/Lqgnda De Koolhoven E7 stijgt ten hemel Tempo, tempo, op de Kooy Arrondissement Rechtbank Alkmaar Woensdag 23 Maart 1938 Tweede Blad De beteekenis van „Harssens" „Velveeta" het nieuwe Zuivelproduct Bonte avond H.o.r.a. Hebt U hem ook al geprobeerd? HEEM AF Texelsch nieuws EEN NIEUW RECEPT Burgerlijke Stand van Den Helder Een journalist zoekt vlieg-sensatie Reeds vele malen hadden wij gevlogen. Gevlogen in snelle machines, van pro vincie tot provincie. In machines waarin een keurig geüniformeerde K.L.M.-piloot ons in luttele minuten bracht van Texel naar Schiphol van Rotterdam naar Knocke. En steeds meer kwamen wij tot het besef, dat dit vliegen eigenlijk al geen sensatie meer biedt. Niets meer dan een comfortabel verglijden in de lucht met een „hemel-taxi", een gevaarloos vervoer middel, niets enerveerender dan een diesel- trein of een race-auto. Zoo denken er velen over. Deze gene ratie spreekt over vliegen als over hockey spelen of een afstandmarsch. De sensatie stierf met de geperfectionneerde „service" van onze nationale luchtvaartonderneming. Ook wij dachten er zoo over. Totdat we vorige week in een Koolhoven van de Kooy boven een deel van dit land gejaagd hebben. Toen hebben we ervaren dat de sensatie nog wel degelijk in de vliegerij bestaat. Een sensatie, die weer alle herinneringen oproept aan den dag van gisteren, toen vliegen en avontuur nog synoniemen waren. Voor ons ligt de Kooy. De grasmat dof glanzend in een sprankelend Maartsch zon licht. De stijve Westerbries veegt er over en doet de groene en lichtgele halmen zachtjes zingen. In de lucht zingt het ook. Het lied van tien vliegtuigmotoren, van machines, die dalende en stijgende boven de hangars glijden. Koolhovens en Fokkers. Ze komen in snelle glijvlucht naar beneden, scheren, zoo op het oog rakelings, over de sombere hangars, om zacht-veerend neer te komen op het groen en geel van het veld. Andere stijgen. Rennen over het terrein als op hol geslagen veulens, om dan met een sprong zich als het ware in het wijde blauw van den hemel te trekken. De motoren ronken en vleugels sidderen in het helle licht. Zoo is het op de Kooij. lederen dag: opstijgendalen.., dalen... opstijgen. Activiteit en Tempo. Het is druk op de Kooy Wanneer men er ook komt, steeds is het geheele apparaat in beweging. Hollen in de schemer-duistere hangars, motoren waarvan de capaciteiten beproefd worden, jonge kerels die aan vleugels staan te werken en lijnen spannen. Op het veld staan de anderen. Daar worden de kuiven van jonge marinekerels door de loeiende schroefwind door elkaar gejaagd, daar staan de machines die trillen en sidderen als onder den ban van een vreemde kracht, daar kruipen in leer gekleede menschen in kleine toestellen om het wit en blauw van den hemel te gaan bestormen. Activiteit... tempo... ddt is de Kooy. De geest op de Kooy en zijn symbool. De hangars staan vol. Momenteel be vinden zich hier een 15-tal Koolhovens (overgangsvliegtuigen), een 12-tal les kisten" (Fokkers S 3) en een evengroot aantal Fokkers C. 5; zooals men ziet, een imposante luchtvloot. Met al dat materieel wordt geoefend. Ge oefend door jonge kerels die straks wellicht voor de taak gesteld zullen worden te demon- steeren, dat de naam „Marine Luchtvaart dienst" geen frase is, doch een onderdeel der nationale defensie waarmede ernstig rekening gehouden dient te worden. Er wordt hard gewerkt... heel hard, maar men is van goede wille en het gaat deze menschen met plezier af. Vliegen is nog altijd, ook het Marine-vliegen, een sport en zoo doende speurt men daar op de Kooy dien merkwaardig frisschen geest van kameraad schap en hulpvaardigheid. Een geest, die ge symboliseerd wordt door den bijzonder sym pathieken commandant van het kamp, den man, die mee-leeft en meewerkt met zijn menschen, kolonel K. van Aller. Met leeren jas, valhelm en bril. Daartoe in staat gesteld door de marine autoriteiten, was het ons mogelijk een vlieg tocht mede te maken met een der Koolhovens overgangsvliegtuigen van het type FR 52, de E 7 en zooals reeds gezegd, het is een sensatie geworden. Reeds de voorbereidingen. Het opgeven van naam en beroep, dat je hallucinaties voor den geest brengt van verpletterde soortgenooten. De meewarig glimlachende vliegtuigmakers, die er niets van begrijpen wat de „burger" bij dat Koolhoventje te doen heeft. We trekken onze jas uit en een leeren jas aan. Het ding is zwaar en stijf en we voelen ons als in gips gegoten. Dat is trouwens nog niet het ergste. Een onderofficier drukt ons met meer of minder teerderheid een valhelm op het journalistieke hoofd, dewelke niet alleen loodzwaar en dik is. maar het den adspirant- marine-vlieger-journalist vrijwel onmogelijk maakt dit lichaamsdeel met de noodige soepel heid te doen draaien. Als Lindberg. Overigens completeert een imposante bril het uniform, en tersluiks in een spiegel Kolonel K. v. Aller, Commandant van „De Kooy". kijkende, vinden we ons machtig veel op lucht vaart-prominenten als Kingsfort Smith, Jim Mollison en Lindberg gelijken. Alleen het peper-en-zout van de burgerpantalon, onder de vliegjas uitwapperend, vormt een schrille dissonant in dit overigens zoo harmonieuze luchtvaarthabijt Onze vlieger loopt naast ons .Het is de officier-vlieger L. A. H. Rombeek, die jaren gevlogen heeft in Indië en thans den sensatie-zoekenden schrijver als bestuurder is toegewezen. Wat het wonder, dat wij hem zoo van terzijde opnamen. En schrokken bij het zien van een stukje pleister op deszelfs aangelaat. Wat dat wellicht nog het restant van een kortelings gedanen val...?? Wie weet Aldus gejast, gevalhelmd en gebrild stonden wij voor de kist. Een mooi toestel, vrijwel nieuw, maar in onze aan K.L.M.-proporties verwende, oogen onzegbaar klein. De E 7 rent de lucht in! De officier-met-het-pleistertje wipte in de voorste cabine als stapte hij over een drempel, doch wij bestegen de achterplaats met behulp van 3 leerlingen, die ons het bekende „zetje- onderaan" moesten geven en huppelden onge veer hals over kop in het roefje, zooals een adspirant paardrijder op den rug van een stijgerende volbloed... Er waren behulpzame handen die riemen over onze buik gordden, er was iemand die zei, dat we nergens aan mochten komenalleen maar kijken!) en een derde kwam met een boekje-en-potlood om nog eens onzen naam te noteeren (voor de nabe staanden... Als laatste kwam commandant van Aller aanhollen, inspecteerde het zoo stijf als een plank zijnde hoopje journalist en wuifde min zaam ten afscheid. Dan vangt het in de ziel van de Kool hoven* aan te trillen en te ronken. Onze voorzit draait aan handles en knoppen. De grond gaat verschuiven en een paar jonge kerels springen voor den schroef weg. De lucht trommelt op de enorme uilen- bril, de „kist" hobbelt alsof ze in duizend greppels zit en ineens zakt de wereld weg. We gaan de lucht in. Een officier, een burger en een Koolhoven. In de Heldersche Courant van 17 dezer komt een korte beschouwing voor over een gedeelte der Heldersche Zeewering, met name de „Hars en s". In de eerste plaats meende men, dat deze naam afkomstig zou zijn van „Hom", in de tweede plaats geloofde men, dat de juist heid van een en ander, wegens gebrek aan gegevens, wel nimmer zou kunnen worden bepaald. Mag ik hieromtrent een paar opmerkingen maken Omtrent de benaming toch tast men mis, terwijl „gebrek aan gegevens" sedert kor ten t(jd is opgeheven, zooals U hieronder zal blijken. Inderdaad ontbraken alle gegevens omtrent den vroegeren toestand van ons gewest. In het geheele archiefwezen van ons land was er geen spoor van te ontdekken. In de vele werken, welke in den laatsten tijd zijn verschenen in verband met de geschie denis, de afsluiting en gedeeltelijke droogleg ging van de Zuiderzee, heeft geen der ge schiedschrijvers kunnen vaststellen, b.v. het juiste tijdstip van de „groote doorbraak", waarbij de Zuiderzee in haar eersten vorm ontstond. Ik haal dit aan, omdat die doorbraak nauw verband houdt met het Marsdiep, en de vor- Geïntroduceerd b(j de Ned. eVr. van Huisvrouwen. Gistermiddag heeft in het Kegelhuis een bijeenkomst plaatsgevonden van de plaatse lijke afdeeling der Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen, waarop men door den hoofdvertegenwoordiger der Kraft-kaas- fabrieken, den heer- de Meester, een uiteen zetting heeft gekregen van het nieuwe zuivel product, dat zich sedert enkele maanden ook in ons land komt aandienen onder den naam van „Velveeta". Nadat door de waarn. presidente, mevr. Postuma, een woord van welkom is gesproken, wordt door den heer de Meester aangevangen met zijn betoog over „Velveeta". Na een korte inleiding over de plaats, die de melk in ons land inneemt, volgens terzake deskundigen, een veel te bescheiden plaats, vertelt de heer de Meester, dat het de bekende Kraft Kaasfabrieken in Amerika zijn, die een produet samengesteld hebben dat voor 100 procent waarde als zuivelmiddel bezit. Dit product heet „Velveeta", en wordt sedert October van het vorige jaar ook in Nederland bereid. Het bevat de volledige voedings waarde der 3 zuivelproducten: melk, kaas en boter en is samengesteld uit een combinatie van rijpe kaas (van ca. 52 procent) van Lactose (melksuiker, noodzakelijk voor de ontwikkeling van het zenuwstelsel), calcium (het zoo noodige kalkbestanddeel) en fosfor (voor de hersenontwikkeling). Dat „Velveeta kwaliteiten bezit wordt duidelijk bewezen door het feit, dat het in de Amerikaansche zieken huizen gebruikt wordt en ook reeds in enkele Nederlandsche. „Velveeta" doet denken aan smeerkaas doch is dit n i e t. Het is te verge lijken met smeerkaas, doch dan gevormd door natuurboter. Een product dat ongetwijfeld ook hier zijn weg wel vinden zal. Na nog eenige bijzonderheden gememoreerd te hebben over de verpakking, smaak en duurzaamheid wor den de aanwezige dames getracteerd op cream-crackers en Hoüst-toast, voorzien van „Velveeta". Na de pauze trad de bekende declamator, Jan Apon, uit Rotterdam, op, die een 3-tal korte schetsen voordroeg en dat op alleszins succesvolle wijze. Met name het fijn-geteekende schetsje van Henriëtte van Eyck, „Ruitjespak" werd door den heer Apon op bijzonder knappe wijze voorgedragen en ontketende dan ook een hartelijk applaus. Een geslaagde middag van de plaatselijke afdeeling. Zaterdag a.s. organiseert het Onder steuningsfonds voor Rijks-, Provinciaal- en Gemeentepersoneel, meer bekend onder den naam van „H.O.R.A." een Bonten Avond in „Casino". Van het afwisselende programma noemen wij o.m. zang door den heer J. Willems, op voering van een blijspel door de Mulo tooneel- vereeniging en den bekenden imitator Mr. Kok in zijn schets „Op de boerderij." Verder een groote muzikale show door de amateursband „The Masterkeys" o.l.v. Louis van Loo Jr. m.m.v. „The Cracker Jokes", de bekende rhythm-singers; Giel BJom, stepdanser e.a. Tot besluit van den avond bal met attrac ties, o.m. 2 orkesten „Casino-band" en „The Masterkeys". Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in het Advertentieblad van heden. DIEFSTAL VAN SCHILDERS GEREEDSCHAP. Gisteren werd een jeugdig persoon aange houden, verdacht van 't plegen van diefstal van schildersgereedschap. Na verhoor is de jongeman naar huis ge stuurd. U moet beslist ken nismaken met den eenigen „tapijtreini ger", den -Nftr- STOFZUIGER f 90.— ■HHBI Verkrijgbaar bij: HEUSEVELDT N.V., Langestr. 24, 76, Achterstr. Houttil, Alkmaar, Telefoon 41 70. POLITIERECHTER. (Zittinq van 21 Maart.) BELEEDIGING. Verd. H. K. wordt tenlaste gelegd, dat hij op 7 Januari een zekeren IJ. Pronk belee- digd heeft. Get. IJ. Pronk, gemeente-arbeider te Den Helder vertelt, dat hij verd. niets heeft ge daan, doch dat deze verd., toen op onhebbe lijke wijze begon te schelden. Verd. zegt, dat get. eerst tegen hem ge zegd heeft „barst jij". Politierechter Maar vóór dien heeft u al minder welgevoegelijke taal uitgelaten. Mr. Mulder uit den Helder, de verdediger van verd, meent, dat get. Pronk de oorzaak is geweest van het incident. De volgende getuige, J. P. S., zonder be roep, wonende te Den Helder, heeft op 7 Jan. verd. en get. Pronk in hevig dispuut gehoord en heeft bij die gelegenheid ook de beleedi- gendc woorden gehoord? Politierechter: Op welken afstand stond u toen? Get.: Op tien a twaalf meter. De verdediger vraagt, waarom zijn cliënt dit zeide, had niet eerst Pronk iets gezegd? Get.: Niets gezegd. Als get. a décharge wordt gehoord J. de G., uit Den Helder, hij ging met verd., die zijn zwager is, naar diens huis en zegt, dat in zijn bijzijn verd. get. Pronk niet heeft be- leedigd. Politierechter: Maar voordien kan verd. het toch hebben gezegd.. Get. a décharge: Dat is natuurlijk moge lijk. De Officier van Justitie acht het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen. De verd. staat bij de politie als zeer lastig per soon bekend en zooiets zegt de politierechter niet heel gauw. Mr. v. d. Feen de Lille eischt f20.boete, subs. 20 dagen. De verdediger, Mr. Mulder meent, dat de woorden niet beleedigend zijn welke verd. geuit heeft. Bovendien kan pleiter niet als vaststaand aannemen, dat de woorden zijn geuit door zijn cliënt. Spr. meent, dat men hier te doen heeft met een misverstand en daarom gelooft de verdediger niet, dat hier een strafbaar feit is gepleegd. Spr. conclu deert tot ontslag van rechtsvervolging of vrij spraak of tot het opleggen van een zeer lichte boete. De politierechter acht het ten laste geleg de wettig en overtuigend bewezen en zeker niet-ontzenuwd door de verklaring van den get. a décharge. Verd. moet leeren zich be- heerschen, maar spr. acht de zaak van wei nig importantie. Mr. Ledeboer veroordeelt verd. tot f5. boete, subs. 1 dag. EEN VUISTSLAG. Wieringen. Verd. H. K. te Wieringen wordt er van beschuldigd, dat hij op 21 Febr. get. A. Bonselaar, met den vuist een slag in het gezicht heeft gegeven. Verd. laat verstek gaan. A. Bonselaar als getuige gehoord, ver telt, dat hij in een café te Wieringen met een Wieringsch meisje was. Spr. den/kt dat verd. niet kon uitstaan, dat hij met dit meisje uitging. De volgende getuige, W. Snijders te Den Helder, was in gezelschap va.n get. Bonse laar en bevestigt het ten laste gelegde. De Officier van Justitie requireert f 10. subs. 10 dagen, de politierechter veroordeelt verd. wegens mishandeling tot f 15. boete subs. 10 dagen. DE GEVOLGEN VAN MOND- KLAUWZEER. EN Gevreesd wordt, dat het mond- en klauw zeer, dat in den afgeloopen winter op zoovele boerderijen, ook onder de schapen, heeft ge- heerscht, een zeer ongunstigen invloed zal hebben op het werpen van lammeren; hier en daar worden reeds doode lammeren geboren. ming van het Marsdiep een groote verande ring in de samenstelling van de Heldersche Zeewering ten gevolge heeft gehad. Ook wij zouden hiervan niets hebben kunnen navertellen, indien de aan archeologische din gen zoo rijke bodem van het oude Wiron ons niet was te hulp gekomen. En het was voor ons dan ook een openbaring toen wij bij het bodemonderzoek, dat altijd weer nieuwe verrassingen biedt, in steen ge graveerde kaarten en aanteekeningen ontdek ten, zeer zeker afkomstig uit de voormalige „Koningsburcht op Wiron" en waarop men den geheelen toestand van dit gewest (van vóór den grooten doorbraak) kan aflezen. De ontcijfering van dit in het Wieringer museum ondergebracht zeer belangrijke werk, (dat met taaie swamlagen is overdekt), zal nog geruimen tijd in beslag nemen. Echter kunnen wij betreffende het gebied van Huis duinen wel ree Is een en ander mededeelen. Bedoelde groote doorbraak had plaats in 1017, althans wat betreft het Marsdiep. Toen reeds bestonden de „Harsensen". (De vroegere naam was, zooals men ziet, in het meervoud gesteld). Men moet deze Harsensen uit dien tjjd ech ter niet beschouwen als een gewone zeewering, doch als een begroeide zand- of heide-vlakte van grooten omvang. Veel grooter nog b.v. dan de uit eenzelfde formatie bestaande Vliehors op Vlieland en de Boschplaat van Oost-Ter schelling. Nog een gedeelte van deze Harsen sen is gelegen tegen en onder den later aan- gelegden stuifdyk aan de Zuidkust van Texel. De Harsensen gingen ten Noorden van Huis duinen langzaam van een duingebied in een zandvlakte over, Noord-Oostwaarts tot het Bosch beoosten Texel. (Zuidelijk van de tegen woordige Boschplaat beoosten Texelstroom). Aan de Westzijde (tusschen den (tegenwoor- digen) Helder en het eiland Texel) liepen de Harsensen langzaam zeewaarts af, terwijl zich in deze helling onderscheidene meertjes bevonden, de „M aresenessen"*) ge- heeten. Over een hoog opgestoven rand langs den buitenkant van het Harsensengebied bereikte men Texla. Zuidelijk van de Harsensen reikten de „Huisduinener Grebben", een binnen- kuststrook dus, tot de monding van het tegen woordige Amsteldiep. Hierachter lag een zeer uitgestrekt moeras sengebied. Over de inlaagdijken (binnendijken), die laagsgewijze in verband met vroegere aan slibbing waren aangebracht geworden, lag de verkeersweg naar Wiron. De in den aanhef bedoelde beschouwing is hiermede naar ik meen voldoende toegelicht en onze kennis van een en ander uit dien tijd gaat voorloopig ook niet verder. Ik geloof echter wel, dat velerlei beschou wingen, ni' aanstonds nadere gegevens ter beschikking zullen komen te staan, herziening zullen vereischen. O. J. BOSKER, Wieringen. tegen hoest, verkoudheid en influenza. U kunt het zelf klaar maken. Influenza, verkoudheid en catarrh zijn moei lijk te bestrijden, omdat het slijm de fijne luchtkanaaltjes verstopt en daardoor verhindert, dat de geneesmiddelen de infecteerende ziekte kiemen bereiken. Maar hier volgt een middel, dat snel verlichting zal brengen. Vraagt uw apotheker of drogist 30 gram Vervus (dubbel geconcentreerd) en vermengt het met een kwart liter heet water en een eetlepel suiker, stroop of honing. Roert het goed door, tot het geheel is opgelost Neemt vier maai daags een eetlepel. Dit brengt snel verlichting van die hinderlijke hoest; de verstopte neusgaten worden geopend, de ademhaling wordt gemakkelijker en het slijm wordt uit de keel verwijderd. Dit recept is heel gemakkelijk te bereiden, kost heel weinig en is smakelijk om in te nemen. Iedereen, die last heeft van catarrh of verkoudheid in welken vorm ook, moet dit middel eens probeeren. Er is geen beterl Knipt deze paragraaf uit om u eraan te her inneren 30 gram Vervus bij uw apotheker of drogist te koopen. 1) Maresenessen Meeren en Nessen. BIARINE OP OEFENTOCHT NAAR BANKA. Van 2 tot 4 April zullen de „De Ruyter", de „Van Gent", alsmede eenige onderzeëers en vliegtuigen een oefentocht maken naar Muntok. (Aneta). DE „NAUTILUS" NAAR DE MIDDEL- LANDSCHE ZEE. Gisterenochtend is de mijnenlegger-politie- kruiser „Nautilus", onder commando van den luitenant ter zee eerste klasse, J. A. Gauw, uit Nieuwediep vertrokken voor een reis naar Gibraltar en Tanger. De „Nautilus" zal 30 Maart in de Straat van Gibraltar de „Hertog Hendrik" aflossen, die dan de reis gaat voortzetten, o.a. naar Madeira. De „Nautilus" wordt 10 Juni weer in Nieuwediep terugverwacht. Ondervolgende schepelingen, thans gepL als achter hunne namen vermeld, worden den lsten April geplaatst aan boord Hms. „Gruno" Matrozen le kl. J. van Hal, C. A. E. van Otterloo, N. S. Visser, G. C. de Jager, G. van Houten en P. Smak, matroos 2e kl. J. Mes sing, Maj. konstabel J. G. Friederich, Korp. konstabel D. A. Hofland, Konstabelsmaat J. van Tricht en Korp.-telegr. T. Kremer van W.s. W.oord; Maj. macht. C. J. Remijn en Sergt. macht. P. Plaizier van v. Speyk; Korp. macht. G. Malipaard van de Mok; Korp. macht L. Kristelijn, Stoker-olieman J. J. van der Hoek en P. Brandi van v. Speijk; stokers 2e kl. D. Krommenhoek, A. R. de Lange en B. Malkus, Korpl. monteur A. B. F. Hutten, Korp. bottelier G. van Schagen, Korp. schrij ver J. Bleeker, Korpl. hofmeester J. Baard en Korp. kok G. G. Akkerman van Wacht schip W.oord. Ondervolgende schepelingen, thans ge plaatst als achter hunne namen vermeld, v/orden den 4den April 1938 geplaatst aan boord Hms. „Douwe Aukes". Schipper J. de Smit, W.s. Vlissingen; boots man P. A. v. d. Zande, W.s. Vlissingen; kwar tiermeester H. F. van Stee, W.s. Vlissingen; kwartiermeester P. Bravenboer W.s. Vlissin gen; matrozen le kl. J. de Meijere en E. Zwart, v. Speijk; matr. E. L. v. d. Veen en D. van Oorschot, W.s. Vlissingen; matrozen W. Zonneveld en L. W. van Vleuten, Gelder land; matr. H. Kamphuis W.s. W.oord; korp.- konst. M. C. Wagner, W.s. Vlissingen, korp.- telegr. C. J. Rademaker W.s. Vlissingen; maj.-macht. H. J. Kramers, W.s. Vlissingen; sergt.-macht. J. J. v. d. Lans, Gelderland; sergt.-macht. G. de Best, W.s. Vlissingen: sergt.-macht. A. van Gaans, W.s. Vlissingen; korp.-macht. M. A. Bok en C. Peperkamp, W.s. Vliss.; stoker le kl. C. Joziasse, W.s. Vlissingen; stoker 2e kl. G. v. d. Wetering, v. Speijk; stoker 2e kl. E. G. Schoonderbeek, Gelderland; stoker 2e kl. H. v. d. Sluis, Gel derland; korp.-monteur J. H. Ott, W.s. Vlis singen; korp.-bottelier J. P. Contant, W.s. Vlissingen; korp.-schrijver J. L. Riemens, W.s. Vlissingen; korp.-hofm. F. A. v. d. Lin den, W.s. Vlissingen; korp.-kok, G. J. M. Ih- rig, W.s. Vlissingen. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks /an 9—12 en van 13.30— 17 u. Zaterdags van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: Benjamino Gigli in „De zanger van Hare Hoogheid". Rialto, Spoorstraat, half 8: „De model Echtgenoot". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Wee Willie Winkie". Heden. Musis, 8.30 uur: Soirée Ned. Reisvereenlging. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat 8.15 u. Möttlingeravond, Ds. P. Lugtigheid. Donderdag 24 Maart. Café Centraal. Kanaalweg, 8 uur: Filmvertoo- ning: De kweek- en broedverzorging der maanvisch. Licht op 18 u. 16 m. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 765.8 Temperatuur lucht 5.5 Laagste temp. lucht gisteren 5.3 van 22 Maart 1938. BEVALLEN: L. M. HupReebroek, z.; M. GroenhardBruin, d.; T. Porthumus— Bakker, z.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5