Parijs werkt aan zijn voorjaarsleesten! De Cumberlandsche tooneelfeestweek De Vestigingswet op industriëele bedrijven Eerste lustrum La Norda Stelo De vliegende dokter Mariabeeld vernield Lawine eischt honderd dooden De „Nachtegaal" zingt niet meer SCHAGEN Nieuwe sensaties na de „Expo" Uit onze omgeving Uaetöal Paarden op hol. Slechts regeling, geen vorming. De vrees, dat het ontwerp Vesti gingswet Industrieele Bedrijven zal worden dienstbaar gemaakt aan een meer algemeen stelsel van geslo ten bedrijven, is volstrekt ongemoti veerd. heeft de minister van Econo mische Zaken aan de Tweede Ka mer medegedeeld. Met de voorgestelde regeling wordt, aldus de minister, slechts één doel gediend en wel het tegengaan in liet algemeen belang van ongewenschte gevolgen van uitbreiding en vestiging van bedrijven. Als eerstse groep van gevallen, waar voor de wet zal worden toegepast, zou de minister willen noemen die gevallen, waarbij de noodzakelijk heid zich voordoet om ongewenschte uitbreiding van een tak van nijver heid te voorkomen of tegen te gaan tengevolge van het bestaan eener on- dernemersovereenkomst, welke voor den betrokken bedrijfstak van over wegende beteekenis moet worden geacht. Door de voorgestelde regeling welke het nemen van maatregelen afhankelijk stelt van het bestaan eener ondernemersover eenkomst, wordt een juiste aanpassing ver kregen aan de op het stuk der ordening door de Regeering voorgestane zienswijze, dat de bedrijfsgenooten eerst zelf moeten trachten, door onderling overleg tot samen werking te geraken, en dat de overheid zich •hierbij moet beperken tot het steunen, aan vullen en vorderen van hegeen uit 't be drijfsleven zelf is opgekomen. De tweede groep van gevallen houdt ver hand met de omstandigheid, dat herhaal delijk is gebleken, dat door de overheid ge troffen maatregelen op contingenteeringsge- bied indirect leidden tot een ongewenschte uitbreiding van de capaciteit in bepaalde be drijfstakken. Als derde en laatste groep van gevallen hebben den minister voor oogen gestaan de gevallen, waarin de overheid in verband met de door haar gevolgde industrialisatiepo litiek de vestiging van bepaalde bedrijven hier te lande voorstaat en bevordert en waarin'moet worden voorkomen, dat deze bevordering er toe leidt, dat hier reeds aan stonds meerdere bedrijven ontstaan met een capaciteit, welke het binnenlandsche ver bruik belangrijk overtreft. Elke patiënt zijn eigen lan dingsterrein. Dr. Alan Vickers uit Port Hedland in West-Australië heeft waarschijnlijk de pieest uitgebreide practijk ter wereld: deze •omvat n.I. een gebied van 210.000 vierkante mijlen. Voor het bezoeken van zijn patiën ten maakt hij gebruik van een vliegtuig, en terecht staat hij bekend als de „vlie gende dokter". In het eenzame district waar zijn patiënten gevestigd zijn is de telefoon een ongekend luxemiddel. Ingeval zij de hulp van een dokter noodig hebben, maken zij gebruik van radio-, zend- en ontvangtoe stellen, terwijl allen een landingsterrein beschikbaar houden voor den dokter. Voor de derde maal in R.K. kerk ingebroken. Gisternacht is ingebroken in de R.K. kerk te Vaassen. Door het uitsnijden van een raam boven het Maria-altaar zijn de inbre kers of inbreker de kerk binnengedrongen en hebben daarbij het nieuwe Maria-altaar totaal vernield en het kostbare Mariabeeld geheel verbrijzeld. Dit is. reeds de derde keer binnen enkele jaren dat op dezelfde plaats in deze kerk is ingebroken. De daders hebben eenige collectezakjes stukgesneden, de offerblokken hebben zij dezen keer niet opengebroken Hevige sneeuwstormen in Japan. Tengevolge van lawines en sneeuwstormen zijn op het eiland Sachalin (Japan) min stens 116 personen om het leven gekomen. Er woeden hevige sneeuwstormen. Een belangstellende lezerdie op het oogenbliïc in Engeland vertoeft, geeft in bijgaand kort artikeltje in druk van de- wijze waarop men daar te lande het peil van het too- neel-amateurisme tracht te verhoo- gen. Een methode die ook voor ons land zeker aanbeveling verdiend. De tooncelfeesten zijn hier op 't ooeenblik in -vollen gang .en het buitengewoon con structieve werk dat er bij verricht wordt, zal den Nederlandschen lezer zeker inte- re'sseeren. Deze jaarliiks weerkeerende feesten staan onder auspiciën van de Cumberlandsche Drama Liga, die op haar beurt deel vormt dep Britsche Drama Liga en zich tot taak stelt de tooneelkunst tot in de kleinste en verstafgelegen dorpjes te doen doordringen en haar door doelbewuste samenwerking en vakkundig advies ver boven het peil van gewoon amateursspel te verheffen. Maar laat ik den lezer eerst iets over het heele plan en de organisatie dezer feesten vertellen. Engeland wordt ervoor in streken ver deeld, die elk weer in Noord, West en Zuid zijn onderverdeeld. De tooneelclubs uit de verschillende dorpen treden in bepaalde centra op, drie tot vier clubs op een avond. De stukken mogen niet langer dan 30 tot 40 minuten duren. Iedere club zorgt voor eigen tooneel- décors en het spel wordt door een, speciaal daarvoor aangestelden adjudicator (rech ter) vakkundig beoordeeld. D.w.z.: keuze van stuk. tooneelaankleeding en het spel van acteurs en actrices worden naar waar de geschat en de rechter geeft hiervoor punten. De namen der spelers en spel leiders zijn hem onbekend, zoodat zijn kri tiek geheel onbevooroordeeld is. Die open bare kritiek, na afloop der voorstelling, is uiterst waardevol. Het publiek wordt kunst zinnig opgevoed, spelers en regisseurs door lof en goedgemeende wenken tot grooter ijver aangezet. De winnende clubs der streekspelen „con- curreeren" later tegen elkaar in Noord. Zuid, etc. divisies en den uiteindelijken winnaar valt de eer te beurt in Londen met de winnaars der overige divisies op te mo gen treden. En het mag stellig een presta tie genoemd worden, wanneer een club uit een obscuur, in de bergen verscholen dorp je, haar kunst voor het verwende Londen- sche publiek vertoonen mag. Caldbeck, Cumberland, Febr. 1938. Geheime zender opgespoord. Gisteren heeft de gemeentepolitie te Hen gelo een inval gedaan in en pand aan den Zwavertsweg, aldaar, op vermoeden dat van daaruit de geheime zender „de Nachtegaal" die eenige weken geleden onder Diepenheim het zwijgen werd opgelegd, zich weer liet hooren. Inderdaad vond de politie de man van „De Nachtegaal", die eenige weken geleden reeds werd gesnapt en deswege een proces verbaal opliep, alsmede eenige andere per sonen. Spoedig waren de zenderonderdeelen opgespoord. Zij bevonden zich in een mest- hok en een koestal. Prachtig geslaagde Esperanto-dag dag in het Noordhollandsch Koffie huis te Schagen. In het Noordhollandsch Koffiehuis te Scha gen, vond gister den jaarvergadering plaats van de Noordhollandsche Esperanto-vereeni- ging La Norda Stelo. De vergadering droeg ditmaal een feeste lijk karakter, daar tevens het Vijfjarig be staan der vereeniging werd gevierd. Om half elf werd aangevangen met het werkprogram ma. Als stesds berustte de leiding bij onzen plaatsgenoot, den heer K. Roggeveen, die te vens oprichter der vereeniging is. In zijn openingsrede memoreerde de voor zitter tevens het ontstaan en het doel der vereeniging. Een speciaal woord van welkom werd ge richt tot de buitenlandsche gasten, de hee- ren Julio Baghy uit Budapest, Roland Du- puis uit Rouen en Höppner uit Chemnitz. In 1933 met 20 leden opgericht om de toen nog verspreide Esperantisten gelegenheid te geven het gebruik van Esperanto practiseh toe te passen, waren nu bij de opening 150 leden tegenwoordig. Na de onening volgde de traditioneele sa menzang van La Espero en het Norda Stelo- lied. Vervolgens was het woord aan den secre taris, den heer Mandemaker uit Alkmaar, die eerst verslag uitbracht van de laatst gehou den vergadering te Bergen, waarna het keu rig samengestelde jaarverslag volgde. De heer C. Govers uit Den Helder, bracht als penningmeester verslag uit over den fi- nantieelen toestand der vereeniging en daar- EN DE „ZONNEKONING" GAAT JUBILEEREN Het tempo van het Parijsche we- rcldstadsleven staat niet toe te toe ven bij wat geweest is, de wereld tentoonstelling behoort nu tot het verleden en de Fransche hoofdstad is al naarstig in de weer zich voor te bereiden op een reeks feesten, die nieuwen luister aan de Seine- stad zullen bijzetten. Zoo goed als alle andere West-Europee- sche steden kent ook Parijs zijn min of meer sombere kwakkelwinters, die de echt- Parijsche levendigheid dikwijls in den kiem smoren en een naargeestige sluier over de stad uitspreiden, die alle hoop op herleving doet varen. Maar dan, plotseling en dus on verwacht, komen de eerste lenteboden, de eerste lente-zonnestralen als vriendelijke in termezzo's tusschen de wintersche buien. Nog is het niet zoover, nog laat de echte doorbrekende lente waarvoor de stad zoo gevoelig is. op zich wachten, maar het ver hindert Parijs niet zich op te maken om het voorjaar luisterrijk te ontvangen. Het voorjaar en de duizenden uit het overige Frankrijk. uit België. Engeland en Neder land. die komen om mee le genieten van het ionge nieuwe leven dat zich in Pariis openbaart zooals overal elders, maar... toch weer op gchecle aparte wijze. Afbraak aan de Seine-oevers. Intusschen werken er op het oogenblik uit bleek, dat het jaar finantieel gunstig was verloopen. Tot kasnazieners werden benoemd mevr. VeenendaalBouwes uit West-Graftdijk en de heer De Jong uit Den Helder. Door verschillende omstandigheden stelde de heer Govers zich niet herkiesbaar als pen ningmeester; in zijn plaats werd benoemd de heer T. Blokland te 't Zand. Voor het vele verdienstelijke werk, dat de heer Govers in het belang van La Norda Stelo had verricht, werd hem onder luid ap plaus het eerelidmaatschap aangeboden. De overige bestuursleden werden alle bij acclamatie herkozen, en zoo bestaat het be stuur nu uit den heer K. Roggeveen, Scha gen, voorzitter, Mej. Bets Visser, ierin- gen, vice-voorzitster, den heer Mandemaker uit Alkmaar, secretaris, den heer Blokland 't Zand, penningmeester en den heer Graft- dijk. Bergen. De datum van de volgende bij eenkomst werd bepaald op Zondag 10 April in Alkmaar. Om 1 uur volgde sluiting van het officieele gedeelte van den dag. Om 2 uur volgde het feestelijk gedeelte. Aller eerst werd begonnen met het voorlezen der gelukstelegrammen en felicitatiebrieven, ter wijl het in Esporantokringen zeer bekende Internationale Cseh Instituut in den Haag in de pauze telefonisch zijn gelukwenschen had aangeboden. Hierna volgden de afgevaardigden der diverse vereenigingen, benevens de Hongaar Julio Baghy, die allen hun gelukwenschen aanboden en zonder uitzondering woorden van dank richtten tot den voorzitter voor zijn eminente en doelbewuste leiding gedu rende de afgeloopen 5 jaren. Het getal aan wezigen groeide in den namiddag tot 250. hetgeen een duidelijk bewijs is. dat Esperan to zeer zeker toekomst heeft. De namiddag werd verder gevuld met tooneelstukjes, mu ziek, declamatie en zang, onder leiding van de heeren Heeres en Möls uit den Helder als conferenciers, die zich meesters in hun vak toonden. Om 8 uur werd het program ma besloten met een kernachtige toespraak van den voorzitter, waarna de Esperantis ten zich voldaan wéér over Noordholland verspreidden om hun werk met nieuwe moed voort te zetten. W1ER1NG EN Afd. opgericht van de Arbeiders vereniging voor lijkverbran ding. Zondagmorgen vond in het „Eigen Ge bouw" een goed geslaagde filmvertooning plaats, uitgaande van de Arb. Ver. voor lijkverbranding. Er werden 3 sprekende en musiceerende films vertoond, welke zeer in den smaak vielen. Hoofdfilm was „Hoe wij levenden sterven." Er traden wat nieu we leden toe, zoodat overgegaan kon wor den tot stichting eener afd. „Wieringen" van bovengenoemde vereeniging. Aanrijding. Vrijdagmiddag kwam een vrachtwagen van den kolenhandelaar De Vries achteruit het wegje, dat te De Hollebalg voor de al- staande keeten loopt. Juist kwam uit de richting H.hoef een luxe wagen GZ 6456. De ze werd door het achtereinde van de vracht auto in den achterkant geraakt en werd hier geheel vernield. De vrachtwagen be kwam minder schade. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Lente-boden. Bij den veehouder C. Mulder in de Noor- derbuurt zijn de eerste lammeren al weer geboren. Openbare verkooping. Zaterdag Is in café Veerdig in 't openbaar verkocht, door Notaris Obreen, een woon huis met schuur aan den Koogerweg, eigen dom van nu wijlen den heer C. Huijbers. Hoogste bieder was de heer C. Vermeulen f 2860, kooper werd de heer P. Koudenburg voor f 3000. Tevens werd ter verkoop aangeboden een woon- en winkelhuis aan de Hoofdstraat te H.hoef, eigendom van den heer Ant. Keijzer, welk perceel werd opgehouden op f 2450. aan de oevers van de Seine honderden menschen om alle wonderen van de „Expo '37" uit den weg te ruimen, de eene toren na de andere, het eene paviljoen na het andere, alle attracties van eens vallen on verbiddelijk ten offer aan den hamer en het houweel van de sloopers. Langzamer hand, maar allengs duidelijker, nemen de pleinen en tuinen aan de Seine weer hun gewone gedaante aan. Maar intusschen zitten drie prominente figuren in het Pa rijsche kunstleven, de theater-directeur Ro- bert Trébos, Francois Latour en Georges de Wissant ijverig in hun bureaux te werken om voor de komende maanden de befaamde Parijsche feesten voor te bereiden, want ook dit jaar mag een galaseizoen niet ontbre ken. Triomftocht van het licht. Reeds in Mei wordt begonnen met een „Triomftocht van het Licht". Vijftien groe pen die Frankrijk's geschiedenis van het verleden tot het heden in beeld brengen zullen in een apotheose van het licht de nieuwe groote „uitvalsstraat" naar het Westen inwijden, de weg die bij de Are de Triomphe begint en via de verbreede Ave nue de la Grande Armée en de Avenue de Neuillv over de groote Seinebrug tot de „Point de la Défense" voert. Een vlammen zee zal het geheele Westen van Pariis in gloed zetten en de artistieke toepassingen van het wonder van het lieht laten zien... De modernste theater-zaal van F.urona. het nieuwe Trocadéro zal in het voorjaar met een feestconcert gewijd aan den over leden componist Maurice Ravel, worden ingewijd. Dit concert zal tegelijkertijd den inzet vor men van een muzikale feestweek die telken jare zal worden herhaald en waarin de meesterwerken der Fransche componisten ten gehoore gebracht zullen worden. De Zonnekoning noodigt uit. Groote zaken werpen in Vcrsaillcs en Sint Germain hun schaduwen vooruit in verband met de herden- Zaterdagmiddag ongeveer 4 uur geraakte de met twee paarden bespannen kar van den veehouder E. Everts op den Hoofdweg nabij Oosterland op hol. Al hollende kwam het span naar Hippolytushoef, zonder iets tegen te komen. Nabij de molen op Zandbu- ren kwam de kar in botsing met de luxe bakkersauto van den broodbakker Arwerd. De paarden holden nog steeds door en wer den toen achtervolgd door den heer J. Ie Jong Pz., welke ze midden in het dorp ter hoogte van café Veerdig tot stilstand wist te brengen. Hulde voor dit optreden. Dat alles nog zoo goed is afgeloopen, mag een wonder genoemd worden; als de paar den echter niet zouden zijn gegrepen, dan waren in de zoo drukke en nauwe straten van ons dorp de gevolgen nog niet te ovel"~ zien gewest. De aangereden auto werd flink beschadigd. Diefstal. Naar. wij vernemen, is tegen een zekeren M. uit de Dijkstraat alhier, proces-verbaal opgemaakt terzake van diefstal van bot- netten. Geitenfokvereeniging. Door de Geitenfokvereeniging „Door Een dracht Sterk" was Zaterdagavond een pro- paganda-feestavond georganiseerd in Hotel De Haan. Te ruim acht uur heet de voor zitter, de heer L. Bos, de aanwezigen wel kom, in het bijzonder de heer Ir. van Oers, die zal spreken over: „Het fokken en de geitenhouderij". Dadelijk na de opening verkriict Ir. van Oers het woord. Spr. toont dadelijk, een goed spreker te zijn. Hij zet alles op een voudige, vlotte wijze uiteen. Naar aanlei ding van eenige vragen behandelt spr. nog de voeding, waarna lantaarnplaatjes ver toond worden. Hierbij zagen we schitteren de fokdieren en kwamen tot de co"dusie, dat onze geiten nog veel verbeterd kunnen worden. We zijn echter op den goeden weg. Na de lantaarnplaatjes trad op het Duo Kooij met een mooi repertoire, waarna een bal met attracties volgde. DEN OEVER. Ernstige autobotsing. Geen persoonlijke ongevallen. Binnen een week heeft thans de. tweede autobotsing plaats gehtad op het bekende kruispunt BetonwegStonteleweg. Ongeveer halfvier Zaterdagmiddag kwam uit de richting Hippolytushoef een luxe Fordauto V 8 met een aanhangwagen, waarin gezeten was de heer Bersrsma uit De Bilt (Fr.) De heer B„ die zijn aandacht schonk aan een tegenligger, bemerkte niet dat van rechts een andere wagen naderde. In die andere wagen, een Babyford, was gezeten de heer M. Minnes, makelaar te Hippolytushoef. De heer Minnes, in de meening, dat hem voorrang verleend zou worden, reed door en pakte den anderen wagen precies bij het rechter portier. De auto van den heer M., die de lichtste was, maakte een salto en kwam met de wielen omhoog te liggen. Als door een wonder mankeerde de heer M. zoo goed als niets. Wel had hij eenige ontvellingen, doch deze waren van geen beteekenis. Ook de beide inzittenden van den Frieschen waven man keerden niets. Beide wagens, vooral die xan den heer M„ waren nogal beschadigd. Men zij op dit kruispunt dus op zijn hoede. DEN OEVER. Ongeval. Zaterdagmiddag geraakte de visscher R. Bakker, bij het aan den wal stappen te wa ter en kwam tusschen schip en kade te recht. Daar het water zefr laag was kon de heer B. zich onmogelijk aan den wal trek ken. GetlTimen tijd heeft hij zich om een vloedpaal klemmende boven water weten te houden. Zijn hulpgeroep hoorde P. H., die juist de haven opkwam. Juist toen de ze bezig was de drenkeling uit zijn benar de positie te redden, kwam ook de heer K. en werd B. met vereende krachten op het droge gebracht. We zullen hopen, dat B., die enkele ontvellingen had opgeloopen, geen nadeelige gevolgen van zijn koud bad zal krijgen. Tandverzorging. Gistermiddag is in de O. L. school te Den Oever een tentoonstelling gehouden ten bate king van de 300ste geboortedag van Lodewijk XIV. Omgeven door zijn majestueuze hofstaat zal de Zonne koning uit zijn asch herrijzen en op een prachtige nacht de Parijsche so ciety ontvangen. Niet alleen de maaltijd en de entourage daarvan, maar ook de balletten, die tijdens het souper zullen optreden, zullen op deze nacht met geschiedkundige getrouwheid de zeden en gewoonten van den grooten koning in de herinnering terugroepen. Twee groote nachtfeesten zullen zonder twijfel de „fine fleur" van het society-leven vereenigen: „De nacht der rozen" in het Park van Bagatelle en het „Bal der meesterwerken" op de ter rassen van het nieuwe museum voor schoo- ne kunsten op de „Quaie de Tokio". In het Park van Bagatelle zal een tentoonstelling van schilderijen worden georganiseerd, die uitsluitend aan de roos zijn gewijd én tij dens den nacht van het bal zullen de dames slechts mogen verschijnen in costuums die de verschillende variëteiten van deze bloem tot uitdrukking brengen, ten einde een har monisch geheel te vormen met de tentoon gestelde schilderijen. De mode-ontwerpers krijgen voor deze gelegenheid wel hun kans Voor het tweede bal besloot men tot het oorspronkelijke idee, dat ieder costuum moet zijn vervaardigd naar het voorbeeld van een beroemd portret der kunstgeschie denis, terwijl de leerlingen der kunst-acade mie in levende groepen de beroemde schil derijen uit het Louvrc zullen uitbeelden. Met de folkloristische feesten die, aangepast aan het karakter van de afzonderlijke Parij sche wijken, in denzclfden tijd gehouden worden en daarbij gevoegd de herhaling van liet Passiespel voor de Nötrc-Dame, zai Parijs zich tijdens zijn feestweken in bet komende seizoen weer in volle pracht too- nen en haar bezoekers opnieuw in verruk king brengen. En dat is een verdienste die de Fransche hoofdstad telkcnjarc tot eer blijft strekken... voor het Fonds van Tandverzorging. In het najaar zijn aan de kinderen tegen een zeer lagen prijs bloembollen uitgereikt. Deze bollen, die thans bijna allen in bloei «tonden, vormden de kern van de tentoon stelling Verder \varcn door de kinderen heel aardige teekeningen, boekenleggers, schortjes, houtsnijwerk, enz. gemaakt. Al dit handwerk was te koop ten bate van de kas Verder waren er nog verschillende voorwerpen ter opluistering aanwezig. D* tentoonstelling, welke ter»n een mati gen entreeprijs te bezichtigen was, mocht zich in een druk bezoek verheugen. Onder de aanwezigen merkten we o.a. Burge meester Kolff op. Voor de bloemen werden eerste prijzen uitgereikt aan Evert Bakker Pz. Dik Doves Cz„ G. Hulsebos, Gerbrand Smid en Rietje Hopstaken. Een woord van dank en hulde aan de oudercommissie en het onderwijzend per soneel is hier zeker op zijn plaats. ANNA PAULOWNA Bond v. Boerinnen e.a. platte landsvrouwen. Het was jammer dat mevr. Keijzer—de Tong niet een grooter aantal leden welkom kon 'heeten op de bijeenkomst van boveng. bond Het onderwerp „Kinderen en opvoe ding" is toch belangrijk genoeg en de lezing, die mevr. Jacobs-Aricns van Heemstede over dit onderwerp hield, was zeker het beluis teren waard. Mver. Jacobs begon met er op te wijzen, dat wanneer menschen een huwelijk willen aangaan, de vrouw wel les neemt in het verrichten van huishoudelijke bezigheden, maar dat aan de zwaarste taak, die de vrouw te wachten staat, nrl. het opvoeden van kinderen heel dikwijls geen aandacht wordt besteed. En dat dit toch noodig is, blijkt wel hieruit, dat dikwijls zulke groote en grove fouten gemaakt worden door de ouders, dat vele kinderen vaak voor hun leven moreel of lichamelijk geknakt worden enz. Vele voorbeelden haalde mevr. Jacobs die uit jarenlange ondervinding sprak, hier* van aan. Zeker met aller instemming dankte mevr, Keijzer aan het slot van den avond de spreekster voor haar interessante lezing. Biljarten. Een groep van 15 leden der biljartvereeni- ging „Anna Paulowna", speelde tegen een even groot aantal biljarters van Den Hel der. De Polderschen behaalden een 19—11 overwinning. BREEZAND. Druk bezoek op de tentoonstelling. De bolbloemententoonstelling trekt veel bezoekers ook uit de omgeving. Zondag vooral was het druk, soms zelfs wel te druk voor het rustig beschouwen van het vele mooie dat er te zien is en vooral ook om een goed overzicht over het geheel te krij gen. Menigeen zal dan ook zeker z'n bezoek nog eens willen herhalen op een der vol gende dagen of avonden, wanneer het on getwijfeld rustiger zal zijn. Het aantal bezoekers op de eerste twee dagen kan op ongeveer 2000 geschat wor den. We willen de gelegenheid meteen nog even aangrijpen om er op te wijzen, dat onder de groepskiek bij het verslag van do opening der tentoonstelling de naam is weggelaten van den voorzitter der afdeeling van de Alg. Ver. v. Bloembollencultuur en dat die naam in het verslag door een zet fout ook niet juist is weergegeven. Men leze s.v.p. onder de kiek, zoowel als in 't verslag waar het den afdeelingsvoorzitter geldt, A. v. d. Berg. JUNIORENWEDSTRIJD HOLLAND— BELGIë GAAT NIET DOOR. De bezwaren van het bestuur van den Kon Belgischen Voetbal Bond, inzake het afvaar digen van een .Tuniores-ploeg, voor een wedstrijd tegen de Nederlandsche Juniores, die Zondagochtend a.s. in Rotterdam zou worden gespeeld, zijn van dusanigen om vang gebleken, dat van die zijde besloten is geen Juniores-ploeg te zenden, waardoor de ze interessante krachtmeting dus komt te vervallen, meldt de Tel. Callantsoog 1—Succes i. 3—2. Zondag ontving Cal'antsoog na een lan ge rustperiode S. 4 on eigen terrein. Het is een aardigen wedstrijd geworden, waarin be'de nartijen weinig toegaven. Voor de rust doelpuntte de C.midvoor on berispelijk (10). S. bleef echter stevig aan vallen en zij mocht het genoegen smaken nog voor de rust gelijk te maken. Na de rust viel C. steeds goed aan, doch de S. verdediging met den keeper aan het hoofd kon stand houden. Het was de C. rechtsbinnen, die voor het tweede doelpunt zorgde. (21). De druk op het S. doel hleef aanhouden en bij een dezer aanvallen kreeg de S. rechtshalf den bal verkeerd op zijn schoen en onhoudbaar voor zijn doelman hielp hij C. aan het derde doelpunt. (3—1). S. gaf zich nog niet gewonnen en 10 minu ten voor tijd verkh inden zij den achterstand tot 32, war -mede het pleit was beslecht. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Febr. Aanvoer: 2700 Kg. uien 12.50—12.60. drie lingen 10.30. grpve 12.40. peen 2.90, kleine peen 1.20, roode kool 4.505.40 groene kool 2.30—3.30, gele kool 1.50—2.20, D. witte kool 1.90—2.80. ALKMAAR, 21 Febr. 81 Vette koeien 1.60—2.90, 272 nuchtere kalveren (slacht) f 614. 18 vete schapen 2531. 210 vette varkens 6063 c.t per Kg. WARMENHUIZEN, 19 Febr. Roode kool 3.20—6.60, gele kool 1.50—2.40, Deensche witte kool 1.70—3.30. uien 12.80— 13.40, grove uien 12.70—13 peen 3.10—3.20. Aanvoer: 51.500 Kg. roode knol, 22.900 Kg- gele kool, 22.800 Kz. Deensche witte kool» 2950 Kg. uien 500 Kg peen

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8