Duitsche Rijnvloot groeit Wapen voor ons Koninklijk Nageslacht De twee spoorweg- ongevallen te Amsterdam Licht in manu- facturendiefstal Spoed achter de ruilverkaveling Bom valt op een school Auto rijdt stuurloos te water Bouw van den Meerdijk den N.CX Polder in Een kalf met twee koppen Padvinders brengen bloemen naar Soestdijk Spoorabonnementhouders gedupeerd Dieven slaan hun slag De verdeeling van de vlootkosten De nieuwe Dorniers voor de Marine Kleine Luchtvaart doet belangrijke schrede vooruit Fokker T 5 getest Uit onze Omgeving KTBERICHTEN^S Uitgegeven is Staatsblad no. 1, houdende een K. B. van 18 Februari 1938, betreffende vaststelling van het wapen van de mannelijke en vrou welijke nakomelingen in de manne lijke lijn uit het huwelijk van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Ju- liana der Nederlanden met Zijne Ko ninklijke Hoogheid Prins Bernhard der Nederlanden. Dit K. B. luidt als volgt: Wij, Wilhelmina enz. enz. enz. hebben goedgevonden en verstaan: aan de mannelijke en vrouwelijke nakome lingen in de mannelijke lijn uit het huwe lijk van Onze beminde Dochter met Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard der Nederlanden, Prins van Lippe-Biesterfeld, te verleenen het navolgende wapen: gevierendeeld: I en IV in azuur, bezaaid met staande blok jes van goud, een klimmende rechtsgewen- de leeuw van goud, gekroond met een kroon van drie bladen en twee parelpunten van hetzelfde, getongd en genageld van keel, in den rechtervoorklauw opgeheven houdende In schuinlinkschen stand een ontbloot Ro- meinsch zwaard van zilver, met gevest van goud, en in den linker een bundel van ze ven pijlen van zilver, met punten van goud, de punten omhoog, en de pijlen tezamen ge bonden met een lint van goud; II en III in goud een jachthoorn van azuur, gesnoerd en geopend van keel, be slagen van zilver; een hartschild van zilver met een roos van keel, geknopt en gepunt van goud. Het schild gedekt, voor de mannelijke af stammelingen, met twee helmen; De eerste getralied en gesierd van goud, gevoerd van keel, met dekkleeden van goud en azuur, en gekroond met een kroon van drie bladen en twee parelpunten van goud; helmteeken: een vlucht van sabel, beladen met een gewelfden schuinbalk van zilver, waarop drie lindebladen van sino pel, met de stelen omhoog; de tweede getralied en gesierd van goud, gevoerd van keel, met dekkleeden van zil ver en keel, en gekroond met een kroon van drie bladen en twee parelpunten van goud, tusschen een vlucht van zilver', voor de vrouwelijke afstammelingen, ge dekt met de koninklijke kroon, gelijkvor mig aan die. bedoeld in artikel 4. sub a van ons besluit van 10 Juli 1907 (Staats blad no. 181). zooals dit is gewijzigd bij ons besluit van 13 Juli 1909 (Staatsblad no. 271). Schildhouders: twee leeuwen van goud, getongd en genageld van keel. Alles geplaatst op een mantel van pur per. geboord van goud, gevoerd met her melijn, opgebonden met koorden, eindigen- ei0 'n kwasten, beide van goud. en gedekt II de bovengenoemde koninklijke kroon. - ze minister van Algemeene Zaken is bii.ast met de uitvoering van dit besluit, dat in de Staatscourant en in het Staats blad zal worden geplaatst. Soestdijk, den 18den Febr. 1938. WILHELMINA. De minister van Staat, minister van Algemeene Zaken, H. COLIJN. Uitgegeven den 23sten Febr. 1938. De minister van Justitie, C. GOSELING. Omtrent de beide spoorwegongevallen bij Amsterdam vernemen wij, dat het ongeval bij Oud-Watergraafsmeer is veroorzaakt dooi dat twee rangeerende locomotieven waarschijnlijk tengevolge van de dikke mist door een onveilig signaal heenreden en zijwaarts op een rijdenden goederentrein liepen. De ravage is geweldig, zeven wagons werdc-n uit de rails gelicht en deskundigen schatten, dat de herstelwerkzaamheden tot laat in den avond zullen duren. Dat geen persoonlijke ongelukken zijn te betreuren, mag een wonder worden ge noemd. Het ongeval bij Halfweg vond plaats he denmorgen om vijf uur. Ook hier is waarschijnlijk de mist de schuldige. Een montagewagen, een klein rijtuig, voortgeduwd door een locomotief, werd te gen de stilstaande locomotief van een werktrein aangeschoven. De montagewagen werd uit de rails gelicht en gedeeltelijk ver nield. Ook hier geen persoonlijke ongelukken. Het afgaande spoor is versperd, zoodat voorloopig het zeer drukke verkeer over één baan moet worden geleid. Goede beurt van de Haagsche politie. In den avond van 10 Februari j.1. zijn uit een auto, welke onbeheerd op de Gedempte Gracht te Den Haag stond, twee koffers met lin nen goederen en drie pakken met lijfgoederen gestolen. Door oplet tendheid van de politie is men er thans in geslaagd den dader van dezen diefstal aan te houden. De 29-jarige koopman P. Chr. van M. uit de Kockstraat bood vorige week in een café in de Herderinnestraat linnengoed te koop aan. De politie kreeg argwaan tegen hem en bij nader onderzoek bleek, dat de goe deren van diefstal afkomstig waren. Van M. werd aangehouden en bekende, de ma nufacturen van een zekeren W. voor f22.50 te hebben gekocht. Hij zelf had er niet meer dan f 18.voor kunnen maken. Op zijn aanwijzing arresteerde men den 35-jarigen H. W., wonende op de Hout markt. Ben bekentenis. Na verhoor gaf W. toe, de koffers en pakken manufacturen van de be wuste auto te hebben gestolen. Na zijn daad was hij naar een café aan het Spui gegaan, waar hij de goe deren in een groote zaak had gepakt, en de koffers in een kachel, welke in een aan de achterkant van het café gelegen kamertje stond, ver brandde. Later op den avond kwam van M., aan wicn hij de gestolen goederen van de band deed. Verder is aangehouden de 36-jarige W. A. L. van de Nieuwe Markt, die W. behulp zaam is geweest, door op den uitkijk te staan. De heler is voorloopig op vrije voeten ge steld; W. en L. blijven echter ter beschik king van de justitie. De caféhouder van het Spui zal niet wor den vervolgd, daar niet vast is komen te staan of hij W. met het verbranden der koffers en den verkoop van de manufactu ren behulpzaam is geweest. W. is een oude bekende van de politie, en kwam door verduistering, heling en mis handeling meermalen met haar in aanra king. In 1937 werd bij wegens heling ver oordeeld tot een voorwaardelijke gevange nisstraf van vijf maanden met een proeftijd van vier jaar, zoodat zijn laatste diefstal hem dubbel onaangename gevolgen heeft bezorgd. Meisje verdronken. Dinsdagavond om elf uur kwam de heer van der Biggelaar uit Roosendaal, iuist toen hij met zijn auto de sluisbrug te Dordrecht was gepasseerd met een vrachtauto, be stuurd door B. V. uit Barendrecht, in bot sing. De schok van de aanrijding was zoo hevig, dat het portier open sloeg en de be stuurder uit den wggen werd geslingerd. Hij bekwam geen letsel. Stuurloos reed de auto met drie inzittenden op de Kalkhaven toe en stortte in het water. De zeventien jarige zoon van den heer van der Biggelaar en de zeventienjarige dochter Nelly van den ijzerfabri kant Konings uit Roosendaal konden zich onder water uit de auto bevrij den en zich zwemmende in veilig heid brengen. De derde inzittende, mejuffrouw C. H. M. Konings. even eens een dochter van den fabrikant, verdronk. Het lijk werd later met een dreg op gehaald. De directie van de Zuiderzeewerken heeft gisteren aanbesteed het maken van een grondverbetering voor den bouw van een gedeelte van den Meerdijk van den Nöord- Oostelijken polder tusschen Urk en Schok land. Laagste inschrijver was Th. Volker te Slie- drecht voor f 198.000 bij 48-urige werkweek en f 171.000 bij 55-urige werkweek. De hoofding.-directeur van den Rijkswa terstaat belast met de uitvoering van den dienst der Zuiderzeewerken, heeft gisteren aanbesteed het leveren van betonzuilen ten behoeve van den bouw van een Meerdijk van den Noordoostelijken polder. Laagste inschrijfster was de N.V. De Me teoor te De Steeg voor resp. f 25.25 en f16.60 per 100 stuks. Bij den landbouwer E. Zwanenburg te Nieuwerbrug, is een kalf geboren met twee koppen. Beide koppen zijn normaal doch ge heel aan elkaar gegroeid. Het dier heeft, al dus de Tel., behalve vier oogen, twee neu zen, twee tongen, doch maar één paar ooren. Wanneer het kalf, hetwelk goed leeft, met de tong werkt, komen beide tongen tegelijk naar buiten en gaan ze ook weer gelijktijdig naar binnen. Zoo ook met de oogleden, wel ke alle vier gelijktijdig open- en dichtgaan. Het kalf kan niet staan, daar de achterpoo- ten stijf zijn. Met een flesch wordt het dier thans ge voed. Het kan zoowel door den eenen bek als door den anderen gevoed worden, waar uit dus weer tevens blijkt, dat beide koppen verder normaal zijn. Het dier trekt vanzelf sprekend groote belangstelling. VERZOEK OM HET BESLUIT TOT RUILVERKAVELING DOOR DE KROON TE DOEN NEMENI De Tweede Kamerleden Van der Sluis, Hilgenga, Kupers, Van Lien- den en Prof. Van Gelderen, hebben amendementen ingediend op het wetsontwerp betreffende nieuwe be palingen omtrent ruilverkaveling. Voorgesteld wordt o.m. een wijzi ging van artikel 37, lid 3, waarin de regeering voorstelt te bepalen, dat het besluit tot ruilverkaveling bij de wet wordt genomen, wanneer het algemeen belang de totstandkoming van de ruilverkaveling zeer drin gend vordert.. De voorstellers van 't amendement vreezen, dat de om slachtigheid van deze procedure zoo groot is, dat er zelden of nooit ge bruik van zal worden gemaakt. Om die reden stellen zij voor om de Kroon bevoegd te verklaren in dit geval het besluit tot ruilverkaveling te nemen. Gisterochtend heeft een deputatie uit het hoofdbestuur van het Nederlandsche Pad- vindstersgilde een bloemenhulde aan het Prinselijk Gezin, ten paleize Soestdijk aan geboden. De bloemenmand, gevuld met sneeuw klokjes en klimop, dit laatste als symbool van de opgroeiende jeugd, werd door mej. E. H. Piepers overhandigd. De aanbieding van het geschenk geschied de in verband met den verjaardag van den Chief Scout, welke Dinsdag gevierd is. Onze Oost. Drie kinderen bedolven, doch on gedeerd. Een marinevliegtuig, dat een oefe ning hield in het bommenwerpen op de schijf in het Wester Vaarwater, te Soerabaja, heeft, naar het Hdbld. meldt, een cementen oefenbom van drie kg. verloren. Deze kwam neer op een inlandsche school. Drie kin deren werden uit de ravage te voor schijn gehaald en naar de Centrale Burgerlijke Ziekeninrichting ge bracht, waar het echter bleek dat zij geen kwetsuren hadden bekomen. Adres van de Uotlerdamsche Ka mer van Koophandel. De Rotterdamsche Kamer van Koophan del en Fabrieken heeft zich met een adres tot de directie der Nederlandsche Spoorwe gen gewend met het verzoek het nadeel, dat abonnementhouders der Spoorwegen onder vinden van de opheffing van stopplaatsen, te verminderen door de abonnementen ook geldig te verklaren voor autobusdiensten der A.T.O. Inbraken in Friesland. Gisternacht is ingebroken in de woning van den landbouwer F. Schurer te Her- baium (Fr.) en van het hoofd der school te Midlum (Fr.) Tot de woning van den heer Schurer verschaften de inbrekers zich toe gang door het raampje van de W. C. en tot de woning van het hoofd der school door opschuiving van een raam in de woonkamer Bij den heer Schurer werd de te lefoon onbruikbaar gemaakt en hier is een vrij aanzienlijk bedrag aan geld buitgemaakt. Naar wij verne men wordt te Midlum alleen zilver werk vermist. De bewoners zijn in hun nachtrust niet gestoord. Onder leiding van den burgemeester van Franekeradeel wordt door de politie naar de onbekende daders een onderzoek inge steld, o.a. met behulp van een politiehond. Nederland ten voorbeeld. Ver meerdering met bijna 250 schepen De ontwikkeling van den Duitschen scheepsbouw aan den Rijn is bijzon der gunstig. Er wordt, naar ons uit de zoo juist verschenen statistiek van de „Germanischer Lloyd" blijkt, zeer veel gebouwd, n.1. gedurende 1937 in totaal voor ongeveer 100.000 ton draagvermogen en een kleine 60.000 p.k. In genoemde statistiek zijn opgenomen de volgende op de Duitsche werven aan den Rijn en zijrivieren in 1937 gebouwde en aan het einde van dit jaar nog in aanbouw zijnde en in opdracht gegeven schepen. 104 vrachtschepen met eigen drijfkracht; 26 vrachtschepen zonder eigen drijfkracht; 35 motorsleepbooten; 3 stoomsleepbooten; 22 motortankschepen; 11 baggermolens, -zuigers, -grijpers en een zeebaggermolen; 6 passagiersschepen; 2 politiebooten; 2 haringloggers; 12 pontons en 20 diverse schepen voor speciale doelein den. Het is te hopen, dat ook Nederlandsche scheepswerven die vroeger een zoo groot aandeel soms tot 75% toe in den bouw van Rijnschepen voor Duitsche rekening hebben gehad, van deze gunstige periode van helangrijke uitbreiding, vernieuwing en moderniseering van de Duitsche Riinvloot waarvan deskundigen in Duitschland aan nemen, dat ze nog eenieen tijd zal voortdu ren, zullen kunnen profiteeren. bijvoorbeeld door het onenen van een mogelijkheid den Nederlandschen scheepswerven een beta lingscontingent voor export naar Duitsch land te geven. Vergadering van den Volksraad. De Volksraad ging gisteren voort met de be handeling der aanvullende begrooting voor marine betreffende de verdeeling der vlootkos ten. De heer Kruyne (v.c.) zegt, nog steeds in verdeeling redelijkheid en billijkheid te missen. Hij wenscht vast te houden aan een verhouding overeenkomstig de draagkracht van Nederland en Nederlandsch-Indië. De heer Sol (militair expert) zegt, dat geen onoverkomelijk bezwaar ziet tegen een staats begrooting voor de geheele imperiale defensie. De heer C. C. van Helsdingen (c.s.p.) hand haaft zijn bezwaren tegen de modificatie. De heer P. Kerstens (i.k.p.) bestrijdt de vo rige sprekers en geeft de voorkeur aan het voorstel van de regeering. De heer Ardenne (i.e.v.) bepleit het inhalen van den vlootachterstand. De heer Sosrohadikoesoemo (partijloos) kan het regeeringsvoorstel niet steunen. Een heeft reeds gevlogen. Indertijd werd gemeld, dat de Marine Lucht vaart Dienst een nieuw type Dornier zou krij gen, het type D 24. De eerste twee dezer vliegtuigen, de X 1 en de X 2, zijn thans uit Holland gearriveerd. Zij kwamen in onderdee- len per schip, om vervolgens op Morokrem- bangan in elkaar te worden gezet. De X 1 heeft reeds gevlogen, naar wij in het „Bat. N.B." lezen. Gedurende dit jaar krijgt de M.L.D. 20 dezer nieuwe vliegtuigen. De nieuwe Dorniers zijn in de eerste plaats bedoeld als verkenner. Zij hebben een bewa pening van 2 mitrailleurs van 7.7 milimeter en 1 zwaardere mitrailleur van 2 centimeter. Bovendien zijn zij bestemd en geschikt voor het gebruik als bommenwerper, waartoe bom- ophanginrichtingen onder de vleugels zijn aan gebracht. De nieuwe toestellen beteekenen in velerlei opzicht een verbetering, vergeleken met de vroegere vliegtuigen. Zij zijn belangrijk snel- ner, terwijl de actie-radius en plafond even- eens belangrijk zijn opgevoerd. Zij zijn voor zien van drie luchtgekoelde motoren, type Wright Cyclone van 750 pk. De nieuwe Dorniers hebben een moderne radio-installatie, een blind-vlieg-instrument, een automatischen piloot, een radio-peiler, enz. Voor de bemanning zijn eenige slaap plaatsen aangebracht Zweefvliegtuig met motor. Het vraagstuk van het kleine vliegtuig houdt in luchtvaartkringen veler aandacht bezig, niet alleen in ons land, maar ook overal elders. Nederland heeft met de Scheldemusch van Slot geen slecht figuur gemaakt in de oplossing van dit probleem, maar d e oplos sing is het toch niet geweest. Een van de kernpunten in het vraagstuk is naast het goedkoop vliegen ook de eenvoud in de besturing, waardoor de opleidingskosten omlaag gebracht kunnen worden. De laatste jaren heeft de zweefvliegerij in ons land grooten opgang gemaakt en daarom ook is het aardig, dat via die zweefvliegerij een nieuw klein type vliegtuig zijn intrede in ons land heeft gedaan. De zweefvliegtuigenfabriek van Schneider in Grunau (D.), de fabrikante van de ook in Nederlandsche zweefvliegkringen zoo popu laire Grunau Baby II, het zweeftoestel waar mede vrijwel alle Nederlandsche records zijn gevlogen, heeft geruimen tijd gepuzzeld over de vraag hoe de zweefvliegers onafhankelijk van de gunstige stijgwinden gemaakt kunnen worden zonder evenwel het sportieve element, dat juist de groote aantrekkelijkheid van het zweefvliegen vormt, uit te schakelen. Zij heeft die vraag beantwoord door de con structie van de Motorbaby II, een combinatie van een zweeftoestel en een licht motortoestel. De Motorbaby heeft als prototype de be proefde Grunau Baby, welke is uitgerust met een motor met drukschroef, waardoor het sierlijke toestelletje in staat is te vliegen als een „normaal" motortoestel, terwijl met afge- zetten motor gezweefd kan worden. Vrijdag heeft het eerste toestel van dit type zijn intrede in ons land gedaan en wel op het vliegveld Teuge bij Deventer. De N.V. Vlieg tuigbouw te Deventer, de fabriek welke o.a. zweeftoestellen bouwt met licentie van Schnei der, heeft n.1. een Motorbaby geïmporteerd en zal als vertegenwoordiger van Schneider in ons land optreden. Reeds heeft Luchtvaartdienst het nieuwe toestel, dat in Duitschland alle vereischte papieren bezit, geregistreerd als PH-ASV, en toestemming verleend voor het doen van proefvluchten. Goede resultaten. De officieele prestatiemetingen van den twee-motorigen luchtkruiser Fokker T. 5, door het Nationaal Luchtvaart Laboratorium zijn thans geëindigd en hebben een gunstig resultaat opgeleverd. Uitgerust met twee Bristol Pepagus 21 mo toren en De Havilland-Hamilton bestuurbare luchtschroeven bereikte de Fokker T. 5 een officieel gemeten horizontale maximum snel heid van 417 km per uur op een hoogte van 4000 meter. Na het succes van den een-persoons jager Fokker D. 21 en het tweemotorige gevechts vliegtuig Fokker G. 1 is met dezen nieuwen luchtkruiser wederom een geslaagd typeo aan de reeks moderne militaire Fokker vliegtui gen toegevoegd. Zooals bekend is, wordt een belangrijke serie T. 5 luchtkruisers voor de Nederlandsche Luchtmacht gebouwd, terwijl de D. 21 en de G. 1 ook voor buitenlandsche rekening in aanbouw zjjn. W1ERINGEN DEN OEVER. Uittocht van arken. Vele Directie-arken die hier jaren in de Hofmanhaven opgelegd hebben gelegen, wor den thans wederom voor gebruik in orde gebracht, wat voor diverse vakmenschen weer wat werk geeft. Straks gaan al deze arken naar den N.O. Polder. Het wordt stil in de Hofmanhaven. Gecombineerde vergadering. De Meisjesvereeniging „Bidt en Werk" te Hippolytushoef, de Meisjesvereeniging van Den Oever „Met Gods Hulp" en de Jonge- lingenvereeniging ,,'t Mosterdzaadje" te Hip polytushoef organiseerde Dinsdagavond te Den Oever in gebouw „Land in Zicht" een gecombineerde vergadering. De leiding b». rustte bij den heer Deen. Er werd geopend met het zingen van Gezang No. 205 uit den Bondsbundel, waarna de leider voorging in gebed en uit het Evangelie van Johannes 6 de eerste 15 verzen las (de wonderbare spijziging.) Mej. Gonda Hermans gaf over dit onderwerp een inleiding waarna werd gezongen. In de pauze kreeg ieder thee. Zang volg de, waarna de heer P. Stigter een inleiding hield over 't onderwerp: „In den Hof van Eden". Verder werden de aanstaande Jaarfeesten besproken. Hierna sprak de leider een dank woord en liet tot slot zingen Gezang No. 414 uit den Bondsbundel. De heer Jaarsma ging voor in dankgebed. Politie. Gevonden, een sleutel aan een touwtje. Inlichtingen bij den Gem.-bode. ANNA PAULOWNA R.K. Damv. „Anna Paulowna". De competitiestand van D.A.P. luidt: Groep A. J. Meijer: gespeeld 10, gew. 8, rem. 1, Verl. 1. punten 17. Th. Vlaar 10 5 2 3 12, C. Oudenaarde 7 4 0 3 8; W. Tin Alkemade 8 2 4 2 8; W. A. Alkemade 8 4 0 4 8; A. v. d. Voort 8 3 0 5 6; W. P. Alke made 11 2 2 7 6; W. Meijer 40131. Groep B: E. Kerkhof 19 12 3 4 27; F. v. d. Hoek 17 13 0 4 26; A. Kaptein 18 11 3 4 25; H Elfring 16 10 2 4 22; C. Alkemade 17 8 2 7 18; Joh. Huiherts 16 7 3 6 17; R. v. d. Voort 16 8 0 8 16; P. Huvbens 16 4 2 10 10; D. Stompedissel 16 3 0 15 6; D. Meijer 18 3 0 15 6; W. Komen 8 2 1 5 5; S. Groene- woud 13 1 0 12 2. Het vischverbod. Naar we vernemen, komt de bekende zaak in verband met 't hengelverbod Dins dagmiddag 8 Maart bij de Arrondissements rechtbank h» Alkmaar in behandeling. Bouwvergunningen. B. en W. verleenden bouwvergunning aan Wed. D. Hoogschagen voor een woonhuis, aan den Kleiweg; N. Cornelissen, een land arbeiderswoning in den Meerweg; P. Wisse- kerke, een schuur in de Benedenbuurt. Biljarten. Een groep spelers van de biljartver. Anna Paulowna speelde hij den heer Alkemade tegen een groep b!,;arfers ujf; gt Pancras. D. op 't Veld sp 2 partijen en won die beide; W. Alkemade speelde 2 en won er 1; L. Elfering en N. Jonker idem; C. Slikker speelde 1 partij en won die. Zijn hoogste se rie was 111. Anna Paulowna won dus met 63 van St. Pancras. Woningbouwvereeniging. In de vergadering der woningbouwvereeni ging Anna Paulowna, in Veerburg gehouden, is besloten voor de bewoners der woning bouwhuizen wederom een tuinwedstrijd te houden. Dijkgraaf C. Wijdenes Spaans stel de een bedrag voor prijzen beschikbaar. De eerst gebouwde woningen, zoo besloot men voorts, zullen dit jaar buitenom ge schilderd worden. De vraag van den heer Hooimeijer, of de tijd gekomen was, meerdere woningen door de vereeniging te doen bouwen, meende de meerderheid der vergadering alsnog met neen te moeten beantwoorden. SC.HAGF.N. 24 Febr. 18 Paarden f 200-450, 11 geldekoeien, (magere) 150—210, 25 idem vette f 200—285, 12 kalfkoien f 210—350, 379 nuchtere kalve ren 514, 40 vette schapen 2432.50, 50 overhouders 1623. 8 magere varkens 30 45, 14 vette varkens per Kg. 59—60 ct„ 61 biggen f 1624, konijnen 12, kippen 0.S5 —1.20. NOORDSCHARWOTTDE. 24 Febr. Uien f 11.8012.50, driel. f 10—10.30, grove 12-20; peen f 2.20—2.80, kl. peen f 0.90—1.10, kroten f 2.203.20, taaie gele kool f 2.10—2.50, gele kool f 1.50—3.10, D. witte kool f 1—3.20. BROEK OP LANGENDI.JK. 24 Febr. Uien f 12.40—12.60, driel. f 10—10.30, grove f 12.30—12.50, stek f 8.10—8.20, peen f 2.20 —2.60, kl. peen f 1—1.20. Kroten 310—3.50. borecnkool 3.50—5.80, gele kool 1.50-2.70, D. witte kool 1.S0-3, prei 1 50—4 20. WARMF.NHUTZEN. 23 Febr. Roode kool f3—5.40. gele kool f 1.50—1 80, Deensche witte kool 1.50—2.60, uien 12 70. Aanvoer: 11.900 Kg. roode kool. 15.300 Kg. gele kool. 12.000 Kg. Deensche witte kool, 375 Kg. uien. AMSTERDAM. 23 Febr. Veemarkt. 227 vette kalveren: le kw. 70—78 ct.. 2e kw. 60—68 ct.. 3e kw. 50—58 ct., per Kg. levend gewicht; 63 nuchtere kalve ren f 5.50—9 per stuk. 123 varkens; vleesclv varkens, wegende van 90—110 Kg. 70—71 ct., zware varkens 6870 ct.. vette varkens 66 ct- Per Ktr. slachtte wicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Marktoverzieht: Vette kalveren ruime aan roer, handel zeer traag, prijzen lager, nuch ere kalveren eewone aanvoer, handel traag nauwelijks prijshoudend. Varkens weinig aanvoer, handel onbeteekenend, prijzen iets lager.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6