Agenda Het stoffelijk overschot van A<P. Staalman ten grave gedragen ABDIJSIROOP De roofoverval bij 't Timorpark MacUnieuuM Woorden van waardeering en troost van zijn vele vrienden Handwerk- en teekeningen- tentoonstelling School 5 Ponderdag 10 Maart 1938 Tweede Blad Avro's bonte trein Dc trouwring die verdween Nutsspaarbank tc Den Helder Vlug en goed vervoer gaat samen per „ESONA Uw kind zal morgen niel meer hoesten AKKER's verslèrkfe Engeland weifelt niet Het kousenhuis in de Keizerstr. Cabaretgezelschap Oké Versche Koffie met room 15 ets. „De Toelast", Spoorstr. 9-11. Tel. 300 Gistermiddag hebben veel vrienden van A. p. Staalman, zijn stoffelijk overschot ter ruste gelegd op de Alg. Begraafplaats te priebergen, een vriendelijk stille rustplaats temidden van het jeugdig groen van sparren en dennen. In het sterfhuis. In de woning aan het Mevr. v. Vollen- hovenpark werd een lijkdienst gehouden door een schoonzoon, den heer Peschar, die sprak naar aanleiding van het schriftwoord: „Er biyft dan een rust over voor het volk van God". Hij schetste hoe zijn vader die rust niet verkregen had door zijn drukken arbeid, of omdat hij maatschappelijk veel gedaan had, maar alleen omdat hij rustte in het volbrachte werk van Christus. Na den strijd is hij nu in de rust, na de teleurstellingen die hij ook in het leven gehad heeft, geniet hij nu den vrede en den troost. „Hier heb ik niets dan u o Heer", zoo liet zijn vader op zijn sterfbed zingen en dat was de uitdrukking van zijn geestelijk leven. Na het zingen van een tweetal liederen, lievelingsverzen van zijn vader: „Tot u o Jezus voert mijn baan", maakten de aanwezi gen zich gereed voor den laatsten tocht. In de aula op de begraafplaats. Er was op de begraafplaats veel belangstel ling. Van Den Helder waren vertegenwoordi gers van een drietal corporaties. De heeren L. v. Loo en P. N. Scheer, respectievelijk voor zitter en secretaris van „Onderling Belang" waren door deze vereeniging afgevaardigd. Namens de Chr. Democratische Partij, afd. Den Helder, waren aanwezig de heeren Joh. W. Stevenson en M. de Waard en namens de Heldersche Visschersvereeniging de heeren C. Bot, P. Bais, secr., K. Veenstra en T. Sluiter. Verder waren nog verschillende afdeelingen van de Chr. Dem. vereeniging aanwezig, ter wijl de heer P. de Boer, voorzitter van den Bond van Mobilisatieslachtoffers dezen bond vertegenwoordigde. De familie had veel bewijzen van deel neming ontvangen. De heer Bot spreekt namens de Visschersvereeniging. De heer C. Bot voerde als eerste spreker het woord, namens de Visschersvereeniging. Het valt spreker moeilijk woorden van af scheid te vinden, omdat wij weten welk een figuur wij hier wegbrengen. 35 Jaar heeft spr. met den overledene samengewerkt. Het hart van den heer Staalman ging uit naar de noo- den van de kleine luiden en was vol hulp vaardigheid voor de arme visschersbevolking. Vooral in den mobilisatietijd, toen velen het zoo moeilijk hadden, wist hij altijd raad. Hij had groote zorg voor de oude visschers en voor hun weduwen. Hij wist ook het hart van het Nederlandsche volk voor hen in beweging te brengen, zoodat hij hulp kon verleenen. Wij kunnen ons nog niet indenken, dat wy het nu zonder zijn hulp zullen moeten doen. Niettegenstaande zijn tachtig levensjaren was hij nog als een vader, die ons met raad en daad terzijde stond. Wij hopen van God kracht te ontvangen in denzelfden weg voort te gaan. Tot de familie spreekt de heer Bot nog een woord van troost. De heer Stevenson neemt afscheid namens de Chr. Democratische Party. De heer Joh. W. Stevenson nam afscheid namens de Chr. Democratische Partij. Het is een moeilijke taak, zoo zei hij, om hier te spreken, nu wij onzen grooten leider naar zijn laatste rustplaats brengen. Het is moeilijk te zeggen wat wij in hem verliezen. Hij was een strijder voor al degenen, die in moeite en druk verkeerden, voor allen die in zorg en kommer leefden. De moeilijkheden zijn niet te schetsen, die hij daarbij gehad heeft. Wij voelen het leed, dat wij zijn vaderlijke zorg en trouw zullen moeten missen. Maar de roeping gaat tot ons uit om voort te gaan op den weg, dien hij is voorgegaan. Dit graf spreekt ons toe: „Weent niet over mij, ik ben u voorgegaan naar het Vaderhuis". Het wenkt ons dien weg te gaan. De laatste daad van Staalman is geweest ons te wijzen op den hemel, waar hij rust van zijn aardschen arbeid. Jezus was zijn leidsman en Hg zij ook de onze. Ook de heer Stevenson besluit zijn toespraak met troostwoorden tot de familie en in het bizonder tot mevr. Staalman. Wij treuren niet als degenen, die geen hope hebben. Namens de Mobilisatie-slachtoffers. De heer P. de Boer, voorz. van den Bond van Mobilisatie-slachtoffers, sprak namens dezen bond een laatste woord. Wy zyn er van overtuigd namens alle mobilisatie-slachtoffers in het land te spreken, wanneer wij U hartelijk dank zeggen voor hetgeen U voor ons, mobilisatie-slachtoffers, hebt gedaan, zoo zei de heer de Boer. Wanneer wij denken aan de tactvolle Wijze waarop gij in de jaren 1920 19-1 de Regeering wist te wijzen op haar plich ten en haar daarna wist te bewegen de „motie-Staalman" uit te voeren, dan be seffen wij steeds weer opnieuw, dat gij den grondlegger zijt geweest van onzen rechtsstrijd, dien wij helaas tot op den huidigen dag nog verder moeten voeren. Uw hartstochtelijke redevoeringen, waarvan de meest vooraanstaande bladen schreven, dat zij „gepeperd" waren, sloegen in, zoowel by vriend als tegenstander, omdat zij op onge veinsde wijze de waarheid in een scherp dag licht stelden. Vriend Staalman, wij mobilisatie-slacht offers hebben u leeren kennen als een groot vriend van de verdrukten en van hen die onrecht lijden. Velen, zeer velen zijn door u geholpen en uw leven is niet tevergeefs ge weest. Dit moge uw vrouw en kinderen tot troost strekken. Wij danken u voor alles wat gij voor ons hebt gedaan. Rust in vrede! „Onderling Belang" neemt afscheid van haar medestryder. De heer L. v. Loo herinnerde eraan, dat „Onderling Belang" juist Vrijdag j.1. in haar bestuursvergadering besloten had, om den heer A. P. Staalman op den herdenkingsavond van het veertigjarig bestaan uit te noodigen. Immers, juist de heer Staalman had veertig jaar lang gestreden voor de rechtspositie van het rijkspersoneel en voor de arbeidsloonen. Het was onder zijn leiding dat de organisatie gesticht werd en het moet een groote genoegdoening voor hem geweest zijn, dat er veel van wat hij voorstond verwezenlijkt is. Dertien jaar lang was hjj adviseur van de vereeniging. Zijn devies was: Houdt de vakbeweging vrij van de partij-politiek. Eerst de plichten, dan de rechten. Wij hopen dit voorbeeld te vol gen, zegt spr. Afscheidswoord van J. H. Staalman. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer J. H. Staalman, wethouder van Hui zen, een broer van den overledene, die wees op de zwaarte van dit oogenblik. Er kan ech ter bij het verscheiden tweeërlei stemming zijn. Een stemming van rouw of een stemming van dankbaarheid voor wat de overledene ge weest is. En die dank past hier. Dank aan God, voor alles wat hij in den persoon van den afgestorvene gegeven heeft. Mijn broer heeft geloofd, zoo zegt spr., in God en in Christus als zijn Zaligmaker. Er is dan ook geen reden om bij de pakken neer te gaan zitten. Dit leven is niet ten einde, maar wordt voortgezet in volmaaktheid. Het is geen afscheidnemen, maar een tot weerziens. De heer Westland van Huizen spreekt namens deze afdeeling een woord van harte- lijken dank voor alles wat Staalman gedaan heeft. Dr. Hubach, schoonvader van een der dochters, spreekt een persoonlijk woord van bemoediging tot de familie en vrienden, wy verheugen ons in den geest, dat wy hem zul len weerzien. Bg de groeve. Het stoffelgk overschot wordt dan uitgedra gen naar de groeve, gevolgd door de familie en de vele vrienden. De oudste zoon sprak hier nog een woord van dank aan allen, die van hun toegenegen heid en liefde hadden blijk gegeven. Namens moeder, zoo zeide hij (mevr. Staalman was bij de teraardebestelling van haar man tegen woordig) moest ik zeggen: „De Heer heeft alles goed gemaakt". Hij dankt de corporaties en vereenigingen. „Moge vaders levensweg en levensbeschouwing ons een voorbeeld zijn". Op verzoek van mevr. Staalman zongen de aanwezigen nog Psalm 841, waarna men onder den indruk van deze sobere, aangrijpen de plechtigheid den doodenakker verliet. Wij hebben reeds in het kort melding ge maakt van de komst van A.V.R.O.'s Bonte Trein op Maandag 14 Maart a.s.. Deze her haling is in hoofdzaak bestemd voor de vele teleurgestelden op 7 en 8 Januari j.1. De revue zal thans volledig „draaien", de medewerkenden zijn o.a. Kovacs Lajos met zijn band; Nina Dolce, de viool-virtuoseKoos Koen in zijn kostelijke diner-scène; Bob Scholte; Tine Marvon; Jean du Béla; Willy Walden en Piet Muyselaar, in hun zoo bui tengewoon populair geworden programma nummer „Juffrouw Snip en Snap"; voorts zal Guus Weitzel de programma-nummers per soonlijk in de zaal annonceeren. De plaatsbespreking voor deze revue is ge steld op Zaterdagmiddag a.s. Ten slotte verwijzen wij naar een adver tentie in dit blad. En na zes jaar boven... den grond kwam. Zes jaar geleden was de heer W. Grommel, Walvischstraat, alhier, aan het spitten in zijn tuintje. Een bezigheid, die menigen huisvader spit in den rug bezorgd heeft, maar die voor den heer Gr. nog onaangenamer gevolgen had. Na afloop van het grondkarwei ontdekte hij n.1., dat hij zijn ring, symbool van trouw aan zijn echtgenoote, verloren had en hoe naarstig- lijk hij ook zocht, van den ring was geen spoor meer te vinden. Meermalen spitte de heer G. daarna in zijn tuintje, maar nimmer blonk er goud tusschen de zwarte aardklonten. Totdat hij dezer dagen weer in den grond wroette en tot zijn niet ge ringe vreugde den verloren ring op zijn schop ontdekte. Na zes jaar draagt de heer G. dus opnieuw den gouden band, eenmaal door zijn bruid aan zijn vinger geschoven. Opgave uitsluitend betreffende de Nuts spaarbank te Den Helder, Polderweg 1, over de maand Februari 1938. Op spaarbankboekjes werd in den loop der maand Februari ingelegd 232.513.58 en terugbetaald 168.981.80, derhalve meer inge legd dan terugbetaald 63.531.78. Het aan in leggers verschuldigde kapitaal bedraagt thans 3.243.518.26. In de m?.and Februari werden 101 nieuwe boekjes uitgereikt; het aantal in omloop zijnde boekjes steeg hiermede tot 11.445. Onder deze nieuw uitgereikte boekjes zijn begrepen 12 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de spaarbank een eersten inleg van 1. De lediging der spaarbusjes in den loop der maand leverde een bedrag van 2.952.50 aan kleine besparingen op. Het aantal in omloop zijnde busjes bedraagt thans ruim 22o0. Groot succes voor de leerlingen en... het personeel. Ook dit jaar is er, met medewerking van de Oudercommissie van School 5 aan den Parallelweg, een tentoonstelling ge organiseerd van handwerken en teekenin- gen der leerlingen, terwijl eveneens de in het najaar aan alle leerlingen verstrekte bloembollen, die thans in bloei gekomen zijn, geëxposeerd werden. Gistermiddag en -avond is deze tentoonstel ling in het schoolgebouw gehouden en wij kunnen niet anders constateeren dan dat hier sprake is van een succes, en dat zoowel voor de dames en heeren van het personeel als voor de jongelui. Het was dan ook begrijpelijk, dat het hoofd der school, de heer A. Kramer, ons met kenne lijke trots de diverse lokalen liet zien en mee deelde, dat leerkrachten van 25 scholen uit den kop van Noord-Holland toegezegd hadden de nuttige en fraaie handwerken, vervaardigd onder leiding van de dames D. Valkenburg en N. Buurs, te komen bezichtigen, teneinde te trachten het op school 5 met zooveel succes gevolgde systeem ook op hun scïc^sn in te voeren. Voor beide genoemde dames ongetwijfeld een bijzondere onderscheiding. Wat de bloemen-afdeeling der tentoonstel ling betreft, deze was even geurig als kleurig. Een zeer groot aantal hyacinthen, crocussen en tulpen is getrokken en kon men nu op z'n mooist aanschouwen. Het zal ongetwijfeld voor den beoordeelaar der prijzen, den heer Groen, moeilgk geweest zijn een keuze te maken. Een ander lokaal toonde ons het handwerk, vervaardigd onder toezicht van Mevr. Buurs, die dit onderwijs geeft aan de 3e en 5e klasse. Keurig werk viel hier te bewonderen, baby- goed, aardige kinderkleertjes, kortom, tal van geslaagde specimina van jeugd-handwerk- kunst. In dit lokaal bevond zich eveneens een aantal teekeningen. Met name die, waarbij de heer Kramer leiding gegeven heeft, o. a. dierstudie's, vallen op door originaliteit van uitbeelding en kleurenharmonie. Eveneens zeer geslaagd zijn die, welke vervaardigd werden onder toezicht van den heer Clowting, die dit werk overnam van den heer Kaptein. Het derde lokaal bracht het handwerk der 2e, 4e en 6e klasse, alwaar Mej. D. Valkenburg in het handwerkvak les geeft. Het lijkt ons niet noodig op deze plaats uit te wijden over de gaven van deze leerkracht waar het hand werken betreft. Die zijn (en terecht) tè bekend. Daar was keurig brei- en borduurwerk, waarin de fantasie der jongelui den vrlijen loop gelaten wordt. Lief babygoed, pyama's, een kinder- cape-tje, en voorts een heele verzameling „klein-goed" van de 2e klasse. Ook hier waren, dank zij goeden smaak en kleurencombinatie, aardige onderdeelen te bewonderen. De teeke ningen in dit lokaal te pronk gehangen, wer den uitgevoerd onder het waakzaam oog der heeren Uipkes en Den Broeder. Deze tentoonstelling kan beschouwd worden als een succes voor school 5. Blijk van belangstelling werd gegeven, behalve door nagenoeg alle ouders en de hiervoor genoemde afgevaardigden der scholen in Noord-Holland, door het College van B. en W., door de commissie van toezicht op het L.O. en door den inspecteur van het L.O. Hieronder laten wij den uitslag volgen van den kweekwedstrijd. Ie klas. Ie prijs Dick Lagerveld: 2e pr. Frits Stol; 3e pr. Cobie Lenstra; 4e pr. Cor Vermeulen; 5e pr. Jopie Maasland. Aantal inzendingen: 33. 2e klas. Ie prijs Greetje v. d. Booren; 2e pr. Henk Blansjaar; 3e pr. Frank v. Veen; 4e pr. Tom Zuijderland; 5e pr. Jan Sauer. Aantal inzendingen: 30. 3e klas. Ie prijs Izaak Mark; 2e pr. Han- neke Steenmeyer; 3e pr. Beppie Puinbroek; 3e pr. Hans Stol; 4e pr. Gerritjè Doornekamp. Aantal inzendingen: 25. 4e klas (met byzonderen lof v. d. keurmees ter voor den besten totaal-indruk). Ie prijs m. bijzonderen lof) Nelie Minneboom (beoordee- lingscijfer 10); le pr. Teuntje Dijkshoorn (be- ordeelingscijfer 10); 2e pr. Betsie Vermeulen; 3e pr. Gerard Vermeulen; 3e pr. Piet Parle- vliet; 4e pr. Nelie Roodenburg. Aantal inzendingen: 35. 5e klas. le prijs niet toegekend; 2e pr. Dora Burger; 2e pr. Harriët Pala; troostprijzen: Jan van Loo en Nellie Quant. Aantal inzendingen: 12. 6e klas. le prijs Bettie Bakker; 2e pr. Ber- tus Zuijderland; 3e pr. Corrie van Leeuwen; troostprijzen Arie en Loes Flotat. Aantal inzendingen: 16. als U het vandaag nog de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop geeft, want daardoor zullen de afmattende hoestbuien tot staan komen en de benauwende slijm loskomen. Akker s Abdijsiroop, thans nog versterkt en nog geneeskrachtiger gemaakt, door toevoeging van de hoest-bedwingende stof codeïne, werkt als een balsem op de borst, keel en longen. Ze bevat een 20-tal kruiden, zooals de Aconiet en de Dro- sera, die ook door de geneeskundigen thans worden beschouwd als de heilzaamste stoffen ter bestrijding van de ademhalings-stoornissen. Elke lepel Abdijsiroop werkt verrassend snel op de ademhalings-organen, lost de slijm op, stopt den hoest, neemt de benauwdheid weg en ge neest de rauwe ontstoken plekken der slijmvliezen. ,,'s Werelds béste Hoest-siroop", zoo noemt men: Flacon 90 ct„ f 1.50, f 2.40, f 4.20. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik. Wie zyn de twee personen, die Dinsdagavond, half negen, gekleed in blauwe trui, over den Midden weg holden 7 Den geheelen Dinsdagnacht en verder den geheelen Woensdag is de politie bezig geweest eenige opheldering te verkrijgen in den uiterst brutalen roofoverval, welke Dins dagavond op den heer Nijman gepleegd is. Zooals reeds door ons gemeld is, leverde het speuren met politiehonden geen enkel tastbaar resultaat ip, zoodat men andere we gen ingeslagen heeft. Uiteraard heeft men de geheele re- cherche-afdeeling praktisch in het ge weer geroepen, doch toen wij ons gister avond aan het Hoofdbureau vervoegden, was men nog niet in staat, ons eenige pertinente inlichting te geven. Wel bleek ons, dat men thans bezig is een spoor in bepaalde richting te vol gen, doch in verband met zekere factoren was men op dat oogenblik nog niet ge neigd, hierover bijzonderheden te ver- verstrekken. Overigens is er een omstandigheid aan het licht gekomen, die wellicht eenig resultaat kan opleveren. Het biykt nameiyk thans, dat zich te ongeveer 10 minuten voor half 9, dus even na den aanslag, een tweetal perso nen, vermoedelijk van circa 20-jarigen leeftjjd, hollend op den Middenweg be vonden hebben en wel tusschen de Van Leeuwenhoekstraat en de Professor Blokstraat, in de richting van den wa tertoren. Deze personen, waarvan de een langer dan de ander was, waren gekleed in blauwe truien; de een droeg een pet, ter wijl de tweede deze in de hand hield. De commissaris van politie verzoekt thans dringend deze personen zich te melden op het Hoofdbureau van Politie. Het is uiteraard zeer wel mgelijk, dat dit tweetal met den aanslag niets te maken heeft, doch juist daarom is het gewenscht, dat zij zich zoo spoedig moge lijk bekend maken bij genoemde instan tie. Wat het overige onderzoek betreft, kan alleen dat gezegd worden, dat de politie alle pogingen in het werk stelt de hand op de daders te leggen. Hopen wy, dat dit vele werk met succes bekroond moge worden. Wat den toestand van het slachtoffer be treft, het bhjkt thans dat er inderdaad geen vrees voor levensgevaar bestaat. Zijn toe stand is gunstig. De verandering van de portefeuille van bui- tenlandsche zaken in Engeland die overgegaan is uit de handen van Eden in die van Cham- berlain (practisch tenminste) beteekent geen verzwakking voor wat het optreden van Enge land naar buiten betreft. Chamberlain trekt de consequenties van de Engelsche bewapening uit den huidigen wereldtoestand en al wil hij trachten, in tegenstelling met Eden, met Duitschland en Italië aan te pappen, beteekent dat geenszins, dat hij zijn buitenlandsche en binnenlandsche politiek gaat verzwakken. Het vorige week verschenen witboek legt daarvan sprekende getuigenis af. Groote opofferingen zal het Engelsche volk zich voor zijn bewapening ge troosten. Voor zoover de Engelsche bewapening preventief werkt, is zij voor den vrede eerder een bevestiging dan een gevaar. In iedere bewapening zit echter een gevaarlijke explo sieve factor en daarom is zij altijd een sluime rend gevaar voor den vrede. Toch wordt het Engelsche bewapeningsplan uitsluitend uit gevoerd met defensief doel. Engeland heeft niets meer te wenschen en wil alleen de zelf standigheid van eigen volksbestaan en dat van zijn onmetelijk koloniaal bezit verdedigen. De „N.R.Crt." schreef dezer dagen in een beschouwing o.m.: Engeland is een wereldstaat, die zijn bezittingen en belangen in alle wereld- deelen heeft. Men beseft in Engeland, dat het grootste gevaar niet ligt in Europa, maar juist in de andere werelddeelen, waar Engelsche belangen en bezittingen het slachtoffer kunnen worden van aan vallen van hen, wier belangensfeer niet zoo veelzijdig is. Vandaar dat Engeland een overheerschend belang toekent aan de bescherming van het imperium in het algemeen en van zijn verbin dingswegen in het bijzonder. Dat beteekent, dat de zwaarste taak zal toevallen aan de vloot. Op 1 Januari van dit jaar had Engeland 574.000 ton aan oorlogsschepen in aanbouw tegen 139.345 ton drie jaar geleden. Voor het loopende jaar is voorzien in het op stapel zet ten van niet minder dan 60 schepen, waar onder 2 linieschepen, een vliegtuigmoeder schip, 4 groote en 3 kleine kruisers. De globale kosten worden geraamd op meer dan 120 mil- lioen pond. Eerst later, wanneer de beslissing over de types is gevallen zulks in verband met de bouwplannen der Japansche marine zal een meer definitieve raming worden ge geven. Daarnaast is de Engelsche marine van meening, dat verreweg het grootste gedeelte van den nieuwen aanbouw eerder voor ver vanging van oudere schepen dan voor uitbrei ding zal dienen. Uit dit alles blijkt Engelands vasten wil om den vrede in eigen land en eigen bezittingen te handhaven en die van zijn bondgenooten mede te verdedigen. Zooals in een advertentie in het Adverten tieblad en in deze courant bekend gemaakt, geeft de Heldersche Cabaretclub „Oké" a.s. Zondagavond in „Musis Sacrum" een soirée, welke om 8 uur aanvangt. Een soirée, dat wil dus zeggen, dat er veel gedanst wordt. Echter zal deze avond uiteraard ook veel aandacht gewijd worden aan het cabaret, waarvan het programma geheel door de organiseerende vereeniging verzorgd wordt. En dat is haar volkomen toevertrouwd! Een paar weken ge leden maakten we de dames en heeren op Huisduinen mede, waar ze ons zeer geamu seerd hebben met hun gevarieerd en attractief programma, dat bestond uit kopte, geestige sketches, muzikale en vocale voordracht. De dames en heeren van „Oké" vormen een en semble, dat de kunst verstaat iemand een ge heelen avond op onderhoudende wijze bezig te houden en dat men dan ook succes zal hebben in dit eerste groote optreden hier ter stede, in aan geen twijfel onderhevig. Voor verdere byzonderheden verwijzen wy naar de adver tentie. Zaterdag is in het perceel Keizerstraat No. 87, waarin hiervoor een bloemenzaak gevestigd was, geopend het „Kousenhuis". De zaak, die aardig ingericht werd, levert behalve kousen, ook heerensokken, sportkousen en handschoenen; van ieder onderdeel heeft men een zeer groote sor teering, terwijl eveneens diverse prijs klassen vertegenwoordigd zijn. Wij vestigen er de aandacht op, dat ieder kooper deze week een aardige sur prise ontvangt. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 9—12 en van 13.30— 17 u. Zaterdags van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Maytime". Rialto, Spoorstraat, half 8: „Champagnewals" en „De gehelmde bri gade". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8: „De pionier van Kentucky" en „Drie en Christini". Heden. Luth. Kerk, Weezenstraat. Evangelisatie samenkomst onder leiding van de heeren J. Kits en J. L. Pasman. 78 u. voor de jeugd, vanaf 8 u. toegang voor alle leeftijden. Chr. Mil. Tehuis, 8 uur: Propaganda-avond Ned. Chr. Blindenbond. Vrydag 11 Maart. Casino. 8 uur: Feestavond Ver. Vakschool voor Meisjes. Zaterdag 12 Maart. Musis Sacrum, 8 uur: Bal masqué Dansinsti tuut „Polak". Casino 8 uur: Soirée Gymnastiekver. O.K.K. Zondag 13 Maart. Musis Sacrum, 8 uur: Cabaretclub „Oké". Casino, 8.15 uur: Tooneelvoorstelling Jan Nooy Licht op 6 u. 23 min. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 764.8 Temperatuur lucht 6.8 ïoogste temp. lucht gisteren 7.4

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5