De burgerplicht om te getuigen Gevaar rond onze koloniën Prototype metalen bommenwerper Wat China aan Duitsche wapens ontving De ondergang van Arrondissenients rechtbank te Alkmaar Minister Goseling noemt den journalist niet Auto door tramtrein meegesleurd Prins Nicolaas van Griekenland overleden het Russische luchtschip TUINHOEKJE Uit onze omgeving 476e STAATSLOTERIJ VERSCHOONINGSRECHT VOOR GEESTELIJKE, MEDICUS, AD VOCAAT EN NOTARIS. Het geval van den Ilaagschen journalist, idie onlangs gedurende eenigen tijd gegijzeld is geweest, heeft eenige Eerste-Kamerleden aanleiding gegeven, de tot standkoming eener wettelijke regeling van het verschoo- ningsrecht van den journalist vurig te be pleiten. In zijn antwoordnota gaat de minister van Justitie hier nu als volgt op in: Dat zonder verschooningrecht van den journalist de vrije meeningsuiting niet on verkort zou zijn te handhaven, lijkt Zijne Excellentie een opvatting, die bezwaarlijk is vol te houden. Argumenten worden in liet verslag niet aangeroerd. Intusschen is gelijk bekend dit vraagstuk onlangs opnieuw tot een onder werp van studie gemaakt in den kring der naast betrokkenen. Tegen den Haagschen journalist is een strafvervolging aanhangig wegens overtreding van artikel 192 wetboek van strafrecht. Niet onwaarschijnlijk zal derhalve de rechter zich binnenkort gesteld zien voor vorenbedoeld vraagstuk. In deze omstandigheden ligt het voor de hand, dat de minister zich thans onthoudt van een antwoord op de hem door enkele leden gestelde vraag. Met een enkele sobere opmerking van meer algemeene strekking meent hij voorshands te kunnen volstaan. Voorop moet worden gesteld de bur gerplicht om te getuigen. Slechts om zeer bijzondere redenen kan men van dien plicht worden ontslagen. Die redenen geven inhoud aan het verschooningsrecht. Grond voor dit recht is een behoorlijke uitoefening van het beroep naar zijn aard in on verbrekelijk verband met het recht matig belang bij geheimhouding van dengene, die een mededeeling heeft gedaan. Ge toetst aan deze normen, zijn sprekende voorbeelden: de beroepen van geestelijke, medicus, advocaat en notaris. Daarbij kan een zekere organisatie van den beroeps stand waarborg zijn voor behoorlijke han teering van het verschooningsrecht. Het wil den minister voorkomen, dat men de vorenaangeduide factoren mede zal moe ten betrekken in zijn beschouwingen om trent verschooningsrecht van den journalist EEN KRACHTIGE VERDEDI GING AANWEZIG. Ongetwijfeld kan de ontwikkeling van den internationalen politieken toestand rondom den Pacific gevaren medebrengen voor de veiligheid van land en volk van Neder- landsch-Indië, heeft de minister van Kolo niën aan de Eerste Kamer medegedeeld. De belangstelling van het buitenland voor Portugeesch Timor heeft steeds de volle aan dacht van de regeering. De Minister doet geruststellende mededee- lingen zoowel over de vlootbasis Soerabaja, als over de capaciteit van de artillerie-inrich tingen bij Bandoeng. Op beide punten zal een eventueele aanval op zeer krachtigen te genstand stuiten. Wanneer het vlootplan 1930 volledig zal zijn uitgevoerd en de reorganisatie van het leger voltooid, mag gezegd worden, dat tegen aanranding van ons grondgebied met alle vereischte kracht zal kunnen worden opge treden, al zal natuurlijk aanvulling en in verband met de steeds voortschrijdende be- wapenings- en afweertechniek vernieu wing en aanschaffing van nieuw materieel hoodig kunnen blijken. Order in Nederland geplaatst. Door de Regeering is in principe beslist om voor gezamenlijke rekening van Neder land en Indië bij de Ncderlandsche indus trie een order te plaatsen voor den bouw van een prototype voor een metalen bom menwerper, welke eventueel den grondslag zal kunnen vormen voor latere leveringen. Bestuurder levensgevaarlijk ge wond. Gistermiddag is een personenauto, be stuurd door den 40-jarigen II. de G. uit Lin- schoten, bij het oversteken van de tram baan bij het viaduct aan den Rijnzichtweg te Oegstgeest, döor een tramtrein van de bi.Z.H.T.M. gegrepen. De auto werd 37 meter meegesleurd en totaal vernield. De bestuur der, die alleen in den wagen zat, werd er uit geslingerd en kwam naast de trambaan terecht. De man heeft ernstige inwendige kneuzingen opgeloopen en is in zorgwek- kenden toestand naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden vervoerd. Het tramverkeer had vijftig minuten ver traging. Volgens den correspondent te Hongkong van het blad „Asahi" neemt Duitschland, en niet meer Groot-Brittannië, de eerste plaats in wat betreft het leveren van wa penen en munitie naar China via Hongkong De correspondent noemt cijfers in het tijdperk van 15 tot 31 Janu ari en zegt dat hierin 20 schepen via Hongkong wapenen hebben ge leverd, en wel 10 Duitsche vaartui gen, 8 Britsche, 1 Amerikaan en 1 Noor. Van de 23 in Hongkong aan land gebrachte vliegtuigen waren 13 van Britsch, 6 van Duitsch en 4 van Amerikaansch fabrikaat, terwijl van de 2.000 ton spoorwegmateri aal 1500 ton Britsch en 5Ö0 ton Duitsch was. Van de 1S60 ton kruit was 450 ton Britsch en 1410 Duitsch, en van 2246 vaten salpeter werden 40 gele verd door Engeland en 2206 door Duitschland. Voorts verschafte Duitschland zwavel, en van 124 mi litaire vrachtauto's waren 36 van Britsch, 53 van Duitsch en 35 van Noorsch fabrikaat, terwijl Duitsch land bovendien nog groote hoeveel heden prikkeldraad en chemische stoffen verschafte. DE „JAN VAN BRAKEL" TE PORT OF SPAIN. H.Ms. Politiekruiser „Jan van Brakel", on der bevel van den luitenant ter zee der le klasse Jhr. N. J. C. Versluys, is 9 Februari te Port of Spain (Trinidad) aangekomen. Prins Nicolaas van Griekenland en vader van de Hertogin van Kent, ls overleden. Prins Nicolaas werd op 22 Januari 1872 te Athene geboren. Hij trad in 1902 in het huwe lijk met Helena, de dochter van Groot-Hertog Wladimir van Rusland. Uit dit huwelijk zijn drie dochters ont sproten. Prinses Olga is getrouwd met prins- regent Paul van Zuid-Slavic, terwijl prinses Marina gehuwd is met den Hertog van Kent. Regeeringscommissie naar de plek des onheils. Tot aan het oogenblik van het fatale on geluk, was de vlucht van het Russische luchtschip „U.S.S.R.W. 6" nauwkeurig gevolgd, zoowel aan de hand van de radio grammen welke de commandant Goedowan- zef liet uitzenden, als door waarnemingen van den grond af. Op den van den 6en Februari deelden de bewoners van Belojemore op 19 kilometer van ICandalaksja, mede, dat zij een uur tevoren een luchtschip hadden gezien, maar dat zij het uit het oog verloren hadden en een hevigen klap hadden ge hoord. Terstond werd met rendierslede en ski- loopers een hulpactie georganiseerd, terwijl tevens per radio naar eenig levensteeken van het luchtschip werd gezocht. Op den 7en Februari hij het aanbreken van den dag constateerde een reddingscolonne, dat bet luchtschip „U.S.S.R.-W.6" op 18 kilome ter ten westen van het station Belojemore was verongelukt. Uit Moermansk is een regeeringscommis sie naar de plek des onheils vertrokken. FRUITTUINVERPLEGING IN VERBAND MET ZIEKTEBESTRIJDING. Het komt vaak voor, dat oude boomen te dicht in hun hout zitten; vooral binnen in de boomen, maar ook vaak aan den buiten kant van den kroon is dit het geval. Gaan we na wat het gevolg is, als een boom op een dergelijke manier verwaarloosd wordt. Het valt al vrij spoedig in het oog, dat dan binnen in den boom bijna nooit vruchten zit ten of heele slechte. Het dunne hout op die plaatsen is overbodig. Dit ontbreken van vruchten behoeft niet zoo te zijn; overal kan men bij een goed behandelde boom vruchten vinden. Als de kroon te dicht is, komt er wei nig lucht en licht binnenin; het gevolg is, dat er slechte bladeren en zwakke knoppen ont staan. Een ander gevolg is, dat er kleine takjes sterven en daar de kankerzwalm niet anders dan door wondjes in onze boomen komt, be staat er alle kans, dat juist deze kleine takjes het eerst aangetast worden en vandaar uit de dikkere takken. In de praktijk gebeurt dit dan ook; men kan bijna geen kankerplek vinden, of in het midden van de plek vindt men een takstompje. In den zomer staat alles in blad; de vochtigheid zal dan in de kroon grooter zijn dan aan den buitenkant en daar de zwammen van vocht houden, kunnen zij hier goed tieren. In de kroon zitten lange, slappe takken; de bloedluizen kunnen zich hier te goed doen Laat dus de vruchtboomen snoeien. Op 't oogenbiik is het ook tijd, dat men de vruchtboomen spuit met vruchtboomearboli- neum. Wil men zijn boomen bespuiten en zit hier te- veel hout in, dan neemt 't veel meer vloeistof en het kost veel tyd. Een dichte boom is ook lastiger te bespuiten. De takjes raakt men niet alle en 't gevolg is, dat de boomen in het voorjaar onder de luis zitten. In den zomer kan men ook beter een ge snoeide boom bespuiten. In één jaar kan men een verwaarloosde boom niet door snoeien in orde krijgen. Er bestaat alle kans, dat het evenwicht tusschen groei en vruchtdragen verloren gaat ten koste van de vruchtbaar heid. Het is beter, dat men elk jaar den boom uitsnoeit. Hoe we het moeten doen, bespreken wij nu niet. Wel weten wij, dat wij wonden zullen maken en voor wonden zijn de meeste tuindeskundigen bang. Kanker en bloedluis zien we vaak op die wonden verschijnen! Men kan dit voorkomen als men de wonden vlak bijsnijdt en dan bestrijkt met teer of menie. Beide dekken de wonden goed af; zij rotten nu niet in en het optreden van luis en kanker is uitgesloten. De bloedluis treft men aan op appelboomen, kweeperen, meidoorn enz. Behalve op de tak ken en stammen vindt men' de bloedluis ook op de wortelhals van de stammen. De luizen zijn herkenbaar aan witachtige, wollige dradenmassa's, welke zich als vlokjes voordoen. Als men op deze vlokjes drukt, blijft er een bloedroode vlek achter. A. t. d. L. Zitting van Dinsdag 8 Februari. EEN RIJWIELDIEF. Daarna staat terecht G. K., wonende te Den Helder, die op 11 November aldaar een heerenrijwiel, merk „Gazelle" zou hebben weggenomen. President: Wat heb je daarmede gedaan. Verd.: Ik hen erop weggereden en heb genrobeerd het te verkoopen. De reclasseeringsambtenaar, de heer J. H. Wi^crs, pleit voor een voorwaardelijke veroordeeling, omdat de heer Diest hem wil helpen. De Officier vraagt den heer Wiggers, of deze het niet gevaarlijk acht, dat deze man weer naar Den Helder gaat. Hij laat zich gemakkelijk overhalen en z'n vrienden, die hij heeft, zullen hem misschien weer op het slechte pad hrengen. De heer Wiggers: Daarom is het zoo noo- dig, dat hij steeds onder toezicht staat van den-heer Diest. De officier van Justitie, requisitoir ne mend, acht het wettig en overtuigd hewe- zen. Verd. heeft het wel heel bont gemaakt, ongemerkt heeft hij niet minder dan 12 rij wielen gestolen. Weliswaar is verd. achter lijk, maar hij heeft toch lef genoeg gehad om de fietsen van de hand te doen. Uit het rapport van den psychiater blijkt, dat die toerekensvathanrheid nogal mee valt. Mr. v. d. Feen de Lille eischt een gevangenis straf voorwaardelijk voor den tijd van drie maanden met een proeftijd van drie jaren. De verdediger, Mr. G. de Lange sluit zich bij het requisitoir aan, waarna de uitspraak wordt bepaald op heden over acht dagen, des morgens om half elf. ANNA PAULOWNA Landbouwfilm. Voor de afd. Anna Paulowna van de Holl. Mij. van Landbouw werd in Veerburg de landbouwfilm „Ora et labora" vertoond. De heer C. D. Rezelman, voorz. van de afd., heette bij den aanvang behalve de eigen leden, ook die der afdeelingen Wierin- gerwaard en Waard en Groet en andere be langstellenden welkom. Ook eenige dames volgden de vertooning van dit Maroproduet, dat in vaak mooie opnamen een beeld gaf van vrijwel alles wat met het landbouwbe drijf in verband staat,. Veelal waren het op namen uit de buurt en dan was dat aan de reactie van de aanwezigen, die „kennis za gen", goed te merken. Soms ook, en we von den het in deze film vrijwel overbodig, kwam er een enkel kijkje in Frankrijk tus schen door. Trouwens over de geheele sa menstelling kondon we nu niet bepaald roe pen. Het bedrijf in vollen omvang in één film onder te brengen is wellicht, een te zware taak en in deze film sprong men nog al eens van den hak op den tak. Als toegift werd nog een Wieringermeer- filrn gedraaid, die imponeerde door de groot- scheepsche manier, waarop daar soms ge werkt wordt. Biljarten- Een vijftal leden van de biljartvereèniging Anna Paulowna speelde tegen vijf biljarters uit St, Pancras. Er werden 8 partijen ge speeld, waarvan beide groepen er 4 wonnen. De wedstrijd had dus een gelijk spel, 4—4, tot resultaat. Damcompetitie „Het Noorden'. Voor de eerste klasse van bovengenoemde competitie zijn twee wedstrijden "espeeld. Excelsior won met 128 van H.D.C. II, terwijl D.O.S. I met 119 over D.A.P zege vierde. In de tweede klasse won H.D.C. III met 119 van Excelsior II en D.O.S. II met 12 8 van D.A.P. II. Do gedetailleerde uitslagen zijn: Eerste klasse: Excelsior IH.D.C. II: H. VeenstraS. Slort 20; K. D. SasW. Wieren 2—0; Jb. Pieterse—J. Dik 20; J. JeningaM. v. Kalken 0—2: L. WitteII. Kraan 02; A. BoerP. J. Arends 11; T. WiersmaA. Bosman 20| D. v. d. WallenA. J. Beze- rr.cr 2—0; J. A. v VlietJ. Bouwman 02; F. VlamingG. Mondeel l1. Totaal 128. D.A.P. I—D.O.S. I: J. MeijerAnt Hui- berts 1—1; Th. VlaarJ. J. v d Berg 2—0; W P. AlkemadeII. J. Robben 2—0; W. MeijerA. G. Brouwer 02; A. v. d. Voort— C. Wit 20; C. OudenaardeE. Komen 0— 2; W. A. AlkemadeJ. Bobben 20! J. v. Kesel Sr.P. Leijen 02; W. KomenH. v. Wees 02; H. Elfering—Joh. Koomen 0 —2. Totaal 9—11. Tweede klasse: Excelsior II—H.D.C. III: S. Sas—P. Slort 20; J. HerderW. v. Ravensteijn 20: P. Kooij—F. van Hellendoorn 2—0; A. Kruithof A. M. v. d. Hoek 2—0; L. J. Schouten Lz. P. v. Veen 02; M PlagmeijerR. Muller 02; A. MolenaarD. Groot 1—1; C. van HeldenJ. de Groote 02; I.. Kruithof G. Roerdomp 02; L. Schouten Az.—J. Moor 0—2; Tolaal 911. D.A.P. II—D.O.S. II: A. Kapitein—H. v. d. Berg Mz 20; T. v d HoekW. Duinhoven 02: E. KerkhofJ. de Langen 20; W. Leek.Ine. Weijers 2—0; Joh. Huiberis P. Hoogeboom 0—2; R. v. d. VoortA. Ita- ven 0—2; F. AltingTh. Duinhoven 20; P. AlkemadeW. Weijers 0—2; C. LeekP. Vroone 0—2; C. Smiers—J. van Kampen 0-2. Totaal 8—12. KUEGRAS JULIANADORP. Algemeene Vergadering van de Vereeniging „Vee verloskunde" te Koegras. Dinsdagmorgen vond bovengenoemde vergadering plaats in het café ,,'t Centrum" van den heer H. W. Veul Aanwezig waren 26 leden. De voorzitter, de heer J. J. Kistemaker, opent, met e*n woord van welkom, deze goed bezochte vergadering. De notulen worden door den secretaris, den heer A. Schoorl Jz., gelezen en goed gekeurd. Onder de mededeelingen is opgenomen het Jaaroverzicht over 1937, waaruit het volgende wordt gememoreerd: Het aantal leden is 109 met een aantal van 1980 koeien. Aan contributie werd ontvangen f594.of f 11.10 meer dan het voorgaande jaar. De totale ontvangsten bedroegen f994.93, de uitgaven f 941.64, alzoo 'n batig saldo van f53.29, vermeerderd met f 10.16 rente, maakt een totale kas van f63.45. De verloskundi ge werd 83 keer gehaald, eenmaal bij een niet-lid. 5 nieuwe leden traden tot de ver eeniging toe. Verder zegt het verslag dat nog f 200 aan den verloskundige betaald moet worden, zulks omdat de Heldersrhe subsidie, nog niet ontvangen was. Hat verslag waarin tevens de rekening ver werkt was, werd goedgekeurd, nadat de commissie tot nazien der rekening ver klaard had bij monde van den heer W. Rampen, dat alles in orde was bevonden Bij de Bestuursverkiezing werden de af tredende leden de heeren G. Bijvoet Pz. en P. Pluister met bijna algemeene stemmen herkozen en zullen, daar zij niet aanwezig waren, hiermede in kennis worden gesteld. Het salaris van den veeverloskundige wordt na eenige zakelijke besprekingen wederom, ook volgens het Bestuursvoorstel vastgesteld op f 850. Zooals de voorzitter reeds had medegedeeld, was dit niet uit voerbaar. als de omslag niet verhoogd zou worden. De vergadering was het met het voorstel eens en verhoogde de omslag van 30 cent op 40 cent per koe, zoodat op deze manier ook het eerste besluit uitgevoerd kan worden. Tot veeverloskundige wordt benoemd de heer A. de Hoop. Tot lid der commissie lot nazien der rekening werd in de plaats van het aftredende lid J. Gouwonberg be noemd S. Eriks, die dat aannam. Bij de rondvraag vroeg men inlichtingen da' -'<» de noodsiachtplaats naar Den Hel der gaat, of de veeverloskundige dan ook verplaatst wordt. Verder vroeg men, wan neer en hoe een stemming moet plaats vinden of niet. daar het Reglement zulks niet vermeldt. De volgende spreker zegt, dat over een paar dagen over de noodslar'*»- plaats enz. een vergadering wordt gehou den, waarbij de heeren Noordijk, Bijks- veearts en de heer Hin, beiden van Texel, een uiteenzetting zullen geven, hoe het daar geregeld is. Er móeten dan niet 26, maar 126 boeren aanwezig zijn, om hecht aaneengesloten op te komen voor hunne belangen. - - - - De voorzitter onderstreept de woorden van den laatsten spreker en sluit met dank deze vergadering. W1ERINGEN Onderhandsche verhuur. Naar wij vernemen, heeft de heer S. Rus- selman zijn boerderij aan den Poelweg on derhands verhuurd aan den heer Atoma te Oosterklicf, alhier. DEN OEVER. Uitbreiding visschersvloot. Dezer dagen is alhier aangekomen een nieuw stalen visschersvaartuig, hetgeen te West Graftdijk is gebouwd voor rekening van de heeren P. en R. Bakker. Het vaar tuig wordt alhier voorzien van een nieuwe hoogdruk Kromhoutmotor van 80 P.K. Vissoherij. De havens alhier, welke vanaf October een doodschcn indruk gaven beginnen weer op fe leven. Daar het haringseizoen weer voor de deur staat beginnen de visschers hun kamers en kommen weer in gereedheid te brengen. Overal wordt druk getaand en de eerste palen staan weer in zee, waar bin nenkort het want wordt aangehangen. We hopen dat straks de haring weer in groofe hoeveelheden zal worden aangevoerd, daar het grootste deel van de vloot hier op aange wezen is. Mossel visscherij. Voor de mosselvisscherij ziet het er niet bepaald rooskleurig uit. De storm van ver leden week heeft dusdanig op de mossel- banken huisgehouden, dat de mosselen ge schikt voor de eendenhouderijen met moeite zijn te vangen. Thans zijn de visschers ver plicht te visschen op plaatsen, die veel ver der gelegen zijn. Gezien de lage prijzen voor dit product is het bedrijf bijna niet meer loonend. PURMEBEND, 8 Febr. Gemeentel. Kaasbetirs. Verhandeld 16 partijen, wegende 22.000 Kg. Handel goed. Hoogste prijs f23.3 slapcls Kleine Boe renkaas f23, handel vlug: 180 Kg. boter f 1 481.49, weiboter 1.391.45 per kilo. Runderen, totaal 423 stuks: 220 vette koeien 59GS et. per Kg., matig; 86 gelde koeien f 100—210 per stuk, 90 melkkoeien f 180200 per stuk, 27 stieren 5862 ct. per kilo, 14 paarden f 85—170 per stuk, 30 vette kalveren 3060 ct. per kilo, 756 nuchtere kalveren, voor de slacht f 1016, voor de fok f 12—18 per stuk, 167 vette varkens voor de slacht 5961 ct. per kilo, 40 magere varkens f 30—46 per stuk, 310 biggen f 16—20 per stuk, 1009 schapen f 18 34 per stuk, 26 bokken f 414 per stuk, kipeieren f 3.153.25 per 100 stuks, eend eieren f 3.50 per 100 stuks. 7100 piepkui kens 60—70 ct. per kilo. (N.H. Blauwen), oude kippen hanen 45—52U2 ct. per kilo, konijnen f 0.50—1.70 per stuk, eenden 30—00 ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar, C.oop. Centrale F.ierveiling Purmerend. Aanvoer: 65.000 eendeieren f 3.65—3.80, kipeieren: 65—06 Kg. 3.70—3.75. 03—64 K". 30.>3.70, 6062 Kg. 3.503.65, 5859 Kg. 3-403.55, 50— o7 Kg. 3.403.45, 5355 Kg. 3.353.45, 50—52 Kg. 3.15-3.25. WARMENHÜIZEN, 8 Febr. Roode kool 3.30—5.80. gele kool l.rrO—2.30, Deensche witte kool 1.602.40, ste/., uien 8.80, drielingen 10.20, uien 12.30, grose uien 11.80, peen 3.—. Bevelanders 2.90. Aanvoer: •59875 Kg. roode kool. 21.150 Kg. gele kool, 24.125 Kg. D. witle kool, 100 Kg. Bevelan ders, 575 Kg. uien, 625 Kg. peen. BROEK OP LANGEND1JK. 9 Fébr. Uien 11.80—12.20, drielingen lO.oO—10.60, grove 11.50—11.70. stok 8.20-8.60. peen 260 —2.80, kleine peen 1.50, boerenkoop 1.9(i, spruiten 7.208, roode kool 3.106.50, gele kool 1.50—2.10. D. witte kool 1.30—2 60, Sa-- voyekool 1.104.60. NOORDSCIIARWOUDE. 9 Febr. Uien 1.6012, drielingen 10.3010.40, gro- ve 11.40—11.80, peen 2.30—2.90. kroten 1.90— 3.40, roode kool 3.40—5.90, groene kool 4.30, gele kool 1.50—1.70. D. witte kool 1.40—2.70, (Niet officieel) 5de klasse, 14de lijst Trekking van Dinsdag 8 Februari 1988 Hooge Prijzen ƒ1500.4952 1000.— 124 7947 8787 13599 16426 200.— 4123 7281 10973 12411 16837 100.— 1744 4863 5430 6970 7014 8314 9846 11045 12690 13008 13095 16420 18571 18941 19799 20333 20494 Prijzen van 70. 37 67 389 482 623 816 821 692 896 1142 1273 1333 1382 1388 1751 1776 1822 1988 1997 2399 2408 2448 2492 2506 2583 2601 2638 2657 2787 2805 2870 2903 2920 2949 3098 3130 3390 3404 3488 3536 3602 3630 3794 3811 3973 4059 4075 4107 4120 4222 4223 4273 4439 4459 4610 4681 4735 4745 4756 4788 4812 4909 5070 5329 5362 5386 5640 5768 5792 6673 6679 6821 7511 7517 7646 7962 8027 8045 8527 8675 8766 9120 9166 9178 5462 5805 6856 7686 8100 8919 9258 5466 5543 5598 6097 6374 6412 6984 7194 7338 7744 7772 7807 8345 8418 8518 8973 8993 8999 9269 9414 9451 879 1720 2432 2730 3102 3645 4212 4635 509? 5605 6620 7422 7855 9059 9592 9707 9756 9774 10027 10207 10244 10279 10363 10404 10496 10524 10657 10686 10713 10792 10905 10948 11006 11034 11135 11178 11246 11282 11306 11417 11525 11568 11636 11639 11648 11762 11780 11781 11808 11837 11905 11921 11943 11973 12248 12276 12282 12370 12479 12737 12764 12827 12902 12967 12984 13112 13114 13133 13153 13777 13945 14108 14115 14173 14177 14186 14263 14380 14398 14412 14480 14493 14578 14649 14879 14971 15041 15306 15475 15598 15620 15661 15699 15942 16074 16139 16304 16319 16370 16435 16460 16645 16857 179M 17373 17421 17437 17547 17562 17585 17612 17624 17731 17740 17744 17788 17927 17933 17985 18226 18247 18372 18567 18622 18735 18849 18909 19036 19119 19165 19243 19281 19283 19467 19791 19850 19952 20023 20062 20144 20208 202d<J 20262 202188 20712 20788 20870 Nieten 1 A.J 55 57 168 274 315 333 364 379 453 475 476 493 526 530 643 651 711 715 729 730 746 759 822 845 856 950 1017 1056 1087 1102 1133 1193 1236 1244 1303 1312 1324 1379 1380 1475 1481 1495 1537 1551 1561 158S 1588 1627 1666 1678 1680 1695 1712 1817 1832 1870 1895 1913 1924 1955- 1963 1935 2032 2061 2065 2111 2118 2145 2233 2288 2298 2325 2358 2359 2368 2486 2502 2505 2515 2539 2542 2549 2560 2618 2643 2705 2715 2806 3086 3121 3178 3200 3205 3213 3290 3408 3409 3483 3503 3519 3529 3531 3547 3557 3567 3601 3615 3642 3663 3672 3727 3730 3734 3753 3780 3790 3810 3826 3836 3871 3891 3926 3952 3960 4009 4010 4070 4072 4088 4109 4128 4172 4177 4215 4259 4283 4301 434.1 4364 4377 4434 4455 4494 4599 4625 4748 4807 4845 4848 4863 4869 4879 4908 4997 5013 5044 5096 5174 5273 5284 5286 5289 5321 5351 5505 5506 5545 5566 5614 5637 5656 5750 5781 5799 5848 5859 5892 5928 5958 5998 6030 6091 6104 6125 6165 6210 6217 6240 6277 6325 6375 6400 6425 6440 6442 6481 6491 6521 6529 6550 6607 6619 6636 6656 6660 6706 6760 6762 6775 6786 6837 6846 6858 6863 6883 6898 6925 6928 6976 6989 6997 7059 7095 7121 7124 7153 7185 7195 7195 7224 7277 7282 7293 7316 7335 7356 7411 7476 7527 7592 7643 7650 7653 7683 7753 7759 7763 7813 7819 7823 7837 7862 7864 7937 7968 7978 7990 8000 8079 8089 8090 8114 8173 3181 8201 8225 8288 8426 8427 8434 8467 8534 8546 8563 8579 8607 8618 8695 8718 8753 8774 8802 8835 8863 8883 8884 9061 9093 9101 9121 9133 9136 9138 9151 9154 9155 9157 9174 9256 9289 9290 9322 9351 9360 9410 9415 9421 9424 9456 9477 9504 9524 9538 9541 9548 9559 9570 9579 9591 9598 9599 9673 9696 9705 9711 9723 9760 9824 9837 9904 9964 10021 10072 10073 10089 10096 10111 10178 10255 10301 10312 10401 10423 10426 10456 10458 10460 10547 10553 10566 10582 10585 10729 10765 10921 10937 10968 10989 11017 11035 11052 11068 11071 11093 11094 11125 11155 11157 11225 11229 11247 11278 11290 11298 11305 11318 11519 11558 11608 11629 11668 11674 11685 11714 11717 11751 11776 11783 11798 11800 11821 11828 11860 11866 11889 11891 11997 12043 12062 12073 12105 12128 12145 12153 12212 12227 12237 12255 12266 12280 12354 12387 12480*12492 12648 12660 12712 12718 12777 12784 12798 12806 12865 12921 12977 13042 13056 13057 13075 13081 13089 13152 13168 13186 13242 13298 13303 13445 13484 13546 13553 13612 13619 13621 13639 13641 13695 13705 13713 13746 13795 13821 13898 13902 13950 13954 13957 13984 14038 14077 14155 14163 14174 14215 14278 14321 14349 14355 14442 14452 14482 14494 14508 14585 14666 14694 14708 14742 14743 14749 14763 14797 14805 14864 14888 14905 14916 14920 14949 14988 14999 15031 15052 15053 15075 15094 15100 15157 15158 15214 15251 15344 15421 15448 15462 15473 15517 15521 15524 15541 15582 15591 15627 15656 15759 15874 15903 15909 15954 15958 15965 15972 15998 16000 16017 16032 16035 16058 16081 16107 16128 16157 16159 16325 16330 16336 16345 16373 16390 16419 16424 16467 16471 16498 16505 16539 16546 16563 16580 16641 16656 16698 16699 16707 16710 16796 16846 16849 16856 16876 16877 16892 16934 16936 16941 17022 17042 17127 17137 17149 17187 17206 17388 17427 17462 17492 17496 17528 17576 17594 17600 17804 17614 17630 17636 17648 17654 17664 17692 17694 17729 17742 17784 17828 17829 17856 17860 17864 17885 17909 17972 17999 18047 18076 18115 18151 18162 18182 18190 18229 18248 18290 18292 18323 18325 18345 18426 18466 18476 18522 18565 18575 18609 18625 18667 18703 18708 18742 18748 18770 18798 18809 18870 18948 18953 18961 18978 19025 19032 19035 19051 19072 19134 19168 19171 19177 19254 19268 19326 19335 19400 19405 19406 19421 19424 19429 19500 19535 19539 19545 19563 19579 19600 19612 19638 19643 19659 19683 19705 19726 19761 19765 19773 19783 19794 39860 19935 19957 19990 20032 20033 20044 20068 20077 20082 20092 20110 20113 20161 20233 2024O 20245 20294 20297 20306 20351 20391 20417 20449 20454 20481 20666 20677 20789 20809 20877 20880 20910 20913 20968 Verbeteringen: 5e klasse 13e lijst: 12004 met 70.— m. z. met niet.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3