrijver1 Kapiteine. Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. 's Morgens 10.30 dienst Kerk van Jezus Christus, J anzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uuï Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. GEVEN WIJ VOOR volgens voorschrift Consultatie - Bureau per 1/1 flesch f 0.14 1/2 „0.08 Molenstraat Telefoon 320 Verkrijgbaar bij alle slijters DE COCKSDORP 1—TEXEL 2 UITGESTELD Nadat wij reeds het N.H.V.B.-overzlcht had den geschreven en afgedrukt, werd ons mede gedeeld dat de wedstrijd De Cocksdorp 1— lexel 2 geen doorgang zal vinden. Men ge lieve hiervan nota te nemen. ASSENDELFT 1—HELDER 1. Opnieuw gaat Helder morgen een nieuwen speler probeeren, n.1. Voerman (ex-L.S.C. en aneek) op de rechtsbuitenplaats. De voorhoede der withemden zal er nu als volgt uit zien (v. r. n. 1.); Voerman, Gast, Heynek'en, Wieren, God- schalk. landük hCt °Verige is het elftal als tegen Hol- van 4 Februari 1938. S. Schoen—Leegwater, d.; A. M. M. Tichelaar—Plijter, z. OVERLEDEN: H. Bijl, m., 67 jaar; J. van 24 jaar. Haasnoot, 37 jaar; J. Deljj, m.,

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6