RADIO s. Willekeur bij grondtoewijzinp in de Wieringermeer? Postvlucbten op Indië 18 ter dood veroordeelingen Het nieuwe spoorboekje Gevaarlijke brand in Assen Slapte in de bedrijven Gevaarlijke methoden Principiëele bedrijfsvrijheid O Indeeling van den N.O.-polder Stille omgang te Amsterdam Een minder gezellige thuiskomst Lijk gevonden PROGRAMMA Franco-soldaten „wandelen" verder Moskou vonnist Generaal Blücher gevangen genomen ETHEL M. DELL Het Noordwestelijk deel zou bij Friesland hooren. Aan het voorloopig verslag over de begroo- ting \an het Zuiderzeefonds voor 1938 wordt hei volgende ontleend: Sommige leden zouden gaarne ver nemen, volgens welke regelen de toewijzing van boerderijen in de Wie ringermeer geschiedt. Hun was ter oore gekomen, dat slechts aan ze ven van de twee honderd gegadig den grond was toegewezen en dat daarentegen aan een bezitter van reeds 100 H A. land opnieuw 50 H.A. waren toebedeeld. De Duitsche immigranten. Eenigc andere leden stelden de vraag, ■welke regeling omtrent de toekenning van gronden is getroffen ten aanzien van de, in de Wieringermeer gevestigde, Duitsche im migranten. Verkaveling. Enkele leden meenden te weten, dat de perceelen, waarin de Wieringermeer wordt verkaveld, meest van vrij groote oppervlak te zijn. Zoo ja, dan gaven zij in overweging, de verkaveling ook te doen geschieden in kleinere perceelen van, bijvoorbeeld 10 a 15 11.A., aangezien huns inziens daarvan meer succes kon worden verwacht. De kwestie van de monopollsee- ring door de aannemers. Sommige leden verklaarden, met bezorgd heid kennis te hebben genomen van 's mi nisters mededeeling aan de Tweede Kamer, dat de meeste aannemers, die deelnamen aan de^ Zuiderzeewerken, zijn aangesloten bij de Maatschappij tot Uitvoering van de Zuiderzeewerken en dat daarin een poging tot vorming van een monopolie moet worden gezien. Zij spraken de hoop uit, dat de minister een weg zou weten te vinden om eventueel daaruit voor het rijk voortvloeiende schade te ontgaan zonder dat wordt overgegaan tot uitvoering van de bedoelde werken in eigen beheer of door buitenlanders. De N.-O. Polder. Enkele leden waren van meening, dat een goede indeeling van den Noordoostelijken polder vordert, dat een belangrijk deel er van, en wel het Noordwestelijke, bij de provin cie Friesland wordt ingelijfd, om dat, zooals nu reeds met grond kan worden verklaard, dat deel economisch op die provincie zal zijn aangewezen. Deze opvatting leidt dus betoogden zij, van zelf er toe, dat de polder zal worden ingedeeld in twee gemeenten, van zoodanige oppervlakte, dat zij tot de groot ste plattelandsgemeenten. van ons land zullen gaan behooren, na melijk 24.000 H.A. met een toekom stige bevolking van 20.000 k 25.000 zielen. Die gemeenten zullen, naar de meening van de hier aan het woord zijnde leden, krachtig genoeg kunnen worden geacht om de noo- dige voorzieningen te treffen en niet zóó groot zijn, dat de samenhang tusschen de bevolking verloren zal gaan/ Andere leden zouden gaarne vernemen, wanneer de regeering de oprichting van bedoelde gemeenten mogelijk zou oordee- len. Binnenlandsch verkeer op de eerste plaats. De Nedcrlandsche spoorwegen staan voor een omwenteling, zooals zij in hun bijkans honderdjarig bestaan niet hebben gekend. Was tot heden de binnenlandschc dienstregeling ondergeschikt aan de buitcnlandsche verbindingen, vanaf 15 Mei wordt het binnenlandsch vervoer op de eerste plaats gesteld. Dit heeft heel wat voeten in de aarde ge had en het buitenland staat nog vrij scep tisch tegenover de genomen maatregelen. Indien de resultaten bevredigend zijn, diyi kan echter verwacht worden, dat andere landen eveneens een regelmatige dienstre geling zullen gaan invoeren, wat een ideale toestand zou scheppen. Bijna alle vertrek uren van.de internationale treinen zijn ge wijzigd en in veel gevallen wordt tijd ge wonnen en zal de reis korter duren. Echter zal het voorkomen, dat de binnenlansche treinen de internationale treinen inhalen, zoodat de aansluitingen niet meer kloppen. Men zal soms moeten wachten, soms moe ten overstappen. De reis met de z.g. Rhcingold-Exprcss over Duitschland naar Zwitserland zal 1 uur korter duren, de doorgaande rijtuigen IIol- land-Zurich komen te vervallen. Het douane-onderzoek zal op Ncder- landsch gebied in de treinen geschieden De lthcingold-Express stopt niet meer te Arn hem. De Bazcler dagtrcinen over Nijmegen worden niet meer vereenigd met de Rhein- gold, doch rijden afzonderlijk van en naar Amsterdam over Geldermalscn-Kestercn. Het heele jaar door zal de verbinding met Luzern beter zijn. Verbeterde Rijnverbinding. Ook de Rijnverbinding zal veel beter wor den door den nieuwen trein naar Bazel, want deze stopt te Bonn, Bad Godesberg, Koblenz, Boppard, enz. Te Mannheim be slaat een goede aansluiting naar Heidel- berg. De reis over Roozendaal naar Zwit serland blijft vrijwel ongewijzigd, de Frank furter trein wordt belangrijk verlangzaamd. Maastricht-Luik-Brussel. Het aantal verbindingen over Luik, zal van 7 op 8 komen, en der eisduur wordt on geveer een half uur korter. Ten aanzien van het verkeer Am sterdam-Den Haag-Rotterdam-Ant- werpen-Brussel wordt een aantal treinen ingelegd, waardoor de ver binden van het groote centra in ons land met dat van België belangrijk wordt verbeterd. De Pullman-trein van Parijs zal te Haar lem stoppen. Met Leipzig en Dresden wor den directe aansluitingen verkregen. Kapperszaak verwoest. Gistermiddag om half zes werd te Assen brand ontdekt in een kapperszaak, in het centrum van Assen. Op dat oogenblik waren de bewoners niet thuis. Het perceel vormt den hoek van een blok van drie oude wo ningen, zoodat de vlammen gretig voedsel vonden. Slechts een smalle gang scheidt het pand van een groote meubelzaak. Met vier stralen op de waterleiding be streed de brandweer het vuur, doch zij kon niet verhinderen, dat ook de bovenverdieping van het aangrenzend perceel werd aange tast. Een hieronder gelegen sigarenwinkel kreeg veel waterschade. De meubelzaak bleef behouden. De kapperszaak met bovenwoning brand den geheel uit en het dak stortte gedeeltelijk in. Tegen zeven uur was men het vuur meester. Verzekering dekt de schade. „Behoud en vermeerdering van christelijken levensernst" In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben 30.000 Katholieke mannen ui* de meest uiteenliggende deelen van Nederland den jaarlijkschen stillen omgang gemaakt. Met extra treinen werden de bezoekers aangevoerd. Eenige honderden kwamen per autobus naar de hoofdstad, om het II. Sacrament van Mirakel te herdenken. De Noordholland sche Rijwielbond reed met 1500 fietsen naar Amsterdam. De algemeene intentie van de bedetocht was dit jaar: „Behoud en vermeerdering van christelijken levensernst in de huisge zinnen." Alles verliep in volmaakte orde, mede dank zij uitnemende medewerking van de politie. Eind 1937 vertoonde duidelijke reactie op de opleving. Klachten over landbouw-crisis- heliing. Blijkens mededeeling van het Cen traal Bureau voor de Statistiek toonen de resultaten van het onder zoek naar den algemeenen bedrijfs- toestand en den stand der arbeids markt aan, dat de opleving in onze industrie, waarmede 1937 zoo hoop vol inzette, reeds omstreeks het mid den van het jaar meer en meer begon te verflauwen en tenslotte gevolgd werd door een duidelijken terugslag. Afhankelijk als ons bedrijfsleven van de toestanden in het buitenland is, moet deze ongunstige wending voor een belangrijk deel op rekening worden gesteld van den omslag in de conjunctuur van verschillende andere landen. Onze exportbedrijven ondervonden in de eerste plaats dezen terugslag. Bij de indu strieën van hulpstoffen voor 't bedrijfsleven waren er die opleving vertoonden; andere hadden werktekort. De bedrijvigheid in den scheepsbouw schreed regelmatig voort. De beperkte koopkracht van velen werkte remmend op den bloei der in dustrieën van verbruiksartikelen. Vooral in de groep der voedings- en genotmiddelen was van herstel wei nig sprake. Uit deze groep kwamen regelmatig klachten over den druk der crisisheffingen ten bate van den landbouw. Door verlaging of af schaffing van heffingen werd hierin gedeeltelijke verlichting gebracht. Carbid, om ratten te verdrijven veroorzaakt ontploffing. Zaterdagavond omstreeks half 10 werd het dorpje Enter in Overijssel opgeschrikt door een hevigen knal, die een uur ver hoorbaar was. Bij onderzoek bleek, dat zich in de wo ning van den heer A. Horstink in de buurt schap Leyerweerd een hevige ontploffing had voorgedaan. De heer Horstink, die in een slaapkamer grooten last had van ratten had in een gat van den planken zolder van de eronder gelegen voorkamer een hoeveel heid carbid gestopt en dit bijgevuld met water. In de voorkamer brandde een petro leumlamp welke, naar men vermoedt het carbidgas heeft doen vlam vatten, waarbij een ernstige ontploffing plaats greep. De heer Horstink werd zeer ernstig ge wond door de planken en halken waaron der hij werd bedolven. Met de grootste moei te wist zijn vrouw hom te bevrijden. Een ijlings ontboden geneesheer constateerde inwendige kneuzingen, en ernstige verwon dingen aan het gelaat. Bovendien had het slachtoffer vele tanden verloren. Zijn toe stand is ernstig. De echtgenoote en de zeven kinderen van den heer Orstink kwamen met den schrik vrij. De totale schade wordt op f 2000 geraamd Insluipers in de woning. Toen gisteravond omstreeks kwart over negen de bewoners van een perceel, gelegen aan de Hobbemakade te Amsterdam thuis kwamen, bemerkten zij tot hun schrik, dat ongenoode gasten zich toegang tot de wo ning hadden verschaft. Bi.; onderzoek bleek, dat de beide inbrekers zich nog in huis be vonden. Na een worsteling wist de heer des huizes een der beide mannen te overmees teren, de andere vluchtte. De politie was spoedig ter plaatse en nam den arrestant mede. Van onlangs verdronken schip persknecht. In den nacht van 10 op 11 Februari j.1. waarschuwde een schipper de Utrechtsche politie, dat zijn knecht van E. uit Hel mond ter hoogte van de groentenhaven te Utrecht onopgemerkt in het water van het Merwedekanaal was geraakt. Verschillen de malen heeft de politie vergeefs gedregd naar het lijk van den vermisten jongeman. Vanmorgen omstreeks half zeven zagen voorbijgangers op de aangegeven plaats het ontzielde lichaam van den schippersknecht drijven. Zij waarschuwden de politie, die het lijk liet overbrengen naar het bureau van de tweede afdeeling. DINSDAG 15 MAART 1938. Hilversum I. 1875 en 115,5 m. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Ensemble Jetty Cantor. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Orgelconcert en zang, m.m.v. leden van het Omroeporkest. 12.15 Ensemble Jetty Cantcr. 1.00 Omroeporkest. I.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Omroeporkest, m.m.v. soliste. 2.45 Kniples. 3.45 Viool en piano. 4.30 Radiokinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 AVRO-Aeolian-orkest m.m.v. solisie. 6.15 Renova-kwintet. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Het Poltronieri-strijkkwartet. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. Gramo foonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.30 Koorconcert. 10.00 Vervolg Bonte Dinsdagavondtrein. 10.45 Gramofoonmuziek. II.00 Berichten ANP. 11.10 Imre Magyari's Zigeunerorkest. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum n. 301,5 m. KRO-uitzending. 4.005.10 HIRO. 8,009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten m.m.v. solist (1.00—1.20 Gramofoonmuziek 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Modecursus. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.05 „Het eeuwige Nu", causerie. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.35 Mededeelingen. 4.40 Gramofoonmuziek. 4.45 Causerie, „Het vredesvraagstuk: Moeten wij den moed verliezen?" 5.10 De KRO-Melodisten m.m.v. solist. 5.45 Felicitaties. S.05 KRO-Orkest. 6 40 Esperantoles. 7.00 Berichten. 7.15 Vervolg concert. 7.35 Sportpraatje. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.30 Stedelijk Orkest van Maastricht m.m.v. solist. 10.30 Berichten ANP. 10.40 KRO-Orkest. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. Door Vestigingswet niet aange tast. De Vestigingswet Kleinbedrijf moet' beschouwd worden als een prachtig voorbeeld van gezonde ordening, zei- de dr. F. L. van Muiswinkel, direc teur van het Economisch Instituut voor den Middenstand, in een rede, welke hij dezer dagen voor de Ned. Unie van Accountants te Utrecht hield. De wet handhaaft in principe de vrijheid van bedrijf, vervolgde spr. ieder kan zich als ondernemer vestigen, mits zijn des kundigheid en financieele draagkracht vast staan. Wie instemt met de bedoeling van de wet om door middel van een verheffing van het vakpeil langs indirecten weg tevens de over bezetting in het kleinbedrijf te bestrijden, moet de consequenties van dit standpunt durven aanvaarden. De vestigingseischen zijn gesteld om den stroom van ondeskundigen te keeren; de ondernemer, die niet over een minimum van koopmansbekwaamheid (handelsken nis! beschikt, blijft in het huidig econo misch bestel ondanks zijn eventueele „vak bekwaamheid" een ondeskundige, die door de bepalingen van deze wet, volkomen te recht, als zelfstandig ondernemer zal wor den geweerd, besloot spr. Wielewaal (heenreis) Emoe (terugreis) Nandoe (heenreis! Buizerd (terugreis) Ibis (heenreis) Pelikaan (terugreis) Vertrek van Rang. 13 Mrt. Athene 13 Mrt. Basra 13 Mrt. Jodhp. 13 Mrt. Napels 13 Mrt. Singap. 13 Mrt Aankomat te Singap. 13 Mrt. A'dam 13 Mrt. Jodhp. 13 Mrt. Bagd. 13 Mrt. Alex. 13 Mrt. Rang. 13 Mrt. Algemeene mobilisatie der wpu- blikeinenT Naar men te Barce'ona vermoedt, zal de republikein sche regeering bin nenkort besluiten to. ucn algemeene mobilisatie. Van ollls eele zijde werd ons dit vermoeden echter nog niet bevestigd. Regelmatig trekken de Franco-troepen aan het front van Aragon voert. Deze opmarsch wordt beschreven als een opmarsch, die klaarblijkelijk een wandeling wordt. Record, De rechtsche troepen zijn thans 80 kilo meter opgerukt, een record in den Spaan- schen burgeroorlog. Een aantal plaatsen werden belegerd, terwijl de linkeroever van de Martin is bezet; het bergmassief Guardis werd ingenomen. De laatste berichten uit Saragossa melden dat bij het vallen van den nacht de troepen van generaal Franco in de Ebro-vallei onder commando van generaal Yague zijn doorge drongen tot op 13 kilometer van Gaspe. In het laatste stadium van het proces te Moskou beschuldigde Iwanof Boecharin en noemde hem den voornaamsten aanstichter en organisator der bende van „misdadige spionnen." Kretinski zeide, dat hij in de gevangenis het misdadige karakter van het werk der Trotzkisten had leeren kennen, een ander mensch geworden was en er niets meer van den misdadigen duivel in hem overgebleven was. Zoekaref smeekte om genade, hoewel hij inzag den dood ver diend te hebben. Rykof bekende zijn schuld en zijn leidende rol in de organisatie, maar ontkende nog deel te hebben gehad aan den moord op Kirof, Mensjinski, Gorki, e.a. Gistermorgen is het vonnis geveld, waar bij 18 beklaagden ter dood veroordeeld zijn, nadat het militaire college van het hoogste Gerechtshof der U.S.S.R. vastgesteld had, dat alle beklaagden schuldig waren aan het ten laste gelegde. Zij hebben gehandeld op rechtstreeksche instructies van buitenland- sche spionnagediensten, verraad en terreur gepleegd, een oorlogsoverval van vreemde staten op de Sowjetunie geprovoceerd om het gebied te verdeelen met als einddoel het ten val brengen van de in de Sowjetunie bestaande socialistische maatschappij- en staatsorde en herstel van het kapitalisme en de macht van de bourgeoisie in de Sowjet unie. Derhalve zijn zij veroordeeld tot de hoog ste straf, den door door den kogel, met uit zondering van Rakowsky, die 20 jaar, Plet- nef, die 25 jaar en Bessonow, die 15 jaar gevangenisstraf krijgen met ontneming van alle politieke rechten voor den tijd van 5 jaar na het einde van hun straf. Overal in het land zijn betoogingen gehou den, waarin de arbeiders zonder voorbehoud en met enthousiasme verklaarden in te stem men met het vonnis, dat is uitgesproken, door het Hoog militair gerechtshof. Naar wij verder van welingelichte zijde vernemen, zijn er nieuwe arrestaties ver richt. Maarschalk Blücher, de opperbevel hebber van het roode leger, in het Verre Oosten zou met een groot aantal officieren van zijn staf gevangen genomen zijn. FEUILLETON. 8. DOOR „Gaat U naar huis?" vroeg h(j. „Ik zal Uw auto laten roepen." „U is een nuttig persoon," lachte Yvonne. Zij stak haar arm door die van Claire. „Ben je moe? Waarom heb je dan gewacht?" Claire antwoordde niet. Waarom had zij ge wacht? Zg wist het zelf niet. Zij wist, dat Yvonne zich niet bekommerde over haar ko men of gaan. En toch haatte z(j de gedachte haar al was het slechts voor tien dagen te moeten verlaten. Pax wachtte bij de auto om afscheid te nemen. Claire voelde zich gedrongen hem de hand te drukken. Hij was van avond bijzonder hartelijk voor haar geweest, en zij was hem er dankbaar voor. Yvonne lachte hem toe en als het ware over hem heen, als behoorde hij tot de omgeving, en zij bleef glimlachen toen de auto wegreed. „Waarom hebben wij hem niet gevraagd om mee te rijden?" vroeg Claire opeens. „Ik geloof, dat hg ook van plan was naar huis te gaan." „Waarom zou hij?" vroeg Yvonne. „Zg hou den nog lang niet op met dansen." „Hg danste niet," zei Claire. „Neen. Hij was steeds in jouw nabijheid te vinden," lachte Yvonne. „Heb je hem uitge- noodigd je in Kapoo te komen bezoeken?" „Stil toch, Yvonne," verzocht Claire. „Pas zelf maar op," zei Yvonne. „Als je je tenminste niet door een machine wilt laten overmeesteren! Ik zou zeggen, dat hg de meest doelbewuste, ijzerharde machine-mensch is in Indië." „Dat weet ik nog niet," zei Claire. „Je hebt toch hoop ik, je hart niet aan hem verloren," protesteerde Yvonne nog steeds lachend. „Ik geloof niet, dat er gevaar bestaat, dat ik mijn hart in dit land zal verliezen," zei Claire. „Het is veilig en zeker verankerd." „Waarom zou jij ook niet gevangen worden, Claire?" vroeg Yvonne. „En het zou mij niets verwonderen als de machine-man er op uit is om je te veroveren. Je bent juist het type, dat in zijn ijzeren ideën past. Ik vind hem een vreeselijken man." Claire zweeg. Zij was te moe om voor Pax te pleiten, zelfs al was zij daartoe geneigd ge weest. Yvonne babbelde zorgeloos door ovy het eene onderwerp na het andere, tot zg thuis kwamen. Zij wekte den indruk, dat zij genoten had van den dansavond, maar toch voelde Claire achter haar vroolijk gepraat een verbor gen iets, een geheime ontastbare schaduw. „Ik vind dat wij erg braaf zijn om zoo vroeg thuis te komen," merkte Yvonne op, toen z(j het huis binnen gingen. „Ik ben be nieuwd of Guy al terug is. Zij schonk zich in de salon een glas spuit water in, en toen zij daar in de verlichte kamer stond was haar stralende schoonheid na de zwarte duisternis buiten bijna angstwekkend. „Hemel, welk een hitte!" zei ze. „Neem ook een glas, Claire. Het zal je verfrisschen." Claire schonk zich wat sodawater in. „Waar om wilde je zoo vroeg naar huis?" vroeg ze. Yvonne geeuwde. „Deugdzaamheid, lieve, niets dan deugdzaamheid! Bovendien zag je er uit als een vermoeide geest, en ook heb ik afgesproken om vroeg te gaan paardrijden. Het is maar goed dat je Maandag vertrekt, zelfs ad is Moeder Bentridge een oude kloek." „Ik wilde dat je ook meeging," zei Claire. Yvone schudde lachend het hoofd. „Wees niet dwaas! Het zal in Kapoo zoo vroolijk zijn als in een klooster. En dat is heel goed voor jou, omdat je rust noodig hebt,maar dat is niet voor mij, zoolang er hier nog plezier te beleven is." Claire drong niet verder aan. Zij had voor uit geweten, dat Yvonne niet luisteren zou. Bovendien, was Guy er ook nog. Het was heel goed mogelijk dat hij zijn vrouw liever deze tien dagen bij zich hield hoewel zij op dit punt, jammer genoeg, twijfelde. De atmosfeer was den laatsten tijd verre van vredig ge weest. Zij vroeg zich juist af, of Guy reeds van de club terug was, toen zij zijn stap op de waranda hoorden. Hij kwam haastig binnen en bekeek de beide meisjes, met iets strijdlustig in zijn oogen. In zijn uniform zag h' er knap uit, maar er was niets fijn aan hem. Hij naderde den middelbaren leeftijd en zag er naar uit. De twee meisjes keken naar hem met zeer verschillende gewaarwordingen. Yvonne met een soort lachende verwondering, Claire met een uitdrukking van vagen angst. De man sprak het eerst. „Wel? Dus voor de verandering ben je eerder thuis dan ik. Ik feliciteer je." Yvonne maakte met haar glas een groe tende beweging. „Wat vriendelijk van je! Maar wij zijn geen van allen erg vroeg.. Heb je een prettigen avond gehad. „Een prettige avond!" zei Chisledon ver achtelijk. „En jg „Heerlijk!" verklaarde Yvonne, terwijl haar man haar steeds gade sloeg alsof hii zich onder een betoovering voelde waar tegen hij zich verzette, maar die hij 'niet van zich af kon schudden. „Dat was heerlijk!" zei ze, het glas neer zettend. „Wel te rusten! Blijf niet zitten praten over schandaaltjes „jfj hem luchtig toe en wendde zich naar de deur. Claire en haar broer zagen haar gaan zg was verdwenen zelfs voor Claire had kunnen antwoorden. Chisledon liep naar de tafel en schonk zich een whiskey-soda in. Ze deed, alsof ze niet opgemerkt had, hoe groot de hoeveelheid drank was, die hij in een paar teugen op dronk. Dat hadden de mannen in Indië noo dig, veronderstelde zij. Tenminste Guy scheen er niet buiten te kunnen. Hij wendde zich om toen het glas leeg was. „Ik veronderstel, dat zij zich als naar ge woonte gedragen heeft?" zij hg. „Natuurlijk den geheelen nacht gedanst met dien jongen Markham Claire maakte een beweging van uiterste vermoeidheid. „Je had zelf moeten gaan," zei ze. Hij liet een ruwen lach hooren. „Om die twee te zien dansen, hè? Nooit!" „Neen. Om zelf met haar te dansen," zei Claire met iets van wanhoop in haar stem. Chisledon keek haar onderzoekend aan. „Jij hebt je blijkbaar niet geamuseerd. Wie wa ren er?" Ze slaakte een lichten zucht. „O, veel ge zellige menschcn Mevrouw Risborough, de Bentridges, Kapitein Crofton, Perry en vele anderen." „Markham?" „O ja, natuurlijk Chris Markham, en ook kapitein Packersley. ik dacht, dat je wist, dat zij er waren." Claire bracht haar hand aan aar voorhoofd alsof de inspanning te groot voor haar was. (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2