een wittere was voor zo weinig geld RADIO Prins achter het stuur ONVERANDERDE, VOLMAAKTE KWALITEIT EN... ONVERANDERD GEWICHT De verraderlijke mist Drie autos rijden op elkaar in Per 1 April rijden de nieuwe electrische treinen PROGRAMMA 1j 'i-,"vt^wK"- &A '*i 4$ Y'"> ..•A,.,-.-..,.~t-..,,:..^..:-,;-»4v.-..:>^.--^.\. -- - - - .--■■ ■-■•-.-> -•■■.v-w..^-•••«-—— RAD 43-0181 Eenige uren na zijn aankomst te Soestdijk heeft Prins Aschwin, vergezeld van Z.K.H. Prins Bernhard, een bezoek gebracht aan de Militaire Rijschool te Amersfoort. Te ruim tien uur kwamen de beide vor stelijke personen, in de bekende gele twosea- ter, voor de cantine. Prins Bernhard, ge kleed in de uniform van ritmeester der hu zaren, zat zelf achter het stuur. De hooge bezoekers werden begroet door den directeur van de Rijschool, overste D. A. Camerling Helmont, die hun later uitge leide deed, nadat zij zich tot ongeveer elf uur met de officieren aan de Rijschool ver bonden, hadden onderhouden. Truck kantelde na botsing insloot Gistermorgen omstreeks zeven uur is op den Rijksweg te Veldhuizen een personen auto, komende uit de richting Woerden, bij het passeeren van een wielrijdster, in bot sing gekomen met een tegenligger, welke opeens uit den mist opdoemde. Op het moment, dat de bestuurder van de personenauto de tegemoet komende groote truck met oplegger van de firma van der Meer uit Leiden, geladen met stukgoederen, bemerkte, remde hij sterk tengevolge waar van zijn wagen slipte en tegen een langs den weg staanden boom vloog. De truck werd aan het linkervoorwiel geraakt, waar door de bestuurder van dit voertuig, de heer Visscher uit Leiden, de macht over het stuur verloor. De truck kantelde en kwam in een naast den weg loopende sloot terecht, waar zij op den zijkant bjeef liggen. Alleen de bestuurder van de truck kreeg inwendige kneuzingen. Hij is naar het zie kenhuis te Leiden overgebracht. De bestuur der van de personenauto kreeg geen letsel. De personenauto werd ernstig, de vracht auto licht beschadigd. Vijf gewonden. Gisterochtend om zeven uur zijn op den hoofdweg te Capelle a. d. IJssel, den nieuwen rijksweg Rotter damBodegraven, drie auto's met elkaar in botsing geweest. Uit de richting Goeda reed de heer J. Os kam uit Nieuwerkerk a.d. IJssel. Hij werd gesneden door de hem volgende personen auto, bestuurd door den heer A. M. van Gorcum, uit Hilversum. Juist naderde uit de richting Rotterdam de auto van den heer G. Kleinendorts uit IJsselmonde. Een aan rijding tusschen de drie auto's volgde. De heer Kleinendorts kreeg een kniebles sure en een hoofdwonde. Zijn inzittende zoon werd aan de knie gewond en liep een lichte hersenschudding en een heupbeenfractuui» op. De bestuurder van de auto, die de aan rijding veroorzaakte, werd aan den rug ge wond. De inzittende passagiers J. v. d. Veen en A. T. Kalle kregen schaafwonden aan hoofd en handen. De heer Oskam bleef on gedeerd. Nadat de gewonden ter plaatse door dok ter K. Zandbergen waren verbonden, zijn zij naar hun woonplaats vervoerd. De auto's werden zwaar beschadigd. Op een enkel onderdeel na is de nieuwe spoorweg-electrificatie thans gereed geko men. Het grootste gedeelte van het nieuwe net is reeds onder stroom gezet. De rei zigers hebben hiervan evenwel niets be merkt. De omgeving van Utrecht zal voor- loopig nog stroomloos blijven. Daar zal men DONDERDAG 10 MAART 1988. Hilversum I. 1875 en 415,5 m. AVRO-Uitwnding. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Omroeporkest en soliste. 11.00 Knipcursus. 11.30 Vervolg concert. 12.30 AVRO-Dansorkest. I.00 Solistenconcert. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Kniples. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Pianovoordracht. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Het AVRO-Aeolian-orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Het Kolisch Strijkkwartet. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen, even tueel gramofoonmuziek. 8.15 Het Concertgebouw-orkest, Toonkunst, koor en solist. In de pauze: Kolisch Strijkkwartet. 10.30 Disco-nieuws. II.00 Berichten ANP. Gramofoonmuziek. 11.3012.00 AVRO-Dansorkest. Hilversum H. 301,5 m. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO, 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest, en gramofoonmuziek. 2.00 Handwerkles. 2.55 Gramofoonmuziek. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.40 Vioolvoordracht. 6.00 Missiepraatje. 6.30 Vervolg vioolvoordracht. 7.00 Berichten. 7.15 Journalistiek weekoverzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-Berichten, 8.15 Gramofoonmuziek. 8.45 Overveensch Dameskoor. 9.00 Lijdensmeditatie. 9.30 Vervolg koorconcert a 10.00 Berichten ANP. 10.05 Stichtsch Salonorkest. 10,45 Gymnastiekles. 11.00 Vervolg orkestconcert. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. Na afloop: Schriftlezing. uiterlijk 28 Maart over kunnen gaan tot invoering van stroom. Deze maand zal men zich nog bepalen tot. eenige proefritten met het nieuwe materieel. 1 April a.s'. echter zullen eenige nieuwe electrische treinen in de ge wone dienstregeling worden opgeno men waarbij de reizigers voor het eerst kennis kunnen maken met de nieuwe treinstellen. Successieve lijk zal het aantal electrische trei nen daarna worden opgevoerd om op 15 Mei a.s. op volle kracht te kunnen rijden. Op deze wijze zal het mogelijk zijn het personeel goed vertrouwd te maken met het nieuwe materieel, zoodat, bij de latere ver hooging der snelheid, het personeel volko men berekend zal zijn voor zijn taak eni goed thuis op de verschillende geëlectri- ficeerde baanvakken. Z.K.H. bezoekt met zijn broer de Rijschool te Amersfoort. RADION Om Uw wasgoed zo helder wit te krijgen, als helder wit maar zijn kan, behoeft U het alleen maar in Radion te laten koken. Niet boenen en geen extra bleekmiddelen gebruiken maar Uw goed uitsluitend aan het volmaakt reinigende, zelfwerkende Radion-sop toe vertrouwen, dan krijgt U een blinkende helderheid, zoals U, zonder Radion te gebruiken, nog nooit hebt gezien. Dat komt, doordat het zuurstofhoudende Radion-sop alle vuil volkomen verwijdert: het goed wordt witter, doordat het schoner wordt. Door de nieuwe, lage prijs en bon voor fraaie geschenken is R$dion thans voordeliger dan ooit te voren I RADION FEUILLETON. DOOR ETHEL M. DELL 4. „Naar alle waarschijnlijkheid zal ik niets doen," klaagde Chris. Maar toen hij iets later met Pax naar de club wandelde, wierp hij zich met zooveel energie op het onderwerp, dat er over niets anders gesproken werd: Pax luisterde naar hem zonder veel te ant woorden; hij was gewend aan de methode, waarop Chris Markham een o-aangenaam onderwerp wist te vermijden. De nacht was donker en zwaar van een hitte, die in golven van de geblakerde aarde scheen omhoog te stijgen. Uit de verte klonk het dof gerommel van een onweersbui in de heuvels. De lucht boven hen was inktzwart, maar toch zou er in weken nog geen regen vallen. Zij liepen over den stoffigen weg bij het licht van een zaklantaarn. Meerdere officie ren waren op weg naar de club en een paar auto's passeerden hen. Chris hield plotseling op met zijn tijger bespiegelingen en verhaastte zijn stap. „Daar gaan de Chisledons,," zei hij. Pax sprak rustig, zonder bijzonderen na druk, maar als iemand die verwacht aange hoord te worden. „Er is tijd genoeg," zei hij. „En hoor eens. Chris, je brengt je zelf in op spraak... en niet alleen jezelf. Het moet uit *fc'n." Chris scheen over iets te struikelen en ge bruikte een veelzeggende krachtterm. Toen zich beheerschend, keek hij Pax vlak in het gezicht en vroeg „Wie zegt dat?" „Ik zeg het... onder anderen," zei Pax. „O, werkelijk," zei Chris verdacht kalm. „Soms iemand anders ook?" „Ja," antwoordde Pax rustig. „Ook nog iemand anders. Maar dat is op het oogenblik de kwestie niet. De kwestie is, dat wij geen praatje willen. Ik weet even goed als jij, dat er niets in steekt, maar toch moet je voor zichtig zijn." „En hoe weet je dat?" vroeg Chris op denzelfden dreigenden toon. „Heeft iemand je dat verteld?" Hij wilde blijven stilstaan, maar Pax liep in denzelfden pas door. „Dat behoeft niemand mij te vertellen," zei. „Ik ken je, en dat is voldoende." „Of je denkt, dat je mrj kent." Pax nam de terechtwijzing aan. „Ja, ik denk, dat ik je ken. In elk geval zijn der gelijke schandaaltjes uit den booze, en leiden tot allerlei onaangenaamheden." „Wie praat er over schandaaltjes?" vroeg Chris. „Ik veronderstel dat het heele garnizoen begint,' zei Pax. „En het is aan jou om er onmiddellijk een eind aan te maken." „Vind je?" zei Chris. „Heb je het zelf ooit geprobeerd?" „Ik geloof niet dat ik er ooit een veroor zaakt heb," zei Pax. Chris lachte schel. „Neen, dat zou niet mogelijk zijn. Ik geloof niet, dat je ooit in je leven van het rechte spoor bent afgeweken... en dat je het ook nooit zal doen. Je bent een gelukkige kerel." „Ik beschuldig je niet," zei Pax. „Alles wat ik zeg, is dat je te ver bent gegaan en dat het uit moet zijn." Chris haalde geprikkeld de schouders op. „Ja, je hebt het driemaal gezegd, en je hebt mij ook verteld, dat ik de lasteraars tot zwijgen moet brengen. Maar, veronderstel dat ik het niet kan." „Wat niet kan?" vroeg Pax. „Geen van beide." Chris lachte weer, maar het was geen prettig geluid. Met een kalme maar zekere beweging legde Pax zijn hand op den arm van den jongeren man. Ze naderden de club en klanken van muziek en vroolijke stemmen zweefden naar buiten in de zwoele avondlucht. Zij liepen eenige oogenblikken in een diep zwijgen en Markham bleef den greep van een ander dulden, ofschoon zijn arm in tegenstand ver stijfde. Eindelijk sprak Pax en in zijn kalme stem klonk iets, dat zich niet terzijde liet stellen. „In dat geval, mijn jongen, moest je liever op de tijger jacht gaan... en hoe eerder hoe beter." HOOFDSTUK III. Het Verzoek. Er waren dien avond veel bezoekers in de danszaal van de club. Het feit, dat het seizoen ten einde liep was verantwoordelijk voor dit enthousiasme, dat anders niet zou bestaan. De algemeene atmosfeer van vroolijkheid had iets koortsachtigs. Het Indische spookbeeld van vergankelijkheid en komende scheiding hing over de gedachten van alle aanwezigen, zooals de donderwolken, die maar niet breken wilden, de wereld buiten overschaduwden. Er was een onrustig element in het vroolijk ge praat en gelach, dat oppervlakkig niet opge merkt werd. maar dat zich voelen deed op een wijze, die zich niet wegcijferen liet. Het groote polo-bal dat over tien dagen zou plaats hebben, was het eind der feestelijkheden, tot dat de grootste hitte voorbij zou zijn. Pax bleef bij de deur staan en keek de zaal rond, hij voelde dadelijk de onnatuurlijke vroolijkheids-atmosfeer. Toen kwam Chris en samen gingen zij de zaal binnen. Hij bevond zich dicht bij een vroolijk groepje, waarvan een donker, opvallend mooi meisje het middelpunt was. Chris liep recht op haar toe, maar Pax bleef op eenigen af stand toekijken. Yvonne Chisledon was buiten gewoon aantrekkelijk. Zij bewoog zich als een jeugdige vorstin en haar parelende lach en natuurlijke vroolijkheid gaven haar een on weerstaanbare bekoring. Haar overbruisende levenslust scheen zich mede te deelen aan allen die met haar in aanraking kwamen. Zij scheen een soort levens-electriciteit uit te stralen. Drie jaar geleden was zij met Guy Chisledon getrouwd, juist twee maanden voordat het bataljon naar Indië vertrok; maar dit was haar eerste seizoen. Door een ongeluk was zij gedwongen haar man alleen te laten ver trekken, en na haar herstel werd haar komst herhaaldelijk uitgesteld om redenen, die nie mand zelfs Chisledon zelf niet erg duide lijk waren. Maar de tijd ging voorbij, en zij bleef in Engeland, totdat Chisledon zijn ge duld verloor en haar voor de keus had ge steld om met zijn zuster de reis te maken, of door hem zelf gehaald te worden. Zij had het eerste verkozen, en de twee meisjes waren tegen Kerstmis van het vorige jaar in Indië aangekomen. Zij en Claire Chisledon waren schoolvrien dinnen geweest zy scheelden nauwelijks twee jaar in leeftijd en zij waren vrienden gebleven, ook toen de schooldagen voorbij waren, iets wat de meesten grootelijks ver wonderde. Want grooter contrast dan tus schen de twee meisjes, bestond er niet. Claire was de jongste zes en twintig was zij, tenger, bleek, bijna onbeduidend in het oog van de meerderheid. En toch was het Claire die de leiding nam, en Claire op wie het oudere meisje steunde met een vreemde afhankelijkheid. Claire had een stille, terughoudende natuur. Daarom was het des te opvallender, dat zij geen geheim maakte van haar toegewijde liefde tot haar schoonzuster. Bijna alle vrouwen in het garnizoen hadden slechts af keuring voor Yvonne's optreden, maar Claire bleef haar verknochte aanhangster. Zij stond zelfs tusschen haar broer en Yvonne, als de vei-houding tusschen man en vrouw gespannen was. Want Claire had niet den minsten angst voor haar broer. Het leeftijdsverschil van der tien jaar had hem geen groot overwicht op haar doen krijgen, want zij waren zeer weinig tezamen geweest, evenmin als volwassenen, als in hun kinderjaren. Het was waarschijnlijk aan dit feit te danken, dat zij een sympathie voor elkaar voelden, die anders onbestaanbaar zou geweest zijn. Claire begreep haar broer, en haar kameraadschap was de beste invloed in zijn leven geworden. Zij nam haar plaats in den kring in, waar Yvonne regeerde, maar meer als een deel van Yvonne's omgeving, dan om haar eigen hoe danigheden. Waar zij ook tezamen heen gingen, zij werd meestal volkomen overscha duwd door Yvonne's schitterende persoonlijk heid en zij scheen zeer tevreden met dien stand van zaken. Er waren maar weinig man nen die haar ten dans vroegen vóór Yvonne's balkaart vol was, en van die weinigen was er slechts één die haar steeds bleef vragen. Die ééne was John Packersley, en hij wachtte nu zijn beurt af met een geduld, dat hem zeker tot zijn doel zou brengen. Zij merkte al spoedig, dat hij op haar wachtte. Hij had het bij vorige gelegenheden ook gedaan tot haar groote verbazing. Maar hij kwam niet in haar nabijheid, voor Chris Yvonne voor den eersten dans had gevraagd; toen meerdere paren begonnen te dansen, stond hij eensklaps naast haar. „Dit is mijn dans, geloof ik," zei hjj °P een toon, die geen twijfel inhield. Zij keek hem vragend aan met haar grjjz® oogen. „Hebben wij dat afgesproken?" vroeg zfl. Hjj glimlachte. „Niet om te dans neen, laten wij rustig gaan zitten." Zij glimlachte flauw. „O, denkt U er ook zoo over?" „Ik denk er altjjd zoo over," zei Pax. „Laat ons naar de waranda gaan." Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8