Kan ik U helpen? Gereed voor de bui J V. RADOX EENVOUDIG EN TOCH GEKLEED Witte puntjes op donker blauw Ster- en witte rits sluiting LEKKER ETENm VETPUISTJES Een sjaaltje gemoesdeen ceintuur een heele jurk met pittige sterretjes met stipjes bezaaid arineblauw Zaterdag 19 Februari 1938 Vierde blad Blijft lenigl Voor 2 personen is noodig: 2 appels, 4 pL. melk, 20 gr. griesmeel en 25 gr. suiker, iets zout en een ei. Eerst kookt men gries meelpap op de gewone wijze, terwijl men, als deze gaar is, eerst de eidooier toevoegt en daarna van het vuur af het zeer stijf ge slagen eiwit, wat er slechts heel luchtig door geroerd wordt. HET NUT VAN EEN OUDE GUMMISPONS appliqué's Taillelijn geaccentueerd door zeer breede gedrapeerde ceintuur We zijn dol op stipjes en nopjes! blauw gemoesd materiaal zullen ongetwij feld succes oogsten. Rechts een mantel van geïmprimeerde tafzijde met zwart en witte biesjes, ver sierd, model van Schiaparelli. Ongetwijfeld zijn beide mantels, die zich tevens voor de reis leenen, bijzonder char mant, en dragen er, evenals de kleurige ac cessoires zeer toe bij zelfs den sombersten regendag een aanmerkelijk vroolijker aan zien te geven. G. C. M.—S. (door onze Kook- en Huishoudspecialiste.) APPELGERECHTEN. Nu de tijd voor de appels ten ein de loopt, gebeurt het vaak, dat' er plotseling een heele voorraad is, die hoognoodig op moet en die men behalve tot appelmoes, nog tot heel wat andere smakelijke gerechten kan verwerken. Indien u een oven heeft, zoudt u er b.v. een heerlijk schoteltje van appel met gries- meel van kunnen maken. De eenvoudigste manier, die tevens heel voordeelig is, om- dat er veel suiker mee gespaard wordt, is, om uit te gaan van appelmoes, die men op de reeds eerder aangegeven manier bereidt. Men rekent dan 1 pond appelen voor onge veer 2 personen. Is deze appelmoes geheel gaar, dan wordt hiervan griesmeelpap ge kookt, door griesmeel en suiker goed door een te roeren en dan al roerende met de ko kende appelmoes te vermengen. Voor 2V2 d.L. appelmoes rekent men on geveer 15 gr. griesmeel en de hoeveelheid suiker is afhankelijk van de smaak van de appelen. Heel smakelijk is het, om eerst in de appelmoes een stukje -citroenschil af te laten trekken. Doet men deze massa in een vuurvast schoteltje en zet men dit, be strooid met een mengsel van suiker en ka neel boven in een middelmatig warmen oven, dan zal dit gerecht zeker in den smaak vallen. Zijn de appels niet zoo slecht, dat men ze geheel stuk moet snijden, dan kan men ze ook met een appelboor van het klokhuis ontdoen, schillen, in een vuurvast schotel tje zetten en de opening opvullen met een mengsel van suiker en kaneel. Hierover komt dan een massa van gries meelpap, welke men op de volgende manier bereidt: Heeft men deze massa, (die nu zoo luchtig geworden is, dat zij in den oven rijst), over de appels gegoten, dan moet men dit schoteltje wat meer onder in den oven zetten, om dat er niet alleen een bruin korstje op moet komen, maar ook de appel gaar moet worden, zoodat deze zacht is en toch nog in zijn geheel blijft. Om deze reden kan men er beter geen goudreinetten voor nemen, om dat deze, zoodra ze gaar worden, hun stevigheid verliezen. Bij het bereiden van dit schoteltje moet men steeds zorg dragen, dat het niet in zakt, door den oven zoo min mogelijk te openen en het gerecht, bedekt met een ^ann deksel op tafel te brengen. Brusselsche appelen. .Een soortgelijk gerecht, maar iets fijner, Jpjn de z.g. Brusselsche appelen. Hierbij firengt men inplaats van de griesmeelpap, een kookdecg over de appelen, dat ook sterk uitrijst. Voor 2 personenorekent men: zure appelen, 2 eieren, 40 gr. boter, 40 gr. oern, 40 gr. basterd suiker, ruim 1 dL. 'elk en iets zout. Men bereidt het deeg als o'gt: Zet de melk op met de boter, de sui- 011 iets zout, zeef do bloem en voeg de Rohpcie hoeveelheid, onder goed roeren te- tnf hij c,e kokende melk. Roer zoo lang, het deeg een gladde massa is en voeg steedt tien of vijftien minuten per dag aan gymnastiek. Het is niet noodig halsbreken de toeren te verrichten, toeren, die u in een circus voor een applaudisseerende menigte vertoonen kunt. Noodig is alleen te voorko men dat verschillende spiergroepen roesten. Enkele eenvoudige oefeningen voorkomen dat. Bij voorbeeld: ga lang uit op den rug liggen en breng u dan, tien maal achtereen, in zittende houding, zonder van uw han den gebruik te maken. Dit is een oefening voor de rugspieren. Gaat, vervolgens, „in de houding" staan, als een soldaat, en buigt u voorover, zóó diep tot u met uw vingers uw teenen gemakkelijk raken kunt. Tracht ook uw enkels te omvatten. Bij deze oefening moeten de kneiën gestrekt blijven, Tien maal herhalen. Ten slotte: zet uw han den in de heupen, heft uw been op, brengt het langzaam omhoog en legt het op de leuning van een hoogen stoel of wel op den schoorsteenmantel. Deze beweging moet eerst met het linker-, daarna met het rech terbeen uitgevoerd worden. Wie dit iederen dag doet kan er volstrekt zeker van zijn haar spieren in goeden staat te houden. Voor verslapping in verschillen de deelen van het lichaam behoeft zij niet bang te zijn. Zij behoudt, zonder er verder veel moeite voor te doen, haar veerkrach tige soepelheid, en wat nog meer is, zij laat op geregelde uren haar bloed flink stroo- men. Zij bewijst zich zelf een weldaad, Beantwoording van vragen, Mej. G. H. te H. Ziehier een goed en eenvoudig middel om het haar te blonden. Neem 35 gram rozenwater. Zet dat te vuur tot het kookt, voeg er een beetje een zet- seltje gewone thee bij, laat nog tien mi nuten koken en zeef de vloeistof dan door een linnen lapje. Voeg vervolgens 20 p-am rhabarber-tinctuur 1/5 bij, dat u bij een drogist of een apotheker koopen kunt. Daarna borstelt u het mengsel in uw haar. Het haar moet van te voren ontvet worden, indien dat noodzakelijk is. GERTRUDE. Een theelepel Radox in een glas warm water doet wonderen, Eén behandeling verwijdert te. Bij apothekers en erkende drogisten f0.90 t per pak en f 0.15 per klein pakje. Op deze pagina toonen we onze lezeressen, hoe het gemoesde materiaal, dat in deze dagen weer zooveel opgang maakt, wordt toegepast. Op kostbaar lamé zoowel als op eenvoudige kunstzijdjes en katoentjes vinden wij het geestige moes jes-ornament, dat bijna iedere vrouw flat teert, Ontelbare vrouwen zien er heel aardig en aantrekkelijk uit zoolang ze jong zijn, maar takelen, naarmate ze ouder worden, snel af. Dat ligt aan haar zelf. In heel enkele ge vallen slechts spelen langdurige ziekten en groote zorgen een rol; in negen van de tien gevallen verliezen ze haar bekoorlijkheden, omdat ze niets gedaan hebben om die te behouden. Wie, ook al verstrijkt het eene jaar na het andere, er kans toe ziet, jong en aardig te blijven, is niet een door de natuur bijzon der bevoorrecht wezen en beschikt evenmin over een geheimzinnig toovermiddel, maar heeft, te rechter tijd ingezien dat een li chaam, net zoo goed als een huis, onder houd noodig heeft, wil het niet vóór den tijd van slijtage blijk geven. Wilt u uw jeugd behouden, houdt dan in de eerste plaats uw spieren soepel! Be- af. Aan den uiterst modieuzen hoed zal niet is de kleur van dit zeer chique wollen man telpakje. Een geestige sjaal werkt het pakje iedereen zich wagen! dan van het vuur af, onder goed roeren, één voor één de eieren toe. Giet de massa dan over de appel, die men in dit geval met bessen-gelei gevuld heeft, uit, en laat het gerecht onder in den heeten oven uitrij zen, gaar en bruin worden. Dit zijn slechts enkele van de vele sma kelijke gerechten, die men van appelen kan maken. I Een oude gummi spons is zeer practisch om te gebruiken bij het verwijderen van honden- en kattenharen op overtrokken stoelen en fauteuils. Men maakt de spons vochtig in water en azijn en wrijft stevig over de pluche af andere weefsels. Wanneer bloed en weefsels te veel urine zuur bevatten, kan dit tot allerlei min of meer ernstige ziekten aanleiding geven. Vleesch, vooral gepekeld en gerookt moet vermeden worden, evenals visch, eieren, peulvruchten, koffie en chocolade. Selderij en uien werken afdrijvend, terwijl groen ten en vruchten gewenscht zijn. Aan te be velen is het drinken van warme kamillen- thee voor men naar bed gaat, waardoor het transpireeren bevorderd wordt, hetgeen de slechte stoffen uitdrijft. Ondanks de depressie, die vrijwel in alle lan den valt waar te ne men, worden in New- York avond aan avond „parties" gegeven, waar bij zeer veel werk van het toilet gemaakt wordt. Men geniet de ze maand van de genoe gens, die het saeson biedt en ook de Ameri- kaanschen, die naar Zwitserland en Oosten rijk gaan, hebben het zeer druk met de aan vulling harer gardero be. Deels zullen zij dit in New-York doen, doch de gelegenheid is te schoon, om niet en pas sant Parijs even aan te doen, waar men thans met koortsachti- gen ijver werkt aan de voorjaarsmode. Binnen niet te langen tijd zul len de eerste kleine shows wereldkundig maken, wat de groote collecties zullen inhou den, althans zullen de groote lijnen worden aangegeven. Thans reeds hebben de eerste overgangshoe- den de belangstelling van de elegante vrou wen, die zich naar het bergland zullen bege ven. Hoogst waarschijnlijk niet alleen om zich te ontspannen door de be oefening der winter sport, doch wellicht meer nog om deel te nemen aan thés dan sants, diners en soupers. Zal het coquette voorjaarshoedje van zwart stroo met hooge bol en omgeslagen rand, dat beloften van een komende lente in zich houdt, geen scherp contrast vormen met de besneeuw de vlakten? „Never mind", denkt de sportieve en we- reldsche Amerikaansche, het model is quite fashion en hiermede wordt volstaan! Toch wordt de practische kant niet ge heel en al over het hoofd gezien en zal met doelmatige doch tevens flatteuse re- genkleeding als onmisbaar onderdeel der garderobe rekening moeten worden gehou den. Twee nieuwe Parijsche ontwerpen, waarvan het linker in naturel gabardine is uitgevoerd, en een garneering heeft van Succespatroon K 24321. K 24321. Prjjs f 0.30 pl. f 0.05 voor adm. en ver zendkosten. K K24321 Deux piéces, bestaande uit rok met één voorbaan met smalle nervure op zij; twee deelige achterbaan. Het boven deel heeft een apart aangestikt glad schoot je. Garneering met langwerpige, opgestikte zakjes. Ben. stof pl.m. 3 M. van 1.30 M. Prijs der patronen 35 cent in de maten 444648 en 50. Besteladres: Het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag, giro 203203. Bij be stelling het verschuldigde bedrag in post zegels bijsluiten of overmaken per giro of postwissel. f ^gatpatronen van gewenscht model Gekleed tweedeelig costuum

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 13