Agenda Huisduinen behoudt zijn school K Gri< „HIJNHARDTJES' „Stormachtig Oranje feest op de „Java Qrootevreugde onder de bewoners van onze badplaats ou en vjriep Tweede Blad dUadisdeiuut Ongeveer 250 jaar schoolleven Prettig biljarten in „deToelast' Een vertrouwd en zorgvuldig expediteur: „ESONA" Ouderavond afcL „Centrum" Cabaret voor en door „Harmonie" Vertrek Flottielje-leider „lromp Druk geconvoyeerd Burgerlijke Stand van Den Helder mu-m—mmm Het zijn enkele simpele woorden „Huisdui nen behoudt zijn school", maar voor de bewo ners van het dorpje aan den voet van onzen vuurtoren, zijn deze woorden van een groote beteekenis. Het zou zijn of de kern van het dorpsleven was weggerukt, indien de school was opgehe ven. Maar nu, nu vlagt men op Huisduinen, en niet alleen van de openbare gebouwen, maar «iiverse bewoners toonen duidelijk door het uitsteken van het rood-wit-blauwe dundoek hun blijdschap met het voortbestaan van hun school. De vorige week kwam de beslissing van Gde. Staten en Zaterdag heeft men dit feit feestelijk gevierd. Een zeer oude instelling. De heer De Jong was zoo vriendelijk ons «nkele gegeven te verstrekken over de geschie denis der school en zoo blijkt, dat er reeds in het jaar 1700 sprake was van de Huisdui- tier school, wanneer of waar deze school is gebouwd is niet met zekerheid te zeggen. Wel, dat het huidige onderwijsgebouw in 1829 werd opgetrokken, vier jaar nadat de gouverneur van Noord-Holland Tets van Gou- driaan de zetel of het bestuur van Huisdui nen liet overbrengen naar Den Helder. En het was op de plaats waar de vroede vaderen gewoon waren bijeen te komen, n.L het stand huis, dat men het gebouwtje optrok. En hoe wel het niet zoo groot was als de tegen woordige, telde de school toch liefst 90 leer lingen. Husidunia, zooals de plaats toen ge naamd werd, telde toen ongeveer hetzelfe aantal inwoners als nu. De heer Niessink deelde nog mede, dat het niet de eerste maal is, dat men er over dacht om de school te laten verdwij nen. In 1896 had men eveneens deze onza lige gedachten, het zou toen echter niet alleen bij de school gebleven zijn, maar men wilde tevens de kerk, toen nog een houten gebouw, van den Huisduiner grond verwijderen. Het is ook vooral te danken geweest aan den vader van den teer Niessink, dat het schoolgebouw bleef bestaan, terwijl de kerk werd afgebroken en een steenen bedehuis in de plaats kwam. Het feest op Dennenheuvel. Dat ook de familie Kreuger ten zeerste met het wel en wee van hun dorp meeleven, kon den we Zaterdagmiddag weer bemerken. Fees telijk was het zaaltje van Dennenheuvel aan gekleed. Guirlandes versierden de zoldering en het geheel maakte een buitengewoon pret- tigen en gezelligen indruk. Het was dan ook niet te verwonderen, dat de kinderen in de beste stemming waren, ter wijl verschillende Huisduiner vaders en moe ders met opgewekte gezichten het geheel gadesloegen. De heer Sinjewel, het hoofd der school monsterde met warme belangstel ling het hem toevertrouwde kroost, die straks eens zouden laten zien en hooren, dat de Huisduiner school in alle opzichten kan wedijveren met soortgelijke instellingen in Pen Helder. Zoodra de burgemeester de zaal betrad, stoven op een teeken van hun „meester" de scholieren op en wordt het Wilhelmus gezon gen. Het was hierna, dat de hr. De Jong, de voor zitter van „Huiduiner Belang", de aanwezi gen, in het bijzonder de burgemeester harte lijk welkom hoet. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat de heer Ritmeester zich dezen middag vrij had kunnen maken. Er is blijdschap op ons dorp, want de school blijft gehandhaafd en U mijn heer de burgemeester hebt hier veel aan ge daan. U hebt tevens gezorgd, dat wij een goed burger van Huisduinen in ons midden mogen behouden, n.1. de heer Sinjewel en ik dank U hiervoor namens geheel Huisduinen. De heer Sinjewel spreekt zijn dank uit. Het is alweer gebleken, zoo zei het hoofd der school, dat het gemeentebestuur ten zeerste meeleeft met de belangen van Huisdui nen. Eveneens, dat het Huiduiner raadslid, die qua principe eigenlijk voor de opheffing van deze openbare school moest zijn, toch in alle opzichten heeft getoond de belangen van Zijn dorp in de eerste plaats voor te staan. In een algemeen adres aan het gemeente bestuur hebben wij onzen dank reeds over gebracht, maar ik kan toch niet nalaten om dit vanaf deze plaats nogmaals te herhalen. Ook brengt de spreker zijn dank uit voor het werk van den heer Feringa, den inspecteur van het Lager onderwijs, die eveneens veel heeft gedaan om het schoolleven te Huisdui nen te doen voorbestaan. Dat er meegeleefd wordt door groot en klein bleek duidelijk deze week, toen een viertal meisjes uit de derde en vierde klas bij mij kwamen met een zelf gecomponeerd lied een compositie waaraan ik maar heel weinig behoefde te veranderen. De heer Sinjewel laat het viertal ten too- heele verschijnen, die nu op een bekende me lodie het lied voorzingen. Het is te aardig om de woorden aan de vegetelheid prijs te ge ven en zoo laten wij hieronder dit blijk van liefde voor hun school, die deze Huisduiner jongens en meisjes bezielt, volgens. Wat zijn we nu blij, dat de school blijft bestaan. Hoera voor de school van Huisduinen, e hebben op de school steeds ons best ge- daan, Dp onze school te Huisduinen. Wij hebben nu feest en pret voor tien, Dat kan iedereen wel aan ons zien. Hoera voor de school van Huisduinen. Onze school, die bestaat al zoo heel erg lang Hoera voor de school van Huisduinen. Wij laten nu hooren een vroolijk gezang, Hoera voor de school van Huisduinen. En nu hij niet weggaat, die fijne school, Nu hebben wij samen pret en jool En schalt langs huis en tuinen: Hoera voor de school van Huisduinen. Het is te begrijpen, dat deze jongedames een allerhartelijkst applaus ten deel viel. Het was hierna aan professor Mellorini om de jeugd van zijn toovenaarskunsten versteld te doen staan en we weten, dat het deze professor ten volle is toevertrouwd om de jeugd een paar aagename stonden bezig te houden. Vooral ook toen een vijftal kleinen om het best moesten zingen, was dit een bron van vermaak voor de toeschouwers en als klap op de vuurpijl noodigde de prof., de heer De Jong uit om een lied ten beste te geven, wat deze grif deed. Uit volle borst zong hij „Het lied van Huisduinen". Ondertusschen werden de kinderen ont haald op lekkers, wat natuurlijk bij zoo'n feest niet mocht ontbreken. De voorzitter van de Ouder commissie aan het woord. De heer Niessink neemt dan nog even het woord. Hij wijst op het geweldige enthou siasme, waarmee het bericht werd ontvangen, dat de school behouden bleef. Het is terecht, wat de heer Sinjewel hier over zei, n.1. ze vechten ervoor als voor hun leven. De heer Niessink sprak tenslotte de hoop uit, dat de school rijke vruchten mag blijven dragen en geeft eveneens de verzekering, dat zoowel de heer Sinjewel als de onderwijzeres Mej. Moorman steeds op de volle medewerking van de ouders mag rekenen. Ondertusschen laten de kleintjes zich niet onbetuigd. Integendeel zelfs de Fröbelschool komt op de planken om eenige liedjes ten gehoore te brengen. De leerlingen van de hoogere klassen geven tweestemmig eenige liederen ten beste en te oordeelen naar het applaus, waren de vaders en moeders over de ontwikkeling van de zangcapaciteiten van hun oogappels best tevreden. De Burgemeester aan het woord. Het plan was, zoo zei de heer Ritmeester, dat op vele dorpen de openbare school zou verdwijnen. Maar men is toch gelukkig tot de erkenning gekomen, dat deze kleine scholen wel degelijk reden van bestaan hebben. Als de kinderen naar de school in de stad moeten gaan en daar tusschen den middag over moeten blijven, dan wordt ook de band in het huisgezin zelf losser. Het is te begrijpen, dat U op Huisduinen uiting wilt geven aan Uw vreugde over het voortbestaan van de school en nu doet het mij zooveel genoegen, dat U juist met de kinderen en niet op een ouderavond dit feest viert. De heer Niessink heeft gezegd, dat het niet voor de eerste maal is, dat er sprake is van het opheffen der school, maar laten we aannemen, dat het wel de laatste maal geweest is. Deze school hier is voor mij de ware openbare school, zooals ik ze zie. Dat blijkt ook wel, omdat het gemeentebe stuur, waarin toch menschen zitten van verschillende richtingen, met algemeene stemmen het voorstel tot handhaving van deze onderwijsinrichting heeft aangeno men. Ik ben dankbaar, dat ik hier ben uitgenoo- digd en ik geef U de verzekering waar het mogelijk is U te blijven steunen. Na deze hartelijke woorden gaat een hoeraatje op voor den burgemeester. Ze zijn nog doorgegaan met het feest, groot en klein, en het zal langen tijd voor ieder Huis duiner, wanneer hij langs zijn schoolgebouw loopt en de kinderen hoort zingen of de stem van den meester hoort, opnieuw een vreugde zijn, dat zijn school behouden is gebleven. Aardig programma, waarvoor wei nig belangstelling bestond. Zaterdagavond werd in Musis Sacrum een der periodieke Ouderavonden van de Speel- tuinvereeniging „Den Helder", in casu de af- deeling Oude Helder, gegeven en we moesten tot onzen spijt constateeren, dat de belang stelling voor deze uitvoering zonder meer als bedroevend slecht te kwalificeeren was. Dit was dan ook aanleiding voor den voor zitter, den heer Boogaard, hierover in zijn openingsspeech het een en ander te zeggen, dat minder malsch was voor de ooren der niet- aanwezigen. Hij wees er met nadruk op, dat het speeltuinwerk alleen dd.n kan floreeren, indien het gedragen wordt door de sympathie van een zoo groot mogelijk aantal stadgenoo- ten. Dit is zelfs de éérste noodzaak. O.i. valt hier weinig aan toe te voegen. Alleen, dat de heer Bogaart het bij het rechte eind had en speeltuinwerk inderdaad de sym pathie van deze geheele stad broodnoodig heeft. Zoo niet dan zal het resultaat daar mede in overeenstemming zijn. Wat het programma betreft, dit ving aan met het optreden van een oude getrouwe der Speel tuinvereeniging, „The Mexico Band". Door de witgeblousde en oranje-gesjerpte accordeonnisten werden een paar pittige num- metjes uitgevoerd, waarvan er enkele door het auditorium mee-geneuried werden. Hierna volgde de kennismaking met een voor ons onbekend duo, dat geannonceerd werd als „Sally en Co" (of is wellicht „Ko" bedoeld?). Het waren een paar niemendalle tjes, die gezongen en getokkeld werden en het succes was groot. Wellicht zal men beide hee- ren op deze plaats nog wel eens meer aan treffen. Als laatste nummer voor de pauze werd een één-bedrijvige klucht opgevoerd door T.S.V. Diverse bekende gezichten troffen wij hier bij aan en wij kunnen niet anders zeggen, dan dat de vondst een aardige was en het spel goed verzorgd. Men bleek een behoorlijke tijd voor voorbereiding genomen te hebben, iets waaraan het nog wel eens een keertje hapert. Ditmaal echter-, een pluim op T.S.V.'s hoed! Het was een heel hartelijk applaus, dat aan het slot opging en bewees dat de dames en heeren zich niet voor niets uitgesloofd had den. Na de pauze vermeldde het programma nog eens „The Mexico Band", een muzikaal too- neelstuk en een regiment vraagteekens. Wij zijn er zeker van, dat ook het tweede deel van den avond, ondanks het afwezig zijn van zóóveel getrouwen, geslaagd is. xien ze erL verdrijft LI wonder snel met CACHETS MIJNHARDT Koker 12 cachets 50 ct. Proef doosje 2 stuks JOcL INTREDE DS. VEENHUIZEN. Ds. P. Veenhuizen van Soerabaia, beroepen predikant bij de Gereformeerde Kerk, alhier, hoopt Woensdagavond 8.15 u. zijn intrede te doen in de kerk in het Julianapark. Ds. Veenhuizen zal bevestigd worden door Ds. Veenhuizen, van de Krim. De zang-, reciteer- en orkestvereeniging „Harmonie" is toch maar een amusementsver- eeniging in optima forma. Niet alleen, dat zij de goêgemeente bij tijd en wijle een aardige operette voorzet, zoo nu en dan durft zij ook met een cabaretprogramma te komen. Dat was b.v. Zaterdag in Casino weer eens het geval, waar eenige honderden gekomen waren om een prettigen en vroolijken avond mee te maken. Het programma was inderdaad een caba- r e t-programma. Wat beschikt „Harmonie" over een keur van vocale en muzikale artisten! Daar heb je b.v. de „familie Bruul", welke een belangrijk aandeel had in het muzikale ge deelte van het programma. Het trio voor hoorn, trompet en trombone werd feilloos voorgedra gen, terwijl W. Bruul even later een verras sende xylophoonsolo liet hooren, welke terecht veel succes had. Het cowboylied, waarmede de avond na opening door den voorzitter, den heer C. Groot begon, kwam helaas minder tot zijn recht door het ontbreken van de leid ster. Dat was jammer, maar het volgende nummer, een geestige dans van 5 „Harmonie"- girls deed deze minder goede beurt reeds dade lijk vergeten. In de diverse lichteffecten werk ten de fantastisch beschilderde dames danig op de lachlust van het groote publiek. Er waren voorts twee heeren Manshanden, die hun aandeel in het programma hadden. Een van hen zong voor de pauze het bekende „Sancta Lucia" op tekst in het esperanto( de ander kwam met levensliedjes voor het voet licht. Ook zij hadden succes, maar het leeu wenaandeel van de publiekelijke bijvalsbetuigin gen was toch voor mej. Gerda Ploog, die op uit stekende wijze „Heideröslein" van Schubert en „Schlafe mein Prinzchen" van Mozart, voor droeg. Wij vernamen, dat zij in April de titelrol in „Gri Gri" zal vervullen. Dat houdt goede be loften in. Het ,,Harmonie"-orkest, met den heer W. Boon aan de piano, en den heer Jac. Bos achter de lessenaar, was dezen avond buitengewoon gedisponeerd. De wijze waarop het de bekende wals van Frans Léhar „Gold und Silber" en het karakterstuk van Ketélby „In a monastery- garden" vertolkte, was niet minder dan een ver rassing. Aldus samengesteld kan „Harmonie" trots zijn op dit ensemble. Ook het laatste nummer hebben we nog mee gemaakt en laten wij ons haasten te zeggen, dat we daar geen spijt van gehad hebben. Hier in traden n.1. vrijwel alle dames van „Harmo nie" op, in groepen van acht, elke groep een jaargetijde voorstellend. De dames waren na tuurlijk toepasselijk gekleed en hadden daar zichtbaar heel veel werk van gemaakt. Haar moeite werd gelukkig beloond, want de Costuumpjes deden het alleraardigst. Voeg daarbij geslaagde zang, dan kan men zich be grijpen, dat hier een alleszins gelukkige finale plaats had. Natuurlijk werd na het cabaretprogramma, dat er de rechte stemming in had gebracht, nog eenige uurtjes vroolijk gedanst. T J; Op 28 Februari bepaald. Naar wij vernemen, zal de nieuwe flottielje leider „Tromp", die thans in het IJ bij de Sumatrakade ligt aan den proefstoompaal, niet heden, doch eerst 28 Februari, naar Den Helder vertrekken voor de technische proeftochten. Aan boord van de „Tromp" bevinden zich thans ingenieurs van de „Nederlandsche Scheepsbouwmij.", waar het oorlogsschip ge bouwd is, en van de marine, benevens werf- en marinepersoneel. („Telegr."). Voorstel tot benoeming van een conciërge aan het Gemeentelijk Lyceum en aan de Handelsavondschool. B. en W. schrijven aan den Raad: Bij Bijlage 56 (1937) deden wij U het voor stel om, te rekenen met ingang van 1 Mei 1937, tot conciërge aan de Hoogere Handelsschool en aan de Handelsavondschool te benoemen H. A. W. Solleveld. In verband met de zich toen voor doende vraag inzake de omzetting van de Hoogere Handelsschool in een H.B.S.-A en de vorming van een Lyceum, waarmede teven3 samenhing de vraag of een afzonderlijke con ciërge moest worden benoemd, werd op ons ver zoek ons voorstel in Uw vergadering van 22 Juni 1937 aangehouden. Wij hebben daarna afgewacht, hoe een en ander zich zou ontwikkelen. Het is intusschen bij ons komen vast te staan, dat er een afzon derlijke conciërge aan de school verbonden moet worden en dat de combinatie van de be-. trekking amanuensis-concierge, zooals die voor heen bestond, in het belang van het onderwijs aan de school niet dient te worden hersteld. Tegen benoeming van Solleveld bestaan daarom bij ons thans geen bezwaren meer. Het gaat o.i. echter bezwaarlijk om betrokkene nu nog te benoemen aan de Hoogere Handelsschool, om dat die school als zoodanig sinds 1 September 1937 niet meer bestaat. Wij stellen U daarom voor H. A. W. Solleveld, te rekenen met ingang van 1 September 1937, in vasten dienst te be noemen tot conciërge aan het Gemeentelijk Lyceum en aan de Gemeentelijke Handels avondschool. Tot 1 September 1937 blijft het dienstverband van den betrokkene aldus van tijdelijken aard. AFKONDIGING VAN DE GRONDWETS WIJZIGING. Morgenmiddag 2.30 uur. Morgenmiddag 2.30 uur zal van het bordes van het Raadhuis de afkondiging van de vast gestelde veranderingen in de Grondwet plaats hebben. De voorlezing zal geschieden door den gemeente-secretaris, Mr. Dr. E. v. Bolhuis. ALGEM. ZIEKENHUISVERPLEGING DEN HELDER. Men zal begrepen hebben, dat de kop bo ven het verslag van de jaarvergadering, op genomen, in ons nr. van Zaterdag, niet juist was waar gesproken werd over „afd. Den Helder". Het betreft hier n.1. niet een afdee- ling, maar de vereeniging zelf. HIJ BELEEDIGDE ZIJN BUURVROUW. Een bewoner van de Draaisteeg, onder den invloed van het geestrijke vocht, dat zijn geest echter niet veel rijker maakte, stond voor de woning van zijn buurvrouw als een Don Quichotte tegen den windmolen te razen en tieren. De vrouw waarschuwde de politie, die den man over zijn wangedrag onderhield. De vrouw deed aangifte van beleediging. HET IS VERBODEN Een tweetal personen, die op het marktter rein fietsten, moesten door middel van een bekeuring aan het verstand worden gebracht, dat er een politieverordening bestaat tegen het berijden of het meevoeren aan de hand van een fiets op het marktterrein. OP DIE MANIER HAD ZIJ HET RUIMER. Nee... plezierig zijn ze niet geweest, die eerste dagen aan boord van de „Java", op weg naar de Spaansche wateren. Verre van dat en menig lichtmatroos en jong stoker vroeg zich af, hoe hij zóó ver had kunnen komen om dienst te nemen bij de marine Was het op de ree van Nieuwediep al 2 dagen lang geen pretje geweest, toen men dien Zondag vertrok geleek het bui tengaats nog een graadje erger te wor den. Er zat geducht beweging in het schip en tal van malen werd er aan Neptunus geofferd. De overigen, die het niet zoo voor hun kiezen hadden, doolden als schimmen rond... Aldus de verzuchting van een der opvaren den van den kruiser, die Zaterdagavond weer thuisgekomen is. Het is tot en met de Golf van Biscaje brak- kig geweest. Ruw weer, veel zee, zoodat die genen, welke gedoemd waren hun rusturen te slijten in de dwarsbedden, nu eens op hun hoofd, dan weer op hun beenen stonden, iets wat het verblijf uit den aard der zaak minder prettig maakt. 31 Januari. En zoo slingerde men voort tot dien gedenk- waardigen Maandagmorgen, toen in de radio hut het bericht van de geboorte van Prinses Beatrix opgevangen werd. Men voelde, aldus onze zegsman, dat er iets in de lucht hing en het merkwaardige daarbij was wel het feit, dat zoo ongeveer de geheele „Java" het er over eens was, dat het wel een Prinses zou zijn. Van voorgevoelens gespro ken Op een gegeven moment, zoo midden tus schen de gewone scheepswerkzaamheden door, kwam het bevel „aantreden midscheeps". Nóg was er niets bekend, maar de meesten voel den, dat dit wel in verband zou staan met de op komst zijnde gebeurlijkheden. En lang zou het echter niet meer duren, die onzekerheid, want de batterij begon te vuren en alle 500 opvarenden telden mee. 49... 50... 51... stop! Zie je wel: een Prinses! Wat heb ik je gezegd? Een paar schepen in de buurt zullen wel vreemd opgekeken hebben bij dit saluut in volle zee. Ze hebben er natuurlijk niets van begrepen. En het was een prinses en dus zou er ge feest worden, ook al waren de omstandigheden nu niet direct ideaal, want de zee liep vrij zwaar en tal van manschappen hadden het nog leelijk te kwaad met hun maag. Het feest. In het volksverblijf werd aangetreden, en hier was het, dat de commandant, overste Klaassen, officieel de mededeeling deed. Er manifesteerde zich direct een vroolijke stemming aan boord. De minderen kregen aan de toko een versnapering, terwijl de offi cieren bij den commandant een glas eerewijn dronken. Het zou onze Marine niet geweest zijn als de versier-woede niet losgebarsten was. Maar hoe...?? Geen nood; de een had een vlag, de ander een wandbordje en een derde ontdekte weer ergens anders een stuk feest-décor, zoo- ddt de longroom binnen enkele kwartieren in een feesthal herschapen was. De officieren hadden dien dag een feest maal, waaraan ook de commandant aanzat. Hierbij ontbraken ook de beschuit met muisjes niet... De dag werd overigens in feestelijk samen zijn doorgebracht, men zong, luisterde naar de berichten uit Patria en besprak het blijde gebeuren. Druk geconvoyeerd. Voorts heeft de eerste reis van onzen krui ser na zijn reparatie zich gekenmerkt door weinig emotineele momenten. In Gibraltar heeft men enkele uren doorgebracht, omdat hier olie -eladen moest worden en nog denzelfden dag ver trok men naar zee om aan te vangen met het convoyeeren. Hiervan werd een druk gebruik gemaakt. Gemiddeld vroegen 3 a 4 schepen begeleiding van het oorlogs schip. Week-end in Tanger. In Tanger heeft men een week-end meege maakt, dat zeer prettig was. Door de officie ren werd hier gebruik gemaakt van een cock tail ^jrtij bij den Nederlandschen gezant, terwijl de minderen van de Tangeriaansche autoriteiten een gratis bioscoopje kregen, iets wat natuurlijk hoogeljjk geapprecieerd werd, Overigens was er gelegenheid om Tanger te leeren kennen. Als vanouds werd men ge molesteerd door ezeldrijvers, die zich als wes pen vastzetten op het lichaam van slacht offers, die het wagen aan wal te komen. De opvarenden hebben zich best vermaakt, ook al waren er een aantal café's, waar het door den consul verboden was te komen, in verband met het feit, dat de eigenaars dezer taveernen links georienteerd waren. Een 5-tal andere café's echter was meer rechts gericht en hier was het, dat de „Java"-lieden zich konden laven aan de heerlijkheden van Tanger en omgeving. Zij nog vermeld, dat den anderen dag aan boord van het schip zelf een instuif gehouden is, waarvan de Tangersche autoriteiten ge bruik maakten. Wat de terugreis betreft, deze kenmerkte zich vrijwel door goed weer. En dat was, ge zien de uitreis, wel noodig! Het program van den kruiser. Wij kunnen hieraan nog toevoegen, dat de „Java" zich, na zijn ingrijpende reparatie-kuur uitstekend gehouden heeft. Er hebben zich geen incidenten voorgedaan. Wat het program van den kruiser be treft, hij blijft tot a.s. Woensdag in de haven liggen om daarna weder buiten gaats te gaan varen. Van 4 tot 7 Maart zal het week-end in Amsterdam worden doorgebracht, terwijl er voorts nog sprake is van een week-end in Kopenhagen. Zeer waarschijnlijk zal dat echter, in verband met het naderend tropenverlof, geen door gang hebben. Begin Mei vertrekt het schip naar Indië. Een vrouw werd Zaterdag door de politie aangehouden, verdacht van het vervalschen van levensmiddelen- en kleedingbonnen van maatschappelijk hulpbetoon. Bij het verhoor bekende zij zich aan het strafbare feit te heb ben schuldig gemaakt. Vandaag zal zij naar Alkmaar op transport worden gesteld. 19 Febr. 1938. BEVALLEN: G. KosterRoost, d.; P. M. Hellendoom—Boot, z.; J. Hoelandt—Verhagen, z.; G. KlikSweep, d.; J. BarentsenBakker, d.; W. C. F. GigengachGoedemans, d.; A. H. Fietdijkvan der Steeg, z.; OVERLEDEN: Wed. J. C. BaasKrug, 80 j.; Wed. C. J. KuiperWinter, 74 jaar; Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks ^an 912 en va' "0 - 17 u. Zaterdags van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „De man, die een ander was", e wood sensatie". Rialto, Spoorstraat, half 8: „Broadway Melody 1938". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Mevoruw blijft ontbijten" en „De opstan dige vrouw". Dinsdag 22 Februari. Musis Sacrum, 8 uur Feestavond van het Ned. Herv. Kerkkoor. Woensdag 28 Februari. Musis Sacrum, 8 uur. Vereeniging van Huis vrouwen. Feestavond Jaarvergadering. Casino, 8 uur. Winnubst-concert. Licht op 5.52 Opgenomen om 8 uur hedenmorgen Barometerstand Den Helder 775.3 Temperatuur lucht 0.8 Laagste temperatuur 1.0

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5