N.H.V.B. Wie wordt no* laatst in II A? oS"11 K.N.V.B. Z.F.C. heeft de kleinste kans van ontsnapping Om de hegemonie in den PolderW,waard~B,K.C De fel begeerde „16" ETHEL M, DEIX Belangrijkste wedstrijden in den lande Een van d« laatste „gewone" compe- titledagen staat voor de deur, een dag, waarop nog diverse belangrijke beslissin gen zullen vallen. Daarna beginnen we aan de „buitengewone" competitiedagen met hun promotie/degradatiewedstrijden. Het getal „16" speelt op den laatsten competitiedag van de tweede klasse A een buitengewoon belangrijke rol. Er zijn niet minder dan vijf clubs, die er naar hunkeren om dit getal morgenmiddag kwart over vier hun puntenaantal te mo gen noemen. Immers in dat geval zijn zjj van alle zorgen bevrijd, kunnen zij rustig met voetbalvacantie gaan en uit rusten van de vermoeienissen, welke dit seizoen geboden heeft. Ja, die fel begeerde 16 punten, wie van de vijf zal ze behalen? Als we de' te spelen wed strijden bezien, kunnen we een merkwaardig onderscheid maken, n.1. tusschen de groep DWVZFC, WFC—West-Frisia en ZVV— De Kennemers eenerzijds en den wedstrijd OSVHRC anderzijds. In eerstgenoemde groep toch komen de degradatiecandidaten ZFC, West-Frisia en ZVV tegen clubs uit, welke geen enkel belang meer bij dezen laat sten wedstrijd hebben, bij OSVHRC echter zjjn beiden ten zeerste geïnteresseerd! Waaruit men zoo oogenschijnlijk zou kunnen concludeeren, dat OSV en HRC het slechtste af zijn. Met een open oog voor het groote gevaar, waarin de Heldersche club verkeert, mag echter toch geconstateerd worden, dat zij niettemin en dat is maar gelukkig ook een beste kans heeft om de misère van degradatiewedstrijden te ontgaan. In de eerste plaats bezit zij reeds 15 punten, dus is een gelijk spel al voldoende om de veilig - heidsgrens 16 te bereiken. Ten tweede heb ben de roodhemden tegen WFC getoond, dat zij er de ploeg niet naar zijn om als zwakste van de afdeeling aangewezen te worden en dat in tweede instantie niet van OSV ver loren behoeft te worden. Maar veronderstellen we toch eens, dat de Racers bij verrassing geklopt worden, welke ontsnappingskansen hebben zij dan nog? Of schoon natuurlijk nergens op „gerekend" mag en kan worden, is dit aantal slechts be perkt tot... één! Zooals bekend hebben de concurrenten der Racers allen 14 punten en moeten zij dus beslist winnen om zich buiten gevaar te stellen. Nu De Kennemers geen kampioensillusies meer hebben zou een zege van ZVV op de roodhemden heel normaal zijn, evenals een overwinning van West Frisia op WFC, ook al moet deze op vreemden bodem bevochten worden. Blijft over DWVZFC, de wedstrijd waarop Racing mag hopen bij geval van een nederlaag der eigen club. Want hoe zeer de Zaandammers ook tegen het degrada tiespook zullen vechten, zij zijn niet van de klasse der kampioenen, die er natuurlijk een eer in zullen leggen zich den titel waardig te toonen. Wellicht zal het enthousiasme der rood witten grooter zijn dan van de geelzwarten, maar deze laatsten spelen zooveel beter (en daarbij in volkomen gemoedsrust!), dat we de Zaandammers niet tot een overwinning in staat achten. Ofschoon er dus vele mogelijk FEUILLETON. DOOR Zij strekte haar mooie armen uit en slaakte een lange zucht van voldoening. Ja, Chris was er, en hij was een dozijn lastige echtgenooten waard. Zonder haar huwelijk zou ze hem nooit ontmoet hebben, dus daarom alleen reed3 be hoefde ze er geen spijt van te hebben. Het was terwille van hem, dat zij bleef voor het polo bal en daarna bestond altijd de kans, dat hij verlof kon krijgen om een paar weken te Kapoo door te brengen. Dat zou ideaal zijn, omdat Guy er dan niet zou zijn om hem te hinderen met zijn dwaze jaloerschheid. Zij zouden zoo vrij zijn als de berglucht, die zij inademden en het was niet noodig den tijd vooruit te loopen. Dit had Yvonne nooit ge daan in haar zorgeloos bestaan. Ze nam met dien heerlijken aanstekelijken lach van haar de dingen zooals ze kwamen, en daarom kon zij alles zoo ten volle genieten. Op dit oogen- blik achtte zij het niet onmogelijk, dat zij en Chris voor altijd door het leven konden flad deren, als nachtvlinders in de duisternis. Als zij ten slotte Guy alles gaf, wat hij vroeg, waarom zou hij dan tusschenbeide komen. Zij werd slaperig. Het zachte eentonige ge kraak van de punkah wiegde haar in slaap. Zij gaf zich over aan de heerlijke rust die over haar kwam. Als zij nu rusttte, zou ze haar tennis en het nachtelijk avontuur met Cnris des te intenser kunnen genieten. Het laatste wat zij zich herinnerde, was de zwakke geur van het sandelhouten sigarettendoosje naast haar. De sigaretten waren van een speciaal merk, dat slechts op één plaats in den bazaar te verkrijgen was. De bediende van Guy voor zag er haar geregeld van. Claire wilde ze niet aanraken, maar Claire kon nu eenmaal niet genieten van het leven. Claire had een voor oordeel tegen alles wat Oostersch was, terwijl Yvonne de geuren en geluiden van het Oosten heden zjjn we schreven Maandag reeds dat o.a. een of meer beslissingswedstrijden daar toe gerekend moeten worden achten we die, waarbij ZFC het kind van de rekening zal worden, de grootste! In vergelijking met de reeds genoemde wedstrijden valt AlcmariaDe Spartaan in het niet. Als de withemden winnen, eindigen zjj op de derde plaats. Derde klasse A. Succes speelt den voorlaatsten wedstrijd van het seizoen in Hoorn tegen Hollandia, welke bij het scheiden van de markt symp tomen van opleving is gaan vertoonen. Niet temin zal Succes in de meerderheid kunnen blijven, als zij 't daar met nadruk op aan stuurt. Zaandijk en APGS beëindigen het seizoen op het veld van eerstgenoemde. BKC en de tweede plaats. Wie de geweldige rivaliteit kent tusschen Wieringerwaard en B.K.C., weet, dat door het kampioenschap van de roodbroeken heusch niet alle attractie is ontnomen aan de visite, die B.K.C. aan de kersversche kampioenen gaat brengen. Hoe gaarne zou elke rechtgeaarde B.K.C.er niet willen vertellen: ja, kampioen zijn jullie wel, maar... van B.K.C. hebben jul lie twee keer moeten verliezen. En voor Wie ringerwaard is de herinnering aan de gedeci deerde 3O-nederlaag in Anna Paulowna toch al onprettig genoeg; laat staan dat ze zich nu, als kampioen nog wel, nog eens door B.K.C. zou moeten laten kloppen. Ten aanzien van de ranglijst is deze wedstrjjd trouwens ook niet van belang ontbloot. Immers de geruchten om trent klasse-vergrooting maken de tweede plaats van groot belang. En die kan B.K.C. slechts van Schagen afnemen als ze Wieringer waard klopt. Al met al is een echte ouderwet - sche kamp tusschen de buren te verwachten waarvan het resultaat, als steeds, volkomen onzeker is. De tweede belangrijke wedstrijd is D.T.S. N. Niedorp waarin N. Niedorp zich definitief in veiligheid kan stellen, terwijl D.T.S. nagenoeg haar laatste boontjes staat te doppen. Gezien het belang van den .wedstrijd verwachten we een feilen kamp, die wel kijkers zal trekken. Een geljjk spel met weinig doelpunten ligt in onze gedachte. Watervogels ontvangt M.F.C. Het moet hun mogelijk zijn dezen wedstrijd met een over winning te bekronen, na wat we hen Zondag j.1. zagen presteeren. De bond stelde ditmaal uitstekende scheids rechters aan. De oud-Heldenaar Enno Crab- bendam fluit te Wieringerwaard en de heer J. J. H, Meijer te Oudkarspel. Kampioenschap van Nederland. Nauwelijks een week verheugen Feijenoord en Heracles zich in het bezit van den kam pioenstitel van hun afdeeling, of zij moeten al binnen de krijtlijnen van het Rotterdamsche stadion om den eersten wedstrijd om het kampioenschap van Nederland te spelen. Feyenoord heeft Zondag j.1. meer indruk gemaakt dan de Almeloërs, weshalve we het op een overwinning van de club der interna tionals houden. lief had, en ze met een stil genot in zich op nam. Haar prachtige gestalte ontspande zich langzaam, haar armen lagen slap neergezon ken in de kussens. Zij lag daar als een vol maakt mooi beeld. Ja, ze waren wonderlijk kal meerend die sigaretten. Zij moest er aan denken denken om voorraad mee te nemen- als-zij-vertrok Het was bijna vier uur later toen zij ont waakte. Iemand kwam het vertrek binnen, na de deur ruw te hebben opengeworpen. Zjj opende haar oogen en keek verschrikt op. De korte Indische schemering was reeds in gevallen en zij besefte dat zij zich verslapen had. Er was nu geen Claire, die zachtjes bin nenkwam om haar te wekken. Zjj staarde loom in het schemerige vertrek en zag haar man bij de deur staan. „O, hallo," zei zij. „Ik moet opstaan." „Zoo, ben je den geheelen middag hier ge weest?" vroeg hij. „Wat een verandering." Ze hoorde den hoon in zijn stem, maar liet het onopgemerkt voorbijgaan. Het was de moeite niet waard, zich daar druk over te ma ken. Guy was nu eenmaal grof en dat zou hij wel altijd blijven. „Ja, den geheelen middag," zei z«, terwijl ze zich op haar elleboog oprichtte. „Wat lui van mij. En ik had beloofd op de club te ten nissen." „Maak je geen verwijten," spotte hfl. „Ik geloof niet, dat je gemist werd." Yvonne maakte zichzelf nooit verwijten, maar zij nam de moeite niet dit te zeggen. Blijkbaar was Guy in een strijdlustige stem ming en ze hoopte, dat hij spoedig naar zjjn eigen kamer zou gaan. „Wel, ik moet opstaan", zei zjj, terwjjl ze haar muilen aantrok. Hij duwde de deur hardhandig dicht en kwam naderbij. „Je kunt nu niet tennissen," zei hjj. Ze lachte overmoedig. „Dat is niets. Ik ge loof, dat de extra rust mij geheel heeft opge- frischt. Maar het is in elk geval tijd om mjj te gaan kleeden. Hij naderde de rustbank en keek op haar neer. „Vanavond dineer je met mij," zei hjj op uitdagenden toon, die tegenspraak uitlokte. Yvonne zei niets; ze maakte slechts een onverschillige handbeweging en trok de gele sjaal over de knieën. Hij boog zich plotseling voor over en trok zoo ruw aan het fjjne weefsel, dat het scheurde. Toen lachte hjj om zijn eigen lomp heid een brutale, heerschzuchtige lach. AFDEELING L Eerste klasse. RFCVSV en DFCADO. AFDEELING IV. Eerste klasse. JulianaNAC en RoermondPSV kunnen hier de beslissing inzake het kampioenschap brengen. Als PSV wint en NAC verliest of geljjk speelt legt eerstgenoemde beslag op den titel. Voorts: Lónga—Bleyerheide en Eind hovenWillem II. AFDEELING V. In het Noorden laat de kampioen nog een weekje op zich wachten, tenzjj GVAV ander maal een fout mocht maken, hetgeen dan tegen HSC zou moeten geschieden. Heeren veenVelo en VeendamSneek zjjn van geen belang meer. Eerste klasse D. 't Is een tameljjk tamme dag. De beslissende wedstrijd Held. BoysOudesluis staat eerst voor Zondag over een week uitgeschreven. We hebben thans alleen H.R.C. 4Zeemacht en OudesluisSucces 2 aan te kondigen. In beide gevallen verklaren we de thuisclubs tot favo riet. Tweede klasse G. Zondagavond zullen we waarschjjnljjk zeker weten, dat een beslissingswedstrijd tusschen Texel 2 en J.V.C. de kampioensknoop moet doorhakken. J.V.C. trekt n.1. naar Den Burg om de twee benoodigde puntjes op Tex. Boys (2 uur) binnen te halen. We gelooven wel, dat Tigchelaar c.s. daarin zullen slagen als ze het tenminste niet te licht opnemen! Helder 4 wil wel hooger op maar Cocksdorp dat haar bezoekt (9.30 u.) zal haar waarschjjn ljjk een halt toeroepen. Derde klasse E. We hopen dat Zeemacht de poort intusschen open heeft kunnen krjjgen, zoodat Zeemacht 2 ZONDAG 20 MAART 1938. Hilversum I. 1875 en 415,5 m. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5 00 VPRO. 5.30 VARA. 6.30 VPRO. 8.00—12.00 AVRO, 8.55 Gramofoonmuziek. 9.01 Voetbalnieuws. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 Causerie „Van Staat en Maatschappjj". 10.00 Pianovoordracht. (10.1510.25 Gramo foonmuziek. 10.40 Declamatie en gramofoonplaten. 11.00 Gevarieerd concert en gramofoonmuz. 12.00 Het woord van de week. 12.05 Aeolian-orkest m.m.v. soliste. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.30 Causerie „Het tegenwoordige onderwijs in Nederlandsch-Indië", 1.50 Gramofoonmuziek. 2.00 Boekbespreking. „Waarom zou je je kleeden? Is dit niet vol doende „Denk je dat?" zei Yvonne onverschillig. „Dan ben je gauw tevreden. Ik geloof niet, dat de anderen hier er zoo over denken. „Wie bekommert zich om de anderen?" zei hij, terwijl hij zich dieper over haar heen boog. „Als een vrouw getrouwd is, heeft zij alleen rekening te houden met haar man." Wat een ouderwetsch idee," lachte Yvonne. „Wel, ik kan in geen geval in dit costuum dineeren we moeten aan de bedienden den ken. Ga als het je belieft uit den weg, Guy, en laat mij opstaan. „Je zult opstaan, wanneer ik dat verkies," zei hij, diep ademhalend. „O, wees niet zoo dwaas," zei Yvonne. „Ga je zelf verkleeden, anders zijn we te laat." „Wat doet het er toe?" zei hij. „Kunnen wij in ons eigen huis niet doen wat wij willen?" „Dat kunnen wij zeker," lachte zjj. „Maar ik wil in elk geval opstaan, als je er niets op tegen hebt. Je moogt een Martini voor mij halen. Het is te laat voor thee. Haar verzoek leidde hem af. Had zjj dit misschien voorzien? Hij stond half onwillig op.. „Dat is een idee," zei hij. „Het is nooit te laat voor een cocktail, wel Trek iets moois aan, als je je toch gaat verkleeden. Dat stroo- kleurige ding staat je verbazend goed, daar zie ik je graag in." Hij verliet het vertrek, de deur achter zich open latend. En Yvonne stond met een zucht en een lichte rilling op en liep vlug de kamer door en sloot de deur. Toen stak ze haastig een lamp aan en begon zich aan te kleeden. Zjj kleede zich snel aan, zonder veel aan dacht aan haar toilet te wijden. Haar man kwam niet terug; misschien had ze ook dit voorzien. In zeer korten tijd was zij gekleed in de maïsgele japon, die hij verlangd had en verliet haar slaapkamer. Toen zij de deur naar de woonkamer opende hoorde zij de stem van haar man, die luide vloeken uitte aan het adres van Ghulam, zijn bediende, en weer rilde zij even. De tafel was voor twee gedekt en de huis jongen liep zwijgend af en aan om de laatste toebereidselen voor het diner te treffen. Zij opende een lade van haar bureau, die sigaretten bevatte, nam er een uit en stak die aan, en begaf zich toen naar een raam dat op de donkere waranda uitkwam. De nacht was donker en stil, de maan zou eerst veel later opkomen. Zij stond naar buiten te staren terwijl ze met wellust eenige trekken aan haar sigaret deed. Eindeljjk brak zij de stilte door een kort bevel aan de bediende, en een oogenblik later Atlas 2 doorgang kan vinden. De bezoekers zjjn eenigszins favoriet (2 uur). Met een visite aan H.R.C. 7, die de 2 punten kan opleveren, besluit Helder 6 de competitie. Vierde klasse E. Held. Boys 2 doet alle moeite om van de laat ste plaats af te komen. Het bezoekende H.R.C. 8 lijkt ons echter een te zware hindernis (10 u.). Helder 7 moet Watervogels thuis met klein verschil kunnen kloppen (10 u.). Vierde klasse F. Callantsoog houdt er thuis N. Niedorp 3 on der (2 u.). Schagen 3 weet wel raad met Dirks- horn 2 dat haar bezoekt. Wieringerwaard 3 Succes 4 (10 u.) zal er geducht om spannen. Adspiranten. Helder b is thuis tegen B.K.C. a wel favoriet (12 u.) maar de jongens uit den Polder hoeven bjj goed volhouden niet meer dan een kleine nederlaag te ljjden. H.R.C. 6 ontvangt Helder a wat een uitgesproken zege voor de bezoekers wordt, die daardoor tevens het kampioenschap in de wacht sleepen. Afd. Q. We feliclteeren H.R.C. c alsnog met het be haalde kampioenschap. Callantsoog a ontvangt H.R.C. d (12.30 u.) waarbij de punten thuis blijven. Helder cAtlas a (12.30) is een vol komen open strjjd, waarvan we geen winnaar durven tippen. Afd. R. Held. Boys a is thuis kansloos tegen J.V.C. a (12 u.) evenals H.R.C. f tegen Schagen b en H.R.C. g tegen Helder e. Afd. S. Texel b moet op eigen veld de meerdere erkennen in Tex. Boys a. N. H. V. B.-ELFTAL. Het voorloopig N.H.V.B.-elftal speelt Zon dagmiddag een oefenwedstrjjd te Purmerend tegen Purmersteijn 1. 2.30 Hollandsch Instrumentaal Kwintet m.m.V. solist. 4.00 Sportreportage. 4.20 AVRO-Dansorket. 4.50 Gramofoonmuziek en Sportnieuws ANP. 5.00 Causerie „Gesprekken met Luisteraars". 5,30 Kinderhalfuur. 6.00 Sportuitzending. 6.15 Sportnieuws ANP, hierna: Gramofoon muziek. 6.30 Causerie: „Pinkster 1938". 6.45 Wijdingswoord. 7.00 Nederduitsch Hervormde Kerkdienst. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. Even tueel gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest m.m.v. solisten. (In de pauze: Pianoduetten). 9.40 Radiojournaal. 9.55 Pianoduetten. 10.10 Internationaal Cabaretprogramma. 11.00 Berichten ANP. 11.10 Gramofoonmuziek. 11.35—12.00 Orgelspel. bracht hjj haar een glas likeur op een presen teerblad. Zonder het hoofd om te wenden nam zjj het aan en bracht het naar haar lippen. Terwijl zij dronk hoorde zij een doordringende kreet op het erf, die haar even deed schrikken. Het was slechts een wilde kat, maar het was een onzegbaar vijandig geluid. Het kon een dwalende geest geweest zijn, die zijn bitter protest uitkreet tegen geleden onrecht. Het geluid herhaalde zich niet en Yvonne ledigde haar glas, nam een krant en zette zich in een der rieten stoelen. Zij was bleekér dan gewoonlijk dien avond, maar haar gezicht was vo comen kalm. Een kwartier later werd de deur van de kleedkamer van haar man met een ruk open geworpen en hij kwam de woonkamer binnen. Hij was in avondkleeding maar droeg inplaats van een vest een breede roodzijden ceintuur. Hij zwaaide eenigszins onder het loopen en een strijdlustige glimlach speelde om zijn lippen. Zijn oogen stonden glazig en schenen over de dingen heen te staren. „Het spijt mij, dat ik je heb laten wachten," zei hij met zwierig zelfvertrouwen; „maar daar wij alleen zijn, behoeven wij ons niet te haasten." Yvonne keek op van haar lectuur. „O, ben je klaar?" zei zij. „Laat ons dan aan tafel gaan. Haar stem klonk onverschillig, en zij keek nauwelijks naar hem toen zij opstond om zich aan tafel te begeven. Maar de man kon zijn oogen niet van haar afwenden. Toen zij langs hem ging, stak hij zijn hand uit en streelde haar hals. Zij schudde zijn hand af alsof het een hin derlijk insect was. En toen zetten zij zich tegenover elkaar aan tafel, terwijl de huis jongen zich onhoorbaar tusschen hen bewoog. Gedurende het maal werd er nauwelijks ge sproken. Yvonne had haar krant naast zich liggen en keek er van tijd tot tijd in, maar zonder groote belangstelling. Haar man dronk veel en methodisch alsof op dat oogenblik het drinken het eenige was, dat van belang was; maar nu en dan dwaalde zijn blik naar de overzijde van de tafel en vestigde zich op de gouden gestalte van zijn vrouw. Maar Yvonne's blik vestigde zich niet éénmaal op haar echt genoot. Toen zij bijna gereed waren en de inlandsche bediende zich verwijderd had, verbrak Guy Chisledon plotseling op gezwollen toon de stilte. „Ik weet niet of je plan had vanavond uit te gaan, maar als dat zoo is, zal je het moeten opgeven. Die krankzinnige inlander is Hilversum H. 301,5 m. 8.30 KRO. 9.80 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.4511.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek, (gr.pl.) 9.50 Nederduitsch Hervormde Kerkdienst. Na afloop: Gewijde muziek (gr.pl.) 12.15 KRO-Orkest (1.00—1.20 Boekbespre king). 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen. 2.30 Rotterdamsch Katholiek Mannenkoor. 2.45 Pianovoordracht. 3.00 Vervolg koorconcert. 3.15 Vervolg pianovoordracht. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de zieken. 4.55 Sportnieuws. 5.00 Gereformeerde Kerkdienst. Na afloop: Gewijde muziek (gr.pl.). 7.45 Sportnieuws. 7.50 Causerie „Het H. Kruis". 8.10 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.25 Gramofoonmuziek. 8.30 KRO-Orkest. 9.30 Radiotooeel. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten ANP, 10.4011.00 Epiloog. MAANDAG 21 MAART 1938. Hilversum I. 1875 en 415,5 m. Algemeen programma, verzorgd door do AVRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.50 Declamatie. 11.15 Orgelconcert. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 Stafmuziek van het 6de R. I. en gramo foonmuziek. 2.00 Het Sylvestre-Trio. 2.45 Declamatie met gramofoonmuziek, 3.30 Omroeporkest m.m.v. solist. 4.30 Causerie „Music-Hall" (Met gr.pl.). 5.30 Orgelspel en zang. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.45 AVRO-Dansorkest. 7.20 Friesch programma. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gramofoonmuziek. 9.00 Radiotooneel. 10.00 Omroeporkest m.m.v. solist. 11.00 Berichten ANP, hierna AVRO-Dans orkest. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum H. 301,5 m. N CR V-Ui tzending, 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewade muziek (Gr.pl.). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Christelijke Lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Vrouwenkoor en strijkorkest. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Gramofoonmuziek. 3.00 Keukenwenken. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.15 Kinderuur. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Vragenuur. 7.00 Berichten. 7.15 Vervolg vragenuur. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Berichten, sportnieuws. 8.15 Herdenking van de sterfdag van H.M. de Koningin-Moeder. 10.15 Berichten ANP. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gramofoonmuziek. Ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. vandaag weer hier in de buurt gezien en ik wil niet hebben, dat je in de duisternis buiten loopt, voor ze hem gevat hebben." Het klonk niet erg verzoenend, maar Yvonne scheen het niet te bemerken. Zij glimlachte toen zij antwoordde: „Hij heeft reeds op mij geschoten, maar ik geloof niet, dat hjj een goed schutter is. Ik ben in elk geval absoluut niet bang. „Dat is de kwestie niet," bracht haar man in het midden. „De kwestie is, dat ik je ver bied vanavond uit te gaan. Begrepen?" „O, volkomen," zei Yvonne met een trilling in haar stem, als de echo van een lach. Hij fronste de wenkbrauwen. „En wanneer is er op je geschoten, als ik vragen mag?" Zij stond van tafel op zonder te antwoor den en ging naar een hoekkastje, waarop een koffie-machine gereed stond. In den regel zorgde Claire voor koffie. Nu maakte Yvonne de noodige toebereidselen, terwijl ze haar rug naar haar man gekeerd had. Hij sloeg haar gade, met een zeer gevaarlijke uitdrukking van kwaadaardigheid gemengd met bewonde ring op zijn verhit gezicht. Maar Yvonne merkte niets. Zij zong zachtjes in zich zelf, en toen de koffie begon te koken stak ze een sigaret op en stond met haar handen op den stoel achter zich geleund, te wachten tot de koffie gereed zou zijn. Zij stond daar volkomen onbevangen, er was iets in haar van een kind dat al zijn aandacht aan een nieuw stuk speelgoed geeft. En dat misschien was ooraak, dat het gevaar dat bedreigde, afgewend werd. De gloed in Chisledons oogen verminderde langzaam tot een dof smeulen. Hij nam een sigaret uit het kistje voor hem en stak die aan. De scherpe tabaksrook verspreide zich door de kamer en Yvonne's blanke schouders maakten een lichte beweging van afkeer, maar ze zei niets. Eenige minuten verstreken; de koffie machine maakte zachte geluiden. Guy Chisle don zat te rooken, terwijl hij met niets ziende oogen voor zich uit staarde. Het was alsof hij de tegenwoordigheid van zijn vrouw ver geten had, die nog steeds bewegingloos met haar rug naar hem toegekeerd stond. De stilte van den nacht was als een alles bedek kend kleed dat ook de gevoelens en ge dachten omhulde. Plotseling weerklonk opnieuw in de duister nis de onheilspellende kreet van een wilde kat en Chisledon schrok op en uitte een woe denden vloek. (Wordt vervolgd.) 13.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 15