Hoe W.waard van Watervogels won HRC rehabiliteert zich DWV in 2a kampioen Voetbalmenu B.K.G-Alkmaar 5-1 Wereldkampioenschap België wint slechts met 3-2 van Luxemburg Roodc Duivels-Zwaluwen Susscs II H.R.C. IV 2-5 voor as» Zondag ï3x>&LefL Max Baer wint op punten van Tommy Farr HRC V-Held. Boys I 3-2 HES ELFTAL DER KOODGEBROEKTE KAMPIOENEN: V.l.n.r. staande: Voorzitter Woestenburg, B laauboer (invaller), v. d. Veen, K. Schenk, Hazeloop, Rob, Jansen en bestuurslid van Za ndwijk; Knielend: van Balen Blanken, M. Schenk, van Ham. Zittend: Hermans, Rezelman en Saai. Sensationeel slot! Drie en tachtig minuten lang is Water vogels in haar plan geslaagd om Wierin- gerwaard het scoren te beletten, door met een uitgesproken stopperspil -systeem te spelen en de mogelijkheden om zelf te doelpunten van het toeval af te laten hangen. En zoo stonden de Vogels (dank zij een pracht-goal van Klaas Been zeven minuten voor tijd nog met 10 voor. Toen kopte M. Schenk een van de vele voortreffelijke corners van K. Schenk onhoudbaar in... Watervogels had niets aan een gelijk spel, alles ging naar voren, een meesterlijke scherpe through- pass van M. Schenk „langs den verkeer den kant" van F. Been en als een wervel wind, rende K. Schenk het leder na om het met afgemeten zuiverheid langs den uitloopenden Hollander te jagen! Dit moment van „uitkijken" van M. Schenk, dat profiteeren van de veranderde taktiek van de Vogels-verdediging, bezorgde Wieringer- waard het lang verbeide kampioenschap. En nog voor het eindsignaal klonk, had Hazeloop zich snel meester gemaakt van een achter de backs geplaatsten bal van M. Schenk en op nieuw werd de uitloopende Hollander gesla gen (31). Dit was het ongedachte en sensationeele einde van den wedstrijd. Een slot, dat van een dreigende nederlaag een flinke overwinning maakte en de vele Wieringerwaard-supporters in vuur en vlam zette. De wedstrijd zette met een veelbelovend spel in, waarvan men het beste kon verwachten. Watervogels geheel ingesteld op de eervolle taak N. Nie- dorp en Schagen, mede terwille van eigen kans, na te volgen en Wieringerwaard duide- delijk zonder zenuwen, omdat het niet veel kijk had op een gunstig resultaat en zich ver zoend had met de gedachte, dat de beslissing dan maar in den laatsten wedstrijd tegen BKC moest vallen. Maar juist hierdoor ging het bij W.waard goed en vlot en M. Schenk en Van Ham begonnen voetbal van het beste soort te spelen, dat de voorhoede rijkelijk van ballen voorzag. Deze aanvalslinie stond intusschen tegen over een verdediging, die geen seconde vrijheid liet. De driehoek F. BeenVan 't Hert—Bosch was hecht en onverbreekbaar, terwijl Ewald K. Schenk afdoende beschaduwde. Mede door het teruggetrokken spelen van spil-Bosch was de Vogels-aanval hoofdzakelijk op zichzelf aangewezen. Tegenover M. Schenk en Van Ham was succes bijna uitgesloten, maar Van Balen Blanken de eenige rood- broek, die wèl zenuwachtig was veroor zaakte in het rechter verdedigingsblok van zijn ploeg zoo'n bres, dat Marsman rijkelijk in beweging kon blijven. En in dien hoek is het dan ook geweest, dat er kansen ontstonden; en wel zoovele, dat een middelmatige links buiten *»r zeker eenige van had kunnen benut ten. Het was tenslotte K. Been, die vanuit die zwakke plek na 33 min. met een keiharden schuiver Rezelman het nakijken gaf (10). Die voorsprong scheen niet onverdiend na af weging van beider kansen, maar toen W.w. de eerste helft uitspeelde met een lastigen boog- bal van K. Schenk en een kopbal van Slikker (die voor Van der Veen rechtsbinnen speelde), die Hollander slechts uit het hoekje kon grab belen, stond het vast, dat de strijd nog bij lange na niet beslist was en alle mogelijkheden nog voorhanden waren. De tweede helft. Nadat Watervogels de eerste tien minu ten in het veld gelijk en qua kansen het ge vaarlijkst was geweest, waarvan we ons een iets te hooge kopbal van Marsman herinne ren, heeft Wieringerwaard het heft in handen genomen. Toen werd het een strijd waarbij Van Ham en M. Schenk onophoudelijk schit terende ballen aan hun voorhoede toezonden. Die voorhoede was nu ook heel gevaarlijk. K. Schenk speelde weer rechtsbinnen en Slik ker linksbinnen. Maar hoe onstuimig Wierin gerwaard aan de zwart-witte poort rukte en trok, Van 't Hert. Bosch en F. Been hielden haar gesloten en Hollander verwerkte vele lastige ballen fraai. Veel gebeurde er, maar de gelijkmaker bleef uit. F. Been raakte ge blesseerd, doch speelde verder. Marsman viel uit en werd door P. Bontes vervangen. En het is deze, die frisch als hij is. het sein geeft voor een nieuw offensief van Watervogels, terwijl W.waard even terugzakt. Dan haalt K. Schenk Hazeloop naar de spilplaats en zet M. Schenk midvoor. Een aanval over rechts, opgezet door Haze loop, levert een corner op. Zevén min. zijn er nog te spelen K. Schenk neemt de corner alweer prachtig en met een feilen slag kopt M. Schenk via de lat de gelijk maker in! Dan is het gebeurd voor Watervogels! Wat heeft ze aan gelijk spel? Niemendal. Naar voren is het paraol, daarom en alles rukt op, ook de Unie van 't Hert—Freek Been ver plaatst zich rijkelijk naar voren. Dat heeft de zaak beslist, door het goede inzicht van M. Schonk en de snelle reactie van K. Schenk en het slot zoo hardvochtig voor de thuis club en de vele Polderschen en Schagers, doch zoo vreugdevol voor de roodbroeken het werd, zooals we in den aanhef schreven, een 31 zege voor de bezoekers. Scheidsrechter Stam had de zaak uitste kend in handen, maar maakte enkele minder gelukkige buitenspelfouten. De roodbroeken gingen op de schouders van de jubelende supporters, Watervogels bood bloemen aan en hartelijke hoera's schalden bij de geïmproviseerde huldiging door de lucht. De thuisreis van Wieringerwaard! Een rij auto's, voorop de bus met de ijlings van Wa tervogels gekochte vlag er op, zingend en claxoneerend door Koegras en... Anna Pau- lowna, waar ettelijke vorken ietwat verbeten door de juist op tafel staande aardappelen zullen zijn geprakt. Het behoeft geen betoog, dat 't „eererondje" door Wieringerwaard het heele dorp in gloed zette! Een verdiende 40 overwinning op WFC. y In een forschen wedstrijd hebben de roodjakken gisteren op afdoende wijze revanche genomen op WFC voor de in Zaandam geleden nederlaag. Er zullen weinig toeschouwers geweest zijn, die tijdens het eerste half uur aan een zege voor de thuisclub gedacht hebben. De bezoe kers vertoonden een dusdanig spel, dat de HRC-spelers „nergens" waren. WFC be- heerschte het spel volkomen, en slechts dank zij de robuste verdediging werd HRC voor een debacle bewaard. Het plaatsen was in deze periode bij de thuisclub slecht verzorgd, terwijl van eenig ploegverband geen sprake was. Als bij tooverslag werden na een half uur de rollen omgedraaid. Nu domineerde de thuisclub en na de hervatting zijn de Wor- merveerders er niet meer aan te pas geweest: regelmatig werd de score toen door H. opge voerd. De thuisclub had in haar voorhoede een tweetal wijzigin gen aangebracht. Hoogendijk speelde als rechtsbinnen een goede partij, maar Roo- meijer als midvoor is nog niet the right man in the right place; in het spelverdeelen ging weinig van hem uit. De halflinie begon zwak, maar daarna herstelde zij zich schitterend en was ongetwijfeld het beste deel van de ploeg Met de beide backs vormde zij een onover komelijk struikelblok voor de WFC-ers. Kee per Dijkshoorn heeft weinig moeilijk werk te richten gehad, maar dat weinige deed hij op kundige wijze. De wedstrijd. Na een wederzijdsche terreinverkenning nemen de Wormerveerders het initiatief. Snel en handig is hun motto, maar voor het doel wordt het te kort gehouden. De gevaarlijke midvoor krijgt weinig kans bij Stolk. Als HRC een paar maal voor het WFC-doel komt is haar spel te doorzichtig om gevaarlek te worden. Ondanks de sterke druk op het HRC- doel heeft zij toch succes als Sanders een pass uit de verdediging krijgt. Een zacht tikje naar Hoogendijk, een harde schuiver in den uitersten hoek en HRC heeft de leiding. De WFC-ers ontwikkelen nu een hoog tempo en HRC wordt in de verdediging te ruggedrongen. Het heeft veel weg van een spelletje kat en muis zoo handig weten de bezoekers HRC om den tuin te leiden. Maar het gevaar school toch bij HRC in de snelle uitvallen, meestal geleid door Sanders en Dissel. Roomeijer en Hoo gendijk krijgen een mooie schietkans, maar de goed in varm zijnde rechtsback is even sneller en het is weer Dijkshoorn, die ver uit zijn doel vandaan moet om redding te bren gen. Dan is het Dissel, die voortdurend vrij staat, er via een pass van Hoogendijk vandoor gaat. Hij zet goed voor, maar de WFC-keeper is sneller dan Sanders. De voorsprong vergroot. Na ruim een half uur spelen komt HRC los. Dissel komt vrij voor doel, zijn hard schot wordt slechts ten deele gekeerd. Het leer stuit naar De Jong, die zich handig vrijspeelt en den WFC-doelman het nakijken geeft. Een eenzjjdig spel. Na de hervatting is het HRC, dat de teu gels in handen neemt, om deze niet meer los te laten. De voorhoede, gesteund door half linie en de ver opgedrongen backs, zet een dusdanig offensief in, dat de bezoekers onmo gelijk kunnen weerstaan. Na 10 min. krijgt Roomeyer het leer van Dissel. Hij wordt door twee WFC-ers zwaar gehinderd. Hoogendijk komt hem te hulp en van korten afstand brengt deze den stand op 30. Jammer was het voor de bezoekers, dat hun sympathieke rechtsback bij dit doelpunt geblesseerd raakte en verder niet meer op volle kracht kon spelen. Na een zwaar bombardement op het WFC- doel is het Hoogendijk die een pass van De Jong vrijspeelt en den stand op 40 brengt. De HRC-halflinie verzet nu bergen werk, iedere bal is haar. De laatste 10 minuten zijn voor WFC, die alles op alles zet om de eer te redden, hetgeen haar echter niet gelukt. Een verdiende overwinning. Ofschoon aan dezen wedstrijd alle luister was ontnomen omdat Wieringerwaard in de morgenuren van Watervogels had ge wonnen, heeft BKC de zaak met lust en ijver aangepakt en daar ook Alkmaar er zin in had, konden we getuige zijn van een aantrekkelijk partijtje voetbal. We zijn niet lang in onzekerheid geweest omtrent den einduitslag. BKC legde aldra een kleine meerderheid aan den dag en haar dit keer weer vlotte voorhoede zette de na Ooms' schorsing wel flink verzwakte verdediging keer op keer schaakmat. Blok liet enkele scoringskansen voorbijgaan, maar toen Jan van Wees (voor rust rechtsbuiten) na goed doorzetten den keeper den bal ontfutselde, gaf hij Blok zoo'n eenvoudige kans, dat deze niet missen kon (10). Tien minuten later fabri ceerde Blok no. 2, door plotseling uit een kluwen in te schieten (20). Even later kwam no. 3 ter wereld toen Blok een afge meten pass die Jan van Wees hem via De Schipper voor de voeten legde, onzettend hard in kanjerde. Meijer's alziende blik had Blok echter terecht buitenspel zien staan. De tweede helft was nauwelijks begonnen of Alkmaar forceerde een doorbraak en Kuis bracht den stand op 21. Bijna vergrootte BKC haar voorsprong, doch J. van Wees nu weer linksbinnen, terwijl Keizer op zijn oude rechtsbuitenplaats stond zag zijn fraai schot door het houtwerk gekeerd en de toestormende voorwaartsen zorgden wel even voor sensatie, maar niet voor een goal. Dat zou nog tot 16 min. na rust duren toen Jac. van Wees zoo hard inschoot, dat het leder via Mulder's handen in het net terecht kwam (31). Ofschoon de linksbuiten met zijn schieten niet erg gelukkig was, gaf hij de tegenpartij handen vol werk. Zoo maakte hij den keeper, die uit had moeten loopen, den bal afhandig, zette voor en Jan de Schipper schoot via de lat in (41). Een minuut of zeven voor tijd trof BKC voor de vijfde en laatste maal doel. Bij een vlotte en goede aanval kwam de bal bij de naar binnen gesnelde Jac. van Wees, die wel achter de backs stond maar den bal via een Alkmaarder kreeg en dus niet buitenspel was toen hij Mulder kansloos het nakijken gaf (51). Daar bleef het bij. De tegenweer van Alkmaar bleef vooral na rust tot hoogst enkele aanvallen beperkt en gevaar heeft Prins' doel in den tweeden helft bijna niet te doorstaan gehad. Ofschoon Alkmaar in het veld vrij aardig speelde, was het toch alleen spil Baars die zijn plaats beheerschte en Van der Goes dan ook op het middenveld met de bijrol afscheepte. De rest en met name de achterhoede bleef beneden het peil waarop het spel van de groenwitten in vele andere ontmoetingen heeft gestaan. Tegenover Ooms had Blok bijv. zeker een toontje lager moeten zingen. BKC speelde een vlotte partij. Keijzer was nu in het geheel niet onvoldoende. Scheids rechter Meijer was naar gewoonte de allesziende en alles bestraffende, maar onkreukbaar eerlijke arbiter. LUXEMBURG, 13 Maart (A.N.P.). Slechts met de grootste inspanning heeft België in het kader van het voortournooi voor het wereld kampioenschap, met 32 van Luxemburg kun nen winnen, nadat met rust de Luxemburgers nog een 2—1-voorsprong hadden. Het gevolg van de Belgische zege is intusschen, dat Neder land en België zich definitief voor het eind- tournooi hebben geplaatst, zoodat de ontmoe ting BelgiëNederland op 3 April a s. te Ant werpen, voor de wereldkampioenschappen al thans, niet meer van belang is. Vijftienduizend toeschouwers woonden den wedstrijd bij. Verscheiden malen heeft Luxem burg in de eerste helft scoringskansen gehad. Na vier minuten reeds scoorde rechtsbinnen Libar voor Luxemburg het eerste punt. Voor hoof, die zijn 50sten landenwedstrijd speelde, wist na 20 minuten den gelijkmaker achter Hoscheid te deponeeren. Luxemburg had in het laatste gedeelte van de eerste helft het beste van het spel en het gelukte den buitenspeler Kemp nog een doelpunt te produceeren. In de tweede helft wist Braine, die slechts een matige partij voetbal vertolkte, den stand op 22 te brengen. Vier minuten later nam België de leiding, dank zij een vrij gelukkig doelpunt van Devries. In het laatste gedeelte van den wedstrijd was Luxemburg weer iets sterker, dank zij onvermoeid enthousiasme, snelheid en doorzettingsvermogen, doch de stand bleef verder ongewijzigd. Zoo wist Bel gië op vrij gelukkige wijze een kleine overwin ning te behalen. In het licht van dit resultaat zijn de uitslagen van Nederland, 30 tegen Luxemburg en 72 tegen België, niet zoo heel vreemd. Naar wij vernemen is het Zwaluwenelftal, dat Woensdag 16 Maart a.s. des avonds te Luik een wedstrijd tegen de Roode Duivels speelt, als volgt samengesteld: Doel: Dijkstra (Z.F.C.). Achter: Pienter (Be Quick, Groningen) en Caldenhove (D.W.S.). Midden: De la Mar (Haarlem), Wallaert (P.S.V.) en Paulus (S.V.V.). Voor: Draeger (D.W.S.), Drc^c (R.F.C.), Bijl (Ajax), Van der Veen (Heracles) en Ooms (D.W.V.). Reserve zijn: Damme (Xerxes), De Winter (Haarlem), De Harder (V.U.C.) en punt (D.F.C.). Op verdienstelijke .wijze bracht Racing IV Succes II een nederlaag toe. De Successers waren er dezen middag niet erg in. Vooral in de eerste helft werd er hopeloos geknoeid. De Racers daarentegen speelden een aardig par tijtje en waren geregeld in den aanval. Onder hen waren eenige aardige spelers, zooals mid denvoor en linkshalf en ook de backs speelden goed. Door stug verdedigen kon Succes de score langen tijd blank houden, ook dank zij het goede keepwerk van Scheltus, die vele schoten onschadelijk maakte. Eerst tegen het einde van de eerste helft moest Scheltus zwichten voor een hoogen bal van veraf door den rechtshalf ingeschoten (01). In de eerste minuten van de 2e helft kon R. haar voorsprong reeds vergrooten. Haar mid denvoor brak plotseling door en na een snelle un passeerde hij Scheltus (02). Succes gaf nu beter partij en de partijen wogen nu aardig tegen elkaar op. Rotgans kon met een goed schot den achterstand verkleinen (12), maar weer was het de R-middenvoor, die kon doel punten (13). Metselaar wist na goed door zetten den stand op 23 te brengen. HRC behield het beste spel en wist nog 2 X het doel te vinden. In beide doelpunten had de midden voor wederom het leeuwenaandeel. Volkomen verdiend won HRC met 52. OSV—HRC; ZVV—De Kennemers; WFCW.-Frisia; Alcmaria—De Spar taan; DWVZFC. HelderSucces. Petten 1Helder 3; HRC 4 Zee macht 1; Oudesluis 1Succes 2. Hem iAnd. B. 1; Schagen 2—Hol land ia 4; VCL 1—Oudend. 1; O KB 1— Strandvogels 2. Helder 4—De Cocksdorp 1; Tex. B I —JVC 1. z Na een zeer hard gevecht is de wroegere wereldkampioen in het zwaargewicht, Max Baer er in de Madison square garden te New York in geslaagd den Britschen kampioen Tommy Farr na vijftien ronden op verrassen de, maar volkomen verdiende wijze op punten te verslaan. De Boys op de laatste plaats. Deze, onder ideale weersomstandigheden gespeelde wedstrijd is in een kleine, maar verdiende 32 overwinning voor de roodjak ken geëindigd. De blauw-witten zijn nu op de onderste plaats beland en zijn verplicht hun laatsten thuiswedstrijd tegen Oudesluis te winnen en dat kon wel eens een te zware op gave blijken te zijn. De R.-voorhoede wist van de geboden kan sen te profiteeren en vooral de r.-buiten bleek een gevaar voor de Boyys-achternoede te zijn. De B.-voorhoede demonstreerde een geweldige schotloosheid, waardoor de mooiste kansen om zeep werden gebracht. Over den wedstrijd zelf nog bet volgende: De R.-midvoor trapt af en er ontwikkelt zich een gelijkopgaande wedstrijd, waarin de beide achterhoeden het veld meester blijven. Langzamerhand komt R. iets in de meerder heid en als haar links-half den bal goed voor het doel plaatst is het v. Kralingen, die keu rig inkopt (10). R. gooit het spel veel meer open dan de Boys, die door te peuterig spel te veel tijd noodig hebben om de R.-achter- hoede te passeeren. Keeper Rijk krijgt dan ook niet zooveel werk als zijn „collega" aan de overzijde, maar als de B.-midvoor goed doorgeeft moet de R.-keeper toch zwichten voor een hard schot van Snijder (11). Na de thee zijn het eerst de Boys, die den boventoon voeren. Vele goede kansen worden echter achtereenvolgens door midvoor en r.- binnen door slecht schieten om zeep ge bracht, maar tenslotte is het Post, die via de binnenzijde van den paal de Boys de leiding geeft (1—2). Lang blijft de stand 12. R. heeft werke lijk pech als een goed genomen vrije schop van de paal het veld weer instuit, maar even later is het v. Kralingen, die met een goed schot de partijen weer op gelijken voet brengt. De roodjakken zijn inmiddels meer in den aanval gekomen en weten de leiding te nemen, welk doelpunt wegens buitenspel en ontegenzeggelijk op appèl van de Boys achterhoede wordt afgekeurd. Het was slechts uitstel van executie, want even later is het Stompedissel, die den bal met de hand mede nemend, onhoudbaar voor den Boys-keeper in het net plaatst (32). Met dezen stand komt het einde. Een verdiende 20 zege op De Kennemers. Enorme belangstel ling. 6 min. voor het einde valt de beslissing. (Van een onzer medewerkers). Overzicht. Zoo is dan ook in de 2e klasse A de be slissing voor de le plaats gevallen. De groote strijd vond plaats op het terrein van De Kennemers, waar de club van dien naam den strijd aanbond tegen DWV. De laatste moest winnen om definitief kam pioen te worden. Het is den geelzwarten gelukt na een strijd vol spanning en emotie en dikwijls zeer goed spel, hoewel het na rust nog een tijdlang twijfelachtig was. Want K. kwam toen een poosje zoo geweldig opzetten, dat elk oogenblik de gelijkmaker te wachten was. Het is evenwel zoover niet ge komen. Hoewel in aanmerking genomen moet wor den, dat er onder hoogdruk gespeeld werd, beide partijen gebukt gingen onder het voor uitzicht, dat als er verloren werd de kans zoo goed als weg was (in de eerste plaats voor de thuisclub), moeten we toch erkennen, dat er behoorlijk goed gespeeld is. DWV won, omdat haar ploeg wat beter was, meer één geheel. Ook in haar aanvallen zat meer, doordat steeds de vleugels in het spel betrokken werden. Hoewel over het algemeen de partijen zoo'n beetje tegen elkaar opwogen, waren het toch de bezoekers, die meer aan vallend waren en ook juister schoten. Sinkel- dam, de rechtsbuiten, kan zonder voorbehoud de beste speler van het veld genoem worden. Zijn voorzetten waren è.f en zijn behendigheid buitengewoon. Hij was heel wat beter dan de coming-man Ooms. Daarom was de samenwer king in den rechterwing dan ook veel beter. De middenlinie vulde goed aan en speciaal Kreuger (rechtshalf) is een terrier. De backs stonden hun mannetje, secuur en trapvast. Keeper Sinkeldam heeft het niet zoo heel druk gehad, wat hij deed, was secuur. De Kennemers-ploeg heeft enorm gezwoegd dat zij ter hunner eere gezegd. Er waren enkele opvallende krachten, zooals linksbuiten Hei- deman, spil Horeman en v. d. Wal. Het duo Dinklav. d. Bos was niets minder dan dat van DWV, vooral Dinkla wist wat opruimén was. Keeper Van Urk een der besten van de geheele ploeg. Het elftal leed echter door ge- brk aan samenhang en langen tijd speelde men met 3 man in de voorhoede, hoewel dit niet beslist noodig was, want uitgesproken zwakker in het veld was men niet. Het schie ten was een zwak punt bij de roodjes. Steen man verknoeide een paar opgelegde kansen. De spil was de eenige, die wist wat voeden was; de kantshalves zochten hun heil meer in het verdedigen. Geweldig groot was de belangstelling voor die ontmoeting. We spraken hierover onzen collega van „De Kennemer Crt.", die geregeld de wedstrijden van K. bezocht. Deze zeide, dat er zeker 7000 bezoekers waren en we gelooven het graag. De heer M. C. Bos, belast met de leiding van dezen belangrijken kamp, heeft zich voortref felijk van zijn taak gekweten. Hij leidde kalm en tactvol, maar zag niets door de vingers. Het spelverioop. Om 2.03 uur tropt Groot voor K. af en de eerste aanvallen zijn voor de thuisclub, die afgeslagen worden. Ooms neemt dan den bal mee, passeert zeer handig Veenstra en zet dan onberispelijk voor, maar de bal wordt naast geschoten. We zien vervolgens eenige mooie staaltjes van den D.-rechtsbuiten Sinkeldam, die nog beter dan Ooms zijn belagers steeds wipt te ontwijken en wiens voorzetten steeds groote verwarring voor den doelmond brachten. De eerste corner is voor K., die door Heideman accuraat genomen wordt. Er is even spanning, maar Woelderink (r.-back) retourneert tenslotte. Over het algemeen wegen de partijen goed tegen elkaar op, al zjjn de geelzwarten ook beter met de afwerking der aanvallen. Het blijft een over- en weergaande strijd, vrijwel beheerscht door de achterspelers. Van den Bos redt eens uit een zeer hachelijke positie, toen hij zich voor de voeten van den toestormenden Montelban liet vallen en Van Urk uit zijn doel was. En 3 min. later was het Woelderink die den bal voor de voeten van Steenman we»- ZÖ- het ten koste van 6611 hoekschop. DWV is intusschen even meer in den aanval gekomen, maar stuit steeds op het trio Dinkla v. d. Bos—Horeman, die er zeer goed in zijn Na een zeer bewogen moment voor het D -doel' wat op een gelukkige wijze aan een doorboring ontsnapt, benevens een keurige redding van tenav^, Ujgt dC D'-voorhoede weer Midvoor Visser verknoeit een geheide kans, maar één minuut later heeft rechts buiten Sinkeldam meer succes, die na stevig doorzetten den bal over de doellijn werkt. Een doelpunt, wat door het groote contin gent Nieuwendammers, -de meesten getooid met geelzwarte insignes en strikjes, met een overweldigende jubel begroet werd. Tegelijker tijd moest Van Urk van verder spelen afzien. Een hoofdwonde was daarvan de oorzaak. De paar minuten, die nog te spelen waren, deed K. het zoolang met 10 menschen, terwijl Veenstra het doel verdedigde. Het spel na rust is welhaast nog spannender geweest. Geweldig zoo als er die tweede 45 min. gespeeld is. Vrij forsch en ook wel eens op den man, maar referee Bos strafte stqeds onverbiddelijk, zoodat excessen uitbleven. Be houdens enkele „pauzè's" is het toen D.W.V. geweest, dat den toon heeft aangegeven. Wel verkeerde het doel van Sinkeldam reeds dade lijk in groot gevaar, na goed spel van rechts buiten Hoope en moest een paar minuten later de keeper heel zijn kunnen in de waagschaal stellen voor een listig ingezonden schot, maar na 12 minuten spelen begonnen de mannen van Amsterdam-Noord het spel in handen te nemen en werd het voor K. een heele poos een sterk verdedigend spel. Rechtsbuiten Sinkel dam geeft talrijke fraaie staaltjes solospel, maar het binnentrio krijgt bijna geen vrije kans. Men wordt geducht gehinderd en wordt eenvoudig geen gelegenheid gegeven. Als dit ofensmf voorbij is, past Kenn. een andere tac- k °f' Pe man in de voorhoede worden er nu 5 de halflinie sluit zich beter aan en Din- HicrriS l"1 u'jn maunetjes op. Luide aangemoe- C1°°^, un aanhang, volgt een serie over- lompeiende aanvallen, die D.W.V. de grootste bergen en haar ietwat uit haar spel haii'pn P as ontbrak het overleg, talrijke ballen, wel meerendeels goed opgebracht, gaan J"naast hct d°el. Het was alles te onbe- J ',136 uitvallen van D. blijven niettemin J P°° Montelban is een onbereken baar p ,?oodat niet alleen Sinkeldam maar ook Van Urk moet oppassen. rpphtgh- mmutenMontelban, D.'s stevige Eersf n?refnV SJ°Uwt er met den bal vandoor, maar ila J ?et loder achter het doel, wrrL a™a' "a den uittrap, heeft hij meer de htT °nw ar voor Van Urk, verdwiint d° ,ba' ln het net. D.W.V. leidt met 2-0, Jen joelende menschenmenigte, „D.W.V. is kam- Spel is nu ineens veel rustiger van iPo K.ennemers heeft haar maximum verloónpn ri="lg' berueikt De laatste minuten vei loopen dan ook bijzonder kalm.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8