De nieuwe ruilverkavelings- wet aangenomen De arbeiders en het ontwerp- bedrijfsvergunningenwet Tien extra opcenten op inkomstenbelasting Postvlucbten op Indië Slagersrookerij in brand Gevangeniscellen te klein België wijzigt zijn nationaal elftal Arbeiders voor Duitschland De ondergang van de „Baleares" Ten behoeve van Defensie Ontploffing in lucifersfabriek UIT ONZE OOST Tweede Kamer Naar een spoedige herverkaveling Kastekort van f 2000.— De fascistengroet aan de groeve Duizend arbeiders staken Voedsel op den duur onvoldoende Uoet&al Roode Duivels-Z waluwen Dc wederopbouw van Oostenrijk Totaal opbrengst op ruim tien millioen geschat Den Haag, 8 Maart :38. De Tweede Kamer heeft heden nuttig werk gedaan door „even in een middagver gadering het wetsontwerp, houdende nieu we bepalingen omtrent ruilverkaveling, te behandelen en af te doen. Dit- was een materie, welke in de Kamer nu eens nérgens bepaald verzet ontketen den en zelfs bij de toch meestal afzijdige N.S.B.-groep sympathie wist te wekken! En ook uit het „tegenovergestelde" communis tische kamp sloot men zich bij de algeniee- ne instemming aan... Welke Excellentie wist dit wonder te be werken? Minister Steenberghe, de energieke, goed- lachsche bewindsman over onze economische aangelegenheden, was de unieke magiër, boe wel hij de eer van de totstandkoming der regeling voor een goed deel overdroeg op ziin voorganeer, naa rhij uitdrukkelijk ver klaarde in zijn beantwoording van de alge- meene beschouwingen, welke van verschil lende kanten woorden van lof hadden doen klinken. De dagelijksche voorbereiding maakte mogelijk, de eigenlijk nogal ingewikkelde zaken in vlug tempo af te doen. Want men weet, dat in Nederland aantasting van den particulieren eigendom niet licht wordt geteld en dat de groote meerdreheid streng tegen ondergraving gekant is. De nieuwe ruilverkavelingswet nu is een zooveelste voortgaande beperking van bet persoonlijke vrije beschikkingsrecht over onroerende goederen, en daarom mag de algemeene in stemming wel bijzonder worden gewaar deerd. De tebm „ten algemeene nutte" grond van de Onteigeningswet! doet ook in deze opgeld. Sinds jaar en dag zitten wij hier in Nederland arm aan goeden cultuurgrond met zeer oneconomisch verdeelde gron den, welke door willekeurige versnippering lang niet die rentabiliteit opleveren, als in normale omstandigheden bereikbaar zou zijn. De Regeering trachtte in 1924 aan het euvel tegemoet te komen door een Ruilver kavelingswet. Maar groote resultaten bleven uit, het zou misschien nog wel duizend ja ren duren, eer aan de verkeerde toestanden Afdoening van bezwaarschriften door de Kroon inplaats van door den minister verzocht. Be langrijke amendementen op het wetsontwerp. De heer van der Goes van Naters c.s. hebben op art. 10 van het ont- werp-bedrijfsvergunningenwet een amendement ingediend, waarvan de strekking is, dat bezwaarschriften tegen beslissingen van den minister op verzoeken om een vergunning niet ter afdoening bij den minister moeten worden ingediend, doch dat de aanvragers zich daarmede tot de Kroon kunnen wenden. Verder wordt voorgesteld, dat de Kroon, alvorens op het bezwaarschrift te beslissen, den economischen Raad daarover zal hooren Voorts hebben Ir. Vos c.s. een aantal amen dementen ingediend, waarvan het eerste op art. 3 de strekking heeft de bevoegdheid van de Kroon tot het voorschrijven van vergun ningen te verruimen in dien zin, dat de be treffende algemeene maatregel van bestuur kan worden genomen, indien het algemeen belang zulks naar het oordeel van de Kroon wenschelijk maakt, dus zonder dat zooals in het wetsontwerp wordt voorgesteld voor de beoordeeling van dat algemeen be lang eerst een verzoek van ondernemers of vereenigingen van ondernemers in den be trokken bedrijfstak moet zijn ingekomen. Daarnaast wordt voorgesteld, dat een verzoek tot het nemen van zoo- danigen algemeenen maatregel van bestuur kan worden ingediend in de eerste plaats door een bedrijfsraad of anders indien deze voor den betreffende bedrijfstak niet bestaat niet alleen door ondernemers of or ganisaties, van ondernemers, doch ook een of meer organisaties van arbeiders in een tak van nijverheid. Voor het geval de Kamer het amendement betreffende de ruimere bevoegdheid van de Kroon niet mocht aannemen, stellen ie heer Vos c.s. voor, dat de Kroon een lgemeenen maatregel van bestuur kan nemen, nadat een bedrijfsraad of, wanneer deze in den betreffende bedrijfstak niet bestaat, onder nemers of vereenigingen van ondernemers of een of meer vereenigingen van arbeiders daartoe het verzoek doen en het algemeen belang zulks naar het oordeel van de Kroon wenschelijk maakt. Hoofdpostkantoor te Den Haag doet aangifte bij de politie. De vorige week heeft de kassier van het hoofdpostkantoor aan de Prinsestraat te Den Haag een tekort van f2000.in zijn kas geconstateerd. Een zeer minitieus onderzoek is, aldus het Hdbld. ingesteld en alle kassen, ook die van de bijpostkantoren, zijn gecontro leerd, zonder dat evenwel eenige aanwijzing omtrent het vermiste bedrag kon worden ver kregen. In overleg met den directeur van het hoofdpostkantoor is thans aangifte gedaan hij de politie. een einde zou zijn gekomen. De wet van "24 liet namelijk het initiatief om tot ruilverka veling te komen, uitsluitend over aan de betrokkenen zélf. De Regeering begreep, dat overheidsin grijpen in deze te hulp moest komen. En aldus ontwierp zij een regeling, welke het recht van initiatief evenzeer verleent aan publiekrechtelijke lichamen (Rijk, gemeen ten, provinciën, waterschappen) en aan land en tuinbouworganisaties. Tevens werd be paald, dat voortaan niet der betrokke nen ruilverkaveling kunnen aanvragen, maar 1/5, dus ook hier een verruiming! Als het door welke initiatiefnemers ook opgeworpen plan geen goedkeuring van de betrokkenen kan verkrijgen, en de zaak heeft een „algemeenen" kant van dringen den aard, dan kan de minister de verkave ling, toch doen doorgaan, als op z'n minst der betrokkenen het plan steunen. Maar Vadertje Staat kan nóg dwingerder optre den, en wel, indien de oplossing als „zeer dringend" (immers, sinds de nieuwe Pacht wet, een nieuwe juridische term!) wordt be schouwd. Dan kan de ontworpen regeling w e 11 e 1 ij k e bekrachtiging erlangen, en dan helpt er geen lieve moedertje meer aan. Minister Steenberghe wees er in zijn korte verdediging op, dat in de onderhavige materie nog een belangrijk stuk werkver schaffing schuilt. De leden Ebels (V.D.), Van den Heuvel, Sierema (Lib.) en Droes- sen (R.K.) hadden aangedrongen op een kosten-garantie door het Rijk, want zij vreesden, dat de kosten van een en ander de rentabiliteit zouden aantasten, waardoor de wet impopulair zou worden. Minister Steenberghe kon moeilijk aan deze bezwaren tegemoet komen; het Rijk neemt reeds alle administratieve kosten voor zijn rekening. Ook achtte Z. Exc. 't ondoenlijk, vooruit te bepalen, wat een verkaveling zal kosten. En daarbij wordt de gansche procedure door een plaatselijke commisie geleid en op die manier zou de centrale Overheid telkens in den strijd tusschen commissie en belanghebbenden moeten ingrijpen. Dat achtte de bewinds man ook niet bevorderlijk voor een juiste afwikkeling van zaken. Voorts had de beer Van den Heuvel critiek geuit op het geven van macht, in deze, aan „wiet weet, wie?" De minister was om deze opmerking verbaasd, wijl Ged. Staten en de Rechtbank steeds kun nen worden ingeschakeld, als de belangen der betrokkenen ermee gemoeid zijn. Z. Exc. deed een beroep op allen, wijl wij hier hebben zoo zei de bewindsman een typisch samengaan van algemeen en par- ticuierb elang. Na enkele pogingen om het wetsontwerp door eenige weinig belangrijke amende menten te wijzigen, welke pogingen mis lukten, haalde het ontwerp met algemeene stemmen de eindstreep. Roomsche geestelijkheid weiger de Roomschen N.S.B.-er te begra ven. Dezer dagen werd de r.k. metselaar v. d. Berg te Bussum, die den rijksweg op de fiets wilde oversteken, door een auto gegrepen en op slag gedood. Daar hij lid van de N.S.B. was, wei gerde de geestelijkheid zijn begrafe nis op de r.k. begraafplaats. Dit feit was voor de N.S.B.aldus de N. R. Ct„ aanleiding om bijzondere belang stelling aan den dag te leggen voor de begrafenis, welke gisterochtend op de algemeene begraafplaats te Bussum is geschied. Er waren 300 leden uit het gewest opge roepen om bij de begrafenis aanwezig te zijn. De kist was gedekt door een kleed met een kruis. Ook op de kist zelf was een kruis be vestigd. Eenige kransen met rood-zwarte lin ten hingen aan de baar. De N.S.B.-ers ston den met uitgestrekte hand om de groeve. Een kringleider en een propagandist van de N.S.B. hebben aan het graf gesproken, waarna de heer Leuvenberg 'rit Utrecht voor ging in gebed, dat bestond uit drie Wees ge- groeten en drie Onze Vaders; eenige familie leden en andere r.k. knielden neer. Er was veel politie en maiechaussee on de begraafplaats; de plechtigheid verliep orde lijk. In den afgeloopen nacht omstreeks half vier werd de brandweer gealarmeerd voor een uitslaanden brand in een perceel, ge legen aan den O.Z. Voorburgwal 272, hoek Sintpieterspoortsteeg. In genoemd perceel is gevestigd een slagerij van H. .T. M. Iles- seling. De winkel is gelegen aan den O.Z. Voorburgwal en het smalle diepe perceel grenst met den zijkant aan genoemde steeg. De brand bleek te woeden op een zolder op de vierde étage, waar zich rookhokken bevonden voor het ronken van worst en andere vleeschwaren. Hiertoe gebruikt men nat zaagsel en andere stoffen, die in brand gestoken veel rook ontwikkelen. Door te groote hitteontwikkoling zijn de rookhok ken in brand geraakt en staken een voor raad in de nabijheid gelegen papier, karton en ander emballage materiaal aan. De vlam men grepen om zich been en tastten ook de balken van het schuine dak aan en sloegen weldra door bet aan de Sintpieterspoort steeg gelegen dakvenster. Met behulp van twee stralen was de brandweer het vuur spoedig meester. De ach terzolder, waar de rookhokken gelegen zijn, was toen echter nagenoeg geheel uitgebrand. Conflict in Engelsch vliegtuig fabriek. Duizend arbeiders der vliegtuigfabriek van Short and Herland te Belfast hebben nlotseling het werk neergelegd over een kwestie betreffende het lidmaatschap van een vak vereen igingsorganisatie. De beweging was eerst beperkt tot een werkplaats, doch breidde zich snel uit tot de geheele fabriek a Regeering brengt verbeteringen aan. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Effendi betreffende toestanden in de Struis wijksche gevangenis te Batavia, heeft de minister van Koloniën het volgende geant woord. De steller der vraag heeft vermoedelijk het oog op de personen, die op 11 Mei 1936 op last van den procureur-generaal bij het Hooggerechtshof werden gearresteerd, omdat zij werden verdacht van deelneming aan de zeer in het geheim werkende extre mistische vereeniging „Partij Republiek In- donesia". In het huis van bewaring Struiswijk wor den preventieven opgenomen in cellen van 1,40 X 2.70 M., Deze afmetingen zijn in overleg met den dienst der volksgezond heid vastgesteld en voldoen aan alle ten deze te stellen eischen. Elke kamer is voor zien van een W.C., een ruim venster en een slaapbrits. De toestand van de cellen bij ver schillende politiesecties liet echter inderdaad te wenschen over, mede als gevolg van de omstandigheid, dat zij niet berekend waren voor aanhouding van eenigszins lango ren duur. Het gevangenis-eten staat onder voortdu rende controle van den dienst der volksge zondheid en van de gevangenisdirectie. Het is ruim voldoende en van goede kwa, liteit. De aan arrestanten, ondergebracht bij de verschillende politiesecties, ver strekte voeding was naar medisch oordeel alleszins voldoende in geval van aanhou ding van korten duur. Waar echter was gebleken, dat de gebruikelijke voeding in geval van langere aanhouding niet vol doende kon worden geacht, zijn maatregelen getroffen tot het ver strekken in dergelijke gevallen van voedsel van meer voedingswaarde. Gedurende hun aanhouding aan de poli tiesecties stonden de arrestanten voortdu rend onder medische controle. Bij een vijftal hunner werd beri- beri geconstateerd, waarop op ad vies van den betrokken gouverne mentsarts speciale voeding werd verstrekt, terwijl ook de ligging van deze arrestanten, voor zoover noodig, werd verbeterd. Van eenig oorzakelijk verband tusschen de op getreden ziekte en de ligging en de voeding van de arrestanten is niet gebleken. De met name genoemde Adbullah is niet aan beri-beri overleden, doch aan suiker ziekte, voor welke kwaal hij ter verpleging Hoe het team der Belgen er uit ziet. Het elftal der Roode Duivels, dat op Woensdag 16 Maart a.s. te Luik tegen de Zwaluwen uitkomt, is als volgt samen gesteld; Doel: Van de Weyer (Union St. Gilloise). Achter: Hevmans (Olympique Charleroi) en J. Petit (Standard Luik). Midden: Van Alphen (Beerschot), Maer- tens (Gantoise) en Van de Kerckhove (White Star). Voor: Van de Wouwer (Beerschot), Ceu- leers (Beerschot), Mondelé (Daring). Isen- borghs (Beerschot) en Buyle (Daring). Reserves: De Raedt (Gantoise), R. Petit (Standard Luik), P. Henry (Daring) en Capelle (Standard Luik). Be wedstrijd tegen Luxemburg. He Belgische elftal, dat Zondag 13 Maart a.s. te Luxemburg tegen Luxemburg speelt in het kader van het voortournooi om het wereldkampioenschap, is als volgt samen gesteld: Doel: Badjou (Daring) Achter: Paverick (Antwerp F. C.) en Sevs (Beerschot). Midden: Dalem (Standard Luik), Meulder- mans (Beerschot) en De Winter (Beer schot) Voor: De Vries (Antwerp F.C.), Voorhoof (Liersche Sportkring), Braine (Beerschot) tsenborghs (Beerschot) en van den Eynde (Beerschot). Reserves zijn: Van de Weyer (Union St. Gilloise), Smellinckx (Union St. Gilloise), Van de Kerckhove (White Star) en Ceuleers (Beerschot). Vier wijzigingen. Zooals men ziet zijn er in het Belgisch elftal vier wijzigingen aangebracht, in ver gelijking met de ploeg, welke Zondag 27 Februari j.1. te Rotterdam met 72 van Nederland verloor. De spil Meuldermans. geheel genezen van zijn verwonding, is weer opgesteld. Als rechtsbuiten is de Antwerp- speler De Vries opgenomen, terwijl Ceu leers naar de reserves is verhuisd en zijn nlaats heeft moeten afstaan aan Tsenborghs Dat Smellinckx vervangen zou worden be hoeft minder verwondering te wekken. De ze achterspeler, eens van zeer groot formaat, is de laatste twee jaar sterk achteruitge gaan. in het militair hospitaal was opgenomen. De gearresteerde Toelasih werd op den dag van zijn aanhouding weder vrijgelaten, zoo dat zijn overlijden niet in verband kan worden gebracht met zijn arrestatie. Geen der arrestanten is nè. ontslag uit de aanhouding in een der hospitalen opgeno men en overleden. Voor de uitbreiding en verbetering van de cellen bij de politiesecties wordt t noo- dige verricht, terwijl, zooals hierboven reeds werd vermeld, ook voor verbetenng van de voeding is zorg gedragen. Voor ver dere maatregelen ziet de minister geen aanleiding. Principiëele bezwaren dienen te worden geëerbiedigd. Het Tweede Kamerlid Drees heeft aan don Minister van Sociale Zaken de volgende vra gen gesteld: 1. Is de minister voornemens ten aanzien van de aanwijzing van Nederlandsche arbei ders voor werk in Duitschland te blijven han delen in overeenstemming met hetgeen hij in de vergadering der Tweede Kamer van 1 December j.1. verklaard heeft: „Ik moge den geachten afgevaardigde zeggen, dat mijn opvatting deze is: wan neer er principieele bezwaren zijn, die behooren te worden geëerbieuigd, dan kan men natuurlijk de menschen niet dwingen naar welk buitenland ook te gaan. Wanneer men ten aanzien van een bepaald land principieele bezwaren heeft om daar te gaan werken niet, wanneer men het doet voorkomen, dat men ze heeft dan moeten deze natuurlijk ook worden geëerbiedigd"? 2. Zoo ja, ware het dan niet wenschelijk geweest in de dezer dagen aan de gemeente besturen gezonden circulaire waarin wordt medegedeeld, dat bij weigering tot het aanvaarden van aangeboden arbeid in Duitschland de betrokken arbeiders, die steun ontvangen of bij een werkverschaffing geplaatst zijn, voor dergelijke overheidszorg voorloopig niet meer in aanmerking dienen te komen, terwijl ingeval hun uitkeering uit een werkloozenkas wordt verstrekt," daarte gen bezwaar behoort te worden gemaakt, een en ander tenzij door den minister anders wordt beslist van dit standpunt te doen blijken en is de minister bereid aan de ge meentebesturen in vervolg op de bedoelde circulaire een mededeeling in dezen geest te doen? Een gevoelig verlies voor Franco. Omtrent den zeeslag, die Zondag bij kaap Palos tot den ondergang van de „Balcares" heeft geleid, wordt nog het volgende ver nomen: De republikeinsche vloot begeleidde een convooi naar Carthagena, toen zij een rechtsch smaldeel ontmoette. In de tweede phase van het gevecht schoten de republi keinsche torpedobooten 14 torpedo's af, ter wijl de rechtsche kruiser „Canarias" werd getroffen door het geschutvuur, van den kruiser „Libertad", doch geen ernstige scha de opliep. Toen de „Baleares" een manoeu vre maakte om de slaglinie der republikein sche schepen te breken, kwam hij dwars voor de vijandelijke torpedojagers te liggen. Deze vuurden torpedo's af op het schip: een daarvan trof het benzinereservoir, een an dere raakte den kruiser onder de waterlijn. Ondertusschen hadden de republikeinsche kruisers zich verder gewijd aan de bescher ming van het convooi, dat veilig te Cartha gena aankwam. Zeegevecht brengt te veel risico. De Times schrijft: De voornaamste les, die uit den zeeslag bij Kaap Palos kan worden getrokken, is, dat de rechtschen de vloot der regeering onderschat hebben. Het kan zijn, dat de linkschen niet in staat zijn, ter zee de heerschappij uit te oefenen, doch deze heerschappij wordt op zijn minst omstreden. Generaal Franco, die sedert het begin van den oorlog de helft zijner groote schepen heeft verloren, zal ongetwijfeld niet de twee. die hem nog resten, bij nach telijke operaties al te dicht bij C.artagena in gevaar brengen. Het blad komt tot de conclusie, dat beide partijen numeriek te zwak zijn om een doeltreffende blokkade te kunnen leggen, en dat zij te zeer aan luchtaanvallen bloot staan, om te dikwijls een zeegevecht kunnen riskeeren. Door den ondergang van de „Baleares" is het verschil tusschen de sterkte van de rechtsche en die van de republikeinsche vloot aanzienlijk verminderd. Barcelona be schikt thans over twee kruisers, een gepant serd schip, dat in reparatie is en een flot tielje duikbooten entorpedojagers, veel sterker dan die van de rechtschen, die slechts twee kruisers en een eskader ge wapende koopvaardijschepen bezitten. „Arbeiders geen geringere rech ten dan de andere klassen." Rott, de Oostenrijksche minister voor ar beidersaangelegenheden, heeft onderhan deld met leiders van de arbeidersbonden. De regeering wil de arb<*iders doen deel nemen aan den wederopbouw vr.n Oosten rijk. De besprekingen schijnen gunst'" te verloopen. Schuscbnigg zou tijdens een conferentie op 3 Maart hebben verklaard, nat de arbeiders green greringrere rechten hebben dan de andere klassen der bevol- ki"?;..Pe arbeiders zonden van hun onver- zettehjken wil getuigd hebben de verdedi ging van een onafhankelijk Oostenrijk te verzekeren. Vanavond spreekt Schuschniee te Inshrück voor de leiders van het Va- derlandsche front en de Tiroolsche boeren en arbeiders, Vertrek van Aankomt t* Singap. 8 Mrt, A'dam 8 Mrt, Jodph. 8 Mrt, Bagd. 8 Mrt. Napels 8 Mrt. Singap. 8 Mrt, HET WETSONTWERP DER BE- LASTINGVERHOOGINGEN IN. GEDIEND. Ingediend is een wetsontwerp houdende tijdelijke voorziening tot versterking van da opbrengst van de inkomstenbelasting en van de dividend- en tantièmebelasting tot gedeeb telijke dekking van uitgaven voor de delen, sie. Aan de toelichting wordt het volgende onh leend: Zooals reeds is medegedeeld, waren bij dö regeering verschillende maatregelen in over. weging tot dekking van uitgaven voor de de. fensie, o.a. verhooging van de opcenten op da hoofdsom der inkomstenbelasting. Het voorstel bepaalt er zich toe de opcenten met 10 te verhoogen, is be perkt tot het belastingjaar 1938-1939. Naast de opcenten, genoemd in dc wet van 8 December 1933 worden op de hoofdsom der inkomstenbelasting nog 10 opcenten geheven ten behoeve van het werkloosheidssubsidiefonds ingevolge de wet van 4 Maart 1935. Wordt het onderhavige voorstel tot wet verheven, dan zullen ten behoe ve van het Rijk op de hoofdsom der inkomstenbelasting 10 plus 70 is 80 opcenten worden geheven, benevens de progressieve opcenten, stijgende van 0.3 bij een belastbare som van f 71.000 tot 18 bij een belastbare som van f 130.000. Op opbrengst van de voorgestelde verhoo ging van de opcenten kan worden gesteld op f 4.700.000. Wat de voorgestelde verhooging van de dividend- en tantièmebelas ting betreft, wordt de hoofdsom op het bestaande cijfer gehandhaafd en het aantal opcenten verhoogd. Deze opcenten bedragen thans: 33 inge volge art. 5 der wet van 8 December 1933, '■AHjigevolge art. 4 der wet van 20 December 1935 en 48 ingevolge de wet van 26 Juli J918, of in totaal 101. Met de hoofdsom ad 5 pet. bedraagt het tarief dor dividend- en tantièmebelasting thans 10.05 pet., door de voorgestelde verhooging van boven bedoel de 33 opcenten met 40, zal het tarief der belasting worden gebracht op 12.05 pet. Deze regeling wordt voorhands beperkt tot het tijdvak van 1 Mei 1938 tot 1 Mei 1939. De opbrengst van de verhooging van de opcenten op de dividend- en tantièmebe lasting kan worden geraamd op f 5.500.000. Acht meisjes gewond. In de N.V. Nationale Lucifersfa briek te Weert, heeft zich gister middag een ontploffing voorgedaan, waarbij acht meisjes brandwonden opliepen, van wie één ernstige. De explosie had omstreeks vier uur plaats in de completeerafdeeling der fabriek, waa een hoeveelheid licht ontvlambare stoffen tot onfplofing kwamen, hetgeen met hevigen slag gepaard ging. Er ontstond een geweldige vlam, welke zoover uit schoof, dat zelfs enkele meisjes op deze afdeeling werken hoofdzakelijk meisjes die zich op een afstand van acht meter bevonden, nog brandwonden opliepen. In totaal werden acht meisjes gewond. Slechts een van hen bekwam heel ernstige brandwonden Een drietal geneesheeren was spoedig aanwezig en verbond de gewonden, die vervolgens naar huis konden gaan. De gerequireerde motorbrandsnuit van Weert slaagde er in den ontstancn brand te blusschcn. De oorzaak van de explosie is onbe kend. ®'er Inang. 8 Mrt. (heenreis) I Athene 8 Mrt. Oehoe vterugreis) Yalk Basra 8 Mrt. (heenreis) I Reiger I Jodph> g Mrt. ^terugreis) Wielewaal |Vdam g Mrt. (heenreis) ?moe I Band. 8 Mrt. (terugreis) Nandoe (heenreis) A'dam 10 Mrt.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2