GOUD! Belangrijk bericht!! Fa. P. A. de Zeeuw Firma G. macht in oorlogstijd! Predikbeurten BANDT Adverteeren doet verkoopen. Eén zijner groote aantrekkelijk heden in onze moderne dagen: Uit onze omgeving ZIET ONZE PRIJZEN Breewaterstraat 18 Telefoon 351 a ftlaat dan ecu dat gaattxuiq mee Hoofd van School no. 4. „Erkende Philips Service Station" LICHTSCHEPEN REDDINGBOOTEN VISSCHERIJ-BERICHTEN, etc. Weststraat 67 - Telefoon 714 FIRMA MOREE METZ EN CO. (LIBERTY) TAXI SAIMDERSE gratis voorkomen VAN GALENSTRAAT 117 Telef. 467 Een goed, waarmee, niettegenstaande of misschien juist dóór het vele, wat er in den loop der laatste jaren over is geschre ven, nog altijd op een vervaarlijke wijze jyordt omgerold, is het goud. Er zijn tijden geweest en die liggen nog niet zoo heel lang in het verleden waar in men er als het ware een magische waar de aan toekende. We zouden daarbij willen ■wijzen op het feit, dat de opvatting, dat door devaluatie, door het losmaken van het ruilmiddel van het goud dus, iets als een opbloei van het maatschappelijk leven zou kunnen worden verkregen, nog kersversch is, als is reeds herhaaldelijk gebleken, dat een opleving op een zoo gemakkelijke wij ze niet is door te voeren. Het goud wordt in dit geval eenigszins beschouwd als een blok, dat zwaar drukt op de economische gemeenschap en het is nog niet lang gele den, dat ook in ons land talrijke stemmen opgingen óm de samenleving van deze last te bevrijden. Dit is tot op zekere hoogte geschied, ook wij hebben onze devaluatie ge kregen. Aanvankelijk heeft dit voor enkelen eenig voordeel, voor anderen eenig nadeel opgeleverd en op het oogenblik is dit alles vermoedelijk reeds weer grootendeels ver geten. De toestand heeft zich gestabili seerd en onze gulden zit, via het stabilisatie" fonds, nog altijd even vast aan het goud als voorheen, zij het ook, dat ze een andere hoe veelheid edel metaal vertegenwoordigt, die overigens niet meer stabiel, doch verander lijk is. We zouden verder kunnen wijzen op de stemmen, die zoo dikwijls zijn gehoord uit de zoogenaamde goudarme landen en die aandrongen op een betere internationale verdeeling van het gele metaal. De geringe welvaart, welke men er aantrof werd veelal toegeschreven aan de geringe hoeveelheid goud bij de Centrale Bank en verre van een last, beschouwde men het hier dus als een groot voorrecht er veel van te mogen bezitten. Deze staten hebben vaak wanhopi ge pogingen in het werk gesteld om te trachten hun goudvoorraad te vergrooten, waarvoor dan invloed werd uitgeoefend op in- en uitvoer. Een uitvoersaldo, dat meen de men maar al te goed te weten, pleegt door goudzendingen te worden vereffend en om zulk een uitvoersaldo was het dus te doen. De import werd derhalve gedrukt, maar het resultaat was meestal averechtsch. omdat ook de export zienderoogen achter- luit ging. Men vergat daarbij vermoedelijk, dat goudvoorraden voor een goed deel be sparingen vertegenwoordigen en de spaar der bleek allerminst geneigd zijn reserve aan te tasten. Zoodat de bemoeilijking van den invoer zich niet anders kon openbaren, dan in een terugloopen van den uitvoer. Die spaarder van zijn kant, heeft er Iheel wat toe bijgedragen bet goud in een kwade reuk te brengen. Dooréén genomen is een spaarder zeer wantrouwend en in een tijd als die, welke wij thans beleven, was er voor hem dikwijls genoeg aanleiding zijn wantrouwen te laten blijken. Bij de minste of geringste aanleiding zegde hij zijn ver trouwen aan Frankrijk op om het aan En geland te schenken, vervolgens aan Amerika dan aan Nederland om ten slotte weer bij Frankrijk terecht te komen. Het goud reis de heen en weer op een wijze, die bijna de lachlust kon opwekken. Nu zou men zich kunnen afvragen of dit zoo ernstig was. Immers, zoo het goud in werkelijkheid van ondergeschikt belang was, zoo men er zich slechts op blindstaar- de gelijk we deze week in een artikel van Sir Henri Deterding konden lezen Wat voor reden kon er dan bestaan om zich over die reismanie van het goud zoo bijzon der druk te maken? Dat de diverse regeeringen, die hun goud zagen wegvloeien, daarover allerminst te spreken, waren, bewijst intusschen, dat zij aan dit metaal wel waarde toekenden. Ge lijk de goudarme landen deden, die hemel en aarde bewogen om hun voorraad te ver grooten en gelijk ook de devaluatielanden doen, die weliswaar het ruilmiddel hebben losgemaakt van het goud, maar die als re gel steeds een uitvoerverbod hebben afge kondigd voor edel metaal. Hoe men de zaak ook keert of wendt, er valt niet aan te twijfelen of algemeen hecht men zeer veel waarde aan het goud. Wat men heeft wenscht men te zehouden bij voor keur tracht men zijn voorraad te. vergroo ten. Waarom? Bij een en ander dienen we in het oog te kouden, dat goud is en blijft het internatio naal ruilmiddel en dat het als betaalmid del overal zonder eenige uitzondering wordt aanvaard. Dat de leer van de handelsbalans, die de laatste jaren door verschillende landen is toegepast, niet die voordeelen heeft opge leverd, welke de betreffende regeeringen er van hadden verwacht, spruit niet voort uit het feit, dat zij geen goud wenschten te ontvangen, doch uit de omstandigheid, dat de anderen niet verkozen hun goud in de aangeboden goederen om te zetten. Degene, die goud bezit, bezit daarmee de macht te allen tijde uit het buitenland dat gene te betrekken, wat hij wil. De opvatting, dat het goud noodig is voor een behoorlijke regeling van het binnen- landsch ruilverkeer, mag wel grootendeels als overwonnen worden beschouwd. Ver schillende rijken hebben bet reeds verschei den jaren practisch zonder edeJ metaal gedaan en het gaat zeer bevredigend. Wanneer we nu kunnen consta- teeren, dat niettegenstaande alles wat daartegen wordt te berde ge bracht, het goud in hoog aanzien blijft dan dienen we dat voor alles te bekijken in het licht van onzen tijd. Onze tijd nu is er een van oorlogsrusting van oorlogsdreiging, van totalitaire sta ten, waarin alles en iedereen wordt opgeof ferd aan de gemeenschap teneinde deze toch maar zoo sterk mogelijk te maken in tijd van oorlog. Van autarkie, die niet meer is ingegeven door de gedachte de welvaart te vergrooten, doch om het land onafhankelijk te maken van het buitenland in tijden van oorlog. Van voorraadvorming ten stotte al weer met het oog op een evenueelen oorlog. Alles wat de klok slaat is oorlog. Oorlog beheerscht de daden van iedere regeering, beheerscht onzen tijd. Het bezit van goud nu, beteekent voor raadvorming. Want het goud vertegenwoor- mgt de macht om in tijd van oorlog alles te kunnen betrekken uit het buitenland, wat men wil. Dooram is de manie van vele regeeringen om een zoo groot mogelijke goudvoorraad aan te leggen, niets verwonderlijks. Ze past geheel in onzen tijd. Want het is een oor logsmaatregel zonder meer. En het is niet te verwachten, dat hef goud in waarde zal dalen, zoolang de volkeren zich ten strijde blijven rusten op de wijze, zooals ze dat thans doen. - Eerst wanneer ze tot bezinning komen, wanneer ze zich weer bereid toonen in vre de te werken aan den opbouw van een nieuwe materieele welstand, zal.de rage voor het goud afnemen. Omdat een van zijn groote aantrekkelijkheden van heden, macht in oorlogstijd, niet meer als een noodzake lijkheid zal worden gevoeld. KOEGRAi JUILIANADORP. Directeur benoemd. Tot directeur aan de Coöperatieve Stoom- zuivelfabriek „De Vooruitgang" alhier, is be noemd de heer D. Kuipers, thans assistent aan de coöperatieve stoomzuivelfabriek te Donkerbroek. Uitvoering Landarbeiderswet. Ons werd medegedeeld, dat alhier in een vergevorderd stadium van oprichting is, een vereeniging tot verkrijging van plaatsjes of los land als bedoeld in den zin der Land arbeiderswet. In verband hiermede herinne ren wij ons nog de poging ongeveer 20 jaar geleden ook daarvoor in het werk gesteld, maar die toen geen resultaat opleverde. Sindsdien hebben een drietal personen zich individueel daapvocr ingespannen, met het gevolg, dat zii zulk een woning hebben en een vierde aanvraag is momenteel bij het gemeentebestuur in bespreking. Wij juichen deze poging om het bovenstaande te berei ken, van harte toe, en zien met belangstel ling het verdere verloop van een en ander tegemoet. CALLANTSOOG Opvolging poststation. Tot opvolgers van den heer en mevr. Vis ser zijn, naar we vernemen, met ingang van nader te bepalen datum, als postbode en kan toorhoudster benoemd, de heer en mevrouw Worp, thans te Midden-Beemster. Als ver moedelijke datum van vertrek van de familie Visser wordt 1 April a.s. genoemd. Men zal in Callantsoog de heer en mevr. Visser, die steeds met alles zeer hulpvaardig zijn, noode naar Julianadorp zien vertrekken. Centraal Genootschap voor Kin- derherstellings- en Vacantiekolo- nies. Donderdagavond heeft de afd. Callantsoog van het Centraal Genootschap voor Kinder- herstellings- en Vacantiekolonies haar jaar- lijksche algemeene ledenvergadering gehou den ten huize van den heer Jac. van Scheijen te Groote Keeten. Met inbegrip van het bestuur waren 13 le den aanwezig. Voorzitter de heer Jac. van Scheijen; secre taresse, vacature; penningmeesteresse mevr. Rehorst. De voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen worden voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. Ingekomen is een nieuw reglement, dat thans ook bepalingen bevat omtrent uitzen ding o.a. van katholieke kinderen. Een alge meene gedragslijn is nu gesteld, welke ge volgd zal moeten worden. Zoo noodig kan dispensatie van het hoofdbestuur verkregen worden. Voorts wordt bericht gedaan van de instelling van een z.g.n. garderobe, waar uit kinderen uit arme gezinnen bij uitzen ding zoo noodig en zoo mogelijk van klee- ren worden voorzien. Door de provincie wordt dit werk gesubsidieerd. Het batig saldo 1936 was f606.62. Inkom sten 1037 bedroegen f 127.40; de uitgaven f45.69. Zoodat 1937 sluit met een batig sal do van f688.33. Een en ander was in orde bevonden. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn mevr. Rehorst en den heer Jb. v. Scheijen. Wegens vertrek van mevr. Schut is een vacature ont staan, waarin moet worden voorzien. Mevr. Rehorst en de beer .Tb. v. Scheijen worden herkozen. In de vacature-mevr. Schut, wordt met 12 st. en 1 blanco benoemd mevr. Koerts. Bij de rondvraag informeert de heer S. Kooger of de heer Jn. Vos wederom het bo deschap op zich zal nemen. De voorzitter geeft hierop een bevestigend antwoord en maakt tevens van deze gelegen heid gebruik den beer Vos dank te zeggen voor diens werk. De heer Vos weet steeds het ledental op peil te houden. Hierna sluiting. WIERINGEN POLITIE. Verloren: een grijs wollen dameshand schoen met kap. Inl. bij den Gem.-bode. VERTREK Hr. V. D. MARK. Zooals wij dezer dagen vernamen is de heer v. d. Mark, Hoofdadministrateur bij de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzee werken alhier, in gelijke functie overgegaan naar de H.A.M. (Hollandsche Aanneming Maatschappij), met als standplaats Kaap stad (Zuid-Afrika). Met den heer v. d. M. gaat een zeer geacht ingezetene van Wie- ringen heen. In 1926 kwam hij reeds bij de oprichting van de M.U.Z. in dienst. Toen deze Mij. op volle capaciteit werkte had de heer v. d. M. ongeveer veertig man kan toorpersoneel onder zich. Hoewel hij de grootste toewijding en accuratesse van zijn menschen verlangde, stond hij als een recht vaardig en humaan chef onder zijn perso neel bekend. Ook van Regeeringswege werden zijn ver diensten erkend en werd hij in 1933 bij de officieele opening van den Afsluitdijk Wie- ringenFriesland benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Ook voor het pu blieke leven te Wieringen toonde de heer v. d. M. zijne belangstelling door o.m. zit ting te hebben genomen in de plaatselijke filmkeuringscommissie. Met den heer v. d. Mark verliest Wierin gen een van de laatste ingezetenen die een vooraanstaande positie bekleedde bij den bouw van den Afsluitdijk Wieringen-Fries- land. Wij wenschen den heer v. d. Mark van deze plaats alle goeds in zijn nieuwe werk kring. GENIEWERKEN. Nu binnenkort met de afbraak van het Hoofdkantoor van de M.U.Z. een aanvang zal worden gemaakt, zal vanwege de Genie op de vrijgekomen plaats de nog ontbreken de versperringen worden aangebracht. Wan neer dit werk dus ook klaar is zijn de prik keldraadversperringen dus geheel gereed. BENOEMING. In aansluiting op ons bericht van giste ren betreffende het vertrek van den heer •Tn. Bais, onderbaas bij de M.U.Z., kunnen wij thans mededeelen dat hij in gelijke functie is benoemd bij de N.V. Zanen Ver stoep, met standplaats Urk. Het is den heer Bais dus gegeven nog langer zijn krachten te mogen geven aan het groote nationale werk „de droogmaking der Zuiderzee". HOLLANDERS NAAR ZUID-AFRIKA. Van het onlangs bij de M.U.Z. ontslagen personeel zijn diverse menschen in dienst overgegaan naar de Hollandsche Aannemers Maatschappij, met als standplaats Kaapstad. Voor de betrokkenen een bof daar de H.A.M. bekend staat als een goed werkgever en Kaapstad bekend is om zijn bijzonder gunstig klimaat. VERBETERING TREINVERBINDINGEN. Met ingang van den Zomerdienst der Ned. Spoorwegen (15 Mei) zullen ook de autobus diensten van de N.V. Atbonta (fa. Naaste pad) ingrijpende wijzigingen ondergaan, vooral doordat thans alle treinen in Anna Paulowna zullen stoppen, waardoor wij meer treinverbindingen krijsren en bet dus voor Oost-Wieringen gunstiger wordt. Vrijdagmiddag is de hengst „Zonnevorst" per auto hier aangekomen, zooals in ons blad j.1. Vrijdag reeds vermeld. Voor ben die er belang in stellen vermel den we hier de herkomst van dit prachtige en kostbare dier. Vader is Grundstein (O.F.S.), Moeder is Rosmarie (O.F.S.) De vader van Grundstein is Grunewald (Old. S.) en de moeder Liebhaberin (Old. S) De vader van Rosmarie is Rittersporn (O.F.S.) de moeder Rotrud II (O.F.S.) De fokker van Zonnevorst is Joh. Luiken te Dijkhausen (O.F.) Eigenaar was J. E. Dijk en Zn. te Zwolle. ONGEVAL. Vrijdagmiddag was de visscher E. R. met zijn broers bezig een vischkamer bij Bree- zand te zetten. Toen ze hiermede gereed waren en ze wegvoeren geraakte de heer R. met zijn been verward in het touw waar mede een vlet achter het schip bevestigd was. Door de vaart van het vaartuig ging het touw stijf staan waardoor R. zijn been ernstig bezeerd was. Gelukig schoot het touw los en kwam de heer R. er naar om standigheden nog vrij goed af. Was het touw vast blijven zitten dan had hij on herroepelijk zijn been verloren. VERTREK. Naar wij vernemen heeft de P. Plooij, café houder alhier, te Lemmer een pand ge huurd waarin hij een soortgelijk bedrijf gaat uitoefenen. DR. HOEDEMAKER OVER „ZONNEVORST". Slotavond van den cursus „Vee- en Paardenkennis", georgani- seerrd door de afd. van de Holl. Mij. van Landbouw. De leider van den cursus, Dr. Hoe- demaker, acht het noodig allereerst de verheugende tijding te doen, dat een combinatie op Wieringen een hengst zal stationneeren, die tot de allerbesten behoort, welke dit jaar uit Oldenburg werd ingevoerd. Niet minder dap 5 provinciën loofden pre mies uit, indien deze hengst in haar gebied zou worden gestationneerd. En zulks zegt alles. De hengst „Zonnevorst" genaamd, zal nu te Hippolytushoef worden gestationneerd en krijgt dus de premie van de Prov. Noord- holland, groot f600. Het zal wel de moeite waard zijn dezen hengst voor de cursisten te demonstreeren. Wanneer de aankoop-combinatie dit goed vindt, kan dit a.s. Dinsdag 22 Febr. plaats vinden. Behalve de cursisten mogen ook andere belangstellenden bij deze beoordeeling aan wezig zijn. De heer Hoedemaker wil hierbij hulde brengen aan hen, die eindelijk hebben doorgezet om op Wieringen een inderdaad goeden hengt te krijgen. Mogen zij hierbij niet tevergeefs op de medewerking der fok kers hebben gerekend. Het is den spr. op gevallen, hoe gunstig de critiek dit jaar op de Utrechtsche keuring is geweest van den vorigen hengst „Vidello". Dan komt Dr. Hoedemaker tot een over zicht van dezen cursus. Hij roemt de animo der cursisten en gaat dan na welke stof alzoo is verwerkt geworden. De voorzitter der afd. Holl. Mij. van Land bouw zal den dank van den spreker aan het bestuur overbrengen. Hij vraagt zich echter af; waarvoor? Spr. is zeer erkentelijk voor de wijze, waarop èn leeraar èn cursisten hun taak hebben opgevat. Spr. hoopt dan in den volgenden herfst een vervolgcursus te orga- niseeren en tevens, dat men de genoten leer stof in praktijk zal kunnen brengen. Den cursisten wordt verzocht alle mede werking te willen verleenen bij de exploitatie van den hengst, die van een eminent belang is voor de paarden-fokkerij op Wieringen en omstreken. En hiermede behoort deze cursus weer tot het verleden. Een jaarfeest. Onder groote belangstelling vierden de meisjesvereeniging „Niet in eigen Kracht" en de jongelingsvereen. „Pro Rege", in de zaal van den heer Engel te Hippolytushoef hun jaarfeest; de leiding berustte bij den heer J. van Eerden. Het programma was zeer gevarieerd; be halve lezing van de jaarverslagen, werd door den heer Bielek een inleiding gehouden, ge titeld: „Tegenstellingen." Voordrachten, samenzang, etc., wisselden elkaar af; mej. Borgdorf sprak over: „Jezus' rondwandeling op aarde"; er werd gefelici teerd. Eerst om twee uur ging de voorzitter der jongelingsvereeniging, de heer J. Terpstra. tot sluiting over, waarna de heer Van Eer den nog liet zingen Psalm 75:1 en voor ging in dankgebed. ANNA PAULOWNA BREEZAND. DE BOLBLOEMENTENTOONSTELLING. Bijzonder goedgeslaagde bolgewassen. In aansluiting op ons verslag van de ope ning der bolbloemententoonstelling elders in dit nr., vermelden we hiermede de win naars van de prijzen voor de bijzonder goed geslaagde bolgewassen. Deze zijn: N.V. Homan en van Oosten, groote zilv. med., aangeb. door de Neutr. Middenst. Ver. A.P., voor Evt. Golden Chief; idem, groote zilv. med., aangeb. door de erven II. Trip „Beton Mij.", voor Evt. Olympiade; N.V. v. h. G. A. Preijde, gr. zilv. med. aan geb. door den heer J. Saai, Wieringerwaard, voor Evt. Yellow Wonder; idem, gr. zilv. med. aangeb. door Jb. Borst, Breezand, voor Dvt. Marechal Niel. D. de Rover, gr. zilv. med. aang. door de R.K. Middenst. „Hanze", A.P., voor T.T. Kor- neforus; J. F. v. d. Berg, gr. zilv. med., aang. door den heer B. Zon, A.P., voor T.T. Elmus; N.V. Homan en van Oosten, gr. zilv. med. aang. d. F. J. M. Pinxter, Schoorldam, voor E.N. Sarchedon; idem, gr. z. med., aang. d. N. Swakman, Schagen, voor E.N. Carlton; J. F. v. d. Berg, bronzen medaille, aang. door de Kamer van Kooph., Alkmaar, voor T.T. Rose Beauty. ZONDAG 20 FEBRUARL Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, vm. 10 uur, Ds. Vorstman. Den Oever. nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef. vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. ALKMAAR, 18 Febr. Kaasmarkt. Aangevoerd 29 stapels, zunde 41.000 kg.: Fafriekskaas kleine f 24 per 50 Kg. Handel vlug. ALKMAAR, 18 Febr. Kaasbeurs. KL Edammers 40 plus, aan bod 1290 stuks, verkocht 960 stuks, midden- prijs f 2222.50, hoogste prijs f 23. Com missie 40 plus aanbod 145 stuks, verkocht 60 stuks, prijs f 23.—. Ed. Kruid, aanb. en verk. 190 stuks prijs f 23.50 per 50 Kg. To taal aanbod 1625 stuks, verkocht 1210 stuks Aanwezig 1 fabriek. WARMENHUIZEN, 17 Febr. Roode kool 3.60—6.50. gele kool 1.50—2.20, Deensche witte kool 1.802.80. Aanvoer: 51.000 Kg. roode kool, 8700 Kg. gele kool, 6300 Kg. D. witte kool. ALKMAAR, 18 Febr. Op de heden gehouden Graanmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 17 HL voer- larwe 7.50—8, 23 HL rogge, priis niet geno teerd; 62 HL gerst 6.907. gerst chev. 7.25 8 en zaaigerst 8.80: 204 HL haver 6.506.90, zaaihaver 8.30; 53 HL. boonen, w.o. paarde f 8 (zaai f 11.25), bruine f 911, duiven 9.90 10.25 en witte boonen 1623; 2 TIL. diver sen en 15 HL. karwijzaad. prijs niet geno teerd; 30 HL blauwmaanzaad f 44; 60 HL. erwten, w.o. kleine groene f 8.60—9.85 en grauwe erwten f 1328. Totaal aanvoer 466 H.L. Alles per 100 K G. Handel stug. BROEK OP LANGENDIJK. 19 Febr. Uien f 12.10—13, driel. f 11.20—11.40, gro ve f 12.60, stek f 5.808.40, peen f 2.40—3, kl. peen f 11.70, kroten f 3.904.20, roode kool f 3.70—6.10, gele kool f 1.50—2.50. NOORDSCHARWOUDE. 19 Febr. Bevel. 2.60, uien 12.40—12.90, drielingen 10-10.70, grove 12.20—12.70, gele nep 6.70, peen 2.402.90 Kroten f 1.20—3.50, roode kool f 3.40-5.90 taaie gele kool f 3.303.80, gele kool f 1.50 —2.60, D. witte kool f 1.70—2.20. CARBONADE LAPPEN STUKJES GEHAKT EN POULET KALFSVLEESCHBEENEN 20 ct. per pond. 3 pond voor 55 ct. 30 ct. per pond. 3 pond voor 55 ct. 40 ct. per pond. 30 ct. per pond. 3 pond voor 85 ct. 8 ct. p. pond. 3 pond voor 20 ct. WIJ ZIJN TOCH GOEDKOOPER WIJ VREEZEN GEEN CONCURRENTIE Zeer groote verscheidenheid in di verse prijsklassen. Ga se zond*» eenige verplichting zien bij fvaiA' den Helder Koningstraat Burgemeester en wethouders van DEN HELDER roepen sol licitanten op naar de betrek king van Vakken a tot en met k. Sollicitaliestukken in te zen den aan den Burgemeester vóór 27 Februari 1938. Het meldt aan bezitters van Philips-Radio- Apparaten e.a„ b.v. type 461 A, type 667 A, 695 A, etc., dat zij vanaf heden de golfband ingebouwd kunnen krijgen voor de ontvangst van de Vraagt prijs en condities aan: Te koop eenige in goeden staat zjjnde RIJWIELEN. Tel. 649. Hiermede berichten wij aan onze geachte clientèle dat de groote Stalen- Collectie ZOO BEKEND VAN ONZE VOORJAARS EXPOSITIE, VANAF HEDEN TOT EN MET 25 FEBR. IN ONZE ZAAK GEHEEL VRIJ BLIJVEND IS TE BEZICHTIGEN MAISON PIJPER, KONINGSTRAAT biedt U STADSTARIEF 25 cent NAAR BUITEN 5 cent per K.M.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 7