JKaoqisAroma Amanda Komt er een R, K* school? Ben W. verzoeken den Raad afwijzend te beschikken INDISCHE UITRUSTINGEN HERMAN NIJPELS' Vrijdag 25 Februari 1938 Tweede Blad MadónieuwJ Slechts 54 van 't verplichte aantal van 75 leerlingen Witte Uniformen (jas en pantalon) 6.75 - 8.50 - 10.50 Witte Uniformpet (incl. uitmonst.) 4.75 - 7.00 - 9 00 THANS VOORDELIGER FLACON O 1 NIEUWE NAVULPRIJZEN 2 3 CEMT iaat Uw ledig Maggi flesje opnieuw bij Uw winkelier vul/en K.S.K.-feestavond Een vertrouwd en zorgvuldig expediteur: „ESONA" Hr, Ms* Java weer in de haven Subsidie Bewaarscholen Binnenbrandje bij fa. Konijn Burgerlijke Stand van Den Helder Vischafslag Den Helde» Prettig biljarten in„DeToelast" Harmonische Lichaamsontwikkeling Frankrijk in de knel D ÏÏUvdn£&e/ii(Mefi Bij schrijven van 7 December j.1. richtte het Bestuur der Stichting „Het R.-K. Onderwijs" alhier, zich tot den Raad met het verzoek om gelden beschikbaar te stellen voor de stichting van een nieuw schoolgebouw. In de vergade" ring van 21 December d.a.v. werd het verzoek jn handen gesteld van het College van B. en W. om prae-advies. Ingediende en weer ingetrokken aanvrage. Over dit verzoek was reeds vooraf met het betrokken lid van het College overleg ge pleegd, terwijl ook na het inkomen daarvan meerdere malen besprekingen zijn gevoerd. Deze hadden tot gevolg, dat het Bestuur der Stichting bij schrijven van 15 Januari 1938 mededeelde, dat het de ingediende aanvrage intrekt, en gewijzigde te zijner tijd zal volgen. Een beslissing behoefde toen dus niet te wor den genomen. Eigenaardig doet het daarom aan, aldus B. en W., dat genoemd Bestuur bij schrijven van 3 Februari 1938 weder mede deelt, dat het de per 7 December 1937 inge diende aanvrage om een nieuw te bouwen school weder wenscht te handhaven. Wij spre ken hier van „eigenaardig",om dat een zoo danige handelwijze zeer bijzondere gevolgen zou kunnen hebben. Zooals U bekend zal zijn, moet op een aanvrage om medewerking, als bedoeld in de artikelen 72 e.v. der Lager On derwijswet 1920, worden beslist binnen drie maanden, nadat deze is ingekomen. Wordt een zoodanige beslissing niet binnen den gestelden termijn genomen, dan wordt geacht dat tot de medewerking is besloten. Indien nu gehandeld wordt, zooals het Schoolbestuur deed, en de mededeeling, dat de oorspronkelijk ingediende aanvrage, welke aanvankelijk was ingetrokken, weder werd gehandhaafd, eerst zou worden ingezonden b.v. één of twee dagen vóór het verstrijken van den termijn van drie maanden, dan zou dit tot gevolg kunen hebben, dat binnen den gestel den termijn geen beslissing meer zou kunen worden genomen en dat, overeenkomstig het bepaalde bij art. 76 der L.O.wet 1920, moest worden aangenomen, dat geacht werd tot het verleenen van medewerking te zijn besloten. Wellicht zou met vrucht tegen een medewer king welke op zoodanige wijze geacht werd te zijn verleend, bij Gedeputeerde Staten en eventueel de Kroon beroep kunnen worden aangeteekend, omdat het aan zeer ernstigen twijfel onderhevig is of een aanvrage, welke daarna wordt ingetrokken, ten slotte weder kan worden gehandhaafd door daarop in een derde schrijven terug te komen. Een zoodanige omstandigheid moet dan ook reeds grond zijn voor afwijzing van het oorspronkelijke verzoek, daar dit in wezen niet meer bestaat. Een an dere beslissing in hooger beroep achten wij dan ook vrijwel uitgesloten. Gelukkig is het mogelijk, dat nog binnen den termijn van drie maanden na het indienen van de oorspronkelijke aanvrage een beslis sing wordt genomen. Volgens het bepaalde in artikel 75 der L.O. wet 1920 mag de medewerking voor den bouw van een nieuwe school slechts worden gewei gerd, indien niet aan de in artikel 73 omschre ven vereischten is voldaan. Laatstgenoemd artikel schrijft voor, dat bij een aanvrage tot het ontvangen van de voor de stichting van een schoolgebouw benoodigde gelden of tot stichting van een schoolgebouw worden over gelegd o.a.: een verklaring, waaruit blijkt, dat de school zal worden bezocht door ten minste 75 leer lingen en ejn verklaring, waarbij de instelling of vereenigmg zich verbindt, voordat met den bouw wordt aangevangen, als waarborgsom 15 van de stichtingskosten in de gemeente kas te storten. De bijlagen, waarin geschreven wordt, dat minstens 75 leerlingen de school zullen moeten bezoeken, voldoet evenwel niet aan de eischen. Hierop komen de handteekeningen voor van ouders van 86 leerlingen, welke thans reeds de R.-K. Jongensschool aan den Polderweg of de R.-K. Meisjesschool aan de Javastraat be zoeken. Op deze door de ouders geteekende verklaringen komt echter niet voor de naam der vereeniging of stichting, welke de school zal stichten, noch de plaats of de gemeente, waar de school zal worden gesticht. De ver klaringen zijn dus in blanco geteekend en vol doen daarom niet aan de wettelijke voorschrif ten. Bij Koninklijk Besluit van 11 April 1935, no. 30, is reeds in dien zin beslist. Alleen op dezen grond zou op dit verzoek reeds een afwijzende beschikking moeten wor den genomen. Er is echter meer. Zooals wij hiervoor reeds hebben aangehaald, bestaat er tot 1 Januari 1942 een beperking voor de me detelling van de leerlingen, noodig voor de stichting van een nieuwe school. Alleen wan neer aanzienlijke toeneming of belangrijke ver plaatsing van de bevolking in eenig deel der gemeente of andere gewichtige om standigheden tot schoolstichting aanleiding geven, geldt deze beperking niet. Toeneming van de bevolking heeft in onze gemeente wel plaats gehad, ook in de omgeving van de mooi passend en goed gemaakt Vraagt volledige prijscourant K'eedingmagazijnen Den Helder plaats, waar de nieuwe school is gedacht, doch het aantal kinderen in die omgeving, dat Ka tholiek onderwijs wil ontvangen, is naar onze meening niet zoodanig toegenomen, dat de stichting van een geheel nieuwe school daar door gerechtvaardigd is. Dit moge ook reeds blijken uit het feit, dat op de verklaringen slechts 31 kinderen voorkomen uit de om geving waar de school eventueel zou worden gesticht. Volgens de overgelegde verklaringen nu thans uitgaande van de gedachte, dat deze wel aan de wettelijke voorschriften vol deden, voor wat betreft vermelding van de school, enz., zal de nieuwe school onder meer bezocht worden door de volgende leerlin gen, welke thans reeds de R.-K. Meisjesschool bezoeken: 14 uit klasse 1, waarvan 11 woonachtig zijn binnen 4 km van de school; 14 uit klasse 2, waarvan 10 woonachtig zijn binnen 4 km van de school; 1 uit klasse 3. Aannemende, dat in elk lokaal 48 leerlingen naar behooren geplaatst kunnen worden, dan blijkt, dat de 11 leerlingen uit klasse 1 en de 10 leerlingen uit klasse 2 aan de R.K. Meis jesschool zonder eenig bezwaar geplaatst kunnen blijven. Deze leerlingen mogen dus voor het aantal, noodig voor den bouw van een nieuwe school, niet worden medegerekend. Bovendien mogen de overblijvende 3 leerlin gen uit de eerste klasse, die meer dan 4 km van de school wonen, niet medegerekend wor den, omdat zij op het tijdstip, waarop de ver klaringen zijn overgelegd, de door hen te ver laten school nog geen zes maanden hebben bezocht. Behalve door de hiervoren genoemde leer lingen van de R.K. Meisjesschool zou de nieuw te stichten school, volgens de overge legde verklaringen, ook worden bezocht door de volgende leerlingen, welke thans de R.K. Jongensschool bezoeken: 21 uit klasse 1, waarvan 13 woonachtig zijn binnen 4 km van de school, 14 uit klasse 2, waarvan 10 woonachtig zijn binnen 4 km van de school, 18 uit klasse 3, waarvan 11 woonachtig zijn binnen 4 km van de school, 3 uit klasse 4, waarvan 1 woonachtig is binnen 4 km van de school, 1 uit klasse 5. Van de 8 leerlingen van klasse 1, welke meer dan 4 K.M. van de school woonachtig zijn, moeten er ook hier 7 weder buiten beschou wing blijven, omdat zij op het tijdstip, waarop de verklaringen zijn overlegd, de door hen te verlaten school nog geen zes maanden hebben bezocht. Rekening houdende met het zoo juist medegedeelde feit, dat lokaal 4 bij de ULO- school behoort en dus voor de beoordeeling van de beschikbare plaatsruimte niet kan worden medegerekend, willen wij, daargela ten de vraag- of door gedeeltelijke samenvoe ging van klassen nog geen andere verdeeling van de leerlingen zou zijn te maken, aanne men, dat voor de overige 13 leerlingen uit klasse 1, 14 uit 2, 18 uit 3 en de 3 uit4, inder daad op de bestaande jongensschool geen voldoende plaatsruimte beschikbaar is (voor de ééne leerling uit klasse 5 is dit wel het geval). Samenvattende komen wij tot de slot som, dat slechts 54 leerlingen voor de op richting van de nieuwe school overble ven: Het vereischte aantal van 75 is dus lang niet bereikt. Op grond van een en ander stellen wy IJ dan ook voor op het verzoek afwij zend te beschikken. Hierbij zij nog opgemerkt, dat zoowel de betrokken commissie van advies als de com missie van bijstand voor het onderwijs, zich met het vorenstaande geheel kan vereenigen. IN KWALITEIT ONVERANDERD! „Natuurlijk" geslaagd! Dat was wel van tevoren te zeggen, dat de K.S.K.-feestavond prima zou „uitvallen" om met den kok te spreken. De „ingrediënten" waren in orde en de voorbereidingen waren goed, dus alles wees op een resultaat, dat in den smaak zou vallen. En dat is dan ook zoo uitgekomen. In Rialto, dat van onder tot boven en van voor tot achter met een opgewekt pu bliek bezet was, heerschte de ware K.S.K.- stemming, zooals wij die van vorige gelegen heden kennen. „Ingrediënten" was een eenigszins oneerbie dig woord voor personen als Samir Hoafim en Charlie Chaplin, doch, ter wille van de beeldspraak en dit schrijvende onder de ban van de napret, hebben wij deze vrijheid geno men. U zult weten of zich kunnen indenken, dat de drager van deze klinkende namen in staat zijn U menig uurtje prettig bezig te houden. Allereerst Professor Hoafim, die weer op duidelijke wijze z'n wonderbaarlijke kunnen demonstreerde, ook al was het zeer onduide lijk „hoe" het ging. En deze hier ter stede zoo goed bekende magiër heeft steeds iets nieuws op zijn programma, wat U nog niet „al gezien" heeft. (Wat ook al niet erg zou zijn, want U krijgt het toch niet „door".) En Charlie Chaplin, de „stakker", die geen raad weet met al die machinerieën en in dezen modernen tijd blijkbaar heelemaal niet thuis hoort, heeft ons weer op z'n onnavolg bare wijze doen genieten van dwazigheden. U weet het wat „Modern Times" voor een film is en daarom wijden wij er niet over uit. Het is een film, die zeker in het karakter van dezen K.S.K.-avond paste. En dan waren er nog de „kleinigheden", het korreltje zout en tikje azijn, die het menu gisterenavond vervolmaakten, o.a. drie keu rige teekenfilms. De K.S.K.-winkeliers zullen zeker niet na laten dezen avond als een succes in de anna len in te schrijven en er bij vermelden „bij ge legenheid herhalen". Waarmede wij het in alle opzichten eens zijn. Hr. Ms. „Java" wordt hedenmiddag om 2 u. in de haven verwacht en zal hier tot Maan dag blijven, waarna de kruiser zijn oefeningen op de Noordzee zal voortzetten. Door het Departement Den Helder der Maatschapij tot Nut van 't Algemeen, de Vereeniging voor Voorbereidend L.O. „Jachin" en de Vereeniging van de H. Catharina van Senen wordt voor 1938 subsidie gevraagd. B. en W. stellen voor aan de onderstaande Besturen over 1938 een subsidie te verleenen als volgt: Het Bestuur van het Departement Den Helder der Maatschappij tot Nut van 't Alge meen: Bewaarschool aan de Vischmarkt totaal 4042,13. Bewaarschool aan de Laan totaal 3097.29. Het Bestuur der Vereeniging voor Voorbe reidend Lager Onderwijs „Jachin": Totaal 3098,50. Het Bestuur der Vereeniging van de H. Ca tharina van Senen: Totaal 4376,57. Een pan met vet vloog in brand. Gisterenavond werd de brandweer gealar meerd voor een brand, welke ontstaan was in het pand van de firma Konijn in de Spoor straat. Onmiddellijk rukte zij met groot mate rieel uit, om bij aankomst bij genoemd perceel te ontdekken, dat de vuurhaard zich in de keuken bevond. Een daar op het vuur staan de pan met vet was in brand gevlogen en ver spreidde een verstikkende rook door het ge- heele huis, inclusief den winkel. Ofschoon het vuur ernstige afmetingen dreigde aan te ne men was het toch spoedig gebluscht. Niette min had de heer Konijn nogal wat water schade, terwijl de rook aan de vertrekken bo ven de keuken gelegen, inclusief de zich daar bevindende voorwerpen geen goed gedaan zal hebben. Met name de schoorsteen werd nogal beschadigd, doch verder bleven de onaange name gevolgen beperkt tot een tijdelijk ge- staakten verkoop van nasihs goreng, enz., want de verzekering dekt de schade. Begrijpe lijkerwijs trok het brandje nogal wat belang stelling. DAT IS VERBODEN. Tegen een tiental-jongens van 1621 jaar is proces-verbaal opgemaakt wegens het op en afloopen der duinen en het daarbij vernie len der helmbeplanting. HIJ WAS UIT DE BUURT. Gisteren is hier ter stede een 19-jarige jon gen aangehouden, die in Nijmegen bleek thuis te behooren en wiens opsporing door de po litie aldaar verzocht was. Heden is de jongen naar zijn woonplaats teruggebracht. van 24 Februari 1938. GETROUWD: J. Visser en J. C. F. Gal- jaard; A. Rietvslt en A. Schilt; I. Bouwens en A. Pijl; A. Grasboer en E. M. Schilder; S. Goes en C. Slijkerman. BEVALLEN: M. Stormvan Loo, d.; J. E. M. Mullervan Ham, z.; M. F. Bosma Dokter, z.J. SchenkelsSmit, d.B. J. Klum- perHerdt, d. Dokter, z.; J. SchenkelsSmit, d. OVERLEDEN: M. Nieuwenhuizen, (m.), 8 jaar. KNALAVOND VAN „DE ZILVERMEEUW". Onder verwijzing naar de advertentie ves tigen w(j de aandacht op den Zaterdag te houden knal-avond van de W.S.V. „De Zil vermeeuw" in Musis Sacrum. BEROEP TEGEN WEIGERING BOUWVERGUNNING. B. en W. stellen den Raad voor: Gezien het beroepschrift van D. Bethlehem naar aanleiding van de weigering van de door hem op 22 September 1937 ingediende aanvraag om vergunning tot het maken van een voorportaal tusschen keuken en badkamer op het erf, behoorende bij het woonhuis op het perceel Crocusstraat no. 29 de gevraagde vergunning te weigeren. Den Helder, 24 Febr. 1938. Aangebracht door korders: Tongen per kg 1.20—1.06 Slips 1.14—0.98 Schol le soort per kist 8.20—7.40 Schol 2e soort 6.205.70 Schar 3.50—3.00 Wijting 0.95—0.51 Bot 4.00—3.20 Door garnalenvisschers: Levende garnalen per lit 1.65 Gekookte garnalen per kg 0.220.18 Prijsuitreiking en filmvertooning. In Den Helder bestaat sinds eenige maan den eep af deeling van de Nationale Vereeni ging tot Bevordering van Harmonische Lichaamsontwikkeling (H.L.O.), welke een zeer groote activiteit aan den dag legt. Zij heeft het aangedurfd om kort na de oprichting een oproep te doen om menschen in de gele genheid te stellen de proeven ter verkrijging van het eerste diploma af te leggen. Deze eerste actie had een groot succes, daar meer dan 50 stadgenooten zich aan de proeven on derwierpen, terwijl er meer dam veertig het diploma behaalden. Deze menschen zijn: Diploma 2en Graad: Th. P. Stam. Diploma 3en Graad: Mevr. J. Boonen Joustra; C. W. Boonen; A. M. v. d. Hoek; H. Lastdrager; J. M. J. Veenenbos. Diploma 4en Graad: Jhr. H. E. van Asbeck; H. W. Bouthoorn; J. C. Cornelis; W. v. Diest; J. Dekker; C. Everhardus; B. Gieze; H. Gieze; J. A. D. Groot; J. F. Heeren; F. Himpers; F. van Hout; P. C. Johannisse; C. F. Koorn; G. F. Kooijman; G. Kruisdijk; C. L. Kroesen; H. Nieuwland; W. Offringa; A. Peeman; G. Pezie; R. C. Pieterse; J. Pottinga; G. de Ridder; P. Th. de Ridder; D. Diemers; J. W. Schotmans; C. J. Schut; H. Timmers, M. Snelt; J. Verfaille; H. v. d. Water; E. L. de Zeeuw; S. J. v. Zoonen; M. G Zuidijk; Mej. T. Rudolph; Mej. T. Wagemaker. Gisteravond had genoemde afdeeling een bijeenkomst in „Musis Sacrum" belegd, tijdens welke de diploma's uitgereikt werden. De op komst was zoo groot, dat de zaal van „Musis Sacrum" nagenoeg gevuld was. Het was geen wonder, dat de. voorzitter van de afdeeling, de heer H. J. Lücker, daar in zijn welkomstwoord zijn verheugenis over uitsprak. De diploma-uitreiking zelve werd verricht door den loco-burgemeester, den heer W. de Boer, bij verhindering van den burgemeester. Alvorens daartoe over te gaan, hield de heer De Boer een korte rede, welke met groote aandacht aangehoord werd en waarin er op gewezen werd, welk een kostbaar bezit het is: een goed en gezond lichaam. Slechts in een goed lichaam kan de geest tot ontwikkeling komen en daarom is het van het grootste be lang, ook voor het levensgeluk, dat het lichaam verzorgd en gecultiveerd wordt. De H.L.O. is in deze werkzaam, immers zij beoogt de har monische ontwikkeling van het lichaam. Spr. wenschte de geslaagden geluk met de verworven diploma, waarna hij tot de uitrei king daarvan overging. Van het Hoofdbestuur van de H.L.O. was een van de oprichters, n.1. de secretaris, Dr. Sturkop, aanwezig, die eveneens een korte rede hield, waarin er op gewezen werd, dat de vereeniging ieder mensch een gezond en har monisch ontwikkeld lichaam wil geven. Daar toe dient de sport, welke in haar algemeenheid beoefend dient te worden. Geen specialisatie op een bepaalde tak, waardoor slechts een bepaalde spiergroep ontwikkeld wordt. Neen, beoefent zooveel mogelijk sporten, waardoor alle spiergroepen gelijkelijk gecultiveerd worden. Dr. Sturkop vertelde voorts, dat er in ons land reeds 27 centra van de H.L.O. bestaan, terwijl hij zoo juist bericht had ontvangen, dat in Batavia de eerste Indische afdeeling was opgericht, welke mededeeling met applaus ontvangen werd. Het is niet de bedoeling, dat zij, die het diploma verwierven, er nu verder de brui aan geven. Integendeel, elk jaar dient het examen opnieuw afgelegd te worden, tot 10 maal achtereen, waarna men eerst kan zeggen, dat men zijn lichaam die ontwikkeling gegeven heeft, waarop het recht heeft. Spr. was zeer tevreden over de werkwijze van het Heldersche werkcomité, dat met recht op zijn plaats mag heeten. Een extra pluimpje kreeg de secretaris van de afdeeling, de heer H. Lastdrager, die het initiatief genomen heeft tot de oprichting daarvan. Het pluimpje was zeer verdiend! Het valt niet te ontkennen, dat hoezeer het gesprokene op prijs gesteld werd, de grootste belangstelling uitging naar de nu volgende filmvertooning. Deze werd welwillend ver zorgd door het Duitsche Verkeersbureau, het geen zeer op prijs werd gesteld. De waardee ring verkeerde zelfs in dankbaarheid toen men zag, welke films genoemd bureau mee gebracht had. Zooals aangekondigd, waren enkele gewijd aan de Olympische Spelen, waar van talrijke momenten, waaronder zeer sug gestieve en interessante, te zien werden ge geven. Wij denken b.v. aan de wintersport, aan de athletieknummers, aan voetbal, hand bal, hockey en baskettbal. Zeer fraaie opna men waren gewijd aan het Rhönrad, een toe stel, dat tegenwoordig bijna niet meer gebruikt wordt, maar toch zeker een beter lot ver dient. Ter afwisseling werden eenige propa- gandafilmpjes vertoond, o.a. van Allgau en Oberammergau eh van het Carnaval in Rijn land. Het geheel was zeer geslaagd en de vele aanwezigen hebben dan ook ongetwijfeld een prettigen indruk mee naar huis genomen. En de Heldersche afdeeling van de H.L.O. mag zeer tevreden zijn over dit, haar eerste, optreden in het openbaar, dat haar zeker zal inspireeren op den ingeslagen weg voort te gaan. e koerswijziging van Engeland's bui- tenlandsche politiek is vooral voor Frankrijk een bittere pil, meent het Hbl. Chamberlain heeft Frankrijk de uitdrukkelijke verzekering gegeven, dat Engeland de bestaande innige politieke vriendschap met Frankrijk onver anderd zou doen voortduren. Er is geen en kele reden om aan deze hartelijke vriend schapsbetuiging in haar algemeenheid te twijfelen, meent het blad maar het lijdt wel geen twijfel of de openlijke afzwering door Engeland van de collectieve veiligheids politiek van den Volkenbond brengt een be perking mede van de vriendschap De ontbiedig door Hitier van von Schusch- nigg, den Oostenrijkschen bondskanselier, naar Berchtesgaden, heeft geleid tot verhel dering van den toestand, die tot dusverre in het vage was gebleven. Frankrijk heeft van Engeland nooit een duidelijke, onvoorwaar delijke toezegging van gewapenden steun kunnen verkrijgen ten aanzien van een niet- uitgelokten aanval in Midden Europa. De Engelsche regeering gaf principieel de voorkeur aan rationale verdragen ter waar borging van den vrede en wenschte zelf in werkelijkheid niet verder te gaan dan waar borging van den vrede in West-Europa, van bestendiging van de Rijngrenzen. Frankrijk ziet zijn politieke stelsel van de collectieve veiligheid van Europa thans defi nitief ineenstorten en komt voor de vraag te staan: Wat nu? De Fransche regeering ziet zich voor de zeer moeilijke vraag gesteld, of het de door Chamberlain ingeleide nieuwe politiek zal volgen en zich toegankelijker zal toonen voor toenadering tot de as-staten Duitschland en Italië, of nolens volens, en samen met Rus land en de Kleine Eentente-mogendheden, zal vasthouden aan de oorspronkelijke politiek van collectieve veiligheid, waarvan dan uiter aard de spits gericht zou blijven tegen Duitschland. Frankrijk moet thans feitelijk kiezen tusschen Londen en Moskou, een dilemma, een fatum, waarmede het tot dus verre hardnekkig heeft geworsteld. Twee stroomingen teekenen zich thans in Frankrijk af, waarvan de eerste haar ver tegenwoordiger vindt in Delbos, den minister van buitenlandsche zaken van het gemutileer de derde Volksfront ministerie, die op de eveneens gemutileerde collectieve veiligheid en Frankrijk's bondgenootschappen wil ver trouwen; de tweede in Flandin, den oud premier, den Franschen Halifax, die in samen werking met Duitschland, in herstel van de vriendschap met Italië den uitweg ziet voor Frankrijk's buitenlandsche politiek. De keuze is uiterst lastig en wellicht heeft Frankrijk sedert 1919 niet voor een zoo belangrijke beslissing gestaan als die van het oogenblik, zoo zegt het blad in het slot van zijn beschouwing. kan BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Hollywood zoekt een prinses" ei. niet alles hebben". Rialto, Spoorstraat, half 8: „De man, die beslag legt" en „Tusschen Sjanghai en San Francisco". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Sabotage" en „De onbekende", kundige Kring. Heden: Mil. Tehuis, Spoorstraat, 8 uur: Ouderavond U.L.O.-school. Zaterdag 26 Februari. Casino, 8 uur: Gymnastiekuitvoering „Pro Patria". Musis Sacrum 8 uur: Knalavond W.S.V. „De Zilvermeeuw". „Dennenheuvel", 8.30 uur: Cabaretclub „O.K." Zondag 27 Februari. Casino, 8.15 uur: „Blonde Marie". R.-K. Volksbond, 8 uur: Gemengd Tooneelge- zelschap: „De Spooktrein". Licht op 5 u. 59 min. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 772.9 Temperatuur lucht 0.2 Laagste temp. lucht gisteren 1.1 Bij Kon. besluit van 22 Februari zijn be vorderd: a. tot luitenant ter zee der le klasse, de luitenants ter zee 2e klasse J. A. de Bac, B. C. uit de Bos, J. J. Quéré, J. A. Vink, jhr. H. A. N. A. van Adrichem Boogaert, J. H. P. van Rosevelt, M. A. J. Derksema, A. C. Lunbeck, jhr. A. van Geen en K. C. J. van der Horst; b. tot luitenant ter zee der 2e klasse bij de Kon. mar.-reserve, de luitenants ter zee der 3e klasse bij die reserve I. Bink, J. B. Goud schaal, IJ. de Boer, B. A. Verweij, A. Feenstra en J. Zwart; c. tot officier van den marinestoomvaart dienst der le klasse, de officieren van den marinestoomvaartdienst der 2e klasse A. Broere, M. Deutekom, S. Pluim en J. W. van Wingerden; d. tot officier van den marinestoomvaart dienst der 2e klasse bij de Kon. marine-reserve, de officier van den marinestoomvaartdienst der 3e klasse bij die reserve J. Trouw; tot officier van gezondheid der le klasse, de officier van gezondheid der 2de klasse D. C. Canne; zijn met ingang van 1 Mei bevorderd tot hoofdofficier van gezondheid der le klasse J. A. van Huizen, dr. C. W. Bottema en V. M. J. Kettlitz.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5