Aymda De Gemeente neemt de bijzondere school te Koegras niet over Vrijdag 11 Maart 1938 Tweede Blad 800 gestolen in Café op 't Koningsplein hxrtjf<UxihT w /2ies/t^nwMIJNHARDTJESM De roofoverval bij het Timorpark Ingebroken in de Hoogstraat Vergadering K.S.K. „Blanke slavinnen» Propaganda-avond NecL Chr» Blindenbond Bloeiende bollen in het Museum Vischaanvoer cn Vischprijzen Frankrijk heeft opnieuw een regeeringscrisis 20 jaar lang hevige rheumatische pijnen in haar voeten tfJUidónieiimt Uit de slaapkamer, terwijl de be woners sliepen. Eerst thans vernemen wjj, dat eenigen tyd geleden in het café van den heer ganderse op het Koningsplein, door een of meerdere personen ingebroken is, waarbü voor een bedrag van niet minder dan 800 gulden aan contanten werd buitge maakt. De politie, die oogenblikkeljjk een uit gebreid onderzoek heeft ingesteld, mocht het tot heden toe nog niet gelukken, de hand op de(n) dader(s) te leggen. Over de toedracht der zaak zijn ons uit betrouwbaren bron de volgende bijzonderheden ter oore gekomen. In den nacht van 20 op 21 Februari is de Inbraak gepleegd. Men heeft daarbij gebruik gemaakt van een oogenblik, dat zich op het Koningsplein geen personen bevonden, en kans gezien de deur in het poortje tusschen café Griek en het perceel van den heer Sanderse te openen en zoodoende binnen te komen. Men trof het bijzonder, dat de sluiting van den kelder slechts gebrekkig was, zoodat het weinig of geen moeite kostte via dezen kelder in de woning te komen. Zonder verder iets behoeven te breken of beschadigen is men het geheele huis doorgeloopen, om tenslotte op de slaap kamer van de familie Sanderse te belanden. Hoe uitermate brutaal te werk gegaan is, blijkt wel zeer duidelijk uit het feit, dat de familie zich hier ter ruste bevond. Men heeft het geldkistje, dat hier stond, medegenomen, en het bleek dat de heeren (of heer) wel zeer fortuinlijk waren ge weest bij het slaan van dezen slag. De in houd bedroeg namelijk niet minder dan 800 gulden! Via denzelfden weg heeft men de woning Weder verlaten. Des morgens ontdekten de bewoners de dief stal, waarvan oogenblikkelijk aangifte bij de politie gedaan werd. Deze ving direct aan met een uitgebreid onderzoek, doch tot heden heeft men nog niet de hand op den dader kunnen leggen. Wel werden er reeds enkele huiszoekingen verricht, die echter geen licht op deze affaire wierpen. (/t J 0 110 9 CF ZUN HARTVORMIGE CACHETS Nog geen spoor van de daders? Nog steeds is de politie ijverig bezig het spoor te zoeken van de daders van den laf- hartigen aanslag bij het Timorpark, doch hoe wel men zich uiteraard niet wenscht uit te laten over eventueel nog te volgen sporen, hebben wij den indruk, dat men er tot nu toe niet in geslaagd is iets definitiefs te bereiken. In deze kwestie zit één groote moeilijk heid. Het slachtoffer kan namelijk zeer weinig positiefs verklaren, zoodat men bijna uitsluitend moet afgaan op gissin gen en vermoedens. Het behoeft geen be toog dat dit de opsporing in niet geringe mate bemoeilijkt. Wat het resultaat van den oproep in onze krant betreft, ook deze heeft tot nu toe geen gunstig gevolg gehad. Wel meldden zich in de laatste dagen tal van personen aan die dach ten inlichtingen van waarde te kunnen ver schaffen, doch achteraf bleken deze van wei nig of geen nut voor het onderzoek te zijn. Dit wordt inmiddels met kracht voortgezet, zoodat er nog alle kans bestaat, dat de hand op de daders gelegd wordt. Wat de toestand van den heer Nijman be treft, deze is langzaam vooruitgaande, of schoon hij nog zeer veel pijn aan het hoofd ondervindt. Dader op heeterdaad betrapt. Gisterenavond is in den melkwinkel vau den heer Kikkert in de Hoogstraat inge broken door een jongeman, woonachtig in deze zelfde straat. Doordat toevallig een andere winkelier van de straat zag, dat zich iemand op geheimzinnige wijze toe gang tot de zaak verschafte, was deze in staat oogenblikkeiyk het Hoofdbureau van Politie op te bellen, zoodat reeds eenige minuten daarna de man op heeterdaad be trapt werd. De toedracht van dezen diefstal was als volgt. Om 8 uur sloot de heer Kikkert zijn zaak, evenals de heer Kemna, wiens bedrijf schuin tegenover dezen winkel is gevestigd. De heer Kemna, toevallig naar buiten kijken de, meende om 5 minuten over 8 een persoon zich op verdachte wijze zien bewegen nabij het perceel en wie schetst zijn verbazing, toen in derdaad bleek, dat de man naar binnensloop. Het licht van de huiskamer scheen in den winkel, zoodat de heer Kemna nagenoeg iedere beweging van den man, waarvan hij direct vermoedde, dat deze er niet met eerlijke be doelingen ingekomen was, kon volgen. De heer Kemna belde de politie op, en binnen enkele minuten was de agent, de heer Willemsen, reeds in de Hoogstraat aanwezig. Het bleek, dat de indringer zich nog steeds in den winkel ophield, en op heeter daad betrapt kon worden. Hij had 9 reepen chocolade in zijn zak. Medegenomen naar het Hoofdbureau, be kende de man zich aan den diefstal schuldig gemaakt te hebben, waarna hij in verzekerde bewaring gesteld werd. De twijfelachtige levensduur van de school gaf den doorslag. Mr. Mulder wist een bron, welke geld wilde leenen k 3'/t In haar gisteravond gehouden vergade ring heeft de Raad van Den Helder, welke op het oogenblik van de stemming „vol ledig" was, het gewijzigde voorstel van B. en W. om op het verzoek van de Pro- testantsche Vereeniging tot stichting en instandhouding van een school met den Bijbel te Koegras ter vervanging van de jaarlijksche vergoeding, een uitkeering te mogen ontvangen van een som ineens, niet in te gaan, aar^enomen met 12 tegen 9 stemmen. De school blijft derhalve in het bezit van genoemde vereeniging, ter wijl de gemeente voort zal gaan met aan het bestuur van die vereeniging telken jare een vergoeding van 1.912.50 te betalen. Uit de stemverhouding blijkt overduidelijk, dat de Raad niet zonder slag of stoot met B. en W. is meegegaan. Evenals in de vergadering van 1 Maart 1.1. was het mr. Mulder (a.r.), die namens zijn fractie een poging in het werk stelde om het bestuursvoorstel te verwerpen. Hij deelde den Raad mede, dat hij er bij de eerste de beste poging in geslaagd was om een annuiteitsleening ad 30.600.(het bedrag be- noodigd voor den afkoop van de jaarlijksche vergoeding) voor de gemeente te verkrijgen ad 314 Dit geld zou beschikbaar gesteld worden door een relatie van de Middenstandsbank en op een annuiteit van 24 jaar (de geschatte levensduur van de school). Deze mededeeling was volgens den heer Mulder vooral bedoeld voor die raadsleden, welke vóór het bestuurs voorstel gestemd hadden, omdat er bij hen twij fel bestond, dat geld zou kunnen worden ver kregen tegen dit lage rentepercentage, waar mede een klein voordeel (van circa 200.in 24 jaar) voor de gemeente zou worden ver kregen. Wellicht dat die leden thans hun hou ding zouden herzien. Spr. liet hierbij de levens duur van de school buiten beschouwing, zich daarbij houdende aan de meening van den Rijksbouwmeester, die de levensduur op 24 jaar geschat had. Het sprak vanzelf, dat spr.'s frac tie haar standpunt handhaafde en tegen de bij lage zou stemmen. De „Christelijke" fractie werd gesteund door Gemeentebelang (namens welke dr. Feenstra Kuiper het woord voerde, die het college boven dien vroeg of het wel geïnformeerd had naar de mogelijkheid om een geldleening ad 314 te verkrijgen), door de R. K. fractie (de heeren Terra en Ran) en door den heer Uithol (nat. herstel). Burgemeester Ritmeester deelde mede, dat Zaterdagmorgen een annuiteitsleening ad 314 niet beschikbaar geweest was. De mededeeling van mr. Mulder haalde, waar zij staande de ver gadering gedaan werd, niet veel uit. Het college wist vóór de vergadering nog van niets; het weet niets omtrent den adspirant-geldschieter. Spr. vond het weinig zakelijk gezien om den Raad eerst tijdens de vergadering deze mede deeling te doen. Kan er nu wel een beslissing genomen worden Of moet de behandeling van het voorstel verdaagd worden? Evenwel, deed de mededeeling niets aan het standpunt van B. en W. af, n.1. dat de levensduur ad 24 jaar van de school zoo twijfelachtig is, dat de kans zeer groot is, dat het geringe voordeel, dat verkre gen wordt met een leening van 3% aan te gaan, verkeert in een nadeel. Dit zou reeds het geval zijn, als de school niet 24, doch maar 23 of 22 jaar bestond. Het is hier niet de kwestie openbaar onderwijs contra bijzonder onderwijs, doch alleen de kwestie van het belang der ge meente. En dat is alleen gediend als de Raad het voorstel van B. en W. aanneemt. Namens de s.d.-fractie verklaarde de heer Smith daarop, dat zij het bestuursvoorstel zou steunen, omdat ook zij van meening was, dat de levensduur van de school dubieus is. Het voorstel van B. en W. wordt daar op in stemming gebracht en aangeno men met 12 tegen 9 stemmen. Tegen stemden de heeren: Uithol (nat. herst.), Bregman en dr. Feenstra Kuiper (gem.- bel.), Bot (Chr.-Dem.), Mr. Mulder en v. d. Veer (a.r.), van Zwjjndrecht (c.h.), Ran en Terra (r.k.). Conversies. Aan de openbare zitting was een korte ge heime zitting van den Raad vooraf gegaan, tijdens de welke blijkbaar de drie voorstellen van B. en W. tot converteering van drie geld- leeningen, n.1. ad 55.500.64.000.en 209.000.waren besproken. Deze voorstellen werden n.1. in den openbaren Raad zonder eeni ge discussie en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Voorts werd vastgesteld het voorstel tot wij ziging van de Algemeene Politieverordening (verbodsbepaling tot het stichten van een nachtveiligheidsdienst zonder vergunning). Baldadige jeugd. Van de rondvraag maakte dr. Feenstra Kui per (gem. bel.) gebruik om mededeeling te doen van klachten van Doolhofbewoners. Dezen heb ben n.1. overlast van baldadige jeugd, welke in de huizen, welke aldaar afgebroken worden, nogal te keer heeten te gaan. De klachten werden genoteerd. Het huis- en tuinvuil. De heer Uithol (nat. herstel) vroeg of de verordening, welke betrekking heeft op het weghalen van huis- of tuinvuil wat soepeler toe gepast kan worden. Het raadslid noemde een voorbeeld, waarbij het vuil op straat terecht ge komen was als gevolg van het feit, dat het niet door den reinigingsdienst was meegenomen. Het bleek, dat deze klacht reeds tot het Col lege doorgedrongen was en dat reeds in het inderdaad bestaande euvel was voorzien. Het tuin- en huisvuil zal tot een maximum van een halve kubieke meter door den reinigingsdienst gratis meegenomen worden, bedraagt de kwan titeit meer, dan zal de bewoner een vergoeding moeten betalen (van een kwartje), het is echter te allen tijde verboden het vuil op straat te deponeeren! Overtreders zullen worden ge straft met een bekeuring! Niets meer aan de orde zijnde, kon de voor zitter reeds enkele minuten over half negen de laatste hand leggen aan deze korte raadsver gadering. O.a. ter bespreking van de ver sieringsplannen bij het 40-jarig jubileum van H. M. de Koningin. Wjj vestigen de aandacht op de vergadering, welke is uitgeschreven door het Comité der K. S. K. (KeizerstraatSpoorstraatKoning straat) en wel op Dinsdag 15 Maart a.s. De 'besprekingen zullen onder meer als onderwerp hebben de versiering der drie hoofdstraten ter gelgenheid van het 40-jarig ambtsjubileum van H. M. de Koningin. De vergadering wordt gehouden in de boven zaal van het Kegelhuis, des avonds te 8.30 uur. Zondagavond geeft het Tooneelgezelschap, directie Jan Nooy, van den Hollandschen Schouwburg te Amsterdam, een 2e volksvoor stelling in Casino. Na de voorstelling op j.1. 27 Febr. van de Amsterdamsche schets „Blonde Marie", wordt thans opgevoerd „Blanke Slavinnen", wederom een Amsterd. schets met zang in 4 bedrijven, waarin niet minder dan 14 medespelenden optreden. Ook nu zullen dezelfde lage prijzen worden ge handhaafd. DDD. zuivwt i» perifo, doet de Jeuk bedaren, frltcht en fterkt de huid- weefielt. Flacon» 6 75 ct, i. 1.50 en t 2.50. Gisterenavond heeft in het Chr. Militairen Tehuis plaats gevonden een zang- en propa ganda-avond, uitgaande van den Nederland- schen Christelijken Blindenbond. Het bleek, dat voor deze bijeenkomst slechts geringe be langstelling bestond. Het was Ds. W. J. F. Meiners, die een kort woord van welkom sprak en mededeelde, dat de heer Y. Veenstra door ongesteldheid ver hinderd was aanwezig te zijn. Hierna las spr. een toepasselijk gedeelte uit het Lukas-evangelie voor, om vervolgens voor te gaan is gebed. Ds. Meiners gaf nog een inleiding tot het doel van dezen avond, waarna het dubbel- kwartet „Halleluja", onder leiding van den heer Joh. F. Asma een tweetal liederen zong. De heer Wagemaker. Als spreker trad op de heer C. Wagemaker uit Hilligersberg, lid van het Hoofdbestuur. Deze ving zijn rede aan met op te merken, dat het gevoel van den mensch, die een blinde ziet, doorgaans een gevoel van medelijden, van be wogenheid is. Men vergeet daarbij dan echter, dat het leed van den blinde niet zoozeer gele gen is in het feit, dat hij het licht van zijn oogen mist als wel in het feit, dat hij in maat schappelijk opzicht veelal ten achter staat bij zijn medemenschen. In dit verband is het dan ook dringend noo- dig, dat men het niet bij gevoelens van mede lijden alléén laat. Het medelijden moet mede- leven zijn. Het is plicht de blinden op te heffen, hen uit een sfeer van deprimatie te halen. En dat is een van de voornaamste doelstellingen van den Bond. De tijden zijn veranderd en gelukkig is de periode voorbij, dat men den blinde een aal moes toewierp. Men beschikt thans, ook in Nederland, over verschillende instituten, waar men zich beijvert deze menschen een gepaste opleiding te geven, waardoor zij weder deel kunnen uitmaken van het maatschappelijk leven. Dat zij daar niet meer als geïsoleerden buitenstaan. Streeft men dit schoone doel na, daarboven staat het goddelijk welzijn der aangesloten leden en ook in dit opzicht mag men zich ge lukkig prijzen resultaten bereikt te hebben. Nadat door het dubbel-kwartet „Halleluja" nog een tweetal liederen gezongen is, volgt een korte pauze. Daarna vervolgt de heer Wagemaker zijn betoog, ditmaal geïllustreerd met een aantal lichtbeelden. Alvorens deze vertoond worden, krijgt men nog een interessante uiteenzetting te hooren over het Braille-schrift, hoe het vervaardigd wordt en op welke wijze men de blinden er mede vertrouwd maakt. Wat de lichtbeelden betreft, hierdoor krijgt men een vrijwel volledig inzicht van datgene, wat op de blinden-instituten gedaan wordt. Hoe men de blinde jeugd ontvangt als gees telijk minderwaardigen en haar, veelal met succes, opheft uit een leven van onkunde en sleur. Men ziet hoe deze menschen worden be handeld als normale menschen en op welke wijze ze vertrouwd gemaakt worden met de dagelijksche dingen van het leven. De heer Wagemaker, zelf een blinde zijnde, is een prettig verteller en wist zijn causerie steeds boeiend te houden. Tenslotte zong het dubbel-kwartet „Een Vaste Burgh", onder leiding van den heer K. Abbenes, nog een tweetal liederen, waarna Ds. Meiners met een opwekkend woord en gebed besloot. Jammer, dat niet meerderen voor dezen avond van hun interesse blijk gegeven hadden. Mogen we alle leerlingen onzer scholen, die mede gedaan hebben met het bollenkweeken, er aan herinneren, dat ze heden, Vrijdag, tus schen 5 en 7 uur in het Museum verwacht worden met hun potten? Een etiket met vol- ledigen naam en leeftijd er bij en een scho teltje of bakje om onder den pot te zetten en zoo beschadiging van het jute te voorkomen. Alle jongens en meisjes, die bloeiende bollen hebben, moeten die heenbrengen, omdat juist de veelheid van vormen en kleuren het ge heel afwisselend en aantrekkelijk maakt. In het Museum wordt je dan verder den weg gewezen. „Hoe meer bloemen, hoe meer vreugd!" De drie volgende dagen verwachten we dan alle inwoners van Den Helder, die iets moois of aardigs kunnen waardeeren. En dat zijn er velen! De vaste bezoekers van ons Mu seum zullen gaarne hun penningske offeren, terwijl degenen, die er nog nooit geweest zijn, ditmaal de gelegenheid vinden om twee vlie gen in één klap te slaan en meteen met een groot deel van de Museum-verzamelingen kennis te maken. Voor bijzonderheden zie men de advertentie in het nummer van mor gen. UITSLAG AANBESTEDING In ons bericht over de aanbesteding door het bestuur der Woningstichting, welke Dins dagmorgen in „De Toelast" gehouden werd, zijn een paar onjuistheden geslopen. De N.V. Timmerfabriek „De Merwede" te Diemen was niet de laagste inschrijfster met 2479. docht de hoogste met 4479.Voor A. v. d. Wouw 358£y-l gelieve men te lezen A. v. d. Wal. Z*£&ïi}tyiAaad Uitspraak Zeekrijgsraad. De matroos C. M. van het Wachtschip, die een collega-dienstdoend kwartiermeester be- leedigd en diens order niet opgevolgd had, werd door den Zeekrijgsraad veroordeeld tot 4 weken gevangenisstraf met aftrek van preventief. De bijkomende straf „ontslag uit den dienst" komt dus te vervallen. De luit. ter zee le kl. J .J. Wichers, aan gewezen voor den dienst in Nederl.-Indië, zal zijn bestemming volgen per m.s. „Chr. Huy- gens", dat 30 Maart van Amsterdam zal ver trekken. De off. van den M.S.D. 2e kl. J. Maats, wordt 1 April te Schiedam geplaatst voor het houden van toezocht bjj den verderen afbouw der onderzeebooten K XIX en K XX, bij de N.V. Wilton/Fijenoord. HR. MS. „JAVA" TE KOPENHAGEN Hr. Ms. kruiser „Java", onder bevel van kapt.luit. ter zee L. F. Klaassen, is gisteren te Kopenhagen aangekomen. Gisteren kwamen aan den Visehafslag te Rotterdam 14 motorkustvaartuigen en werden van IJmuiden, Den Helder en elders aange voerd 485 manden en kisten a 50 kg versche visch, 10 kistjes spiering, 350 kistjes pan haring en 6 kistjes flacons haring. De prijzen waren: groote tong 3542, middel tong 4050, kleine tong 3440, slips tong 2030, griet 1830, groote tar bot 2230, middel tarbot 2028, kleine tarbot 1216, groote schol 1014, middel schol 1119, kleine schol 610, puf schol 35, grove schar 68, kleine schar 35, zeebot 6—10, kabeljauw 812, middel schelvisch 1216, kleine schelvisch 810, wijting 68, bolk 34, groote gul 710, middel gul 7—9, kleine gul 810, kuit 714, lever 1220, koolvisch 46, ri- viervisch 47, alles per kist; spiering 1315 ct. per pond; panharing 1.752.30, kleine panharing 50—70 ct. per kistje. £cPiaken NIEUWS VAN DE SCHAAKCLUB „MORPHY". Hoewel „Morphy" I haar strijd in de eerste klasse van de Noord-Hollandsche Schaak bond nog niet heeft beëindigd, er wacht haar n.1. nog een wedstrijd tegen H.S.C. I, staat het toch wel vast, dat onze Heldersche club een degradatiewedstrijd zal moeten spelen. Te verwonderen is dit niet. „Morphy", die sinds jaren niet in het competitieverband van den Noord-Hollandschen Schaakbond heeft medegespeeld, wat hoofdzakelijk te wijten was aan het feit, dat Den Helder te ge- isoleerd lag en men in verband daarmee kwestie had over het aantal uit- en thuiswed strijden, is blijkbaar in een te zware klasse ingedeeld. Mocht het tiental in zijn geheel dan ook geen al te goed figuur in deze klasse hebben geslagen, toch telt „Morphy" nog een paar leden, die in de Noord-Hollandsche schaak wereld goed staan aangeschreven. Zoo spelen de heeren Geus en Feenstra Kuiper mee in het Noord-Hollandsche tiental in de provin ciale competitie. En het feit, dat dit tiental kampioen is geworden, zegt genoeg voor deze beide Heldersche spelers. Meer spanning heerscht er op het oogen blik onder de leden van „Morphy" II, die in de reserve tweede klasse A spelen. Zij bezet ten n.1. op een zeer eervolle wijze de tweede plaats en gezien het feit, dat nog een twee tal wedstrijden gespeeld moet worden is het niet uitgesloten, dat dit tiental kampioen van deze klasse wordt. De spelers hebben er in ieder geval het meeste vertrouwen in. Doordat deze week diverse uitslagen be kend zijn geworden, die echter nog niet tot Den Helder zijn doorgedrongen, is het ons niet mogelijk de stand, zooals deze op het oogenblik is, te laten volgen. Wij hopen hier op binnenkort terug te komen. Het meest ongelegen moment. De onaangename dingen van het leven ko men meestentijds op de meest ongelegen tijden. De regeeringscrisis, die gisteren in Frankrijk is uitgebroken, had op geen onge schikter oogenblik kunnen komen. Nu men in Europa bezig is nieuwe oriëntatie te zoeken, kon deze kabinetscrisis niet ongelegener ko men. Meer dan ooit heeft Frankrijk nu immers een regeering noodig, die achter zich het ge heele volk weet. Binnenlandsche moeilijkheden vragen nu volkomen de aandacht van de lei dende figuren. Chautemps heeft de Kamer volmachten gevraagd, noodig om de verwezenlijking van het programma van herstel te bevor deren en om het hoofd te bieden aan de politieke en financieele onzekerheid van het land, alsmede ten einde het opnemen van credieten te vergemakkelijken. Het is niet gelukt. De Parijsche corr. van de „Nw. Rott. Crt." seinde gisterenmorgen o.m. aan zijn blad: Spelbrekers waren nu de socialisten. Z(j hebben gisteren beproefd den schijn te redden en het belang van de partij met dat van het land te verzoenen. Bij voorbaat had Blum Chautemps de gedragslijn uitgestippeld buiten welke hij niet op medewerking van die zijde kon rekenen. De voorwaarde was behoud van het volks front. Daarmee werd den premier een onmo gelijke eisch gesteld, want behoud van dit monsterverbond, uitgedrukt in de samenstel ling van de regeering, zou neerkomen op voort zetting van de Volksfront-politiek, dus, gezien dens tand van den frank en de noodzaak de verdediging op het peil van die der omringende landen te brengen, op verzwaring van de financieele moeilijkheden. Volgens dezen corr. zitten de socialisten met hun houding verlegen. Aan een kant voelen zij zich aan Chautemps gebonden en sluiten zij de mogelijkheid niet uit, dat hij weer aan het bewind komt en en kelen van hun eigen mannen weer een porte feuille krijgen. Aan den anderen kant vinden zij in zichzelf niet, of nog niet, de karakter kracht om het bijkomstige aan het wezenlijke op te offeren en genoegen te nemen met op schorting van ouderdomspensioen. De woorden van Chautemps hierover moesten hen strie men, want Chautemps betoogde, dat de ouden van dagen veel verder van huis zouden zijn indien thans dat pensioen werd mogelijk ge maakt ten koste van een verdere inzinking van den financieelen en monetairen toestand. Met ziet nu hoe weinig de eenstemmigheid beteekende, waarmee de Kamer Chautemps onlangs tweemaal verblijdde. Nu den geheelen dag zonder pijn. Mevr. E. A. schrijft: „Ik gebruik Kruschen Salts nu gedurende vier jaar. Daarvoor had ik gedurende 20 jaar verschrikkelijk geleden aan mijn voeten; soms verwisselde ik wel vijf keer per dag van schoenen. Nu kan ik het zelfde paar schoenen gemakkelijk den heelen dag aanhouden. Ik kan Kruschen Salts niet hoog genoeg roemen". De oorzaak van die kwellende rheumatische pijnen is meestal een ophooping van giftige afvalstoffen in Uw lichaam. Kruschen Salts spoort Uw afvoer- organen aan tot krachtiger werking, waar door alle afvalstoffen spoedig verwijderd worden en geen kans meer krijgen zich op te hoopen. Uw bloed wordt gezuiverd en tege lijkertijd zullen Uw rheumatische pijnen ver minderen om tenslotte geheel te verdwijnen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apo thekers en erkende drogisten 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpak king, de naam Rowntree Handels Mij., A'dam, voorkomt. (Adv.) BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Tarzan's wraak" en „New YorkSan Francisco". Rialto, Spoorstraat, half 8: „Onder vreemde vlag" en „Fraulein Lilly". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8: „De geheime code". Heden. Casino, 8 uur: Feestavond Ver. Vakschool voor Meisjes. Zaterdag 12 Maart. Nat. Hist. Museum, 3 uur: Tentoonstelling bolgewassen. Musis Sacrum, 8 uur: Bal masqué Dansinsti tuut „Polak". Casino 8 uur: Soirée Gymnastiekver. O.K.K. Zondag 13 Maart. Musis Sacrum, 8 uur: Cabaretclub „Oké". Casino, 8.15 uur: Tooneelvoorstelling Jan Nooy Maandag 14 Maart. Casino, 8.15 uur: AVRO's bonte trein. Licht op 6 uur 25 min. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 771.8 Temperatuur lucht 5.7 Laagste temp. lucht gisteren 4.8

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5