Polder Anna Paulowna Japansche hersentraining De invloedrijke Levend verbrand Weekend-vliegtuig op Texel Langer soldaat? Baantje kwijt! Het eerste kievitsei in Spionnage-affaire Frankrijk ontdekt KORT VERHAAL KAJIYAMA LEERT AAN DRIE DINGEN TEGELIJK TE DENKEN. De Japansche psycholoog Kajiyama heeft een nieuw systeem voor her sentraining uitgewerkt, de leer van het multi-mentalisme. Volgens de meening van dezen geleerde moet ieder mensch in staat zijn, door middel van het door hem uit gedachte systeem ongekende geeste lijke krachten in zich tot ontwikke ling te brengen. Kajiyama is van oordeel, dat de men- schelijke gee6t in staat is, zich op meer •dan één ding tegelijk te concentreeren. De mensch kan volgens hem heel goed twee, zelfs drie dingen tegelijk doen of te gelijk overdenken, en als hij zich dit tot gewoonte maakt, dan zal hij zijn geest •daardoor voortdurend scherpen en hij zal tot veel grootere prestaties in staat zijn dan thans. f' Alle hersenfuncties aan het werk. Op grond van nauwkeurige metingen en controle op den toestand der hersenen van eenige duizenden proefpersonen is Kajiya- ana tot de overtuiging gekomen, dat bij •een eenvoudige concentratie practisch slechts ,een vijfde deel van onze hersenen, van onzen geest actief werkzaam is. Met het overige viervijfde deel van onzen geest dat dus als het ware werkloos is, nemen wij lawaai, geluiden, bewegingen en in drukken uit onze omgeving in ons op, met •als eenig resultaat, dat de eenvoudige •concentratie wordt verstoord, of althans belemmerd. Kajiyama heeft nu getracht, dit 1 werklooze viervijfde deel van onze hersenen zoodanige bezigheid te verschaffen, dat alle aandacht door twee of drie concentraties tegelijk in beslag wordt genomen en er practisch geen krachten meer over blijven, om zich met de slorende invloeden van buiten bezig te hou den. Wat Kajiyama zelf presteert. Nu zal de doorsneemensch misschien zeggen, dat er geen kunst aan is, derge lijke theorieën op te stellen, maar dat het •er slechts op aan komt, of men ze in practijk weet te brengen. Deze sceptici zouden misschien, als zij Kajiyama aan 't werk zagen, voor zijn leer gewonnen zijn. Want de Japansche psycholoog levert het practische bewijs, dat er in elk geval merk waardige dingen mee te bereiken zijn. Bij een demonstratie, welke onder toezicht van professoren van de uni versiteit van Tokio werd gehouden, vertoonde Kajiyama het kunststukje, om met de eene hand van rechts naar links en met de andere van links naar rechts te schrijven, tege lijk een ingewikkeld gesprek over een nieuw filosofisch vraagstuk te voeren en bovendien nog een derde- machtswortel te trekken. Bij dit alles behoefde Kajiyama zich in het geheel niet buitengewoon in te spannen, hij legde zijn examen als multi-mentalist glimlachend af en zag zelfs nog kans er af en toe een grap tusschendoor te verkoopen, •die waarschijnlijk uit zijn vierde of vijfde concentratie voortsproot. Kleine oefeningen voor iedereen. Doch ook ieder gewoon mensch kan zich Volgens Kajiyama in het multi-mentalisme .oefenen en wel op de volgende wijze: men probeert een brief A te lezen, terwijl man onderdehand den inhoud van een volgenden brief B reeds overdenkt. Een ander zeer interessant experiment en daarbij een bui tengewoon nuttige oefening bestaat hierin, dat men met de eene hand van links naar rechts en met de andere van rechts naar links schrijft. In het begin zal men dit slechts klaarspelen met gelijke woorden. Verder legt Kajiyama er grooten nadruk op, dat de linkerhand ter dege geoefend moet worden, want de linkerhand zoo zegt hij controleert de rechter hersenhelft. Het gebruik van de linkerhand zou hoofd pijn in de rechterhelft van het hoofd kun nen opheffen. Stotteren kan volgens hem dikwijls genezen door langdurig en syste matisch gebruik van de linkerhand, omdat daardoor het rechtsche spraakcentrum wordt geprikkeld en tot werkzaamheid wordt aangezet. Toepassing in de practijk. In zijn eigen huis heeft Kajiyama zijn systeem op zijn huispersoneel beproefd. Twee van hen zijn thans student aan de universiteit, een derde is dirigent van een symphonie-orkest geworden. Kajiyama ijvert er nu voor, dat zijn systeem op de scholen zal worden ingevoerd, opdat de sluimeren de krachten van den geest op groote schaal kunnen worden vrijgemaakt tot heil van de geestelijke ontwikkeling van de menschheid. En dan te bedenken, dat het al zooveel moeite kost, de schooljeugd te leercn, zich op één ding te concentreeren. Vijfjarig knaapje komt in bran dende schuur om. Gistermorgen omstreeks 11 uur is brand uitgebroken in de schuur van de tuinders woning van den heer Timmermans te Venlo. De brandweer was spoedig ter plaatse. Groot was de ontsteltenis, toen, nadat de vlammen gedoofd waren, een onderzoek in de schuur tot de ontdekking leidde, dat het vijfjarig zoontje van derf heer P. in de schuur moest zijn komen spelen, voordat het vuur uitbrak liet geheel verkoolde lijkje werd in de over blijfselen gevonden. L r\ In den zwarten akker Werd een crocus wakker, Heisa! lentelicht! D' anderen ontwaakten, Met z'n allen maakten Ze op 't donkere land een paars gedicht. Langs de vale slooten Wilgenkatjes sproten. Heisa! zoel is 't hier! Grijze parels rijgen Zich aan teere twijgen, Maart is ijdel, heeft zoo'n stil plezier Over de gehuchten Kleuren rose luchten Welkom. Lente-sfeer! Vaag en fijntjes zingen Nu herinneringen: Zonlicht kind-zijn vreugden van weleer. LIE. De zomerdienst. In de K.L.M.-lijn oj> Texel zal, van 15 Mei tot 14 Juni en na 19 September een speciaal weekend-toestel op het middaguur worden ingeschakeld. Dit toestel zal, aldus het Hdbld., de derde verbinding met het eiland tot stand brengen. In de periode van 15 Juni tot en met 18 September, zal deze dienst op alle werkdagen worden uitgevoerd. Met ingang van 19 Juni zullen de ochtend en avonddiensten ook des Zondags plaats hebben. Minister doet beroep op de werk gevers. De langere diensttijd dreigt vele dienst plichtigen met ontslag uit hun betrekking. De minister van defensie heeft een beroep gedaan op de goede gezindheid en vooral op den nationalen zin van de werkgevers om, voor zoover het in hun vermogen ligt, in hun bedrijf de maatregelen te willen tref fen, die er toe kunnen leiden, dat de dienst plichtige landgenooten, als zij eenige maan den later uit den dienst komen zoo weinig mogelijk nadeelen ondervinden van de ver plichtingen, welke zij in het algemeen be lang hebben te volbrengen. Zaterdagmiddag heeft de heer W. van Hekering aan den Wcstdijk te Alkmaar, onder deze gemeente, het eerste kievitsei van dit jaar gevon den. De heer J. Kingma te Giekerk vond gis terochtend een kievitsei in de provincie Friesland en heeft dit aangeboden aan den commissaris der Koningin in die provincie, mr. P. A. V. baron van Harinxma Thoe Slooten. Twee kievitseieren in een nest De beer H. Schrale te IJsbrechtum ontdek te in een weiland tusschen IJsbrechten en Nijland twee kievitseieren in één nest. Dit is een zeer groote bijzonderheid. Eén van deze eieren zal aan Prins Bernhard worden aangeboden. Vijf personen gearresteerd. Er is in Toulouse een belangrijke spion- nagecentrale ontdekt, welke over het ge- heele land vertakkingen had. Te Parijs en Bayonne zijn vijf personen geari'esteerd. Bij een der verdachten zijn 145 documenten gevonden, beti-ekking heb bende op plannen voor de versterking van de zuidoostgrens en de plaatsing van lucht- afweerbatterijen en radiozenders, gegevens over de bewapening en sterkten der grens- garnizoenen en een mobilisatieplan. door Andrè de Bock. Er blies een koude wind om het vlakke land van Klompwijk. De menschen hadden er niet meer op gerekend, hadden de ka chels weggezet en de tochtdekens opgevou wen met kamferballen ertusschen. De zon had geschenen en de boomen waren groen uitgcloopen. Het was lente en dus een stille tijd voor de openbare macht, die in Klomp- wijk werd vertegenwoordigd door twee veldwachters en een majoor. Een stille tijd, dacht majoor Bonema, dus kan Schat wel met vacantie. Een veldwachter Schat ver trok met een koffer en zijn vrouw. Voor twee weken. Toen kwam de wind, en daar de vrouw van veldwachter Willemsen haar huis van alle verwarmingen ontdaan had, rilde de goed man 's avonds bij de kachel, vatte kou en kroop in bed. En Bonema rukte zich de haren uit het hoofd en zat zonder toezicht op de openbare orde en de aanver wante zaken. Wat stond hem te doen? Hij helde om versterking en begroette den vol genden dag twen rijkspolitiemannen. Ze heeften Jansen en de Graeff. waren vol goeden moed en jeugdig enthousiasme. Klompwijk vonden ze een gat en het volk deugde niet. En ze namen zich voor, om de zaak wel eens op pooten te zetten. Waarbij Bonema zijn hart vasthield. Het begon dien zelfden avond al. Klomp wijk was een groote plaats en bezat twee gelegenheden, die men in fatsoenlijke stre ken café's noemt. Kroegen, vonden de man nen het. En ze ergerden zich dien eersten avond al over de oorverdoovende herrie, die er door de vensters en deuren naar buiten drong. Toen een dier deuren plotse ling openging en een donkere schaduw met een boog de straat op ging, grepen zij in. De schaduw lag een oogenblik later be duusd op de hobbelige keien van Klomp- wijks hoofdstraat, krabbelde op en waggel dein de armen van Jansen en de Graeff En van daar daar het bureau was niet ver. Ze keken elkander aan, Jansen en de Graeff, met onmiskenbare tevredenheid. Ziezoo, dat was een daad. Bonema kon zeggen wat hij wilde, maar zóó moest je die hier aanpakken! En de schaduw, die Fonk heette, sliep snurkend in zijn cel en door Klompwijk ging het gerucht Als Bonema nu maar niet den volgenden morgen naar Leeuwarden was gegaan, als hijMaar hij ging! En Jansen en de Graeff keken elkaar stomverbaasd aan. De telefoon stond niet stil, telkens waren het vrouwestemmen. En alles vroeg naar Fonk. Het was de vrouw van den dokter, van den notaris, van den slager, kortom, er was geen vrouw in Klompwijk, die niet naar Fonk vroeg. Zij waren mannen van plicht, deze Jan sen en de Graeff. Zij kenden de woelingen van kleine plaatsen, zij wisten het hunne van de schandalen die zich in de eenzaam heid afspelen. En bij het tweede tele foontje keken zij elkaar vceJbeteckend aan. „Zie je wel, dat gaat altijd zoo," gromde Jansen. „Ze hebben hier niets anders te doen," meende de Graeff. Toen er vijf maal gebeld was, vijf maal een verontwaardigde vrouwestem geklon ken had, werden ze het beu. Geen dier vrouwen nam den tijd zich behoorlijk uit te drukken. Hallo, met het politiebureau? Ja, wat of dat te beteekenen had, dat Fonk in arrest zat? Zoo iets was nog nooit gebeurd. Het was belachelijk, en ze zou er haar man, den notaris, dokter of slager, of wie ook, over spreken. En nadat de Graeff er vier maal over gelachen had, en Jansen van intimidatie gesproken had, werden ze onrustig. Er moet iets mee zijn, concludeerde de een. Onzin, natuurlijk die onbeschaamde notabelen! Ik ken ze! vond de ander. En ten zesden male rinkelde de telefoon. „Ja, met Bonema. Man, ik sta hier in Leeuwarden, de notaris heeft me net op gebeld. Kerels, jullie bent gek, volkomen gek! Weet je wie je hebt opgepakt? De vuilnisman!" Korte vergadering, zonder discus sies, waarin de Polder nochtans goede zaken doet. Praatjes btj plaatjes. Het wegennet wordt weder verbeterd. De Hoofdingelanden van den Polder Anna Paulowna vergaderden Zaterdagmorgen in het Polderhuis. Voorzitter was de heer C. Wij- denes Spaans Jr., Dijkgraaf, Secretaris de heer Keijzer. Van den heer P. J. Zoete was bericht van verhindering ingekomen. Onder instemming van de vergadering wenschte Voorzitter dezen heer in zijn openingswoord een spoedig herstel toe. De notulen der vo rige vergadering worden onveranderd vastge steld. Goede opbrengst van de sneeuw klokjes. Voorzitter deelt mede, dat het met de teelt van de sneeuwklokjes goed is gegaan. Er is voor f 725.verkocht. Gedeputeerde Staten hebben eenige besluiten van vorige Vergade ringen tot uitgifte van gronden in erfpacht goedgekeurd, evenals een kasgeldleening. In middels is reeds geld opgenomen, deels op vaste, deels op varieerde condities. Goedge keurd is ook de aankoop van het terrein van het spoorwegemplacement te Van Ewijck sluis, welke trar actie ook reeds is geschied. Kas en boeken van den Penningmeester zijn accoord bevonden. Een nieuwe brandkast. Het bestuursvoorstel om van de Boeren leenbank een overcomplete brandkast ten be hoeve van den penningmeester voor f200.— over te nemen, wordt zonder discussie aange nomen. De thans bij den penningmeesler in gebruik zijnde kast kan voor f25 verkocht worden, zoodat totaal met den aankoop f 175 gemoeid is. „Een praatje bij een plaatje". Het Bestuur stelt voor enkele perceelsge deelten aan het Rijk te verkoonen in verband met den aanleg van den rijksweg Ttolpe Veerburg. Het aanbod, van het Rijk f 1800. per H.A. te betalen, plus f 100.voor scha- desnijding, wordt billijk geacht. Totaal zal de opbrengst f 3200.zijn. Aan de hand van si- tuatieteekeningen zet Voorzitter een en ander in finesses uiteen, „een praatje bij een plaat je", zooals hij opmerkt. Den tegenwoordigen huurder van de perceelen Ceerlings, zal schadeloos worden gesteld. Plan bestaat om den aarden baan nog dit jaar te maken en den weg zoo spoedig mogelijk. Zonder dis cussie gaat de vergadering met het bestuurs voorstel accoord. De Polder doet nog meer goede zaken! Een bestuursvoorstel een strook grond in de Benedenbuurt aan het Rijk te verkoopen voor het plaatsen van een gebouwtje voor de automatiseering van de telefoon, wordt z.h.s. aangenomen. Het Rijk wil koopen 9 meter aan den weg in de volle diepte, totaal 225 M2. a f 337..50 totaal. De vergadering is van oordeel, dat de Pol der vandaag goede zaken doet! '-•laar goedkooper geld. Voorzitter deelt mede, dat :enige leeningen geconverteerd k .nr.en worden. In het najaar en volgend jaar zal het Bestuur voorstellen nog andere leeningen om te zetten, waarvan bij opzegging thans de boeten nog te hoog zouden zijn. Het Bestuur stelt voo*- thans reeds een leening groot f 10000.loopende bij de, Nutsspaarbank te Alkmaar, rentende 3,7 om le zetten in een leening bij. een andere icsetlling tegen 3 Eerst is (ie Spaarbank gevraagd, maar dit 1 haam kon de rente niet verlagen. De nieuwe geldgeef- ster vraagt geen provisie, en de kleine boete, die betaald moet worden aan de Nutsspaar bank, weegt niet op tegen het voordeel. Ver der kan een thans opzegbare leening van f81.000.tegen 4V2 omgezet worden in een leening. Met een derde leening van f 68000.— tegen 3% is het Bestuur nog bezig. Deze leening heeft echter een boete plicht van 1 zoodat de nieuwe rente be duidend lager moet zijn, om voordeel af te werpen. Het bestuur krijgt machtiging de gevraagde conversiemaatregelen te nemen De Z.A.P. krijgt grond in pacht. erf- Zonder discussie wordt aangenomen het voorstel op verzoek van de gemeente Anna Paulowna weer in eigendom terug te ne men een tefx-eintje van 40 M2. te van Ewijck- sluis, aan de gemeente in erfpacht gegeven. Dit betreft een terreintje waarop een brand spuithuisje staat, dat wordt afgebroken,, Ook een verzoek van de zaaizaadvereeni- ging Anna Paulowna om een gedeelte van het terrein van het voormalig tramempla cement te van Ewijcksluis in erfpacht te mogen ontvangen, wordt ingewilligd. De Z.A.P. zal met ingang van 1 Mei over 500 M2. kunnen beschikken, voor den tijd van 30 jaren, tegen TA cent per M2. en per jaar. De Z.A.P. had het verzoek gedaan, omdat zij de gebouwen kan gebruiken, Daarom krijgt zij ook ontheffing van de verplichting tot sloopen. De Schorweg wordt verbeterd. Vervolgens laat voorzitter weer een situa- tieteekening circuleeren, betrekking hebben de op een strook grond, in eigendom bij den heer Th. P. Hoogeveen aan den Meer weg. Het betreft het gedeelte van den Schorweg tot aan de Katholieke Kerk te Breezand, dat noodig verbeterd moet wor den, waarom het Bestuur met den heer Hoogeveen heeft onderhandeld tot aankoop van bovengenoemde strook. Indertijd is van den vorigen eigenaar een stuk grond ge kocht, dat te smal blijkt te zijn. Nu kan overgenomen worden 550 M2. tegen fl per M2., onder eenige, door den voorzitter na der genoemde verplichtingen. De heer Komen heeft eenige bedenkingen maar verklaart zich na een technische uit eenzetting door den voorzitter accoord, waar op het bestuursvoorstel z.h.s. wordt aange nomen. Men zal trachten het ornament van het P.E.N. ter plaatse te verschuiven. Geen kadegelden meer. Een bestuursvoorstel, om op verzoek van den minister de heffing van kadegelden te van Ewijcksluis in trekken, wordt zonder discussie aangenomen. F 41000 voor wegverbetering. Een gedeelte van 1 kilometer van den Kruisweg verkeert in slechten staat. Wel vallen de kosten tegen, aldus voorziter, maar het bestuur meent, waar alle wegen in den polder goed gijn, ook dezen weg maar ineens goed te maken, anders blijft het rom melig. roeger is de weg reeds stofvrij ge maakt, maar nieuwe behandeling is noodig Het bestuursvoorstel f4000 uit te trekken, voor verbetering gaat zonder discussie on der den hamer door. Do waterleiding is niet scheutigl Tijdens de rondvraag zegt de heer Stip- riaan, graag te willen weten, wat er aan den Stoomweg gaat gebeuren. Voorzitter deelt mede, dat de polder, over eenkomstig de begrooting dezen weg zal verbeteren. De heer Stipriaan dacht, dat de waterlei ding daarvoor zou zorgen. Voorzitter: „Dat kan ik niet klaar krij gen" (Gelach). Ook zou de heer Stipriaan graag zien dat de waterleiding de trappen aan den Balgdijk zal afbreken. Voorzitter zal hier met den ingenieur over spreken. Hierna sluiting. ANNA PAULOWNA De Z.A-P. sticht een drooginstal latie. De vereeniging van zaaizaad- en pootgoed- telers, de Z.A.P. heeft het voormalig stati onsgebouw te Van Ewijcksluis gekocht en is voornemens hierin een installatie te plaat sen om partijen graan van haar leden, zoo wel als van andere telers te drogen. Zeker voorziet de Z.A.P. hiermee in een behoefte en we wenschen de vereeniging dus veel succes met deze nieuw op zich geno men taak. Hooger beroep vischkwostie. Ook de club „Vischlust" heeft zich, inzake de verboden vischwaterkwestie, uitgespro ken voor het in hooger beroep gaan. We zijn dus nog niet aan het eind en krij gen nog een derde bedrijf van het „vischdra- ma." WlFPrNGEN Verkooping. Zaterdagavond had in hotel Centraal te Hippolytushoef pen openbare verkooping plaats van diverse landerijen, eigendom van den heer Joh. Rotgans Sz. te Smerp al hier. De uitslag was als volgt: Perceel 1: aan den Gemeenelandsweg 27.60 Are, hoogste bod B. H. Kraan f 480, kooper S. Rotgans Jz. f 496; perceel 2: aan den Hofweg 38.60 Are, hoog ste bod W. de Vries f 760, kooper J. Lont E.Jz. f 768; perceel 3: aan de Brook 18.10 Are, kooper S. Rotgans f 160, perceel 4: Beoosten Strandweg Noord Stroe 53.30 Are, hoogste bod Jb. Kool f 800, kooper Herv. Diaconie Oosterland en den- Oever f 850; perceel 5: aan scheidingstoeht 44.30 Are. Hoogste bod Jb. Kuit Dz. f 70; kooper M- Mulder Sz. f 100; perceel 6: Bierdijk 40.70 Are, hoogste bod B. H. Kraan f 400, kooper S. Kuut Cz. f 430j perceel 7: Dorperkoog aan Walsloot 41.85 Are, hoogste bod D. v. Duin f 410, koopster Mej. Gr. Bakker Sd., f 435; Pereel 8: Dorperkoog beoosten Grootslik kertocht 45.80 Are, hoogste bod D. v. Duin f 330, koopers geb. P. en J. Dekker Az. f 380. perceel 9: Noordelijkste van de Stroeër- venneweg 55.80 Are, hoogste bod Jn. Lont Cz. f 420, kooper Armvoogden f 434; perceel 10: Middelste van den Stroeërven- neweg 77.40 Are, hoogste bod J. Lont Cz. f 280, kooper C. Ruijter Pz. f 320; perceel 11: bij betonweg 99.40 Are, hoogste bod M, Bakker Sz., f 930, kooper C. Ruijter Pz. f 931, perceel 12: hij betonweg Stroecrdijk 73.35 Are, kooper M. Bakker Sz. f 620; perceel 13: beoosten het oude huis 71 Are, hoogste bod W. de Vries f 1010, kooper Dia conie Oosterland en den Oever f 1040; perceel 14: Hoekkrochtje bij huis aan Klei- telweg 10.10 Are, kooper A. Kuiper. BURGERLIJKE STAND (12 t.m. 18 Maart 1938.) Geboren: Ankje, dochter van C. Schrier en A. Fokkers; Febe, zoon van F. A.de Greef en M. J. Heikens; Pieter Rieuwert, zoon van J. Halfweeg en T. Huisman; Jo- hannes .Tosephus, zoon van F. v. Dongen en E. J. van Kampen, Ondertrouwd: L. Platschotre en A. Pruirn- boom. Gehuwd: Geene. Overleden: Pieter de Wit, 73 jaar, echt- genoote van E. Wigbout; P. Visser, 70 jaar m. echtgenoot van M. Bakker. ALKMAAR, 19 Maart. N.V. Eierveilipg voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 240.000 kipe:eren: 56 —58 Kg. 2.50—2.60, 58-60 Kg. 2 55—2 65, 60—62 Kg. 2.60—2.70. 62—64 Kg. 2.70-2.90. 6466 Kg. 2.753.35 per 100 stuks. ALKMAAR. 19 Maart. Op de heden gehouden botermarkt was de prijs voor groothandel 721/?70 cent en kleinhandel 77V>72V2 cent per V2 Kg. Handel stug. Kipeieren (groothandel) 2.60 —2.80 en eendeieren f 2.25. Handel stug. ALKMAAR. 19 Maart. Op de heden gehouden veemarkt wa ren aanvoer en prijzen als volgt: 316 over- houders f 1824.50, en 2 nuchtere kalve ren (slacht) waarvan de prijzen niet ge noteerd. WARMENHIRZEN. 19 Maart. Roode kool f 2.80—5 80. gele kool f 1.50— 3.10, Deensche witte kool 1.80—3.10, peen 2-40—2.70, idem kleine 0.90—1.40. Aanvoer: 73.000 Kg. roodp kooi. 36.800 Kg. gele kool, 23.300 Kg. Deensche witte kool, 1975 Kg. peen. RROF.K OP T.ANOF.NDTJK. 21 Maart. Aanvoer: 1500 Kg. neen 1.10—1.20 kleine peen 0.90. 3000 Kg. roode kool 3.50—4 60, 1000 Kg. Savove kool 2.10—2.20, 6000 Kg. gele kool. NOODSC.TT (PWOUDE. 21 Maart. Aanvoer: 2075 Kg. roode kóól f 4.50. ALK,r\R. 21 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 52 vette koeien 165—300. 303 nuchtere kal veren per stuk 6—12, 14 vette schapen 23 —30, 180 vette varkens 58—61 ct. p. Kg.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3