Roof over val bij hetTimorpark MadinieuuU De heer Nijman uit de Vischstraat door twee onverlaten ernstig gewond EMMASTRAAT 108 tyutteAlieó.... Woensdag 9 Maart 1938 Tweede Blad Een buit van 90 gulden VERHUISD: Groote propaganda-avond van E.D.D. Evangelisatie bijeenkomsten NAAR Burgerlijke Stand van Den Helder Zich ongeoorloofd van boord verwijderd Dc particuliere nachtveiligheids dienst wordt gereglementeerd 100 procent verkoopswaarde! De tragiek in Spanje Verzendt en ontvangt Uw goederen per,,ESQNA" Gisteravond heeft zich ln alle stilte bij het Timorpark een drama afgespeeld, waarbij de 46-jarige heer Jb. Nijman uit de Vischstraat het slachtoffer geworden ls van een uiterst brutalen roofoverval. Te omstreeks half 9 werd de heer Nij man, die zich naar het Rusthuis „Park zicht" begaf, teneinde aldaar enkele zaken af te wikkelen, op de Timorlaan door een tweetal, tot nu toe onbekende individuen aangevallen, van de fiets ge trokken en met een voorwerp, waar schijnlijk een straatsteen, hevig op het hoofd geslagen. Het slachtoffer zakte zwaar bloedend in elkaar, waarna de onverlaten zich meester maakten van het geld, dat de man bij zich had. Dit was een bedrag van 90 gulden. Fantastische verhalen. In jaren is het niet voorgevallen, dat een dergelijk sensationeel gebeuren een aantal inwoners van onze stad gisteravond deed op schrikken en met name direct na de aanran ding deden de meest fantastische verhalen de ronde. Van verschillende kanten hoorden wij o.a. reeds de bewering uiten, dat het Slachtoffer reeds overleden was. Oogenblikkelijk hebben wij ons naar het Timorpark begeven, alwaar het onderzoek, onder energieke leiding van inspecteur J. Schipper, reeds in vollen gang bleek te zijn. Hoe de misdaad ontdekt werd. Wij hebben ons allereerst gewend tot den heer De Wijn, die woont in het perceel No. 20, alwaar het slachtoffer was binnengeddragen. De heer en mevrouw De Wijn zaten op het tijdstip van den overval in hun huiska mer te lezen, toen de eerste buiten gekreun meende te hooren. Na er aanvankelijk geen acht op ge- Blagen te hebben, ging hij even later toch naar buiten en ontwaarde in het duister van de Timorlaan tot zijn groote ontstel tenis het lichaam van een man, langult- gestrekt tegen het trottoir, en lievig bloedend. Hij riep oogenblikkelijk zijn echtgenoote en te zamen heeft men den man naar binnen gedragen, alwaar direct zoowel politie als de St, Lidwina Stichting telefonisch mededee- ling van het voorgevallene werd gedaan. De vermoedelijke toedracht. De mam was min of meer bij kennis en deed een vaag verhaal van den toeloop. Hij was op weg van de Vischstraat naar Rusthuis Parkzicht, met het doel, aldaar een bezoek te brengen aan den bejaarden heer Verheus, voor wien hij, als vrienden dienst, reeds geruimen tijd de huurpenningen van enkele huizen ophaalt. Fietsende over de Timorlaan waren, ter hoogte van de eerste lantaarn, (ge rekend vanaf de Javastraat) juist in de slagschaduw van het licht, een tweetal personen op hem toegesprongen, die hem van de fiets rukten. Hij kreeg eenige hevige slagen met een hard voorwerp op het hoofd en wist zich voorts nog alleen te herinneren, dat men hem het geld van den heer Verheus, ten bedrage van on geveer 90 gulden, uit zijn broekzak ge haald had. Een duidelijk signalement vermocht hij niet op te geven. Zwaar gewend. Met een ziekenauto van garage Manshan den is de man naar de St. Lidwina Stichting getransporteerd, alwaar door den chirurg, dr. J. K. v. d. Veen, met het onderzoek aan gevangen werd. Het bleek daarbij, dat Nij man een hersenschuddng opgeloopen had, be nevens enkele ernstige verwondingen aan het hoofd. Het laat zich begrijpen, dat de politie in middels niet stil zat. Inspecteur J. Schipper was reeds met een rechercheur en eenige poli tieagenten het onderzoek begonnen; zoowel Timorlaan als Timorpark werden geheel af gezet, opdat het niet mogelijk zou zijn, dat eventueele sporen vernietigd werden. Er werd besloten om door middel van een speurhond te trachten eenig spoor te krijgen en al spoedig werd aldus aangevangen met het werk, dat, dank zij het late uur, door weinig belangstellenden gestoord werd. Het bleek inderdaad, dat de man zeer waarschijnlijk met een straatsteen be werkt is, daar vlak bij den lantaarnpaal een dergelijk stuk steen gevonden is. Een merkwaardige factor. Inmiddels hadden wjj ons in verbinding ge steld met de familie van het slachtoffer in de Vischstraat, en vernamen aldaar, dat deze daad een hoogst merkwaardige zijde heeft. De heer Nijman is namelijk gewoon het geld iederen Maandag naar het Rusthuis te bren gen, en deed dit thans, bij hooge uitzondering dus, op een Dinsdagavond. Neemt men dus aan, dat de onverlaten op de hoogte geweest zijn van dit periodiek overbrengen van geld, dan is het een volkomen raadsel, hoe zij kon den weten, dat dit thans op een anderen dag het geval zou zijn. Momenteel is het echter nog niet mogelijk hieromtrent inlichtingen te verkrijgen. Nog geen resultaat. Uiteraard nam het onderzoek langen tijd in beslag en toen wij te middernacht nog eens de plaats van het misdrijf opzochten, was de politie aldaar nog druk bezig met het zoeken naar een spoor. Men was echter niet zoo for- tuinlijk dit reeds gevonden te hebben, ai gaat men natuurlijk naarstig door met het onder zoek. Ook met den politiehond, die men met de grootst mogelijke accuratesse alle omstre ken heeft laten afzoeken, had men tot nu toe nog geen resultaat bereikt. Niet levensgevaarlijk. Hedennacht hebben wjj geïnformeerd hoe het met den toestand van het slacht offer gesteld was. Men deelde ons mede, dat deze weliswaar ernstig ls, doch niet als levensgevaarlijk beschouwd behoefde te worden. Ons werd nog door inspecteur Schipper ver zocht de aandacht er op te willen vestigen, dat degenen, die meenen over dezen laaghar- tigen aanslag eenig licht te kunnen werpen, zich gelieven te melden aan het Hoofdbureau van Politie. Vertrouwen wij er op, dat dit licht inderdaad spoedig op de wandaad geworpen moge wor den, opdat de bedrijvers van dezen laffen roof overval zoo spoedig mogelijk ingerekend kun nen worden. De lofwaardige activiteit, gisteravond door onze politie gedemonstreerd, geeft ons in dezen het volste vertrouwen. Naar wij hedenmorgen vernamen was de toestand van Nijman nog vrij ernstig. Vandaag wordt het onderzoek met kracht voortgezet. Men schrijft ons; De Afd. Den Helder van de Nederl. Bewe ging voor Eenheid door Democratie (E. d. D.) bericht ons, dat evenals vorig jaar een groote openbare propaganda-avond zal wor den gehouden, welke inmiddels is vastgesteld op Maandag 21 Maart a.s. Als bijzonderheid kunnen wij vermelden, dat het haar na veel moeite is gelukt Ds. G. Westmijse, Predikant te Rotterdam te be wegen naar Den Helder te komen om dien avond als spreker op te treden met het onderwerp: ,,In Nederland Neurenburger speel goed noch Russische eieren met bloedsmaak". Overal in het land, waar deze eminente spre ker en kanselredenaar onder dezen titel zijn gehoor in voortdurend stijgende spanning en aandacht boeit en zijn sensationeele rede met ongekend enthousiasme voordraagt, trekt hij stampvolle zalen, ja zelfs is het nog kort geleden, dat een spreekbeurt wegens te groote toeloopen moest gedoubleerd worden. Met 't oog op teleurstelling is het dringend gewenscht, dat toegangskaarten tijdig wor den besteld. Men zie hiervoor de advertenties in dit blad van volgende week. Speciale samenkomsten voor de jeugd. Hedenavond in het Chr. Militair Tehuis, Kanaalweg en morgenavond in de Luth. Kerk, Weezenstraat, worden bizondere evangelisatie samenkomsten gehouden. Aan de samenkomsten voor ouderen, die om 8 u. aanvangen, gaan speciale jeugdsamen- komsten vooraf, die van 7 tot 8 u. gehouden worden en bestemd zijn voor de jeugd tot pl.m. 30 jaar. In meerdere plaatsen van ons land werden deze samenkomsten belegd en trokken ze groote belangstelling. De leider ervan is de in ons land bekende evangelist J. Kits, die bij gestaan wordt door den evangelist J. Posman. De toegang tot deze samenkomsten is vrij. EEN TWEEDE MODEL VAN DE „ORANJE" Zaterdaa deelden wij mede, dat een model van het vlaggeschip van de „Nederland" in de étalage van het verkeershuis, Kanaalweg, te zien was. Dienzelfden dag verscheen ook een model in de étalage van het Radio-Antenne bureau De Zeeuw, Weststraat. Dit model, vervaardigd door den heer C. Grootveld, Westgracht, is een pracht stuk werk en trekt zeer de aandacht. Het is even eens vervaardigd op schaal 1200. ACCOUNTANT EN LEERAAR M.O. BOEKHOUDEN TELEFOON 888 SPREEKUREN UITSLUITEND VOLGENS AFSPRAAK van 8 Maart 1938. GETROUWD: J. Kruis en J. F. Verschoor. BEVALLEN: J. EkkersSlijkerman, d. (in vorige opgave foutief vermeld als „z."; M. A.A. GeleijnseKronemeijer, d.; J. M. Kaan- van der Veer, z.; W. M. van DalenWezel man, d. OVERLEDEN: C. Heijblok, m. 59 jaar. Kwartiermeester voor het Hoog Mil. Gerechtshof. De 38-jarige kwartiermeester R. M. had zich als dienstdoend onderofficier van de eer ste wacht aan boord van Hr. Ms. „Schorpioen", op 7 December j.1. ongeoorloofd verwijderd. Er was een café in de buurt en hij had zich omstreeks negen uur in den avond daarheen begeven, ofschoon de verplichting op hem rustte om aan boord in de nabijheid van de valreep te blijven. Intusschen had een luitenant ter zee reeds naar de wacht geïnformeerd en van den dienst doend korporaal van aflossing op een desbe treffende vraag ten antwoord ontvangen, dat M. „naar de W.C." was gegaan. Dit laatste was wel in overeenstemming met een door M. tot den dienstdoenden korporaal gedane mede- deeling, maar gelijk deze wel wist niet met de werkelijkheid. Om tien uur werd M. uit het café teruggehaald. De Zeekrijgsraad veroordeelde M. destijds wegens het „als wacht zijn verplichting niet nakomen" tot een maand gevangenisstraf en tot verlaging in den stand van matroos le klasse, terwijl hij Den B. wegens het „als mili tair, met het oogmerk om een ander voor be straffing te vrijwaren, een aangelegenheid aan de kennisneming van den bevoegden meerdere onthouden", tot een maand gevangenisstraf. Beide beklaagden stonden gisteren in hoo- ger beroep terecht, aangezien zij zich door de opgelegde straffen te zeer bezwaard ge voelden. De beide zaken werden afzonderlijk behan deld. In de zaak tegen M. requireerde de advo caat-fiscaal, mr. Rombach, bevestiging van het vonnis, daarbij wijzend op den ernst van het gepleegde feit, dat in art. 129 van het Militair Strafwetboek zelfs met een maximum van tien jaren strafbaar is gesteld. De officier van administratie H. C. van 't Hof, als raadsman voor beklaagde optre dend, zeide getracht te hebben, het motief voor de daad van M. te weten te komen, maar hij was daarin niet geslaagd, omdat M. zelf niet wist hoe hij ertoe gekomen was. Drang naar een biertje of iets dergelijks was het motief niet geweest. Maar de raadsman noemde wel een aantal omstandigheden, welke M. in een apathischen toestand hadden ge bracht: getrouwd met een vrouw, belangrijk ouder dan M., had deze bovendien vele finan- cieele zorgen, en hoewel een goede werker, liep M.'s conduitestaat over van gevalletjes, welke zijn psychischen toestand zouden kunnen ver klaren. Op grond van een en ander pleitte de heer Van 't Hof een voorwaardelijke veroordeeling en eveneens een voorwaardelijke verlaging, te meer omdat het financieele probleem inmid dels een gunstige oplossing had verkregen. Beklaagde voegde hieraan, op een desbetref fende vraag van den president toe, dat hij in tusschen een deel van een erfenis had ont vangen. Wat de zaak tegen L. den B. betreft, hier ging de advocaat-fiscaal niet met den Zee krijgsraad mede, doch zeide van meening te zijn, dat met een zeer ernstige waarschuwing kon worden volstaan, waar Den B. getracht heeft, een kameraad te moeten sparen, zonder zich daarbij rekenschap te geven van den ernst van het feit. Mr. Rombach concludeerde tot een gevangenisstraf voor den tijd van 14 da gen, met bepaling, dat zij voorwaardelijk wordt opgelegd met een proeftijd van twee jaren. De heer Van 't Hof achtte de kwalificatie „het sparen van een kameraad" minder juist en wees erop, dat Den B., gedreven door zijn welwillende natuur, het hem door den wacht meester gedane verzoek om eventueel te zeg gen, dat hij zich „naar de W.C. had begeven", had beschouwd als een hem door een meerdere opgelegde order. Spr. pleitte terugwijzing van de zaak naar Den Helder. Het Hoog Militair Gerechtshof zal later uit spraak doen. Wijziging Algemeene Politieveror dening. Tot dusverre staat het aan een ieder vol komen vrij in deze gemeente een particu lieren nachtveiligheidsdienst op te richten of uit te oefenen. Te eeniger tijd kan dit tot gevolg hebben (momenteel is er in deze gemeente geen par ticuliere nachtveiligheidsdienst), dat hetzij iemand wiens reputatie een gevaar oplevert voor de openbare orde, veiligheid of zedelijk heid hier een zoodanigen dienst gaat exploi- teeren, waardoor het publiek belang zou wor den geschaad, hetzij meerdere personen hier een dergelijk bedrijf gaan uitoefenen, waarvan allicht het gevolg kan zijn, dat er tusschen de ondernemers botsingen ontstaan tengevolge van onderlingen naijver, hetgeen evenzeer een ongewenschten toestand zou scheppen. Het komt B. en W. daarom zeer gewenscht voor om te dezer zake van gemeentewege regelend op te treden door in de Algemeene Politieverordening de oprichting of de uit oefening van een particulieren nachtveilig heidsdienst afhankelijk te stellen van een door hen te verleenen vergunning. B. en W. stellen den Raad daarom voor om in verband hiermede genoemde verordening aan te vullen. GEVAARLIJK SUJET. Maandagavond, toen een dame uit de Hector Treubstraat met haar dochter door de Koningstraat liepen, werd het meisje plot seling door een onbekend individu met een scherp voorwerp in haar hand gestoken. De dader, die hoogstwaarschijnlijk last zal heb ben van de een of andere geestelijke afwij king, verdween met den meesten spoed. ZOO KAN HET OOK GEPROBEERD WORDEN. Zondagmorgen trad een persoon een win kel in de Spoorstraat binnen en zei tegen een bediende, dat hij namens den baas het wisselgeld kwam halen. Er was geen wisselgeld aanwezig, zoodat deze toch zeer doorzichtige truc niet opging. Bij K.B. van 5 Maart is aan den kapitein luitenant ter zee J. Fruin, met ingang van den len April 1938 eervol ontslag uit den Zeedienst verleend. Bevoredring in Nederlandsch-Indië. Marinier 3e kl. C. L. Kramer 1 Oct. 37 tot marinier 2e kl. Matrozen 2e kl. G. Noorloos en J. J. van der Linden, 1 Nov. '37 tot matroos le kl. Stoker 2e kl. M. Spindelaar 1 Nov. '37 tot stoker le kl. Matroos le kl. A. J. Brands 1 Nov. '37 tot kwartiermeester. Seinersmaats J. But en P. J. Kokelaar 1 Nov. '37 tot korp.-telegrafist. Stoker-oliemannen G. J. Spijkerman en J. Meiijer 1 Nov. '37 tot korpl.-machinist. Konstabelsmaat A. v. d. Brand 1 Nov. '37 tot korp.-konstabel. Korpl.-telegrafist A. F. Hoeymans 16 Nov. '37 tot sergt.-telegrafist. Sergt.-telegrafist G. v. d. Es 16 Nov. '37 tot majoor-telegrafist. Serg.-machinist J. H. Mulder 1 Dec. '37 tot majoor-machinist. Stoker-olieman H. A. Welbergen 1 Dec. '37 tot korpl.-machinst. Serg.t-schrijver M. Muller 21 Dec .'37 tot majoor-schrijver. Korpl.-schrijver J. J. C. P. Vos 21 Dec. '37 tot sergt.-schrijver. Overplaatsingen. Majoor-vliegtmkr. (M) H. J. van Voorst van Kaz. A'dam n. Ws. Vliss. 15-3-38. Opperschip J. Quist v. Ws. W.oord naar de Mok 26-4-38. Opper-ziekenverpl. A. W. Vredenbregt van W.s. W.oord naar Hospitaal 26-4-38. Maj.-ziekenverpl. J. Kaasenbrood v. W.s. W.oord n. Hospitaal 26-4-38. Sergt.-monteur A. E. Olie v. W.s. W.oord n. de Kooij 26-4-38. Sergt.-montdür J. te Boekhorst v. W.s. W.oord n. O.Z.D. 26-4-38. Schipper F. Ultzen v. de Mok n. W.s. W. oord 30-4-38. Sergt-vliegt.mkr. (M) J. J. Lange v. de Kooij n. de Mok 9-3-38. Kwartierm. J. Koster v. Kaz. A'dam (afb. Tromp) n. Schorpioen 10-3-38. Kwartierm. C. v. d. Matten v. Schorpioen n. Kaz. A'dam (afb. Tromp) 10-3-38. Kwartierm. B. I. Wagenaar v. v. Speijk. Be volen overplaatsing op 21-3-38 naar de Mar.- kazerne te Amsterdam ingetrokken. Kwartierm. H. G. v. d. Bogaard v. v. Speijk n. Kaz. Amsterdam (Tew. Tromp) 21-3-38. Korpl.-telegr. J. Slikker v. H. Hendrik n. Nautilus 30-3-38. Korpl.-telegr. H. Nieuwkamp v. Nautilus n. H. Hendrik 30-3-38. Korpl.-monteur C. J. Min v. O.Z.D. Bevolen overplaatsing op 26-3-38 naar Hr. Ms. Java ingetrokken. Korpl.-monteur T. Doeksen v. Kaz. A'dam n. Java 26-3-38. Korpls-vliegt.mkr. F. G. v. Puffelen, H. J. Snijders, R. Waardenburg, K. Doolaard v. de Kooij n. de Mok 9-3-38. Telegrafistenmaat W. Kramer v. O.Z.D. n. Nautilus 21-3-38. Stoker 2e kl. G. Eindhoven v. O.Z.D. n. Kaz. A'dam 7-3-38. Stoker le kl. W. H. J. Mengede v. W.s. W.oord n. v. Speijk 10-3-38. Stoker le kl. J. Ansink, v. W.s. W.oord n. v. Speijk 10-3-38. L.L.vliegtuigmkr. J. P. J. Waare v. de Kooij n. de Mok 9-3-38. Ondervolgende schepelingen zijn den 28sten Februari 1938 per m.s. „Baloeran" uit O.-I. in Nederland teruggekeerd. Opperschip J. Quist, opperziekenverpleger A. W. Vredenbregt, sergt.-konst. J. H. Evers, maj.-ziekenverpl. J. Kaasenbrood, sergt.-mont. A. E. Olie, id. J. te Boekhorst, sergt.-vlieger A. de Knegt, sergt.-vliegt.mkr. J. W. Piers, id. J. Sijmons, adj.o.o. d. marns. J. Kamberg, korpl. d. marns. H. Jansen. Aangenomen in den Zeedienst. Mil.-werklieden D. C. van Prooijen, J. P. Roose, C. Koeten, 1-3-38. HR. MS. „FLORES" TE BRISBANE. Het Departement van Defensie heeft bericht ontvangen, dat Hr. Ms. „Flores" op 7 Maart te Brisbane is aangekomen, waar deze bodem blijft tot 10 Maart a.s. DE INZAMELING VAN HET ALGEMEEN WEER1MACHTCOMITÊ. Het Algemeen Weermachtcomité heeft een officieele mededeeling ontvangen, dat de op brengst van de inzameling, ad 83.032.59, ter beschikking is gesteld van het Ned.-Indische Luchtvaartfonds. HET BEZOEK VAN DEN ENGELSCHEN KRUISER „DORSETSHIRE". Maandagavond vond een geslaagde cock tailpartij plaats aan boord van den Engel- schen kruiser „Dorsetshire". Gistermiddag is het schip van Tandjong- Priok vertrokken om via Bali naar Port- Darwin koers te zetten. De schier eindelooze strijd in Spanje heeft een stadium bereikt, waarbij we even stil moeten staan. De gebeurtenissen in de wereld volgen elkaar zoo onrustba rend snel op, dat de eene de andere op den achtergrond dringt. En toch, de tragische worsteling om de macht in Spanje duurt voort. We werden er dezer dagen wel sterk bij bepaald, toen een van de mach tige kruisers van Franco, de „Boleares", in den grond geboord werd. Zeshonderd menschen lieten daarbij het leven. Zes honderd gezinnen in rouw gedompeld! Men telt het niet eens. Immers, duizenden, tienduizenden gezinnen brachten hun offer "in dezen verfoeilijken broederkrljg. Waarmee men wel rekening houdt bij dezen strijd is, dat het zeegevecht van Zondag een herleven beteekent van de Spaansche vloot. Al zijn de schepen na het gevecht naar hun basis teruggekeerd, zij hebben nu bewezen tot iets in staat te zijn en in de toekomst zal met hun aanwezigheid wel degelijk rekening wor den gehouden. De „Nw. Rott.Crt." schreef: In den laatsten tijd heeft men ook in Valen- cia wel ingezien, welke toenemende gevaren in Franco's superioriteit ter zee waren gelegen. Toen na den val van het Baskenland Franco de geheele Atlantische kust in handen kreeg, kon zijn vloot zich gaan toeleggen op de be waking van de Oostkust, de eenige zijde van waar de Spaansche regeering nog aanvoer over zee kon verkrijgen. Voorloopig was die, dank zij de non-interventie-regeling nog mo gelijk, maar zou Franco in een later stadium eenmaal belligerenten-rechten hebben verkre gen, dan zou zijn vloot den aanvoer sterk kun nen belemmeren. Daarom heeft Valencia de opleiding van nieuwe zee-officieren ter hand genomen. Dit zeegevecht geeft nog weer eens een aan wijzing, hoe groot de potentieele kracht van de regeering te Valencia wel is en welk effect men daarmede zou kunnen bereiken, indien daarvan onder goede leiding een juist gebruik kon worden gemaakt. En daarmede raakt men de kern van de Spaansche kwestie. Niet in de eerste plaats op het slagveld zal de beslissing in dezen oorlog vallen. Maar het gaat er om, wie de beste orga nisator is, wie de krachtigste leiding weet te geven en wie het eerst en het verst een zekere mate van eenheid weet te berei ken. Alle potentieele superioriteit is waar deloos, wanneer daarvan geen gebruik gemaakt kan worden. Voor succes in een burgeroorlog is gezag een eerste ver- eischte. Met dit al is het einde van den oorlog nog lang niet in zicht. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30— 17 u. Zaterdags van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Maytime". Rialto, Spoorstraat, half 8: „Champagnewals" en „De gehelmde bri gade". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8: „De pionier van Kentucky" en „Drie en Christini". Heden. Chr. Mil. Tehuis, Kanaalweg. Evangelisatie- samenkomst onder leiding van de heeren J. Kits en J. L. Pasman. 78 u. voor de jeugd, vanaf 8 u. toegang voor alle leeftijden. Donderdag 10 Maart. Luth. Kerk, Weezenstraat. Evangelisatie samenkomst onder leiding van de heeren J. Kits en J. L. Pasman. 78 u. voor de jeugd, vanaf 8 u. toegang voor alle leeftijden. Licht op 6 u. 21 m. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 763.2 Temperatuur lucht 6.0 Hoogste temp. lucht gisteren 9.4 MUSEUM-NIEUWS. DE BLINDENAVOND. In de advertentie van gisteren werd verzuimd toegangsprijs en adres van kaartverkoop te vermelden voor den propaganda-avond, Don derdag a.s. in het Chr. Militair Tehuis, Kanaal weg. De toegangsprijs is 15 cent en de pro gramma's zijn verkrijgbaar bij Boendermaker, Koningdwarsstraat. In verband met de bollententoon- stelling, die Zaterdag a.s. wordt ge opend, is het Museum vandaag gesloten. HIJ WERD LASTIG. Een persoon, die in een café aan den Ka naalweg zijn vechtlustige neigingen wilde bot vieren, werd in het hoofdbureau ter ontnuch tering opgesloten.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5