Het Fransche arbeiderssfatuut Duitsche reacties op Stalin's brief De verdwenen Russische gezant Aller oogen gericht op Ghandi Wereldkampioenschappen voetbal Oostenrijksche pers gemuilkorfd Auto door gesloten spoorboomen gereden Henri Polak 70 jaar Arrondissenienfs rechtbank te Alkmaar De «Van Ghent" in actie In de „Verloren Wereld" Huis in een aardspleet verdwenen Niemöller-proces tot Vrijdag verdaagd Roemenië wil geen politiek Uit onze omgeving ïü/MÏ^^BEÏÏlCHTENêS Ned. Torpedojager brengt Ja- pansche schepen op. Mr. Ms. torpedojager Van Ghent heeft, pa- trouilleerende tusschen Batavia en Singapo re, vier Japansche visschersmotorbooten en hun bemanningen, die aangetroffen werden binnen dé driemijlsgrcns, naar Muntok (Banka) opgebracht, terwijl een vijfde Ja pansche boot op den wal van Sumatra is gezet en overgelevrd aan het B.B. De Van Ghcnt is, aldus de N. R. Crt., af gelost door de Evertsen, welke te Tandjong Priok lag. De tegenstrijdige belangen van kapitaal en arbeid. Positie der arbeiders zeer sterk, zegt Jouhaux. In de Fransche Kamer is gistermiddag le vendig gedebatteerd over de nieuwe rege ling van den arbeid, welke in een wet zal worden vastgelegd. De rapporteur, Generaal Moch verklaarde, dat zoolang werknemers en werkgevers tegenstrijdige belangen zul len hebben, welke regeling ook, nimmer afdoende kan zijn. Van onafhankelijk-repu- blikeinsche zijde werd opgemerkt, dat de communisten zich niet het recht mogen aanmatigen, do vertegenwoordigers van de geheele arbeidersklasse te zijn. Het werd gelukkig geacht, dat voortaan stakingen nog bij geheime stemming tot stand kun nen komen. Glijdende loonschaal een ramp. Lament, afgevaardigde der onafhankelijk- republikeinsche partij, kantte zich heftig tegen de z.g. „glijdende loonschaal", die een ramp zou wórden voor het land. Don derdag worden de debatten voortgezet. Jouhaux aan het woord. Oolc het hoofdbestuur van de C.G.T. heeft zich met het statuut van den arbeid bezig gehouden. Jouhaux gaf een uiteenzetting over de nieuwe regeling en zeide o.a. dat het ont werp de rol van den staat op gevaarlijke wijze vergroot ten koste van de verant woordelijke organisaties. JOUHAUX. Over de regeling van verzoening en scheidsgerecht zeide Jouhaux. dat deze ver eenvoudigd moet worden, wat de regeling van ontslag betreft vraagt de C.G.T. dat de vrijheid van meening en de vrijheid van vereeniging gehandhaafd zullen blijven en dat ieder individueel ontslag dat onrecht vaardig geoordeeld wordt, zal worden voor gelegd aan een scheidsgerecht. Wat betreft het recht van staken, dat C. G.T. kan het eerste artikel, volgens hetwelk een staking alleen kan worden gehouden na een stemming, niet aannemen. Wel wil de C.G.T. er in toestemmen, dat zal worden nagegaan of een minderheid of een meerderheid voor staken is. Jouhaux noemde de positie van de arbei ders zeer sterk. Wanneer de werkgevers dreigen met sluiting der fabrieken, eischen wij inbeslagneming en voortzetting der be drijven door de arbeiders, zeide hij. De glij dende loonschaal noemde Jouhaux wel wat al te eenvoudig voorgesteld. Het is niet al leen het aanpassen van de loonen aan het indexcijfer van de kosten van levensonder houd. Jouhaux eischte, dat het organisme dat de maatregelen zal toepassen, uitvoe rende kracht zal hebben. Alles hangt af van de arbeidcrsactic. De arbeiders moeten waakzaam zijn! Expeditie in Venezuela heeft succes. Te Caraeas (Venezuela) zijn radioberich ten opgevangen van de zes blanken, die op een wetenschappelijke expeditie zijn naar den berg Aujantepuy, den 8700 voet hoogen top in het Zuiden van Venezuela. De leden der expeditie berichten, dat zij er volkomen in geslaagd zijn dit gebied, dat nooit tevoren door blanken is bestreden, te onderzoeken. Het voornaamste doel dezer expeditie was nadere gegevens te verkrijgen omtrent de dieren en vogels van dit gebied en van het groote bergplateau, dat bekend staat als de „Verloren Wereld". De beklimming van den berg was uiterst moeilijk, aangezien alle bcnoodigdheden door inlanders naar een vierduizend voet hoog gelegen kamp gedragen moesten wor den. Van daaruit konden de onderzoekers, die in Nov. jl. arriveerden, midden Decem ber den top van den berg bereiken. De expeditie is voornemens midden Maart naar de bewoonde wereld terug te keeren. Tate is dan van plan de flora en fauna van de Paramo de Mucuchies, de hoogere hellingen van de Andes in Veu*- zuela, die op sommige plaatsen een hoogte bereiken van 1(5.000 voet, te bestudeeren. Moordgeruchten ontzenuwd. De kwestie van den uit Boekarest ver dwenen Russischen zaakgelastigde Butenko heeft een onverwachte oplossing gevonden. Op het Russische gezantschap is, naar het Vsb. meldt, een brief ontvangen, waarvan BUTENKO. het handschrift als dat van den zaakgelas tigde is herkend. Hij deelt mede, dat hij zich genoodzaakt zag naar het buitenland uit te wijken. Het lugubere verhaal deed reeds de ronde, dat Butenko ontvoerd of vermoord zou zijn. Op de trap van zijn woning had men raad selachtige vlekken gevonden, die door som migen voor bloedvlekken werden aangezien. De verraderlijke gang. In het plaatsje Moestelbach in Ne- der-Oostenrijk is Maandagmiddag het huis van een wijnboer in een aard- splget verdwenen. De aarde opende zich plotseling onder hét huis. Uit het onderzoek bleek, dat het huis was gebouwd boven een geheime gang, welke vermoedelijk door Zweedsche soldaten tijdens den der tigjarigen oorlog was gemaakt. Deze gang is thans ingestort. Personen zijn bij het ongeluk niet getroffen, aangezien zich toevallig niemand in het huis bevond. Politieke gevangenen oorzaak van kwesties. Weer zijn in Britsch-Indië aller oogen op Ghandi gevestigd. Een onverwacht opgesto ken politieke storm, veroorzaakt door 35 po litieke gevangenen, wier vrijlating wordt ge- eischt, dreigt den toestand in Indië te be- invloeden. Reeds zijn eenige ministeries af getreden en men is thans van oordeel, dat Ghandi moet beslissen of ook andere mi nisteries -uilen moeten heengaan. Inmiddels leeft Ghandi, oogenschijnlijk rustig in een hut aan den oever vftn de Saptirivier te Haripura, in afwachting van het jaarlijksche nationale congres. De predikant heeft zich met zijn verdedigers verstaan. Het proces tegen ds. Niemoeller, dat op 8 Februari verdaagd wercl, zal den 18en Febr. hervat worden. Vernomen wordt, dat de predikant zich verstaan heeft met zijn verdedigers, die weer ter zitting zullen ver schijnen. Om een nieuwe schorsing te ver mijden, heeft het gerecht ook den advo caat Herold, die Niemoeller was toege voegd, nadat de drie andere verdedigers van hun opdracht bevrijd waren, voor de zitting opgeroepen. Frankrijk niet bij machte deze te organiseeren? Buitenlandsche bladen maken melding van het feit, dat de Fransche voetbalbond door onvoldoenden steun niet in staat zou zijn de wereldkampioenschappen te organi seeren. De Fransche bond zou zich in dit verband tot de F.I.F.A. hebben ge wend, welk lichaam zich tot den Duitschen bond zou hebben gericht met het verzoek de organisatie der wereldkampioenschappen alsnog over te nemen. Hiertegenover staat evenwel de verklaring van den voorzitter van den Franschen voet balbond, Jules Rimet, waarbij medegedeeld werd, dat de wereldkampioenschappen in ieder geval zouden doprgaan, ook al zou het Colombestadion niet worden vergroot. Het Faehamt Voetbal van den Duitschen hond voor de lichamelijke opvoeding deelt mede, dat de in het buitenland verspreide berichten onjuist zijn. In Duitsehland is noch een mededecling van de F.I.F.A., noch een verzoek van Frankrijk te dien aanzien ont vangen. „Ontleding van de Europeesche orde". Het is begrijpelijk dat Stalins brief, waar van wij den inhoud in ons blad van giste ren publiceerden, niet zonder uitvoerige Duitsche comentaar is gebleven. Zoo zegt de Deutsche Diplomatisch-Holitische Kor- respondenz, dat in deze verklaring met min achting van alle vreemde souvereine rech ten over de bevolkingen van andere staten beschikt wordt en aanspraak gemaakt wordt op hun revolutionnaire ingrijpen ten gunste van de Sowjetunie. Dit beteekent dus een openlijke verloochening van de theorie, volgens welke de politiek van den Sowjetstaat, en die van de Komintern ver schillende dingen zijn. De uitingen van Stalin bevestigen verder de juistheid van de voortdurende waar schuwingen van Duitsehland, dat de acti viteit van de Moskousclie diplomatie op geen ander uiteindelijk doel gericht is, dat op de ontleding van de op het behoud van de Europeesche orde gerichte krachten. De Berliner Börsenzeitung schrijft, dat Stalin zich niet meer stoort aan zijn vrien den en bondgenooten in West-Europa en aan bepaalde goedgezinde* in Amerika, maar dezen blijkbaar zwak genoeg en zich zelf sterk genoeg acht om ook den demo cratieën de aankondiging tot den strijd der Komintern toe te slingeren. Het blad maakt erop opmerkzaam, dat aan de Rus sische Westgrens 4/5 van de gemotoriseer de divisies van het Roode Leger zijn sa mengetrokken. Ook uit andere perspublicaties blijkt wel, dat de brief van Stalin wordt beschouwd als de erkenning dat de Sowjet-regeering zich vereenzelvigt met de politiek van de Komintern hetgeen bewijst, dat het gevaar waarvoor Duitsehland de wereld altijd heeft gewaarschuwd werkelijk bestaat." Te Moskou zegt men, dat de brief alleen binnenlandsche kwesties betreft. Havas meldt uit Moskou, dat men er al daar op wijst, dat de brief van Stalin in de Prawda onder de rubriek partij leven werd gepubliceerd en dus allen een document is, dat het binnenland aangaat. De brief was alleen gericht tegen hen, die door een be drieglijk voel van veiligheid willen demobi- liseeren. Men zegt, dat de brief wat de leer stellingen aangaat niets nieuws bevat en dat men dus het belang hiervan niet mag overdrijven. De eerste gevolgen van Duitsch- land's „vriendschap". Overeen komst is „vrede". Uit de laatste berichten omtrent de Oos tenrijksche toestand blijkt duidelijk, dat dit land zich volkomen aan de Duitsche belangen ondergeschikt maakt. Op grond van de nieuwe persovereen komst, die tusschen Oostenrijk en Duitseh land tot stand gekomen is, verplichten beide landen zich met politiemaatregelen op te treden tegen elk persdelict, dat de strekking heeft de betrekkingen tusschen beide landen te schaden. Bij derde herha ling van een persdelict zou het beroep niet verder uitgeoefend mogen worden. Straffen tot vijftien dagen gevangenis kunnen wor den opgelegd. Het begint dus, waar ook Duitsehland mee is begonnen: het muilkorven van de Pers. Do officieele berichten, die natuur lijk met een dikke korrel zout genomen moeten worden, omdat de Oostenrijksche regeering alles zal doen het volk rustig te houden, zeggen dat de publicatie van het nieuwe kabinet in politieke kringen ont spanning heeft gebracht. Ook de amnestie heeft veel indruk ge maakt. Het publiek wacht thans met groote belangstelling de rede, die Hitier Zondag in den Rijksdag zal houden en waarin hij de onafhankelijkheid van Oostenrijk opnieuw moet, bevestigen, af. Hoe belangrijk ook de opofferingen zijn, die men zich getroost heeft, men is toch verheugd over een oplos sing, die het Oostenrijk mogelijk maakt zijn betrekkingen met Duitsehland te verbe teren, zonder dat zijn aanzien verminderd wordt. Bevestigd wordt, dat de verzoenen de houding van Oostenrijk van Italiaan- sche zijde is aangemoedigd en goedgekeurd. Strenge maatregelen tegen poli tieke agitatie. Uit Boekarest wordt gemeld, dat de hui dige Roeineensche ministerpresident Miron Christea een onderhoud met den afgetreden premier Goga heeft gehad. Tegen de politieke partijen worden strenge maatregelen aan gekondigd. Alle vergaderingen en demonstraties, als mede het uitdcelen van pamfletten zijn ver boden. De prefecten hebben verder het recht de partijgebouwen te sluiten. Verder wordt er op gewezen, dat de amb tenarenstand niet deel mag nemen aan de politiek. Zij, die geruchten over een wijziging in de rcgccring in omloop brengen, zullen voor den rechter rekenschap af moeten leg gen. Bestuurder ternauwernood aan den dood ontsnapt. Gisteravond om kwart over zes heeft zich op den overweg in den Rijksstraatweg Zut- fen-Deventer een ongeval voorgedaan, dat wonder boven wonder zonder persoonlijke ongelukken is afgeloopen. De bestuurder van een personenauto, de 59-jarige heer D. Jagèr uit Eefde, die uit de richting Zutfen den overweg naderde, zag de gesloten spoorboomen niet, met het ge volg, dat hij door den eersten heen reed en met een hevigen klap tegen den juist pas- seerenden trein botste, welke om 18.06 uur Zutfen had verlaten. De auto werd na de botsing tegen den steunpaal, waarop de spoorboom rust, ge worpen. Het gedeelte naast de stuurin richting en het voorste deel van de auto werden totaal gerammeid. De bestuurder bleef ongedeerd en kwam met den schrik vrij. Hij verklaarde door een tegenligger te zijn ver blind en daardoor de boomen niet te hebben gezien. De spoorboom heeft slechts weinig van de wilde manoeuvre van de auto te lijden gehad. Na een kwartier vertraging heeft de trein zijn reis vervolgd. Een rijk leven achter zich. Een der belangrijkste figuren in de mo derne arbeidersbeweging wordt zeventig jaar. Henri Polak, voorzitter van den alge- tneenen Nederlandschen diamantbewerkers- bond heeft deze mijlpaal bereikt. De dia- mantbewerkersbond is door Polak een mo delorganisatie geworden in de Nederland- sche vakbeweging. Ook gaf Polak met eeni ge anderen indertijd den stoot aan de op richting van het Nederlandsche Verbond van Vakvereenigingcn, en was een der „twaalf apostelen", die zich van Domela Nieuwenhuis afscheidden en de S.D.A.P. op richtten. Jarenlang was de heer Polak lid der Eerste Kamer, was vijf jaar lang voorzitter van de S.D.A.P., voorzitter van het N.V.V. enz. Ook huiten vakbeweging en politieken strijd is de hee-y Polak zeer bekend. Als beschermer van stedenschoon, voorstander van dierenbescherming, ijveraar van zuiver taalgebruik neemt hij een uitzonderlijke po sitie in. De Amsterdamsehe universiteit eerde zijn verdiensten, door hem in 1932 het eeredoctoraat te verleenen in de faculteit der letteren en wijsbegeerte. HET AUTO-ONGELUK TE WIERINGEN. Het meisje Van der Meer over leden. Naar wij vernemen Is de 6-jarige Anneke van der Meer, die Zondagmiddag bij het auto-ongeluk ernstig werd verwond, giste ren te Den Helder, waarheen ze vervoerd was, aan de gevolgen van deze verwondin gen overleden. KUEGRAS JULIANAÜORP BRUGGENBOUW Door den timmerman E. Zon, alhier, is bij het bloembollenbedrijf van de fa. Belle en Teeuwer aan de Langevliet, in de plaats van de oude houten brug ,een nieuwe be tonnen brug gemaakt. Alhoewel dit op zichzelf niets bijzonders is, willen we er op wijzen dat deze toch afwijkt van anderen, daar in plaats van de gewone open land- hoofden, die er een is met gesloten land hoofden, waardoor het geheel o.i. een soli der indruk geeft. BOUW VAN EEN KAASPAKHUIS. Dezer dagen had de aanbesteding plaats van den bouw van een kaaspakhuis voor rekening van de Coöp. Stoomzuivelfabriek „De Vooruitgang" alhier. Deze aanbesteding had plaats in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn, onder architectuur van den heer D. S. de Boer te Alkmaar. De bouw van dit pakhuis is door het fa brieksbestuur opgedragen aan den timmer man E. Zon, alhier. ANNA PAULOWNA DAMCOMPETITIE „HET NOORDEN." Voor de eerste klasse is de wedstrijd Ex celsior ID.A.P. I gespeeld. Excelsior won met 155 en legde daarmee beslag op het kampioenschap van deze afdeeling. Excelsior II won in de tweede klasse met 146 van D.A.P. II De gedetailleerde uitsla gen luiden: Eerste klasse. Excelsior I—D.A.P. I TT. VeonstraJ. Meijer 11 K. D. SasTh. Vlaar 20 .Tb. PietSrseW. P. Alkcmade 20 J Jen ingaW. Th. Alkemade 20 L. WitteA. v. d Voort 02 A. BoerC. Oudenaarde 20 T. Wiersma—W. A. Alkemade 20 t). v. d. WallenW. Komen 20 J. A van Vliet—H Elfering 02 F. Vlaming—F. v. d. Hoek 2—0 15—5 Tweede klasse: Excelsior TIDA.P. II S. SasE. Kerkhof 11 J. Herder—W. Leek 20 A. Kruithof—C. Alkcmade 1—1 M. Plagmcijer—Joh. Huiberts 2—0 A. MolenaarP. Huijbens 20 C. v. HeldenR. v. d. Voort 11 L, Kruithof—F Alting 02 L. J. Schouten Azn.—C. Leek 11 H. Dragstra—A. Alkemade 20 F. TielcnsD. Meijer 20 14—6 BREEZAND. De a.s. tentoonstelling. Even een kijkje nemend in het Veiling gebouw, waar a.s. Vrijdagmiddag de bolbloe- men ten toon stelling door den Commissaris der Koningin geopend zal worden, kregen we, hoewel er nog geen bloem was te zien, toch den indruk, dat deze tentoonstelling iets bijzonders belooft te worden. In de groo te ruimte was door grasranden en zandhoo- pen de indeeling al aangewezen en zag men daaraan al, dat een bekwaam vakman op het gebied van tuinaanleg het ontwerp had gemaakt. Zeiden we boven, dat er nog geen bloe men aanwezig waren, dan was dit toch niet geheel juist. Een mooie zending groen en bloeiende planten uit Aalsmeer was reeds gearriveerd om tusschen de eigenlijke ten- toonstellingsplanten afwisseling in kleur te brengen om liun decoratieve eigenschappen beter te doen uitkomen. Balen mos en een groot aantal sparreboompjes waren ook reeds aanwezig voor de verdere aankleeding. Maar de bolplanten, waar het om gaat, de eigen lijke inzendingen, zullen zoo laat mogelijk Donderdag pas ingeplant worden. 's Avon zal de extra aangebrachte elec- trische verlichting de schoonheid der bolge wassen zeker ook goed doen uitkomen en een groote installatie voor verwarming zorgt, dat er voor plant en bezoeker een aangename temperatuur is in de groote, nu nog holle ruimte. Vermoedelijk zal er voor den vakman ook nog wel op technisch gebied het een en ander te zien zijn. We zagen b.v. al een bijzonder soort oven om narcissen te koken. (Zitting van Dinsdag 15 Februari.) EEN AVONTUURLIJKE DIEF. Terecht staat M. T. Kz., wonende te Den Helder, die zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal van geld uit een col lectebus van het Chr. Militair Tehuis te Den Helder en aan oplichting van f 25. ten nadeele van een zekeren KI. Bremer. President: Waarom heb je dat nu gedaan? Verd.: Omdat het thuis niet ging. President: Maar moest je daarom stelen? Je ziet er uit als een heertje; ik heb respect voor stratenmakers, maar een heertje die zn geld opmaakt a.n biosoop en sigaret jes, nee, daar kan ik geen respect voor hebben. Als eerste get. wordt gehoord M. v. Os- tende. directeur van het Chr. Militair Te huis te Den Helder, die verklaart, dat er ongeveer drie gulden uit het collectebusje zijn verdwenen. Verd. merkt op, dat het een kwartje en een dubbeltje was, meer niet. President: Zeg nu in Godsnaam de waarheid, dat kan medehelpen tot je toe komst. Verd.: Ik heb er niet meer uitgenomen. President: Dan behoud ik het onbehage lijke gevoel, dat je ons hier maar wat staat voor te liegen. De tweede get. is KI. Bremer. kruide nier te Don Helder, die mededeelt, aan verd. f 25.te hebben geleend, doch dit geld nimmer heeft teruggekregen. Verd. zou dit onder bedriegelijke voorwendsels hebben geleend. President tot verd.: En wat moeten we nu met jou doen? Ilct ziet er zoo mooi niet uit. De Officier van Justitie legt een brief over, door verd. uit het Huis van Bewa ring gezonden aan Carl Dcnig te Amste.- dam. waarin deze een prijscourant vraagt voor kampeerartikelen en sportkleeding. Dit noemt spr. een merkwaardige mentaliteit. Requisitoir nemend, wijst de Officier erop, dat verd. voor de Rechtbank geen onbe kende is. In November heeft hij een voor waardelijke veroordeeling gehad en een maand daarna notabene begaat hij weer een strafbaar feit. De avontuurlijke nei gingen van dezen jongen, brengt mr. v. d. Feen de Lille naar voren: hij is zelfs naar Spanje getrokken, al kwam hij niet verder dan Bordeaux. Spr. requireert daarom een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar. De verdediger van verd., mr. van Leeu wen, kan helaas niet veel ten voordeele van zijn cliënt zeggen; het eenige wat plei ter namens verd. vragen wil is, hem naar een jeugdgevangenis te zenden. President tot verd: Waarom naar een jeugdgevangenis? Verd.: Dan kan ik weer aan 't werk. De Rechtbank zal over een week uit spraak doen. PURMEREND, 14 Februari. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 16 partijen, wegende 17.000 K.G., handel goed. Hoogste prijs f 24. 1 stapel Kleine boeren kaas f 22.Boter f 1.501.57. Runderen, totaal 421 stuks; 185 vette koeien 6072 ct. per Kg., matig; 116 gelde koeien f 160— 210 per stuk, matig; 95 melkkoeien f 180 300 per stuk, matig; 15 stieren 5866 ct. per Kg., matig; 8 paarden f 120—160 per stuk, stug;28 vel te kalveren 30—60 ct. per kilo, matig; 1044 nuchtere kalveren: voor de slacht f 10—10, voor de fok f 12—18 per stuk, matig; 173 vette varkens voor de slacht 5961 ct. per kilo, vlug; 32 magere varkens f 2046 per stuk, vlug; 296 biggen f 16—26 per stuk, vlug; 647 schapen f 18 34 per stuk, matig; 19 bokken f 4—12 per stuk, matig; kipeieren f 3.25—3.75 per 100 stuks, eendeieren f 3.50 per 100 stuks, 6500 piepkuikens N.H. blauwen 67V275 ct. aier kilo, handel goed; 24 oude kippen en ha nen 4555 ct. per kilo; konijnen f 0.50—1.75 per stuk, matig; 200 eenden 46—60 ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar. Coop. Centrale Eierveiling. Aanvoer: 70.000 eendeieren 3.75—3.80. 80 000 kipeieren 70—80 Kg. 3.76—3.80. 65—66 Kg. 3.65—3.70, 63—64 Kg 3.50—3.65. 66-62 Kg. 3.40—3.55, 58—59 Kg. 3.35—3.45, 56—57 Kg. 3.30—3.40, 53—55 Kg 3.20—3.30 WARMENHUIZEN, 15 Febr. Roode kool f 3.90—6.50, gele kool 1.50— 2.50, Deensche witte kool 1.70—2.80, gele drielingen 9.90—10, uien 12.50—12.70, grove uien 12.10, peen 3.20. Aanvoer: 74.800 Kg.' roode kool, 29.300 Kg. gele kool, 22.600 Kg. Deensche witte kool, 1675 Kg. uien, 1000 Kg. peen. NOORDSCIIARWOUDE. 16 Febr. Uien 1313.10, peen 3—3.20, kleine peen 1.20—1.30, roode kool 4.10—6.30. gele kool 1.60—2.60. D. wite kool 1.50—2.80. BROEK OP LANGENDIJK, 16 Febr. Uien 12.3012.70, drielingen 11.1012, gr. 12.2012.70. stek 8.70—8.80, peen 2.80 3. kl. peen 1.201.60. kroten 3.503.80. roode kool 4.30—6.10. Savoyc kool 2—5.50. gele kool 1.50 —2.70. D. witte kool 1.30—2.50, knolsclderic

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3