Duitschland naar een orthodoxe geldpolitiek „Beschermde hechtenis" De vondeling in den trein Tien smokkelaars gepakt Haat en nijd op Marken Bedrogen echtgenoot wreekt zich Hitier naar Weenen onderweg Twee oude vrouwen overreden Een zonderling huwelijk ^°r,,^r.d^r^honvr',edesr» Predikbeurten UIT ONZE OOST Uitgever gearresteerd Uit onze omgeving „Slechts politieke, doch geen H- nantleele beweegredenen nopen tot geheime Rljksbegrootingen. Dr. Schacht werpt een terugblik op de gang van zaken in de laatste jaren. De president der Rijksbank, Dr. Schacht, heeft in de gistermorgen gehouden algemee- ne vergadering der Rijksbank, een rede ge houden over de grondbeginselen der Duit- •che financieele politiek. Dr. SCHACHT. De Rijksbankpresident wees erop dat de Duit sche valuta gewaarborgd is tegen invloeden van buiten door de deviezenregeling en dat Duitschland dientengevolge rustig de verde re ontwikkeling van de positie der valuta's in de wereld kan afwachten. De handha ving van doelmatige en gezonde valutaver- houdingen in het Duitsche economische le ven heeft de laatste jaren in zooverre de speciale aandacht vereischt, als zij ten nauwste verbonden was met het sinds 1933 begonnen opbouwende financieele werk. De Rijksbankpresident constateerde dat vroe ger tengevolge van de credietcrisis en ten gevolge van de deflatiepolitiek waardevolle economische krachten in Duitschland ble ven braak liggen. Het heeft ontbroken aan een duidelijke economische doelstelling en ook aan den moed om gebruik te maken van de aanwezige mogelijkheden, ofschoon de financieele positie in elk opzicht de mo gelijkheid geboden heeft voor een ruimer gebruik van het rijkscrediet. Het bijzonder karakter van de sinds 1933 gevolgde politiek bestond, zoo vervolgde Dr. Schacht, in het tem po en in de ordening van het cre- diet der Rijksbank, waarmede gean ticipeerd werd op in de toekomst te verwachten rijksinkomsten. Om ze ker te zijn van het succes, zijn ont wikkelingen van inflationistischen aard in den kiem verstikt. Vervolgens noemde de rijksbankpresident getroffen maatregelen op, welke ten doel hadden een verlaging van vaste lasten bet bereiken van vaste, niet schommelende loonen en prijzen. Geen der in het nieuwe Duitschland ge troffen maatregelen, aldus dr. Schacht, is bij de deskundigen ter wereld op zooveel bezwaren en twijfel gestuit als de methode gevolgd in de financieele politiek. Niettemin heeft deze methode tot succes geleid. De Duitsche valuta is voor schokken bewaard gebleven. De prestaties van de geld- en kapitaal markt zijn van jaar tot jaar toegenomen. In de laatste drie jaren zijn meer dan 8,5 milliard rijksmark aan rijksleerringen ge plaatst. De spaarzaamheid en spaarzin der bevolking zijn, gedragen door het vertrou wen in de politieke en economische leiding toegenomen, en hebben in beslissende mate bijgedragen tot de consolidatie der lee ningen. De rijksbegrooting vertoont van jaar tot jaar toenemende inkom sten. Het is geen geheim, dat naast de rijksschuld op langen termijn ook die op korten termijn is toe genomen, en dat het tot dusver nog niet is gelukt de schulden op korten termijn volkomen af te lossen of te consolideeren. Tegen over de stijging der rijksschulden staat echter een vermindering der particuliere schulden, zoodat min der sprake is van een verhooging der totale Duitsche schulden dan wel van een verplaatsing der schul den van het particuliere terrein naar het gebied der openbare finan ciën. Zouden slechts de financieele, en niet de politieke beweegredenen mee spreken, dan zou er nauwelijks be zwaar tegen zijn om de financieele positie van Duitschland volkomen openbaar uiteen te zetten. Onze buitenlandsche critici zouden er verbaasd over staan hoe weinig be denkelijk de financieele toestand is, na hetgeen reeds op dit gebied be reikt is. De grenzen voor de staats schuld liggen, van het oogpunt der begrooting bezien, daar waar de rente en aflossing niet meer kun nen worden opgebracht, uit het oogpunt der valuta bezien liggen zij daar waar de behoefte van den staat aan kortloopend geld niet op de geldmarkt maar door de bank- biljettenpers wordt gedekt. Deze grenzen werden tot dusver niet buiten beschouwing gelaten en ook in de toekomst zal dat niet gebeu ren. Tenslotte wees 'de rijksbankpresident er op, dat de grootste spaarzaamheid en zuinigheid bij gebruikmaking van de open bare middelen en de centralisatie hiervan onder alle omstandigheden dringend ge boden is. Met achterstelling van speciale belangen zouden alle maatregelen in de openbare- zoowel als in de particuliere huishouding gekeurd moeten worden op dit feit, of zij overeenkomen met het fi nancieele prestatievermogen van de,Duit sche volkshuishouding. Werd ds. Niemoeller „om 'best wil" opgesloten? Een verkla ring van het woord „Schutzhaft" Men kon vorige week 'den vriendeliiken meneer met het welwillende geluid, die 's avonds per radio de nieuwsberichten decla meert. hooren mededeelen. dat dominee Nie- moeller „in beschermende hechtenis" was genomen. Alen kent, aldus de H.P., de le zing daaromtrent van het Deutsrhe Nach- richten Bflro: De Duitsche bevolking heette zdd verontwaardigd over het „milde" von nis (7 maanden vestingstraf en 1500 mark boete waarvan 500 mark werd kwijtge scholden wegens bef te lange voorarrest!! dat men den predikant opnieuw en in ziin e'^en helanc in Schutzhaft had genomen Men kent dit voorwendsel maar al te goed. Tndien echter óóit een leugen korte beenen beeft gebad. dan was bet in dit geval. De dannore predikant zat vierentwintig uur la ter in een concentratiekamp... en boe men déér wordt beschermd tegen de lagere in stincten van ziin medeburgers, is genoeg zaam bekend. Wif willen hier echter sneci aal de aandacht vestigen on de beteekenic van het woord „Scbutzbaft". Sedert 1933 beeft de wereld merkwaardigerwijze de grootste moeite, dit woord te vertalen. Tndien men Kramer's Woorden- hoek f10331 opslaat, vindt men daar in Schutzhaft verzekerde bewa ring. Tot bet Taar 1933. de komst van bet régime-Hitier, werd bet woord ook meestal in die beteeke- nis gebruikt. Pr bestond weliswaar een Pruisische wei van 1850. die „Schutzhaft" veroorloofde voor twee doeleinden: bescherming van den arrestant tegen de maatscbappii. óf omge keerd- bescherming van de msatsrhanmj te gen den arrestant, doch in 99 van de 100 gevallen werd „Schutzhaft" uitgesproken om de laatste reden. De wetten van 1933 brachten in de wet van 1850 theoretisch wei nig verandering. Tn de nationaal-socialisti- srho nractük echter werd. toen bet aantal personen, dat in verzekerde bewaring werd gesteld, een omvang aannam, die bescha mend werd voor het régime, van het woord „Schutzhaft" een tvpeerend misbruik ge maakt. Wat vroeger uitzondering was, werd nu regel Bijna iederen 'dag werden '(eü worden) er lieden achter slot en grendel gezet zoo genaamd voor hun eigen bestwil, „ter be scherming tegen de bun vijandige maat schappij". Het misbruik, het voorwendsel, ligt er, aldus het blad. dik bovenop. Naar onze meening is er voor Nederlanders geen reden, aan deze onoprechte voorstelling van zaken mee te doen. „Schutzhaft" is in de practijk „verzekerde bewaring" en wij zullen goed doen, haar evenals vroeger zóó en niet anders te noemen. Moeder nog niet gevonden In verband met de vondst van een babv in den trein AntwerpenHulst, waarvan wif gisteren melding maakten, vernemen wii nog het volgende: Het is gewoonte, dat reizigers, die bij de douane goederen hebben aan te geven den trein verlaten en zich naar de visitatie lokalen begeven. Tn dien tijd komt een der commiezen de compartimenten controlee ren om zich er van te vergewissen, dat er niemand in den trein achter gebleven is. Donderdagmiddag zag de commies, die de ze controle uitoefende een kindie op een der banken liggen. Hii was zeer verwon derd over deze onvoorzichtigheid en besloot een oogie in bet zeil te houden. Toen de visitatie afgeloopen was en alle reizigers weer hun plaatsen in den trein hadden ingenomen, bleek de moeder van de baby niet teruggekomen te ziin. Het vermoeden rees toen, dat men met een vondeling te doen had. Een der reizigers herinnerde zich een ion ge vrouw met een kindie in Sint Nicolaa* in een der wachtzalen te hehhen gezien. Het politie-onderzoek had tot dusverre nog geen enkele aanwijzing omtrent de indentiteit van de moeder opgeleverd. Leuningen ^rovinc'C Noord-Holland Naar wii vernemen is bii de in schrijving on de 2A3 pet. 15-iarige en 3 pet. 34-jarige leeningen Noord- Holland van het recht van voor keur een zoodanig gehmik gemaakt, dat op de vrije inschrijvingen een belangrijke reductie zal moeten plaats vinden. Op de VA pet. 10-farige leening waarop uitsluitend een vrije in schrijving was open gesteld zal de toewijzing slechts uiterst gering kunnen zijn. Arabieren, Chineenen en lnheem schen» De politie te Batavia is op het spoor gekomen van een wijdvertakte smokkelorganisatie. Op verschillen de plaatsen in de stad zijn reeds' huiszoekingen gedaan. Deze smokkelorganisatie legde zich, al dus de N. R. Ct., voornamelijk toe op het ontduiken van de continentceringsmaatre gelen en smokkelde manufacturen, aan deze maatregelen onderworpen, op clan destiene wijze innen. De smokkelhandel is blijkbaar opgericht door een Arabier te Soerabaja en heeft vertakkingen over de geheele Noordkust van Java. Een groote partij manufacturen, afkomstig uit Singa pore is reeds in beslag genomen. Te Gris- see zijn drie leden van deze bende gear resteerd; het totaal aantal aangehoude nen, onder wie Arabieren. Chineezen en inheemschen, bedraagt thgns tien. Ver dere arrestatie»s kunnen nog worden tege moet gezien. De bende had agentschap pen te Batavia, Cheribon en Semarang. De smokkelwaar werd met groote prauwen naar Indië overgebracht. De heer van C. uitgever van de „Soera baja Post" te Soerabaja is, naar de N. R. Ct. verneemt, in preventieve hechtenis ge nomen op last van het parket, in verband met het publiceeren van buitenlandsche beschouwingen, welke naar het oordeel der justitie over de schreef gingen. Hij was tevoren herhaaldelijk door het parket ge waarschuwd. De nieuwe politieverordening. Het gedrag van een ambtenaar van de Zuiderzeesteunwet oor- Zaak van de tweespalt? De nieuwe politie-verordening op Marken, waarbij den caféhouders verboden is hun zaken van Zaterdag avond zes uur tot Maandagmorgen te sluiten, heeft de eiland-bewoners in twee elkaar fel vijandige kampen verdeeld. Naar het Hdhld. weet te melden, is de ei genlijke oorzaak van den strijd op Marken een belangenkwestie. Er moet, volgens het blad, reeds wrijving zijn van den tijd af, dat de Zuiderzeesteunwet wordt uitgevoerd. Te recht of ten onrechte is men van meening, dat het lid van de Centrale Commissie, dat op het eilandwoont en met -do uitvoering van de wet is belast, een grooten invloed heeft gekregen op twee-derde-deel van de be volking, dat van zijn adviezen afhankelijk is teneinde de noodige ondersteuning te krijgen. Het heeft gemopper veroorzaakt, dat naar men beweert, oudere Mar kers, die heel hun leven Zuiderzee- visscherij hebben uitgeoefend, in sommige gevallen geen steun genie ten, terwijl de jongere menschen, die daarvoor niet of nauwelijks in aan merking dienden te komen, wel tege moetkoming ontvangen. Er is méér. Dit en een vermeende grondspeculatie, die bedoelde inwoner gepoogd zou hebben te on dernemen bij het uitbreidingsplan kort voordat dit afgewimpelde plan bekend werd, zou hij weiland gekocht hebben, dat binnen het aan te wijzen gebied kwam te liggen en nog zoovele andere feiten, die men zoowel uitdrukkelijk hoort bevestigen als tegen spreken, zijn de oorzaak geworden van de verdeeldheid. Sfeer van wantrouwen. Kortom, de onderlinge verhoudingen zijn buitengewoon onverkwikkelijk en er is al reeds lang voordat het tot de nieuwe politie verordening kwam een situatie otstaan, een sfeer van wantrouwen, verdachtmaking, die op dit oogenblik alleen tot oplossing, al thans tot afdoende oplossing zal kunnen wor den gebracht, wanneer onpartijdige inmen ging een einde gaat maken aan alle vermoe dens en beweringen, die met dezen geheelen ontwikkelingsgang van Zuiderzeesteunwet af tot en met laatste politieverordening, in ver band staan. Klaagt zijn vrouw aan. De nasleep van een arrestatie. Het is thans weer ruim zeven weken ge leden. dat het Haagsche politierapport mel ding maakte van een rijwieldiefstal in de Honthorststraat, welke fiets het eigendom was van een bode van een geldschieters- bank. De man was niet alleen het rijwiel kwijt, maar tevens een actetasch, inhouden de een bedrag van f200.welke tasch aan het rijwiel was bevestigd geweest. Den vol genden nacht werd de fiets teruggevonden aan het Groen weg je. De tasch was openge sneden. Het geld was uiteraard verdwenen. De wijze, waarop een en ander was ge beurd. wees er op, dat men hier te doen had met een weloverwogen plan en dat de dief op de hoogte moest zijn geweest van het feit. dat de bode een belangrijk bedrag bii zich had gehad. Dezer dagen is de poli tie er in geslaagd den dief te arresteeren en tevens de hand tp leggen op nog drie an dere personen, welke allen op de een of an dere wijze aan den diefstal schuldig zijn ge weest. Onthullingen. Eenige dagen geleden verliet te 's Grayenhage een man de gevange nis, die twee maanden opgesloten was geweest en in dien tijd een brief van zijn vrouw had gekregen, waarin zij hem meedeelde, dat zij EEN BEZOEK AAN OOSTENRIJK? Hitier is vanmorgen per vliegtuig uit Ber lijn naar München vertrokken. Er is alle reden om aan te nemen, dat hij zich onver wijld naar Oostenrijk zal begeven. De mo gelijkheid hiervan wordt althans in Berlijn niet ontkend. niets meer met hem te maken wilde hebben. Zij vertelde, dat zij elders in de residentie met een anderen man ging leven. De echtgenoot was hierover dermate vertoornd, dat hij op wraak ging zinnen. Deze gelegenheid deed zich onmiddellijk nadat hij de gevangenis had verlaten voor, Terwijl hij met zijn broer in de stad liep; te wandelen, passeerde op de fiets de bode, die onlangs van zijn fiets en zijn actetasch was beroofd. De broer, die den bode kende, vertelde den pas ontslagen gevangene, wie de passeerende wielrijder was en wat hem was overkomen. Het gesprek ontwikkelde zich over dit onderwerp verder en hierbij deel de de ex-gevangene zijn broer ook mede, dat hij en zijn vrouw er vroe ger wel eens over hadden gedacht den bode van zijn geld te berooven. Om zijn vrouw een hak te zetten, meende de ex-gevangene er goed aan te doen de politie op de hoogte te stellen van de mogelijkheid, dat zijn ontrouwe echtgenoote er wel eens meer van kon weten. En inderdaad bleek zijn vrouw er meer van te weten. En niet alleen deze vrouw, maar ook haar nieuwe vriend en nog twee andere personen een man en een vrouw welk viertal het plan in scène had ge zet en de buit het bedrag van f200 had verdeeld. Het viertal heeft bekend en is in arrest gesteld. Ongeluk in de hoofdstad, Gistermorgen is een 82-jarige vrouw, toen zij in de Van der Pekstraat te Amsterdam aarzelde bij het oversteken, slachtoffer van het verkeer geworden. De taxichauffeur heeft nog getracht de oude vrouw te ontwijken door het stuur om te gooien. Het vrouwtje werd echter toch nog door den zijkant van de auto ge raakt. Zij viel en liep verschillende hoofd wonden op. De G.D. heeft haar naar het Binnengast huis vervoerd. Misstap. Op de Ceintuurbaan wilde een 70-jarige vrouw gistermorgen op een zich juist in beweging zettende tram stappen. De vrouw stapte echter mis en viel, waardoor zij met het hoofdhaar onder de wielen geraakte. De hoofdhuid werd geheel afgerukt. De G.D. heeft de ongelukkige naar het Binnengasthuis vervoerd, waar zij is opge nomen. Wie was de priester? Twee uren, nadat zij elkander voor het eerst hadden leeren kennen, in een dansge legenheid in de buurt van Elgin, trouwden zij in een schamele hut van een waker op de pier van Buckie Harbour. De bruidegom was een zekere Louis Fitz- gerald HennengPereth uit Londen, een vertegenwoordiger van een firma uit Glas- gow. Miss Margaret Ross Nicholson, een zeer aantrekkelijke brunette uit 't plaatsje Elgin was zijn bruid. Ze hadden slechts enkele uren gedanst, toen de bruidegom de bruid vroeg en haar hand werd aangenomen ook. Een auto bracht de twee geliefden naar de hut. On middellijk kwam de wachter naar buiten. De man en de vrouw die een jas hadden aangetrokken over hun danstoilet sprongen uit den wagen. De man zeide tot den wach ten: „Wij willen hier in deze hut een Schotsch huwelijk in deze hut sluiten". De wachter stak een licht aan en hield de han den vast van het meisje, waarna hij zeide: Kom laten we het kort maken. Zij namen elkander als man en vrouw aan en zaten alweer in de auto, vóórdat de wachter van z n verbazing was bekomen. ANNA PAULOWNA VERHOOGING STEUN. Ten aanzien van steunuitkeering bij werk loosheid is onze gemeente van de 8e in de 7e klasse gekomen. In het algemeen zal daardoor de steun wordcnReV6er 1 Kulden per week verhoogd Op de kiezerslijst van deze geme^ntf ko- men de namen voor van 3069 personen, die gerechtigd zijn te stemmen voor Tweede Ka mer, Provinciale Staten en Gemeenteraad. To„ Verhooging Steun. Ten aanzien van steunuitkeering bij werk loosheid, is onze gemeente van de 8e in de ',e k,a!se .fekomen. In 't algemeen zal daar door de steun met ongeveer 1 gulden per week verhoogd worden. W1ERINGEN SERENADE Gisteravond bracht onze muziekvereenl- hèer p'Kan?10nie" een serenade aan den heer P. Takes en diens echtgenoote, in de wetijksfeest? hu" «O*"* »- Het was een drukte van belang in de Belt ziin? Onder de vroolijke lonen marcheerde den Echtpaar31' Van het Gou' Hier aangekomen, werd door den voor zitter den heer C. J. Bosker, een korte toe- snraa'k gehouden, en werden nog eenige nummers ten gchoore gebracht, daarna "eerde „Harmonie" terug. De pU. bifeke belangstelling was geweldig. VERHURING. Tn hotel .De Haan" had gisteravond een verhuring plaats door den Polder Waard Nieuwland. De uitslag hiervan is: Van het Polder Hoekje tot Steiger: C. Metselaar Pz. f 235.— Van de Steiger tot _de Kaapt J. Mulder Nz. f 12o. Van het Gemaal tot het einde: J. Bakker J.S.z f 60 Strook, C. Tijsen f 97.— Strook, J. Linker f 24.— Weg, C. Koorn Sz. f 4.— Van Kaapweg tot boet W. Jansen f Van Burge tot Steiger S. Wagemaker i 2. Vischwater J. Takes 50 ct., -VA/J. Haventje J. Takes f 1. Jacht, Breebaart f 4.— Kade achter kavel 7 tot 11 C. Koorn Sz. f 70 DEN OEVER BEGIN VAN BRAND. Toen men gistermorgen in het ruim van de bok „Adelaar" eigendom van de fa. Bos ker, liggende in de Werkhaven alhier, be zig'was met het doorbranden van een draad ontstond vermoedelijk door het wegspatten van vonken, brand onder de buikdelling van het schip. De arbeiders trachtten eerst door het slaan met zakken de brand die oogenschijnlijk van geen beteekenis was, uit te slaan. Plotseling kwam er een hevige rookontwikkeling waardoor de zich bene den bevindende personen moesten vluchten en werd er alarm gemaakt. IJlings schoot het personeel uit de smederij en het MUZ. magazijn met bluschapparaten toe om het vuur in de kiem te smoren. Ook dit mocht geen directe baat geven. Toen men zag dat het meenens begon te worden werd een slang op de waterleiding gekoppeld waar mede men tenslotte het vuur onder de knie wist te krijgen. Brandschade werd niet gele den van beteekenis daar het hoofdzakelijk olie enz. was die in brand stond. BURGERLIJKE STAND 5 t.m. 11 Mrt. 1938 Geboren: Klaas Nan, zoon van H. Veuger en G. Rotgans; Jannigje, dochter van H. v, Markus en J. Haaksman; Bregtje Cornelia, dochter v. J. Nieuwenburg en G. Kieft, An- toon, zoon van P. Keijzer en I. Jasper. Ondertrouwd: H. Kroon en A. Doldersum; Gehuwd: A. v. d. Kreeke en M. Duijnker- Overleden: A. Metselaar, vr. 84 jaar, wed. Jn. Lont. Herhalingsoefeningen. De onderstaande dienstplichtigen uit deze gemeente zijn opgeroepen voor herhalings oefeningen. J. Liemberg, 17 Maart 1938, te Den Helder 17 dagen; P. Siesland idem; J. v. d. Ven, Regt. Genietr. te tUrecht, 10 dagen; H. Ak kerman, 5 R. v. A. Amersfoort, 10 dagen; Jac. Kuit, Pontonniers, Gorkum, 12 Mei, 10 dagen; D. W. Geerligs, Motordienst, Haar lem, 27 Juni, 10 dagen; H. Pijlman 5e Regt. Veld Art, Amersfoort, 21 Juli 10 dagen; B. J. Sins, Regt. Genietr., Zeist, 8 Sept. 17 da gen. J. Boekholt, le Regt. Veld Art. Olde- broek, 17 Maart, 17 dagen. ALKMAAR, 11 Maart. Kaasmarkt. Aangevoerd: 31 stapels zijnde 49.000 Kg.: Fabriekskaas kleine f25, boerenkaas kleine f 22, per 50 Kg. Handel matig. KAASBEURS TE ALKMAAR, 11 Maart, Aangeboden 2560 st. kl. Edammer 40 pl., verkocht 2370 st, voor f 21.50—22.50 per 50 Kg., 150 stuks Ed. Kruid; totaal aangeboden 2710 stuks: verkocht 2370 stuks. GRAANMARKT ALKMAAR, 11 Maart. Op de heden gehouden graanmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 147 H.L. gerst f 6—6.25, id. chev. f 7—8.25, 220 H.L. haver f 67; 51 H.L. boonen, w.o. bruine f 7— 12.50; duiven f 8—10 en witte boonen f 21.50 10 H.L. blauwmaanzaad f 40; 65 H.L. erwten w.o kleine groene f 9.50—10.75, grauwe f 18 —27, en vale erwten f 10—14, alles per 100 Kg. Totaal aanvoer 493 II.L. Handel matig. ALKMAAR, 11 Maart. Aardappelen 2.30—3.60, andijvie 13—22, appelen 7—11.10, Bloemendaler kool 0.60— 3.60, boerenkool 1.605 bieten 3.60, gele kool kropsla 5.20-10, peren 4—7, prei 5.20—7. peterselie 2.60—6, rabarber 4—11, raapstelen 1.402.10. radijs 3.606, roode n "o 4-^07. selderie 0.603, spinazie 0.52—0.80. spruiten 2.50—7 uien 13—14, wor telen 1.802.40, waschwortelen 4.witlof 1 11 2-50-3.50. BROEK OP LANG END IJK, 12 Maart. BI aardappelen 3—3.70, uien 11.80—12.10, drielingen 10.50. grove 10.10—10.80, stek 5.80 ?een 2 *°~2.80, k'eine Pe-en 1.20—1.30, kro- ''■W-flO, roode kool 3.90—6.60, prei 4.o0. gele kool 2.10—3.40. NOORDSCHARWOUDÈ. 12 Maart. 1 o om",lH 2"20, drielingen 9.30—10.60. gr 1 m i peen 2-10-3, kleine neen 1.20- D witf°leni taaie Re,e k°o1 2.40-3.80, L». wite kool 1.90—3.70. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. Nederlandsche Zuivelcentrale. rincrcpr!rï't Maart: Consumptiemelk regec- tueel ve^hnn'a eRCdeelte 7'25 ccnf' even' met l™n f ^et Premie of verminderd minimumprijs^ cent.1' °vermeIk "^erings- andere'dan ÏL,S^50incentnSUmPUe ZONDAG 13 MAART. Anna Pa„i 6 Derv. Gemeente. Hippolvtnsh" f3' Vm" uur Os. Vorstman. Beek voorm. 10.30 uur, Ds. Van W esterland^s av 7.30 uur, Ds. Van Beek. HinnolvJ, ps9ezinde Gemeente. Den Oever Vm' 10 Ds. de Wilde. Den Oever nann 7 uur Ds. de Wilde. Rr.„„ Evangelisatie. Nam 3*30°?rm' uur' "e hcer Boon. 3.30 uur de heer Boom

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 14