Wieringerwaard kan morgen kampioen worden De eerste klassers Kan Texel Helder weerstaan? K.N.V.B. de don j'uan N.H.V.B. Uoet&at Nieuwe beslissingen verwacht in alle afdeelingen Helder-Texel W.waard wacht zwaren tegenstand! e. phillips- oppenhelm Helder-combinatie- Districts elftal Zooals wel verwacht mocht worden, wordt de dag van morgen door den competitieleider van afdeeling I zooveel mogelijk benut om die wedstrijden, welke Zondag J.L geen doorgang gevonden heb ben, te doen verspelen. Waar we aan deze wedstrijden reeds vorige week aandacht geschonken hebben, zullen we ze thans met een enkel woord aantippen. Tweede klasse A. In deze klasse is het programma van Zon dag 1.1. in zijn geheel opnieuw vastgesteld, n.1. als volgt: ZVVHRC. DWVAlcmaria. De Kenne- mersWest Frisia. OSVZFC. WFCDe Spartaan. In de derde klasse A staan Helder—Texel en PurmersteynDe Volewyckers weer op het programma. De kampioenscandidaten verkee- ren in de gelukkige omstandigheid, dat zij zich kunnen spiegelen aan de Alkmaarsche Boys, die als gevolg van onderschatting j.1. Zondag hun kampioenskansen tegen een z.g. „zwakker zusje" aanmerkelijk reduceerden. Als Helder en Volewyckers dit voorbeeld goed voor oogen houden, zien wij hen met een overwinning het veld verlaten. Succes ontvangt Assendelft en kan zich zelf én Texel een genoegen doen door de zwartwit- ten met een nederlaag huiswaarts te zenden. Zaandijk ontvangt Hollandia en zal door een zege haar fraaie kansen verbeteren. Wanneer Wieringerwaard morgenmiddag te Nieuwe Niedorp beide punten in de wacht weet te sleepen is het kampioenschap in IV A van de roodbroeken een feit. Maar we hou den ons er van overtuigd, dat even vurig al3 in Wieringerwaard het verlangen leeft de greep naar den titel niet langer uit te stellen, de wil van N. Niedorp zal zijn om daar een stokje voor te steken. In dit verband herinne ren wij aan den wedstrijd N. NiedorpSucces in het voorjaar van 1935, toen de Wieringers dezen, hun laatsten wedstrijd moésten win nen om juist één punt boven Alkmaar te komen en kampioen te worden, 't Werd een geweldige wedstrijd en N. Niedorp speelde de wedstrijd van haar leven. Pas tegen het einde bracht aanvoerder Jan Lont zijn ploeg bij een zenuwsloopende schermutseling met een kei hard schot in veiligheid. Nu er in de N. Nie dorp prestaties ineens zoo'n goede keer is ge komen, is de stemming als het ware rijp om opnieuw tot een krachtuiting van de bovenste plank te komen. Zal Wieringerwaard het, evenals Succes indertijd, ook weten te halen? We zijn er lang niet zeker van, al doet de regelmatige groote productiviteit van de rood broeken voor hen wel liet beste hopen. DTS zal dan Zondag weer eens te velde verschijnen en wel in Andijk. De dringende noodzaak van puntenwinst moet de Lange- dijkers toch wel kunen aansporen de Andij kers klop te geven. MFC ontvangt Strandvogels dat we in Rad- boud's veste geen kans durven geven. Na Zondag is het programma voor de hek kensluiters nog: N. Niedorp: thuis MFC uit Strandvogels en DTS. DTS: thuis Alkmaar, Strandvogels en N. Niedorp; uit: Schagen en MFC. FEUILLETON. roman door 48. Peter Cradd beval den chauffeur naar het Hotel Criilon te rjjden. Hij nam zijn sleutel van den conciërge aan, kleedde zich half uit, en begaf zich met loome schreden naar de kamer van Reggie. Jawel, het kwam uit. De kamer was zichtbaar ingericht voor een dame. Overal bloemen, zelfs in de groen mar meren badkamer. Hij wierp het raam open en staarde over de grillige daken in het Noor den. Zjjn hartstocht was gebluscht, en daar mee zjjn woede. Hij was zich alleen bewust van een overstelpende moeheid, en van een verdriet, dat onoverkomelijk scheen Ztjn eer ste nacht in Parijs! Wat had hij ziel daarvan niet gedroomd! Hij had er zich tot in de kleinste bijzonderheden een voorsteling van durven te maken, maar toch had dt gedachte dat hij zijn geluk gevonden had, zijn bloed opgezweept. Grooter dan zijn medelijden met zichzelven, was zijn gevoel van minderwaar digheid. Hij ging zijn opvoeding na, zijn vroe ger ellendig leven met zijn gezin, de dagelijk- sche ruzies met zjjn vrouw. Hoe had hjj zich AFDEELING L AJax verdedigt haar geringe kans tegen VUC en moet terdege oppassen. VSV ontvangt Excelsior. AFDEELING H. Vastgesteld is DHCHaarlem, welke wed strijd voor beide ploegen van belang is. Voor DHC omdat zij in degradatienood verkeert, voor Haarlem omdat zij nog een klein kam pioenskansje heeft. AFDEELING m. Hier een volledig programma, met de kans, dat Heracles reeds morgen kampioen wordt. Zelf behoeft zij daartoe maar tegen Wagenin- gen gelijk te spelen, als Go Ahead tenminste van NEC verliest. Een Heracles-zege en een Go Ahead-gelijk spel sorteeren natuurlijk het zelfde effect. Voor de onderste plaats is PECHengelo van belang. Verliest de Zwolsche club dan is zij gedoemd degradatiewedstrijden te spelen. AFDEELING V. Het programma voor deze afdeeling luidt: JulianaEindhoven. RoermondPSV. NAC Wilem II. LongaBleyerheide. NOADBW Behalve JulianaEindhoven zijn al deze wedstrijden van beteekenis! AFDEELING IV. Het programma van deze afdeeling luidt: GVAV—BE Quick. HoogezandSneek. Achil- lesHSC. LeeuwardenHeerenveen. Weet GVAV te winnen dan stijgen haar kansen aanmerkelijk! Waar we steeds de vorming en voorberei ding van een goed vertegenwoordigend NHVB- elftal hebben bepleit verheugen we ons er zeer over, dat de bond nu vroeger dan gewoonlijk een Zondag heeft vrijgemaakt voor het hou den van een wapenschouw.' Zondag treden er n.1. 2 districtselfta'len, resp. te Den Helder en Alkmaar, in het kiijt. Op 6 Maart volgen Drechterland en de Zaan streek. In Den Helder wordt de volgende ploeg door een Heider- combinatie ontvangen (10 uur). J. Oud Schoorl S. Ran Helder 3 J. Beeldman Schoorl A. Veen J. Henneman P, Stompedissel Helder 3 Schoorl HRC 5 Klop Kohnhorst Heyneker J. Snijders Gort Schoorl Petten Helder 3 H. Boys Zeem. Ongetwijfeld een aardig elftal, waarvan we de prestaties met interesse tegemoet zien. Wc hopen, dat Snijders zich thans aan den e'sch tot samenspel zal onderwerpen. Het elftal mag zich verder verheugen in een zeer goeden spil, terwijl de achterhoede vertrouwen wekt. Merkwaardig is overigens dat geen enkele Atlas-speler is opgesteld. In het Noorderkwartier waren blijkbaar nog meer goede spelers voorhanden die een kans verdienen. Zoodoende bevat het Alk maarsche districtselftal dat in Alkmaar om half drie tegen de vierde klasser van dien naam speelt nog 3 Noorderlingen. A. de Wit (Schagen 2), A. Eriks (Petten) en J. Selhorst (Schoorl) maken n.1. deel uit van de volgende ploeg. H. v. d. Wissel (MEVO) doel; v. d. Werf horst (Alkmaar 2) en A. de Wit (Schagen 2) achter; J. Mollevanger (Oudorp), Spaarman (Beemster) en Hoogeboom (CSV) midden; Bakker (Oudorp), Tuinier (Oudorp), J. Sel horst (Schoorl), A. Eriks (Petten) en J. van Marle (Alkm. Boys 3) voor. Doordat vele elftallen door bovengenoemde proefwedstrijden vrij hebben is er maar een zeer klein programma vastgesteld kunnen worden. I D is bijvoorbeeld geheel vrij. Tweede klasse G. Texel 2 speelt Zondag uit tegen Cocksdorp, de eerste van de twee lastige wedstrijden, die beide gewonnen moeten worden om boven JVC te komen. Slechts na harden strijd, waarbij Cocksdorp geen gewillig slachtoffer zal zijn, zal Texel 2 er in slagen de Noord punt zonder verlies te verlaten. (2 uur). Derde klasse E. HRC 7Succes 3 is vrijwel zonder belang. Succes 3 weet de Racers wellicht opnieuw te kloppen en hen daardoor op de laatste plaats te houden. Vierde klasse E. HRC 8 kan het Oosterend nog wel maken maar de Texelaars geven we toch de beste kans. Het kampioenschap van Texel 3 zal dus wel niet bespoedigd worden. Atlas 3 weet thuis zeker raad met Held. Boys 2 (10 uur). Vierde klasse F. Schagen 3 ontvangt Oudesluis 2 (2.30) dat momenteel aardig in vorm is. Het zal Schagen dan ook wel moeite '.osten niet een gelijk spel op te loopen, dat intusschen Petten's kam pioenschap tot een feit zou maken. Callantsoog klopt thuis Succes 4 (2 uur). BJCC 3 wint thuis van Wieringerwaard 3, terwijl Dirkshorn 2 op eigen veld wellicht een punt aan N. Nie- Niedorp 3 moet afstaan. Adspiranten. Afd. P. HRC a wint van Succes a. Schagen a moet thuis de punten aan Helder a (10 uur) meegeven. Afd. Q. Atlas a klopt thuis HRC d (12 uur), terwijl Helder d thuis niet tegen HRC c (12 uur) opgewassen is. Afd. R. HRC f is tegen Succes b in staat een eervolle nederlaag te behalen. Schagen b rekent thuis met Helder e (11.15) af. HRC g kan misschien Held. Boys a een kool stoven. ZONDAG 20 FEBRUARI 1988. Hilversum I, 1875 en 415,5 m. 8.55 VARA, 12.00 AVRO, 5.00 VPRO, 5.30 VARA, 6.80 VPRO, 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Voetbalnieuws. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.40 Causerie „Van Staat en Maatschappij". 10.00 Pianovoordracht. 10.40 Declamatie en gramofoonmuziek. 11.00 Esmeralda-Septet en solisten. 12.00 Het woord van de week. 12.05 Aeolian-orkest en solist. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.30 Causerie: „Wat iedere Nederlander van de Overzeesche Gewesten moet weten". 1.50 Gramofoonmuziek. 2.00 Boekbespreking. 2.30 Concertgebouw-orkest en solisten. 4.15 AVRO-Dansorkest. 4.45 Gramofoonmuziek en Sportnieuws ANP. 5.00 Causerie „Gesprekken met luisteraars". 5.30 Voor de kinderen. 6.00 Sportuitzending. 6.15 Sportnieuws ANP, gramofoonmuziek. 6.30 Causerie „Een nieuw begin". 6.40 Wijdingswoord. 7.00 Nederduits Hervormde Kerkdienst. 8.00 Berichten ANP, Mededeelingen, Gramo foonmuziek. 8.20 Omroeporkest en solist. 8.55 Radiojournaal. 9.10 Matrozenkoor. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Cabaretprogramma. 11.00 Berichten ANP, hierna: Pianovoor dracht. 11.30 Gramofoonmuziek. 11.4512.00 Orgelspel. Hilversum n. 301 m. 8.30 KRO. 9.80 NCRV, 12.15 KRO, 5.00 NCRV 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gereformeerde Kerkdienst. Na afloop: Gewijde muziek (gr.pl.). 12.15 KRO-orkest (Om 1.00 boekbespreking). 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen. 2.30 Gramofoonmuziek. 4.05 Causerie „Leven en streven van onze troepen in de Buitengewesten" (gr. opn.) 4.30 Ziekenhalfuurtje. 4.55 Sportnieuws. 5 00 Gewijde muziek (gr.pl.) 5 20 Nederduits Hervormde Kerkdienst Ng afloop: Orgelconcert 7.45 Sportnieuws. 7 50 C&uscriö ^Handelsonderwijs en "examen 'voor de vestigingseischen". 8.10 Berichten ANPMededeelingen. 8.25 Gramofoonmuziek. 8.30 KRO-orkest, KRO-Melodisten en solisten, 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 KRO-orkest en de „Twlnkling Three". 10.30 Berichten ANP. 10.4011.00 Epiloog. MAANDAG 21 FEBRUARI 1938. Hilversum I. 1875 en 415,5 m. Algemeen Programma, verzorgd door fe AVRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Trio-concert en soliste. (In de pauzes Declamatie). 12.15 Gramofoonplaten. I.15 Kovacs Lajos-orkest en de Slnging» Babies (gr.opn.). 2.00 Omroeporkest en soliste. (In de pauze; Declamatie). 6.30 AVRO-Dansorkest 7.05 Pianovoordracht. 7.35 „Amerika en zijn menschen door de oogen van een vrouw", causerie. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 Concertgebouw-orkest 9.15 Radio-tooneel. 10.30 Gramofonplaten. II.00 Berichten ANP, hierna tot 12.00 dans. muziek (gr.platen). Hilversum H, 801,5 m. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 Gramofoonplaten. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonplaten. Morgendienst. 11.00 Christelijke lectuur. 11.30 Gramofoonplaten. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 NCRV-Salonorkest en solisten. (In de pauze gramofoonmuziek). 2.00 Voor de scholen. 2.35 Gramofoonplaten. 3.00 Causerie „Wat de pot schaft". 3.30 Gramofoonplaten. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Gramofoonplaten. 5.15 Kinderuur. 6.15 Gramofoonplaten. 6.30 Vragenuur. 7.00 Berichten. 7.15 Vervolg vragenuur. 7.45 Reportage. Eventueel gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-berichten, Sportnieuws. 8.15 Samenkomst van het Leger des Heils. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Causerie „Om de ronde tafel". 10.05 Berichten ANP. 10.10 Hartvelt-kwartet. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Vervolg kwartetconcert. 11.2012.00 Gramofoonplaten. Hierna Schriftlezing. REUSACHTIGE SKI-BAAN In het stadion van Osaka (Japan). Men moest ge weldige hoeveelheden sneeuw uit de bergen aanvoeren om de ski-wedstrijden in dit sportpaleis mogelijk te maken. ooit kunnen vermeten om zich te verbeelden, dat iemand zooals hij den voet kon zetten in een wereld, zoo oneindig ver van hem verwij derd; dat hij hand in hand zou kunnen gaan met „haar ladyschap"? Hij verweet haar niets alleen zichzelven maar de Peter Cradd, die bij het krieken van den dag in het Hotel Criilon onder de dekens kroop, was het leven beu. HOOFDSTUK XXTV. Gedurende de eerstvolgende dagen volgde Peter Cradd de gewoonte van den intelec- tueelen toerist te Parijs. Hij bezocht het Louvre, wandelde in de Tuilerieën, brachT lange dagen in Versailles en Fontainebleau door, en keek zich in den Salon d'Automne de oogen uit. Hij liet zich dooi het Bois rijden, bezichtigde de Notre Dame en de Bastille, en keerde terug naar het Louvre, langen tijd vertoevende voor de meesterstukken, waar van zij het meest hield. Hij lunchte somtijds, maar dineerde altijd met Reggie, en weigerde beslist om hem op zijn nachtelijke zwerftoch ten te vergezellen. Zelfs op hun laatsten avond, bleef hij stijf op zijn stuk staan. „Je vergeet, beste jongen," zei hjj, terwijl zij aan hun koffie zaten, „dat wjj in leeftijd een generatie verschillen. Toen ik zoo oud was als jij, zouden die dametjes met hun valsche, maar bevallige wapens mij zeker bekoord hebben, en ook de genegenheid, die zoo gemakkelijk te schenken is." „Het is een soort vermaak," hernam Peter Cradd, „dat inslaat of niet inslaat. Ik heb het geprobeerd. Ik ben geen toonbeeld van zede lijkheid. Ik doe alleen graag waar ik zin in heb, en baad mij ongaarne in poeder en lip penzalf en allerlei smeerseltjes, terwille van een paar oogenblikken van twijfelachtig ver maak. Ik breek niet den staf over Jouw ge neratie. Reggie," ging h(j eenigszins verdrie tig voort. „Met dezelfde kansen zou ik eender geweest zijn als jij. maar mijn levensomstan digheden waren anders. Ik vraag mij alleen af, of iets hoogers, dat later kan komen opdagen, er niet door verknoeid .vordt." Reggie zuchtte. „Ik behoor niet tot hen, die altgd aan de toekomst denken," merkte h(j op, den kellner een wenk gevende. „Het leven is in zooveel dagen verdeeld, als In kleine waterdichte compartimenten, en ik maak van lederen dag wat er van te maken is. Misschien brengt de volgende iets beter, of misschien niet." „Je zult wel gelijk hebben," antwoordde Peter Cradd. „Toen ik mijn leven als bohé mien begon, was ik al een beetje vermoeid. Maar nu begin ik mezelf te leeren kennen, en dat ie van zeer groot belang. Vind je goed, dat wij morgen naar huis gaan?" „Het verwondert 'me dat je het hier zoo la g uitgehouden hebt, man," zei Reggie. „Ik ben het nagenoeg zat. Zorg jij voor biljetten, of doe ik het?" „We zullen den portier er voor laten zor gen. Ik ga naar de opera om de twee laatste bedrijven van „Louise te zien „En kom je daarna nog een glas champagne met ons drinken?" „Liever niet, als het je 't zelfde is," ant woordde Peter Cradd hoofdschuddend. „Met onwillige honden is het slecht hazen vangen. Ik heb mijn best gedaan, maar het is mijn genre niet. Ik weet wat ik wensch. Ik zal het nooit bereiken, maar toch maak ik mij dat wijs." Hij betaalde, en aan de deur namen zij af scheid. Twee uren lang luisterde Peter Cradd naar wondermooie muziek. Hij wandelde naar zijn hotel terug, den nagalm nog in zijn ooren, maar met een bitter glimlachje om de lippen. Hij wist zeer goed, waarom hij aan dezen zin voor het schoone een hartochtelijk voedsel gaf. Op héér onuitgesproken wensch was hij dien avond naar de opera gegaan. Met het streven om door haar oogen te zien. had hij de beroemdste meesterstukken bezichtigd en in z(jn hart bewaard. Het was omdat, hoe dan ook, de geestelijke stemming waarin deze dingen hem brachten, hem nader scheen te brengen tot haar, en aldus werden ze hem kostbaarder. Met groot verdriet kwam hij tot de zelferkenning dat hij ongeneeslijk was. H(j was te oud om zich te schikken in zulk een eigenaardige ramp als hem getroffen had. Hij was volkomen bereid tot iedere zelfkastij ding, omdat hij het ooit mogelijk geacht had, dat zij ooit vriendelijk tegen hem had kunnen blijven, anders dan uit aangeboren lieftallig heid, maar, zooveel hem betrof, was het kwaad geschied. Haar plaats in zijn leven, en alles wat zij vertegenwoordigde, zou onvervuld büjven. Hij lag 's nachts helder wakker deze din gen te overdenken. Nu en dan kwam hem bijna een brok in de keel, maar, de tamelijk droeve, onbewuste moed, die hem gedurende het martelaarschap van die vijfentwintig jaren had laten voortzwoegen, kwam hem nu te hulp om hem bij deze laatste ramp te sta len. Men moest voor zijn dwaasheden het ge lag betalen, en bij dat betalen, ondervond men heerlijke schadeloosstellingen. Het was nog een wonderschoone wereld, zelfs zonder de grootste aller gaven... Hij viel in slaap, droo- mende dat hij een helmstok in de hand hield; Large hanteerde het zeil en zij zeilden tegen den wind in naar het Zeemeeuwen Eiland, waar niets dan meeuwen waren... HOOFDSTUK XXV. Hun regenjassen tot aan de kin dichtge knoopt, wandelden George Barnslow en Peter Cradd eenige dagen later over het strand, door den piassenden regen, Hoewel het pas half vier was, was het licht van den vuur toren aan het einde van de Punt reeds ont stoken. „Hier zullen we maar omkeeren," stelde Barnslow voor. Hij beproefde een pijp aan te steken, maar het lukte niet. Op de kade waren slechts een paar vis- schers, die met hun booten bezig varen „Niet veel weertje Large," sprak Peter Cradd dezen aan. ,,'t Zal wel opklaren, meneertje," ant woordde de visscher monter. „Die mannen geven je menigmaal een lesje," merkte George op, met zijn vriend den weg naar diens woning inslaande. „Dat is de manier om kwade tijden onder de oogen te zien. Large wordt er gedurende de winter maanden door staande gehouden, vooral wan neer het weer te ruw is om te visschen." Toen raapte Peter Cradd al zijn moed bijeen. Dat was de gelegenheid, waarnaar h(j zoo verlangd had. Zij waren nu beschut voor den wind, hun lichamen gloeiden van inspan ning van het loopen er tegen in. Het gevoel van kameraadschap tuschen hen was nooit grooter geweest. „Barnslow, voor mijn vertrek naar Londen, verzocht je mij je als mijn vriend te beschou wen." „Je bent mijn vriend," antwoordde de an der onbevangen. „J(j bent voor m(j een gave des hemels geweest. Ik hoop voor mjj, dat Je nooit van hier zult gaan. Ik wensch het voor jou ook maar, daar zal ik niet verder op doorgaan." „Je denkt toch niet, dat ik mij eenzaam voel?" vroeg Peter Cradd. „Hoe staat het, in dat opzicht, met jezelf?" Barnslow nam de pijp, die nu brandde, uit zijn mond. „Ik ben een ander soort man," antwoordde hij. „Ik heb jouw afbeulend leven niet geleid. Ik ben sterk. Jij bent gespierd, maar op som mige plaatsen zwak en licht kwetsbaar, Pe ter Cradd. Jij hebt aan sommigze dingen meer behoefte dan ik. Jij kunt beter een vrouw om je heen hebben. Je loopt over van sentimentaliteit. Ik niet. Je zou sterker zijn, wanneer je iemand hadt, die op je kon steu nen. Dat weet ik niet voor niet heb ik, door jou onopgemerkt, je raadselachtige oogen schijnbaar in het ledige zien staren. Schijn baar, zeg Ik, want zij deden het niet zij za gen wel degelijk iets. Misschien weet ik wat het is misschien niet. Niettemin, ik wou dat je het kon krijgen." Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 14