ROOK m 4 TRIUMPH DE BESTE 1 CENT K R y DSW© ©B P P y IIIL SIGARET Superschoenen (GlWIIJfl ©I li|©SC©PiM? H.W. ZEGEL Texelsch nieuws Dat wat U niet ziet is 'tbelangrijke! Saterdag 19 Februari 1938 Derde Blad fllaltoJA&cdeA: Brodway melodie cytL-7AeaJUb: De man die een ander was Witte BioAca&p: De ICS.K» feestavond Texel Persil blijft steeds Persil! De prijs kan nimmer zakken De prijs staat in verband Met den inhoud van de pakken Dc wijndiefstal Burgerlijke Stand Den Burg Ingekomen personen Vertrokken personen Uit het politierapport &o-omuLaMJ£ifrierL Toen Metro Goldwyn Mayer in 1929 zijn ,erste „Broadway Melody" maakte, die tevens de eerste groote muzikale geluidsfilm in haar soort was, schiep deze firma daarmee een soort traditie. „Broadway", de beroemdste gjriusements-straat van New-York en daar door misschien van de heele wereld, is een begrip1 een schittering van licht, onschul dig vertier en daarnaast, in de schaduwzon van de wereldstad, de jongeren, zoekend naar werk, hopend op roem. „Broadway Melody" werd niet minder een begrip: het begrip eener revue-film, met groote shownummers en tal- looze afzonderlijke „act3". pe „Boadway Melody 1936" bracht echter eensklaps vernieuwing, in elk opzicht. Nieuwe gezichten, nieuwe kansen voor jongeren, een geordende „story" en met het volle behoud van alle uiterlijke pracht en praal meer comedie, meer pit en oorspronkelijkheid van dialoog. Tal van sterren treden in de „Broadway Melody 1938" andermaal en in hetzelfde soort jonge, frissche, charmante verhaal op. Maar Metro Goldwyn Mayer heeft daarnaast aan nieuwe krachten hun groote kans gegeven: dat zijn het duo Sophie Tucker, Amerika's „red hot Mamma", welbekend van het inter nationale cabaret en van tallooze gramofoon- platen, maar voor de film debuteerend, samen met de 14-jarige zangeres Judy Garland, die in Amerika zoo kenschetsend de „Tucker in her Teens" genoemd wordt en die inderdaad over een „millioen volt persoonlijkheid" be schikt. Van haar is het thans reeds beroemd geworden liedje „Dear Mr. Gable", een soort ode aan Clark Gable, die zij in deze film zingt. En voorts George Murphy, een nieuwe Fred Astaire en even veelzijdig: zanger, tapdanser, komisch acteur en tevens goed karakterspeler. Overigens volgt deze „Broadway Melody" het nieuwe principe om veel humor in den dia loog te leggen en ook de variété-nummers soms op eenvoudige en harmonische wijze in het gegeven in te lasschen. Zoo worden de B?eds van gramofoonplaten en jazzmuziek bekend geworden nieuwe songs van Nasio Herb Brown en Arthur Freed in deze film grootendeels als onderdeelen van de char mante handeling en in hetzelfde decor ge bracht. Er wordt van verteld, dat het w44r gebeurd is. In het begin dezer eeuw, toen het in Amerika zoo mogelijk nóg ruwer toeging dan heden ten dage, toen het gangster- dom reeds uitgevonden was, en de elec- trische stoel een behoefte. Een tijd, vol rumoer van een jong volk, dat bezig is zich te cultiveeren, maar dat zoo bij tijd en wijle nog wel eens struikelt over de barricaden. Het is het verhaal van een „gang", die zich heeft gespecialiceerd op het kraken van banksafe's, op het inbreken in overi gens hermetisch gesloten kluizen. Geen bank is er veilig en hoe de heeren het klaarspelen is een raadsel. Met name wel voor den President van de Vereenigde Staten van Noord-Amerika en deszelfs ministers, die met de handen in het haar zitten en zich er van bewust gaan wor den, dat hier de zoo zeer geroemde Staatsveiligheid danig aan het wanke len is. Ban wordt, als laatste redmiddel, een jong officier door den President persoonlijk ge ïnstrueerd om te trachten de bende te ont maskeren. Daartoe zal het noodig zijn zijn identiteit niet alleen te verbergen, doch ook, zelfs in de meest critieke momenten, te loo chenen. Be jonge officier geeft de belofte en gaat op weg, teneinde het spoor van het gespeciali seerde rooverdom, dat de Staten onveilig maakt, te zoeken. Als wij u nu vertellen, dat in deze film als hoofdpersonen optreden niemand minder dan Robert Taylor, Victor McLaglen en Barbara Stanwijck, dan behoeft hieraan wellicht niet veel toegevoegd te worden. Alleen, dat het een vervaarlijk knappe film geworden is. Een film, met een summum van spanning, geladen met sensatie van het beste soort en overgoten met een waarlijk allerliefst sausje sentiment, dat in dit geval allerminst stoort. Integendeel, het past volkomen in het kader van den tijd en het milieu, waarin zich dat alles afspeelt. Beze film zal u niet alleen amuseeren, maar ook boeien. Want er zit een massa goeds in, terwijl men een bijzonder goeden kijk krijgt °P het Amerika van het begin dezer eeuw. ®en film dus, die spel en tijdsbeeld tezamen laat zien in een welhaast ideale combinatie. In het bijprogramma draait „Hollywood- Cowboy", waarin men Georg O'Brien ziet op treden. Natuurlijk als lasso-virtuoos, als CINE-EN FOTO HANDEL KONINCjSTDAAT 73. TELEFOON 279. LSMTWIKKFI.FN- AFDDUKKFN-VEBSROOTÉN cowboy, als minnaar van een schoon meisje en als belager van een troep „slechtaards". Een film van het even oude als beproefde recept. Wie zich nog kan vermaken met een rob bertjes honderd procent wild-west, hjj ga het zien. Net als vroeger en even pittig 1 Mevrouw Bljjft Ontbijten. Wat het programma van de „Witte' be treft, als hoofdfilm wordt hier gedraaid de R.K.O.-film „Mevrouw blijft ontbijten" (Breakfast for two") met in de eerste rollen niemand minder dan Barbara Stanwyck, Her- bert Marshall en Glenda Farrell. Deze rolprent, welke vervaardigd werd door Alfred Santell, behandelt op geestige wijze de pogingen van een rijk meisje om van een charmanten nietsnut een echten man te maken. Gezien de sterk bezette cast mag men aannemen, dat hier inderdaad sprake is van een goede R.K.O.-film. Behalve „Breakfast for two" wordt gegeven „De Opstandige Vrouw", met Katharina Hepburn in de hoofdrol. Ook haar naam garandeert een vlotte film. Dinsdag begint de plaatsbespreking. A.s. DonderdagK.S.K.-feestavond en met nadruk wijzen wij nog eens op het feit, dat Dinsdag reeds de plaatsbespreking hier voor begint. Wij adviseeren hen, die dezen feestavond willen meemaken, zich vooral zoo spoedig mogelijk van plaatsbewijzen te voorzien, daar het niet denkbeeldig is, dat er voor dit K.S.K.- feest een groote mate van belangstelling zal blijken te bestaan. Zooals bekend bestaat het voornaamste programma-onderdeel uit de film „Modern Times", de laatste productie van Charley Chaplin, waarin hij samenwerkt met Paulette Goddard. Een film van kwaliteiten, geschikt voor alle leeftijden. Eveneens verleent zijn medewerking profes sor Samier Hoafiem, den grooten magiër, terwijl er voorts o.a. een uitstekend bij programma gedraaid zal worden. De toegangsprijs voor dat alles is bekend. Alles inbegrepen de somma van30 cent. Laat dit buitenkansje uw neus niet voorbij- ZTTTVELKOOKDEMONSTRATIE ZUTVELCURSUSSEN OP TEXEL Uitgaande van de Ned. Zuivelcentrale zullen te Den Burg in hotel „Texel" Zuivelkookde- monstraties gegeven worden op Donderdag 24 Februari a.s. en wel des middags van 35.30 u. en des avonds van 7.3010 uur. Iedere be zoekster ontvangt gratis enkele proefjes van speciale zuivelgerechten. Bovendien zullen en kele propagandafilms worden vertoond. De toe gang is vrij. Verder bestaat het voornemen om op nader te bepalen dagen te Den Burg in het z.g. „Glazen Paleis" Zuivelkookcursussen te houden. De cursussen zullen bestaan uit 3 les sen van elk ongeveer 2.30 uur. Het lesgeld, dat zal bedragen slechts 30 cent per cursus, zal voor niemand een bezwaar zijn, terwijl er stellig omtrent het gebruik van zuivelproducten veel te leeren zal zijn. ZONDAG 20 FEBRUARI 1938. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg v.m. 10 u. Ds. Visser. Oosterend v.nj. 10 u. Ds. A. W. Kok. De Waal v.m. 10 u. Ds. v. 't Hooft. Den Hoorn v.m. Ds. Moen. De Cocksdorp v.m. 10 u. Ds. Salm. Zuid-Eierland n.m. 3 u. Ds. Salm. De Koog n.m. 7.30 Ds. van 't Hooft. Oudeschild v.m. 10 u. Ds. Scholte. Geref. Kerk. Den Burg (Geb. Fanfare v.m. 10 ui Ds. v. d. Leer, n.m. 3 u. Cand. Wouda. Oosterend, v.m. 10 u. Cand. Wouda, n.m. 3 u. Ds. v. d. Leer. Geref. Kerk H. V. Oosterend v.m. 10 u. en n.m. 3 u. Ds. E. Kok. Doopsgezinde Gemeente. Ooster end v.m. 10 u. Dr. Vis. Den Burg n.m. 7 u. Dr. Vis. Kerkbus v. d. Koog. Leger des Heils. Zaterdagavond 8 u., Straatzang Den Burg. Zondagmorgen 7 u. Bidstond. Zondagmorgen 10 u. Heiligingsamenkomst. Zondagmiddag 4 u. Verblijdingsamenkomst. (Geleid door de Korpskadetten). Zondagavond 8 u. Verlossingsamenkomst. Jeugddiensten. Zondagmorgen 9 uur, Handleiding. Zondagmiddag 12.30 Compagniesamenkomst. Zondagmiddag 5 u. Heilsamenkomst. Clinge Doorenhos. Naar aanleiding van een ter plaatse ver spreid bericht, als zouden de opvarenden van de Tx II de hoofddaders van dezen wijndiefstal zijn, deelt men ons van bevoegde zijde mede, dat slechts een klein gedeelte (30 1) door hen zou zijn medegenomen en de resteerende 400 I, hetzij door lekkage verloren of door anderen meegenomen, doordat het vat een dag en een nacht onbeheerd is blijven staan. In elk geval is en blijft er nog pl.m. 400 1 weg en voor zoover de huiszoekingen op Texel geen succes gehad hebben, blijven er nog ge noeg gnuivende Texelaars achter, die rustig hun onrechtmatig verkregen zure wijntje ach- terover kunnen wippen. Van uitdeeling der wijn door de bemanning, zoo deelt men ons mede, is geen sprake ge weest. van 13 tot en met 18 Febuari 1938. GEBOREN: Dirk, z.v. Willem Jaoob Eel- man.en Neeltje Lap. OVERLEDEN: Wilhelmus Josephus Derni- son, 67 jaar, weduwn. van Lucia de Wijs. Bouke Kramer, r.k., van Bolsward naar Binnenburg 10, Den Burg; Augustinus Bakker, r.k., van Petten naar Molenlaan, De Cocks dorp; Johannes Bastiaan Koopmans, Ned. Herv., van Ellemeet naar „Zeeburg", De Cocks dorp; Hendrik van den Brink, geref. g., van Midswoud naar Weststraat 27, Oosterend; Pieter Kikkert, Ned. Herv., van Amsterdam naar Schilderseind 54, Den Burg; Maartje Dros, van Zuid-Afrika naar Oudeschild. Christina van der Zwaag, van Schildereind 6a naar Heerenveen; Hillegonda Vinken, van Parkstraat 20 naar Den Helder; Willem Smit, r.k., van Oudeschild 134 naar Wervershoof; Jacobus van der Zee, van De Koog 83a naar Leiden; Trijntje Boon, van De Cocksdorp 61 naar Den Helder; Margaretha Rupprecht, van De Koog naar Duitschland. POLITIE. Gevonden: 1 rijwielplaatje, 1 zadeldekje en 1 portemonnaie. Groot aantal inzenders. Onze derde kruiswoordpuzzel in dezen win ter heeft er een zeer groot aantal abonné's toe gebracht een oplossing in te zenden. Het aantal inzendingen bedroeg tenminste niet minder dan 187! Dit is, voor zoover we kunnen nagaan, een plaatselijk record. Waar de animo voor deze rubriek zoo groot blijkt te zijn, hebben wij gemeend, de kans op een prijs iets grooter te moe ten maken. Weliswaar gaat het in de eerste plaats om de aardigheid van het puzzelen zelf, maar tenslotte is 't ook leuk als men er wat mee winnen kan. Daarom hebben wij bepaald, dat telkens wanneer het aantal goede oplossingen meer dan honderd bedraagt, wij een tweeden prijs zullen toekenen van één gulden. Deze week bedraagt het aantal goede op lossingen 127, dat wil dus zeggen, dat er 58 abonné(e)'s waren, wier puzzle niet in orde was, d.i. niet minder dan ongeveer 31 Toch heeft niemand zich er over beklaagd, dat de opgave moeilijk, laat staan té moeilijk was, Integendeel, enkele inzenders betoonden bijval en vonden dit nu echt een raadsel „voor ieder een". Van de goede inzenders van deze week ko men er dus twee in aanmerking voor een prijs. De rijksdaalder werd gewonnen door: Mej. D. Lugtenborg, Schagenstraat 100. En de nieuwe prijs van één gulden door: Wed. Ch. A. P. Beukenkamp, 2e Vroon straat 47. De beide „zilveren medailles" liggen op ons bureau ter beschikking! De meeste fouten werden gemaakt met 100 verticaal, waarvoor velen invulden „Biesmat" in plaats van „Biervat". Een biesmat kan toch geen verpakking voor een vloeistof zijn Verschillende inzenders maakten opmerkin gen over 13 verticaal: ukelele. Men meende, dat dit tokkelinstrument geschreven moest worden als volgt: ukulele. Koenen's woorden boek geeft echter aan: ukelele. Het is natuurlijk mogelijk, dat andere woor denboeken ukulele geven. Correspondentie. P. de L. Uw oplossing van het kruis woordraadsel van vorige week was wel dege lijk foutief. Voor 13 verticaal had U inge vuld „trapper". Gevraagd werd echter „trek ker". N. M. v. d. G. Dank voor Uw kruis woordraadsel. Wellicht, dat we 't t.z.t. eens zullen opnemen. Goede oplossingen ontvangen van. Mevr. G. B., Wed. F. Q., C. R„ den Burg; Mej. R. v. B.; W. B.; J. F. H.; A. v. d. S.; M. M.; J. E. V.; J. K. Kz.; S. P.; F. S.; F. J. M.; A. V.; C. J. B.; G. J. A. de J., Mej. R. K.; J. N.; J. W.; H. B. N.; W. C. de V.; L. C.; J. v. B.; J. S.; J. O.; W. S.; mej. G. T.; M. L.; Mej. C. v. d. P.; Mevr. C. V.; D. v. d. V.; M. B.; Mej. W. A.; G. S. K.; J. A.; J. G. K.; C. G.; G. L. L.; H. H.; J. S.; J. J. V.; P. H. K.; Mevr. A. M. de V.; Mej. J. G.; Mej. H.; Mej. S. M. W.; W. M.; Mej. M. T.; C. B.; Mevr. J. L. E. M. W. B.—D.; B. S.; M. Z.; Breda; Mej. A. H.; P. K.; C. L. K.; M. N.; j. A. B.; F. J. K.; A. v. B.; H. A.; J. G.; N. H. F. S.; Mej. M. C.; G. A. M.; Mej. T. ter B.; Mej. I. L.; J. K.; A. H; A. B- G. V.; H. V.; F. den D.; J. S.; M. de J.; A. K.; H. F.; J. D.; C. M. G., Hilversum; J. H. van K., J. H. D., Y. V., J. P.; C. de G., Mej. A. de B., Mevr. M.; Den Haag; mej. D. L.; J. V.; J. 't H.; J. S.; Mej. J. G.; C. van E.; Mej. C. V.; H. B.; Mej. M., A. B.; G. H.; Mej. J. A. R.; J. D.; N. M. v. d. G.; Mevr. S.; A. B.; W. S.; Wed. K., G. de B.; Mej. J. v. V.; P. de H.; A. J. B.; F. J. O.; N. G.; A. T.; J. L. P.; Mevr. J. C. v. d. O.C.; W. O.; W. R.; J. K.; J. P. v. B.; M. C. v. d. L.; Mej. C. E. G.; A. H.; H. W. A. van A.; Wed. Ch. A. P.; A. L.; J. v. E. G.; Mevr. A. C. H.; Mevr. C. van S.; Mej. E. W.; G. F. De oplossing van het raadsel van de vorige week is: Horizontaal. Vlinder, bron, Oder, bles, Esau, ion, kol, tak, e.k., kapel, te, lam, pet, va, reëel, re, Ada, rel, bijl, telg, oase, moer, prat, eboniet. Verticaal. Vren, los, in, do, Ede, rest, blok, raat, bier vat, pop, ukelele, kamer, lepel, kar, lel, adem, een, rijst, aloë, baat, g.e.b., ore, r.o., pi. NIEUW KRUISWOORDRAADSEL. En hier volgt tenslotte het kruiswoordraad sel van deze week. Denkt er aan: naam óók vermelden op het papier, waarop de oplossing voorkomt. Daar dit verzuimd was, moesten 2 goede oplossingen buiten de prijsbepaling blij ven. Inzendingen uiterlijk tot Donderdagmor gen 9 uur. 11. Horizontaal. 1. Olm. 4. Inlandsche boom, die duurzaam hout levert. 7. Opvolgende reeks van standen in de maatschappij. Landbouwwerk tuig. 13. Bewoner van een land in Europa. 14. Bijwoord. 15. Kraan, bolleboos. 17. Zoogdier. 18. Orgaan. 19. Tocht. 21. Amsterd. kiosken onderneming (afk. 22. Besteldienst. 23. Zangstuk. 24. Laagste party in muziekstuk. 25. Bergplaats. 26. Deel van een ge raamte. 28. Deel van een wiel. 29. Boodschapper. 31. Commando. 32. Klaar. 34. Ledig. 35. Vischgerei. Vertikaal. 2. Lengtemaat. 3. Grieksche God der weiden en bos- schen. 4. Hulde. 5. Titel. 6. Rivier. 8. Verpakking. 9. Fraai gewaad. 10. Insect. 12. Gedruisch. 14. Onmisbaar. 16 Een weinig meer dan niets. 18. Verfstof. 20. In orde. 21. Uitroep. 24. Danspartij. 25. Prul. 27. Kaal, naakt. 29. Schel. 30. Eik. 32. Georganiseerd overleg. 33. Noot. HIJ VOND HET HUIS TOCH BETER Gisteren maakten wij melding van het feit, dat een minderjarige knaap het ouderlijk huis verlaten had. Hij is bereids weer teruggekeerd in de overtuiging, dat het daarbuiten ook niet alles is WIE VERLOOR EEN DAMESFIETS? Aan het adres Wachtstraat No. 13 is een gevonden oud damesrijwiel terug te verkrij gen. DIEFSTAL VAN LIJFGOED OPGEHELDERD. Door de Rijkspolitie werd, in samenwerking met de Heldersche politie, een man aange houden, die er van verdacht werd in den nacht van 7 op 8 December j.1. zich schuldig te hebben gemaakt aan diefstal van lijfgoed van een drooglijn bij een bewoner te Juliana- dorp. Het bleek, dat de man een deel aan het lichaam droeg, terWijl een ander deel in den woonwagen gevonden werd. Hij heeft zijn mis drijf bekend. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt, u., 18 Febr. te Southampton. Poelau Tello 18 Febr. te Rotterdam. Johan v. Oldenbarnevelt, u., 17 Febr. te Co lombo. Theseus 18 Febr. te Amsterdam. Marnix van St. Aldegonde, t., 17 Febr. van Algiers. Poelau Roebiah, t., 18 Febr. v. Port Said. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Bodegraven, t., 13 Febr. van Corral. Ganymedes 18 Febr. van Haifa. Orestes, t., 16 Febr. van Callao. Orpheus 18 Febr. van Uddevalla. Simon Bolivar 18 Febr. van Amsterdam. Wilhelm Russ pass. 18 Febr. Holtenau. Merope 18 Febr. te Amsterdam. Nereus 18 Febr. te Gdynia. Simon Bolivar. 18 Febr. van Amsterdam Agamemnon 18 Febr. te Rotterdam. Ajax 17 Febr. van Vigo. Aurora 17 Febr, te Dubrovnik. Barneveld, u., 17 Febr. Azoren gep. Colombia, t, 16 Febr. van Barbados. Cottica, t., 17 Febr. van Plymouth. Crijnssen, t., 17 Febr. van Havre. Fauna 17 Febr. te Trapan. Hermes pass 18 Febr. Gibraltar. Odysgeus 17 Febr. van Oporto. Orion pass. 18 Febr. Gibraltar. Saturnus 18 Febr. te Rotterdam. Triton 18 Febr. van Hamburg. Ulysses 17 Febr. van Thessaloniki. Venus 18 Febr. te Hamburg. Vesta 17 Febr. van Istanboul. Vulcanus 18 Febr. te Antwerpen. HOLLANDAMERIKA LIJN. Lochkatrine 17 Febr. te Seattle. Blommersdijk 17 Febr. 12 u. 120 mtjl W. v« Land's End. Delftdijk 17 Febr. te Londen. London Exchange pass. 17 Febr. Scillyy. Spaardam pass. 17 Febr. Scilly. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk, t., 19 Febr. van Havre. ROTTERDAMSCHE LOYD. Baloeran, t., 18 Febr. van Port Said. Blitar, u., 18 Febr. Gebraltar gep. Kota Agoeng 18 Febr. van Rotterdam. Kota Nopan, t., 17 Febr. te Londen. Siantar 18 Febr. te Soerabaja. Baloeran, t., 22 Febr. te Marseille verwacht. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Ajax 17 Febr. te Manilla. Patroclus 17 Febr. te Londen. Antenor 18 Febr. te Penang. Maron 18 Febr. van Amsterdam. Memnon 18 Febr. te Suez. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Houtman 16 Febr. van Port Natal. Japara 16 Febr. van Batavia. Van Heutsz 16 Febr. van Batavia. Dat het model chic is, de afwerking keurig, het boven- leder zacht, ja, dat ziet U! Maar 't b e 1 a n g- r ij k s t e is dat, wat U niet ziet Het degelijke binnenwerk 1 Neem daarom geen risico, maar de degelijke (Keurcollectie De ska-combinatie) Voor betere schoenen bekend Den Helder IJ m u i d e n Hilversum Zeist Spoorstraat Kanaalstraat Havenstraat Slotlaan

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 9