1300 dooden in Barcelona Redacteur uit de Oekraïne prijst Nederland Clandestiene alcoholstokers berecht Een gift voor Defensie Boventallige onderwijzers voor Rijksrekening Predikbeurten Oude vrouw beroofd Inkwartiering van 1200 man De haringvangst 1937 zoo goed a's geruimd Boer bestolen AmsterdamTexel in 25 minuten Uit onze omgeving fta i O uuA s cmsvrudS KTBERICHTENISI TaxegedeeJfe Consumptiemelk „CULTUURVOLK MET HET MEESTE UITHOUDINGSVERMOGEN." Men schrijft ons uit Lemberg: De „Oekrainski Visty", het groote te Lemberg verschijnende dagblad der Oe- krainers. bevat in zijn 49ste nummer een mooi opstel over Nederland en de Neder landers van de hand van zijn redacteur Peter Kavaliv. Ter gelegenheid van de ee- boorte van Prinses Reatrix bezocht de heer Kavaliv ons land. Hij heeft er e>en uitsteken den indruk van gekregen. Ook de Neder landers hebben een smeden indruk on hem gemaakt, zoodat hij de Nederlanders zijn eigen volksgenooten ten voorbeeld stelt. Hij noemt het Nederlandsche volk zeer energiek. Wellicht zijn de Nederlanders het cultuurvolk met het meeste uithoudingsver mogen. De voortdurende «triid tegen de zee heeft, aldus de heer Kavaliv, het Nederland sche volk zoo energiek gemaakt. Met dit Zelfde uithoudingsvermogen streden de Ne derlanders ook tegen vreemde dwinglandij. ook op hef eejiied der beschaving. Geen tweede land wist zijn beschaving zoo onafhankelijk te houden. Toch wil dit met zeg<*en. dat de Nederlandsche bescha ving zich isoleert. Integendeel, door de groote talenkennis der Nederlanders ver rijkt de Nederlandsche beschaving zich gemakkelijk met het goede van de buiten- ]Pr.a,rhe culturen, nadat dit goede getoetst is aan de Nederlandsche. eeesteseeste'dheid en de Nederlandsrbp beschavingsgeschiede nis. Op het gebied der geneeskunde, der wiskunde, der natuurkunde, der schei' kunde en van den scheepsbouw neemt Ne derland in verhouding tot zijn bevolkings cijfer een eerenlaats in. Op het gebied van den land- en tuinbouw staat Nederland, hee.iemaal vooraan, dank zii ziin ondernemingsgeest, zijn gezond ver stand en zijn vlijt. Welk ander land was in staat, ook de meest woeste zandbodem te ontginnen en er welvarende landbouw districten van te maken! Schrijver wijst eron, dat het ver voer en verkeer in Nederland voor een groot gedeelte te water ge schiedt. Ondanks dit heeft Neder land echter ook, naast een kanalen- stelsel, waarvan men het buiten land geen denkbeeld kan geven, een spoorwegennet, hetwelk in dicht heid bijna door geen ander land ge ëvenaard wordt. Ook de gewone we gen worden geprezen. Schrijver wijst dan op den rijkdom van Nederland, het gevolg van zijn vlijt, on dernemingsgeest en zijn groote koloniën, »die op voorbeeldige wijze bestuurd worden. En dan komt een zeer merkwaardige uit spraak, die heiaas niet geheel juist is: Zelfs de boer in Nederland is rijk! Nationale discipline. Eindelijk komt schrijver dan over de ge schiedenis van Nederland te spreken. Pro testanten en Katholieken wonen naast el kaar, maar handhaafden, wanneer het land in gevaar was, steeds de ntionale dis cipline. Dynastie werd gegrondvest door Willem van Oranje, die het Nederlandsche volk tot nationale eenheid wist op te voe den. Nederland heeft inderdaad een zeer roemrijke geschiedenis doorgemaakt. Ilad de Oekraine een zelfde geschiedenis, een zelfde beschaving en een zelfde geetesge- steldhcid als Nederland, dan zou de Oekrai ne thans een groot en vrij volk omvatten, zoo besluit het artikel. Buit in dc bedstee teruggevonden. In den nacht van Dinsdag op Woensdag vervoegde zich des nachts om twaalf uur een man bij een bejaarde weduwe te Leeuwarden, met de mededeeling, dat hij van de politie kwam. Hij zeide, dat de po litie het met het oog op gevaar voor een overval, noodig had geoordeeld, dat de vrouw haar geld in bewaring gaf. De weduwe, die werkelijk meende, met een politieman te doen te hebben, haalde het bedrag, ongeveer 150 gulden te voor schijn. Op dat oogenblik greep de man haar bij de keel en ontrukte haar het geld om er ijlings mee te verdwijnen. Dienzelf den nacht pchter werd de dader, een goede bekende van de politie, aangehouden en ingesloten. Een deel van het gestolen be drag werd te zijnen huize in een bedstee teruggevonden. In verband met den verlengden diensttijd. Bij het gemeentebestuur van Soest is van het leger bericht binnengekomen, dat in die gemeente achthonderd man, behoorende tot het infanterie-garnizoen te Amersfoort, ge legerd zullen worden. Dit contingent zal worden ondergebracht in leegstaande ge bouwen en bij particulieren. In Apeldoorn zullen 300 man van het 16e regiment infanterie uit Amersfoort worden ingekwartierd, benevens 100 man van het korps niotordienst. Ben groote zeldzaamheid. Van welingelichte zijde vernemen wij, dat de haringvoorraad. vangst 1937. zoo goed als geruimd is. Dit is een groote zeldzaamheid in dezen tijd, daar vorige jaren meestal nog flinke voorraden aan wezig waren. Dit zal de a.s. haringteelt 193S zeer ten goede komen. Tn den vorigen nacht is te Monster inge broken bij den landbouwer P. van F.on- deivhurg. Toen de landbouwer fussrhen half vier en zes uur des morgens zijn huis had verlaten om de koeien te <raan melken, hebben dieven hef slot van de woninf ge forceerd. fit een houten kist zijn ruim driehonderd gulden en verschillende po lissen ontvreemd. De politie onderzoekt de zaak. De distilleerketel was oud koper! Drie Delftenaren, die zich schuldig heb ben gemaakt aan het zonder vergunning produceeren van alcohol, hadden zich gis terochtend voor den Haagsohen politie rechter te verantwoorden en ieder der ver dachten zag zich cenige weken gevange nisstraf toebedeeld, terwijl de in beslag ge nomen' toestellen, welke voor het geheime stoken hadden dienst gedaan, werden ver beurd verklaard. Tegen den bejaarden H.J.M., in wiens huis de distilleerderij was ontdekt, rctpiireerde de officier van Justitie 6 maal een maand ge vangenisstraf en zes geldboeten, te zamen ongeveer f 400. „Die boete kan ik onmogelijk betalen, Edelachtbare," klaagde verdachte. „Als U de vervangende hechtenissen moet uitzitten met de opgelegde gevangenis straffen, komt U pas over ongeveer een jaar vrij", was het weinig bemoedigende antwoord van den politierechter. „Ik ben er uit geldnood toe gekomen," verontschuldigde verdachte zich weer. „Als U vrij komt, kunt u beter eerlijk werk zoeken, daar verdient U minder mee, maar het duurt langer," repliceerde de polilierechter en legde voor alles bij elkaar een gevangenisstraf van zes weken op. De 35-jarige boormeester D. van L. had zelf een distilleerketel gemaakt, waarmede hij proeven nam. Hij zeide van plan te zijn, om, indien de>ze proeven gelukten, wet tig te gaan stoken, doch de ambtenaren gooiden roet in 't eten, in dit geval in de alcohol. Het vonnis luidde: zeven maal een week gevangenisstraf. Uitvluchten. Bij den derden verdachte, den 26-jarigen H. van E. werd eveneens een groote distil leerketel aangetroffen. „Dat was oud-koper, dat ik gekocht had om op te verdienen," zei verdachte, „die kan was zoo lek als een zeef, je kon daar nooit alcohol mee maken." Politierechter: „Maar de bodem was zwart gebrand." Verdachte: „Ze hebben geprobeerd, die bodem te lasschen, maar dat is mislukt, daardoor is hij verbrand." Politierechter: „En al die buisjes en ande re onderdeelen. welke ze bij U vonden? Ze pasten precies op den ketel." Verdachte: „Dat was ook oud koper. Die dingen passen altijd op elkaar, net zoo als kranen op melkbussen." Van E. werd tot zes weken gevangenis straf veroordeeld. De minister verrast. Het departement van Defensie deelt ons mede: Donderdagmorgen heeft een onbekende dame aan het departement van Defensie een enveloppe afgegeven, bevattende een bedrag van f 500.benevens een schrijven van den volgenden inhoud: „Dit is de bijdrage van een Nederlandsche vrouw voor verster king van de grensbewaking naar aanleiding van de gebeurtenissen in Oostenrijk, in antwoord op de ra diorede van dr. H. Colijn. Het vrije woord, de vrijheid van geest, het behoud van het Neder landsche recht, de erfenis van Wil lem, Vader des Vaderlands en Hu- go de Groot, zijn wel een offer waard. Ter navolging." De minister van Defensie stelt een bewijs van dergelijke daadwerkelijke belangstel ling in 's lands defensie op hoogen prijs. Bij de behandeling van de Onder- wijsbegrooting in de Tweede Kamer deed de minister van Onderwijs me- dedeeling van zijn voornemen, om nu voor bet oonenblik een wijziging van de leerlingenschaal v. d. lagere scholen niet mogelijk is, in de moei lijkste gevallen een voorziening te zullen treffen door een extra-onder wijzer voor Rijksrekening toe te staan, met toenassing van het twee de lid van artikel 56 der Lager On derwijswet. Nu de uitvoerbaarheid van dit plan uit een door de school- insueitie ingesteld summier onder zoek is gebleken, zullen de beslis singen voor de scholen, die zich met een aanvraag tot den minister wen den. niet lang meer behoeven uit te blijven. De luchtlijn wordt heropend In een persconferentie heeft de heer A. Plesman, directeur van de K.L.M. medege deeld dat ook dezen zomer de Texellijn weer wordt heropend. De lijn naar Twente wordt versneld, ook Leeuwarden krijgt luchtver- binding in de Groningenlijn. De afstand Am sterdamTexel zal men door gebruik van de snelle Superelectrische D.C. 2-toestellen in 25 minuten kunnen afleggen. Zullen Engeland, Frankrijk en het Vaticaan protesteeren? Italië zegt: Wij zonden geen ver sterkingen. Officieel wordt medegedeeld, dat bij de dertien luchtaanvallen sedert 16 Maart des avonds tien uur 610 personen om het leven zijn gekomen en 1110 werden gewond. Deze cijfers zijn niet volledig. Ook gisteren is Barcelona wederom fel bestookt. Juist op het oogenblik dat de ar beiders zich naar hun werk begaven viel een dertigtal bommen neer. Totaal zouden gisteren weer 80 dooden zijn gevallen. Ook boven Madrid verschonen rechtschc vliegtuigen, zij werden echter door het luchtafweergeschut ver dreven. Bij een luchtaanval op Castellos zijn eonige Fransche diplomatieke vertegen woordigers gedood. Protesten in Engeland. On een vraag van den arheiders-afgevanr- digde Attlee heeft Chamberlain gezegd, dat niemand de berichten over de bombarde menten gelezen kan hebben zonder afschuw en weerzin. De Britsche en Fransche regee ring zullen zich tot het Vaticaan wenden om samen te bewerkstelligen, dat deze bom bardementen op de weerlooze burger bevol king niet meer plaats zullen vinden. Geen Italiaansche troepen? In de „Giornale d'Italia" bevestigt Gav- da, dat Franco geen wapenstilstandsvoor- stei zal aanvaarden, maar „tot het einde zal vechten voor de bevrijding van Spanje." Het succes van het rechtsche offensief moet niet worden toegeschreven aan de aankomst van Italiaansche versterkingen, maar aan een superioriteit, die het gevolg van de inwendige organisatie is. Gavda be vestigt verder, dat sedert verscheidene maanden geen enkele Italiaansche soldaat en geen oorlogstuig naar Spanje zijn ge bracht. Thans 1300 dooden in Bareelona Meer dan 2000 gewonden. Een laatstet bericht van het Spaansche persagentschap meldt dat uit dè puinhoopen te Barcelona tot middernacht 1300 slachtof fers van de luchtaanvallen geborgen zijn. Het aantal gewonden bedraagt meer dan tweeduizend. KOEGRAS Jubileum. Den 7den April zal cle heer C. Rentenaar, spoorbrugwachter te Koegras, den dag her denken, dat hii vóór 25 jaar in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen. JULIANADORP. Vereeniging van Oudleerlingen der L.W.C. te Julianadorp. Gisteren werd in de zaal van het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn een vergadering van bovengenoemde vereeniging gehouden, welke door ongeveer 30 personen bezocht was. De Voorzitter, de heer Joh. Vries Dz., open de de bijeenkomst; de notulen van den secretaris, den heer N. Hoornsman Dz., wer den goedgekeurd. Naar aanleiding der notulen, zegt de heer Schroevers nog iets over zijn op de vorige vergadering gehouden lezing over „Bieten ziekte". Ingekomen was een officieele uitnoodiging van het Instituut voor Plantenveredeling te Wagcningen, onder leiding van Prof. Broe- kema, om mede te doen aan den aanleg van proefvelden. Verslag van de proefvelden. Bij de mededeelingen was het Verslag der Proefvelden over 1937 aan de orde. De heer Schroevers is hierover de rapporteur en deelt mede, dat er gerst, mais en voederbieten ge zaaid waren. Van de gerst was van verschil lende rassen laat gezaaid, n.1. 10 April. De opkomst was vrij goed, geen ziekten en wei nig roest. Aan oogsten is men echter niet toegekomen, daar de musschen hiervoor reeds gezorgd hadden. Brouwkwaliteit kon dus niet worden onderzocht. Dc mais was in April en M i gezaaid van Pommersche, Meck- lenburgsche en van de Ned. Heide-Maatij De rijptijd was veel te laat, door te veel aan stikstof, terwijl het in Mei gezaaide het snelst opkwam. In de rijping was geen verschil en wel in 'iet begin, midden en einde October. De mais was dus te laat rijp, waaruit men de conclusie trok, dat maisteelt hier niet veel zin hoeft. Van de voederbieten waren de verschillen de soorten vrij laat gezaaid, 10 Mei. Over het algemeen niet veel schieters, terwijl de op brengst van bieten en blad maar matig was. Drogcstof-opbrengst was door de vereeniging gecontroleerd en bleek lager *e zijn, dan er voor dc verschillende soorten gegarandeerd werd. Er was veel hinder van de bietenvtieg. Verder is er nog een proef genomen met stal- tot uur vóór zonsopgang zi}n geluidssignalen verbo den: knippert dan met de koplichten als attentiesein GELUIDSSIGNAAL VERBODEN mest op weiland aan te brengen in den herfst, om daarmede mosvorming tegen te gaan. Het resultaat daarvan is nog niet be kend. Aan de orde is verder het Plan 1938 met de rooster van werkzaamheden. Besloten werd om aan de uitnoodiging uit V\ ageningen ge hoor te geven. Verder zal men weder proe ven nemen met voederbieten. En op aanra den van den Rijkslandbouwconsulent met ha- versoorten inplaats vari gerst, en na de ha veroogst het veld bezaaien met stoppel knol len. Door den heer Schroevers wordt ®an" geraden om bij he* zaaien van En" Ilay- gras, roode- en witte klaver, .iog eens °^er te zaaien met Veldhcemdgras, daar de zode vorming dan beter is. Verschil lende leden stelden een proefveldje beschikbaar, terwijl de werkzaamheden on derling verdeeld wordpn. De heer M. Jimmink G.Wz., brengt over het werk van de greppelploeg 'erslag uit, alge meen is men daarover tevreden, maar toch zal het goed zijn om over 2 of 3 jaar de greppels een keer met de hand op te knap pen. Na rondvraag volgt sluiting. W1EP1NGEW AANBESTEDING Door den dienst der Genie zal op 28 Maart a.s. tc Haarlem worden aanbesteed ern ver ving van militaire gebouwen en werken te Den Oever en op het Kornwenlerzand. De raming bedraagt f 1600.— HERHALINGSOEFENINGEN. Onderstaande dienstplichtigen zijn opge roepen voor herhalingsoefeningen: S. Koster, 16e Regt. Infie. 15 Sept. 1938', 17 dagen te Amersfoort; Jan Hooiveld, Korps Pont. en Torp. 19 Sopt., 17 dagen te Dordrecht; W. Bakker en M. Hoep, Korps Pont. en Torp. 8 Aug. 1938 17 dagen te Dordrecht; Jan de Beer 5e Regt. Infie. 15 Sept. 1938, 17 dagen te Amersfoort; Adr. Weststrate, 7e Regt. Veld. Artie. 27 Juni 1938, 6 dagen te Den Haag; D. v. d. Kooi, 12e Regt. Infanterie, 15 Sept. 1938, 17 dagen te Groningen; en P. Hrikens, Korps Lucht- doelart. 25 Juli 1938, 10 dagen te Utrecht. TOEWIJZING. Van het extra-contingent dienstplichtigen der lichting 1938 zijn P. Anemaat, G. Bran derhorst en S. Meijer, toegewezen aan het 12e Regiment Infanterie te Amersfoort; Zij moeten op 31 Maart a.s. te Amersfoort on der de wapenen komen. De dpi. G. Dopnenberg is toegewezen aan het Regt. Grenadiers te Den Haag en moet eveneens op 31 Maart opkomen. De dpi. J. E. Buntjer is toegewezen aan de Zeemacht, garnizoen Den Helder. Hij moet onder de wapenen komen op een na der te bepalen datum in het tijdvak 23 Augustus1 September a.s. Openbare verkooping. In café Jb. Duijnker had een openbare verkooping plaats ten verzoeke van den heer Alb. Duynker Cz., pluimveehouder te De Haukes. Aangehoden werd een hoenderpark en een- denbedrijf aan den Waterweg 17 te De Hau kes. Dit werd geveild in volgende perccelen: 1. Woonhuis, erf, schuur, kippenhokken, bebouwde oppervlakte 220 M2. en 3 opfok- hoeten, elk 4 hij 4, met land, totaal groot on geveer 25.80 aren. Hoogste bod S. Stapel f 1500, afgemijnd N. Takes f 1700. 2. Land aan Viervoetspad met ongev. 100 M2. kippenhokken en opfokhuis 64, totaal groot ongev. 26.10 aren. Hoogste had S. Stapel f 675, afgemijnd d. N. Takes f 690. Perc. 1 en 2 in comb., hoogste bod S. Sta pel f 2390, afgemijnd S. Stapel f 2840. Perceel 3: eendenboerderij, steenenhoet 7-4, fvvee rijen eendenhokken, elk 3 bij 30 met 2 kippenhokken 6-4 en 4-4 en land, groot 28 aren. Hoogste bod W. de Vries f 750. Alle drie pereeeicn in comb. Hoogste bod S. Stapel f 3690, afgemijnd door S. Stapel op f 4190. DEN OEVER. Visscherij. Konden we verleden week nog geen opti mistisch geluid omtrent de haringvisscherij laten hooren, thans zijn de resultaten nog niet veel beter. Leek het in 't begin van de week datd e vangsten grooter zonden wor den, in 't laatst van de week hlijkt weer dat dit niet het geval is. Over hm geheel geno men zijn de vangsten nog treurig te noemen. De grootste vangst is ongeveer tien tal "e- weest. Vergeleken met verleden jaar zijn de vangsten van de kamervisschers niet veel grooter, doch. door dc kuilvisschers werd reeds veel meer gevangen. Het typische ver schijnsel is thans dat de kamervisschers bijna nog meer vangen dan de kuilvisschers De haring, die thans gevangen wordt is zeer groot van stuk en reeds rijp. Zooals de toe stand nu is, ziet het er voor de haringvis- schers nog zeer duister uit. OOSTERLAND. De restauratie van de kerk. Hoewel de werkzaamheden nog niet ge heel zijn voltooid (de altaarsteen moet o.a. nog geplaatst worden) zal de gerestaureer de kerk te Oosterland a.s. Zondag weer in gebruik worden genomen. Met de herstelwerkzaamheden aan den kerktonen wordt nog niet veel haast ge maakt; men is nog steeds niet verder ge komen dan de houten stellage rondom de spits. Op mooi weer hoeft men toch niet te wachten. V.C.J.B.-afd. Wieringen bestaat 10 jaren. In den loop van de volgende weck houdt de V.C.J.B.-afd. Wieringen ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan een hiieenkomst voor leden, genoodigden en belangstellen de jongeren in het catechisatiegebouw te Oosterland. Door de leden zal worden opgevoerd het snel „Dc Verloren Zoon", terwijl Ds. K. Terpstra uit Utrecht het woord zal voeren. ANNA PAULOWNA Vischclub in hooger beroep in de vischwaterkwestie. De vischclub D.V.S. vergaderde bij den heer Alkemade. Na opening door den hoer G. Philipsen volgde lezing der notulen. Naar aanleiding hiervan werd voorgesteld voor het vervaardigen van een duhtKd stel palen ter afbakening hij het visschen een vergoeding te geven. Het voorstel werd aangenomen. Volgde bespreking rechterlijke uitspraak' in de vischkwestie. De vergadering sprak zich uit vóór hooger beroep, als het advies van den verdediger ook in dien zin luidt en de kosten gezamenlijk met de club „Vischlust" gedragen kunnen worden. Verbetering verlichting. Het onlangs genomen raadsbesluit tot verbetering van de verlichting bij de R. K. Kerk in de Spoorbuurt is tot uitvoering ge bracht; cle booglamp is vervangen door 'n boven den weg hangende lamp. Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen. Op de bijeenkomst van de afd. van boven- genoemden hond werd een film vertoond door de Opektafabriek te Amsterdam. Mej. A. Bossen hield eerst een inleiding over de producten van deze fabriek. Dat dit onderwern de belangstelling der dames liad .bleek uit de vele vragen die gesteld werden. De film toonde den aardbeienpluk te Beverwijk, het veilen der vruchten en het verwerken met Opekta tot goede jam. Tijdens de pauze kregen allen een proefje van dc op deze wijze klaargemaakte lek kernij. Mej. Rezelman las ter aanvulling Van dezen avond een paar geestige verhalen voor. Nadat nog besloten was een utstapje te maken naar de Gero-fabrieken, sloot mevr. Keijzerde Jong de vergadering onder dank aan de dames Bossen en Rezelman. Raadsvernadering op Dinsdag 22 Maart 1938. Aanstaande Dinsdag zal de Raad vergade ren en moeten discusioeren over een voor stel over te gaan tot onderhandsche aanbe steding van het Raadhuis, nadat in het plan eenige bezuinigingen zijn aangebracht. Verder is een voorstel ingediend om do jaarwedde van den secretarieambtenaar, be last met de werkzaamheden inzake werk verschaffing en steunverleening te wijzigen door daaraan nog 2 jaarlijksche verhoogin gen van f 100 toe te voegen. Verder zal o.a. mededeeling worden ge daan dat bericht is ontvangen dat het uur loon voor de werkverschaffing wordt ver hoogd tot 28 cent en dat voor werkloozen het tarief der zevende klasse zal gelden. BREEZAND. Toegelaten tot Ambachtsschool. J. Noorden, J. Wiggers en R. Wit, leerlin gen van school II zijn toegelaten tot de Am bachtsschool te Den Helder, de eerste twee voor het metaal bewerkersvak, de laatste voor opleiding tot electriciën. Botsing. Juist toen de heer Glorie zich per fiets op den gevaarlijken hoek ZandvoortZwar- teweg bevond, kwam de heer Leijen met een vrachtwagen dien hoek om. Waarschijnlijk door weifelend rijden van den heer G. kwam z'n fiets, nadat hij er zelf was afge sprongen, onder den vrachtwagen. De heer G. 'bekwam geen letsel, z'n fiets was ge kraakt. ALKMAAR, 18 Maart. Kaasmarkt. Aangevoerd 34 stapels, zijnde 57.000 K.G.: Fahriekskaas kleine f21.Boerenkaas kleine f23.per 50 K.G. Handel matig. ALKMAAR, 18 Maart. Aardappelen 3.70, andijvie 10.50—14.50. ap pelen 4—11, Bloemendaler kool 1.403.20, bloemkool I 5—7, boerenkool 1.50—3.20, bieten 2.60, gele kool 2.60, kronsla 3.30— 6.50, knolselderie 2.—, peren 5—7, prei 2.60 5, peterselie 3.20, rabarber 5—13, raap stelen 0.601.50, radijs 5.90, roode kool 4 7.40. selderie 1.602.20, spinazie 0.30 0.56, snruiten 3—7, uien 9.80—13.20. worte len 1.80, wasebwortelcn 35, witlof I 3.50— 5, idem II 1.50—2.50. ALKMAAR, 18 Maart. Kansbeurs. KI. Edammer 40 plus, aan bod 3190 stuks, verkocht 3090 stuks, mid- denprijs 21.50. hoogste prijs 22.50,, ncr 50 I<g Totaal aanbod 3190 stuks, verkocht 3090 stu^s Aanwezig 1 fabriek. ALKMAAR, 18 Maart. Graanmarkt: 23 H.L. voertarwe f 6.50S.25, 166 H.L. gerst f 4.506.50, chcv. gerst f 7— 7.75, 203 H.L. haver f 6—6.00, 49 H.L. bon nen w.o. bruine f 11.50—16, citroen f 11-13, cluiven f 9—10.50 en witte boonen f 22, 3 HL. diversen en 90 H.L. erwten, w.o. kl. groene f 8.5010, groote groene f 17.50, grauwe f 13 en vale erwten f 12—16. Totaal aanvoer 534 H.L.. alles por 100 Kg. Handel stug. WARMENHUTZEN. 18 Maart. Roode kool 3.20—4.90, gele kool 1.00— 2.40, Deensche witte kool 2—2.80, bieten. 3.40. Aanvoer: 7200 Kg. roode kool, 11.900 Kg. gele kool, 8500 Kg. Dccnsche witte kool, 175 Kg. bieten. BROFK OP T ANGENDIJK. 19 Maart. Peen f2—2.80, kleine peen f 1.10-1.20, kro ten f3.50—3.70, roode kool f3.10—6.30, gele kool f 1.702 90. Rnvovp f2 20 NOORDSC.HARWOUDE," 19 Maart. BI. eigenheimers 3—, uien 11.70—12.30, grove 12.40, peen 2.402.60, kleine peen. 1.30 —1.50, kroten 3.50. taaie gele kooi 1.90—2.40 gele kool 1.50-2.90, D. witte 1.50—3.50. Nederlandsche Zuivelccntrale, 20 t.m. 26 Maart. Consumptiemelk regceringscontracf, taxegedeelte 7.25 cent, eventueel verhoogd f i verminderd mot kwaliteits afdracht. Ovormelk regccrings-minumum* Priis 5.50 cent. Afdracht hij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent. ZONDAG 20 MAART. Ned. Hcrv. Gemeente. Oosterland voorm. 10 uur. Ds. Van Beek. Hinpolytushoef, nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Anna Pauiowna. voorm. 10 uur, de heer E. J. Brugman. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef. vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Evangelisatie, oreezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 10